«Regen aan prijzen ivoor turners GVT Sport Tweemaal gebroeders zilver voor Van Karsen 2 TEXELSE 7 COURANT Kampioenskoppel S wint kaartronde i/oetbalprogramma Shima-leraarGerrits van nationaal niveau Persoonlijk record voor Nel Bruining in Oostenrijk Sieme Zijm niet naar ADO Den Haag Verseput helpt Metro aan winst Knap gelijksspel van dames Klif Zaalvoetbalprogramma EcoMare op Internet Oorkonde voor KNRM-mannen Wat ik zeggen wou... Industrieel erfgoed in De Waal Nieuwe stek caravanjeugd DINSDAG 4 FEBRUARI 1997 Het kampioenskoppel van afgelo- n jaar. Wil Derksen-Peter van erwaarden, heeft de vierde nde om het klaverjas kampioen- hap van Texel gewonnen. Zij haalden 7412 punten en staan op een zeventiende plaats. Ze Hen dus niet meer mee voor een n de eerste punten. tgen iede tweede werd het koppel Jan enendaal-Co Koomen. Met 7305 inten stijgen ze naar de dertiende ats in het klassement Ook het ippel Cees Vinke-Gerrit Smit akte een sprong Met een score in 7032 punten stijgen ze naar de „,de plaats. Vijf winstplaatsen waren ^rvoor Nico Ooyevaar-Freek Veeger ra%a hun score van 6987 punten staan B nu zesc*e ln het klassement. Gerda Yeeger-Fenny Caspers wisselden Jet Piet Moree-Bart Weydt van de ezelBreede plaats Zij behaalden 6879 itenljnten en staan nu 476 punten ach- n r&;er op de koplopers Johan Vlaming- arkeffirk Hendriks die 6830 punten be- °or Balden. Laatste drie koppels zullen nd-cft 28 februari tijdens de laatste ronde het kampioenschap strijden, nacht van Texel klaverjassen rdt gehouden van 15 op 16 maart het Eijerlandse Huis, opgeven bij ico Ooyevaar, telefoon 316507. che, Johan Vlaming-Dirk Hendriks 28813, 2. ^rda Veeger-Fenny Caspers 28337, 3. Bart sydt-Piet Moree 28303; 4 Rens Kampstra- jus Witte 27057, 5. Nel v/d Veen-Anme Bak- 26423 6 Nico Ooyevaar-Freek Veeger 364, 7 Jannie-Jaap van Heerwaarden 348, 8. Jan Verijzen-Jaap v/d Slikke 26086, Lieuwe v/d Veen-Hans Westdorp 26052,10 fillem Wiermg-Jan Vonk 25749 aterdag 8 februari: fexel'94 B2-VZV B2 VC C4-Texel'94 C2 jfC D3-Texel'94 D2 DHC1-HCSC C3 |/C B2-Oosterend B1 psterend C1-VZV C1 ndag 2 februari: ■gon-De Koog (G-team) 'atervogels 1-O'end 1 H 2-Oudesluis 3 ConZelo 3-Texel'94 3 fftxel'94 A1 -Sint Boys A1 LSVV A3-Texel'94 A2 13.30 u. 14.30 u. 9.15 u. 13 30 u. 14.30 u. 13.30 u. 11.30 u. 14.00 u 12.00 u. 11.30 u. 12 00 u. 14.30 u. efenwedstr.) btten-De Koog 1 James: exel'94-Berdos ecreanten: ^>cksdorp-De Koog OH-Tex.Boys lend 1-O'end 2 14.00 u. 14.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Zwemmer Leandro van Karsen heeft tijdens de Nederlandse Winterkampioenschappen afgelo pen weekend in Nieuwegein zilver gehaald op de honderd meter schoolslag. Het was dubbel feest in huize Texla, want broer Jefferson sleepte tijdens de regio nale turnkampioenschappen in Volendam ook een tweede plaats in de wacht. Op Texel werden ze zondagavond door een ontvangst comité opgewacht. Leandro (13) zette met 1.18 8 mi nuut een mooie tijd neer. De tijd zou wellicht nog scherper zijn geweest bij Budovereniging Shima kan zich ge lukkig prijzen met aikido-leraar Peter Gerrits uil Den Helder. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Judobond Nederland ontving hij de vijfde dan. Hij behoort daarmee tot de drie hoogst gegradeerde aikido-leraren van Nederland De inspanningen van Gerrits voor Shima zijn niet vruch teloos geweest. Alle leder, van de aikido-afdeling die vorige week exa men aflegden zijn geslaagd. De witte band ging naar Premkoman Thurraiappack, Manuel Frontera Tibnia en Rika van den Berg. De laat ste twee haalden ook de gele band. De oranje band ging naaf Wouter Purmer, Menno Siebinga, Daan ten Sijthoff, Paul van Mierlo en Rob van Beurden. een betere start, wat normaal een sterk punt is van Leandro OphetNK sprong hij echter iets teveel om hoog waardoor hij in het water bijna kwam stil te liggen. Leandro her stelde zich goed en tikte drietiende seconde aan vóór nummer drie. Leandro mag zich bij de junioren in zijn geboortejaar 1984 tweede van Nederland noemen Dat de jonge zwemmer een snelle groei doormaakt, bewees hij ander maal op de tweehonderd meter, waarvoor hij pas een paar weken geleden onder de limiet van drie mi nuten was gedoken. Met 2.54.00 verscherpte hij zijn tijd aanzienlijk. Eendje met honger De zilveren plak voor Leandro is een enorme opsteker voor z'n trainster Nel Veelo, die ook andere Texelse zwemmers onder haar hoede heeft. ..Leandro is net een eendje met hon ger. Hij schudt het water uit z'n krul len en wil zó hard naar de overkant, dat hij soms over het water heen probeert te springen Ik ben apetrots op die jongen. Altijd goed gehu meurd, altijd zin en onbekend met ster-allures." „Een ongeslepen diamant", ty peerde oud-Olympisch zwemmer Bert Bergsma „Onbevangen duikt hij met enorme sprongkracht naar het water. Als je ziet wat er allemaal nog aan z'n techniek kan worden verbeterd, dan houd je de prestatie die hij nu neerzet niet voor mogelijk Bergsma staat Veelo op technisch gebied bij, om de stijl van Leandro urn; 3 jjTurners van Gymvereniging Texel VT) hebben tijdens de regio- mpionschappen in Volendam [gelopen weekend een stort- loed aan prijzen in de wacht ge- leept. Spanning was er volop, te- -meer daar er door veel turners en jrnsters naar de wedstrijden ir£Wordt toegepiekt. Yannis Engel hart, Patrick Simons, Pieter Daal- der en Joey van der Vis werden Bmpioen in de niveau s 4D, 5D, en 5C. Het weekend begon traditioneel met de meisjes. Nienke Daalder liet zien dat ze met voor mets was geko men en werd ondanks een matige start op brug na een lange knokpartij toch tweede bij de pupillen (t/m 10 jaar) Bij de jeugdturnsters (t/m 12 jaar) werd Monique de Jong 6e en Esther Albers 4e. De eerste zes turnsters en turners mogen door naar het pro vinciaal kampioenschap, zodat het aantal doorstromers hiermee op vier Esther Albers maakt tijdens de regionale kampioenschappen turnen in Volendam een overslag over de kast. (Foto March Hoijnen komt. Bij de pupillen eindigde Rosa Albers verrassend op de vijfde plaats. Een knappe prestatie omdat er in iedere categorie via voor wedstrijden binnen de rayons in to taal 32 turnsters per wedstrijd waren geselecteerd. Cathelijne Engelvaart moest wegens ziekte verstek laten gaan. Geringe concurrentie Bij de turnsters junioren liet GVT een steekje vallen Bettine Schraag werd 10e en Karin Zwaneveld 20e. Bij de turnsters senioren gaf Marlon Witte de uitslag met een vijfde plaats een Texels tintje. Sanne Vlaming, die wat uit training is, werd megende en plaatste zich niet voor het provinciaal kampioenschap. In wedstrijd zes kwamen de turners aan bod. Gian Battista Marei werd in niveau 7D vierde, Alwin Bakker derde in nivo 6C, Malik Karie bo vierde in 6B, Pieter Jan Eel man zesde in 5D, maar Patrick Simons eerste in dat zelfde niveau De mooiste overwinning was toch die van Joey van der Vis. In het goed bezette nivo 5C leverde hij een keurige prestatie door op sprong en rek dik in de negen punten te sco ren en daarmee de concurrentie naar het achterland te verwijzen Van Joey gaan we komend jaar nog veel horen. Bij de keuze oefeningen van de oudere turners kreeg het succes van GVT een vervolg Mede door de geringe concurrentie waren de prij zen bijna te geef. In niveau 4D werd Yannis Engelvaart 1e gevolgd door Steven van Vliet op de tweede plaats. In niveau 3D kon Jefferson van Karsen net met aan de eerste den de ijsmeester en z'n medewer- eerste in niveau 3C door prima oe- kerzich me| succes ingespannen de feningen en kon daarmee Guido Pjste'n optimale conditie te krijgen Colijn van WAD Den Helder goed van Deed Bru'n'"9 over de eerste rond" het lijf houden. Tot slot werden Edwin 'es van 16'7 km maan<tag nog 37 Zwaneveld en Bastiaan Willem Witte nu deed ze er vijf minuten sneller over Bruinmg (50) was goed hersteld van haar vorige prestatie Ze kon het strakke tempo volhou den, zonder zichzelf „op te blazen". Met uitzondering overigens van de laatste twee ronden, die in iets meer dan 41 minuten werden afgelegd Haar tijd van 7.31 33 was 34 minu ten sneller dan die van maandag Nel Bruining heeft tijdens een 200 km lange schaatswedstrijd op de Weissenzee in Oostenrijk afgelo pen zaterdag haar persoonlijk re cord met 25 minuten aange scherpt. Bij de snelle toerrijders in de Ronde van Oostenrijk kwam ze als eerste dame over de finish. Helaas voor de Texelse was er geen appart damesklassement. De weersomstandigheden op het Oostenrijkse meer waren met min negen graden aanzienlijk beter dan vorige week maandag tijdens de al- pFaats komen en weTdUëedë Pieter tfmatieve Elfstedentocht Ook had 1 Hrtn Ha iinm/n/-vofr\r -» r, Daalder daarentegen werd keurig resp. Derde en tweede in nivo 2D Het grootste verlies dat GVT leed was het niet meedoen van Boy v d. Vis (griep). Daarmee is zijn provin ciaal kampioenschap in gevaar Slechts bij toekenning van de dis pensatie aanvraag door de regio zou hij hier nog kunnen turnen De zilveren gebroeders Leandro en Jefferson van Karsen werden thuis op „Texla" zondagavend opgewacht door een ontvangst- Foto Gara'O Timmerman) te verbeteren. De zwemmer had nog nauwelijks de medaille om de nek hangen of hij spoedde zich met de supporterschare naar de turnzaal in Volendam, waar z'n oudere broer Jefferson de tweede prijs bij de re gionale kampioenschappen in de wacht sleepte Details hierover staan in het verslag over het turnen verder in deze krant. Ontvangstcomité Toen de gebroeders thuis op „Texla" arriveerden, werden ze op gewacht door een ontvangstcomité met vlaggen en wimpels. Temidden van de vriendjes en vriendinnetjes was ook voormalig kanaalzwemmer Herman Willemse De oud-wereld- kampioen, auteur (en Texelaar) vierde een kleine veertig jaar gele den bij het lange afstandzwemmen zeventien triomfen Sieme Zijm gaat niet naar ADO Den Haag Het bestuur van de voetbal club vond de huursom van ƒ50.000.- die ADO Den Haag aan zijn huidige werkgever AZ moet betalen te hoog. Een grote teleurstelling voor de 18- jarige linkerspits, die graag naar de residentieclub was overgestapt Te vens een tegenvaller voor trainer Mark Wotte. die in Zijm een goede aanwinst zag. De Texelaar laat de schouders echter niet hangen „Er zit voor mij maar één ding op. Het trainingsveld op en keihard werken voor een basisplaats." De game van 193 van bowler Gerry Verseput was het zetje dat het team Metro nodig had om Bloemisterij Van der Wal te verslaan De verliezer sleepte nog één punt uit de partij, door een game van Henk Hoogerhei- de. Ronald Beijerveld van Team 24 schreef een serie van 766 op zijn naam, waardoor de winst werd bin nengehaald op Hordifood. De Headpins versloegen de Champ Sisters, mede door een 204 game van Paul Witte Dime Nicolasen zorg de met een serie van 509 voor WBZ- winst op Klavervier Uitslagen: Champ. Sisters-Headpins 2-3, Mission Impossible-Spare Ribs 4-1Hordifood- Team 24 0-5, TZN-Hotel Strandplevier 1-4 Onder de Pomp-Sommeltjes 2-3, So What/Bad- weg Sp.-AII Stars 4-1Bloem v/d Wal-Metro 1 - 4; Geerts Glazenwasserij-Stunt Team 5-0; BBS-Gruisi 3-2 Huisvrouwen: Bloopers-T Fords 3-1; De Pms- Team 6 0-4; WBZ-Klavervier 3-1 De zaalvoetbalcompetitie zal voor de speelsters van Klif waarschijn lijk iets langer worden dan vorig seizoen. Er werd al een keer een wedstrijd uitgesteld door een de fect aan de Texelse boot, en vorige week kon de wedstrijd tegen Alkmaarse Boys niet doorgaan we gens de enorme mist die snel rei zen onmogelijk maakte. Gelukkig hadden meerdere teams met dit probleem te kampen, dus zal de KNVB dit duel waarschijnlijk uit stellen tot het eind van de compe titie. De partij tegen Garage Keyzer ging woensdag wel gewoon door. Klif moest het dit keer doen zonder spits Lucia Gijsberts en verdedigster Lilian Koning In plaats daarvan speelde Evelyne Kuiper mee Garage Keyzer kon beschikken over een - voor Klif onbekende - spits. Zij speelde de vorige keren niet mee bij haar ploeg en zorgde nu meteen voor gevaarlijke momenten. Het eerste doelpunt kwam van haar schoen Een laag schot werd van richting veran derd en belandde buiten bereik van Marjo van Heerwaarden in het doel De tweede goal volgde snel; uit een onoverzichtelijke situatie voor het Klif- doel kwam plotseling een hard schot, niet te zien. laat staan tegen te hou den door de keepster; 2-0. Het Klifteam probeerde natuurlijk wel iets terug te doen en bleef, vooral in de eerste helft, goed combineren De kansen die hieruit voortkwamen wer den met benut. Bij Garage Keyzer gebeurde dit wel, de snelle en behen dige spits kwam weer in balbezit en scoorde vanuit de draai het derde doelpunt voor haar ploeg. De strijd leek gestreden, maar in de tweede helft kwam Klif goed terug. Het tempo bleef erg hoog en de dames van de tegenpartij waren duidelijk vermoeid. Meer en meer lieten zij zich in de ver dediging drukken, zodat er ruimte ontstond voor Klif. Anita Witte wist tenslotte het eerste tegendoelpunt te maken. Zij benutte een vrije trap snel en bekeken, 3-1. Vanaf dat moment kwam de spirit er weer een beetje in. Snelle aanvallen bleken gevaarlijk voor de vermoeide tegenstanders. Natascha van der Vis maakte hier gebruik van en kwam re gelmatig op via de flanken. Zij gaf de bal af aan Janien de Bruijn, die direct doortikte naar de vrijstaande Irene Penha. Met links plaatste deze de bal knap in het hoekje; 3-2. Met een beetje geluk kwam Klif even later zelfs gelijk. Wilma Tijsseling kreeg de bal terug uit een hoekschop en pro beerde wederom Irene Penha te be reiken. De Keyzer-keepster dacht de bal te onderscheppen, maar deed dit wat ongelukkig Via haar eigen been rolde het leer in eigen doel, 3-3. De Texelse dames roken dat er meer in Woensdag 5 februari: 19.30 u. De Krim 3-Texel'94 3 20.20 u. Texel'94 4-Klif 4 21.10 u. De Koog 4-Rab Bouwmat. 3 Zaaldienst: Mantje Donderdag 6 februari: 19.00 u. De Koog 3-ZDH 1 19 50 u. Texel'94 2-Casino 1 20.40 u Klif 5-Mantje 3 21.30 u. De Krim 4-Nioz 1 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 7 februari: 16.45 u. Texel'94 C1 -Oosterend C1 17.25 u. De Koog C1-Oosterend C2 18.10 u. Jelleboog 3-Texel'94 1 19 00 u. Texel'94 6-De Krim 5 19.55 u Rab bouwmat. 1-De Krim 1 20.45 u. Klif 3-De Koog 2 21.35 u. Jelleboog 2-Klif 2 22.30 u. Jelleboog 1-Mantje 1 Zaaldienst: Rab Bouwmaterialen zat en startten een soort slot-offen- sief. Evelyne Kuiper was dicht bij de winnende treffer toen zij de bal onder de keepster van Garage Keyzer zag verdwijnen. Helaas rolde de bal met door, maar bleef de keepster er op zitten In de laatste tien minuten was Klif aanvallend sterk, maar veel te gehaast. Ook verdedigend was het team goed, maar iets te afwachtend. Zodoende kon het technische Ga rage Keyzer de bal lang in bezit hou den en werd niet meer gescoord. Einduitslag 3-3. EcoMare heeft de informatie voorziening uitgebreid met een pagina op Internet. De „website'' is te ontvangen op het „beurs plein" Waterland, een initiatief van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Naast gegevens over exposities, de opvang van zee honden en vogels, kunnen de le zers ook electronische post naar EcoMare versturen. Op „Waterland" is steeds meer in formatie te vinden over instellingen en bedrijven die zich bezig houden met het natte milieu. Bijvoorbeeld Greenpeace, het weekblad Schut- tevaer en het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek De „kraam" van EcoMare is vooral bedoeld ter oriëntering voor mensen die een bezoek aan Texel voorbereiden. Voor een werkweek voor scholen is informatie over veldwerkmodules op te vragen en via e-mail zijn boekin gen mogelijk. Bedrijven worden inge licht over trainingen voor bedrijf- interne milieuzorg, bedrijfsuitjes en sponsoracties. De code van EcoMare is: http//waterland net/ ecomare Voormalige afnemers van de pers dienst van EcoMare kunnen via Internet gratis teksten en afbeeldin gen opvragen De service is koste loos. De Texelse KNRM-mannen die be trokken waren bij de Dakotaramp in september vorig jaar hebben zater dag een „tevredenheidsbetuiging" gekregen. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in het Oude Veerhuis in Oudeschild. De uitreiking geschied de door KNRM-voorzitter Munster van Heuven en directeur S. Wiebenga. Ook de Helderse KNRM- betrokkenen waren aanwezig. Zolang de huidige eigenaar Adrie Mantje nog geen duidelijkheid heeft van de gemeente over de plannen met de voormalige graansilo van Keijser Co te De Waal. hebben we nog net de tijd om een nuttige actie te voeren Niet om de vervallen sillo te behouden, zoals GroenLinks laatst opperde, maar om een mooi stukje verleden bloot te leggen. De gemeenschap van Texel en haar jaarlijks terugkerende gasten krijgen dan de uit rode baksteen opgetrokken schoorsteen van de melkfabriek (men hoort zuivelfabriek te zeggen) van De Waal te zien. Deze staat in het gebou wencomplex. Precies op de schaal die past bij de mooie omgeving Vo rig jaar, notabene het officiële jaar van het industrieel erfgoed van Neder land, verdween alweer een schoor steen (die van de voormalige T E M. in Den Burg) om plaats te maken voor een gemeenschappelijke voorzie ning Nu bestaat nog de kans om dit monument van kleinschalige agrari sche industrie te behouden. Mijn sug gestie is om deze schoorsteen vrij te laten en daar de nieuwbouw omheen te plaatsen. De bevolking van De Waal. de dorpscommissie en Het Agrarisch Museum aldaar, met steun van de Historische Vereniging Texel (ruim 800 leden), moeten niet te lang wachten met op de trommel te slaan Dan kunnen zij dit monument, dat toe vallig nog niet is gesloopt, behouden voordat de slopershamer het laatste woord heeft. Gelein Jansen, Den Burg. De schoorsteenpijp bij de voormalige graansilo van De Waal. (Foto Ge.-ard Timerman) De caravanjeugd van Den Burg heeft een nieuwe stek gevonden. Hun noodkreet in de Texelse Cou rant voor een eigen plek werd opgevangen door René Boogaard en Jan de Haas, eigenaars van een perceel grond aan het Schilde rend. Nadat de jongens hadden beloofd geen overlast te veroorza ken, mochten ze er hun kamp opslaan. De jongens zijn dik tevreden met hun nieuwe plek, op nog geen steenworp afstand van hun vorige standplaats bij „Helios", Toen ze daar niet kon den blijven staan weken ze uit naar De Waal. De gemeente stak daar echter een stokje voor. omdat de jeugd in dat dorp al een onderkomen heeft. De voormalige eigenaresse van hun huidige standplaats, mevrouw Martha Witte van de Nes, las de oproep in de krant en bracht de bal aan het rollen. De jongens hoefden met lang te zoeken naar een andere caravan. Jan Keijser van het kampeercentrum in Den Burg had nog een „piekfijn" exemplaar staan, bracht die eigenhandig naar de hui dige plek en hielp nog met neerzet ten ook „En dat allemaal voor één taart", grijnst Dennis Raateland Buurman Jan Drijver kan het alle maal wel waarderen en levert de stroom Voor de elektrische appara tuur in het onderkomen. De caravanjeugd uit Den Burg heeft aan het Schilderend een plaats voor hun nieuwe onderkomen gevonden. (Folo Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7