Weekend ét Biljarters werken naar finales toe f Film L\ Conform eis Gourmetavond Geen brand te bekennen Professor spreekt op promotie-avond VW TEXELSEJ? COURANT Raadsvergadering VOOR 8 en 9 februari 1997 Kerkdiensten zondag 9 februari Belastinghulp voor FNV-leden Agenda E teso 1' Lezing dierenarts Vergadering in De Waal verzet Openingstijden Time Out beperkt Confrontatie tussen tweewerelden Avondje Iers in De Lindeboom Mafketelspel IMlIli oud Papiezij Even een pak SNERT halen in, SUcaJc Et w VRIJDAG 7 FEBRUARI 1997 hotcl ff£sr^"va»STexel HetWape» De rechtbank in Alkmaar acht bewe zen dat de 48-jarige Oosterender ad ministrateur, die zich onlangs voor de meervoudige kamer moest ver antwoorden, schuldig is aan fraude Conform de eis is hem 140 uur on betaalde arbeid en een voorwaarde lijke celstraf van vijf maanden opge legd De zaak tegen zijn toenmalige baas, een 51 -jarige man uit De Waal. dient pas op 5 juni Uitstel was no dig omdat er nieuwe feiten waren toe gevoegd aan de processtukken. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag 15 februari een gourmetavond voor leden, dona teurs en hun partners. De bijeen komst begint om 19.00 uur in mane ge Akenburg Opgeven kan bij Aad Stiggelbout (31 36 86) of Piet Beers (31 45 63). Vanmorgen om half negen kwam de voltallige brandweer in actie naar aanleiding van een 06-11 melding. Volgens een nauwelijks verstaan baar bericht zou er brand zijn, waar bij Oosterend, Kogerstrand of een plaatsnaam met ongeveer dezelfde klank werd genoemd. Brandweer auto's reden zowel naar Oosterend als De Koog maar nergens was rook of vuur te bespeuren Aangezien nadien ook geen andere melding meer binnenkwam, wordt aangeno men dat het vals alarm is geweest Een serene rust heerst in dorpshuis De Hof. Mannen bewegen zich met beheerste gebaren rond groengelakende tafels. Pas na de zachte 'tik' van de ballen laten zij hun ingehouden adem ontsnappen. Een kroegsfeer hangt er allerminst, sloten koffie moeten de zenuwen tot bedaren brengen en de concentratie verhogen. Van achter de computer houdt Joop Kramer namens de organisatie de scores per tafel in de gaten. Hij speelt niet mee ,,lk kijk wel uit. Ik doe het in mijn broek", aldus Kramer, die hoofdschuddend wordt gadege slagen door de mede-organisatoren Terwijl hij toch echt een aardig potje kan biljarten", vinden die. De voorrondes voor het jaarlijkse kampioenschap zijn deze week be gonnen. 's Middags en s avonds wordt er gespeeld. De animo is gro ter dan andere jaren344 partijen aan zes tafels. De aanwas van jon geren en dames stemt de organisatie tot tevredenheid. Het niveau stijgt navenant: de meeste spelers zitten in de middenklasse Dit weekend wordt het pas echt spannend Zaterdagmorgen worden de finales libre afgewikkeld en zondagmiddag het driebanden. Publiek is welkom, mits ze hun spraakwater in bedwang houden. Want biljar ten blijft een sport van stilte. Foto Tessa van Dsoleni De promotie-avond van de VW, komende donderdag in De Linde boom, heeft een speciaal thema: „De veranderende toerist". Na de pauze zal professor Jan de Jong, hoogleraar bedrijfskunde in Utrecht, ingaan op dit onderwerp. Hij bespreekt een aantal trends en geeft aan welke kansen er zijn voor Texelse ondernemers. Professor De Jong, voormalig direc teur van het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (IMK), geldt als des kundige op het gebied van con sumentengedrag. Hij zal een aantal prikkelende stellingen formuleren, aan de hand waarvan donderdag avond een pittige discussie kan ont staan. Volgens VW-directeur Veronica Bos belooft het met alleen om deze reden een interessante en informatieve avond te worden Voor de pauze zal zij nieuwe cijfers bekend maken uit nog niet gepubliceerde onderzoeken van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) over de toeristische ont wikkeling in Nederland. Daarna pre senteert de WV het promotieplan voor 1997. Ook wordt het startsein gegeven voor de VW-site op Inter net De avond is op de eerste plaats be- De Texelse gemeenteraad gaat er, na de speciale vergadercursus die onlangs is gehouden, op dinsdag om 19.30 uur met frisse moed tegenaan om er een constructieve bijeenkomst van te maken Publiek is welkom in het raadhuis of kan via de radio mee luisteren (FM 106.1). De agenda luidt: 1. Opening. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. Vaststelling besluitenlijsten van de raadsvergaderingen de dato 12/13 november en 10 decem ber 1996 4 Vijfde wijziging arbeidsvoor- waardenreglement. 5. Verplaatsing grenzen bebouw de kom 6. Beleidsverslag/plan 1997 Alge mene Bijstandswet 7. Schadeclaim Ruigendijk-Maai- keduinweg 8. Voorbereidingsbesluiten ten be hoeve van het bouwplan van: a. de familie Rutten, voor het plaatsen van een serre aan de achterzijde van hun bedrijfswo ning aan de Slotskolk 22 te Oos terend.; b. de familie Malschaert, voor het plaatsen van een kap op een gedeelte van hun woning aan de Kogerstraat 92a te Den Burg: c. de familie Bosma, voor het plaatsen van twee kleine woon eenheden op een perceel aan de Jonkerstraat, behorende bij het pand Kogerstraat 23 te Den Burg; d. het Prinses Beatrix Fonds, voor het bouwen van twee hui zen in Den Burg West, e. J. Veltkamp beheer b v voor het bouwen van een bedrijfs- loods ten behoeve van de op slag van goederen aan de Mari- coweg 23 te Den Burg f. Wooncomplex Mars fase 3. g. Herhalingsbesluit perceel Bernhardlaan 147 te Den Burg. 9. Gemeentelijk rioleringsplan 10. Straatnaamgeving 11. Aandelen Bouwfonds Neder landse gemeenten. 12. Aanvulling Najaarsnota 13. Herziening exploitatieverorde ning, 14 Overzicht post onvoorziene uit gaven. 15. Wijziging tarieven onroerende- zaakbelastingen. 16. a Ingekomen stukken. b. Mededelingen c. Beantwoording raadsvragen. Rondvraag. Sluiting doeld voor ondernemers die TVO/ TVL-lid zijn en de WV-bijdrage vol doen. Zij zijn al persoonlijk, via de kerstkaart, uitgenodigd. Daarnaast is de avond toegankelijk voor alle an dere belangstellenden. De zaal is open vanaf 19.30 uur, de aanvang is 20.00 uur. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar, uitzending via De Lichtboei. De Waal: geen dienst De Koog: 9.30 u. ds. H R. Betting Den Hoorn: 11.00 u. ds. H. R Betting. Oosterend: 9.30 u. Waddencombinatie en SOW-dienst in Herv. kerk, ds. E. J Vledder. Oudeschild: 9 30 u. Waddencombinatie in Oosterend De Cocksdorp: 9 30 u Waddencombinatie in Oosterend GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10 00 u. ds. F. J. Daane. themadienst over „handen" 19 00 u. idem Oosterend: 9.30 u. SOW-dienst in Herv kerk, ds. E. J. Vledder. 19.00 u dhr B.Vlaming GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10 00 en 16.00 u dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat. Den Burg. 10.00 u. ds. L Kmpscheer, kerkbusje Den Hoorn, uitz. via Radio Texel. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10.00 u. ds J Visser, 19.00 u Ev dienst ds. J. Visser m.m v The Messengers, uitz via De Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag. 19.30 u. dameskoor, uitzending via De Lichtboei. Zondag 10 45 u. herenkoor, nevendienst crèche Wo. 12 febr.: Aswoensdag. 19 00 u dameskoor De Cocksdorp: zo 10 00u woord-communieviering; vr 19.00 u rozenkrans bidden. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u Hoe men ondanks honger toch gelukkig kan zijn Wachttorenstudie: 11 20 u Laten allen Jehovah verheerlijken' Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Kotterstraat 24, Oosterend. telefoon 318234 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18 00 uur precies in het tand heelkundig centrum. Witte Kruislaan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers" 313086 (R Heerenveen), 314727 (P Meuleman), 314669 (C M van Karsen) of 312270 (J.G. de Winter) Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt (0223) 650222. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 313241Het uitleenmagazijn/ servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13 00 - 14 00 uur geopend, telefoon 313241 Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren. 314152 Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10 00 uur Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-637744 (24 uur bereikbaar) Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur Telefoon tijdens kantooruren 322188. buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen: 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel 322188 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, tel 319413 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers innood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel 312066 Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum, particulieren en ziekenfonds), tel. 312069; b.g.g.0878 100276. Tandtechmek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8 00-18 30 uur. Zaterdag 10.00-13 00 en 15.00-17 00 uur. Zondag 11 00-12.00 uur en 16 00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen. FNV-leden kunnen ook dit jaar gra tis hulp krijgen bij het invullen van het aangiftebiljet inkomstenbelasting (T- J-. P- of E-biljet) of vermogensbe lasting (B-biljet). Teruggave is al mogelijk vanaf 26,- Aangifte op diskette kan niet worden geregeld door het FNV-team. Het invullen stelt veel mensen voor problemen, daar de biljetten regelma tig veranderen, evenals de wetge ving. De FNV heeft speciaal opge leide kaderleden om hulp te bieden en er is in de loop der jaren een goe de naam opgebouwd De Texelse FNV-leden kunnen voor een afspraak dinsdag tot en met donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur bellen met Ria Witte telefoon 31 22 17. Er wordt ingevuld in week 12 (17 tot 22 maart). Vrijdag 7 februari Dorpshuis De Hof in De Koog is de hele dag weer het strijdperk van het Texels kampioenschap biljarten. De Jacob Daalderschool in Ooster end houdt van 17.30 tot 20.30 uur fancy fair in het teken van de ruim tevaart. Er is in de school een eet café, er kunnen spelletjes worden gedaan en er is een oliebollen- kraam. De opbrengst is voor aan schaf van materialen en voor het door de school geadopteerde Foster Parentskind op de Filipijnen. In Question Plaza is de „Friday Night Groove Express" onder lei- ding van DJ Beers. De film „Ransom" draait om 19.00 en 21.30 uur in Cinema Texel. Zaterdag 8 februari Mountainbikers kunnen deelnemen aan de laatste wedstrijd van de ATB-competitie op het wielerparcours aan de Biesbosweg in De Dennen.De B poule start om 14.00 uur, de A poule om 14.45 uur. Vandaag vinden in het Koger dorpshuis De Hof de eerste finales plaats van het Texels kampioen schap biljarten. In De Lindeboom is een stijldans avond met medewerking van de band „Hickory". De jaren zeventig herleven tijdens een discoavond voor de „oudere jeugd" in Question Plaza. Vandaag is de eerste dag van het jaarlijkse pupillen-zaalvoetbal toernooi in sporthal Ons Genoe gen. E-pupillen vanaf 9.00 uur; om 13.15 uur zijn de D-pupillen aan de beurt. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „De Klokkeluider van de Notre Dame", om 16.00 uur „Pinoccio"en om 19.00 en 21.30 uur „Ransom". De jeugdraad van Gymnastiek vereniging Texel houdt een „maf- ketelspel". Kinderen van de groe pen 4 t/m 8 van de basisschool kunnen meedoen Verzamelen om 15.15 uur bij de Beatrixzaal in Den Burg. Zondag 9 februari In dorpshuis De Hof in De Koog is de laatste finaledag (met o.a. drie banden) van het Texels kampioen schap biljarten. Bij boskiosk Het Turfveld in De Dennen kan vanaf 10.30 uur wor den ingeschreven voor de laatste trimloop van dit winterseizoen van de atletiekvereniging. Jeugd start 11.00 uur, senioren 11.15 uur. Tussen 13.00 en 14 00 uur kan bij boskiosk Het Turfveld worden ge start voor de winterwandeling van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Van 13.00 tot 17.30 uur strijden de F-pupillen tijdens de tweede dag van het zaalvoetbaltoernooi in sporthal Ons Genoegen. In Cinema Texel draait hetzelfde programma als gisteren. TVTexel zendt uit om 11.00.14.00 en 17.00 uur. Het programma be vat een gesprek met Jook Nauta, een reportage over het uitdunnen van het bos, de jaarplannen van de Texelse musea en een reportage over de rotganzen Maandag 10 februari In Cinema Texel draait „Le Huittieme Jour" om 20.30 uur Dinsdag 11 februari In De Lindeboom in Den Burg treedt vanaf 20.30 uur de Engels/ Ierse folk-groep Garva op. Entre, ƒ12,50. Om 20.00 uur komt in d'Ouwe UI; f de afdeling stamboomonderzoek van de Historische Verenigln, Texel bijeen. tót M< „Le Huittieme Jour" draait oi>aa 20.30 uur in Cinema Texel. jéu ra; Woensdag 12 februari an un In Cinema Texel draait om 20.3)ta uur „Le Huittieme Jour" ïai al Vanmiddag kunnen kinderen t/m i.jei jaar in Calluna terecht voor eeaa Jungle Day. Entree ƒ5,-. ia De voor vorige week aangekor.le, digde openbare vergadering van dorpscommissie van De Waal mt het college van B en W is verplaatl naar vanavond, aanvang 19.30 uif in dorpshuis De Wielewaal. Om 20.00 uur begint in Eierlandsche Huis ej| volleybalinstuif voor iedereen, ge organiseerd door SVC. jp< )e ;ch Vrijdag (vandaag) onderhoudt Tesjjei tot 16.05 uur (afvaart Den Heldejtói een halfuursdienst. Er worden getch wachttijden verwacht. jèe Hoogwater te Oudeschildini Vr. 7 7.55 en 20.30 Za. 8 9.16 en 21.30 Zo. 9 10.11 en 22.15 Ma. 10 10.44 en 23.06 Di. 11 11.35 en 23.46 Wo. 12 11.50 Do. 13 0.15 en 12.00 Vr. 14 0.55 en 12.30 TUI lés U. r0c tre u. gr u. u- firn iet Jur or fe'_ Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 10 bruari op om 08.03 uur en gaat onder om 17.43 uur. 7 februari nieuwe maan en 14 februari eerste kwartier, 9 februari tó» springtij. Dierenarts Piet van de Werken ver zorgt komende woensdag op initiatief van de Hondenclub Texel een lezing over botafwijkingen (heupdysplasie) bij honden. De bijeenkomst is in de kantine van voetbalvereniging Texel '94 en begint om 20.00 uur. Alle belangstellenden zijn welkom, de toe gang is gratis. „Wat komen jullie doen?" vroegen de beheerders van dorpshuis De Wie lewaal in De Waal dinsdagavond verbaasd aan pers en inwoners die rond half acht binnen kwamen. De- jaarlijkse vergadering met het colle ge van b en w bleek verzet naar woensdag 12 februari. Waarvan acte. Wegens ziekte van jeugdwerker Carla Schrama is jongerencentrum Time Out voorlopig alleen open op tijden die voor de opvang van scho lieren gewenst zijn. Aanleiding tot beperking van de openingstijden waren confrontaties tussen verschil lende groepen jongeren in Time Out. Die ontstonden doordat er geen toe zicht meer werd gehouden. Gedu rende openingstijden, waarop ieder een overigens welkom blijft, houdt Lilliane van Langelaan tijdelijk een oogje in het zeil. Georges is een mongooltje. Maar zijn bestaan is allerminst saai of kleurloos. De tegenstel ling met de „normale" maar gevoelsarme wereld van Harry is groot. „Le Huittieme Jour" is een bij uitstek menselijke film die de confrontatie tussen deze twee werelden ontroerend in beeld brengt. De twee acteurs die de hoofdrol len vertolken hebben samen de prijs voor de beste acteur van het filmfestival van Cannes mogen delen. Ze brengen de vriendschap tussen de twee zo verschillende mensen dan ook op bijzondere wijze in beeld. Georges heeft een fantasiewereld geschapen, waarin geen plaats is voor alledaagse pro bleempjes. Maar wat is nou „nor maal" en wat niet? Mooie gedach ten die door regisseur Van Dormael mooi zijn uitgewerkt. In Frankrijk en Belgié is deze film een grote hit. Actie Wie meer van actie houdt voelt zich beter thuis bij „Ransom". Soms zit het mee en soms zit het tegen Maar er zijn mensen die zich bij dat laatste niet zomaar neerleggen. Zo iemand is Tom Muilen (gespeeld door Mei Gibson). De typische American Hero trekt ten strijde als zijn zoon wordt ontvoerd. Hopelijk is het met de FBI in werkelijkheid niet zo ge steld als in veel films wordt afge schilderd, want ook nu weer klun gelen de „feds" maar raak. Dus gaat Muilen dit varkentje zelf was sen Mét zeep. Dat levert zinderen de spanning op. beeldend uitge werkt door regisseur Ron Howard, die ook al verantwoordelijk was voor de kaskraker Apollo 13. Kinderfilms Voor kinderen worden weinig nieu we films gelanceerd. Pinoccio lijkt misschien een oude koe, maar is dermate fraai verfilmd dat het een bezoekje waard is. Nederlands ge sproken, dus goed te volgen voor jong en oud. Walt Disney's Klok keluider heeft bijna iedereen nü wel gezien, maar is mooi genoeg voor een tweede keer. Voor de aanvangstijden zie de agenda in deze krant. I 1 Muziekminnend Texel kan zich opmaken voor een Iers avondje. Dinsdag vanaf 20.30 uur speelt „Garva" pretentieloze luistermu- ziek, ontspannende meezingers en opzwepende vioolnummers in De Lindeboom. Garva wordt gevormd door Tony Gibbons, John Murphy, Kevin Web ster, Terry Coyne en Shay Black De puur Ierse sfeer roepen zij op door gebruik van traditionele instru menten als de uillan pipes, tin whistle, banjo, citer en daarnaast de vertrouwde gitaar en keyboards. Er zijn van Garva enkele CD's uit, waar van Sweet Liberty" in Nederland het meest bekend is. De titelsong zal ongetwijfeld op Texel ten gehore worden gebracht. De jeugdraad van GVT houdt zater dag een mafketelspel. Kinderen uit de groepen 4 tot en met 8 van ba sisscholen kunnen meedoen. Ze moeten om 15 15 uur verzamelen bij de Beatrixzaal Het is rond 16.30 uur afgelopen. De entree voor Garva bedra?" ƒ12.50. Kaarten zijn te bestellenN; De Lindeboom, telefoon 31 20 af: Op 18 maart komen de Mc. é- mans en op 5 april Davey Arttf1 Een passepartout voor alle driei" To optredens kost ƒ30,-. Iedere zaterdag haalt Scouting Te oud papier op. De mensen wordt zocht deze spullen vóór 10.00 L. aan de straat te zetten, zodat zeu. kunnen worden ingeladen. Kome';,. zaterdag wordt oud papier etc. opW' haald in de volgende straten: 6. Beatrixlaan, Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn e Golfslag. (ADVERTENTIE) ru Telefoon 31 48 90 Te Ve De Al,

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2