Texelse Big Band in Question Plaza „A/a soundcheck niet zenuwachtig meer" I Agenda Televisiedebuut voor Power Elmo bedrijvigheid Nissan naar Garage Dros Wereldgebedsdag in Texelse kerken 1 ^^^2, COURANT Puppycursus „Wereldfeest" in de Thijsseschool Dekzeil weg Rotary gaat fietsen op Texel Tuin ontwerpen Auteur H.P. de Boer gast in bibliotheek m Even een pak i SNERT halen i| EeXc^jt met Dick Remmelink (sax), Sherwin Kirin Dongo (percussie), Johnny Tevreden (contrabas), Rob Bruijn (gitaar), Arjan van der Eist (piano), Ron van der Tak (drums) en Jan Kuhne zelf. De toegang is gratis. De organisatie vraagt wel een bijdrage van de bezoekers om de kosten te dekken. Garage Dros in Eierland is sinds kort het officiële servicepunt voor het automerk Nissan. Cees Dros, die al de merken Renault en Landrover voert, is hiervoor een samenwerking met dealer Ger Bot uit Den Helder gestart. Het merk Nissan was tot voorkort verbonden aan Automobiel bedrijf Den Burg- DINSDAG 4 MAART 1997 TRYPT O „Als een zaadje dat uitgroeit tot een grote struik." Vrouwen uit Zuid-Korea hebben dit thema uitgekozen voor de lithurgie tijdens Wereldgebedsdag van dit jaar. Vrijdag kunnen deel nemers van de vieringen die over de hele wereld plaatsvinden, „de zaden van het goede nieuws verspreiden". Op Texel doet een viertal kerken mee aan Wereldgebedsdag. Belangstellenden kunnen in De Cocksdorp terecht in de RK kerk (20.00 uur), in Oosterend in de Ned. Hervormde kerk (19.30 uur), in Den Hoorn in Ons Huis (19.30 uur) en in Den Burg in de Gereformeerde kerk (19.30 uur). In Cinema Texel draaien volgende films: 14,00 en 19.00 u SpaceJam, 16.00 uur Mathildas 21.30 uur The Glimmerman. In dorpshuis 't Skiltje in Oudt schild vergadert de DETV oi 10.15 uur. Na de pauze volgt jaarrede van voorzitter Ben Das der en wordt een forumdiscuss gehouden. In de Stappelandhal in De Koo wordt vanaf 19.00 uur et gemengd dubbel tennistoema gehouden Toneelvereniging De Vriendei kring bestaat 35 jaar en spee „Arsenicum en oude kant", ondj regie van Cor van Heerwaardei Aanvang 20.00 uur in dorpshii De Waldhoorn te Den Hoorn. B na afloop, m.m.v. Kei („Tesselaar") Klaassen. Muziekvereniging Excelsior get het jaarlijkse winterconcert l* dorpshuis de Bijenkorf in Oostef end; aanvang 20.00 uur. In De Lindeboom is een dine dansant met medewerking vand band „Hickory". De Van Beurden Blues Band geef een benefietconcert ten bate va de patiëntenvereniging CysM Vibrosis in W'tjewel in De Koo: Aanvang 21.30 uur, toegang vn] Teso verwacht deze 16 S O week geen wachttijden. Hoogwater te Oudeschili Di. 4 1.40 Wo. 5 3.40 Do. 6 5.36 Vr. 7 6.46 Za. 8 7.56 Zo. 9 8.45 Ma. 10 9.55 Di. 11 10.46 Aan het strand is het ongeveer een tv ft eerder hoogwater. De zon komt 2 ma3* P op om 7.22 uur en gaat onder om 18Ol uur. 9 maart nieuwe maan. 10 mas?K springtij. 14.05 U 16.30 u 18.05 u 19.16 u 20.04 u 21.05 u 22.06 u 22.45 u stops, onder andere bij het Tesselhuus, dat bezichtigd kan wor den. De bedoeling is dat de fietsdag geld opbrengt voor „Community service" dus voor de diverse doelen die door de lokale club worden gesponsord Meedoen, inclusief lunch, overtocht, fiets en excursie, kost f90,- per persoon; jongeren tot 18 jaar f45.- Alle leerlingen van de Thijsseschool in Den Burg zijn er samen met de leerkrachten en ouders al wéken mee bezig: de „werelddag". Vrijdag is het eindelijk zo ver. Van vijf uur 's middags tot acht uur 's avonds verandert de school in een feestelijke wereldbol, ledereen is welkom. Iedere groep heeft een land gekozen. De lokalen worden omgetoverd in bijv. China, Noord-Amerika of Italië. Natuurlijk passen de kinderen hun kleding daarbij aan Bezoekers kunnen gerechten uit die landen eten en prijzen winnen met spelletjes. CT. Op de hoek Kadijksweg-Hallem:or van een hooiklamp een geel de>:sf ontvreemd. Een 46-jartge mar V, Den Burg deed hiervan aangifte ld" politie. Het drie bij vier meter grote® verdween in de nacht van donde® op vrijdag. Volgens de eigenas® het alle stormen doorstaan, moest het wel zijn gestolen. Hij a f de waarde op 500,- Dans en muziek ontbreken niet! kinderen kopen een „echt" paspf waarmee ze alle landen kurl bezoeken. Unicef, het kinderfol van de Verenigde Naties, cze voorlichting. De leerlingen openë werelddag met het oplaten Unicef-ballonnen om 12.15 uur. Nieuw is dat de Thijsseschool Ofj* wereldwijde Internet gaat. Tijdens feest laat Jan Klerk van de bibliottfï. zien hoe de school berichten u: hele wereld kan ontvangen, opbrengst van de werelddag bestemd voor software voor computers in de studiehoeken alle lokalen. Ook worden de Inter aansluiting en een gift aan Ui ervan betaald. Dinsdag 4 maart In Cinema Texel draait om 19.30 uur SpaceJam en om 21.30 uur Evita. De dorpscommissie van Den Burg ontvangt het college van b en w in d'Ouwe Ulo, aanvang 19.30 uur. Alle bewoners van Den Burg zijn welkom. Woensdag 5 maart Tussen 10 00 en 12.00 uur en tussen 14 00 en 16.00 uur is er in De Schakel (naast NH kerk Den Burg) de gelegenheid goede, schone kleding in te leveren. SpaceJam is in Cinema Texel te zien om 14.00, 16.00 en 19,30 uur Evita draait om 21.30 uur. Ir. Bert Weijdt uit 't Horntje vertelt op uitnodiging van het IVN, afd. Texel, over de waterkeringen van Texel. Aanvang 20.00 uur in de Thijsseschool in Den Burg Donderdag 6 maart De Hervormde Vrouwendienst houdt in gebouw De Schakel bij de NH-kerk aan de Binnenburg van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur een kledmgmarkt waarop ook zelfgemaakte kaarten te koop zijn en een verloting wordt gehouden. De opbrengst is voor het restauratiefonds van de Her vormde kerkvoogdij. Van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur houdt OSG De Hogeberg open dag. ledereen die belangstelling heeft voor het Texelse voortgezet onderwijs is welkom. Zowel het gebouw aan de Haffelderweg als dat aan de Emmalaan is geopend. In EcoMare begint om 20.00 uur de laatste winterlezing over „Duur zaam Texel", ditmaal over beper kingen aan de economische groei. De Rotaryclub Texel gaat alle an dere rotaryclubs in Nederland uit nodigen voor een fietsdag op Texel. Op zaterdag 24 mei kunnen zij en hun familie op het eiland met de eigen of een geleende fiets routes afleggen van 30. 50 of 70 kilometer door een gevarieerd landschap Er zijn diverse Binnenkort starten twee groepen met een cursus tuinieren, verzorgd door Lindy Stroo. De deelnemers kunnen terecht op zes woensdag- of donderdagochtenden in maart en april. De eerste les is op 19 maart. De bijeenkomsten zijn telkens bij een andere cursist thuis. Na het doornemen van de theorie maakt de groep dan een rondje door de tuin. Aan bod komen o.a. tuin ontwerpen, snoeien, vijvers, onderhoud en planten. Zowel vrouwen als mannen zijn welkom. De kosten bedragen 75,- per persoon. Informatie: tel. 31 12 70. De bekende schrijver Herman Pieter de Boer komt naar Texel. Op uitnodiging van de „Boek- werkers", een initiatief van de Texelse boekhandels en de open bare bibliotheek, verzorgt hij don derdag 13 maart een lezing. Dat gebeurt in de zaal van de biep aan de Drijverstraat in Den Burg, aan vang 20.00 uur. Herman Pieter de Boer werd op 9 februari 1928 geboren in Rotterdam, als zoon van een bank-employé en Sprekers zijn Teso-directeur Rob Wortel, biologe Jacqueline Smet en econoom Yvo Veenis. In Cinema Texel draait om 19.00 uur SpaceJam en om 21.30 uur The Glimmerman Vrijdag 7 maart De Thijsseschool in Den Burg houdt „werelddag", een thema- feest waaraan alle klassen mee doen. Bezoekers zijn welkom van 17 00 tot 20 00 uur. SpaceJam draait om 19 00 uur in Cinema Texel en The Glimmer- man om 21.30 uur. In het kader van Wereldgebeds dag worden in vier dorpen speciale diensten gehouden. Om 19.30 uur in Den Hoorn (Ons Huis), Oosterend (NH kerk) en Den Burg (Geref. kerk) en om 20.00 uur in De Cocksdorp (RK kerk). Toneelvereniging De Vrienden kring viert 35-jarig jubileum met „Arsenicum en oude kant", onder regie van Cor van Heerwaarden. Dorpshuis De Waldhoorn, Den Hoorn. Aanvang: 20.00 uur. In De Lindeboom in Den Burg vindt de uitreiking van de Dubbele Von Sion plaats tijdens een door de Welzijnsstichting georgani seerde feestavond. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 8 maart De Kenya-groep houdt gaat vanaf 10.00 uur in De Koog langs de deuren om lege statiegeldflessen, vreemd muntgeld en DE-punten in te zamelen. Halve marathon De Waal. De afstanden en starttijden zijn als volgt: 13.30 u. jeugd t/m 12 jaar 1.240 m. 13.30 u.|eugd 12t/m 15j.2.480m. 14.00 u. div. categorieën 10,6 km 14.00 u. div. categorieën 21,1 km 14.05 u. estafette 4 x 1.240 m. een lerares van doofstomme kinde ren. Als 9-jarige debuteerde hij in het jeugdweekblad Doe Mee met het verhaaltje „Najok en de Ijsvogel". Hij doorliep de Gooise HBS-A, voer als lichtmatroos, speelde pantomime, had baantjes en schreef ondertus sen kinder-hoorspelen en gedichten. Na 1954 leefde hij alleen van de pen. Hij deed journalistiek werk en schreef voor radio, televisie en theater. In 1972 begon hij, vertrok ken uit Amsterdam en geïnspireerd door het eigenaardige dorp Giet hoorn, verhalen te schrijven. Met zijn bundel „De vrouw in het Maanlicht' kreeg hij meteen erkenning als literator. Er volgden nog vele De leden van de Bigband repeteren al enige tijd keihard om een fraai programma te kunnen voorschotelen. (toto March Hainan) bundels, vaak geïllustreerd kunstenaar Pat Andrea, met w«| ook „Het Gebarenboekje" ma< Samen met journaliste en ktj verhalenschrijfster Micky Otterspj schreef hij de anekdotische I „De verbazing" en „De dro' Meest recente werk is de psycho: I sche roman „Heks, ik hou vanjitec De veelzijdige De Boer is songwriter. Als tekstdichter It liedjes scoorde hij grote hits er „Annabel" van Hans de 8 ia „Westenwind" van de Vlas Ij vedette Dana Winner, „Laat mé p Ramses Shaffy en Kinderen-rfl kinderen-liedjes als „Ik heb W waanzinnig gedroomd" en ..Opjjl onbewoond eiland". En natuurt I hij niet weg te denken uit I repertoire van Lenny Kuhr. I schrijver woont op het ogenblffi Eindhoven. Van daaruit gaalm graag op pad om zijn publiéS vermaken als literair performer, tff even vaak sluit hij zich op orf" diepste stilte te schrijven. Tussfjl twee uitersten ligt zijn liefde vort! natuur, waarin hij met Micky Oft1 spoor (zijn levensgezellin) in:" D. rende wandelingen maakt. Aanvang 20.00 uur In de openbare theek. Zaal open 19.30. Toegang f Kaartverkoop vanaf 4 maart In de TwjL. boekhandels en In de openbare blbllot1' (ADVERTENTIE) Telefoon 31 48 90 7! Zondag start de Hondenclub Texel een nieuwe puppy-groep. Detraining wordt gehouden op het terrein van de Hondenclub Texel aan de Haffel derweg vanaf 9.00 uur. Voor nadere informatie kan worden gebeld naar Marion Zijrn, tel. 314205. Herman Pieter de Boer. (Folo Ron Jon sen) Wij gingen gelijk met hen door de deur. Al die meiden gillen joh Melle droomt weer even weg bij de herin nering aan de sterrenstatus die hem even ten deel viel. Close up Het viertal zag eigenlijk het meest op tegen het interview dat presentatoren Irene Moors en Carlo Boszhardt met hen zouden hebben. De vragen wa ren al met hen doorgenomen. Jan. „Tijdens de reclame werden we snel aan de tafel gedumpt. Echt hoor, het moest allemaal heel snel en het was daar piepklein Over hun muzikale optreden halen ze hun schouders op. „Och, het ging wel aardig", zegt Melle. „We hebben wel eens beter gespeeld. Maar er kroop een vent met een camera bijna in m'n drumstel. Valt niet mee om dan ge concentreerd te blijven spelen." Martijn kreunt dat het laatste stukje van zijn solo de mist in ging. „Maar ook bij jou zat die cameraman bijna met zijn lens tegen je snaren", troost Jan. Drieëntwintig enthousiaste ama teurmusici vormen de „Eerste Texelse Big Band", die debuteert op zondagmiddag om 15.00 uur in Question Plaza. Deze uitvoering is het voorlopige resultaat van een workshop in acht lessen van de Muziek Dansschool Texel. On der leiding van saxofonist en docent Jan Kuhne is door het bonte gezelschap keihard gewerkt en zijn gevarieerde nummers ingestudeerd. De bandleden zijn afkomstig uit verschillende disciplines, waarbij het fanfare nadrukkelijk aanwezig is. Een enkeling heeft na jaren zijn instrument weer opgepakt, maar er zijn ook muzikanten bij die spelen in pop- en bluesgroepen. De beiden sexen zijn goed vertegenwoordigd en opvallend is ook het verschil is leeftijd: van tieners tot en met zestigers. Drums, percussie, guitaar, tweemaal bas. tweemaal piano, vier trombones, vier trompetten, één cornet, drie altsaxen, drie tenor saxen en twee baritonsaxen vormen de totale band. Op het repertoire staan bekende nummers als „April in Paris" en andere bigbandstukken, maar ook de moderne funk ontbreekt met. Voor de meesten is deze manier van samenspelen volkomen nieuw en vooral de lastige ritmische, vaak syncopische figuren kosten veel zweetdruppels en verzuchtingen. Zingend, handenklappend en bla zend worden de partijen erin ge stampt en al repeterend ontstaat langzamerhand het beoogde resul taat. Goed kunnen notenlezen en zelfdiscipline zijn hiervoor nodig. Spetterend Wie een repetitieavond meemaakt, wordt getroffen door de geestdriftige inzet De bandleden zijn van plan om er mee door te gaan. zodat het niet alleen bij de acht workshoplessen zal blijven Er kan van dit initiatief een grote stimulans uitgaan, waardoor het toch al zo rijke Texelse muziekleven er weer een nieuwe dimensie bijkrijgt Omdat het repertoire nog beperkt is, wordt de première zondagmiddag besloten met een spetterend optre den van een professioneel jazzcombo tegen. „Het was een klein hokkie. En overal lag troep. Op de TV lijkt die tafel waar ze aan zitten te praten schoon. Nou, hij is in werkelijkheid hartstikke vies." Hidde's gezicht spreekt boekdelen. De plankenkoorts sloeg toe, maar verdween na de soundcheck De jon gens hulden zich in t-shirts met de bandnaam en werden geschminkt. Ze lachen bij het zien van de foto's daarvan. „Raar ventje was dat, die schminkte. Hij had speciaal een leren broekie aangetrokken. Niét voor ons hoor, maar omdat die gasten van Boyzone er waren." Boyzone? „Ja, da's een hartstikke populaire groep. Tijdens de soundcheck mochten foto s worden gemaakt, tijdens de echte opnamen niet. <Foto Oosiemoo Ontspannen gaat het viertal zitten. Wat kan er nog eng zijn aan een interview na een optreden op televisie. De mannen van Power Elmo hebben het gemaakt. Het eigen nummer ..Explosion" klonk als een klok zaterdag in TeleKids. Boekin gen? Nee nog niet, maar ze zijn welkom. We werken hard aan uitbreiding van ons repertoire. Power Elmo. De naam duikt met enige regelmaat op tijdens muziek school-evenementen. Vier jonge Texelaars hebben elkaar gevonden op muziekgebied. „Wat we spelen? Tja, hoe noem je dat", vraagt Melle Oosterhof (13) zich af. „Zet maar rock", weet Jan Wassink (13) „Maar alleen als het vrolijke rock is", vult Hidde Nieuwland (14) aan. Martijn Kuiper (14) knikt bevestigend. Het viertal deed in oktober mee aan een voorselectie voor TeleKids „Ik zag een oproep", vertelt Hidde enigs zins gegeneerd. „Ik kijk ook wel eens naar dat programma hoor", helpt Jan hem Hoewel ze het erg druk hadden, schreven ze zich na enige aarzeling toch in. En ze werden uitgenodigd „Dat was al heel erg leuk." Beetje langer De Texelse band speelde twee num mers van eigen hand. Tamelijk bijzon der dat zulke jonge musici al eigen werk schrijven? Martijn: „Ach, als we samen oefenen en we doen maar wat, dan komt er al vaak iets uit dat wel leuk klinkt." „Ja en daar borduur je dan op voort", vult Jan aan. De voorselectie in de Veronicastu- dio's bleek een fluitje van een cent. „Er waren vooral van die dans- groepjes. Ballet met meiden." De ge- zicnten staan afkeurend. Melle: „Ze waren hartstikke blij dat er nog een band tussen zat." Als eerste werd het nummerAlone" gespeeld, met zang. Gekozen werd echter voor het instrumentale „Explosion". „Dat lukte het best", al dus het viertal. Maar het was nog te kort. Jan: „We moesten drie minuten vullen, maar het was tweeèneen- kwart. Dus hebben we er een stukje aangebreid." Lekker niet slapen De grote dag stelde de band nog voor een probleem. TeleKids is een live programma dat in de ochtenduren wordt uitgezonden. Martijn: „We moesten er al om 07.00 uur wezen. Dat kon natuurlijk niet vanaf Texel." Met alle ouders werd overnacht in een accommodatie in Lage Vuursche. „Hartstikke gaaf, aldus het viertal. „Lekker chips eten, lol maken en niet slapen," Toch wel zenuwachtig arriveerden ze zaterdag bij de RTL-studio in Hilversum. Uit televisiebeelden was de indruk ontstaan dat het een enorme ruimte betrof, maar dat viel Meisjes taboe Na een dag nagenieten ging het vier tal gisteren weer gewoon naar school. De reacties op het optreden waren al lemaal enthousiast. Allemaal? „Er waren een paar flauwe bij. Beetje pla gerig. Ach, da's jaloezie", weet Melle. Nu aan het sterdom geroken is gaat het viertal er nog voortvarender te genaan. Jan: „Ons eerste doel is een groter repertoire te krijgen. Eigen nummers en een paar covers. Texelpop komt nu nog te vroeg voor ons (15 maart-red we kunnen de tijd nog met vullen Maar volgend jaar willen we erbij zijn." In het weekend wordt wekelijks geoe fend in de popkelder van d'Ouwe Ulo Jan wil de frequentie liever nog op voeren. De vier zetten alles opzij voor hun muziek. „Sporten? Ja, maar als dat het spelen doorkruist zeg ik ten nis af', aldus Hidde. En hoe zit het dan met de meisjes? Nu ze op televisie zijn geweest, zijn ze vast populair „Geen meiden in de band", zeggen de vier beslist. Melle: „Die willen toch alleen maar van die stomme liedjes." „Ze mogen wel een fanclub voor ons oprichten", bedenkt Jan slim. „Of af en toe een kopje thee brengen tijdens het repeteren", merkt Hidde op. Het viertal grijnst. Het viertal op televisie, aan de tafel van Moors en Boszhardt. (F°'° mevetand]

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2