Texelpop 1997: Lindeboom elandt in stroomversnelling Fl W BAKKER bv ngekende muzikale variatie en hoge kwaliteit ■TEXELSE^ COURANT' Kaartjes al voor anvang uitverkocht Wat ik zeggen wou... Tuut-tuut Meer bezoekers op horecavakbeurs Tennis Heri Hodi ijzerhandel Informatiedag over wonen bij Rabobank coMare opent expo over 100 jaar bos Jubilarissen Bouw in boogvorm op Oudeschilder bedrijventerrein goed van leer. De jongste band van Texelpop, ,,So What", had een grote schare fans meegenomen. Met covers van dehedendaagse rock bewees de gemiddeld vijftien jaar oude band uitstekend met de instru menten overweg te kunnen. Het aan deel van zangeres Lotte Bij de Leij, net drie weken bij de band, was even indrukwekkend als ontwapenend. De zelfkritiek na afloop duidt op grote ambitie. Die is er ook bij „Intrude" met zangeres Sigrid Ramaker De feest en partijenband heeft zich de laatste jaren snel ontwikkeld en beheerst een breed repertoire Vrijdagavond kreeg een swingende afsluiting met „Room for Ten". In hun midden Texelaars Dico Wiggers op drums en John Rozeboom op bas. De funky band kreeg met een spet- l et eiland heeft z'n reputatie als hetVolendamvan de wad en dit weekend eer aangedaan. Met een gemiddeld hoge kwa- eit en een ongekende muzikale variatie brachten 23 bands jjdag en zaterdag in De Lindeboom een ware stroomversnel- ig op gang. Letterlijk, want het publiek beende enthousiast sen en weer tussen de twee podia om vooral niets te missen in het ultieme Texelse popevenement. Tot veler teleurstelling gren de begeerde uitgaansavondjes niet voor iedereen weg- jlegd. Vrijdagmiddag om 15.00 uur waren, uitgezonderd een [ndvol kaarten voor de vrijdag, alle toegangsbewijzen volle- ■j uitverkocht. Texelpop hoort weliswaar thuis in De Linde- om. organisator Stipt en de familie Stiekema hebben vol- ende stof tot nadenken. dichte deur van De Lindeboom/ sstion Plaza was een hard gelag ,ropz'n minst honderd liefhebbers op de bonnefooi naar Texelpop 'en gekomen. ,,Ze hadden beter men weten", verdedigde Nils Lely nens de Stichting Texelse Pop- :iek (Stipt) het toegangsbeleid, e hebben de liefhebbers er tevo- via de media nadrukkelijk op ge- jj/ften dat ze er beter aan deden tt iraf kaarten te reserveren. Vol is ik irigens waren er volgens Stipt- rzitter Lely niet minder kaarten in loop dan vorig jaar, toen het eve- i nent voor het laatst in de ruime ne g. De Koninghal werd gehouden in esten zaterdagavond ook nsen worden teleurgesteld, i de achthonderd plaatsbewijzen en er honderd alleen voor de vrij- I en honderd voor de zaterdag. De 'slSrigen waren passé partouts. Daar- i waren er zeker honderdvijftig uit- leeld aan medewerkers, het om- terugkomst van Texelpop in De Lindeboom even wennen. „Ik ben hier nu een paar minuten, maar ik verlang nu alweer terug naar die "waardeloze" Koninghal, verzuchtte Hannie Oskam in de witte of marme ren zijzaal. Ze stoorde zich aan de geluidsweergave, die door de boogvormige doorgang in het achter deel werd belemmerd. Bovendien konden de achterste rijen door het vangrijke leger muzikanten, de asielzoekers en enkele horeca- exploitanten. zodat die hun keus uit de bands konden bepalen. Veiligheid Ondanks de beschikbare ruimte wer den mensen zonder kaart vrijdag avond niet binnen gelaten. De orga nisatie vond het ten opzichte van anderen die daarvóór al waren gewei gerd niet fair om mensen later op de avond alsnog toe te laten. Belangrijk ste argument om niet aan de verzoe ken toe te geven, was de .veiligheid van de bezoekers. Om vraag en aan bod beter op elkaar af te stemmen, doet Stipt er bij een volgende editie wellicht goed aan het systeem van passé partouts (gedeeltelijk) te verla ten en meer kaarten alleen voor de vrijdag- en zaterdagavond uit te ge ven. Bezoekers die geenkaart had den hebben hun frustratie niet afge reageerd in het centrum. Volgens de politie verliep het weekend rustig en in goede sfeer. Wennen Voor menig popliefhebber was de versterkers of de technicus aan de knoppen. Veel muzikanten klaagden over een matige podiumversterking, waardoor ze zichzelf of andere band leden niet konden horen spelen. „Het is toch te gek dat bands die maanden lang keihard repeteren om goed voor de dag komen, op deze .manier voor schut worden gezet", verzuchtte Simon van der Geest, begeleider van „Intrude". Complimenten Toch kreeg de organisatie, mede door de strakke regie en de hoge amusementswaarde van het muziek festival in het hart van Den Burg, veel complimenten toegewoven. Bijvoor beeld door wethouder Nel Eelman (cultuur) die met echtgenoot Paul twee avonden van de partij was „Het begon als een verplichting, maar ik De danseressen van van de rapband „OPK". wat lagere podium met moeite een glimp opvangen van de bands. Wat brutalere liefhebbers wrongen zich naar voren, om dichterbij het podium van hun favorieten te genie ten. De geluidsweergave was overi gens ook niet het sterkste punt in de voormalige schouwburgzaal. Waar de een de oorzaak zocht in de matige akoestiek van de zaal, gaven ande ren de schuld aan de kwaliteit van de heb met volle teugen genoten", ver klaarde ze na afloop ,,lk ben vorig jaar ook geweest, maar de nu volle dig geisoleerde Lindeboom heeft heel veel meerwaarde aan het festi val gegeven. Op twee podia was er voldoende tijd en ruimte voor alle bands. Dat zou anders nooit zijn ge lukt. Het is toch ongelooflijk wat een kwaliteit er hier rondloopt. Texelpop is een enorme stimulans voor de jon geren", aldus de wethouder, die hier mee laat blijken popmuziek als een volwaardige cultuuruiting te zien. gedansd en nu staat iedereen te kij ken." Paradepaardje Hij sloeg de spijker op z'n kop. „Jamboree", met (oud-) Texelaars Clark de Boer (zang) en Arjan van der Slikke (drums) kreeg zelfs met ui terst swingende en strakke funk/rock de zaal niet aan de gang De zelf geschreven nummers zijn opge bouwd rond de autobiografische tek sten van De Boer Co, die met een kritische ondertoon hun visie op de maatschappij geven. Te horen was dat de band van professionele allure wil zijn en een loopbaan in de muziek niet uit de weg gaat. Datzelfde geldt voor „Jug Bros", het paradepaardje van Ewout Adriaans en zijn vrienden. Ook zij beperkten zich, in strak en geroutineerd tempo, tot eigen compo sities. „Want covers zijn toch tweede keus. Nu bepalen we onze eigen sfeer en kunnen we ons creatief uiten. En dat is heel belangrijk voor een muzikant", aldus Adriaans, die hard aan het werk is om met z'n band door te breken aan de vastewal. Echt luk ken wil dat nog niet, maar de band die onlangs een CD Rom lanceerde, heeft de moed nog niet opgegeven. Eén van de oorzaken voor het uitblij ven van overkants succes zijn hun eigen nummers, waaraan het publiek moet wennen. Mick Jagger Dat herkenning bepalend is voor res pons van publiek, bleek tijdens de bijdrage van „Ssht", die uitsluitend covers van The Rolling Stones bracht. Blikvanger was zanger Herre Boskma, die met alleen in de huid van Mick Jagger was gekropen, maar zich ook de bijpassende outfit had aange meten en zich in energieke Jagger- stijl uitleefde. De enthousiaste act, gecombineerd met de strakke bege leiding, sloeg over op het publiek, dat met stil kon blijven staan. DINSDAG 18 MAART 1997 ger Herre Boskma van Roling Stones-band „Ssht" was in de huid van Mick Jagger gekropen. Zenuwen De opening van het festival was voor behouden aan gitarist Guido Nachte gaal, die begeleid door bassist Tassos Koulouris en drummer Jos Groen onder de naam „Freak Out Tunes" een jamsessie hield. Met een nog narokende gitaar in de hand stelde de „bohemian" na afloop wat ontevreden vast dat twee repetities wellicht toch wat te weinig was ge weest. In de andere zaal gierden de zenuwen op dat moment door de ke len van de jeugdige driepersoons- formatie „Agelastica Alni" (de La tijnse naam voor de kever Elsehaantje). De nieuwkomer speelde covers in stijlen als pulp en whale. Het was aan de „The Mods" (voor heen „Make ends Meet") van Mathijs Albers (bas), Tom Witte (drums) en studiegenoot Richard Boelhuis (zang en gitaar) niet te horen dat het drietal pas drie weken geleden aan het re peteren was geslagen. „Want we wilden toch niet ontbreken op Texelpop." De formatie verraste met covers van o.a.The Who en The Beatles en koos met nummers als „Major Tom" en „A day in the life" zeker niet voor het makkelijkste werk. Het trio werd waarderend gadegslagen door popveteraan Rein' van der Vis die met zijn „Mark V" begin zeventiger jaren furore maakte. „Het verschil is dat er toen werd Zangers Moniek Bruljn presenteerde zich met haar nieuwe band Music Bate" Lot Kombrink etaleerde haar cha risma en meeslepende stemgeluid met „The Mix", dat „evergreens" uit de sixties/seventies speelden. Vermeldenswaardig is de herkenbare vertolking van „White Rabbit" van Jefferson Airplane. Opvallende ver schijning was Niek Welboren, die na jaren z'n rentree maakte op Texelpop. Even verguisd als bejubeld is het fe nomeen „Poundcake". Zanger Rob Vonk drukte geruchten over ruzie in de band de kop met zijn overdonde rende aanwezigheid. De gerouti neerde band trok keihard en steen- terende blazerssectie en een dijk van een zangeres (Sharon Vroonland) massaal de voetjes van de vloer. Rappers Rapband OPK verzorgde zaterdag een daverende ouverture „Is dit hardcore of niet", zweepten „DJ Human Beatbox" en de zangeressen het publiek op. De rappers genieten bekendheid als MC Yep en Kapseize. Laatstgenoemde liet zich er door een bloedneus niet van weerhouden het optreden te voltooien. De rappers namen in hun eigen teksten de maat schappij kritisch op de korrel. Het Bassist Arjan Nleboer van So What" geconcentreerd In actie. tweetal beklom later het podium voor een eerbetoon aan „Deluge". De nieuwe formatie „Music Rate" zette het publiek op het verkeerde been door Nederlandstalig te begin nen. Het talent van zangeres Moniek Bruijn kwam pas echt tot uiting toen ze op het Engelstalige repertoire overschakelde. De band bracht twee eigen nummers ten gehore en is 5 april weer in Question Plaza te beluis teren. Jaap Dros draaide zowel vrij dag als zaterdag op kenmerkende wijze z'n setjes mee met Manje Schoo en met The Buzz. „Super Groover" liet zich zaterdag omdopen totSpinal Cracker", waar mee de omschakeling van het viertal op eigen repertoire op Texel wereld kundig werd gemaakt. „Want covers, dat zijn inkoppers", aldus gitarist Sidney de Haan, die de pech had dat hij de hals van een geleende gitaar van Orph Oostveen brak.. Dat ze op eigen kracht de zaal enthousiast kre gen, zegt veel over de kwaliteit van het eigen werk. De nummers klonken alsof ze al jaren bestaan. „I Scream" heeft een snelle ontwikkeling achter de rug Met covers van The Cure en The Smashing Pumpins tot de Simple Minds liep de stijl uiteen van gitaar rock tot rap en de uitvoering wekte alom waardering „The Gathering" geldt als grote voor beeld van de Gothische deathmetal- formatie „Crystal I". Met zangeres Jose de Bloois in bijpassend gewaad, toonde de band haar nieuwe gezicht. Als gastbassist speelde Jeroen Drabbe, maar de band liet bij monde van presentator Henk Slikker weten op zoek te zijn naar een vaste bas sist. Jong en oud genoot van het optreden van de Texelse Beatles „Rob, Hans, Menno Ben" Alsof ze waren gekloond van de „Fab Four" klonken de nummers zoals op het originele vinyl. Kort voor Texelpop kwam het ptreden in gevaar door een zware rugblessure van drummer Ben Bak ker. Met enkele pijnstillers achter de kiezen deed hij echter niet voor Ringo onder. Het viertal vervulde conform hun idolen een voorbeeldfunctie. Voor het optreden werd geen druppel alcohol gedronken. Groot was de drukte in de marmeren zaal. toen de Van Beurden Band het podium betrad. De groep mag zich tot de absolute Texelse top rekenen en heeft met een afwisselend repertoire een brede schare fans veroverd. Met de dynamiek van „Deluge" kreeg Texelpop 1997 een stormachtige af sluiting Hun „raggende" bijdrage zette de zaal in vuur en vlam. Bnx.cn >m kzenBintce Ntrannnvrdclijkheid vin dc rcdactx Nee, dat is niet het geluid dat in mijn hoofd zit na een avondje stappen, maar het geluid dat men in onze buurt met grote regelmaat kan vernemen als iemand bezoek heeft gehad. Na veel „nou doeoeoeg" en zingend „doeoeoei" rijdt men dan, na nog wat luidruchtig nakletsen, eindelijk de straat uit. Alsof dat geouwehoer nog met voldoende is, moet men ook het volume van de claxon nog even tes ten. Aangezien dit zich (ook) op tijd stippen afspeelt waarop een „nor- Voor de vierde horecavakbeurs, die vorige week in sport- en evenementenhal 't Stappeland plaatsvond, was de animo wederom groot De stijgende lijn wat betreft het aantal bezoekers zette zich voort. Van liefst 76% van de verzonden toegangskaarten werd gebruik ge maakt. Zowel bezoekers als deelnemende bedrijven toonden zich enthousiast over het gebodene inde food en non food sector. Ook over de sfeer was men te spreken. Winnaar van de deurprijs was Automatiek PP uit De Koog Volgend jaar staat de beurs in het teken van het lustrum, volgens de organisatie en bedrijven belooft dat een spektakel te worden maal" mens in de sponde ligt, heb ik er geen benul van wie de herrie ver oorzaakt. Maar ik wil er hiermee op wijzen dat het vrij asociaal gedrag is te noemen. Het is behoorlijk irritant, en bovendien strafbaar. Waarde buurtgenoten, beperk de overlast van uw visite tot hetgeen zich bij u binnen afspeelt, dan hebben wij er geen pro blemen mee. Th. Bakker, Sluyscoog, Den Burg. Tennisvereniging Heri Hodi houdt donderdag vanaf 15.30 uur een instuif op de velden bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Dit evenement is bedoeld voor jeug digen die geen lid zijn en willen ken nismaken met tennis. (advertentie) Bakker is een kluizenaar Voor een echte kluis ga je naar Bakker Spinbaan 20, Den Burg M- ling te verlenen. Met de maximaal toegestane inhoud van de dienst woning van 450 kubieke meter (in plaats van 350) lopen b en w vooruit op het meest recente beleid. De raadscommissie ROH buigt zich van avond over de benodigde artikel 19- procedure. Voor de tweede maal doet Rabobank Texel mee aan de lande lijke infodag „wonen". Zaterdag kunnen alle belangstellenden van 10.00 tot 16.00 uur in het kantoor aan de Groeneplaats in Den Burg terecht. Diverse adviseurs staan klaar om allerlei vragen te beant woorden. De informatiedag is bedoeld voor ie dereen, dus ook niet-klanten, die méér willen weten over bijv financie ring van een woonhuis, het kopen of verkopen, verbouwingen en het be nutten van de „overwaarde" van een woning Centraal thema is: méér doen met uw woonhuisfinanciering. Zaterdag zijn niet alleen medewer kers van Rabo Texel aanwezig Ook zullen makelaarskantoor Texel Vast goed, Dogger Kooi notarissen en architektenburo Visser vrijblijvend antwoord op vragen geven. Bezoe kers krijgen een feestelijke ontvangst met een hapje en een drankje en daarnaast een leuke attentie. De kin deren kunnen zich vermaken in de speelhoek. Het kantoor is zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur ook geopend voor andere bankdiensten. jaar is het precies een eeuw eden dat met de aanleg van De itnen werd begonnen. Reden >r EcoMare om er een expositie te wijden. Bij de opening, iderdagavond om 20.00 uur, is ere belangstellende welkom. tentoonstelling gaat in op de effec- van de aanleg van het bos op het ager zo kale eiland. Groeiplaatsen zeldzame planten gingen verlo- maar er kwam andere natuur r in de plaats. Ook de zware om- ndigheden waaronder de bos- eiders destijds hun werk moesten in, komen aan de orde. Originele 'ktuigen en attributen, zoals de jselse graaf, herinneren aan die iode. Voorts is dankbaar gebruik naakt van de collectie van Irene Sas uit Alkmaar, die zich bezig ludt met de historie van De Dennen, ar opluistering van de opening gaan nk van der Spek (Staatsbosbeheer) i Teun de Wit (Landschapszorg) at elkaar in debat gaan over de aag „Is er over 100 jaar nog wel bos op Texel?". EcoMare nodigt ens de CNV-bijeenkomst gistera- d in De Poort zijn zes jubilarissen I het zonnetje gezet. P. Druif en P. Bywig zijn ai 50 jaar lid van de Tistelijke vakbond, A. Dekker kreeg Iversierselen wegens veertigjarig hiaatschap en J. Kreeft, J. Kooger u Wendrtch zijn 25 jaar lid. geïnteresseerde Texelaars uit om hierbij aanwezig te zijn. De discussie kan worden beschouwd als een voor proefje van de openbare gespreks- avond die volgende week woensdag is belegd door de Historische Vereni ging. Direct na het debat, omstreeks 21.00 uur, opent Van der Spek de exposi tie Deze is nog te zien tot het voor jaar van 1998. Het bedrijventerrein in Oudeschild krijgt er wellicht een opmerkelijk gebouw bij. Dave van der Plaats heeft plannen voor de bouw van een bedrijfshal en woning in boog vorm aan de Stoompoort. De welstandscommissie heeft positief gereageerd op het ontwerp. Een ronde dakvorm is formeel in strijd met het bestemmingsplan. Alleen een plat dak of met een helling zijn toege staan. Systeembouw zoals Van der Plaats wil, wordt volgens de ge meente elders in het land echter met succes toegepast. Om ook op Texel meer experimentele bouw mogelijk te maken, is het college bereid vrijstel-

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5