Historische landauer ioor Texel behouden Menners steken hun nek uit est vervuilde grond èm-terrein ook weg Ier schrijft over opstand G older-bouw door Draisma .TEXELSE f COURANT" Bijdrage Bethel van Julianafonds Inslingeren op deUrania" Tevoko programma Willem Vlas beste Eilandschutter Eilandcompetitie volleybal Bowlingstrijd Aankleding in menwedstrijd ƒ5,-. Clubgebouw ook vernield Toernooiwinst Strender Koers Bridgeduo bereikt landelijke finale S.V. DE KOOG ZUIDERMEER VRIJDAG 21 MAART 1997 i had maar een haar gescheeld of de landauer uit 1904 van k (van Thijs) Witte was van het eiland verdwenen. De emo- ele binding bleek echter voor een paar Texelaars groot ge- =g om hun nek uit te steken. De wagen staat nu bij Henk Spigt de Grie'en die legt zijn hele ziel en zaligheid in het opknap- van het statige stuk nostalgie. Na de renovatie zal de lan ger opnieuw worden ingezet voorz'n oude taak: mee met een °n zo nu en dan een trouwtje. van Thijs, zoals de oudere elaars hem kennen, had op de iterdmolen in de Molenstraat een uverkbedrijf en een stalhouderij, was in een tijd dat ze alles met rd en wagen deden", vertelt Henk ]t. De landauer, die is gemaakt bij irma Buitenweg in Utrecht, was pronkstuk van het bedrijf. Hij ging rop in tal van stoeten, maar het glepunt was toch het inhalen van iisschop om de vier jaar. „We zijn il drie bisschoppen verder, maar leet nog hoe het eruit zag. Een rme rij paarden, ik reed zelf ook Alles was versierd in de bis- Dppelijke kleuren geel-wit en er den vaandels meegevoerd Vóór sndauer liepen twee zwartblessen )irk van Thijs zat op de bok. Een rdenmens in hart en nierenOok i Boom uit Oudeschild heeft her- iringen aan de paardenman. ..Hij terde alleen maar wat en dan zag e oren bewegen." In de jaren twintig kwam het concours hippique op Uiteraard een kolfje naar de hand van Dirk van Thijs De hele familie werd ingeschakeld om tuigen, wagens en paarden te poetsen. ,,De open klasse werd toen nog wel met landauers verreden", lacht Henk Spigt. „Dirk hield van lichte, luxe paarden Oldenburgers bijvoorbeeld. Hij heeft ook wel een Belg gehad, maar dat vond-ie niks." Wim Boom weet nog van een Fries die Karei heette „Daar heb ik zelf nog wel mee gereden Emotioneel Het leven zat niet mee voor Dirk van Thijs. Hij had grote moeite met de opkomst van de tractor en verzette zich daar zo lang mogelijk tegen Enkele van zijn kinderen stierven aan een besmettelijke ziekte, waardoor tiet gezin werd gemeden Hij raakte op leeftijd en door gebrek aan opvol ging was hij genoodzaakt te stoppen. Hans Boom weet het nog goed „Ik denk dat zijn laatste klusje het ploe gen van een hoekje grond bij de Noordkaap was." Zijn broer Wim vult hem aan „Hijging altijd met de nette tuigen op door Den Burg. Pas op t werk deed hij het ga reel om En als hij in De Cocksdorp moest zijn ging hij een dag ervoor, om de beesten een nacht rust te gunnen Dan sliep hij bij de paarden en kon hij de dag erna van 's morgens tot 's avonds werken.' Wim Boom heeft een emotionele band met Dirk van Thijs, hij trouwde in de jaren zestig met zijn dochter Annegriet Vergetelheid Dirk van Thijs schonk zijn landauer aan de menvereniging Vrienden van 't Paard Hij wilde dat zijn mooiste wagen voor Texel behouden bleef. De wagen had echter al enig achter stallig onderhoud. De landauer werd door de club ingezet voor trouwerijen. Menig Texelaar is erin naar het raad huis vervoerd Verder reed Willy Zijm met de oude Henk Spigt er vaak mee in de gezelligheidsrit. die bij de ope ning van het seizoen werd gehouden. „Daarvoor nodigde de club meestal een prominent jurylid of een notabele uit. die dan in de landauer werd rond gereden", aldus Spigt Het ijzerwerk van de wagen werd gerestaureerd, maar de rest bleek een te zware financiële last voor de vereniging, die ook nog concurrentie kreeg van een tweede men vereniging, De Blijde Rijders De lan dauer raakte enigszins in de vergetel heid. „Je kunt voor zoiets geen reclame maken als ie niet goed is Bovendien zit je met een verzekering als je er mensen mee gaat rondrijden die je daarvoor betalen Bij commerciéèe exploitatie komt veel kijken." Willem Goénga verklaart dat voor de huur van de wagen met koetsier en paarden 300.-werd gevraagd „Dat hadden velen er met voor over. Ter wijl ze wel een mooie auto huurden voor meer geld Jeugdherinneringen De twee clubs fuseerden en gingen verder als menvereniging Tussen Wad en Duin. De landauer ging mee. Onlangs verscheen hij op de agenda van de najaarsvergadering Voorzit ter Goënga „De financiële belasting werd zwaar In zes jaar waren we 6500.- aan het ding kwijt, alleen aan brandverzekering en stalling." De le den werden gepolst over de toekomst van de wagen. „We hebben aange geven dat het onze voorkeur had om t ding op Texel te houden. Tot onze verbazing toonden de menners wei nig emotionele gevoelens." Henk Spigt vormde een uitzondering Hij zette met Jan Loerakker de kos ten op een rijtje om te zien of aankoop te doen was Dat bleek met haalbaar zonder sponsors. „Logischerwijs ga je dan eerst de mensen na die er het dichtst bij stonden Familie van Dirk van Thijs, dus Annegriet van Wim Boom Zij heeft tal van jeugd herinneringen aan de landauer en vond ook dat ie voor Texel behouden moest blijven." Met steun van Wim Boom deed Spigt een bod aan de club dat in de voorjaarsvergadering werd behan deld Tot ieders verbazing stond ech ter een andere gegadigde op, die de landauer óók wilde hebben „Die per soon was er op uit om 'm te verhan delen. Aan de overkant was er flink geld voor te vangen", weet Spigt. Het bestuur van de menclub stond voor een dilemma: kiezen voor geld of sentiment De vergadering werd geschorst. De koppies stonden op hangen Willem Goënga verklapt dat het bestuur de hoop had gevestigd op een nieuw bod van Spigt. Die zat er dood mee aan. Maar het verlossende woord kwam van Hans Boom. Spigt: „Die klopte op m'n schouder en zette de deur open. Er is nog even stevig over gepraat en toen volgde er stem ming: 26 vóór en 18 tegen. Man, ik kneep 'm." Spigt was zó blij met de uitkomst dat Hans en Wim Boom. Henk Spigl en Willem Goénga op een stukje nostalgie Pat in oude luister wordt hersteld. (Foto Tesso van Daalon) Ip te nieuwe Bolder wordt gebouwd schone grond. Het laatste ije vervuiling onder een garage rijp beraad ook meegenomen, problemen in de toekomst te irkomen. De werkzaamheden ten in april en worden uitge ef door de firma Draisma uit kum. Lr,■ens hel saneren van de grond na omloop van de oude Tem-gebou- werd duidelijk dat de vervuiling flflr het hele terrein was verspreid, qe Hide grond onder een garage, die wilde laten staan om als opslag- ite te dienen, bleek met door de iel te kunnen. Bekeken is of de rlaag onder het gebouwtje van daan kon worden gehaald zonder dat dit daardoor zou instorten. Dat werd echter te omslachtig De gemeente besloot de garage op te offeren, om niet in de toekomst met hoge kosten te worden geconfron teerd, als de ondergrond alsnog ge zuiverd zou moeten worden De kos ten voor sloop en sanering komen nu nog voor rekening van het Pen. Kapitaalsvernietiging Bolderdirecteur Leen Noordzij legt uit dat het om een aanbouw van de grote generatorloods gaat, die blijft staan als magazijnruimte „We wilden de gehele bebouwing voor opslag ge bruiken, maar dit kan niet anders. We willen het laten herbouwen en daarom kun je ook beter spreken van afbreken dan van slopen. Misschien kunnen we een deel van het materi aal opnieuw gebruikenNoordzij geeft toe dat dit een tegenvaller is, maar met één die enorm veel kosten met zich meebrengt „Het gebouwtje had toch al wat scheuren, dus er was anders ook geld in gestoken Er is geen sprake van een kapitaals vernietiging van tonnen." Hoe het fi nanciële verhaal er uit gaat zien, weet Noordzij nog met.Deze ruimte is niet essentieel voor onze bedrijfsvoering, dus we wachten het af Misschien dat we ergens anders een meevaller heb ben en dat we het daarmee kunnen opheffen.' Aannemer Draisma uit Makkum, op Texel bekend door zijn werk voor o.a EcoMare en de uitbreiding van het gemeentehuis, was de laagste inschrijver voor de bouw van de Bol der. Onder de zes inschrijvers waren drie Texelse bedrijven. Het werk werd Draisma gegund voor ƒ3,521 000.- ex BTW en ƒ19.750.- voor de bliksembeveiliging. De bedragen ko men aardig overeen met de raming Het college gaat ervan uit dat Draisma gebruik maakt van Texelse onderaannemers Voor de renovatie van buurthuis Bethel in Zuid-Eierland heeft het Juliana Welzijn Fonds ƒ25.000,- toegezegd. De totale kosten bedra gen ƒ150.000,-. Een groot deel zal moeten worden opgevangen door zelfwerkzaamheid van buurtbewo ners. Bethel is nog eigendom van de kerk, maar die wil eraf. De binding is mi niem. het gebouw wordt de laatste jaren meer als buurthuis gebruikt. Er is dringend bouwkundig onderhoud nodig. De gemeente is gevraagd om een bijdrage, maar heeft dat afgewe zen. Wel is een lening aangeboden maar dat brengt kapitaalslasten met zich mee. De buurtcommissie is zich aan het omvormen tot een buurtvereniging, want het Julianafonds verleent alleen subsidie aan een rechtspersoon. Er zullen nog meer fondsen worden be naderd voor een bijdrage en er zal alsnog een poging worden gedaan bij de gemeente. Maar voordat dat ge beurt worden de bewoners van de polder Eierland gepolst over hun mening omtrent Bethel nee sierlijke masten steken uit wen de dijk van Oudeschild. In verder stille haven ligt de Hare ijesteit Urama. een fraai zeil- hip van de marine. Het is de 'rste tocht van dit opleidings- hip na de winterperiode. Twaalf annen van de Joost aurleinkazerne zeilen mee. fe gaan inslingeren op de tordzee'. vertelt luitenant ter der eerste klasse Henk ba! vier Hij is sinds een week de welvoerder van de Urama Zeil- 1 varing heeft hij wel. maar de ania kent hij alleen van zijn riode als adelborst. Het is dus g even wennen, temeer daar ook een nieuwe bootsman is het schip een vaste beman- '9 van drie personen telt.Met drieën is dit schip met te man- n en we wilden nog wat erva- g opdoen voor we met de groe it adelborsten op pad gaan. \ndaar dat we deze week de innen van de Dourleinkazerne n boord hebben. De opvarenden zijn in twee groe pen verdeeld, die om de beurt de wacht hebben Zwier is zeer te spreken over zijn gelegenheids- bemanning. ..Een groot verschil met de adelborsten, die pas van de middelbare school komen. Je hoeft nu met te vertellen wat er moet gebeuren Bovendien heb ben deze mannen veel kennis van navigatie Tussen de twee groepen heerst een gezonde vorm van rivaliteit, waarom Zwier hartelijk kan lachen. ..Ze vinden allemaal dat de Urania sneller zeilt als zij varen en dat ze de zeilen sneller kunnen hijsen De Urama (godin van de astrono mie). die in 1928 is gebouwd in Haarlem als de ..Tromp" en in 1938 door de marine werd aan gekocht en omgedoopt, komt re gelmatig in Oudeschild. Tijdens korte tochten is het een handige uitvalsbasis „We maken in het voor- en naseizoen korte trips en in de zomer een langere reis naar het buitenland. Dit jaar doen we mee aan een 'Tall Ships race' en zijn we in Den Helder voor de Sail-manifestatie m de haven van Oudeschild eidi ecc nd qe? so rinfli Leo Cullen houdt zich niet alleen bezig met het schrijven van ro mans. De 49-jarige Ier, die maandag avond een lezing gaf in de biblio theek in Den Burg, was de afgelopen dagen op Texel om ma teriaal te vergaren voor een artikel over de welbekende Opstand der Georgiërs, aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. „Een fasci nerende geschiedenis, waarvan bijna niemand in mijn tand ooit heeft gehoord." Sinds vorig jaar heeft de in Dublin woonachtige Cullen zijn hart verpand aan Texel. Dat gebeurde toen hij en zijn familie op uitnodiging van vrien den (de familie Rietveld uit Den Burg) kennis maakten met ons eiland, „Texel is Ierland in het klein. We zijn allebei omringd door zee en net als wij hebben jullie twee heel verschillende kusten. Ook de mensen lijken op el kaar.1' Bij een rondtocht over Texel stuitte hij op de Georgische begraafplaats, een fenomeen dat hem direct interes seerde. „Omdat Ierland destijds neu traal was, weten de meeste mensen in ons land heel weinig van de oorlog, laat staan van gebeurtenissen in de rest van Europa Cullen besloot zich in de materie te verdiepen, met de bedoeling zijn landgenoten door middel van een artikel van zijn ontdekkingen deelge noot te maken De afgelopen dagen voerde hij daarom gesprekken met diverse Texelaars. Daarbij streefde de veelzijdige Ier (hij is bioloog, schrij ver, journalist en werkt voor het minis terie van Landbouw) niet naar volle digheid. „Ik heb iemand ontmoet die bevriend is met de Georgiër die per ongeluk bakker Theo Smit dood schoot. Het gaat mij om kleine, per soonlijke verhalen." Aan een dergelijke methode kleven logischerwijs ook bezwaren. „Veel verhalen belichten maar één kant van de zaak. Bovendien gaan de meeste mensen gaan niet tot de bodem. Omdat ze niet willen, of omdat ze al moeite genoeg hebben om zich in het Engels verstaanbaar te maken. Maar het is me duidelijk dat iedereen zijn uiterste best doet. Bij jullie in de krant stond vorige week een regeltje over mijn interesse voor de Georgische Opstand. Prompt waren er mensen die alle moeite deden om me op te sporen en me hun hulp aan te bie den." Zaterdag 22 maart 1997 Ons Genoegen" Zaaldienst Heren 4 Schrijver Leo Cullen: „Texel Is Ierland in het klein. (Foto Tossa ven Daelen) Willem Vlas is winnaar geworden van de clubcompetitie van hand boogvereniging De Eiland- schutters. Zijn zege mag verdiend worden genoemd, want op de helft van de competitie nam hij al de eerste plaats in. Tot een confron tatie met zijn grote rivaal Henk Witte kwam het echter niet, omdat Witte wegens ziekte tijdens het tweede deel uitviel. De competitie strekte zich uit over twee perioden. De eerste duurde van september tot en met december en was bedoeld om tot een indeling voor de finaleronde te komen. Deelnemers met een gemiddelde van 8,0 of hoger plaatsten zich voor de eerste klasse De finaleronde ging vervolgens over acht wedstrijden, waarbij de twee slechtste resultaten mochten worden afgetrokken. Na het eerste deel leidde Vlas, met een voorsprong van slechts 8 punten op Witte en 76 punten op Ed Vermeulen. Mede dankzij het uitval len van Witte kon Vlas zijn positie tij dens het tweede deel verstevigen. Zijn voorsprong op Vermeulen be droeg uiteindelijk 114 punten. Jos Engelvaart werd derde. In de tweede klasse ging de zege naar Evert van Bockom Maas. Hij kreeg felle concurrentie van Ben Moor en Rein Buijsman, die halfweg zelfs meer punten hadden verzameld. Dankzij een sterke eindsprint ver sloeg Van Bockom Maas zijn rivalen toch, met een verschil van respectie velijk 28 en 40 punten. De derde klasse werd gewonnen door Ronald Witte, voor Hanneke van Laar en Kees Bakker. Bakker baarde opzien, want in het tussenklassement was hij slechts zevende. De strijd in de jeugdklasse begon bloedstollend. Robin van der Slikke bezette eind december de eerste plaats, met een voorsprong van slechts één punt op Marijn Witte. Jeroen Berndsen was op dat moment op geringe afstand derde Er werd een spannende strijd verwacht in het tweede deel. maar doordat aan het einde slechts twee schutters het mi nimum van zes wedstrijden hadden geschoten, ging de competitie in deze klasse uit als een nachtkaars. Witte werd uiteindelijk eerste, met een voorsprong van drie punten op Van der Slikke Dinsdag 25 maart Veld A vrouwen mannen: 18.30 Durper D-De Boer Top Tien 19 15 Haarstudio-Top Tien Durper D 20.00 Question-Timmers bak Haarst. 20 45 Klif 12-Beautique Texele Nioz 21.30 Westerlaken-Nioz Texèle 22 15 DGM-Paal 28/Krim Westlaken Veld B Tevoko vrouwen: 18 30 Tevoko (onderling) 21.30 Visser bouw-Rival Kruiswerk 22.15 Bosma woning-Kruiswerk Rival Veld C gemengd: 18.30 Rabo-Dennenoord Fitt 19.15 Euroase-Fitt Rabo 20.00 Waayer-VVV Euroase 20.45 Tatenhove 2-Slag. BeverdamVVV 21 30 EcoMare-Cavo Latuco Tatenh. 2 22 15 Paal 9-Super Cavo Latuco Veld B: 19.15 Jongens 2-Heren 2 Heren 3 19.30 Heren 2-Heren 3 Jongens 2 19.45 Heren 3-Jongens 2 Heren 2 20.00 Dames 2-Jongens 1 Dames 1 20.15 Jongens 1-Dames 1 Dames 2 20.30 Dames 1 -Dames 2 Jongens 1 1 13.30 D Tevoko 1-Schoorl1 15 00 H. Tevoko 1-Madjoe 2 2. 13.30 H Tevoko 2-Wiermgen 1 15 00 D Tevoko 2-HCSC 1 3. 13 30H Tevoko 4-Adelborsten 15.00 H. Tevoko 3-Nieuwediep Sterke games zijn in de bowlingstrijd gespeeld door Tiny Plaatsman, Erik Witte, nieuwkomer Rob Logman, Rina Drijver en Martien Roeper BBS wist een achterstand tegen bloemis terij Van der Wal nog net op tijd om te buigen in winst, terwijl Spare Ribs het tegenstribbelende TZN versloeg. De Pins werden donderdag afge maakt door WBZ. Uitslagen Geerts Glazenwasserij-AII Stars 2- 3; t Pruttelhuus-Sommeltjes 1-4, Stunt Team- Gruisi 1-4, BBS-Bloemistenj Van der Wal 3-2, Spare Ribs-TZN 4-1, Metro-Mission Impos sible 0-5; De Headpms-Hordifood 1-4, Hotel Strandplevier-Champion Sisters 5-0, So What/ Badweg Sport-Onder de Pomp 3-2. Huisvrou wen T-Fords-Klavervier 0-4; de Pins-WBZ 0- 4; Bloopers-Team 6 3-1 Mart Plevier verzorgt woensdag om 20.00 uur een bijeenkomst in manege Akenburg over aankleding van rijtuigen en koetsiers, ledereen is welkom, de toegang bedraagt Plevier is gespecialiseerd in het res taureren van rijtuigen en neemt regel matig deel aan zogenaamde „klasse- mentsritten", waarbij wordt gelet op de combinatie rijtuig-kleding Aan de hand van dia's van Texelse aan spanningen zal Plevier zijn visie ge ven op de combinaties. Bovendien kunnen deelnemers aan de avond foto's of dia's van aanspanningen aan hem tonen, waarna hij toelichting geeft Het gaat daarbij steeds om het complete beeld van rijtuig, tuigage en kledij van de inzittenden. Vooral deelnemers aan de ringsteek- wedstrijden kunnen profijt hebben van deze avond, maar ook anderen zijn welkom. Wedstrijdleiding voor deze avond let en Willem (315194). Uitslagen 11 maart: Kobeko-DGM 2-1. Cocky's Kapsalon-Grote Slock 2 3-0 Teso-Tatenhove 1 0-3. Graaf Spuiterij-Super 2-1, OSG-Handicap 94 1-2, Paal 9-Tex Autocentrale 1-2 Waayer-Euroase 3-0, LenR-VVV 3-0; EcoMare-Dennenöord 2-1Rabo-Sportshop 0- 3; Fitt-Slagerij Beverdam 1-2, Eierlandsche Huis-Texele 2-1 De Rival-Zeilmaken) 2-1 Wiersma Antiek-Are dag Ochens 3-0, De Vlier-Kruiswerk 3-0, Vis ser bouw-ABN/Amro 3-0; Grote Slock- Smash'68 3 0, Slageri| lepe de Boer Timmers Bakkerij 3-0 hij de landauer in het holst van de nacht nog mee naar huis nam ,,Zet dat er maar niet in. anders krijg ik als nog de politie op m'n dak. Maar ik wou 'm mee hebben, dus Tineke stap voets rijdend en ik in de kofferbak van de Mercedes, zo naar de Grie Oude staat Nu hij door bezuinigingen bij het Nioz vroegtijdig is uitgetreden heeft Spigt alle tijd voor het opknappen van de landauer Hij gaat grondig te werk. Eerst gaan de wielen eraf. ..Ik heb contacten met wagenbouwers aan de overkant en krijg via via wel hulp aan geboden. Het meeste werk wil ik zelf doen Maar het moet echt goed ge beuren." Spigt heeft zelf een span zwart blessen. die prachtig zullen staan voor de historische wagen Hij wil 'm helemaal in de oude staat terugbren gen en is daarom nog op zoek naar de authentieke lampen, die waar schijnlijk nog wel op Texel zijn. De leren kap bleek na een kwastje vet lang niet zo slecht als gedacht en ook de lakense bekleding is in redelijke staat. De gebroeders Boom verrich ten hand- en spandiensten. Er wordt een notarieel contract opge maakt, waarin wordt vastgelegd dat Spigt de wagen met zal doorverkopen aan overkantse handelaren ..Het gaat erom dat-ie voor Texel behou den blijft. Die garantie moet er zijn" Als de wagen klaar is zal hij opnieuw worden ingezet voor belangrijke eve nementen en trouwerijen. ,.Net als vroeger Zo zou Dirk van Thijs het hebben gewild." Niet alleen hebben onverlaten vier gestolen fietsen op de wielerbaan kort en klein getrapt, ook het club gebouw van de wielervereniging heeft een veeg meegekregen. Re genpijpen bleken kapot gemaakt een ruitje was ingeslagen en de toegangs- sluis omgetrapt Dit moet tussen za terdagavond en maandagmorgen zijn gebeurd Een team van koersbalvereniging Strender Koers heeft woensdag in Schagen een toernooi gewonnen. Met 111 punten legden de zes Texelaars royaal beslag op de eer ste plaats en mochten ze de overwinningsbeker mee naar huis nemen. Het winnende team bestond uit Kees de Graaf. Truus Kalis, Ma van der Brink Maartje Burger Aris van der Vis en Roel Visser, 's Morgens waren ze enorm op dreef en scoorden ze 86 punten Na de pauze ging het een stuk minder, maar de voorsprong bleef groot genoeg. De andere ploegen in het toernooi, dat voor het tiende jaar werd gehou den, waren afkomstig uit de hele kop van Noordholland. Een tweede zes tal van Strender Koers kwam met 95 punten ook met slecht uit de bus. De koersballers oefenen elke maandag middag om half drie in het jeugd- gebouw in Oosterend Jan Hoogerheide en Anton Wessels hebben in het landelijke Ruitenboer-toernooi de finale be reikt. De twee geroutineerde bridgespelers eindigden zondag in de halve finale te Heiloo als elfde van de 54 deelnemende paren. In het tussenklassement halverwege stonden ze zelfs vijfde. Na de voorronde in januari bij bridge club Groot Slem in Den Burg drongen twee Texelse paren door tot de kwart finale, die ook in Heiloo werd ge speeld, Hennie Elzinga en Jan Bak ker speelden goed, maar wisten met verder te komen. Hoogerheide en Wessels spelen de finale op zondag 6 april in het centrum van de Neder landse Bridgebond in Utrecht- De „horecadrive", die de club zondag in vier restaurants in Den Burg hield, was een succes. In totaal namen 24 paren het tegen elkaar op. Na afloop genoten ze van een diner in de serre van De Lindeboom Voor de vier beste paren waren er prijzen 1 echt paar Klip: 2.mevr. Bakker-hr Hoge- wind: 3 echtpaar Wandemaker, 4.he ren Bakker en De By Komende maandag is geen compe titieronde, maar een „eierdrive". Deelnemers gaan minimaal met tien eitjes per persoon naar huis. In plaats van op tweede Paasdag is er op dins dag na Pasen (1 april) een vrije drive in de manege. Niet-leden welkom, aanvang 19.30 uur. (Advertentie) A.s. zondag 14.00 uur De wedstrijdbal is beschikbaar gesteld door Judo Vriens, Zeekraal 9. De Koog

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7