Ronde om Texel gaat voor zilver Sport Tesselhuus vraagt hulp vrijwilligers Enerverende remise Texel '94 in Alkmaar ,t'Y TEXELSE f COURANT Twintigste editie op 14 juni, maar: 'fyq nwntje - V JWinst en verlies oor heren Mareis Voetbaluitslagen Friezen vooraan in menwedstrijd Voetbalprogramma Diploma's voor zelf opgeleide trainers Zege Slock 2 in dartkraker Metselbedrijf hield zaalvoetbaltoernooi Bowlers Spare Ribs halen genadeloos uit Hoge series bowlers Van der Star en Mets „Smurfen" maken De Slufter schoon Winst voor De Mareis Kleine zege ZDH op Nieuwe Niedorp Programma zaalvoetbal NicoTessel wint bij sportvissen Volleybal - DINSDAG 25 MAART 1997 prees de Ronde als hel evenement dat het best bij het eiland past. „Texel heeft eeuwenoude banden met de zee en de zeevaart Een zeilrace rond het eiland over Noord- en Wad denzee, stroming, wind en branding. De Ronde laat Texel op z'n best zien en roept de herinnering op aan de afhankelijkheid van het water." e winnaars van de twintigste onde om Texel die op 14 juni ordt gezeild, staan mogelijk eer- er in een Australische krant dan |n de Texelse. Snelheid staat na- ielijk centraal in het mediaplan n „The World' Biggest Catrace Ie uitslag van het rondje is via ■iternet direct na de finish op het IVorld Wide Web te lezen. In hotel Greenside proostten organi se, sponsors en genodigden ijdagmiddag op het succes van de etdè lustrum ronde ..Dit is een achtig moment", aldus voorzitter a Schrama. ,.De sponsors zijn be nd, de organisatie draait goed en lancieel is alles oké 'edstrijdleider Edwin Lodder ver acht ook dit iaar zo'n 600 deelne- ers aan de start bij paal 17, Een jzigmg van de wedstrijd- glementen door de International ailing Federation (ISAF), kostte de nde-orgamsatie handen vol werk. jor de wedstrijdzeilers zijn de voor- ihnften op onderdelen sterk gewij- jjd, maar voor de organisatie is het eenvoudiger geworden jdens de race worden nieuwe introlepunten ingebouwd Met me bij de dam bij de vuurtoren rdt streng gecontroleerd op het inden van de zeeboei. Opmerkelijk is dal door verandering van de vaar- ul de VC-boei vele honderden koiaai'su t Ronde-voorzitter Ina Schrama kijkt toe hoe Marret Leloux van sponsor Ptt telecom het contract ondertekent. Foto Ge/ard Timmerman) meters dichter bij het eiland is komen te liggen Lodder betreurde het dat betonnmgsvaartuig de Breeveertien dit jaar voor het laatst als startschip in gebruik zal zijn. Het schip gaat namelijk uit de vaart. Veiligheid De veiligheid van de deelnemers staat ook ditmaal hoog in het vandaal. Veel aandacht wordt ook besteed aan het belangrijke onderdeel transport. Om de sterkste deelnemers in de in ternationale Formule 18-klasse naar Texel te krijgen, worden voorafgaand aan het rondje wedstrijden in deze klasse gezeild. Spreker burgemeester Van Rappard Voldoende reden voor Wop Rienks, die samen met Bart Udding de public relations verzorgt, alvast vooruit te blikken naar 2002, het iaar waarin de 25ste ronde wordt gevaren. „De or ganisatie en de continuïteit van de Ronde worden mede gewaarborgd door de medewerking van honderden vrijwilligers en officiële instanties. Naast die medewerking kan de Ronde alleen plaatsvinden door de bijdragen van sponsors." In Greenside, waar in juni ook het mediacentrum voor de Ronde wordt gevestigd, waren drie van de zes hoofdsponsors aanwezig om hun handtekening onder het contract te zetten. lie heren van De Mareis moesten jelopen weekend een dubbel ■ogramma afwerken. Tegen kop- iper Rebound 2 uit Schagen werd iterdagavond een ingecalculeerd iliBrlies geleden, hekkensluiter khuizen 2 bleek zondagmiddag ien partij voor de Texelaars. ibound 2 was pas laat in de com- ititie opgenomen en had tot nu toe Je wedstrijden met overtuigend ver- ihil gewonnen Omdat De Mareis [er een minimale selectie van zes Iers beschikken en bovendien met iin blessureleed hadden te kam- jn, was de hoop op een goed resul- lairaelgroot. Goede raad was duur het Rebound zo moeilijk moge nde maken werd afgesproken lang- jam op te bouwen. Gezien het igteoverwicht bij de tegenstander lest bovendien veel (en liefst goed) irden geschoten. In de eerste helft :te deze tactiek wonderwel, zodat ti achterstand bij rust „slechts" acht Jipjinlen bedroeg 22-30. Inde tweede helft kwamen De Mareis er niet meer aan te pas. Albert ten Wolde. de gevaarlijkste schutter bij de llxelaars. werd zwaar verdedigd en het spel binnenin de bucket was te- Jnover zoveel rebounckracht ge temd te mislukken. Het snelle bal- jrlies werd door Rebound simpel leslraft en uiteindelijk leden De irels toch nog een zwaar verlies (33-56) Tegen Enkhuizen 2 werd een lamlen dige eerste helft neergezet. Het hei lige vuur brandde niet bij De Mareis en er werd slordig en zonder overtui ging gespeeld Bij rust was de voor- éterdag 22 maart: Lcces C2-ZDH C1 0-3 bxel '94 E1-SVAP '74 E1 2-2 JfC D1-Texel '94 D1 4-1 BRC D1-Texel '94 D2 5-0 IGW C2-Texel '94 C1 2-2 >P 02-Texel'94 C2 5-1 lieringerm. B1 -Texel '94 B1 5-2 ptten B1-Texel '94 B2 13-1 bsterend B1 -Succes B2 9-2 psterend C1-JVC C2 3-9 ixelse pupillencompetitie: jVC D1-Texel '94 D4 25-2 'C F2-Oosterend F2 4-1 «el '94 F2-Texel '94 F4 6-0 ■Texel '94 F1-Texel '94 E4 1-4 TH E2-Oosterend F1 6-0 ixel '94 E5-SVC F1 0-20 TH E1-Oosterend E1 4-1 JC E1-Texel '94 E3 3-4 ixel '94 E2-De Koog E1 0-0 voetbal: IS-De Koog afg. indag 23 maart: ammgo's-Texel '94 3-3 TH-Nieuwe Niedorp 2-1 isterend-Con Zelo 2-4 De Koog 1 -Zuidermeer 2-2 "rkshorn 3-ZDH 2 12-0 imingo's 2-Texel '94 2 1-1 'V 5-Texel '94 3 afg. ixel '94 A1-Hollandia T A1 6-2 ixel '94 A2-Flamingo's A2 2-0 Hder 4-De Koog 2 7-1 Dames: iHOSV-Texel '94 afg. Recreanten: Koog-Cocksdorp afg. Boys-ZDH afg. 'sierend 2-Oosterend 1 1-1 sprong daardoor niet groter dan twaalf punten: 15-27. Na een donder- speech in de rust betraden de heren als herboren het veld, als wilden ze toch nog even duidelijk maken waarom ze de tweede plek op de ranglijst innemen Overtuigend werd Enkhuizen bijna op dubbele afstand gezet (36-69). Scores tegen Rebound Albert ten Wolde 21 pnt, Paul lnpi|n 6, Jos Bokma 6 Scores legen Enkhuizen Albert ten Wolde 17, Eric Heiienk 16; Jaap de Wijk 15 Paul Inpijn 9; Eric Venneker 8, Jos Witte 4 Komend weekeinde is er in verband met Pasen geen programma. De competitie wordt vervolgd op 5 april. Frits Witte en Joop Noom met hun Friezen Jelmer en Thunder pres teerden uitstekend in de vijfde menwedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal en eindigden als eer ste en tweede. Frits Witte reed de beste dressuurproef, Willem Goënga was de enige foutloze combinatie binnen de tijd in de vaardigheidsproef. Overkants jurylid Jaap Prins gaf een aantal jaar geleden wel eens menles op Texel Hij vindt het een goede zaak dat Piet Beers nu instructie geeft, en kan duidelijk merken dat door de regelmaat van de lessen het niveau stijgt Prins vond bij sommige deelnemers het tempo te hoog, wat vooral in een bmnenbak tot problemen kan leiden bij (korte) wendingen. Verder zag hij dat de stelling en buiging van som mige paarden niet correct was. maar beaamde dat het heel moeilijk is om dit te verbeteren. Joop Noom en Frits Witte eindigden beiden met evenveel (straf)punten, maar omdat de dressuur de doorslag geeft eindigde Witte op de eerste plaats. Marieke Bakker met de Fjord Jesper en Carla van Wijngaarden met Ferdinand reden een goede dressuurproef, maar gooiden er een balletje af in de vaardigheid. Hierdoor belandden zij op de derde en vierde plaats. Willem Goënga met Cendo werd vijfde Marieke Bakker voert het tussen- klassement aan, gevolgd door Joop Noom en Marit de Leeuw. Frits Witte staat vierde, John van der Zwaag vijfde. De volgende wedstrijd is de fi nale op 6 april, waarin uitgemaakt zal worden wie de Jaap de Graaf-bokaal mee naar huis mag nemen. Dagprijs: 1 Frits Witte 77 stralpunten 2 Joop Noom 77, 3 Marieke Bakker 79: 4 Carla van Wijngaarden 80 5 Willem Goënga 85, Compe titie; 1 Marieke Bakker 2612 Joop Noom 271 3. Mant de Leeuw 279; 4 Fnts Witte 285, 5.John van der Zwaag 292 Zaterdag 29 maart: ZDH 1-Zouaven (beker) 17.00 u. De andere elftallen zijn vrij Texelse pupillen: Oosterend D1-SVC 12 00u. Texel'94 D4-De Koog D1 12.00 u SVC F2-Texel'94 F3 10.00 u. Texel'94 F2-De Koog F1 10.00 u Texel'94 F4-Oosterend F2 10 00 u ZDH E2-Texel'94 E4 10.00 u. SVC F1-Texel'94 F1 M.OOu. Texel'94 E5-0'end F1 11 00 u. ZDH E1-De Koog E1 M.OOu. SVC E1 -Texel'94 E2 11.00u. Texel'94 E3-0'end E1 11.00 u. Maandag 31 maart: Hollandia(zat.)-ZDH 1(beker)16.15 u. indien ZDH wint van Zouaven) Texel'94 - Zeevogels 14 00u. WSW-De Koog 14.00 u Oudesluis-SV Oosterend 14.00 u. ZDH 2-Callantsoog 5 12.00 u De Koog 2-BKC C3 14 00u Texel'94 2-Wieringerw 2 12.00 u. Succes 5-Texel'94 4 14.30 u. De andere elftallen zijn vrij. Recreanten: Ingelast programma 2e Paasdag De Koog-Oosterend 2 10.30 u. Oosterend 1-ZDH 10 30 u. Na een 3-3 gelijkspel tegen het op de vierde plaats staande Fla mingo's heeft Texel '94 z'n voor sprong van vier punten weten vast te houden. Daarmee houdt de ploeg van trainer Bert Deckers zicht op deelname aan de nacompetitie. De derde plaats geeft daarop recht. De beginfase van de wedstrijd was in vele opzichten enerverend Bij aan komst in Alkmaar bleek het A-veld onbespeelbaar verklaard door de scheidsrechter. Het duel werd daarom gespeeld op het B-veld, waar Texel '94 2 zojuist een gelijkspel in de wacht had gesleept. Na zeven minuten waren al drie doel- Vier B-junioren van VV Texel '94 be schikken sinds afgelopen week over een diploma als voetbaltrainer Na een door hun club zelf georgani seerde cursus mogen zij nu de E-ju- nioren van Texel '94 trainen Het vier tal, Fedor van Elk. Ruben Kooiman. Eddy van de Ploeg en Rudy Hof. heeft de afgelopen weken met veel inzet en enthousiasme de cursus doorlopen. Het idee om uit de eigen /eugd trai ners te recruteren. is uit noodzaak geboren. Het jeugdbestuur hecht veel waarde aan het kweken van een ei gen kader, omdat dat een verenigingsband schept. Omdat zich vanuit de senioren weinig vrijwilligers aanmeldden, stak het jeugdbestuur maar eens haar licht op bij de junio ren. Een doorslaand succes, vindt hoofd jeugdtrainer Ralph Koning, die de cursus heeft opgezet. Als basis diende de KNVB-opleiding jeugd voetbal. die Koning zelf heeft ge volgd Vanuit die ervaring begeleidde hij de nieuwe trainers punten gevallen In de vijfde minuut strafte de Flamingo's-spits niet reso luut ingrijpen van de Texelse defen sie af: 1-0. Een minuut later kwamen de Texelaars op gelijke hoogte door een fraaie kopbal van John List uit een voorzet van Martin Koorn Bal verlies op het middenveld en het ge brek aan rugdekking zorgde ervoor dat Flamingo's meteen weer voor sprong nam. Even later raakte aanvoerder List gewond aan zijn hoofd bij een kop duel Het scheurtje in zijn schedel werd in het Alkmaarse ziekenhuis gekramd. De jeugdige Koen Timmer was zijn vervanger. Texel '94, zonder de geschorste Paul van Exel. hield druk op het Flamingo's-doel Dat resulteerde in een penalty toen een door Maarten Koorn ingeschoten bal met de hand werd beroerd Erwin Koning wist het buitenkansje echter met te verzilve ren Zoals wel vaker viel het doelpunt aan de andere kant. Een uitval over rechts werd door de vrijstaande Flamingo's-spits afgerond: 3-1. Verslagen voelde Texel '94 zich met. Met Martin Koorn en Simon Brand als animators kwam het team nog voor rust terug Een vrije trap van Gerko van Putten op de rand van het straf schopgebied kreeg de Flamingo's- goalie met klemvast en Maarten Koorn was er als de kippen bij om de terugspringende bal tegen de touwen te jagen: 3-2. Na de rust stond de uitstekende keeper van Flamingo's de Texelse gelijkmaker lang in de weg Pas vijf tien minuten voor tijd scoorde Texel '94 de (meer dan) verdiende treffer. Martin Koorn speelde zich vrij aan de linkerkant, zijn voorzet bereikte het hoofd van Gerko van Putten, die fraai inkopte Hoofdjeugdtramer Ralph Koning en de cursisten Fedor van Elk. Ruben Kooiman en Eddy van der Ploeg, samen met de E2. E4 en ES van Texel '94. 'F<*° mKm o°""K»l Het tweede treffen tussen de dartgiganten Zwaan 1 en Slock 1 is uitgemond in een duidelijke over winning voor Slock 1: 6-2. Slock had in invaller Gerl Jan Booy de uitblinker. Daarnaast waren de vaste spelers Mare Prins en Rick Nichols goed in vorm, wat met'gezegd kan worden van de drie spelers van De Zwaan, die allen een slechte dag hadden Na de 501 singles stond het 3-0 voor de Slock en na de 501 dou bles 4-2, zodat de tac-tic moest uit maken of het een gelijkspel of een overwinning voor de Slock zou wor den. Na een spannend laatste onder deel werd het uiteindelijk een ver diende 6-2 voor de Slock en liep De Zwaan tegen de eerste nederlaag aan. In de tweede wedstrijd in de Henk de Ruyter en Peter van der Voort, twee metselaars die in juli 1996 het bedrijf „VooRuyt" begonnen, hiel den zaterdagavond een zaalvoetbal- toernooi in Ons Genoegen. Uitgeno digd waren vijf Texelse teams en één van de overkant Nieuw was de regel „Als de toeter klinkt.. Tijdens de speeltijd van een kwartier ging onver wacht een toeter af en na twee minu ten weer. Tijdens deze periode ge scoorde doelpunten telden dubbel. De badmeesters van Calluna wisten hiervan echt te profiteren; ze wonnen zelfs een keer met 8-2. Ook het door veel publiek bezochte toernooi werd door Calluna gewonnen Uitslag: 1 Calluna 12; 2 Eecen Hout (Oudkar spel) 10, 3 De knm 4 8. 4 Klit 5 7. 5 VooRuyt 3; 6.Vissersbouw 2. De bowlers van Gruisi en Spare Ribs deelden het eerste punt van de wedstrijd. Daarna sloegen de heren van Spare Ribs genadeloos toe. (4%-Vi) een mooie serie van Bart Post (704) kon niet verhinde ren dat de dames van de Metro twee punten mee pakten. De 202 game van Robert van Splunter was goed, maar Henk Hoogerheide gooide een 207 en een 210 game en pakte daarmee vier punten voor z'n team. De 221 game van Rinse Dijt was tekort voor de to talen, De headpins pakten vier pun ten op Mission Impossible. De hoog ste serie bij de huisvrouwen was donderdag-morgen voor Rina Drijver (494) Zij pakte met haar team drie punten Uitslagen: Onder de Pomp-Champ.Sisters 1-4, Hot. de Strandplevier-Bert v.d Wal 1-4; 't Pruttelhuus- TZN 0-5; Metro-Geerts Glaz. 2-3, All Stars- Hordilood 3-2, Stunt team-Sommeltjes 0-5; Miss. Impossible-Headpins 1-4; BBS-SoWhat 4-1; Spare Ribs-Gruisi 4V2-V1. Huisvrouwen WBZ-T-Fords 1-3; De Pms-Bloopers 1-3, Team 6-Klaver vier 1-3. finalepoule, tussen Cafeetje 2 en W'tjewel 2 werd invaller Frits Bakker voor de Oosterenders de uitblinker van de avond. Hij won bijna al zijn legs De einduitslag werd 4-4 De troostronde leverde eveneens een paar spannende wedstrijden op. Cafeetje 3 won van W'tjewel 1 (6-2) en de dames van Slock 2 moesten na hevig verzet met dezelfde cijfers het onderspit delven tegen de heren van De Krim 1 Programma 27/28 maart Finalepoule Cafeetje 1 -Cafeetje 2; Zwaan 2- Slock 1Troostronde W'tjewel 1-Slock 2; Knm 1 -Cafeetje 3. De bowlers Erna van der Star en Janny Mets van Timmers Tearoom hebben met series van 644 en 719 korte metten gemaakt met koploper IBS/Oele/Schoo Dit team moest ge noegen nemen met 1,5 punten. André Gijsbertse van Bouwbedrijf Veenbaas gooide een serie van 694. Zijn team pakte vijf punten van Paal 12 1 en heeft weer uitzicht op de kop positie. Alweer voor het zeventiende jaar hield Scouting Texel het „milieu weekend". Ditmaal waren welpen en kabouters (jongens en meisjes van 7-11 jaar) aan de beurt. De deelname was wat minder groot dan anders: 60 kinderen van Texel en uit Den Helder (Scouting Minerva). Smurfen waren ditmaal het thema van het traditionele milieuweekend. Dat kwam zaterdagavond tot uiting toen de jeugd de benen kon los gooien in een „smuden house disco". Ook stond een smurfen-video op het programma. Deze ontspanning kwam na een volle dag. die 's morgens be gon met het schoonmaken van De Slufter. De duinenrij ten noorden en zuiden van de hoofdingang werd ontdaan van vuil, zoals flessen, blikjes en plas tic Van Wietse Pranger van Staats bosbeheer mochten de kinderen het hout laten liggen voor jutters. Het fraaie weer hielp mee om in korte tijd een aanzienlijke vracht in te zamelen. In de luwte van de duinen deed de groep zich tegoed aan brood en soep. Café De Slufter tracteerde op ijsjes, 's Middags werd een bezoek ge bracht aan EcoMare. waar medewer ker Pierre Bonnet een rondleiding gaf achter de schermen. De zeehonden konden het niet nalaten diverse scouts een nat pak te bezorgen. Zondag kregen de deelnemers een „Zweeds loopspel" met diverse quiz- vragen voorgeschoteld. De scouts uit Den Helder werden om 10.45 uur uit gezwaaid, waarna de Texelse ouders hun vermoeide kroost ophaalden, le dereen ging naar huis met het fel begeerde milieuweekend bandje. Scouting ziet terug op een zeer ge slaagd weekend Volgend jaar zijn de verkenners en gidsen aan de beurt Tex' De basketballers van De Mareis heb ben zondag een 28-34 overwinning op Break Out geboekt. In de eerste helft maakten de Texelaars na een time out enkele missers weer goed. De verdediging van De Mareis vol deed uitstekend. Aanvallend verliep het minder vlekkeloos Veel ballen misten hun eindbestemming. De tussenstand was 10-16. Break Out probeerde na rust door driepunters langszij te komen. De tegenstanders stuitte echter op de goede verdedi ging en de scherpte van de Texelaars ZDH is zondag in de race gebleven om de bovenste plaatsen. Tegen Nieuwe Niedorp werd op eigen veld een kleine maar verdiende overwinning behaald: 2-1. De start van de Hoornders mocht overweldigend worden genoemd Nog voor de secondewijzer een vol ledig rondje had gemaakt, kon de eerste treffer worden begroet. Na een fraaie pass van Dennis Trouerbach, belandde de bal via Robert Jalvmg en Stefan Bousma bij Jelte van der Kooi. die weinig moeite had met afronden: 1-0. ZDH ging vervolgens goed door. Al snel werden meer doelriipe kansen gecreëerd en na twintig minuten had het eigenlijk al 3-0 moeten staan. Treffers bleven echter uit, waardoor de middenmoter uit Nieuwe Niedorp moed vatte en het initiatief overnam. Verder dan een bal op de paal kwam de ploeg echter niet De tweede helft was ronduit saai ZDH controleerde de wedstrijd, maar Woensdag 26 maart: 18 30 Casino 1-Oosterend 2 19.20 Texel'94 5-De Krim 5 20.10 Rab Bouwm.3-Mantje 3 21.05 Nioz 1-Klif 4 Zaaldienst Klif Donderdag 27 maart: 19.00 Texel'94 6-De Koog 4 19.50 Texel'94 3-Rab Bouwm.2 20 40 Gempo 1-Casino 2 21,30 ZDH 1-Oosterend 3 Zaaldienst' Gempo Vrijdag 28 maart: 16 45 Texel '94 C1-Texel'94 C3 17.25 Oosterend C1-De Koog C1 18 10 Texel'94 7-Klif 5 19.00 Mantje 1-Klif 2 19.55 Oosterend 1-De Koog 1 20.45 Klif 1-Jelleboog 1 21.35 Texel'94 1-De Krim 1 22.30 Klif 3-De Krim 2 Zaaldienst: Oosterend de ware passie ontbrak Omdat spits Stefan Bousma zich uit zijn spel liet halen door een hielen-trappende en shirtje-trekkende opponent, ontstond maar zelden spektakel voor het doel van Nieuwe Niedorp Een uitzonde ring vormde de periode rond de twin tigste minuut, toen de gasten ten koste van een corner eerst nog erger konden voorkomen Uit de corner kon Stefan Bousma echter fraai inkoppen: 2-0. Vlak voor tijd werd het thuispubliek ruw wakker geschud, toen één van de Nieuwe Niedorpers de bal uit een vrije trap vanaf vijfentwintig meter over het muurtje en in het doel van Christiaan Stolk deponeerde. Het bleek echter te laat om de wedstrijd nog spannend te maken. Nico Tessel heeft de tweede sportvis wedstrijd van dit jaar gewonnen. Hij ving zes vissen met een totale lengte van 156 centimeter. Kees Kalis zat hem dicht op de hielen. Zijn vijf vis sen maten in totaal 151 centimeter. Piet Kingma werd derde Voor de wedstrijd, die bij Oudeschild (ter hoogte van het Ankerpark) werd ge houden, meldden zich negen vissers. Geen van hen deed voor spek en bonen mee; allen hadden beet. De komende week staan twee wed strijden op het programma. Een regu liere (zaterdag, vanaf 18.00 uur bij de Asfaltmolen) en op maandag de 23ste Paaswedstnjd. Deze wordt tus sen 9.45 en 13.15 uur gehouden ach ter de dijk bij Oudeschild Opgave is tot en met woensdag mogelijk bij het bestuur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ17,50. Ruim 90 ernstig lichamelijk gehan dicapten krijgen dit jaar een week vakantie aangeboden in het Tesselhuus in De Koog. Tijdens de in totaal tien „adoptieweken" is de hulp van vrijwilligers nodig. Wie wil meehelpen met de verzorging en begeleiding van één of meer groe pen, kan contact opnemen met de Stichting Texelvakantie Gehandi capten, tel. 32 70 25 Of 32 71 71. De adoptieweken, opgezet door de Lionsclub en Rotaryclub op Texel, bieden gehandicapte kinderen de kans om eens écht vakantie te vieren. Op het eiland wacht hen een doe- vakantie; naar het strand, een rond vlucht boven Texel, mee met de garnalenkotter, winkelen en even tueel naar de disco. Niet alleen voor de kinderen een fijne onderbreking van de dagelijkse sleur, ook hun ouders hebben zo een weekje vrij. In juli en augustus staan acht weken voor jongeren op het programma. In september zijn twee weken voor vol wassenen gereserveerd. De vrijwilli gers, die samenwerken met een lei dinggevende en een verpleeg kundige, hoeven niet perse een me dische achtergrond te hebben. Het ontbreken daarvan kan zelfs een voordeel zijn omdat men dan wat „losser" met de patiénten omgaat De organisatie zou het leuk vinden als een aantal Texelaars zich als vrijwil liger zou aanmelden De afgelopen jaren was het aanoeel van Texelse medewerkers bescheiden. Boven dien ontviel de organisatie vorige week een gewaardeerde kracht, lm Heins uit Den Burg die bij een ver keersongeval om het leven kwam. Uitbreiding Voor het nieuwe seizoen is de inrich ting van het Tesselhuus gemoderni seerd Met medewerking van boetiek Deja Vu uit Den Burg werd het interi eur aangepast Een ingrijpender ver andering volgt komende winter Dan staat de uitbreiding van de woonka mer op het programma. De huidige ruimte is te krap geworden omdat de rolstoelen steeds groter en geavan ceerder worden. Ook op het bestuurlijk front hebben zich wijzigingen voorgedaan. Dirk Jan Brinks is vervangen door Jan Bloem en Jan van der Vis heeft plaats ge maakt voor Bas van der Beek. Voor de onlangs overleden voorzitter Kees Graaf is nog geen opvolger gekozen. Uitslagen Tevoko zaterdag 22 maart. (H) Tevoko 1 -Madjoe 2 0-3 (H) Tevoko 2-Wieringen 2-3 (H) Tevoko 3-Nieuwediep 1-3 (H) Tevoko 4-Adelborsten 3-2 (D) Tevoko 1-Schoorl 1 0-3 (D) Tevoko 2-V.C. Oudorp 0-3 Een bezoek aan het strand is één van de hoogtepunten tijdens de vakantieweek.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7