„Bestond er maar echt zo'n Texelaars-bewijs" Weekend l Kees Klaassen heeft wat goed te maken" Ouders verzuchten na 1 april grap: Film VOOR HET Agenda TEXELSE^? coURANT 5 en 6 april 1997 Kerkdiensten zondag 6 april Foto-expositie Van der Hoek teso Vernielingen Raadsvergadering Romeo Juliet Ierse muziek van Davey Arthur Co Wat ik zeggen wow oud Papier De rotonde TEXEL DONDERDAG 3 APRIL 1997 Wendy van der Slikke met dochtertje Desirée vatte de grap luchtig op Rechts ondertekent ambtenaar Janny Huizinga het certificaat. (Foto Frans Hopman) Een Texels geboortecertificaat voor kinderen die in het Gemini Ziekenhuis ter wereld zijn geko men? Was het maar waar... Deze verzuchting slaakten de ouders die dinsdag in de 1 april grap van de Texelse Courant waren getrapt. „Liever geen Helderse kraai klonk het letterlijk. Wellicht een signaal voor de gemeenteraad om verandering in de huidige situatie te brengen. Dinsdag moesten de ouders het nog doen met een nep- bewijs en beschuit met muisjes. „Gemini-baby's voortaan ook echte Texelaars" kopte deze krant vri|dag In het Helderse ziekenhuis zou een verloskamer voortaan gelden als een stukje Texels grondgebied, zodat de geboorteplaats van deze kinderen Texel is in plaats van Den Helder. De maatregel trad met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1995 in wer king. Ouders konden zich (met kind) dinsdag melden in het gemeentehuis. De datum stond er echter niet bij 1 april Uiteindelijk lieten zes ouders zich foppen. Zij meldden zich tussen 9.00 en 11 00 uur voor een Texels geboortebewijs De eerste, Gerbrand Gaaff van de Schilderweg. liet bij de balie zijn wantrouwen reeds blijken .Ik kom even controleren of het een 1 april grap is of niet", zo nam hij het zekere voor het onzekere. Gaaff kwam zijn in 1995 geboren tweeling Hanna en Maaike aangeven. Amb tenaar burgerzaken Janny Huizinga speelde het spel helemaal mee en zorgde dat de fantasie-geboorte bewijzen werden voorzien van een heus gemeentestempel. Telefoontjes De overige vijf ouders kwamen bin nen in de volle overtuiging dat hun kind een „echt Texelaartje zou wor den Toen de grap uitkwam was dat voor enkelen wel een hevige teleur stelling. De anderen vatten het spor tief op en moesten erom lachen dat ze zich hadden laten beetnemen In elk geval gingen ze met een uniek document een echt Texels geboorte- cêrtificaat, naar huis. Deze ouders zullen zich opgelaten hebben gevoeld maar ze verkeerden in goed gezelschap Burgerzaken ontving dinsdagochtend diverse nieuwsgierige telefoontjes Tijdens het weekend waren de medewerkers persoonlijk al van vele kanten bena derd. Zij hielden stug vol dat het waar was. Janny Huizinga verklapte zelfs niets in haar eigen gezin en Marit de Porto moest heel wat antwoorden op lastige vragen uit haar duim zuigen. Ook medewerkers van de krant kre gen verscheidene reacties. Joop Rommets, wiens vrouw Gitta en zoontje Willem als fotomodel hadden gediend bij het artikel werd er en thousiast over aangesproken. ..Ik ga mijn kind ook aangeven", zo werd hem verzekerd Toen hij de volgende dag dezelfde mensen tegenkwam, hadden ze de grap echter door De mooiste reactie kreeg hij van Jaap Lap uit Den Hoorn, die onlangs een kalfje naar Rommets kind Willem ver noemde Volgens Lap was het dier in de stress geraakt omdat het zich Belg voelde en geen Texelaar De boer had het probleem opgelost door de plaats waar het kalf ter wereld kwam om te dopen in de Antwerper vierkante meter".. Blok Zelfs huisarts Nelda de Grave, bui ten haar medeweten geciteerd in het artikel, trapte in de grap. Zoiets had ze nooit gezegd. Ze had gelijk, want het hele artikel was van begin tot eind verzonnen door de redactie Verschillende ..feiten hadden ech ter wel waar kunnen zijn Zoals de schenking van een aantal schilderijen van Ad Blok van der Velden aan het Gemini. Die hangen daar echt en zijn eigendom van de gemeente Texel. Voor TV Texel was er in elk geval genoeg aanleiding om dinsdag in het gemeentehuis te filmen De impres sie van cameraman Maarten Tiggeler en verslaggeefster Bianca Kok is zon dag te zien Lang weekend Dat slechts een handvol mensen een certificaat kwam afhalen, ligt waar schijnlijk aan het feit dat er een lang (Paas)weekend tussen de verschij ning van de krant en 1 april zat. Grap pen slagen het best als men maar weinig tijd heeft om erover na te den ken, zoals de afgelopen jaren bleek met o.a het boelhuis in de PEN-cen- trale, Beautifarm Brakestein en de piramide op de jachthaven. Volgend jaar valt 1 april op woensdag, een dag na het verschijnen van de krant. De lezers zijn dus gewaarschuwd. JJ De Artist Tour Texel bestaat slechts in de fantasie van de initia tiefnemers Kees Klaassen en Henri van Maldegem Wie dinsdagavond naar Question Plaza kwam om de presentatie mee te maken van deze nieuwe toeristische attractie kwam al snel tot de conclusie dat het om een 1 april grap ging. Marco Borsato. Sugar Lee Hooper en de andere grote artiesten die aan de pre sentatie luister zouden bijzetten schitterden dan ook door afwezig heid Onze verslaggever trof om 20 00 uur bij de zaal een handjevol belangstellenden aan. allemaal dames Waren ze erin getrapt? ..Nee. we begrepen wel dat het een mop was. Maar we dachten dat er in de zaal toch wat leuks zou gebeuren We rekenden op een Suger Lee Hooper-imitatie door Kees Klaassen. Klaassen was hier zojuist even maar ging gauw weer weg. zonder wat te doen Flauw. Hij heeft nu wat goed te maken". In de dagen tevoren was De Linde boom enkele keren benaderd door mensen die blijkbaar geloof hecht ten aan het initiatief. Er was ie mand bij die zei te spreken na mens de fanclub van Marco Borsato en met een grote groep naar het eiland wilde komen De daarvoor benodigde vijftig hotel bedden had De Lindeboom echter met beschikbaar HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u ds. J ter Haar De Waal. geen dienst De Koog: 9 30 u dhr G Iwema uit Purmerend Den Hoorn: 11 00 u. mevr. C. Vlaming uit Diemen Oosterend: 9.30 u. mevr, C. Vlaming uit Diemen; uitz via Radio Texel Oudeschild: 11 00 u. dhr J Wieten De Cocksdorp: 11.00 u. dhr G Iwema uit Purmerend GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. E. van Halsema uit Kampen 19 00 u dhr, E. van Halsema; uitz. via De Lichtboei Oosterend: 10.00 en 19.30 u.dhr.W. Fuickschot uit Zaandijk. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat. Oosterend 10 00 en 16 00 u. diensl DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat. Den Burg 10 00 u ds L Kmpscheer; uitz via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg: 10 00 u ds. J Visser ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag. 19.30 u. herenkoor; uitzending via De Lichtboei Zondag 10 45 u dameskoor; nevendienst en crèche. De Koog: zo. 9.30 u woord-communieviering Oudeschild: zo 9 30 u Woord-communieviering De Cocksdorp: vr 19 30u rozenkrans bidden JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing: 10 30 u Speciale lezing Houd u rein van wereldse verontreinigingen Wachttorenstudie: ..De gehele verplichting van de mens" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel 312023. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18 00 uur precies in het tand heelkundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via eén van de volgende telefoonnummers 313086 (R Heerenveen). 314727 (P Meuleman), 314669 (C M van Karsen) of 312270 (J G de Winter) Gezondheidszorg Aanmeldingen en informatie over zorg- en hulpverle ning. Meldpunt Zorg Texel, iedere werkdag tussen 10 00 en 12 00 uur. p/a St Jan, Beatrixlaan 45 Den Burg. tel. 322729. Voor (dringende) vragen buiten dit spreekuur 'Stichting Thuiszorg Texel (voorheen St Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp) Jonkerstraat 6. Den Burg, tel 314152. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 10 00 uur (na 17 00 uur tot 's morgens 8 00 uur wordt u doorverbonden naar de alarmcentrale) "Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging): Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleeg kundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 Spreekuur Jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8 30-9 30 uur), tel 313241 Het uitleenmagazijn/servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13 00-14 00 uur geopend, tel 313241 Afspraak diëtiste via tel. 0223-650123 Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-637744 (24 uur bereikbaar). Nuttige adressen Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon, tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188 Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen tel 319413 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer tel 312066 Kunstgebitreparatie: Tandprotethische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum, particulieren en ziekenfonds), tel. 312069; b g g.0878 100276. Tand- techmek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg Tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-18.30 uur Zaterdag 10 00-13 00 en 15 00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.00 uur en 16.00-17 00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen In de expositieruimte van de open bare bibliotheek zijn foto's te zien van Joost van der Hoek. Deze Texelse fotograaf maakte zijn fo to's tijdens verschillende bezoe ken aan Hongarije in het begin van de jaren '90. Hij fotografeerde er alles wat los en vast zat In hoofdzaak betrof het be woners van het land zelf toevallige voorbijgangers en mensen die hij er leerde kennen, in de stad en op het platteland en van zwervers in de metro tot z'n (toenmalige) Hongaarse minnares Al dan niet in haar slaap kamerschrijft Van der Hoek er in zijn aankondiging voor de expositie bij De fotograaf stelde al eerder foto's uit Hongarije ten toon. De huidige expo sitie laat echter vrijwel uitsluitend fo to s zien die de hij nooit eerder af drukte Ze hebben .het thema „Hongaren met fietsmeegekregen De foto's zijn tot 5 mei te bewonde ren. Donderdag 3 april Om 19 00 uur begint in de Texelse bioscoop de vertoning van Star Wars Vanaf 21 30 uur draait Romeo en Juliette Vrijdag 4 april In herberg Panorama is een open bare bijeenkomst van de Vereni ging Mensa Nederland, aanvang 20.00 uur. Met behulp van een panel van deskundigen wordt ge sproken over de problematiek van kinderen met buitengewone intelli gentie. In Klif 12 in Den Hoorn geeft de band Rode Wijn een bene fietconcert ten bate van het project Loodsbotter Tesselstroom Aan vang 21 30 uur In zwemparadijs Calluna worden vanaf 19.00 uur de Texelse zwem- kampioenschappen gehouden. Alle disciplines worden er gezwommen, in verschillende leeftijdscate gorieën. In Cinema Texel draait vanaf 19.00 uur Star Wars en vanaf 21.30 uur Romeo en Juliette Zaterdag 5 april Vanaf 10.00 uur houdt de Kenya- groep in Den Burg een compost-ac- tie Liefhebbers kunnen een kruiwa gen vol bestellen voor ƒ5.- In Cinema Texel begint om 14 00 uur 101 Dalmatiers. om 16.00 en 19 00 uur Slar Wars en om 21.30 uur Romeo en Juliette In De Lindeboom te Den Burg treedt de Davey Arthur Band op met Ierse volksmuziek, aanvang 20 30 uur Zondag 6 april De periodieke uitzending van TV Texel begint om 11.00 uur. Herha lingen om 14.00 en 17.00 uur On derwerpen zijn De 60 van Texel, de kokkelvisserij, de groepstentoon stelling van Texelse kunstenaars en de vereniging Mensa Neder land. In manege Akenburg staat de finale van de strijd om de Jaap de Graaf- bokaal op het programma De eer ste Texelse aanspanningen komen om 10 00 uur in de ring voor de dressuurproef De vaardigheids- proef begint om 14 30 uur Om circa 16.00 uur is de prijsuitreiking Het programma van Cinema Texel is geli|k aan dat van zaterdag Vanaf 15 00 uur kunnen Texelse jongeren in EcoMare gratis een dis cussie bijwonen van het panel .Future Minds" over de toekomst van het milieu in Noordholland Maandag 7 april Vanaf vandaag (11 00-19 00 uur) tot en met zaterdag 12 april kunnen landbouwvakantiebonnen en cheques worden ingeleverd bij Piet Bekker, Vogelenzang 19 in Den Burg. Om 19 00 uur begint in Cinema Texel de vertoning van Star Wars. Vanaf 21.30 uur draait Romeo en Juliette Dinsdag 8 april In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk van Den Burg is vanaf 14 30 uur de Zusterkrmg bi|een. Mevrouw A Dros-Koorn en Maarten Stoep- ker zi|n behulpzaam bij het bekijken van oude ansichtkaarten In Cinema Texel draait vanaf 19.00 uur Star Wars en vanaf 21.30 uur Secrets and Lies De gemeenteraad begint om 19.30 uur aan de maandelijkse vergade ring. Publiek is welkom in de raad zaal. maar kan het verloop ook rechtstreeks beluisteren via Radio Texel op de 106.1 FM of de kabel. Om 20 00 uur komt in d'OuweU de afdeling stamboomonderzo; van de Historische Veremgn Texel bijeen. De Hervormde Vrouwengroep, houden een ringavond in de vos malige LTS-kantine aan Emmalaan In Den Burg, aanvai 20 00 uur Maartje en Bram Guiljs vertellen over het kerkenwerkj Texel Woensdag 9 april In Cinema Texel begint om 14( uur 101 Dalmatiërs, om 16 00i 19 00 uur Star Wars en om 21; uur Secrets and Lies Teso maakt vrijdag en zaterd; extra afvaarten (halfuursdienst)tu sen 9 35 uur (afvaart Texel) tote met 16.05 uur (afvaart Den Helde Op vrijdag 4 april zijn de afvaart; van 10.05 uur van Den Helder; van 13.35 uur van Texel uitsluit» bestemd voor het vervoer vang vaarlijke stoffen Zomertarieven. Sinds 1 april de zomertarieven weer van kracf geldig tot en met 30 septemb 1997. Cfe zomerdienstregeling wor van kracht op 30 april, koningmi* dag. Hoogwater te Oudeschild Do 3 4.30 en 17.07 u Vr. 4 6.04 en 18.35 u Za. 5 7.26 en 19.34 u. Zo. 6 8.30 en 20.50u. Ma 7 9.40 en 21.56 u Di. 8 10 24 en 22.46 u. Wo. 9 11.15 en 23.25 u Do. 10 11.40 u Aan het strand is het ongeveer een uu- eerder hoogwater. De zon komt 11 apn op om 6.51 uur en gaat onder om 20.3C uur 7 April nieuwe maan. 9 Apni springtij. Op een parkeerterrein aan de Roggeslootweg nabij De Cocksdorp werden in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen gepleegd Van twee auto's moesten ondermeer de antennes het ontgelden en werd de lak bekrast. Beide wagens waren ei gendom van Duitse toeristen De gemeenteraad heeft dinsdag de maandelijkse vergadering in het raad huis. aanvang 19 30 uur. De agenda luidt als volgt: 1 Opening, 2 Vaststelling volgorde stemming; 3. Vaststelling besluitenlijst raads vergadering 11 maart 1997, 4. Dodenherdenkingsmonument 5. Documentair Informatie Systeem (DIS) 6. Evaluatie „Eilandberichten" 7 Planschadeverzoek inzake Pelikaanweg; 8. Voorbereidingsbesluit ten be hoeve van het bouwplan van. a. bedrijfshal en dienstwoning Stoompoort te Oudeschild; 9. Aanbieding aanwijzingsadviezen voor inschrijving in het rijks register van beschermde monu menten; 10 Kredietverlening in verband met restauratiebehoefte onderzoek; 11Nieuwe marktverordening, 12. Evaluatie Wet Voorziening Ge handicapten, 13. Vervanging Minicomputer AS/ 400; 14. Aanleg fietspad Vuurtorenweg, 15. Overzicht post onvoorziene uit gaven, 16. a Ingekomen stukken; b. Mededelingen; c. Beantwoording raadsvragen. 17 Rondvraag; 18. Sluiting. Folk-tans kunnen zaterdag naar de Davey Arthur Band. Een prachtige film van deze tijd naar een verhaal van Shake speare, over geliefden die elkaar niet mogen ontmoeten, maar on weerstaanbaar tot elkaar wor den aangetrokken. Een verbo den liefde als universeel thema. West Side Story was al een (zij het vrije) bewerking van R&J. De geliefden bedenken een inge wikkeld plan om er in het diep ste geheim tussenuit te knijpen, maar dat loopt faliekant mis. Na een reeks wrede spelingen van het lot slaan Romeo en Juliet de hand aan zichzelf. De film is door Luhrmann (Strictly Ballroom) opgebouwd in het span ningsveld tussen „klassieke" tekst en hedendaags beeld De twee sterren Clare Danes en Leonardo DiCaprio, dringen schijnbaar moei teloos door tot de kern van hun rollen. Hun ontmoeting - uiteraard liefde op het eerste gezicht - ont roert enorm In de eerste scènes laat de film een explosief, opgefokt sfeertje zien dat er in Verona Beach heerst, waarbij het volledige arsenaal aan MTV-trucs wordt toegepast de camera tolt en schokt, de jump cuts zijn met van de lucht en harde rap domineert de soundtrack. Als Romeo en Juliet verliefd worden, wordt de toon van de film veel lyri scher. Prachtige close-ups van de gezichten van mensen die zich verbazen over al die nieuwe ge voelens Andere films De drie films van het paasweekend worden een weekje geprolon geerd Het betreft Star Wars. Secrets and Lies en 101 Dalmatiers Voor de aanvangs tijden e d zie de Uitladder rechts onder op pagina 5 Davey Arthur is een van de meest bekende vertolkers van de Ierse folk-muziek. Niet in het minst door zijn jarenlange samenwerking met de Furey's. Sinds 1992 toert Arthur met een eigen band door de we reld. Texel wordt nb voor het eerst aangedaan. Zaterdagavond geeft Davey Arthur Co een concert in De Lindeboom. Arthur zit vanaf zijn twaalfde in de muziek De eerste jaren onder de vleugels van violist Ted Furey, vader van de latere Furey's De groep ver wierf als Davey Arthur en The Furey's begin 70'er jaren grote roem. Na 17 jaar hield Davey het voor gezien. Had er geen zin meer in elke avond het zelfde te moeten spelen. Hij keerde zich radicaal af van het geld en de roem „Dat had zelfmoord kunnen zijn", zegt hij achteraf. „Mijn nt was zo verbonden aan de Furej Dat hij deze sprong in het duist»! rieus heeft overleefd bewijst zi|tis debuut „Celtic Side Daddle Arthur komt naar De Lindeboom violist Anton McAuley keyboardspeler Gregor Lowry concert vormt de afsluiter van Lindebooms eerste folk-seizoen. uitprobeersel dat geslaagd kan den genoemd. Met een knallend! gin in de vorm van een folk-fes» I een onverwacht hoog muzikaal! en een groeiend aantal bezoek Daarom komt er dit najaar zeken vervolg. Kaartjes voor Davey Arthur zijn bestellen via telefoon 312041 ent ten ƒ12,50. Het concert begint za! dag om 20.30 uur. VI Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden ingeladen. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende stra ten: 5. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jan Dirkszsoord, Jonkerstraat en De Zes. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opgehaald door ouders van leerlingen van o.b.s. Durperhonk Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8 30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13 00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eierlandse polder door de Strijbosschool oud papier opgehaald Die rotonde moest zo nodig Ontsierend straks de horizon Ik vraag me in verbazing af Welk brem zoiets bedenken kot Een obstakel zonder noodzaak Zonder nut. laat staan profijt Het getuigt slechts van een d»a En onwaarachtig overheidsbeliï C. Tetfi Den 8 (ADVERTENTIE) K.in.iul .40- 540..5 Mh/

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2