G-team De Koog verder onder vlag Texel'94 ZDH pas ten onder na strafschoppen 1 h Speelverbod na ruzie over geld W BAKKER bv - -TEXELSE 7 COURANT betbalprogramma 3e Graaf-bokaal adert ontknoping De Bolder betaalt reiskosten G-team Zilver postbodes op NK zaalvoetbal Voetbaluitslagen Anne de Vries wint puzzelrit Texel'94 mag niet winnen Goede seizoenstart Texelse wielrenners Bloed geven voor het Rode Kruis Veel animo voor Paasviswedstrijd Schoorsteenbrand in Midden-Eierland Paashaas op Koger plein Eilandcompetitie volleybal Programma basketball Hilariteit bij jeu de boules ijzerhandel -itet G-team verruilt vrijwel zeker de huidige vereniging SV ie Koog voor VV Texel'94. Het botert al een tijd niet meer jssen de spelers en het bestuur van de Koger vereniging, t het G-team onlangs een speelverbod oplegde. Dit ge urde nadat het team de gift van duizend gulden door de ngloopwinkel niet in de clubkas wilde storten. Nu dat wel jebeurd, wordt het speelverbod (deels) weer opgeheven, jleen weigeren de spelers het seizoen voor De Koog af te iken. wijl het een team van de vereniging De Koog is Dat geld hoort in de club kas We kunnen het ten opzichte van de andere ploegen met maken wél extra kosten voor dit team te maken, terwijl ze het geld zelf mogen houden Daarbi| kwam nog eens dat ze zon der overleg met ons zomaar de sport hal hadden afgehuurd, terwijl de club de rekening mocht betalen En verder zag de club de laatste keer geen cent van het collectegeld dat ze op Texel is ingezameld." Eigen trainer ..Het G-team dreigde een vereniging in een vereniging te worden. En dat terwijl we onze accommodatie en de bus beschikbaar stellen en een eigen trainer voor ze hebben aangesteld De duizend gulden en het bedrag van de zaalhuur waren meerdere keren gespreksonderwerp tussen bestuur en het G-team. waarbij de gemoede ren soms hoog opspeelden Volgens Van Tatenhove kwamen club en team overeen dat de duizend gulden en de zaalhuur alsnog naar De Koog zouden worden overgemaakt De gift van de Kringloopwinkel is inmiddels binnen, maar de post zaalhuur staat nog open En dat was met de enige afspraak die met is nagekomen.' Om die reden besloot het bestuur dat het G-team de uitwedstrijd tegen HIS uit Haarlem onlangs met mocht spelen ■verhoudingen tussen het bestuur %et G-team. dat aan het derde sei- ■n bij de Koger club bezig is. zijn een laag pitje komen te staan ld speelt een belangrijke rol in het iflict. Met name de reiskosten iken volgens penningmeester Eelman fiink op de begroting van Iclub .De vereniging betaalt, uit- londerd het bootkaartie. de hele rit devastewal. Het G-team voetbalt taatsen als Amsterdam. Haarlem Utrecht Die liggen twee keer zo weg dan clubs waar bijvoorbeeld eerste naar toe gaat Dat scheelt sluk in de kosten, terwijl de voet- Iers dezelfde contributie betalen hel de gastploegen gemakkelijk laken, stelt De Koog het busje ichikbaar voor het vervoer van :e G-teams vanaf de boot naar De ig. Het steekt De Koog daarom •a dat enkele G-teams hun wed- jden naar Texel hebben afgezegd der worden de Koog-spelers met bus|e elke maandagavond opge ld voor de trainer in de badplaats Bot Koog ving bot bij de gemeente n het om subsidie voor het G-team eg, om de extra kosten te dekken man .Wie schetst onze verba toen we lazen dat de Kringloop- kei duizend gulden schonk aan team. Aan het G-team Texel, ter- Theo Franchimon. drijvende kracht achter het G-team, is boos over het speelverbod. ,,De Koog heeft ons het kampioenschap door de neus ge boord. Het bestuur, vooral Aad Eelman. probeert ons op allerlei ma nieren dwars te zitten. Het verwijt dat we zó ver moeten reizen is onterecht, want we gaan ook naar clubs in West friesland. Dezelfde buurt waar het seniorenteam voetbalt." Over de zaalhuur: .Andere teams hebben ook de zaal gehuurd Waarom mogen wij er dan niet in trainen'" Volgens voorzitter Klaas van Tatenhove is er met de andere teams overleg ge weest. terwijl het G-team op eigen houtje heeft beslist Van Tatenhove ziet dit als een een mansactie van Franchimon. waarvan het bestuur de rest van het team met de dupe wil laten worden. Wat ons betreft kan het G-team zaterdag uit tegen WSV gewoon weer voetballen We denken er alleen over Franchimon een speelverbod opleg gen, al gaan we dat niet bij de boot controleren Het G-team hoeft van ons met weg, echt met Zat Franchimon en begeleider George Eelman lieten gisterochtend weten dat de spelersgroep naar aanleiding van het financiële geschil en recente uitlatingen van Aad Eelman over het G-team tijdens een zaalvoetbal vergadering heeft besloten helemaal niet meer voor De Koog te spelen. ,.Zezi|nhetzat vraag het de jongens zelf maar We hebben besprekingen gevoerd met VV Texel'94 om daar te gaan voetballen. De accommodatie ligt een stuk centraler en wij hoeven ons met meer met het vervoer van de gastspelers en de scheidsrechter bezig te houden. De gastteams kun- nen namelijk gebruik maken van de KNVB-bus die ook de jumorenteams om 13 00 uur van de boot haalt Texel'94 Texel'94 is zich terdege bewust van de reiskosten voor het G-team en stelt als voorwaarde dat die door sponsors worden gedekt. ..En daar ziet het wel naar uit Het hangt van de toezegging af van éen man en met hem hoop ik binnen twee weken een gesprek te hebbenaldus voorzitter Rob Dapper. De kans bestaat ook dat het G-team via het fonds Gehandicaptensport aanspraak kan maken op subsidie Texel'94 verwacht het G-team goed in de bestaande organisatie te kun nen inpassen. ,.Met twee C's en een B-team op zaterdag gaat dat lukken We zien het toch als een soort sociale verplichting deze jongens te laten voetballen DONDERDAG 3 APRIL 1997 Mag 5 april: ICC2-ZDHC1 12.00 JftndBI-Wieringermeer B2 13.30 JndC1-BKCC1 13.30 lagen B2-Texel'94 B2 14 30 iagenC1-Texel'94 C1 14.30 SCC3-Texel'94C2 11.15 ICD1-Texel'94 D1 10 15 iel'94 D2-JVC D3 11.30 5WE2-Texel'94 E1 10.00 :else pupillencompetitie: Koog F1-SVC F2 10.00 iterend F2-Texel'94 F2 10.00 el'94 F3-Texel'94 F4 10 00 el'94 F1-ZDH E2 10.00 lerend F1-SVCF1 11.00 el'94 E4-Texel'94 E5 11.00 iterend E1-SVC E1 11.00 Koog E1-Texel'94 E3 11.00 el'94 E2-ZDH E1 11.00 D1-De Koog D1 12.00 :el'94 D4-Oosterend D1 12.00 oetbal: W'30 2-De Koog idag 6 april: |eest-Texel'94 ;shorn-ZDH Koog-WBSV iterend-Vesdo 7-ZDH 2 5-De Koog 2 agen 2-Texel'94 2 Ier 4-Texel'94 3 el 94 4-Hugo Boys 4 I A1-Texel'94 A1 ireanten: :ksdorp-ZDH iterend-Texelse Boys iterend 2-De Koog 12.00 14.00 14.00 14 00 14 00 12 45 14.00 12.00 12.00 14 00 11.00 10.30 10.30 10.30 lake Bakker verdedigt zondag lerste plaats die ze inneemt in tussenstand om de achtste P de Graaf-bokaal. Haar kansen groot, want op het onderdeel ■suur kan de toppositie haar al meer ontgaan. ilnjd om de barragepri|s ligt nog maal open Alle deelnemers die eizoen punten haalden, hebben een kans Voor het totaal klasse- J betekent dit dat ook Joop Noom arit de Leeuw nog in de race zijn Ie bokaal over te nemen van Aad Heerwaarden de winnaar van I laar Om 16 00 uur zal alles elijk worden, want dan is de priis- iking in weder dienende zal de orga- [e het deelnemersveld niet op ren in een ochtend- en middag- P 's Ochtends (vanaf 10.30 uur) iedereen de dressuurproef, 's ags volgt voor allemaal de vaar- tid. Deze begint om 14.30 uur. en 13 15 en 14 00 uur wordt uzeerd. De wedstrijden vinden s op het terrein naast manege ZDH heeft zaterdag op waardige wijze afscheid genomen van het toernooi om de districtsbeker. Te gen het vier klassen hoger spe lende Zouaven stond het in Den Hoorn na negentig minuten 2-2. Pas in de beslissende straf- schoppenserie zagen de gasten kans de overwinning te grijpen en zich voor de volgende ronde te plaatsen. De enkele honderden Texelaars die de weg naar Den Hoorn hadden ge vonden, zagen vanaf het begin- signaal een boeiende wedstrijd. Dankzij een tomeloze inzet wisten de Zwaluwen het kwaliteitsverschil in de eerste helft volledig te maskeren De Grootebroekers kregen weinig ruimte om in offensief opzicht hun talent te demonstreren en achterin moesten ze danig op hun hoede zijn Met name Jelte van der Kooi toonde zich een ware plaag voor de verdediging van de bezoekers. Hij werd daarbij geas sisteerd door de balvaste Robert Jalving en het onvermoeibare vech- tertje Erik Wuis Na een klein kwartier leek ZDH op voorsprong té komen, maar de treffer van Van der Kooi werd door de scheidsrechter wegens buitenspel afgekeurd. Wie verwachtte dat de Hoornders hiermee hun kruit hadden verschoten, kwam bedrogen uit. Wanneer maar mogelijk werd de aan val gezocht. Een kwartier voor rust leverde dat de verdiende voorsprong op toen de met zo erg grote Wuis bij een corner van Jalving voor zijn te genstander kroop en fraai inkopte 1 - 0. Hoger tempo De coach van de gasten greep de rust aan om orde op zaken te stellen. En met resultaat, want in de tweede helft ging het tempo fors omhoog. De ZDH'ers hapten naar adem en de Het uiteengaan van De Koog en het G-team komt op een wrang moment. Het Koger bestuur kreegnamelijk deze week de toe zegging dat sociale werkplaats De Bolder de reiskosten voor het G-team aan de club wil vergoe den. Per uitwedstrijd komt de sponsoring neer op een bedrag van/300,- Op jaarbasis is er een bedrag van 3.000.- mee ge moeid Het was bij de redactie gisteren nog met bekend of bij de overstap naar Texel'94ook deze club aanspraak kanmaken op dit bedrag druk op het doel van Christiaan Stolk werd groter en groter. De goalie stak echter in een excellente vorm Enkele malen ranselde hij zelfs ogenschijn lijk onhoudbare ballen uit de hoek. Lange tijd leek het er zelfs op dat hij niet hoefde te capituleren. Maar tien minuten voor tijd besloot de scheids rechter tot een penalty, na een (vol gens de Hoornders) opzichtige buiteling van éen van de spitsen. De uitvoering was perfect: 1-1. Enkele minuten later werd het 1-2 en had het er alle schijn van dat ZDH geslagen was Vanaf de aftrap werd nog eén keer, met de moed der wan hoop, de aanval gezocht Jelte van der Kooi loste een lastig schot, dat de Zouaven-keeper wist te keren. De terugspringende bal stuiterde voor de voeten van Joop Rommets, die de bal tot dan toe slechts tweemaal had beroerd: bij de aftrap na beide doel punten De op het verkeerde been staande invaller was gelukkig met te verbaasd om zijn linkervoet uit te ste ken: 2-2. De treffer veroorzaakte een vreugde-explosie onder de blauw- witten en hun aanhang. Bloedstollend De strafschoppenserie was bloedstol lend. vooral ook voor Hans van der Park. De coach kon sommige ge spannen en/of vermoeide Zwaluwen met vermurwen een poging te wagen. Maar opvallend genoeg faalden juist degenen die niet overtuigd hoeven te worden. De spelers van Zouaven le ken minder last van zenuwen te heb ben Toch wisten ook twee van hen het net niet te vinden Na de eerste serie (van vijf) stond het bijgevolg 3- 3 in strafschoppen Daarna schoot de arme. Robert Jalving, die evenmin stond te popelen een penalty te ne men, de bal naast de verkeerde kant van de paal De zesde schutter van Zouaven maakte tenslotte geen fout. Belaagd door een tegenstander helpt ZDH-speler Erik Wuis zijn ploeg met een splijtende kopbal in de eerste helft aan een 1-0 voorsprong Later zouden de Zwaluwen alsnog het Onderspit delven. (Foto Gorard Timmerman) Een team van Texelse postbodes is zaterdag in Wijchen tweede ge worden tijdens het zaalvoetbal kampioenschap van de (landelijke) PTT. Daarvoor moest het team maar liefst tien wedstrijden van twintig minuten afwikkelen in een veld van achtenzeventig deelne mers. Nadat er (inclusief de voorronden in Amsterdam) acht wedstrijden waren gespeeld, lonkte de eindstrijd voor PTT Post Texel. Eerst wachtte ech ter nog het IJzersterke Zaandam Het werd een prachtige 2-0 overwinning voor de Texelaars, die daarmee de regerend kampioen naar de strijd om de derde en vierde plaats verwezen In de finale tegen Almelo was Texel heer en meester In de eerste tien minuten werd maar liefst drie keer op de paal geschoten Maar de enige (schlemielige) aanval van Almelo le verde direct een doelpunt op Wat de Texelaars hierna ook probeerden, alle pogingen stuitten op de doelman van de Almeloërs, die zich ook in andere wedstrijden al had onder scheiden De teleurstelling was aanvankelijk groot in het kamp van PTT Post Texel maar al snel brak het besef door dat het vice-kampioenschap een uitstekende prestatie is voor een be drijf met slechts dertig werknemers Het team bestond uit Gerrie Plaats man John List, Piet Knol. Gerco van Putten, Patrick van Leeuwen en John Sessink. De enige gastspeler was keeper Goos Stins. een postbode uit Den Helder Leen den Braven trad op als vlaggemst. Hans van der Sloot als coach. Zaterdag 29 maart: ZDH 1-Zouaven (beker) 2-2 (Zouaven wint na strafschoppen) Texelse pupillen: Oosterend D1-SVC 2-8 Texel'94 D4-De Koog D1 3-1 SVC F2-Texel'94 F3 13-1 Texel'94 F2-De Koog F1 5-2 Texel'94 F4-Oosterend F2 8-0 ZDH E2-Texel'94 E4 4-3 SVC F1-Texel'94 F1 7-2 Texel'94 E5-0'end F1 0-8 ZDH E1-De Koog E1 0-3 SVC E1-Texel'94 E2 1-1 Texel'94 E3-0'end E1 9-2 Maandag 31 maart: Texel'94 - Zeevogels 3-3 WSW-De Koog 0-0 Oudesluis-SV Oosterend 2-3 ZDH 2-Callantsoog 5 5-0 De Koog 2-BKC C3 3-6 Texel'94 2-Wiermgerw 2 2-0 Anne de Vries is met 155 strafpunten winnaar geworden van de puzzelrit die Dirk Westerlaken en Edwin Keyzer van de MAB-club maandag hadden uitgezet. Tweede werd Danny Westerlaken, Jos Bakker pakte het „brons" Gemiddeld had den de dertig deelnemers meer dan tweehonderd strafpunten nodig om aan de finish te komen Toch viel er slechts eén uit Texel'94 heeft op Paasmaandag alle kansen gehad weer eens een wedstrijd winnend af te sluiten. Maar in de allerlaatste minuut wist Zeevogels uit Egmond a/d Hoef gelijk te maken. In een prima ge speelde eerste helft bouwde Texel'94 een 3-1 voorsprong op, maar na rust werden de kansen niet meer benut en wisten de Egmonders langszij te komen. Texel'94 kwam met goed voetbal uit de startblokken Het enige dat Zee vogels hier tegen in bracht was veel, erg veel fysiek geweld. De over het algemeen goed en van zeer dichtbij fluitende scheidsrechter Loos uit Amsterdam had goed het oog op de vele overtredingen, maar was soms te pietluttig en een andere keer te lankmoedig in zijn optreden. Beide ploegen streden met open vi zier waarbij Texel'94 de betere ploeg was Al binnen 10 minuten had Texel'94 op voorsprong kunnen staan, doordat toen al een tweetal kansen om zeep waren gebracht. In de tiende minuut was er een vrije trap, die in eerste instantie moest worden overgenomen omdat de muur met op de vereiste afstand stond, maar in tweede instantie door John List, via een been van een ver dediger het doel in hobbelde langs de Jordy Vinke en Yvo Witte hun visi tekaartje afgegeven. Op het par cours van DOK in Den Helder druk ten de Texelse renners hun stempel op de „Paaseierenrit", de ouverture van het nieuwe wielerseizoen. Vinke finishte als tweede, Witte als zesde. Liefst acht Texelaars waren het Mars diep overgestoken Onder hen enkele coureurs die de ambitie hebben om deel te nemen aan o.a de klassieker die op 10 mei op Texel wordt verre den en de bekende Tour de Lasalle in Den Helder en omstreken. Voor dit doel is een Texels wielerteam in op richting. Kopman Jordy Vinke toonde alvast een goede vorm. Samen met eerste jaars junior Yvo Witte die dit seizoen met een licentie aan KNWU-wedstrij- den deelneemt sprong hij al in de eerste ronde weg. Toen even later de Helderse topper Ed Scholte aansloot, leek de wedstrijd al beslist In de slot fase wist er echter nog een drietal bij te komen Vinke demarreerde bij het ingaan van de laatste ronde maar kreeg Scholte mee, die de sprint een voudig won. In de achtervolgende groep hand haafde Otto Goênga zich overtuigend in gezelschap van o a oud-Texelaar Paul van Arnhem Jan Zijm had moeite met het hoge aanvangstempo en staakte de strijd kort voor het einde. In de B-poule kwam Dirk Vinke goed voor de dag De jeugdrenners Evert Rikkenberg Robert Jan Appel en Erwin Goënga weerden zich prima, maar kwamen nog snelheid en kracht tekort Texelaars kunnen vrijdag 11 april in de aula van OSG De Hogeberg terecht om bloed te geven. De avond wordt georganiseerd door het Texelse Rode Kruis, in samen werking met het Centraal Labora torium van de Bloedtransfusie dienst uit Amsterdam. Texelse artsen en verpleegkundigen nemen het bloed af. tal van vrijwilli gers zorgen na afloop voor koffie, broodjes en gezelschap De organi satie wijst erop dat het zogeheten in take-gesprek met nieuwe donoren om redenen van privacy wordt ge voerd door een verpleegkundige uit Amsterdam. De avond duurt van 17 30 tot 21 00 uur. Voor info Marga Loos, tel. 31 57 57. graaiende handen van de Eg-mond- keeper Na een half uur spelen werd het 2-0, door een zeer fraai doelpunt van Marcel Ris Ris kreeg de bal aan gespeeld uit een vrije trap en wist de bal over een afstand van wel 25 me ter diagonaal in de verste bovenhoek te knallen. Nog geen vijf minuten la ter wist Martin Koorn geklungel van een Zeevogels-verdediger knap af te straffen en wilde Texel zich met een 3-0 voorsprong gaan voorbereiden op de rust en de tweede helft. Vlak voor rust kwam Zeevogels geholpen door de scheidsrechter echter terug tot 3-1 De toegekende penalty werd beheerst ingeschoten. Op datzelfde moment sloop er een vorm van angst in het spel van Texel'94. De verdedi ging ging dichter op de keeper spe len. het vloeiende verdween uit het spel. De traditionele kop thee moest de broodnodige rust terugbrengen Kort na de hervatting was het de spits van Zeevogels die profiteerde van een foutje in de achterhoede bij Texel'94. Voor deze „aansluit"-treffer had Texel'94 via Erwin Koning en Paul van Exel de mogelijkheden ge had de wedstrijd te beslissen, maar als zo vaak vallen de doelpunten dan aan de andere kant. Texel'94 was na dit doelpunt de greep op de wedstrijd kwijt en kon het boerenkoolvoetbal niet meer ontregelen. Met lange ha len naar de voorhoede probeerden de Egmonders de achterhoede van Texel te verschalken, maar lange tijd zonder succes. In bijna de laatste mi nuut was er een vrije trap voor Zee vogels. De bal werd hoog in het straf schopgebied gebracht, waar keeper Heerschap met net zijn vingers tegen kon krijgen. Voor het doel viel de bal tussen veel spelers, die zich allen op de bal stortten Eén was de eerste met als resultaat, een doelpunt, de gelijkmaker. Weer moest Texel'94 het hoofd buigen, weer geen overwin ning. Ondanks de vele gelijke spelen van de laatste tijd heeft Texel'94 nog steeds de kansen in eigen handen Nog steeds is de derde plaats veilig al is het maar met één puntje op Uit geest Uitgeest is de tegenstander van volgende week Met andere woorden daar zal het moeten gebeu ren, wil Texel'94 meedoen voor de nacompetitie De belangstelling voor de drieën twintigste Paasviswedstrijd was groot. Maandag togen maar liefst 59 vissers naar de dijk bij Oude- schild. De deelnemers kwamen uit het hele land. Bovendien wierpen mensen uit België en Duitsland een hengeltje uit. Onder goede omstandigheden werd om kwart voor tien 's ochtends het startsein gegeven In,het begin van de wedstri|d stond er nog een flinke stroom langs de dijk Tegen het einde, om kwart over eén, was die echter geheel verdwenen. Bij de prijsuitreiking puilde dorpshuis 't Skiltje uit. De aanwezigen zagen de eerste prijs gaan naar A Nieuwdorp uil Goes Hij ving zes vissen, meteen totale lengte van 132 centimeter Tweede werd H Kuipers uit Zaandam, de eerste Texelaar - op de derde plaats - was Poul Verhagen. Zijn vangst, drie vissen, had een lengte van 67 cm Bij de jeugd ging de overwinning naar een Texelse Esther Dorst ving twee vissen, met een lengte van 30 cm Zilver en brons was er voor respec tievelijk Paul de Reus uit Beverwijk en Texelaar Arjan Dorst De brandweer rukte vrijdagavond uit om een schoorsteenbrandje te blus sen in een huis in Midden-Eierland. De vonkende schoorsteen was opge merkt door een buurtbewoonster, die alarm sloeg. Nadat de brandweer de schoorsteen op deskundige wijze had schoongemaakt, was het gevaar ge weken. Er ontstond geen schade aan de woning Kinderen die zondag naar het Paasfestijn op het dorpsplein in De Koog waren gekomen, hadden wei nig tijd nodig om zo 'n 2 000 gekleurde eieren te vinden die waren verstopt in het Kamperfoeliebos. De driejarige Jeffrey Haker uit Den Burg vond het gouden ei. terwijl Maarten van Aken uit De Koog het zilveren vond. Hun tocht naar het bos werd opgeluisterd door de SOS-band, die dit jaar het tienjarig bestaan viert Ze kunnen volgens Hannie de Haan (tel 31 77 94) nog wel wat donaties gebruiken voor nieuwe instrumenten. (Foto Gerard Timmerman) Dinsdag 8 april Veld A mannen: 18.30 Teso-Super Tex. Autoc. 19.15 Gr Spuiterij-Tex. Autoc Super 20.00 OSG-Paal 9 Gr Spuiterij 20.45 Perf. Bodies-Handic.'94 Paal 9 21.30 Maarcob.-Gr Slock 2 P. Bodies 22.15 DGM-12 Balcken Maarcob. Veld B vrouwen 18 30 Texele-Nokanto Timmers bak. 19.15 Klif 12-Timmers bak. Nokanto 20.00 Question-Top Tien Klif 12 20.45 Haarstudio-Nioz Question 21.30 Durper Drup-Eierl. Huis Nioz 22.15 Westerl.-SI. de Boer Eierl. Huis Veld C vrouwen: 18.30 Bosma w.-Zeilmakerij Are Dag 19 15 Rival-Are Dag Ochens Zeilm 20.00 Jozefsch.-Kruiswerk ABN/Amro 20.45 Wiersma-ABN/Amro Kruiswerk 21.30 Vlier-Smash'68 Visser b. 22.15 Visser b.-Gr Slock Vlier Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem (315194). Uitslagen 1 april: Fitt-Tatenhove 2 2-1; Rabo-Cavo Latuco 3-0; LenR-Dennenoord 3-0; Waayer-Sporlshop 3 0: Euroase-VW 3-0; Tatenhove 1-PaaJ 9 12 Question-Beautique Texele 3-0; Westerlaken Top Tien 3-0; Haarstudio-Timmers bakkenj 3 0; Durper Drup-Nioz 3-0; Eierlandse Huis-Slag lepe de Boer 3-0; Perlect Bodies-Teso 2-1De Vlier-ABN/Amro 3-0; Vissers bouw-Smash'68 3-0; De Rival-Bosma Womngmnchting 3-0; Zeilmakerij-Grote Slock (v) 1-2; Jozefschool- Are dag ochens 3-0; Wiersma Antiek-Knjiswerk 3-0 Zaterdag in Den Helder, Sportlaan: 18.00 Enkhuizen 2-De Mareis (d) 19.00 HBC 3-Marels (h) Het traditionele Paastoernooi van Jeu de boules-club Texel trok maandag tien paren. Zij speelden een volledige competitie, hetgeen betekende dat ieder paar tegen alle andere speelde Op die manier waren alle deelnemers negen keer twintig minuten in touw, slechts onderbroken door een korte theepauze. De sfeer werd „perfect" genoemd. Er heerste spanning, maar af en toe was er ook hilariteit. Winnaar werd het duo H. Gort en A. Sijtsma. gevolgd door respectievelijk P van der Vis-P. van Lingen en het echtpaar Bosmans. Maandagavond wordt een „tète-a- tête"-toemooi gehouden. Daarbij speelt men niet (zoals in de normale competitie) twee tegen twee, maar één tegen éen. Vooral tactisch is het spel dan heel anders (Advertentie) Voor klerewerk naar Bakker Bakker heeft een ruim assortiment werkkleding en werkschoenen. Spmbaan 20, Den Burg

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7