Weekend Er zijn een paar die het kunstje kennen" Film QU BAKKER b Biertappen serieuze strijd VOOR Agenda Voorjaarsgevoel in Galerie Tessel Uur voor iedereen TEXELSE^? couRANT Aanmelden thuiszorg via Meldpunt Zorg 12 en 13 april 1997 Kerkdiensten zondag 13 april Telefoniste voor warme maaltijden Bep Keesom verlaat bestuur Tesselhuus Zee inspiratiebron Tineke Witteveen STAR WARS deel II Dromen thema jazzdansdag Medium Tiende confereti milieu in EcoMai lilil oud Papil KEW va 289,- ijzerhande VRIJDAG 11 APRIL 1997 Met trillende handen wordt het bier flesje uitgeschonken. Voordat naar de tapkraan wordt gereikt, worden de bezwete handen nog eén keer aan de broek afgeveegd Met grote kracht spuit het gerstenat in het glas. Als de flinke schuimkraag optrekt tot aan vaardbaar niveau, wijkt de veront ruste blik. Maar dan volgt het. De martelgang naar de jury. De jaarlijkse biertapwedstrijd is een serieuze aangelegenheid. Deelne mers zien bleek van de zenuwen. ..Ja. je gaat toch om te winnen", ver klaart één van hen „Bovendien staan al je collega's op je vingers te kijken." Hoewel het lentezonnetje dinsdag veel toeristen naar terrassen lokte, deden ruim zestig horecamensen mee aan de wedstrijd in de grote zaal van De Lindeboom. Het Centraal Brouwerij Kantoor heeft één keer het evenement eerder in het seizoen ge houden. in de verwachting dat men dan makkelijker het bedrijf een dagje achter kon laten. „Hoe fout. Het werd een dip met slechts 23 deelnemers", Galerie Tessel aan de Kogerstraat is het zestiende seizoen begonnen met de eerste van vier exposities. Zes kunstenaars, onder wie de Texelse Deet Kraay, tonen hun jongste werk. Diverse vogels van keramiek zorgen voor een lente sfeer. Fraai gedetailleerde vogels zijn er van de hand van keramiste Anne ten Broek Zij was al eerder te gast bij galeriehoudster Time Visser, maar toont nu volledig nieuw werk. De na tuurgetrouwe kieviten, kluten en scholeksters van Deet Kraay zorgen voor een flinke portie Texel-gevoel. Een aantal steengoed gestookte vo gels staat te pronken op uit Noorwe gen meegenomen stenen. Topper van de expositie zijn de hand- gevormde objecten van Christel Möhring. boeiende vormen die uit el kaar te halen zijn en soms een ver rassende inhoud hebben. Méér keramiek is er van de hand van Gerie Graveland (o.a. aparte zonnewijzers) en Nellie van de Knaap (klassieke schalen en potten). De schilderijen van Mireille Schermer zijn geïnspi reerd door diepzee-ervaringen. Het werk is te zien tot 17 mei. aldus de organisatie. ledereen is dan op vakantie of druk met voorbe reidingen Hoge druk De bedoeling van de wedstrijden is de horecamensen bewuster te laten omgaan met het product bier. Voor het wedstrijdelement is de druk flink opgevoerd, zodat het gerstenat hevi ger bruist dan normaal. In het verle den zorgde dat voor verrassingen, maar dit jaar mochten alle deelne mers een proefronde tappen „Geen mens tapt in zijn zaak met zo n druk. Bovendien gebruiken we Amsterdammertjes als glazen, dat vinden de deelnemers ook lastig Noemen ze die hier vazen?Grappig Maar dat is dus voor het wedstrijd element Van belang is het goed spoelen van de glazen, de wijze waarop de tap kraan wordt bediend en het afschuimen van het bier Maar de acht personen tellende jury let ook op presentatie en kleding, die passend moet zijn voor het soort bedrijf waarin iemand werkt. „We krijgen vaak kri tiek dat altijd dezelfde mensen win nen. Er zijn nou eenmaal een paar die het kunstje goed kennen De jury bestaat uit steeds wisselende men sen uit de praktijk, dus als steeds dezelfden komen bovendrijven blijkt wel dat die eruit springen Voor nieuwkomers en mindere goden is geen speciale tap-opleiding „We hopen dat ze leren van het zien van de rest. Maar verder gaat het ook om de sociale contacten. Horecamensen gaan niet gauw bij elkaar een biertje halen. Nu zitten ze er allemaal." De winnaars van de voorronden wor den in januari op de Horecava in Amsterdam verwacht voor de finale. Afgelopen keer werd de finale in Maastricht gehouden. „Da's natuur lijk niet zo gunstig voor de Texelaars. Die moeten gelijk een paar dagen overnachten." Nog nooit heeft een Texelaar de finale gewonnen. Een grote uitdaging voor Rita Huizinga van De Smulpot en het duo Frans Pieterse en Piet de Graaf van De Karseboom, die dinsdag met de eer streken Uitslagen: Individuele deelnemers 1 Rita Huizinga-De Smulpot. 2. Co Vermuè-De Twaalf Blacken. 3. Cees Jonker-'t Tesselaartje Teams 1 Piet de Graaf/Frans Pieterse-De Karseboom, 2 Cees Jonker/Jolanda Bronsema-'t Tesselaartje, 3. Peter Agter/ Christina Schneller-De Jutter. Het koor The Second Generation uit Den Helder verleent zondagavond medewerking aan een kerkdienst voor alle belangstellenden. Dit „uur voor iedereen" is in de Gerefor meerde kerk van Den Burg en begint om 19.00 uur. Thema is „Heer, ik heb geen mens". De dienst staat onder leiding van dominee F J Daane; Jan Kruithof bespeelt het orgel HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u. ds. E. J Vledder; uitz. via De Lichtboei. De Waal: 9.30 u. ds. H. R Betting De Koog: 9 30 u. dhr. J Wieten. Den Hoorn: 11.00u.ds H R Betting Oosterend: 9.30 u dhr M D Kuiper Oudeschild: 11.00 u ds. E J. Vledder De Cocksdorp: 11 00 u. dhr. M. D. Kuiper GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u ds F. J. Daane; themadienst lichaamstaal over „oren". 19.00 u. ds F. J Daane; uur voor iedereen, m.m.v. koor The Second Generation uit Den Helder Oosterend: 10 00 u. dhr. W. Fuickschot uit Zaandijk; uitz. via Radio Texel. 19.30 u. dhr W. Fuickschot. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16 00 u. dienst; vr. 18/4 19.15 u. ds. G. J Baan uit Lisse DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg 10.00 u. ds. A. Hoekema; kerkbusje Den Hoorn BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10 00 u. ds. J Visser. 19.00 u ds J B Hofman uit Den Helder, evang dienst; uitz. via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zat. 19.30 u. dameskoor, woord-communie viering. uitz. via De Lichtboei Zondag 10 45 u herenkoor. De Koog: zo. 9 30 u De Cocksdorp: zo. 9 30 u. woord-communieviering, vr 19.30 u rozenkrans bidden. Sint Jan: zo. 9.30 u JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10 30 u. Waarom volgens bijbelse maatstaven leven? Wachttorenstudie: „Bent u gereed voor Jehovah's dag?" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 318234 Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tand heelkundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 313086 (R. Heerenveen), 314727 (P Meuleman), 314669 (C.M. van Karsen) of 312270 (J G de Winter). Gezondheidszorg Aanmeldingen en informatie over zorg- en hulpverle ning. Meldpunt Zorg Texel, iedere werkdag tussen 10 00 en 12.00 uur, p/a St. Jan, Beatrixlaan 45, Den Burg, tel. 322729. Voor (dringende) vragen buiten dit spreekuur: 'Stichting Thuiszorg Texel (voorheen St Gezinsverzor ging en Bejaardenhulp): Jonkerstraat 6, Den Burg, tel. 314152. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur (na 17 00 uur tot 's morgens 8.00 uur wordt u doorverbonden naar de alarmcentrale). 'Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging): Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel Voor verpleeg kundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. Spreekuur Jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8 30-9 30 uur), tel. 313241Het uitleenmagazijn/servicepunt in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 24 is elke werkdag tussen 13 00-14 00 uur geopend, tel. 313241 Afspraak diétiste via tel 0223-650123. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-637744 (24 uur bereikbaar) Nuttige adressen: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 322188; buiten kantooruren 072-5122222 Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 322188. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen, tel 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, tel. 319413 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 312066 Kunstgebitreparatie: Tandprotethische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; particulieren en ziekenfonds), tel. 312069; b.g.g.0878 100276. Tand- techmek R van Oosten (particuliere praktijk), tel. 310605. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 312112 Maandag t/m vrijdag 8 00-18 30 uur. Zaterdag 10.00-13 00 en 15 00-17 00 uur Zondag 11.00-12.00 uur en 16 00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoedeisende gevallen Wie thuiszorg wil hebben, kan dat voortaan melden bij het Meldpunt Zorg, gevestigd in „Sint Jan'' aan de Beatrixlaan in Den Burg. De spreekuren zijn maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer is 32 27 29. Het Meldpunt Zorg draait nu vijf maanden Tot dusver was alleen in formatie te verkrijgen over zorg en hulpverlening op het eiland en in de kop van Noordholland. Nu men er ook aanvragen voor thuiszorg kan doen, is dus sprake van een belangrijke uit breiding. Voor (dringende) vragen op het ge bied van thuiszorg kan men zich ook wenden tot de Stichting Thuiszorg Texel of het Kruiswerk Kop van Noordholland. Nadere gegevens staan wekelijks in de lijst „Voor het weekend" in deze krant. Warme Maaltijdvoorziening Texel (WMT) zoekt een vrijwilligster voor de telefoondienst. Gevraagd wordt ie mand die elke donderdagmorgen van 9.00 tot 10,00 uur voor het bijhouden van wijzigingen, inschrijving van nieuwe deelnemers, noteren van klachten en overleg met de keuken van de Gollards. Inlichtingen Stich ting Welzijn Ouderen Texel, tel. 31 26 96. Henk Snijders of Reina Oosterhof. Een uiterst geconcentreerde Arnold Kaercher laat het glas goed uitlekken. (Foto Tessa van Daulen) ..Het was altijd leuk om wat voor mensen te doen Ik heb het dus graag gedaan". Aldus Bep Keesom-Karsten (74) die woensdagavond afscheid nam als bestuurslid van de stichting Texelvakantie Gehandicapten, het Tesselhuus Ze heeft de func tie vanaf het begin (dus 1982) vervuld, maar vond het nu welle tjes. Wel blijft ze actief als begeleidster van de kinderen tij dens de adoptieweken waarbij ze zich volgens voorzitter Hans Bos wijk altijd laat kennen als ..een blije moeder". Hij overhandigde als blijk van dank bloemen en een geschenkbon (foto). Ook penningmeester Jan van der Vis uit Oosterend verlaat het be stuur van het Tesselhuus. Hij heeft het vi/f jaar gedaan, maar moet stoppen om gezondheids redenen en drukke andere werk zaamheden Ook hij werd met geschenken uitgeluid Van der Vis uitte er zijn voldoening over dat de Stichting Texelvakantie de afgelopen aren een volwassen organisatie is geworden met een secretariaat dat in de professio nele handen is van Joke de Boer. ..Het loopt als een trein". (Foto Harry de Graat) Vrijdag 11 april In de aula van de OSG te Den Burg wordt van 17 30 tot 21 00 uur door het CLB en het Texelse Rode Kruis een bloedafname-avond gehou den. Opnieuw draait in Cinema Texel om 20 30 uur The Empire Strikes Back. Zaterdag 12 april Vandaag en morgen kunnen de vijf Texelse musea voor halfgeld wor den bezocht. In het kader van het Nationaal Museumweekend staan bovendien tal van extra activiteiten op het programma. Raadpleeg daarvoor de krant van 8 april. EcoMare verzorgt alleen vandaag rondleidingen en in het Maritiem en Juttersmuseum zijn alleen vandaag demonstraties in de nieuwe sme derij, waarbij decoratieve artikelen met een maritiem karakter worden gemaakt. In het bedrijvengebouw in Oude schild kunnen tussen 9.00 en 12.00 uur goederen worden ingebracht voor de Lionsveiling van volgend weekend. Jeugdbrandweerkorpsen houden vanaf 8.20 uur een wedstrijd op De Krim en het terrein van firma Daal der in De Cocksdorp. Rond 17 30 uur reikt burgemeester Van Rappard de prijzen uit. Publiek is welkom. In de Burgemeester De Koninghal start om 10.00 uur een jazzdans- dag met als thema „dromen" De dag wordt om 17.00 uur afgesloten met de voorstelling „Sstt... ik slaap". In De Witte Burcht is van 9 00 tot 16.00 uur tweedehands zomer kleding te koop. In Cinema Texel draait om 14 00 uur 101 Dalmatiërs en om 16.00 en 20 30 uur The Empire Strikes Back. Zondag 13 april Motorrijders kunnen op de boot van 9.05 uur verzamelen voor een toer tocht door Noordholland. Op de wielerbaan in Den Burg be gint om 11.00 uur een jeugd- toernooi. Het is een kwalificatie wedstrijd voor hef Nederlands kampioenschap. Op het voetbalveld van SV De Koog vinden twee zéér korte inhaalwedstrijden plaats. De Koog 2 trapt af om 13 45 uur, De Koog 1 mag nog vijf minuten spelen vanaf 14.00 uur Vanaf 14.00 uur verzorgt het me dium Lia Schippers een middag bij Stichting White Eagle, Schilderend 19. Zaal open om 13 30 uur. In de serie „Een uur voor iedereen" begint om 19 00 uur in de Gerefor meerde kerk van Den Burg een concert van de groep Second Generation uit Den Helder In Cinema Texel draait hetzelfde programma als gisteren. Maandag 14 april In de voorspeelruimte van de mu ziek- en dansschool wordt vanaf 19.00 voorspeeluur gehouden met speelorkesten 1 en 2 De instru menten zijn fluit, harp, trompet, trombone, bugel, klarinet en piano. In het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp komt de afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bij een. Spreker is de heer Bijlsma, over „Dwaaltochten door de palei zen". Aanvang 19.45 uur. Jan Boon (NIOZ) vertelt voor leden van het IVN Texel en andere belangstellenden over zee vervuiling. Aanvang 20.00 uur in de Thijsseschool in Den Burg. Voor The Empire Strikes Back kun nen belangstellenden om 20.30 uur terecht in Cinema Texel. Dinsdag 15 april Vanaf 20 00 uur wordt in d'Ouwe Ulo een bibliotheekavond voor le den van de Historische Vereniging gehouden. erflp In het gemeentehuis vergadert 19.30 uur de raadscommissie vs ruimtelijk- en huisvestingsbefe Agendapunten zijn. het verzoeke woningbouw in Den Burg West intrekken van de planschsi verordening. Rabobank Texel houdt in pan centrum In de Bloeiende He( (Calluna) voor ondernemers e informatieavond over het nieu Loko-spaarsysteem; aanva 20.00 uur. In Theodorahoeve aan de k gerstraat in Den Burg begint 20.00 uur een modeshow van Ned. Bond van Plattelaiy vrouwen, afd. Texel. De shi wordt verzorgd door de firma Zeg Om 20.30 uur draait The Emp Strikes Back in Cinema Texel Woensdag 16 april Om 19.30 uur wordt in de bibl theek (dus niet in het raadhuis); gecombineerde commiss vergadering gehouden welzijnsbeleid en financieel, ecot mische en technische zaken. Opi agenda de raamsubsidie voor opbenbare bibliotheek, de aanko voor grond voor het industrietem Oudeschild en reimgingsret bedrijfsafval. Om 20.30 uur draait The Emp Strikes Back in Cinema Texel Hoogwater te Oudeschild Vr. 11 Za. 12 Zo. 13 Ma. 14 Di. 15 Wo. 16 Do. 17 Vr. 18 Aan het strand is het ongeveer een vj eerder hoogwater De zon komt 11 ap op om 6.51 uur en gaat onder om 201 uur. 14 April eerste kwartier. 16 Ap-i doodtij. 11.47 en 0.25 u 12.05 en 0.56 u 12.56 u. 1.00 en 13.20 b 1.30 en 14.10b 2.30 en 15.05b 3.40 16.17b 4.45 en 17.47u ..Texel is mijn tweede vaderland verklaart Tineke Witteveen-Kemp uit Twello haar expositie deze maand in koffiecentrum Burgwal 37. Negen jaar geleden ontdekte ze het eiland en sinds zes jaar hebben zij en haar man een eigen sta caravan op camping De Brem- akker. De zee en het landschap in spireren haar om te schilderen. Kleuretsen en frisse gouaches zijn het verrassende resultaat. „Vroeger gingen we samen met de kinderen wel naar Ameland. Het na- The Empire Strikes Back is de tweede in de serie Star Wars Trilo gie. die opnieuw is uitgebracht. Net als in de eerste „StarWars" zijn van deze film ook de negatieven bijge kleurd en zijn er zelfs met de technologie van vandaag diverse scènes aangepast. Degenen die de zogenaamde remake ofwel opge knapte versie van de eerste van de drie -„Star Wars"- heeft gezien, zal kunnen vertellen dat er veel werk van gemaakt is en dat het voor de liefhebbers van de serie echt genie ten is bij het herbeleven van de science fiction-avonturen van on der meer Harrison Ford en Mark Hamill. The Empire Strikes Back is volgens de kenners absoluut de beste van de drie Dat ie destijds de minst goed bezochte werd komt waar schijnlijk doordat de film geen happy end heeft. Maar over twee weken kunt u al direct naar Return Of The Jedi. en die loopt weer wel goed af Hondjes 101 Dalmatiërs is live-action film met een prachtige hoofdrol van Glenn Close als de Fong Leng- achtige vamp Cruella de Vil. Het verhaal is bekend: Close speelt een duivelin in haute couture. Ze wil de huiden van 99 Dalmatiër-pups ver werken in een cape. Daarom ont voert ze al die jonge hondjes naar haar landhuis op het platteland. Hoofdrollen zijn er voor Rerdy en Pongo, twee volwassen Dalmatiérs, wiens respectievelijke baas en bazin elkaar ontmoeten tij dens hun ommetje in het park. Pongo en Perdy gaan op zoek naar hun pups en krijgen tijdens hun tocht hulp van vogels, varkens, os sen, schapen, geiten, muizen en andere honden. Cruella gaat uitein delijk pijnlijk af Voor jonge kinde ren is dat toch het mooiste wat er is. Voor de aanvangstijden: zie de AGENDA elders in de krant. deel was dat je de boot lang tevoren moest bespreken. Pluspunten van Texel zijn dat het eiland groot en ge varieerd is", vertelt de 54-jarige kun stenares, die in haar woonplaats les geeft in tekenen en schilderen aan volwassenen. In bezit van de onderwijsactes nijverheid en tekenen houdt ze zich zelf al een jaar of twin tig bezig met schilderen. Pas de laat ste tien jaar gebeurt dat intensief. In het koffiecentrum hangen 21 werk stukken, die allemaal betrekking heb ben op de zee. Onderwerpen zijn o.a. catamarans met hun fleurige zeilen, surfer in de branding en kotters in de haven van Oudeschild. Meest opval lend zijn de half-abstracte gouaches, waarin met zwarte lijnen vlakken zijn gemaakt die met heldere tinten plakkaatv-rf zijn ingekleurd. „Mijn werk ontwikkelt zich naar ab stract, maar de onderwerpen moeten wel herkenbaar blijven. Dat vind ik leuk. Daarmee maak ik het mezelf met gemakkelijk, want het uitdenken van al die lijnen vergt veel precisie." De kleuren zijn fris en helder, maar Tineke Witteveen probeert wel de originele tinten te benaderen. „Kleu ren zijn afhankelijk van licht. Zeker bij de zee veranderen de kleuren steeds. Ik vind de zee hier schitterend: veel ruiger dan bijvoorbeeld de Middel landse Zee. Terwille van het totaal beeld pas ik een kleur wel eens aan; soms is het nodig om iets te accen tueren. Een schilderij is pas goed als je er naar blijft kijken." Dromen is het thema van de jazz dansdag die de jeugdraad van de Gymnastiek Vereniging Texel (GVT) zaterdag voor de tweede maal houdt. Het evenement is bedoeld voor kin deren, jongens en meisjes, van de basisschool van groep 3 t/m groep 8. Zowel leden als niet-leden van de GVT zijn welkom om met deze dag mee te doen De dag wordt gehouden in de Burg. De Koninghal en begint om 10.00 uur. Het is de bedoeling om 17.00 uur af te sluiten met een voor stelling waarin de deelnemers aan ouders en andere belangstellenden laten zien wat ze in elkaar hebben gezet. De titel van deze voorstelling is:Ssttik slaap" Dromen is een ruim thema waarmee de deelnemers alle kanten op kun nen. Binnen dit thema zullen de kin deren gedurende de hele dag bezig zijn met schminken, decors bouwen, kleding maken en dansen. Kinderen die meedoen aan de |azz- dansdag moeten zwarte kleding, een kussen(tje) en een lunchpakket mee Aan deze dag zijn voor de deelne mers geen kosten verbonden. Stichting White Eagle (Schilde' 19) houdt zondag om 14.00 urn bijeenkomst met het medium Schippers. Ze werkt aan de han: voorwerpen en foto's. Zaterdag een privé-consult bij haar wei aangevraagd. Inlichtingen via 58. Milieudeskundigen uit de helev/e komen van dinsdag tot en metvr bijeen in hotel Opdum om dem ste onderzoeksmethoden en res ten op het gebied van m vergiftiging te bespreken, internationale Ecotoxicologische ferentie wordt voor de tiende gehouden. De organisatie is in den van de European Environm: Organisation, in samenwerking EcoMare. Scouting Texel haalt zaterdag Den Burg geen oud papier op i.v.m. het „moeder-dochter "- weekend. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zal; dag de hele dag (8 00-18.00 u) I de hoek Slotskolk/Kotterstraal.l papier en karton moet gebundd j worden aangeleverd. Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 15 arpil vanaf 15.00 uur door "De Bruinvis" oud papier opgehaald leder wordt verzocht het papie' tijdig gebundeld aan de straat te zetten. (Advertentie) HOGEDRUKREINIGERS alle types 100 t/m 150 bar

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2