F amilieberichten brunar TEXELSE J COURANT rVL-vergadering Bestemmingsplan Bruinvis gezien in Waddenzee O B lijvig he id Simon Smit opent eigen fotostudio Bakker Ofrein in grote vlaaienboek Radio Noordholland in kantineTexel'94 Amnesty in actie Jeugdbrandweer houdt wedstrijd Lezing IVN over zeevervuiling Wat ik zeggen wou. Verkeerde interpretatie Thema-ochtend Als epilepsie in je leven komt... Giro 222.111 Imme Menno Schuijl Corina van Trier vffV EEN beter milieu BEGINT bij jezelf Meldpunt Zorg Texel S 322729 rJexelaartjes VRIJDAG 11 APRIL 1997 ,261,-. De oorzaken zijn echter iet van structurele aard en er staat en aanmerkelijk groter bedrag aan [nst m het vorige boekjaar tegen- ,er zodat er geen reden is voor aniek aar aanleiding van vragen in de mdvraag deelde voorzitter Wuis ,ee dat TVL zich nog niet heeft be iden over het standpunt dat de pro- ncie heeft ingenomen ten aanzien het bestemmingsplan buiten- ebied. Het staat dus ook nog met ast of beroep zal worden aangete- jnd. en andere vraag had betrekking op wijze van vermelding van de ac- jmmodaties in de reserveringsgids. oorgesteld werd de huursommen in Duitstalige uitgave zowel in Duitse larken als Hollandse guldens te ver telden. an indruk gewekt dat hij voorstander is van uitbreiding van het aantal hotel bedden op Texel, terwijl daar volgens haar geen enkele behoefte aan is Het kan alleen maar leiden tot pri|sdumping. De Groot, die als gast de vergadering bijwoonde, legde uit dat de essentie van zi|n betoog an ders was: in de bestemmingsplannen moet minder scherp onderscheid worden gemaakt tussen de diverse accommodatievormen. Het gaat om het aantal slaapplaatsen en de be trokken ondernemers zouden zelf moeten bepalen of dit kampeer- bedden, bungalowbedden of hotel bedden moeten zijn Zo kunnen zij beter inspelen op vragen uit de markt. Bij de bestuursverkiezing werden J van den Berg (met 354 stemmen), G van Veen (met 334 stemmen) en G. Zoetelief (met 220 stemmen) her kozen. Met de opening van een eigen stu dio gaat voor fotograaf Simon Smit een droom in vervulling. „Dit heb ik altijd gewild", zegt hij, wijzend op verbouwde huiskamer aan de Weverstraat in Den Burg. De pro fessioneel ingerichte ruimte is deze week voor het eerst open. Na vele jaren loondienst begon Smit in 1995 voor zichzelf in zijn woning aan de Burdetstraat. „De mensen kennen me wel -ik zit al 25 jaar in het vak waarvan 17 op Texel- maar stap pen toch met makkelijk binnen", ver klaart hij zijn overstap naar het cen trum van het dorp, „Bovendien was ik als fotograaf altijd mijn eigen ver tegenwoordiger. Nu kan men in de etalage zien wat ik te bieden heb De studio, ingericht met moderne belichtmgs- en camera-apparatuur, is bestemd voor het maken van o.a. pasfoto's, portretten, groepsfoto's en reclamereportages. Ook een compu ter om zelf ansichtkaarten mee te maken, ontbreekt niet „Zo kan ik fo tograaf èn vormgever zijn. Eindelijk kan ik me creatief uitleven, ik heb nu de ruimte om me te ontplooien", al dus Smit. Het samenwerkings verband met Nauta Foto, waarvan enkele maanden geleden in deze krant melding werd gemaakt, is inmid dels van de baan Smit, die het woonhuis van de fami lie Keyser heeft gekocht en met zijn gezin boven woont, zal de studio drie dagen per week openen: maandag, woensdag en zaterdag (en op koop avond) et gemeenteraadslid Pieter de root had volgens Irene Schuijl de akkerii Ofrein is in het boek „Vlaai the Limit" uitgeroepen tot aaienspecialist van Texel De bak- irij dankt de vermelding in het stan- aardwerk aan het assortiment van tot 35 vlaaien De ingrediënten bij Ifrem zijn zoveel mogelijk izoensgebonden. bijvoorbeeld met ardbeien of ander vers fruit. In de inter serveert Ofrein die met locoladesmaak De vermelding jmt kort voor de „vlaaienweek", die alerdag van start gaat Keert de bruinvis terug in de Ne derlandse kustwateren? Misschien HotelbOUW wèl, want woensdagochtend werd een -letterlijk- springlevend exem plaar gezien in de Texelstroom, een kilometer of vijf ten noordoos ten van Oudeschild. De waarneming werd gedaan door EcoMare-medewerker Rob Hammer vanaf bewakingsschip „Phoca", die was uitgevaren om drie grijze zee honden uit te zetten. Hammer is een ervaren teller van zeezoogdieren Verschillende keren ging hij mee met een ploeg van het Nioz om dolfijnen te tellen op de Noordzee Tot zijn verrassing zag hij woensdag een bruinvis opduiken in de Waddenzee. Zesmaal was de rug van het dier dui delijk te zien, bij goed weer en kalme zee. Voor schipper Jan van Dijk van de „Phoca" was het de tweede le vende bruinvis die hij ooit heeft waar genomen Jaren geleden zag hij er één bij Terschelling Vroeger kwam deze dolfijnachtige algemeen voor, maar vanaf de jaren vijftig is er geen bruinvis meer gezien op de Waddenzee bij Texel Sinds vorig jaar is er echter een toe name van het aantal waarnemingen Vorige week werden bij EcoMare drie dode, gestrande bruinvissen binnen gedragen en enkele weken geleden dook er eentje op in de Waddenzee bij Ameland. Radio Noordholland zendt zaterdag tussen 16.00 en 17.00 uur recht streeks uit vanuit de kantine van VV Texel'94. Het sportprogramma strijkt elke week neer in een voetbal kantine Deze week zijn de makers te gast bij Texel'94. Voor degenen die iets willen doen aan de mishandeling van politieke gevangenen heeft de Texelse afde ling van Amnesty International weer voorbeeldbrieven beschikbaar. Ze zijn af te halen bij Lenie Bremer, Kot- terstraat 21 in Oosterend Ditmaal is de aandacht gevestigd op West-Europa In landen als Italië, Frankrijk, Engeland, Oostenrijk en Duitsland is in toenemende mate sprake van mishandelingen, zo blijkt uit rapporten van Al Zo werd in juli 1996 een Duitser van Turkse afkomst zodanig door de politie afgeranseld, dat hij zich in het ziekenhuis moest laten behandelen. Na navraag van Al werd door de Duitse autoriteiten een onderzoek toegezegd. Deze onder zoeken leiden in veel gevallen echter met tot rechtzaken. Texelaars kunnen hun ongerustheid hierover uitspreken in een brief, gericht aan de openbare aanklager in Berlijn. Er gaat zaterdag brand uitbreken in De Cocksdorp. Het lijkt een aan kondiging van een helderziende. De verklaring is echter simpel: ruim 500 leden van jeugd- brandweerkorpsen doen op Texel mee aan een wedstrijd. Naast een theoriegedeelte moet een praktijk opdracht worden uitgevoerd door de jonge spuitgasten. Toeschou wers zijn welkom. Om 08.20 uur start de eerste groep met een opdracht. Deze worden uit gevoerd op De Krim en op het terrein van de firma Daalder aan de Lange- veldstraat in De Cocksdorp De theorietoets wordt gehouden in de sportzaal van het vakantiecentrum. De deelnemers komen van verre Er zijn teams uit Vlissingen, Moerkapelle, Benschop, IJsselstein en nog verder. Enkelen komen al op vrijdag, om op tijd te zijn voor de eer ste onderdelen Burgemeester Van Rappard verricht rond 17.30 uur de prijsuitreiking. Op maandag avond houdt IVN-Texel de derde lezing in de reeks avonden over „water Deze keer gaat het over vervuiling van de zee Jan Boon van het Nioz vertelt over de achteruitgang van de wulk in Wadden- en Noordzee met als mogelijke oorzaken het ge bruik van organotin-houdende verf op schepen en in de visserij. De lezing wordt gehouden in de Thijsseschool en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, iedereen is welkom. Voor verdere informatie: 313582 Als iemand in Australië, het andere eind van de wereld, naast andere schapenrassen het Texelse tot prijs winnaar uitroept, en als dit schaap bovendien op een wagen over de paastentoonstelling in Sydney wordt rondgereden, dan gaat er als Texelaar wel wat door je heen. Dat verwacht je met. En dit heeft mets met tranen of heimwee te maken, eerder met chauvinisme of trots. Er kwamen geen tranen aan te pas. M A. v/d Berg-Witte, Den Burg. De Interkerkelijke Stichting Netwerk houdt donderdag een open ochtend van 09 30 tot 11.30 uur in Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg. Het thema is „Leven zonder maskers". Marij van den Heuvel is spreekster en de zang wordt verzorgd door Maaike Visser Epilepsie is meer <Lw alleen maar medicijnen slikken Hei bcgnp van anderen is van groot belang Word donateur, traag informatie. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten Epilepsie-lnfolijn. 0900 - 821.24.11 (3 com par mnArt) Veilig in Jezus'armen lol ons groot verdriet, maar met respect en be- vondering voor haar moed en wilskracht, heb- len wij afscheid moeten nemen van mijn lieve irouw, onze zorgzame moeder en lieve oma. Aly Lap-Boon 3 juli 1941 11 april 1997 Vij houden van haar en vertrouwen haar nu toe an Gods liefde waarin zij vast geloofde. Biem Lap Jan-Herman en Diana Victor Simon en Janet Mattijs )e uitvaartdienst wordt gehouden op woensdag 6 april om 10.30 uur in de hervormde kerk te )en Hoorn - Texel, waarna de begrafenis op het erkhof aldaar zal plaatsvinden, ielegenheid tot condoleren op dinsdag 15 april an 19.00 tot 20 00 uur in bovengenoemde kerk in na de begrafenis in het dorpshuis „De Wald- loorn". ily is thuis, maar nu liever geen bezoek, fozendijk 31, 1791 PD Den Burg. laarom mochten wij niet langer van eikaar enieten' Je kleine mannen, Victor en Mattijs Heer, ik kom tot u. fandaag hebben wij afscheid moeten nemen an mijn lieve zorgzame dochter, onze lieve usler, schoonzuster en tante Aly Lap-Boon i dankbare herinnering zal je altijd bij ons lijven. H. Boon-Former Dudy en Rien Maarten-Jeroen en Astrid Sebastiaan 1 april 1997 'j die wij liefhebben en verliezen 'i nooit meer waar zij waren, >ar zÜn altijd waar wij zijn. 'ag lieve Aly wensen Biem, kinderen, oma Dudy en de imilie heel veel sterkte toe. Liny en Roel Klaassen Bijna vijf maanden na het overlijden van zijn lieve vrouw, Wilhelmina Frederika Neuteboom, ging na een intens zorgend leven voor haar van ons heen, onze lieve broer, zwager en oom Job Kikkert in de leeftijd van bijna 84 jaar. C. Papineau Salm-Kikkert J Papineau Salm Aagje Breetvelt-Papmeau Salm Jaap Breetvelt Freek Papineau Salm letje van Dongen Nico Papineau Arle Knol Ineke Knol-Leyen Maaike Knol Wim Beuze en kleinkinderen Texel, 10 april 1997 „Verpleeghuis Texel" De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 14 april om 16 00 uur in het crema torium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Na de crematieplechtigheid is er in het crema torium gelegenheid tot condoleren. Correspondentie-adres: C. Papineau Salm-Kikkert, Slochterenlaan 36, 1405 AN Bussum Dag lieve Imme, dag mooie meid, wat hebben we van je genoten. Tietsia Cornelia 24 februari 1996 9 april 1997 Angst, liefde, verdriet en hoop hebben wij sa men met jou beleefd. Ondanks dat je vaak zo ziek was, was |e altijd vrolijk en spontaan. Onafscheidelijk van je gele ster en fop kon je de diepste dalen aan. We missen je warme handjes, je stralende ogen en je lach. We zullen ermee moeten leven dat je nooit meer bij ons mag zijn. Je frotse ouders, Gauke van Lingen en Yvonne Weijers Molenstraat 68, 1791 DM Den Burg Lieve Imme Je hebt er lang voor gestreden om bij ons te zijn We zullen er mee moeten leren leven dat we je terug moesten geven. Dag kanjer. Taeke van Lingen Carry de Kok Tiete Regnerus Janet en Simon Lap Mattijs Hetty van Lingen Texel, 9 april 1997 Lieve Imme Wat was je klein toen je geboren werd. Liet, dapper, sterk en vol wilskracht. Dit alles gekregen uit liefde van je ouders Wij mochten je, op onze manier, maar zo kort steunen. Je straalde naar ons allen, al was je soms heel ziek. Nu heb je de strijd van liefde en geluk moeten opgeven De uitstraling zullen wij in herinnering aan jou, samen met je onuitputtelijke ouders, voortzetten. In ons hart ga je nooit meer weg Oma en Opa Weijers Rudolf en Marja Twan en Dennis Peter en Ingeborg Rust zacht lieve kleine dappere Imme Lieve Imme Nooit hebben we gespeeld, maar je was wel aanwezig. Waar is Imme' Imme is ziek. Imme. slaap maar zacht. Twan, Dennis en Mattijs Diepbedroefd zijn wij om het verlies van Imme We wensen je papa en mama de kracht om dit verlies te dragen. Christof, Mieke. Lotte en Barbara 3 april 1997 M'n aangewaaide pap, waait nu mee op de wind. Nico Ik zal je missen. Nora Lieve papa. Zoveel dromen die niet uit mogen komen. Nico Diemen: Span|e 5- 1- 1935 3-4-1997 Australië. Diana en Hans Amsterdam: Stewart en Sandra Amsterdam: Marco Texel: Angelique en Tonny en kleinkinderen Correspondentie-adres: Schoonoordsingel 10 A. 1791 EM Den Burg. De crematie heeft in besloten kring plaatsgevon den in Bemtachell - Spanje. Na een langdurige ziekte is overleden mijn zuster Dra. Margo Zeeman rustend interniste 28 augustus 1926 t 10 april 1997 L. Zeeman Thijssehof 9. 1504 LA Zaandam. Margo is thuis, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op zondag 13 april van 14.00 tot 17.00 uur en maandag 14 april van 19.00 tot 21 00 uur. De kerkdienst zal worden gehouden dinsdag 15 april om 13.30 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Den Hoorn-Texel. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben Na afloop is er gelegenheid tot condoleren op Zeemansduin, Molwerk 17 te Den Hoorn. Vertrek van Thijssehof 9 om 10.45 uur Na 2 jaar samenwonen, gaat het er todvan komen. Ah op IS april 1997 om 14.00 uur de klok van het Huisduiner kerkje zal slaan, zullen wij getrouwd door het leven gaan. Wij geven de receptie van 19.00 tot 20.30 uur m restaurant „De Gasterij", Knmweg 102 te De Cocksdorp, waarvoor wij u van harte uitnodigen. Abbewaal 4, 1791 WZ Den Burg - Texel. Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van mijn schoonmoeder ANNA MARIA SOFIA KOORN-EILERS zeg ik u hartelijk dank. Een bijzonder woord van dank aan allen die haar de laatste jaren hebben verzorgd. Wilma Koorn-Fockenga Texel, april 1997 Geboren: Lotte 9 april 1997 om 16.16 uur. Zij weegt 3150 gram en is 46 cm lang. Jan en Linda de Wit-Wonder Schilderend 147, 1791 BE Den Burg. Texel. Tel 0222-315474. Tijdelijk adres Gemini zieken huis. Den Helder Hierbij geeft Youri op dat ie de grote broer is geworden van Simone Onze trotse ouders zijn Maja Martens Roel Keyzer Youri rust van 13.00 tot 16.00 uur. Elemert 6 1791 DD Den Burg ■S 315896 11 april 1997 Kadotip: Informatie- en aanmeldpunt voor hulp- en zorgverlening. Iedere werkdag bereikbaar tussen 10.00 en 12.00 uur. Op 24 april a s. hopen Peet Bosma en Jinke van der Kuip hun 50-jarige bruiloft te vieren Van 1950-1976 „manufacturen" op Verlorenkost te Oosterend. Adres: 't Hoge Huys Woninggebouw II Schoolstraat 156 9251 ED Bergum Tel. 0511-465363 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iels tc koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE oP aanvraag. Efco-Oleomac ketting zagen. de grootste in Eu ropa Frans Stolk Mecha nisatie b.v., Bernhardlaan 172. Voor het maaien van uw gazon, belt u gewoon, tel. 319406. Welder Shop Texel: ver koop alle metalen, bijvoor beeld platstaal 40 x 8. ƒ4,60 de meter excl. BTW Bloedserieus... donor worden, dat doe je voor elkaar. Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers. Service Center Texel, 311 777. Sieme Wuis brengt de aardappels (ook onbespo ten) bij u thuis. Bezorgd na 18 30 uur. Bel 318885 Gevr. huish.hulp i.v.m invaliditeit Tel. 316536. Meer dan 600 klassieke CD's voor budgetprijzen, o.a. Arte Nova. Naxos, Erasmus. Wat een keuze bij Nauta CD. Hardhouten tuinvloeren van Robima, ecologisch verantwoord, rotvast, slijt vast, kortom zeer duur zaam en gunstig in prijs. Timmerbedrijf Piet Laan, tel 322100 T.k gevr koeienhuid.Tel 317817. Honda gazonmaaiers, top kwaliteit en nu in prijs verlaagd. Keuze uit 39 stuks. Vanaf 385 - Duin ter Motorservice. Oude schild, tel. 313831. T.k Renault R19,bj 1990, gas/benzine. ƒ4 500,- Autocentrum Eelman.tel 315055 Zonnebanken. SCT, 311 777. T.k. gevr printer. Tel 314268. Honda zitmaaiers. gazon maaiers, bosmaaiers en tuinfrezen topkwaliteit te gen aantrekkelijke pnjzen tevens te huur Duinker Motorservice, Oudeschild, tel. 313831 Tuin- en Parkshow, 11 en 12 april a s. Frans Stolk Mechanisatie b.v., Bern hardlaan 172. ledereen hartelijk bedankt voor alle kaarten en attenties tijdens mijn verblijf in het Gemini en bij mijn thuiskomst. J-C- Witte-Rey Tuin- en Parkshow. 11 en 12 april a s. Frans Stolk Mechanisatie b.v., Bern hardlaan 172 IM-TEXELAARTJE Alles voor PERGAMANO Daar kun ie mee lezen en schriiven! Weverstraat 17». Deo Burg Tuin- en Parkshow, 11 en 12 apnl a s. Frans Stolk Mechanisatie b.v., Bern hardlaan 172 TX: Zundapp 50 cc; Honda 250 cc; Citroén 2C.V 6 Tel. 316327. Op maandag 14 april a.s. bevallen wij van onze nieuwe zomerkaart. Dit heugelijke feit vieren wij door met ons personeel vóór te proeven Wij zijn daarom vanaf 17.00 uur gesloten. De Worstelt- ent. Welder Shop Texel biedt te koop aan oerdegelijk sierhekwerk poorten, op maat gemaakt, eigen ontwerp mogelijk. V a. 89.- p. mtr., 60 cm hoog, gegalvaniseerd, modellen aanwezig. 3 jaar garantie op roestvorming. vrijblij vende offerte Toro grasmaaiers, nieuw en gebruikt. Dros Twee- wielers, 311611 Tevens reparatie en onderhoud alle merken grasmaaiers, af halen en thuisbrengen gra tis. Nauta CD heeft een grote sortering CD ROM's. Kom kijken! Digitaal satelliet-TV Re paratie. installatie en ver koop SCT, 311 777 Maandagmarkt. Veel ge blaat en toch geen wol. PvdA voor een duurzame handel. Voorjaar in de tuin zo waar. dus ook voorjaar voor uw haar Qnipp Kap salon, tel. 312227 Voor al uw tuinartikelen, Rentenaar O'end. 318000 Help elkaar, geef bloed! T.k.; BMW 318i, '86 2- drs., I.met. velgen, 2 950,- Tel. 322256. Welder Shop Texel biedt te koop balken ipe-inp- he.a-he.b-unp, enz., 1,30 per kg., stralen en primer ƒ0,30 per kg, excl. zaag- kosten. KTM off-the-road, 400 cc 4T, bj '96. Nico Bakker, tel. 315035 Let op' Gebruikte Sparta- met met startmotor Ver meulen bikes, tel. 319213. Pianosteller nodig? Bel tel. 0518-421568. Nu op Texel: Thunder- taste, the real energydrink. Alleen verkrijgbaar bij Nauta CD. Gevraagd medewerker voor de avonduren. In bezit van rijbewijs. Tel. 317786

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3