Van Lubek derde in NK duathlon ■IQ Spannende spullen sieren Lionsveiling Diamanten Cupido door FNV gehuldigd Museumweekend brengt Texelaars op de been TEXELSE COURANT Iat ik zeggen wou. Kwaliteit Toewijding op jazzdansdag Man mishandeld? Welzijn ouderen zoekt klusjesman Bloesemtocht Pieter van A ris 1 naar Las Palmas Gouden plak voor Nina Willemse Teddybeerdiploma Jeugdavond Nieuw Leven Rab-stichting geeft computer aan Kompasschooi Ruitgravure auto voorkomt diefstal ƒ8.090,45 voor Kinderhulp DtL&DDfïïR DEKRIM I jaarlijkse Lionsveiling belooft jdag en zaterdag weer een innend evenement te worden, (t alleen voor koopjesjagers. E |S ook voor neutrale toeschou- frS leuk om te zien wat voor jragen de meest vreemde fibuten opbrengen. Lionsveiling streeft naar kwaliteit. ie willen geen rommel De else rommelmarkten hebben ook maansrecht en dat kan alleen als I niet allemaal in dezelfde vijver I ;en", aldus Jan Bloem van de I ns. Dat het evenement leeft blijkt I het aantal inschrijvingen 656 I iels worden door veilingmeesters I rno Bakker en „good old" Jo I eper verwerkt Dat zijn er ruim 150 I er dan vorig jaar. I der de artikelen zitten opvallend I >l fietsen „We hebben ze echt in I soorten en maten. Opknap- I j|es, maar ook hele goeie. I amaast hebben we ook de nodige I mlietsen en motoren." Wie bin- I ikort een feestje heeft, heeft I ischien iets aan een prachtige iingkar. Ook zijn twee oldtimers ebracht (een Cadillac en een VW ier) Grappig is het complete irieur voor een babykamer, verwachting is dat enkele I ondere munten flink geld opleve- evenals een collier met echte 'Imanten. dat om veiligheidsrede- 11 niet in het Groothandelsgebouw Dudeschild ligt Bloem: „Op de ki|kdagen zal het er wel zijn, maar onder bewaking. We nemen geen risico, want de spullen zijn eigendom van de inbrengers en daar gaan we zorgvuldig mee om." De antieke en andere bijzondere spullen lokken altijd wel enkele opkopers van de overkant Maar de toestroom van met-Texelse belang stellenden is marginaal „Dat vinden we helemaal niet erg", verklaart Bloem „Het is een Texels feestje Natuurlijk zijn er handelaren aanwe zig. die weten het wel Maar we hoeven geen zaal vol van zulk volk. De eilanders moeten ook leuke koopjes kunnen halen We maken ook geen reclame voor het evene ment aan de overkantHet lokale karakter wordt door de Lions in ere gehouden. „Het moet allemaal met te gepolijst." Nieuw zijn de twee telefoons, die met steun van PTT Telecom worden geïnstalleerd. „Daar kregen we andere jaren vraag naar. Mensen willen overleg kunnen voeren met het thuisfront" Opvallend noemt Bloem verder de hoeveelheid electromsche apparatuur. „Hobby isten kunnen echt hun slag slaan." Kijkdagen: donderdag 19.00 tot 22.00 uur, vrijdag voorafgaand aan de veiling vanaf 17.00 uur en zaterdag vanaf 14.00 uur. Veiling vrijdag vanaf 19.00 uur (250 kavels) en zaterdag 16.00 uur (resterende kavels). Bardevolle collier wordt tijdens de kijkdagen bewaakt. (Foio Harry do Graal _2010Groeneplaats en park" krij- ®we nu het plan „Texel 2010". a, we gaan de goede kant op. Tot [jaar 2010 moet Texel kwaliteit le- n en rekening houden met de iaarheid van de bevolking en de listen. Bij de gemeente Texel be- een op de toekomst gerichte iing- en bevolkingspolitiek. De izitter van de BNA architecten om in Nederland alleen nog vrij- inde woningen te bouwen. De inwens van elke Nederlander. 100% mee eens, te beginnen op iplexen permanente en tweede woningen zijn er genoeg op Texel gebouwd Meer en minder geslaagd. Stoppen ermee, want er is genoeg verdiend. Alle nog beschikbare bouw grond verkavelen in minimaal 200 m2. Laten we zoveel mogelijk het welzijn bevorderen, deeltijd-arbeid wordt normaal, dus men krijgt veel tijd om te recreëren. Reden om wonin gen kwalitatief te verbeteren: woon kamer minstens 24 m2, enz. enz Jammer dat ik al 90 jaar ben. Er is nog veel te doen. Piet de Graaf, Bussum. Geslaagd. De 25-jarige Torvald Visser is aan het Noorderhooftcollege in Den Helder geslaagd voor de opleiding tot middelbaar maritiem officier De toewijding waarmee deze jonge Texelse het penseel hanteert spreekt boekdelen over het enthousiasme van 145 deelnemers aan de jazz dansdag van GVT, zaterdag in de Burg. De Koninghal. De lagere schoolkinderen waren onder leiding van docente Yvonne Bruining de hele dag druk in touw met het instuderen van dansbewegingen en het schilde ren, naaien en tekenen van andere onderdelen van de show. Dat de moeite niet voor niets was geweest, zagen ouders en belangstellenden tijdens de wervelende uitvoering. Uit gedost als cowboy, spook of Hollywood-ster bezorgde de jazz- jeugd de dansdag een schitterende finale. (Foto March Heijnon) Ingrid van Lubek heeft zondag be slag gelegd op de negende plaats in een duathlonwedstrijd in Venray. In een internationaal deel nemersveld was ze de derde Ne derlandse. Omdat de wedstrijd ook gold als het nationaal kam pioenschap, veroverde de Texelse de bronzen medaille. Van de Nederlandse deelneemsters was Irma Heeren met afstand de beste. Maar op Bianca van Dijk hoefde Van Lubek maar weinig toe te geven. Na de eerste tien kilometer lopen lag ze zelfs nog vóór Een op merkelijke prestatie, want voor Van Lubek is de duathlon (10 km lopen, 40 km fietsen, 5 lopen) met meer dan een veredelde training, terwijl de an dere twee zich hebben gespeciali seerd in deze tak van sport. Deson danks mag Van Lubek nu waarschijnlijk meedoen aan de Euro pese kampioenschappen duathlon Van Lubek heeft zich serieuzer als nimmer tevoren toegelegd op de triathlon. Afgelopen winter heeft ze Een 22-jarige man uit Oudeschild liep in de nacht van zaterdag op zondag fikse klappen op in het gezicht. Met gescheurde wenkbrauwen en een gezwollen oog moest hij zich onder doktersbehandeling laten stellen. De man verklaarde later bij de te zijn geslagen door een bekende. Dat moet zijn gebeurd in een discotheek in De Koog. De toedracht bleef enigs zins onduidelijk. De politie zal zich onderhouden met de (mogelijke) ver dachte, een 21 -jarige inwoner van De Cocksdorp. hard getraind op het nationaal sport centrum in Papendal. Dat gebeurde onder leiding van een eigen trainer Van Lubek heeft vooral geschaafd aan het zwemonderdeel. Met succes (ook gezien haar succes op het on langs gehouden Texels kampioen schap), maar bij gevolg had ze min der tijd om veel te fietsen. Dat bleek ook tijdens de duathlon in Venray. want ze moest juist bij het fietsen toe geven op Van Dijk. De rest van het jaar wordt erg druk voor Van Lubek, die ook nog eens stage loopt voor haar studie fysiothe rapie. Er staan verscheidene kwart- triathlons op het programma in het buitenland Tijdens de Nederlandse kampioenschappen,in juni hoopt ze zich te plaatsen voor de wereldkam pioenschappen, die in november in het Australische Perth worden gehou den. De Stichting Welzijn Ouderen Texel kent vele activiteiten, waaronder de klusjesdienst voor senioren. Deze serviceverlening is een succes. Om het een succes te houden is een tweede klusjesman nodig. Deze klus jesman moet een manusje-van-alles zijn en het leuk vinden senioren te helpen langer zelfstandig te blijven. De klusjes worden aangemeld bij onze stichting De SWOT geeft door aan de klusjesman, die contact op neemt met de aanvrager Dan wordt bekeken of het klusje kan worden gekaard of dat het een te groot werk is voor de klusjesdienst De klusjes dienst moet voor iedereen bereikbaar zijn, dus ook betaalbaar. Voor het eerste uur betaalt men 20.-, daarna ƒ10,- per uur. Deze kosten worden uitbetaald aan de klusjesman. Be langstelling voor deze vorm van hulp verlening kunnen bellen naar de Stichting Welzijn Ouderen Texel, tel. 312696 of langskomen in De Buure- ton, Molenstraat 2, 1791 DL Den Burg. Texelaars die mee willen met de NCRV voorjaarsbloesemtocht naar de Betuwe en een eendenkooi op zaterdag 10 mei kunnen zich tot 3 mei opgeven bij C Broekman-Kuiper, tel. 31 63 62. De kosten bedragen ƒ66,50 (inclusief koffie lunch, diner en en tree). Vertrek is met de boot van 07.05 uur. Ier van der Vis heeft de TX 21 van Ans" verkocht aan een anse reder in San Sebastian. De «dzeekotter werd gistermorgen in droogdok in IJmuiden aan een Iste inspectie onderworpen en trekt waarschijnlijk nog deze week tr Spanje Het schip gaat onder tMlamese vla9 varenCe ..21 wordt omgedoopt tot „Ataun". het geboor tedorp van de Spaanse eigenaar in Spaans Baskenland. Vanuit de thuis haven Las Palmas wordt het onder de Afrikaanse kust ingezet voor de vis serij op heek, een soort kabeljauw. De kotter (lengte 36.75 meter, breedte 7.74 en motorvermogen 1600 pk) is onlangs gesaneerd Van der Vis zet de visserij binnenkort voort op de TX 48. .Alida Catharinavan de firma J. Vlaming Zn. 9raar Seri Koning legde de TX 21 vast toen de kotter voor de laatste keer de haven van Oudeschild verliet. Inzet Pieter van der Vis 'sj en de nieuwe eigenaar. Zestig jaar lid van de vakbond. Dat is niet niks. De 82-jarige Klaas Cu pido uit Spanbroek heeft die mijl paal gehaald. Hij is er trots op dat hij zich al jong organiseerde en zich aansloot bij de toenmalige zuivelbond van het NVV. Vrijdag avond werd hij gehuldigd in restau rant „Bij Jef" door FNV-districtsbe- stuurder Jac. van der Velde uit Uithoorn, tegelijk met Gerrit Eelman en Wim Giling die er res pectievelijk 50 en 25 jaar hebben opzitten als lid van de Voedingsb ond FNV. Cupido, geboren op Terschelling, is altijd kaasmaker geweest en bracht het tot bedrijfsleider. Hij begon op zijn geboorte-eiland en was vervolgens actief in zuivelfabrieken in Koudum, Lutjewinkel, Frankrijk (I), Achlum (Friesland), Zurich en Baarsdor- permeer. In 1969 ging hij werken in de Coöperatieve Zuivelfabriek De Eendracht op Texel Na 10 jaar stopte Zwemster Nina Willemse heeft zon dag in Volendam een eerste plaats behaald op de 50 meter vlinderslag. Tevens won ze een bronzen medaille op de 200 meter wisselslag. Ploeggenote Simone de Wit zwom zich verrassend binnen twee limieten (100 meter vlinderslag en vrije slag) voor de kringkampioenschappen Texel zal in mei en juni door vier zwemmers worden vertegenwoor digd tijdens deze belangrijke wedstrij den. In zwemparadijs Calluna hebben ver schillende zwemmertjes het teddybeerdiploma behaald. Hun namen zijn' Jeffrey Leonard. Martinus Garritsen. Axel Leendert, Theodorus Garritsen. Desiree Bak ker, Mare Langeveld, Liselotte Zijm, Jacco Vermeulen, Esmée Visser, Kimbeley Vonk, Sabine Bakker, Cintha Huisman. Shari Schuurman, Annabelle van Zon, Chantal Huysman, Stefanie Hin, Jordi van der Linden, Simone Blauw, Sander Wassenaar en Hessel Arensman. Klaas Cupido <Fo'° HorrY 00 G,anf' hij op zijn 63e en verhuisde hij naar Spanbroek om dichter bij zijn kinde ren te zitten. Ook de 74-jarige Gerrit Eelman uit Den Burg is een trouw vakbondslid Hij sloot zich een halve eeuw geleden aan. Vijftien jaar was hij werkzaam als boerenknecht onder andere op Madura en Padang Daarna zat hij dertien jaar bij het duinonderhoud. in dienst van Daalder. Alkmaar. In 1980 kreeg hij een hartinfarct, wat uiteinde lijk leidde tot uittreden. De 67-jarige Wim Gilmg uit Den Burg is 25 jaar vakbondslid Hij kwam inde oorlog als 13-jarig „hongerkind" van Haarlem naar Texel waar hij werd hij opgenomen in het gezin van agrariër Jaap Hin in Ongeren. Hij ging daar ook werken en dat bleef jaren zo. De laatste tien jaar van zijn werkzame leven zat hij bij het kustonderhoud (helmplanten) tussen Den Helder en Bergen, in dienst van de firma Tatenhove Een intermezzo was een kortstondige periode als zelfstandige in de sneeuwklokjeshandel, waarvoor hij drie maanden in Frankrijk zat Hij spreekt dan ook nog un peu" Frans De jeugdclub van toneelvereniging „Nieuw Leven" geeft vrijdag vanaf 20 00 uur in Bethel in Zuid-Eierland een uitvoering. Op het programma staan een playbackshow, sketches en de eenakter „Rare Vogels" van Gonny Smeulders-Veltman Publiek is welkom. DINSDAG 15 APRIL 1997 Met name zondag hebben veel Texelaars gebruik gemaakt van de mogelijkheid om voor half geld éen of meerdere van de vijf eilandelijke musea te bezoeken Ook van de rondleidingen tijdens het museumweekend is gretig gebruik gemaakt In het Maritiem en Juttersmuseum was de animo groot. Zaterdag werd de nieuwe smederij gebruikt voor demonstraties. Jan Bakhui zen maakte decoratieve maritie me artikelen die flink aftrek vonden. De officiële opening van dit nieuwe gedeelte is op 23 april en wordt verricht door acht oud smeden. Maar speciaal voor het museumweekend werd een voor proefje genomen. De Oudheidkamer in Den Burg werd vooral op zondag druk bezocht In plaats van half geld hoefden bezoekers daar geen entree te betalen, maar er werd een vrijwillige bijdrage gevraagd. Dat leverde méér op dan wat de officiële opbrengst zou zijn ge weest. Het Luchtvaartmuseum in Eierland kreeg een paar honderd bezoe kers over de vloer, waaronder veel Texelaars. Die reageerden opvallend enthousiast op de expo sitie Voorat hadden de medewer kers met zon hoge verwachting, dus de hoeveelheid mensen die er uiteindelijk kwam viel alles mee. Ook in het agrarisch museum in De Waal was het erg druk Zo n 130 belangstellenden bewonder den de expositie die dit seizoen in het teken staat van de akkerbouw. Pronkstuk is de op schaal nagebouwde dors-machine, die nog tot begin juni kan worden bewonderd In EcoMare was het met opvallend drukker dan in een normaal weekend. Wel werden op zondag meer Texelaars dan anders gesig naleerd. Menig bezoeker van de overkant bleek niet op de hoogte van het evenement en keek verbaasd op van de lage entree prijs Medewerkers van EcoMare weten dit aan de slechte p.r die landelijk aan het museumweek end was gewijd. Met name in het Oudeschilder museum werden mensen gesignaleerd die met de stukjes foto uit de vorige Texelse Courant rondliepen om de prijs vraag op te lossen. Inleveren van de antwoorden kan overigens nog tot woensdag 17 00 uur De prijzen beslaan uit Texelse boek werken Smid Jan Bakhuizen had zaterdag veel bekijks in Oudeschild. De Kompas-school in Den Burg krijgt vandaag een computer met aangepast toetsenbord, geschikt voor motorisch gehandicapte kin deren. Het apparaat is bekostigd door de Stichting Rab Texel, het fonds dat vorig jaar werd opgericht ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het gelijknamige be drijf. Rab had zijn relaties opgeroepen om op de receptie in plaats van bloemen en andere gebruikelijke geschenken een bijdrage te geven voor de nieuwe stichting Daar werd door velen ge hoor aan gegeven, zodat een interes sant startkapitaal ontstond. Doel van de Rab-stichting is het on dersteunen van charitatieve, culturele of algemeen nut beogende instellin gen en projecten op Texel. De stich ting gebruikt daarvoor de rente van het startkapitaal (zodat dit in stand blijft) en een jaarlijkse storting van de Rab Groep. Naast de Kompasschooi zijn het af gelopen jaar ook andere Texelse doelen gesteund Een bijdrage werd gegeven voor de meubilering van de nieuwe Olleke Bolleke peuter speelzaal in het dorpshuis van De Koog. Ook werd de aanschaf van een vervoermiddel voor een gehandi capte mogelijk gemaakt en werden aan diverse organisaties en vereni gingen kleine sponsorbedragen uit gekeerd. Het bestuur van de Stichting Rab Texel wordt gevormd door de echtge notes van de twee directeuren van het bedrijf en een vertegenwoordig ster van de werknemers. A. Rab- Oskam, E.H Krugers-Siersma en M. Witte-de Ligt Dit bestuur hanteert normen bij het Auto s waarbij het kenteken in de rui ten is gegraveerd, blijken minder ge voelig voor diefstal. Gegraveerde auto's zijn namelijk snel controleer baar. Ander oorzaak voor de daling van de autodiefstallen vorig jaar met 8,5 procent zijn volgens het ministe rie van Justitie zogenaamde start onderbrekers. Texelaars kunnen hun auto zaterdag tussen 9.00 en 16.00 op het parkeerterrein bij Garage Grismgt aan de Bernhardlaan laten graveren door het gespecialiseerde bedrijf Automark De kosten zijn ƒ25.- 115 Collectanten hebben ƒ8.090,45 opgehaald voor Kinderhulp, ƒ256,80 méér dan vorig jaar Met de op brengst kan voor kinderen in tehuizen een extraatje worden gedaan. beslissen over aanvragen. Er wordt alleen steun verleend als het betref fende (Texelse!) doel geen of onvol doende steun kan verwachten uit andere, voor de hand liggende bron nen De voorkeur wordt gegeven aan serieuze bestemmingen, geen jubileumfeestjes of iets dergelijks. Verder geldt, op is op. Als het budget in een bepaald jaar is uitgeput, krijgen aanvragers nul op het rekest. De mogelijkheden van de Rab-stich ting zijn dus beperkt. Meer ruimte voor het steunen van goede doelen op Texel zou ontstaan als andere bedrijven of particulieren deze stich ting zouden gebruiken als doorgeef luik voor steun. Wie daar interesse voor heeft kan contact opnemen met Marja Witte-de Ligt. telefoon 0222- 362400. Het bankrekeningnummer van de Rab-stichting is 4772.30.105. (Advertentie) BIOSCOOP Cinema Texel Gravenstraat 33 Den Burg s 31 20 27 PROGRAMMA JERRY MAGUIRE - TOM CRUISE - do. 17/4 wo. 23/4 21 30 uur EMPIRE STRIKES BACK special edition -di. 15/4 wo 16/4 20 30 uur - do. 17/4 t/m wo 23/4 19 00 uur - wo./za./zo./wo. 16.00 uur 101 DALMATIÈRS Nederlands ondertiteld - za./zo./wo. 14 00 uur Programma van Question Plaza Za. 26 april 1 x live Texelse hands Aanvang 21 30 uur, entree ƒ5,- vvo 16 april 19 00 u. Diner-Cabaret zo. 20 april 19 00 u Diner-Cabaret wo 23 april 19.00 u. Diner-Cabaret za. 26 april 19.00 u Diner-Cabaret zo. 27 april Presentatie van het nieuwe theater programma VAKANTIECENTRUM DE KR] M l TEXEL Roggeslootweg 6 De Cocksdorp 39 01 11

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5