Onze aanwezigheid heeft wel degelijk zin gehad" Insigne voor Indië-veteraan Zegers y BAKKER bv KORT Texels Geslaagd Nipte nederlaag basketbal-heren Volleybaljeugd maakt zegetocht TEXELSE f C0URANT Vlaggenroof op bosspeelplaats Supportersbus naar Schellinkhout Volleyballers winnen laatste wedstrijd Taken jeugdwerkster tijdelijk waargenomen Eilandcompetitie volleybal jTenniscompetitie ijzerhandel Verkoop abonnementen zwembad Molenkoog Judoka mist finale door blessure Lucht vol para's bij „Texel Boogie" Zeevogeltrek Eénrichtingverkeer. De gemeente gaat geen eenrichtingverkeer instel len op De Zes In verband met de verbouwingvandeTexelseReedewas door omwonenden om een tijdelijke maatregel gevraagd, maar er zijn goede afspraken met de bouwer ge maakt over het vrijhouden van de doorgang. 50 km Het is met nodig om bij de rotonde van Eierland een 50 km-zone in te stellenwant de voorziening remt het verkeer vanzelf al af Dat is het antwoord van de gemeente op het verzoek van de Waalder dorps commissie. Meer borden Er komen waar schuwingsborden „gevaarlijke krui sing" op de hoeken Rozendijk en Smitsweg. Wethouder Poster stelde voor op de bewuste plek een voorrangskruisingte maken, maardat vindt de overleggroep verkeerszaken geen goed idee. Dat nodigt namelijk uit tot hard rijden op de doorgaande weg Kogerstraat. De Kogerstraat krijgt geengedeeltelijkmrijverbod Hetvoor- stel werd gedaan dooreen raadslid dat verkeer uit De Cocksdorp via de ring weg van Den Burg wilde leiden. Het zou echter problemen opleveren voor firma Kievit, terwijlhetwel meevaltmet de verkeersintensiteit in die straat. Winkelerf De gemeente gaat de Parkstraat tot winkelerf verklaren. Dat betekent dat autobilisten er wel mo gen komen, maar alleen stapvoets rijdend. Drempels Er komen geen verkeersdrempels aan het begin van uur per week is aangesteld, pakt on der andere het ambulante jeugdwerk in de buitendorpen op. Ze geeft ook voorlichting aan jongeren die zich niet in d'Ouwe Ulo thuisvoelen. Verder houdt ze zich bezig met de organisa tie van activiteiten voor jongeren Klaassen heeft onder andere in Den Helder de nodige ervaring opgedaan in het jongerenwerk Ook was ze actief als maatschappelijk werker in het asielzoekerscentrum in De Koog. Liliane Langelaan verzorgt de scholierenopvang in Time Out. De openingstijden zijn van 11.30 tot 13.30 uur. Verder houdt ze zich be zig met de opname van een jeugdfilm. Drie medewerkers van Vinke Schone Diensten uit Oudeschild hebben met succes veiligheidsexamens afgelegd bij het PBNA Marcel Boogaard, Ba rend Verijzer en Jan Zijm kregen het certificaat Veiligheid 1 uitgereikt 21.30 Fitt-fccomare WV 22.15 Rabo-Tatenhove 2 Ecomare Veld C vrouwen: 18 30 Visser-Jozefschool Klif 12 19.15 Klif 12-Top Tien Nioz 20.00 Question-Nioz Top Tien 20.45 Westerlaken-Eierl.Huis Question 21 30 Nokanto-Durpwer Drup I. de Boer 22 15 I de Boer-Haarstudio Nokanto Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem (315194) Uitslagen eilandcompetitie 15 april 1997: Jozefschool-Smash 2-1Wiersma-Gr. Slock (v) 2-1Tatenhove 1-Tex Autocentr 3-0: Kobeko Gr Slock (m) 3-0, Cocky's Maarcobouw 1 -2; 12 Balcken-Krim/P 28 3-0, Rabo-Beverdam 1-2; Ecomare-Tatenhove 2-0-3, LenR-Cavo Latuco 0-3, VW-Fitt 0-3; Waayer-Dennenoord 2-1Klif 12-Nioz 2-1, Texèle-TopTien 2-1, Timmer- Nokanto 2-1, Westerlaken-Durper Drup 0-3; Haarstudio-Eierl. Huis 2-1. Question-lepe de Boer 2-1 pen en Martin Koenen was tussen- tijds al weggegaan) en de versterkte degradatie die waarschijnlijk na het volgend seizoen, gaat in de promotieklasse plaatsvinden zal het een spannend seizoen worden. Uitslagen zaterdag 12 april: Heren: Tevoko 1-Ardea 1 3-1, Tevoko 2- Nieuwediep 3-0: Tevoko 4-The Serve 3 1-3. Dames: Tevoko 1-EMM 1 2-3, Tvoko2-HCSC 1 1-3; Tevoko 3-Coach/Seahawks 3 3-0. VRIJDAG 18 APRIL 1997 de Warmoesstraat. Het verzoek werd gedaan door een omwonende, maar volgensdegemeentewordtindie straat niet structureel te hard gereden. Tus sen de bebouwing lijkt een snelheid van 10 km al snel hoog. Woningbouw. De provincie heefl signalen afgegeven meer woning bouw in kleine kernen te willen toela ten, maar denkt daarbij aan het zui delijk deel van Noordholland Pieter de Groot van D66 had dergelijke ge luiden opgevangen en waarschuwde wethouder Schilling op het vinken touw te blijven zitten, opdat Texel ook een graantje kan meepikken. Bevrijdingsdag 5 Mei valt op een maandag. Bevrijdingsdag is dit jaar een gewone werkdag. Maar volgens de gemeentelijke verordening mag op een dergelijke feestdag geen markt worden gehouden. De leden van de commissie ROH hebben er weinig problemen mee als de wekelijkse warenmarkt gewoon doorgaat. Vrachtwagens. Op het parkeerter rein aan de Bernhardlaan (bij Grismgt) worden regelmatig vracht wagens of containers neergezet. Nu het seizoen begint is de ruimte ech ter hard nodig. De gemeente gaat de bedrijven pressen hun materiaal op eigen terrein te plaatsen Bedrijventerrein Nog niet duidelijk is met welke locatie het college nu verder gaat voor ontwikkeling van bedrijventerrein bij De Koog. Wethou der Schilling wil het advies afwachten, dat naar aanleiding van de gehouden hoorzitting wordt opgesteld. Sluiproute. Erna Eelman (VVD) wil dat op de Hallerweg een verkeer stelling wordt gehouden Het is er opvallend druk, wat erop wijst dat automobilisten de weg als sluiproute hanteren om de hobbels van het Schilderend te ontwijken. Een verlenging van vijf minuten was nodig om dinsdagavond een winnaar aan te wijzen in het duel tussen JBC 2 en De Mareis. De Texelse basketballers trokken aan het kortste eind: 52-50. Toch hou den ze nog kans op het kampioen schap. De in Den Helder gespeelde wedstrijd behoorde tot de „play offs". waann de bovenste vier ploegen van de rang lijst uitmaken wie kampioen wordt. In de competitie was JBC 2 al een las tige tegenstander met een uitste kende man-to-man verdediging Toch gingen de Texelaars de rust in met een 31-22 voorsprong. In de tweede helft liep het verschil wegens slordig spel en irritaties terug tot 35-33. Ten slotte kwam JBC op gelijke hoogte: 46-46. In de verlenging kon De Mareis geen nieuwe voorsprong ne men en verloor met twee punten ver schil. Om nog bovenaan te eindigen, moe ten de Texelaars de komende twee duels winnen. Morgen spelen ze om 19 00 uur in Den Helder (Sportlaan) tegen Rebound 2. Zaterdag 26 april treden ze weer in Den Helder aan, om 18 00 uur tegen Schoorl. Het damesteam van De Mareis komt daar dezelfde dag in actie tegen Rebound, aanvang 17.00 uur. Met een rijtoer door Den Burg kwam voor de jeugd van volleybalvereniging Tevoko een feestelijk einde aan een succesvol seizoen Zowel de B- als de C-junioren werden overtuigend kampioen. Toen zij zaterdag van hun laatste overkantse wedstrijd terug keerden. werden zij bij sporthal Ons Genoegen door hun trotse ouders met ballonnen en confetti verwel komd. Na een bordje patat in de kan tine stapten de jonge kampioenen op een fraai versierde kar. De al even vrolijk uitgedoste tractorchauffeur Dirk Maas maakte met de groep een rondje door het dorp. weest. Dat laatste betekent dat hij met in aanmerking komt voor de éénma lige uitkering van duizend gulden die de regering binnenkort aan de vete ranen betaalt. Hij vindt dat niet erg maar wel merkwaardig. „Als ik met gewond was geraakt en dus langer was gebleven, had ik dat geld wel gekregen. Wonderlijk" Nog jaren heeft Zegers pijn gehad in zijn schouder. Dat kwam van stukjes kogel die erin waren achtergebleven Nadat dokter Siebinga één van de stukjes had verwijderd, ging het be- Scholen die in het bos spellen als „vlaggenroof" wilden doen dienden tot voor kort een vergunning aan te vragen bij Staatsbosbeheer. Maar nu vier stukken tot „bosspeelplaats" zijn verklaard hoeft dat met meer. Buiten deze gebieden is het de bedoeling dat bezoekers op de paden blijven om vernieling van jong bos tegen te gaan en verstoring van bodem broeders zoals houtsnippen tegen te gaan. De bosspeelplaatsen zijn bij de Okusrichel (tussen Jan Ayeslag, Heidvlakweg en Rozendijk), Fontein snol (rond de gemeentelijke uitkijkto ren), Gortersmient (tussen de Rand weg, Ploegelanderweg, Pachaweg en 't Mientje) en de Oude Paarden- wei (tussen de speelweide aan de Boodtlaan en het Mienterglop). )F Zondag kunnen de supporters van S.V. De Koog met een bus naar de uitwedstrijd in Schellinkhout. Bij winst staat S.V. De Koog zeer gunstig voor de tweede periodetitel. De Koog komt dan in punten gelijk met Schellinkhout, dat dan is uitge speeld, terwijl De Koog nog twintig minuten moet spelen tegen WBSV (0- 1 voor De Koog). De derde plaats in het klassement levert waarschijnlijk de tweede periodetitel op Om de ploeg aan te moedigen, wordt een beroep gedaan op de supporters die dan met de spelersbus mee kunnen rijden. Vertrek vanaf de Boodtlaan om 11.30 uur (terug met de boot van 17.35 uur). Jeugdleden kunnen gratis mee, ver der wordt er een kleine bijdrage ge vraagd. Opgave bij KI. van Tatenhove (317468). Stand aan de kop: 1. St George 16-41, 2 Apollo '68 16-36, 3 Schellinkhout 17-29; 4 De Koog 16-26; 5 HOSV 16-23 De heren van Tevoko hebben hun laatste competitiewedstrijd van het seizoen met winst afgesloten. Tegen het Schoorlse/Heerhugo- waardse Ardea werd in thuishal Ons Genoegen een 3-1 zege ge boekt. De Texelse volleyballers waren na de toch wat beschamende nederlaag tegen Schorpioen erop gebrand de laatste competitiewedstrijd met goed gevolg af te sluiten. Dat leverde twee sets goed spel van de Texelaars. Met Jitse Beintema als spelverdeler, die met name de buitenaanvallers goed bediende, zetten de eilandbewoners hun tegenstanders onder druk. Om dat er eveneens moeilijk werd geser veerd, kwam het team van Ardea geen moment in de wedstrijd. Na 35 minuten waren de eerste twee sets binnen met 15-6 en 15-7 en leek de wedstrijd snel afgelopen te zijn In de derde set begon het team van Tevoko té ontspannen. Hierdoor kon den de opgefokte Schoorlaars zich terug in de wedstrijd vechten On danks dat kreeg Tevoko op 14-12 nog een matchpoint Toen dit niet werd benut ging deze set alsnog naar Ardea: 14-16. Wakker geschud door het verlies van deze set hervonden de Texelaars zich enigzins, zonder overigens het niveau van de eerste twee sets nog te halen. Via 11 -4 werd het zwakke Ardea uiteindelijk nog moeizaam met 15-11 en 3-1 naar huis en de eerste klasse terug gestuurd. De Texelse volley-ballers stelden met dit resultaat definitief de zesde plaats op de ranglijst veilig en mogen zich opnieuw opmaken (voor het derde opeenvolgende jaar) voor een seizoen promotieklasse. Gezien het vertrek van drie spelers (Frank Kalkamen en Mardik Leopold stop ter Afgezien van een kunstgebit en een lichte verlamming van de kaak spieren heeft Zegers geen enkel let sel overgehouden „En ook geen psychisch letsel", voegt hij eraan toe. „Voor zover ik kan nagaan, tenmin ste". Koos Zegers is niet de eerste Texelaar die het Draaginsigne Ge wonden heeft gekregen. In juni 1992 werd het in beslotenheid door burge meester Schipper uitgereikt aan L Boonman uit Oost, die in Sumatra gewond raakte. Sjakkeliene Klaassen. Taken van de geblesseerde jeugd werkster Carla Schrama worden tijdelijk waargenomen door Sjakkeliene Klaassen en Liliane Langelaan uit Den Burg. Schrama kampt al lange tijd met rug klachten Klaassen, die voor zestien Dinsdag 22 april Veld A mannen: 18.30 OSG-Tex Autocentrale Flandicap 19 15 Graaf Spuiterij-Handicap OSG 20 00 Perf. Bodies-Super Graaf Heren 1e klas 20.45 nr.5-nr 7 Kobeko-DGM Maarcobouw 21 30 nr. 2-nr.4 De Krim/Paal 28-Maarco DGM 22.15 nr. 1-nr 3 12 Balcken-Cocky's P.28/Krim Veld B gemengd: 18.30 Euroase-Dennenoord Beverdam 19.15 L&R-Beverdam Dennenoord 20.00 Waayer-Cavo Latuco L&R 20.45 VW-Sportshop Waayer den van de Vogelwerkgroep Texel kijken zaterdag om 08.00 uur de evogeltrek vanaf het hoge duin bij Westerslag. Dat gebeurt onder ling van Bob Loos. Deelnemers eten zelf een kijker meenemen, jreen telescoop wordt gezorgd. (nemers wordt verzocht de uitsla- pi door te geven aan de wedstrijd- ling, tel 316301. De aanvangs- len van de wedstrijden van idagochtend op Koogerslag zijn anderd: drie wedstrijden beginnen 8.30 uur; één wedstrijd blijft op |lien uur staan. De wedstrijden van uur worden buiten (op de gra- Ibanen) gespeeld: de wedstrijd van uur in de Stappelandhal. Wie inneer speelt, wordt in de krant lubliceerd. luce I-30 J. Beyert-A. v.d Velde [30 E. Dankers-N. Meyer V Koot-I. Rijpstra ■30 R Verduyn-N Erwich |09 30 B. v Veen-P Witte |ri Hordie 100 M. Jansen-M. Land 1-00 H Schraag-A. Westerlaken |00 L. Saal-D. Bol J-00 F. Haasdijk-I. v. Beek |00 H Maas-J. Zoetelief [00 F Stolk-H. Kikkert ogerslag |30 R Saal-H Pastoor 130 M v Liere-P. v. Benthum [30 H. de Porto-M v d Wetering [00 A. Kamstra-T. v. Koppen (in de hal) JjagemL. Saal-H Wille 1-1. J Beyert-M Wetering 0-2, R Verduyn-E Dankers 2-0. Veen-F Haasdijk 2-0 T v Koppen-I v V 2-0. V Kool-M v Liere 2-0, M v.d P«9-A v.d Velde 2-0, H Pastoor-P Brons f" Schtaag-R Saai 1 -1P Wille-I v Beek BV küol-H Mulder 2-0, M v Liere-I Rtjp- 1 2F Stolk-R Mulder 1-1, J Zoelelief-H pen 0-2 (Advertentie) 'oorzagen over isreedschap beenijzeisterk ffHas, koopt u de 'iste machine en een kat in de zak. Spmbaan 20, Den Burg worden. „Voorde achterblijvers was het naar. Maar ik vond het wel een avontuur Je ging wat van de wereld zien en dat stond me wel aan. Op school in Zuid-Eierland kon meester De Vries altijd geweldig vertellen over vreemde landen en volkeren. Ik denk dat Ik daardoor veel belangstelling voor aardrijkskunde heb gekregen." Koos Zegers (geboren op „Padang" op 18 maart 1927) kwam op 9 april 1947 als dienstplichtige op bij de hu zaren in Amersfoort Op 30 oktober van hetzelfde jaar ver trok hij met het KPM-schip „Nieuw Holland" richting Nederlands Indië en zette bijna een maand later voet aan wal in Tanjong Priok. Hij werd inge deeld bij het zesde Eskadron Pant serwagens van de W-brigade en zat onder meer in de buurt van Bandung, Maandag begint in zwembad Molenkoog de voorverkoop van zwemabonnementen voor het sei zoen 1997. Op 21,22 en 23 april kun nen de abonnementen worden afge haald tussen 14.00 en 17.00 uur. Tevens is opgave mogelijk voor privé- lessen voor de jeugd, privelessen voor ouderen, snorkelen en aqua-jog- gen. Om les te kunnen krijgen moet men in het bezit zijn van een abon nement. Het zwembad gaat zaterdag 26 april om 12.00 uur open. Het openings feest zal deze keer in het teken van „Springen" staan. Maandagavond 21 april zal opnieuw een „calamiteitenoefening" plaatsvin den in Molenkoog, nu met een andere ploeg van het zwembad, vak leerkrachten en brandweerpersoneel, aanvang 19.15 uur. In het weekeinde trad Sjoerd de Vries aan tijdens de Noord-Hol landse kampioenschappen judo voor heren tot 18 jaar. De Vries was in goede vorm, maar werd uitge schakeld door blessurepech. De zestienjarige talentvolle judoka uit Oudeschild was van plan zich vla de Noordhollandse kampioenschappen te plaatsen voor de Nederlandse kampioenschappen. Sinds kort komt de Texelaar uit in de gewichtsklasse tot 71 kilogram. De eerste twee judo ka's van iedere gewichtsklasse gaan naar de NK en de Texelaar was goed op weg om in de finale te komen. Bin- Cerebon. Kunlngan, Pati en Suwung. In hetzelfde eskadron zaten nog twee Texelaars: Verseput en Koningsveld. In Midden-Java moest zijn onderdeel strijd leveren tegen TNI-soldaten die vanuit het door hen gecontroleerde gebied de demarcatielijn probeerden over te komen. Het kwam neer op langdurig patrouilleren, soms drie dagen aan één stuk De verbinding moest open en veilig worden gehou den De TNI probeerde bruggen op te blazen met behulp van bommen die op afstand vanuit het terrein door trekdraden werden ontstoken. De Ne derlanders konden dat meer dan eens voorkomen door de draden op te zoeken en door te knippen „De bevolking zat tussen twee vuren maar was jegens ons over het alge meen vriendelijk en behulpzaam", herinnert Zegers zich „Maar je wist het nooit TNI-strijders zagen er het zelfde uit als andere Javanen, Ze droegen geen uniform". Getroffen Zegers liep zijn verwondingen op toen hij met acht andere huzaren in een open pantserwagen patrouil leerde in het heuvelachtige gebied tussen Japara en Kudus, niet ver van Semarang. Eén kogel ging in zijn gezicht vlak onder zijn rechteroog naar binnen en kwam er bij de hals weer uit, waarbij zijn kaak gedeelte lijk werd verbrijzeld. De andere sloeg dwars door zijn schouder „Mijn tan den lagen op de bodem van de wa gen. Pijn voelde Ik op dal moment nog met, dat kwam later pas. Toch had ik geluk gehad. Een slagader was net gemist, anders had ik het niet overleefd". Tijdens de terugtocht van 40 kilome ter naar het kamp verloor Zegers veel bloed In het kamp was toevallig een arts die goede eerste hulp gaf. Ver dere verpleging volgde in Semarang en Batavia. Al snel was duidelijk dat van hervatting van de dienst geen sprake kon zijn. Wonderlijk Koos Zegers ging met het bekende troepentransportschip Grote Beer te rug naar Nederland waar hij in Utrecht verder werd opgelapt Hij was dus nog geen twee jaar in Indonesië ge nen negen seconden knalde hij zijn eerste opponent over zijn schouder Na een vrijgelote plaats kwam De Vries uit tegen de sterke judoka Michel Theunissen uit Almere De Vries was oppermachtig en na een duidelijke score met Waza-Ari won hij de partij met een Kuzure Jiji-Gatame (armoverstrekking). In de partij voor plaatsing in de finale moest De Vries aantreden tegen Jason Jones uit Am sterdam Het eerste deel van de par tij behaalde Jones een klein voordeel- De Oudeschilder trok het tweede deel van de wedstrijd echter naar zich toe De kansen leken te keren, maar de judoka van Sportschool Texel raakte ernstig geblesseerd aan de rechter hand, waardoor hij moest opgeven Jason Jones werd daarmee kam pioen van Noordholland Vrije val formatie boven het Texelse vliegveld. Als het weer meewerkt, is de lucht boven vliegveld Texel van 26 tot en l met 30 april steeds gevuld met I parachutisten. Zo n 150 a 200 I springers uit Nederland, België en Duitsland nemen dan deel aan de I „Texel BoogieSpectaculair on- derdeel hiervan is de vrije val met grote formaties. De „Texel Boogie" is geen wedstrijd, maar een feestelijk evenement. Op de eerste plaats staan saamhorigheid en het in ontspannen sfeer sprongen t maken met elkaar. In het verleden vonden op Texel vele malen boogies 1 plaats. Vorig jaar werd de traditie in 1 ere hersteld en nu komt er een ver- volg. „Voor de deelnemers is het leuk omdat ze met met leden van hun ei- 1 gen club sprmgen, maar met andere 1 para's", vertelt organisator Simon 1 (Foto Paracentrum Texel) Woerlee van Paracentrum Texel. Volgens hem valt ook voor het publiek veel te genieten „De hele dag door wordt gesprongen Continu gaan twee vliegtuigen als jojo's de lucht in. Bovendien zijn de landingen vlak voor het terras," Naast de Cessna Caravan van het Paracentrum stijgen de deelnemers ook op met een speciaal para- vlilegtuig van Tsjechische makelij, dat normaal is gestationeerd nabij Braunschweig (Duitsland). Op Konin ginnedag verwacht de organisatie ook een Antonov-2. Na een demon stratie in Lelystad arriveert dit vlieg tuig rond 15 00 uur 's middags op Texel. Bezoekers kunnen hiermee rondvluchten van een half uur maken Voor informatie en aanmelding kan men terecht bij het Paracentrum en Tessel Air. Na de rondvluchten gaan de stoelen eruit en gaat een interna tionaal gezelschap para's de lucht in om boven het vliegveld nog een aan tal sprongen te maken. ei gebeurde op 20 juli 1949 in Midden-Java. De toen 21-ja- je Koos Zegers patrouilleerde met andere militairen in de buurt 'n Semarang. Staande in de open bak van een pantserauto iorde hij vanuit de dichte begroeiing ter weerszijden van de mitrailleurvuur. Zegers werd geraakt in hoofd en schouder, 'verwondingen waren zó ernstig dat hij voortijdig naar Ne- irland werd teruggestuurd, maar daar volledig herstelde. schrikwekkende gebeurtenis van jaar geleden was de afgelopen ik gespreksonderwerp in het raad- Zegers kreeg daar uit handen burgemeester Van Rappard het laginsigne Gewonden. Dat is een lerscheidmg die door de minister |l990 werd ingesteld en werd loe iend door toedoen van de Stich- Dienstverlening Veteranen. Het aar past in het beleid om vetera- erkentelijkheid te betuigen voor In inzet in oorlogstijd. Dat gebeurt t rijkelijk laat. In tegenstelling tot iden als Frankrijk, Engeland en de 0|Bremgde Staten waar veteranen rich mogen verheugen in een fpectvolle bejegening van regering publiek, heeft Nederland zich nooit il gelegen laten liggen aan de oud- jders. Ook de publieke opinie was aanzien van hen niet positief en is zwak uitgedrukt. Vooral de ië-veteranen voelden zich soms ahandeld als oorlogsmisdadigers. dsZegers kan dat onderschrijven, 'e werden gestuurd en we deden re plicht" zegt hij „Het ging om rslel van de orde. Ik begrijp nu best die mensen daar voor hun onaf- ikelijkheid vochten en in hun recht nden, maar het is ook waar dat die bnesische strijders vooral in het gin opereerden als plunderende ides die de bevolking terroriseer- Onze aanwezigheid heeft echt zm gehad. Ik vond het leuk dat de rgemeester er ook zo tegenaan Avontuur al weet een jongen van twintig, die naf zijn 13e jaar op het land heeft werkt van politiek? Koos Zegers ndhetniet zo verschrikkelijk om als mslplichtige naar Indié gestuurd te Zegers met zijn Draaginsigne Gewonden „Vulneratus Nee Victus" Het toeval wil dat Zegers' oudste broer ook bij de huzaren was en ook werd gewond, maar dat gebeurde op de Grebbeberg in 1940. ,Folo HarT). GmaU

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7