K N R M REDDINGBOOTDAG V.V.Texel '94-AlcmanaVictri: ^u\nc entruty Halsema Officiële I berichten Kwekerij 3 mei 1997 Open dag TEXELSEg COURANT' 4* mu Haven Restaurant Texel HAVENRESTAURANT TEXEL Woningstichting Texel Schoonoordsingel 39 te Den Burg Voor alle typen buitenzonwering naar "MEYERT LAAN ZONWERINGEN" rratis tuinadviezen op de mei-zaterdagen! Spykdorp Tuinen VOOR het COMPLEETSTE SORTIMENT PLANTEN vooi uw tuin, pot en bloembak Ruime parkeergelegenheid Het arbeidsbureau is op maandag 5 mei gesloten. Arbe Ook aan de garanties herkent u de Erkende Glaszetter Zondag 4 mei a.s. 14.00 uur Ie wedstrijd nacompetitie Gespeeld wordt op het voormalige Texelse Boys-complex JP J? Ruimtelijke Ordening Verkeersbesluiten Kapvergunning Verkeersweg Vervallen van spreekuren Inschrijving standplaatsen Fietsenveiling Ophaalschema reinigingsdienst VRIJDAG 2 MEI 1997 Word „Redder aan de wal" en vaar mee met de Zalm of de Beursplein 5 op de reddingbootdag m Dc bemanningen, hun boten en het materiaal van De Cocksdorp en De Koog zullen gezamenlijk in en bij bet bootbuis aan de Volharding 3 te Dc Cocksdorp voor u klaar staan, van 10.00 tot 16.00 u. Demonstratie whippertoestel, bezichtiging boothuis Cocksdorp, doorlopende voorstelling van de nieuwste reddingbootfilm, etc. etc. Voor degenen die zich ter plaatse inschrijven als „Redder aan de wal" is een verloting georga niseerd. De prijzen zijn ter beschikking gesteld door de Fa. Rab (een magnetronoven| en door de Fa. Apco (een autoradio CD wisselaar). De gemeente Texel verleende hiervoor toestemming onder no. 9709731.1 d.d. 8-4-'97. En na afloop natuurlijk een gratis gebakken vissie of ijsje eten. De vis is dit jaar door de TX 1, 2, 19, 36, en 38 ter beschikking gesteld. Het ijsje door Texgro. Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. (gelegen bij de veerhaven) Jan en Jenny Stolk Reserveren Tel. 319310 Deze week in het eetcafé van Gebakken mosselen, sausjes, gemengde salade en friet. ƒ19,50 p.p. De koffie is klaar. heeft per 1 juni 1997 voor verhuur beschikbaar: voor de categorie: doorstromers Kenmerken: woningtype eengezinswoning aantal kamers woonkamer, 4 slaapkamers kale huurprijs 649,80 totale huurprijs ƒ655,30 Basiscriteria: 1. economische/maatschappelijke binding 2. maximaal inkomen: jonger dan 65 jaar ƒ46.000,- ouder dan 65 jaar 39.000,- 3. aantal personen: - 5 personen - éénoudergezin met 3 kinderen LET OP!! Indien er geen inschrijvingen zijn, welke voldoen aan de gestelde criteria van 5 personen, dan zal worden toegewezen aan respectievelijk 4, 3 of 2 personen. Inschrijvingen die niet aan de basiscriteria voldoen, worden niet in behandeling genomen en terzijde gelegd. Specifieke criteria: 1. urgentie 2. bewoningsduur a. indien wordt ingeschreven door een woningzoekende die een woning achter laat waarvoor hij/zij huursubsidie ont vangt van meer dan 300,- per maand, dan krijgt deze de woning toegewezen. Inschrijvingen dienen uiterlijk9 mei 1997 op het kantoor van de Woningstichting Texel, Postbus 100, 1790 AC Den Burg te zijn ontvangen. Te laat ontvangen én niet volledig ingevulde inschrijfformulieren worden niet in de toewijzing meegenomen. Bij eventuele toewijzing vindt een inkomens- toets plaats. Woningzoekenden dienen te voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning. Altijd voordelig geprijsd Vraag vrijblijvend prijsopgave Ankerstraat 1, Oosterend, tel. 318664 Tot wanneer kan ik planten zetten? Welke beplanting past bij een vijver? Welke planten groeien In potten en kuipen? Welke klimplanten groeien tegen een noord-muur? ontwerp, aanleg en onderhoud Ik geef iedere zaterdag gratis tuinadviezen bij Tuincentrum Halsema aan het Cerritslanderdijkje te Den Burg. Hilary Harrison, tuinontwerpster Nesweg 17, 1794 GC Oosterend, tel. (0222) 31 83 42, fax (0222) 31 85 84 Cerritslanderdijkje 5 1791 NA Den Burg, s 312390 Op alle zaterdagen in mei is Hillary Harrison van Spykdorp Tuinen aanwi voor al uw gratis tuinadviezen I Bedrijventerrein Oudeschild ilelusief examen 1745 theorie! Te huur Bedrijfsruimtes vanaf 50 m' met eigen entree etc Info: 314358/312236 Of 06-52800179 Erkend wordt Herkend U herkent de Erkende Glaszetter aan het AF Iogo. AF betekent voor u Garantie. l/akdiploma. Technische inspectie. Gezonde bedrijfsvoering. Algemene Consumentenvoor- vvaarden overeengekomen met de Consumentenbond en 'vereniging eigen huis'. VERFSPECIALIST SCHILDERSBEDRIJF I HOOtASTBAAT 7 TllXrOCkS 112305 De wedstrijdbal wordt u aangeboden door: ÜLÜI kV .4? „O' .V otv vé> „•d"' o°" X..c?- .e? x <\N' vc Verleende bouwvergunningen: J van Vijfeljken voor het plaatsen v e schuurtje a/d Diek 17 te Den Hoorn (verzonden 28-4-'97), M P. Schoehuys voor het plaatsen v.e dakkapel a/d De Ruyterstraat 31 te Oudeschild (verzonden 28-4- "97); Woningstichting Texel voor het plaatsen v.e. lift-opgang a/d Jonkerstraat te Den Burg (verzonden 28-4-'97), P en C. Roden burg voor het bouwen v.e. veestalling a/d Hollandseweg 2 te De Cocksdorp (verzonden 28-4-"97), Rabobank Texel voor het plaat sen ve kiosk t.bv geldautomaat a/d Dorpsstraat 8 te De Koog (verzonden 28-4- 97), Stichting Dorpsherstel Texel voor het geheel vernieuwen v.e schapenboet aan De Grie 7 te Den Hoorn (verzon den 28-4-'97). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u er op dat u de president van de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Kennisgeving aanvragen en meldingen: Burgemeester en wethouders van Texel maken inge volge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door: A.S M Groen voor het plaatsen v.e schuur a/d Herenstraat 10 te Den Hoorn (ontvangen 17-4-'97); C.H. Weijers-Huisman voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Molenstraat 68 te Den Burg (ontvangen 24-4-'97), M Bakker-Kuip voor het plaatsen v e. tuinhuisje aan Bar- gen 4 te De Waal (ontvangen 24-4-"97), C.L de Vries voor het wij zigen v e voorgevel a/d Weverstraat 17a te Den Burg (ontvangen 24-4-'97); J Bosma voor het plaatsen van twee woningen a/d Jonkerstraat/Kogerstraat te Den Burg (ontvangen 25-4-"97), Fam Wijnand voor het plaatsen v.e garage a/d Middellandseweg 5 te Oudeschild (ontvangen 25-4-'97), K. Kowalskl voor het verbouwen ve. zomerhuis a/d Califormeweg 75 te De Koog (ontvangen 25-4- '97), M van derWerve vóór het verbouwen v.e. woonhuis a/d Hoofd weg 71 te De Cocksdorp (ontvangen 28-4-'97), E J van Egmond voor het plaatsen v.e. serre a/d Ploeglanderweg 5 te Den Burg (ontvangen 29-4-"97) Tevens is een melding bouwvoornemen ontvangen van: D.J. Pannekoek voor het plaatsen v.e volière a/d Duykerdam 38 te Den Burg (ontvangen 8-4-'97), H Wit voor het plaatsen ve tuin huisje a/d Wilsterstraat 17 te Den Burg (ontvangen 29-4-'97). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunningen worden gepubliceerd. Vrijstelling van het bestemmingsplan De burgemeester van Texel maakt bekend dat bur gemeester en wethouders, ter afsluiting van de ge voerde vrijstellingsprocedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling verlenen aan de directeur gemeentewerken voor de aanleg van een klein gedeelte van het fietspad langs de Vuurtorenweg te De Cockdorp Het betreft hier een gedeelte van het fietspad dat gelegen is binnen de plangrenzen van het bestemmingsplan De Cocksdorp. De benodigde verklaring van geen bezwaar van het college van gedeputeerde staten van Noord-Holland is op 11 oktober 1996 afgegeven. Het vrijstel- lingsbesluit ligt vanaf 6 mei 1997 gedurende 6 we ken ter inzage op kamer 012 van de sector Ruimte en Wonen op het gemeentehuis.Tegen dit besluit kan degene wiens belang daarbij rechtstreeks is betrok ken ingevolge de artikelen 7:1lid 1 en 8:1lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders in dienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Te vens kan gedurende deze termijn een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de pre sident van de rechtbank, sector Bestuursrecht, post bus 252,1800 AG te Alkmaar. zen tegen het verzoek kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden ge maakt. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende verkeersbesluiten hebben genomen: - het realiseren van een stopverbod op het doodlo pende gedeelte van de Schilderweg op het indus trieterrein Oudeschild aan de westzijde van de weg; - het instellen van een winkelerf in de Parkstraat; - het uitbreiden van de voetgangerszone in het cen trum van Den Burg met de Kantoorstraat, de Vis markt en de Groeneplaats tot de paaltjes en met de Burgwal tot waar nu de geslotenverklaring ein digt. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u te gen dit besluiten bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn gepubliceerd. Het be zwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo moge lijk een afschrift van het bestreden besluit. ha< De burgemeester van Texel maakt bekend dat bur gemeester en wethouders voornemens zijn mede werking te verlenen aan een verzoek van de Noord- Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij voor het gebruiken als verkeersweg van agrarische gron den ten behoeve van de aanleg van een keerlus aan het eind van de Slufterweg nabij de Sluftertrap. De ontwerp-tekening ligt vanaf dinsdag 6 mei 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis. Eventuele zienswij- Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat zij voornemens zijn kapvergunning ingevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en overeen komstig het bepaalde in de Algemene wet bestuurs recht, te verlenen aan: J. Duinker, Herenstraat 6 te Den Hoorn voor het kappen van een iep wegens nieuwbouw De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling Groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belang hebbenden hun zienswijze daarover hetzij monde ling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wet houders van Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedu rende de openingstijden van het gemeentehuis aan wezig op de afdeling Grondzaken, kamer 2.02 (bo venste verdieping). Nadere informatie: telefoonnum mer 362121toestel 276. Op 5 en 6 mei 1997 vervallen de spreekuren van burgemeester Van Rappard en van de wethouders Schilling en Eelman-van 't Veer. Burgemeester en wethouders maken bekend dal belangstellenden kunnen inschrijven op de volgende nieuwe, respectievelijk vrijgekomen standplaatsen te - De Koog: aan de Nikadel (voor het gehele jaar (voor de standplaats in De Koog kan op alle branches worden ingeschreven, met uitzondering van de branche huishoudelijke artikelen); - Den Burg: op de Groeneplaats (voor de periode april-september); Deze standplaats kan met wor den ingenomen op maandag en woensdag; - Den Burg: in de Weverstraat tussen de Parkstraat en het Achterom (voor het gehele jaar); (voorde standplaatsen in Den Burg kan op alle branches worden ingeschreven); Bij inschrijving moet worden vermeld op welke da gen van de week de standplaats ingenomen zal wor den. Gunning van de standplaats vindt bij meerdere inschrijvers voor dezelfde standplaats plaats door middel van loting. Bij een eventuele loting kan voor rang worden gegeven aan personen die een belast baar inkomen hebben dat ligt beneden de norm voor bijstandsverlening en woonachtig zijn in de gemeente Texel. Inschrijvingen moeten vóór 10 mei 1997 worden ge richt aan het college van burgemeester en wethou ders, t.a.v. de stafafdeling Bestuursondersteuning Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Op zaterdag 3 mei 1997 houdt de gemeente, in sa menwerking met de politie, weer de halfjaarlijkse vei ling van door de politie gevonden fietsen. Eigenaars van fietsen die gestolen zijn en daarvan aangifte heb ben gedaan, worden in de gelegenheid gesteld e fiets te kopen. Bij eventuele aankoop dient een pro ces-verbaal van aangifte of een aankoopcertificaa! (afgegeven bij aangifte) te worden getoond De vei ling begint om 10.00 uur precies bij de garage van het politiebureau aan de Keesomlaan. Eigenaars van fietsen die gestolen zijn, zijn vanaf 09.30 uur in d gelegenheid de aanwezige fietsen te bekijken. Moei»' een fiets worden herkend, dan wordt deze uit de ver koop gehaald. De veiling geschiedt bij afslag; aankoopbedrag dient contant te worden voldaan. De wijzigingen in het ophaalschema zijn reeds gepu bliceerd op 25 april 1997.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 8