11 fal (ampeerboer claimt 15 standplaatsen .TEXELSE^ COURANT' Kwestie voor Raad van State fat ik zeggen wou... Staatsbos nu toch positief Autobrand is aangestoken Ontmoetingsdag Texelse vrouwen Prijswinnaars naar pretpark Biologische machine Vergadering Einduitvoering muziekschool -fiMDBGUWPROMGTliTERM j Lammetjes aaien op milieumarkt Vogelaars in extase door Spaanse mus Basketballtraining Sporthal-voorstel Wat ik zeggen wou... Geschutter DROS W DE KRIM DINSDAG 13 MEI 1997 er Stoll uit Eierland claimt dat leen vijf, maar vijftien caravans enten op zijn erf mag houden, lampeerboer probeert zijn ge le halen bij de Raad van State, zich dinsdag over de kwestie g. Hij loopt echter de kans dat beroep niet ontvankelijk wordt Jaard. Hij adresseerde zijn be- larschrift namelijk aan de ge- ■nteraad en niet, zoals voorge geven, aan het Texelse college. RvS spreekt zich er op 17 juni Ier uit. geschil tussen Stoll en de ge- nte is uitgedraaid op juridische [rkloverij. De gemeente verleende op 29 juni 1993 vrijstelling voor kamperen bi] de boer. Volgens ■college heeft Stoll zich te houden I hel maximum van vijf eenheden felsin het bestemmingsplan buiten leuke geste, dat krantje van itsbos Alleen vraag ik me af of nu 4.000 m3 Texels bos voor g was Ook is het jammer dat je deze flodders geen bankjes kunt ven, want daar hebben we in het meer behoefte aan. Ook een f idee vind ik het eren van bos- jn door paadjes naar ze te ver- len. Ik wil voor de komende lede volgende suggesties doen: ierbaans Roel Klaassenweg, of- il Plan Tierelier; het Van der plein bij de Kwekerijweg en de y Schreur-ruine voor het pad er de Rovershut Karei van Empel, Den Burg. 30-|ange man uit Onderdijk, op ardagsvisite bij een Texelaar ie Vaargeul, ontdekte zaterdag- id dal zijn voor de deur i/keerde Mercedes in brand De man snelde naar buiten leen poederblusser en poogde lammen te doven Hij kreeg ilentie van de brandweer De mwas echter zwaar beschadigd oest worden weggetakeld. De ie vond sporen onder de auto uit duidelijk werd dat het om Islichtmg gaat Er wordt een rzoek ingesteld. ilgende dag deed een 48-|arige te aangifte omdat haar blauwe I, die vlakbij de Mercedes stond, [flink te lijden had gehad van het De lak was beroet, een [erband verkoold, de benzinedop olten en de remleiding bescha- De schade beloopt zeker gebied is vastgelegd De kampeerboer zegt dat het maxi mum in het bestemmingsplan in zijn geval echter met geldt, omdat de ont heffing door de gemeente te lang na het indienen van de aanvraag is ver leend Hierdoor zouden beperkingen omtrent het erfkamperen die in het bestemmingsplan gelden, op Stoll met van toepassing zijn Volgens b en w is die conclusie niet juist Het college verwacht echter met dat de RvS tot een inhoudelijke afweging komt, in verband met de verkeerde adressering door Stoll. Mocht dat wel zo zijn, dan heeft de uitspraak geen gevolgen zal voor overige kampeerboeren Als de RvS in het voordeel van Stoll oordeelt, is het de tweede keer dat een te late reactie van de gemeente nadelige gevolgen heeft Eerder verwierf Henk Gieze op dergelijke wijze een kampeervergunnmg Ander conflict Dat de ontheffing aan Stoll later dan de voorgeschreven termijn (twee maanden) is verleend, houdt verband met een ander conflict tussen de kampeerboeren de gemeente. Inzet daarvan zijn inpandige appartemen ten, die volgens de gemeente zonder toestemming zijn gebouwd Apparte menten moeten namelijk op de stand- De Overkoepeling van Texelse Vrouwenorganisaties houdt dinsdag 27 mei een ontmoetingsdag in De Koog voor alle leden van de aange sloten verenigingen. 's Morgens om 10 00 uur is er een ontvangst en rondleiding op de nieuwbouw van camping Koger- strand Om 12 30 uur wordt geluncht in het Koger dorpshuis De Hof en vanaf 14 00 uur vertelt Aaf Geense verhalen in het Westfries. De lunch fa 12,50) en consumpties zijn voor eigen rekening. Aanmelding voor 23 mei bij Yvon Lasthulzen (tel. 31 77 27) of Margriet van Elk (31 45 96) Men kan ook alleen de middag in De Hof bezoeken, entree 2,50. Zes Texelse kinderen, hun ouders en een vriendje of vriendinpetje mogen zaterdag 24 mei naar pretpark Walibi Flevo. Daar kunnen zij de hele dag gratis gebruik maken van alle attrac ties Aan het eind van de dag wacht hen een gezellige barbecue. De Texelaars hebben dit reisje ver diend door een kleurplaat van de Toptien-supermarkt in De Koog op fraaie wijze in te kleuren. De lande lijke winkelketen bestond in februari tien jaar. De prijswinnaars zijn Sharon Daalder uit Den Burg en Esther Albers, Lucie Burgman, Dave Hillen, Daphne van de Werken en Iris Tim merman uit De Koog ktbiologische olie"staal op de zij- 1 van de nieuwe kraan van de i Dros uit Oosterend. Een ma tte die op slaolie loopt? ..Nou nee". llWemerDros. ..Hethydraulische feite draait op raapzaadolie. Het s eerste kraan op Texel die dat f" Ji vervanging van het oude exem- lar aan de orde was. koos Dros Br deze minder milieubelastende int „Het wil nog wel eens dat er stang barst en dat is normaal een te ramp. Maar dit spul is biolo- f> afbreekbaar. Je kan het bij wijze spreken zo door de gootsteen 'en Hij heeft een speciaal fijn fil- 'P de kraan, zodat de olie langer fran „Eens in de drie jaar moet- 't vervangen. Normaal komt daar ook wel een druppelt/e bij vrij, maar nu is dat niet erg. De machine voldoet tevens aan alle Europese veiligheidsnormen en heeft een laag geluidsniveau, wat zowel voor de machinist als voor de omge ving prettig is. Dros zoekt bij vervan ging van zijn machinepark steeds naar milieu-vriendelijke alternatieven ..Het kost allemaal toch al dat het barst, dus dat kleine beetje extra dat zoiets kost kan er dan ook nog wel bij. Het is de tendens, in de toekomst wordt het misschien wel verplicht. Bovendien kiezen opdrachtgevers lie ver voor zulke machines, dus uit con- currentie-oogpunt is het ook met ver keerd." De kraan zal binnenkort worden ingezet bij de aanleg van het fietspad langs de Vuurtorenweg. (Foto Tessa van Daalon) plaatsen in mindering worden ge bracht Zolang hierover geen duidelijkheid bestond, kon geen pas sende vergunning worden verleend. De RvS heeft zich over deze kwestie in het nadeel van Stoll uitgesproken. De appartementen zijn inmiddels ge sloopt De Texelse afdeling van het Rode Kruis vergadert donderdag 22 mei om 20 00 uur in het gebouw aan de Jonkerstraat 13 Na het huishoudelij ke deel wordt een film vertoond over het leren omgaan met CVA (hersen infarct) Het einde van het schooljaar na dert. De leerlingen van Muziek- Dansschool Texel hebben dit sei zoen hard gewerkt. De afgelopen jaren werden muziek en dans sa men gepresenteerd tijdens de grote einduitvoering. Dit seizoen is gekozen voor twee aparte voorstel lingen voor de verschillende disci plines. Om te beginnen zullen de schijnwerpers op de muziek staan. Over enkele weken zal dit voor dans het geval zijn. Naast de instrumentale lessen spelen veel leerlingen mee in een ensemble. Het speelorkest, de fluitgroep, het mixorkest, het kinderkoor, de nieuwe Big Band en de slagwerkgroep zijn daar enkele voorbeelden van De muziekschool heeft echter nog veel meer ensembles met ieder hun eigen geluid Op zaterdag 24 mei en zon dag 25 mei laten alle ensembles van zich horen in theater „De Kiekendief' in Vakantiecentrum De Krim. Het be loven twee spectaculaire uitvoeringen te worden waaraan zo'n 180 muzi kanten aan deelnemen. De verschil lende optredens vinden afwisselend plaats op twee podia in de zaal. zo dat het programma vlot achter elkaar kan doorlopen. Op zaterdag is een avondvoorstel ling. aanvang 19.30 uur en op zondag een middagvoorstelling, aanvang 14 00 uur Beide voorstellingen be staan uit hetzelfde programma. De toegang is gratis, kaarten voor beide uitvoeringen zijn op werkdagen te verkrijgen bij de balie van de mu ziekschool in dorpshuis d'Ouwe Ulo. Na afloop wordt een collecte gehou den ter bestrijding van de kosten Mensen met vervoersproblemen kun nen gratis meeri|den met een bus van Texeltours, deze vertrekt zaterdag om 18.45 uur en zondag om 13 15 uur vanaf de muziekschool (Schilde rend 39 te Den Burg) Voor meer informatie. Muziek- Dansschool Texel, tel 313493. Na de overweldigende start in het Thijssejaar 1995 heeft de de mi lieumarkt Natuurlijk Texel twee mindere edities achter de rug Evenals vorig /aar speelde het kou de weer de organisatie parten, waardoor de publieke belang stelling op de Groeneplaats vrij dagavond enigszins tegenviel. Toch hoefden de deelnemende or ganisaties en bedrijven niet onte vreden te zijn. Zij konden vele aanwezigen die met gerichte vra gen kwamen aan informatie hel pen. Veel aandacht trok de opstel ling van Energie Noord West over het gebruik van zonneboilers. Staatsbosbeheer, present met een mini-expositie over 100 jaar De Dennen, schakelde weer een zan ger in en bij de kraam van EcoMare verdrongen kinderen zich om zakjes met schelpen te vullen. Volwassenen braken zich intussen het hoofd over twee ont brekende schakels in de Wad denzee-voedselketen. een alter natief ..piramidespel" waarmee zelfs Texelse beroepsvissers het moeilijk hadden Maar het drukst was het toch bij de stand met de hoogste aaibaar heidsfactor een hok met lamme tjes van het ..Landbouwpromo- tieteam". En terwijl de zon inmiddels achter de bebouwing was gezakt, zorgden de Dans groep Oude Dansen en hef Oude schilder Visserskoor dat veel be zoekers toch met een warm gevoel huiswaarts keerden. (Foto Frans Hopman) Vogelaars zijn massaal naar De Cocksdorp getrokken voor één vogeltje. Vorige week ontdekte Arend Wassink in zijn tuin aan de Vuurtorenweg een Spaanse mus. Het is de eerste keer dat deze soort in Nederland is waargeno men. Het volwassen mannetje voelt zich thuis op Texel, want het vliegt hier al een week rond. De Spaanse mus is een mediterrane verwant van de gewone huismus Een kleine populatie huist (hoe kan het ook anders) in Spanie, maar de soort komt vooral veel voor in Zuid Oost Europa en Noord Afrika. Het is een trekvogeltje „Deze is doorge schoten, dus over z'n broedgebied heen. Dat komt wel eens vaker voor bij trekvogels", vertelt Arend Wassink De mus is herkenbaar aan z'n bruine kop. zwart gevlekte borst, dikke zwarte snavel, gestreepte rug en haakvormige ,,chevron"-tekenmg op de flanken. In Noord West Europa zijn minder dan tien waarnemingen van een Spaanse mus bekend, dus z'n verschijning op Texel is echt een bijzonderheid. Het komt goed uit dat de vogel bij Wassink is gezien, want hij is net gestart met een Dutch Bird Watch Centre. Vogelaars kunnen bij hem tegen betaling logeren, waarna ze door Wassink van actuele informatie worden voorzien over de soorten die op het eiland zijn te zien en de beste lokaties. „We hebben een whiteboard waarop we dagelijks gegevens over waarnemingen zetten en we houden een logboek bij. Deze Spaanse mus is de mooiste reclame die je je kunt voorstellen Deze waarneming wordt breed uitgemeten in vakbladen." Hoe lang de Spaanse mus op Texel blijft is niet te zeggen. ,Hij kan het hier goed uithouden Het is een zaadeter. We strooien zonnebloem pitten en hij eet zaden van paarde bloemen." Volgens Wassink is het niet waarschijnlijk dat het dier op vrijersvoeten gaat met een plaatselij ke huismus. ,,ln Italië gebeurt dat wel, maar we hebben hier zoveel huismussen dat die waarschijnlijk de voorkeur geven aan een partner van hun eigen soort Ach. je weet het nooit Misschien zit er eentje tussen met een exotische smaak Vogelaars genieten momenteel ook van een groepje „morinelplevieren". die ter hoogte van de Hollandseweg zijn neergestreken. Volgens kenners is deze soort niet zeldzaam, maar is de waarneming zeker „leuk" te noemen. In verband met examens zijn de trainingen van vanavond (dinsdag) en 3 juni in het zaaltje van de OSG aan de Haffelderweg. De tijden zijn ongewijzigd Vervolg van pagina 1 manege Akenburg of tennishal 't Stappeland. Om deze verklaring lig gen we blauw van het lachen. Dit is wel het meest harde bewijs van crea tief boekhouden dat we ons kunnen voorstellen. Wij zijn creatief, maar zó kunnen wij ze met verzinnen!", aldus de schutters. Bouwzaken Geconfronteerd met deze ontdekking reageert Dirk Terpstra, fractieleider van de PvdA, gelaten. Volgens hem zat er in de tekening bij het oorspron kelijke voorstel (aanbouw 21x12 me ter) wel degelijk een tekening voor een kleedkamer van de schutters. „Of het voorstel mooier is gemaakt? Ik ga op de ambtelijke ondersteuning af. Dit hebben we niet op eigen houtje uitgerekend, we kijken wel uit. De af deling bouwzaken is verantwoordelijk voor de berekening. Die zou zich toch belachelijk maken als er niets van klopt." Sportraad Ook de sportraad krijgt een veeg uit de pan van de schutters. Een toege zegd gesprek met alle betrokkenen over een multifunctioneel sport centrum Den Burg-zuid is er nog steeds niet van gekomen „In april werd ons beloofd dat de sportraad binnen veertien dagen een bijeen komst zou beleggen Sindsdien heb ben we taal noch teken vernomen." Sportraad-voorzitter Albert Hoven verklaarde gisteravond tijdens de jaarvergadering dat het bestuur zich niet langer gebonden achtte aan deze toezegging, nadat tegen de afspra ken in weer verhalen in de media verschenen over dit beladen onder werp. Hoven antwoordde dit op vra gen van Willem Bakker en Henk Witte. Volgens de schutters stuurt de sport raad in samenwerking met de afde ling welzijn aan op een aanbouw aan sporthal Óns Genoegen en wordt met hun belangen geen rekening gehou den. Over deze handelwijze willen de ze een klacht indienen bij b en w. Totaaloplossing De schutters adviseren de Texelse politiek om zich te scharen achter de meerderheid van het college. De bur gemeester en de beide TB-wethou- ders willen liever eerst een gedegen onderzoek naar alle mogelijkheden. „Wij verwachten dat op deze wijze de beste totaaloplossing voor de proble men van de verenigingen in Den Burg-zuid kan worden gevonden. Gezien onze huidige relatie met de sportraad lijkt het niet wenselijk dat deze instantie dat onderzoek uit voert." moonklijthcid 'in Je rcdxcuc Naar aanleiding van de commotie die is ontstaan over een vervan gende accommodatie voor „De Fer-rever" wil ik hier als voorzitter van de handboogvereniging mijn mening kwijt. Na al ongeveer twee jaar bezig te zijn geweest met vergaderen, over leg gen en het maken van afspraken, die vervolgens door de andere betrokken partij nog sneller werden vergeten, werd eind 1995 tijdens een vergade ring met de Texelse Sportraad in zwembad Molenkoog volledige over eenstemming bereikt met alle gebrui kers van „De Ferrever" over aanbouw aan de Beatrixzaal Zoals gebruike lijk vernamen wij hier verder niets meer van, tot het in de krant een be richt werd gepubliceerd, dat burge meester en wethouders voornemens waren een aanbouw aan sporthal Ons Genoegen te realiseren van 21 x 12 meter en dat „De Eiland- schutters" maar in de manege Aken- burg of in tennishal 't Stappenland een onderkomen moesten zoeken Deze beide opties, ogenschijnlijk be dacht door iemand met een creatieve 'V -i HE. IBHfffl geest die alleen van deze sport heeft gehoord maar nooit de moeite heeft genomen om eens te komen kijken, waren voor ons sporttechmsch on aanvaardbaar Dit heeft ons min of meer gedwongen in de positie die we nu hebben inge nomen. De samenwerking met de Schietsportvereniging Texel is daar een direct gevolg van Deze samen werking zijn wij aangegaan, omdat we sporttechnisch veel raakvlakken hebben en als een grotere vereniging sterker staan Als er een redelijke kans is om een centrum te bouwen waar wij. en eventuele andere gebrui kers, onze sport kunnen beoefenen dan ligt die er nu Dat men te elfder ure in de commis sie Welzijn van november 1996 nog met een aanbod kwam om dan toch maar een hal aan „Ons Genoegen" te bouwen van 30 x 12 meter was toen te laat. Onze samenwerking met de schietsportvereniging was toen na melijk al geruime tijd een feit Dat men zou proberen om op deze manier een kloof in de schietgelederen te krijgen, hadden we al ingecalculeerd. Als we toen op dit voorstel waren ingegaan, had de schietsportvereniging weer geheel buitenspel gestaan Die had onmogelijk in deze aanbouw gekund vanwege de specifieke eisen die deze sport met zich meebrengt. Er was voor ons dan ook geen andere mo gelijkheid, dan het aanbod geheel af te wijzen. Daags na deze confronta tie in de commissie ging er -je zou haast zeggen: uiteraard- het gerucht dat wij ruzie hadden met onze wapen broeders. Dit moet ik naar het rijk der fabelen verwijzen. De band tussen de sportschutters in het algemeen is er alleen maar sterker op geworden. In de daarop volgende vergadering van de commissie FET op 21 november, kregen wij van de wethouder, de heer Poster, het verzoek om met een goed uitgewerkt plan te komen. Onze verhouding met de sportraad was al bekoeld. Na publicatie van b en w over de aanbouw aan „Ons Ge noegen" van 21 x 12 meter bereikte die verhouding bijna het vriespunt. Desondanks zijn wij in april jl. inge gaan op een verzoek van de Sport raad voor een gesprek over het even tueel realiseren van een multifunctioneel sportcentrum Den Burg - zuid. Na eerst het oude zeer een beetje te hebben opgeruimd, werden de wensen van de sport schutters geïnventariseerd. De voor zitter van de Sportraad legde ons uit, dat er met andere daarvoor in aan merking komende verenigingen de zelfde soort inventarisatie-rondes zouden worden gehouden Hij be loofde ons, dat de Sportraad binnen 14 dagen een gezamenlijke vergade ring zou beleggen met alle belang hebbenden Intussen zijn we ruim zes weken verder Deze vergadering is echter nog steeds niet belegd! Ondertussen hebben wij niet stil ge zeten. We hebben inmiddels verschil lende andere gebruikers van „De Ferrever" benaderd. Daaruit is geble ken, dat aan minstens één vereniging (en zeker niet de kleinste) min of meer een spreekverbod is opgelegd door de voorzitter van de Sportraad Die had namelijk meegedeeld, dat de sportschutters een spelletje had den gespeeld In dit verband citeer ik uit een door de Sportraad in decem ber 1996 aan de commissieleden van de raadscommissies Welzijn en FET gezonden brief. Hierin wordt vermeld dat een groepering in de gelegenheid gesteld wordt haar schaapjes op het droge te brengen, terwijl de andere gebruikers deels aan hun lot dreigen te worden overgelaten Dit is een totaal verkeerde benade ring. Degenen die op de hoogte zijn van ons rapport weten dat wij hierin duidelijk ruimte hebben gelaten voor het eventueel samengaan met an dere verenigingen Intussen nam het college van b en w een meerderheids-standpunt in Er werd nog niet gekozen voor aanbouw aan „Ons Genoegen", maar voor 1 september a s. moet de haalbaarheid van een multifunctioneel sport centrum in Den Burg-zuid worden onderzocht. Tijdens de op 16 april 1997 in de bi bliotheek gehouden gecombineerde vergadering van de commissies Wel zijn en FET was de stemmen verhouding duidelijk anders dan in de commissie FET van 21 november 1996 Afgelopen week spraken we met ver schillende raadsfracties. Ons werd duidelijk dat essentiële gegevens, die wij aan de Sportraad hadden ver strekt. zoals het slopen door de sport schutters van „De Ferrever" en het eventueel in eigen beheer nemen van sportzaal „De Ferrever" in afwachting van een vervangende accommodatie voor de sportschuttters, bij een groot deel van de fracties nooit zijn doorge komen- Wij hebben daarom ook sterk het vermoeden, dat de Sportraad ten aanzien van de Sportschutters op bij zonder selectieve wijze inlichtingen aan de betreffende bewindvoerders doorgeeft Ook de laatste inventarisa tie met betrekking tot het multifunctio nele sportcentrum Den Burg-zuid blijkt selectief te zijn uitgevoerd Waarom zijn niet alle gebruikers van „De Ferrever" voor een inventarisatie ronde uitgenodigd7 Waarom is bij voorbeeld de verplaatsing van het skatepark. waartegen 2/3 van de omwonenden heeft geprotesteerd niet meegenomen7 Waarom is een lang gekoesterde wens van judo vereniging Shima voor een ruimte waar de mat definitief kan blijven lig gen, nooit in de inventarisatie meege nomen7 De gehandicapte-sporters van Shima sporten om die reden momenteel in de sportschool in Oudeschild. Dit is voor mij een reden om me af te vragen of de Sportraad wel zo functioneert als zij zou moeten, als een onafhankelijk orgaan voor alle sporters. Ik heb de afgelopen jaren duidelijk ervaren, dat de Sportraad niet onafhankelijk functioneert Vanavond wordt een initiatief-voorstel van PvdA, GroenLinks en D66 inge diend om met onmiddelijke ingang over te gaan tot aanbouw aan ,Ons Genoegen" van 21 x 12 meter en daarna sloop van „De Ferrever". Dit voorstel was voor ons aanleiding de daarbij gebruikte cijfermatige gege vens na te rekenen (zie artikel elders in deze krant, red.) Conclusie: 'n dui delijk voorbeeld van „creatief boek houden". Vast staat dat wethouder Eelman tijdens de gezamenlijke commissievergadering van 16 april jl. na ruggespraak met G. Praamstra. de commissieleden onjuist heeft voorge licht. Het lijkt mij in dit opzicht het beste om de besluitvorming met betrekking tot de vervanging van sportzaal „De Ferrever" uit te stellen tot 1 septem ber a s. teneinde via een gedegen onderzoek tot een juiste en voor ie dereen aanvaardbare besluitvorming te komen. Ik zeg altijd maar: je kunt beter twee keer een tekening maken, dan één keer verkeerd bouwen1 Voor degenen die dit verhaal wat zwaar op de maag mag komen te lig gen, adviseer ik als liefhebber van klassieke muziek om een rustige plaat op te zetten en onder genot van een borreltje en een hapje tot rust te komen. Henk Witte, voorzitter „Eilandschutters", Den Burg (Advertentie) BIOSCOOP Cinema Texel i Gravenstraat 33 Den Burg s- 31 20 27 PROGRAMMA VAN 15 T/M 21 MEI DANTE'S PEAK: vulkaan uitbarsting met Pierce (Bond) Brosnan dagelijks 19.00 uur 21.30 u. 101 ECHTE DALMATIERS: Nederlands ondertiteld. zat. t/m woe 14.00 u. JAMES ANDTHE GIANT PEACH: poppenfilm naar het verhaal van Roald Dahlü zat t/m woe.: 16.00 u. Zie ook internet: http:// www.texelinfo nl/cinema of texeltext pagina 433. HOTEL De Lindeboom Grivneplaafs 14 Den Burg S t l 20 41 „Questions" Zaterdag 24 mei Jaren '80-discoparty Toegang: gratis „De Lindeboom" Zondag 18 mei Koffieconcert met vocaal ensemble „a'Capabel" Aanvang: 12.15 uur Toegang: gratis wo 14 za 17 zo. 18 ma 19 wo. 21 vr. 23 mei Diner-Cabaret Vrijdag 16 mei .De Fanfare van de Eerste Liefdesnacht' 21.00 uur/ƒ2000-ƒ15.00 a a VAKANTIECENTRUM DE KRIM TEXEL Roggeslootweg 6 De Cocksdorp 39 01 11

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5