Jordy Vinke magistraal naar grote overwinning Zwaarbevochten zege voor ZDH „Deze sport is een perfecte uitlaatklep I LXhLbh C0URAN Hoopgevend begin Rab-wielerploeg Clubkampioenschap toch op 31 mei Kans op promotie groeit Zaalvoetbalprogramma Dreambike-coureur Rob Bakke Rode Kruis hul Menners sterk in Barsingerhoi Vernielingen Koger hardlopers houden zege thuis Winst Texel'94 te klein voor promotie Voetbalprogramma Avondvierdaagse DINSDAG 13 MEI 1997 '"PTTVT-TT OT7 Na een ijzersterke wedstrijd mag Jordy Vinke zich de nieuwe Noordhollands kampioen wielrennen bij de recreanten noe men. De 23-jarige Oosterender reed zaterdag tijdens 87 winderige kilometers over Texel vrijwel voortdurend aan kop. In de eindsprint op de Emmalaan bleef hij zijn „eeu wige" rivaal Ed Scholte uit Den Helder overtuigend de baas. Vinke bezorgde met deze zege de nieuwe Texelse wielerploeg een glorieuze start. Ook de andere renners van de Bauknecht-Bouwcenter Rab for matie konden tevreden zijn. Welis waar speelden de Texelaars geen rol in de strijd om de overwinning, maar de ploeg bleek het niveau aan te kunnen. Zeven van de acht haal den de eindstreep en dat was hoopgevend met het oog op de Tour de Lasalle, de etappekoers die van 2 tot en met 6 juni in Den Helder en omstreken wordt verre den. Jordy Vinke verbaasde de volgers door al meteen na de start een stukje voor het peloton uit te rijden. En even later in het Hogeberg-gebied, ging hij er met de Fries Tjomme Ozinga van door Het tweetal schroefde met de wind in de rug de snelheid hoog op en werd pas bij Midden-Eierland weer in de kraag gegrepen Het leek er op dat de Texelaar weer eens met zi|n krachten aan het smij ten was. maar volgens Vinke was dat een bewuste keus.Aan de start ont braken nogal wat favorieten en ik voelde me goed. Aanvallen leek me de beste taktiek. Ik hou niet van dat gedrang in het peloton. Met die harde wind moet je dan steeds op het kant]e van de weg rijden. Nu kon ik dat mooi ontlopen Demarrages Maar ook toen Vinke was achterhaald Het clubkampioenschap van Wielervereniging Texel vindt toch plaats op zaterdag 31 mei Vorige week besloot het bestuur de titelrace te vervroegen naar komende zater dag Dan ontvangt VV Texel'94 ech ter de deelnemers aan het Pinkster- toernooi op haar terrein aan de Haffelderweg waar ook de wielerbaan is gelegen WVT houdt nu het oor spronkelijke wedstrijdschema aan Deze week staat vrijdagavond een tijdrit over 24 km met start en finish bij het bedrijf van Tatenhove aan de IJs- dijk op het programma. Jordy Vinke werd meteen na de finish geïnterviewd door Joop Schouwstra van Radio Texel, dat rechtstreekse flitsen van de wedstrijd UltZOnd. (Foto Gerard Timmerman) door een groepje met de sterkste ren ners, bleef hij „aan de boom schud den" Samen met Scholte. met wie hij afgelopen winter op de mountainbike heel wat duels uitvocht, probeerde Vinke de sprinters uit de kopgroep kwijt te raken Eerst werd een ontsnappingspoging op de Randweg nog ongedaan gemaakt door oud winnaar Jan Metselaar uit Den Oever, Vinke: „Daarna ben ik op de Rommelpot bij de kinderboerderij voluit gedemarreerd. Het duurde vrij lang tot Ed bij me kwam Samen zijn we hard naar de finish gereden. Ik wist dat ik hem kon hebben in de sprint. Bij de rotonde probeerde hij me nog te verrassen, maar ik bleef in zijn wiel en passeerde hem in de laat ste bocht." Debuut Terwijl hun kopman werd omringd door supporters en media, passeer den de andere Texelse coureurs de streep. Onderweg was het peloton in stukken uiteen gevallen. In de vierde groep, die op 9 minuut 13 binnen kwam, bevonden zich vier man van de Rab-ploeg: Otto Goènga, Marlen Visser. Roel Bakker en Jan Zijm Ook de pas 17-jarige Jan Dankers uit Den Burg handhaafde zich in dit ge zelschap De triatleet reed tijdens de clubwedstrijdjes op de wielerbaan zo sterk, dat hij besloot in te schrijven voor de Texelse klassieker Hij maakte een voortreffelijk debuut. In de volgende groep reden Willem van Tatenhove en Frans Hopman de wedstrijd keurig uit. Hans van Osch, weer op de fiets na een sleutelbeen breuk, staakte de strijd halverwege Concurrentie De veertiende editie van deze wed strijd trok aanzienlijk minder deelne mers dan in voorgaande jaren Van de 66 inschrijvers gingen er 46 van start. Concurrentie van de meer daagse „Meertour" op Wiermgen was de voornaamste oorzaak. „Wij wisten niet dat de Meertour altijd in het Hemelvaartsweekend wordt verreden Jammer, dit zal met meer voorkomen. Volgend jaar zullen we er alles aan doen om weer een kwalita tief goed en groot deelnemersveld te krijgen", aldus mede-organisator Dirk Vinke. Wielercomité Texel, dat er dankzij sponsoring van kozijnenfabrikant HBI financieel mets bij inschiet, kon even goed terugzien op een geslaagd eve nement. Langs de route moedigde heel wat publiek de renners aan. Een leger vrijwilligers zorgde ervoor dat ZDH heeft de jacht op promotie succesvol ingezet. Na zware strijd moest ConZelo zondag met 1-0 het onderspit delven. De gasten uit Waarland verdienden eigenlijk méér in deze eerste wedstrijd van de nacompetitie, maar verzuimden het overwicht in doelpunten uit te drukken. nog niet de zelfverzekerde uitstraling van zijn vader, maar hij mag op toe nemend respect rekenen Momenten van nonchalance van zijn team genoten worden steeds vaker recht gezet door Stolk junior. Na een half uur kregen de Zwaluwen een gevoelige klap te verwerken. Aanvalsleider Stefan Bousma ver draaide bij een duel om de bal zijn knie Strompelend en met een zwachtel om het gekwetste lichaams deel haalde hij de rust nog, maar ver der spelen bleek niet verantwoord Bousma werd vervangen door Arie van der Vis en kon plaatsnemen op de goed gevulde reservebank De tweede helft was grotendeels voor het felle ConZelo Nog maar zelden slaagden de Hoornders erin de bal langer dan enkele tellen in bezit te houden. Gelukkig droeg Vrouwe Fortuna zondag een blauw/wit ge waad Dat bleek nog met bij een nieuwe grote kans voor Jelte van der Kooi. Maar de treffer van ZDH, na dik een uur, was een meevaller van de Op de smalle Texelse wegen vocht het peloton tegen de harde zuidwesten wind. het peloton probleemloos over hel eiland kon rijden. Gezien de vakantie- drukte én de nationale fietsdag was dat een compliment waard. eerste orde. Het afstandsschot van Jan de Wit was weliswaar fraai, dat de bal precies in de kruising zou ver dwijnen had de middenvelder waar schijnlijk ook niet voorzien. De groot ste schrik kreeg ZDH één minuut voor tijd te verduren, toen de bal de eigen lat raakte. Busreis Zaterdag speelt ConZelo thuis tegen DWOW, waarna ZDH twee dagen later (Tweede Pinksterdag) op be zoek gaat in Wiermgerwerf. Bij vol doende belangstelling reizen de Zwa luwen en hun aanhang per bus Wie mee wil om aan te moedigen, kan zich tot en met donderdag aanmelden bij Jaap Lap, tel. 319 419. Uitslag 1 Jordy Vinke (Ooslerend) 87 km in 2 09 37; 2.Ed Scholte (Den Helder), 3 Marcel Braas (Heerhugowaard) op 0.37. 4 Teake Oppewal (Sneek); 5.Jan Metselaar (Den Oever); 6 Pim Keetman (Winkel). 7.Tjomme Ozinga (Makkum) op 2.22, 8 Jos van der Hoe ven (Wateringen), 9.Rob Wassenburg (Den Helder) 10 Sylvester Wyma (Woudsend) op 2 27. Texelaars. 23.0tto Goënga op 9 13; 24 Marten Visser; 25 Jan Dankers 26.Roel Bakker; 28.Jan Zijm op 11.23; 30 Willem van Tatenhove op 16.40, 31 Frans Hopman Gefinisht: 37 renners Woensdag 14 mei 18 30 Oosterend 3-ZDH 1 19.20 De Koog-Oosterend 20.10 Jelleboog-Mantje 21,05 Texel'94 1-Texel'94 2 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 16 mei 18 10 Jelleboog 1-Oosterend 1 19.00 Casino 2-De Krim 4 19.55 De Krim 1-Jelleboog 3 20.45 De Koog 2-Texel'94 2 21.35 De Krim 2-RAB 1 22.30 De Koog 1-Klif 2 Zaaldienst: Texel'94 Woensdag 21 mei 17.45 De Koog-Texel 3 J 18.95 Texel 1-Oosterend J 19.20 Texel'94 3-ZDH 1 20.10 Finale beker 21.05 Nioz 1-Casino 2 Zaaldienst: De Koog Vrijdag 23 mei 19.00 De Koog 2-Jelleboog 3 19.55 Mantje 1-De Koog 1 20.45 Klif 1-Jelleboog 1 21 35 Klif 2-Oosterend 1 22.30 De Koog 3-Klif 4 Zaaldienst: Klif „Buigen of barsten, dat is racen." Vermoeid maar voldaan deed Rob Bakker zijn supporters zondagmid dag verslag van de tweede manche. Hij doelde op de gewaag de inhaalmanoeuvre waardoor hij na een spannende race op de kartingbaan van Akenbuurt als vijf de werd afgevlagd. De 35-jarige Texelaar wist zich prima te hand haven temidden van de nationale „dreambike"-top, die evenals vorig jaar op het eiland was neer gestreken. De rondscheurende mim-motorfiets- jes trokken zaterdag (training) en zon dag (wedstrijden) weer veel publiek. Het weggetje naar het circuit stond tot aan de Akenbuurtsweg vol geparkeerde auto's. Op de baan was het met minder druk. In vergelijking met vorige keer verschenen bijna tweemaal zoveel deelnemers (37) aan de start. Onder hen Rob Bakker uit Den Hoorn, die vorig jaar nog als toeschouwer aanwezig was. „Al een paar jaar liep ik met het idee rond om aan dreambike-racen te doen. Na de wedstrijd op Texel heb ik de knoop doorgehakt. In septem ber ben ik begonnen. Ik bleek net te groot voor zo'n kleintje, dus rijd ik nu met een iets groter model", aldus Bakker. De Texelaar, die ooit aan motorsprint deed maar daarmee wegens de to renhoge kosten stopte, reed op Texel z'n vijfde wedstrijd van het seizoen In het tussenklassement voo Nederlands kampioenschap hij in de standaardklasse de plaats in. „Dit is een betaalbare van motorsport. Voor f5.000,- een standaardfiets en voor de blijven de kosten redelijk laag sport is voor mij een perfecte klep. ik leef me helemaal Avonds ben ik bekaf, maar me hoop voldoening." Volgens Bakker vormen de II landse dreambike-racers éenls Dat bleek zaterdagavond in he Panorama, waar het „circus' neergestreken „Heel gezellig geen haat en nijd. We racen voi plezier en voor de overwinnm; Rer. Zolang de commercie z'n de niet heeft gedaan, blijft daldt wel zo." Een mening die wordt bevestjq: wedstrijdleider Frens Langenb-: Loosdrecht We hebben heth naar onze zin. Texel is een uilj ons Daarnaast doet de baai naar er veel aan om de wedst te promoten Hopelijk zien jij volgend jaar weer terug." Rob Bakker eindigde in zijn Grand Prix" na drie manchesi' de Een medaille was zijn beid Uitslagen: Fabrieksklasse modified: Couwenberg, 2 Erwm Roeterdmk; 3 Imi Fabrieksklasse standaard: 1 Ghisbs Ghmhoven, 2 Ene Tauber 3 Harote 5 Rob Bakker Zelfbouwklasse l Bj Venrooy, 2 Richard den Hartog, 3. Kraster. Junioren 1 Erik v d Leemptt Loeffen (Foto Fm Het Rode Kruis Texel verleert bij sportevenementen op hele Organisatoren die bijstand va' Rode Kruis wensen moele: opgeven vóór 20 mei bij mevr» Goeman, telefoon 31 83 76. Zeven Texelse aanspannmgef ben succesvol gepresteerd t| een wedstrijd in Barsingerhoe weergoden zaten tegen, maa> werd genoten van het marathonparcours met ondera' een spektakulaire brug in eert» bak. Kees Timmer startte voc eerst aan de overkant. Hij kwaf Sjef Beers uit in de klasse Be" pan en won gelijk een tweedel Ondanks een hoge waardering zijn dressuurproef in de klas enkelspan, viel Piet Beers uitef net buiten de prijzen. Arie Bra' Frans Bakker startten in de tw« B. Bakker was snel in de maratf legde daarmee de basis vff oranje lint. Nog een eersteplaa voor Willem Goënga in de L spannen. In die klasse verschef Carlo Witte aan de start Zelfs de beste waarzegster had waar schijnlijk niet kunnen voorspellen wie jvan de nummers drie en vier van de competitie zou zegevieren. In Waar land ging ZDH destijds kansloos ten onder (5-2), op eigen bodem sloegen de Hoornders genadeloos terug (4-2) Omdat ConZelo in de tweede helft van de competitie moeite had met het handhaven van het hoge niveau, waren de verwachtingen in Den Hoorn echter hoog gespannen. Te meer daar de selectie van Hans van der Park al eerder had aangetoond in moeilijke wedstrijden tot grote hoog ten te kunnen stijgen. De start was veelbelovend Na een vloeiende aanval, die begon bij Richard Bousma, kreeg Jelte van der Kooi riant uitzicht op de eerste treffer. Hij was echter te zeer onder de indruk van een hem achterop komende te genstander om zuiver te mikken De gasten hadden weinig tijd nodig om van de schrik te bekomen Op nieuw werd duidelijk dat ConZelo een uitstekend elftal heeft De mid denvelders combineerden dat het een lieve lust was. En de aanvallers lieten zien dat ze met alleen technisch bekwaam zijn, maar ook over ge mene foefjes beschikken om de te genstander af te troeven. De Hoorn der defensie - onder leiding van Jan Willem Kraaij en veteraan Koos Tjepkema - had het er moeilijk mee Eenmaal voorkwam de paal een doel punt, andere keren greep Christiaan 'Stolk goed in. De jonge keeper heeft ;Enkele geparkeerde auto's op het terrein van Avanti aan de Stuifweg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag onder handen genomen door vandalen Vooral de ruitenwissers moesten het ontgelden iOok op de Nikadel was het raak. Drie (banden van een auto werden llekgestoken. Benadeelde was een :40-jarige man uit Onderdijk. „Mevrouw Wolf, wilt u naar voren komen?" Nietsvermoedend over handigde Koos Ruiter, organisator van de Le Berry Stratenloop op Hemelvaartsdag, de prijs voor de snelste vrouw op de 5 kilometer. Bescheiden nam een tengere atlete een t-shirt in ontvangst. Achteraf bleek dat deze Gaby Wolf uit Dortmund aan de Olympische Spe len van 1988 had deelgenomen en tweemaal de marathon van Ham burg had gewonnen... Maar ook zij kon donderdag niet op tegen het loopgeweld van enkele jeugdige Kogers. De topper was ongetwijfeld Robert Bakker De 16-jarige triatleet won niet alleen met overmacht de 10 km. maar ging na eén ronde ook alle deelne mers van de 5 km vooraf. Bovendien slaagde hij in zijn streven om een tijd van 37 minuten neer te zetten. „Er liep niemand voor me, dus ik had geen mikpunt Daarom ben ik ge woon in mijn eigen tempo doorgelo pen. Alleen tegen de wind op de Ruylaan had ik het zwaar Van de regen had ik geen last, die gaf juist verkoeling", verklaarde Bakker na de finish. De enige die een beet|e in zijn spoor kon blijven was de 17-jange Tiemen van Bruggen uit Zevenhuizen, die met zijn ouders op Texel vakantie vierde. „Ik dacht eerst dat die winnaar de 5 km liep Maar tot m'n verbazing ging hij na de eerste ronde dóór!" Als derde eindigde nog een jonge hard loper. Dave Huizinga uit Den Burg. Manska Koenders ging in haar „thuis wedstrijd" op de 10 km als eerste vrouw over de finish De Texelaars deden het dus prima in een veld dat grotendeels uit toeristen bestond. Dat gold ook voor de 5 km, die een zeer spannende eindsprint opleverde. Maurice de Groot, die voor de gein meedeed, zorgde wederom dat de zege in De Koog bleef. De 17- jarige voetballer van SV De Koog versloeg leeftijdsgenoot Dick den Ouden uit Krimpen a/d IJssel. In de laatste kilometer hadden zij zich ont daan van nummer drie Erik Bakker, tweelingbroer van Robert. De snelste vrouw, de 36-jarige Gaby Wolf, kwam als vijfde over de streep Ondanks de regen en kou versche nen circa 50 lopers aan de start, een teken dat de stratenloop in een be hoefte voorziet De enthousiaste Koos Ruiter heeft inmiddels het plan opgevat om er volgend jaar in samen werking met de atletiekvereniging een halve marathon aan te koppelen Uitslagen: Heren, 5 km. 1.Maurice de Groot (De Koog) 17 39; 2.Dick den Ouden (Krim pen a/d IJssel) 17 43; 3 Erik Bakker (De Koog) 18.03 Dames. 5 km 1 Gaby Wolf (Dortmund) 19 01 Heren, 10 km: 1 Robert Bakker (De Koog) 37 08; 2 Tiemen van Brug gen (Zevenhuizen) 37 48. 3 Dave Huizinga (Den Burg) 38 12. Dames, 10 km 1 Mariska Koenders (De Koog) 44 17 Rob Bakker liet zondag op zijn dreambike aan het Texelse publiek zien wat racen is. Texel'94 blijft in de vierde klasse voetballen. Het stond al bijna vast door de 4-1 nederlaag tegen Alkmaria Victrix vorige week. De 1- 0 overwinning van zondag tegen FC Uitgeest gaf de doorslag. De score was onvoldoende om theo retisch nog kans te maken op pro motie. Dat die kans er wel was, was al na een kwartier spelen duidelijk. Erwin Koning kreeg oog in oog met de keeper tweemaal de kans om te sco ren. Beide keren faalde hij echter. Het zeer fanatiek spelende Uitgeest kreeg vervolgens meer vat op de wedstrijd en creeërde zich zowaar enige kansies. Het betere veldspel bleef echter aan Texel'94 voorbehou den. Na rust was de ploeg van scheidend trainer Bert Deckers superieur. Met goede combinaties werd Uitgeest onder druk gezet Een terugkerend probleem dit seizoen - de scherpte voorin - ontbrak echter ook ditmaal. Een uitval over de linkerflank resul teerde in een schot van Gerko van Putten. Zijn schot ging nèt voor langs. Texel'94 kwam op voorsprong door een fraai afstandschot van Maarten Koorn. Een waardige afsluiting van een seizoen, waarin volgens velen méér in had gezeten. Zaterdag 17 mei: De Koog E1-ZDH E1 Maandag 19 mei: DWOW-ZDH 11 00 u. Koos Ruiter instrueert de deelnemers bij de start. Ondanks de regen waren er toch zo'n 50 lopers. Voetbaluitslagen Zondag 11 mei: Uitgeest-Texel'94 0-1 Wieringerw. 4-Texel'94 3 2-4 ZDH-ConZelo 1-0 Recreanten: (Folo Frans Hopman) ZDH-De KOOg 2"2 Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt van 2 tot 5 juni voor de 37e keer de avondvierdaagse. Tot 17 mei kunnen wandelaars zich voorinschrijven voor 6,50. Leden van de wandelbond betalen ƒ4,50. Bij de start kost deelname 7.50 Het voorinschrijven (ook voor groe pen) kan op vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur in de koffieshop van de Hema of bij familie Eelman aan de Mulderstraat 3 in Oosterend. Infor matie via B. Roest, telefoon 31 44 51

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 6