Cjroen c2wartrjexels in het hart^ Doek valt voor computerbedrijf 3ouw in buitengebied tampt met oponthoud Appartementenbouw in schuur in het geding Vliegveld praat met rijk over meerjarenplan Vertraging afgifte vergunningen Q DAttance oofdwond door )edrijfsongeval lotorrijder belet ertrek veerboot Heksen en elfjes vierden feest Auto ramt boom Volgend jaar weer Oosterend Present Drukte voor de wipperploeg texelseS'courant VERDER TVT in dit i\ummer Bomen: de lijsterbes 2 Vijftig jaar trouwe Texelganger beloond 2 Sport: sterke start van wielrenners 5 Ezelbestuur streng 5 Koger Rock Night druk en gezellig 7 Calluna klaar voor het seizoen 7 Bikinidieven 1 3ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11185 DINSDAG 3 JUNI 1997 Uitgave. Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv rkstraat 10, 1791 AC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS [QNNEMENTSPRIJS ƒ55,65 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS ƒ1,55 Redactie: tel. 0222 36 26 20, fax 3141 11 Buiten werktijd: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, tel. 31 72 66 B.g.g. 06 - 53 73 33 82, 06 - 53 14 91 08 of 06 - 52 78 43 20 vertraging houdt verband met de cedure die een Texelse heeft aan- pannen bij de RvS. Het bezwaar It betrekking op een passage uit goedgekeurde deel van het be- nmingsplan buitengebied Ze agt om een voorlopige voorzie- 22-jarige opvarende van de hop- luiger die bij de zandsuppletie is okken heeft zondag een bloe- ie hoofdwond opgelopen bij een njfsongeval. Samen met een col- itestte hij een schalmverbinding. jtoegebruikten ze een staaldraad een hydraulische winch. De con- lie bleek niet sterk genoeg rdat de schalm brak werd een olschijf gelanceerd. Deze ipte het hoofd van de 22-jarige Hij werd met een bloedende Wvond per ambulance afge- d, maar kon na een behandeling it Gemini huiswaarts keren boot van 17.35 uur ui» Den Hei- kreeg zondagavond zes minu- vertraging omdat een motorrij- het vertrek belemmerde. De Ier had zich ter hoogte van de leur opgesteld met het voorwiel de boot en het achterwiel op de ig- Ischip kon dus niet worden losge- skt om te vertrekken De man in eslie, Frank Berkhout hoorde tot groep van 22 motorrijders die toertocht van 200 km door ordholland had gemaakt. Het was zogenaamde Slock-toer, het jaar- seuit|e van motorrijders die regel- ftalig het café In den Grooten Slock Ben Burg bezoeken. Bij de terug- iarnveerden ze tijdig op het veer- renlerrein van Den Helder en het daar niet bijzonder druk. Toch esden ze niet allemaal aan boord kunnen omdat de kaart- landeling met de nieuwe kassa's veel tijd vergde. De motorrijders Ion persé allemaal tegelijk mee. Geen drama dat Frank Berkhout door de con- was gegaan zette hij zijn naha Virago op genoemde wijze de oprijbrug totdat al zijn motor- nden weer bij elkaar waren en aan 'rd konden gaan. HetTeso-perso- maakte er geen drama van, arlrachtte Berkhout toch tot door- n Ie manen. Beloofd werd dat dein Theo Dogger zou tot alle orrijders aan boord waren. Berk- zette zijn blokkade echter toch Ook enkele laat aangekomen 'mobilisten profiteerden van het dent: ze konden ook nog net aan ra. "O-directeur Rob Wortel is slecht te "•ken over de actie van de motor- !,s- „Het is natuurlijk volstrekt envaardbaar dat op deze manier vertrek van de boot wordt teg- ehouden. Het was bovendien met '9' want bij betrekkelijk geringe zoals zondagmiddag is de ka- |n best bereid om wat later af te en als het om vervoer gaat dat tij- op de haven is gearriveerd. Dat aartknippen van die motorrijders bid vroeg, kwam vooral omdat er nipkaarten tussen zaten die Wisseld moesten worden. Bij motorrijders leverde dat een onderlijke situatie op. Ook zonder ang zijn wij dan soepel", ock-toer, met stops in Egmond e Hoef, Purmerend en Oude orP, was overigens zeer ge- ning. In het uiterste geval kan het pro ces leiden tot schorsing van het nieuwe bestemmingsplan, maar de kans bestaat ook dat alleen de betref fende passage buiten werking wordt gesteld Zolang de afdeling bestuurs rechtspraak van de RvS nog geen uitspraak heeft gedaan, treedt het nieuwe plan met in werking. Tot dus ver is niet bekend wanneer de RvS van zich laat horen. Gevolgen Hangende de uitspraak „zweeft" het eiland tussen het oude en het nieuwe bestemmingsplan Dat kan nare con sequenties hebben voor Texelaars met bouwplannen. De gemeente kan geen bouw- aanvragen in behandeling nemen voor onderdelen in het plan buiten gebied die door de provincie met zijn goedkeurd Uitzondering hierop kun nen spoedeisende gevallen zijn, die wellicht in overleg met de provincie kunnen worden afgehandeld. Voor delen uit het bestemmingsplan die wél zijn goedgekeurd, overweegt de provincie of een spoedprocedure kan worden gevolgd Als de bouwplannen passen in het oude en het nieuwe plan, zou zo'n procedure enkele we ken in beslag nemen Volgens de gemeente heeft de provincie nog geen besluit genomen Extra werk In de verwachting dat het plan 17 mei in werking zou treden, werden de Vervelend „Het is vervelend", verzucht S. Schellinger van bouwbedrijf fa Frans Zegel uit Oudeschild. Hij doelt op een op handen zijnde verbouwing in het buitengebied. „We hadden de plan ning helemaal rond en staan op het punt van beginnen. Maar nu de bouw vergunning niet wordt afgegeven, kunnen we met anders dan wachten. Gelukkig hebben we nog wat andere klussen liggen, maar we kunnen niet volgens de planning aan de slag Volgens Schellinger komen meer bouwbedrijven erdoor in de proble men Vakantiehuisjes „De meeste bouwbedrijven zitten tot de bouwvak nog wel in het werk, maar daarna wordt het minder", is de Wat ziet iedereen er toch merkwaardig uit... indruk van Jan Beerling van het ge lijknamige bouwkundig tekenbureau. Veel aanvragen die hij indiende heb ben betrekking op verbouwingen van vakantiehuisjes in het buitengebied. ..Willen die voor de kerstperiode klaar zijn, dan moeten ze er wel meteen na de zomer mee aan de slag kunnen Het is erg vervelend als dat niet zou kunnen Recreatie-ondernemer Reijer Keijser (De Ruijterplaats) neemt geen genoegen met de weigering van een bouwvergunning voor ap partementen in zijn kampeer boerderij. Nadat de rechtbank in Alkmaar hem in het ongelijk stelde, ging hij in beroep bij de Raad van State. De uitspraak valt binnen zes weken. De gemeente besliste enkele jaren geleden negatief over de aanvraag voor inpandige appartementen, om dat de bouw met in overeenstemming met het oude bestemmingsplan buitengebied zou zijn. Daarin is de boerderij opgenomen als kampeer boerderij en niet als appartementen- bedrijf. In het nieuwe bestemmings plan is de boerderij opnieuw als De N.V. Luchtvaartterrein Texel zal binnenkort een meerjarenplan uit brengen waarin staat hoe het vlieg veld zich de komende tien jaar moet ontwikkelen. Dit plan zal wor den voorgelegd aan het rij'k in het kader van de besprekingen over de aandelenoverdracht. Centrale ge dachte daarbij is dat de continuïteit van het vliegveld wordt gewaar borgd, een opvatting die van rijkswege al is onderschreven. Het onderwerp kwam aan de orde in de vrijdag gehouden jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op dit moment heeft het rijk een belang van 66% in de N.V. Luchtvaartterrein. De andere aandeelhouders zijn provincie en gemeente. Blijkens het zg. Relus- plan zal het rijk zich echter als belang hebbende terugtrekken uit de diverse Nederlandse luchthavens. Bij recente contacten die de luchthavendirectie had met de Rijksluchtvaartdienst bleek echter dat de aandelen- overname van het Texelse vliegveld geen vliegende haast heeft, temeer daar dit terrein als een der weinige in Nederland niet verliesgevend is en de laatste jaren zelfs winst maakt. Het zal nog wel enkele jaren duren. De luchthavendirectie zou graag zien dat de rijksaandelen te zijner tijd in han den komen van de twee andere aandeelhouders, dus provincie en/of gemeente. - Het meerjarenplan zal onder andere melding maken van enkele investe ringen. De meest dringende is vergro ting van de thans 450 m2 grote hang- aar. De bedoeling is het gebouw aan de achterkant, dus aan de Postweg zijde, met 300 m2 uit te breiden zo dat kan worden voldaan aan de vraag naar overdekte stallingsruimte. Verbijsterd keek menig peuter zaterdagmorgen om zich heen Bij zondere uitdossingen waren dan ook geen uitzondering tijdens het sprookjesfeest van peuterspeelzaal ..Spelemaer" in d'Ouwe Ulo Maar een kabouterbaard, ridderhelm of elfenkroon vormde geen beletsel voor het naar binnen werken van een zelf versierd stukje cake of het meedoen aan spelletjes. Twee Duitse meisjes van 15 en 16 jaar zijn donderdag in een winkel aan de Badweg in De Koog betrapt op het stelen van bikini's. Ze hadden de anti- diefstalclips verwijderd, waardoor de kledingstukken waren beschadigd. De eigenaar van de zaak waar schuwde de politie die de meisjes het ifoio ross. .on Outeij aankoopbedrag (ƒ195.- per stuk) liet betalen. De ouders zagen het. zittend in het zonnetje op de binnenplaats, welwil lend aan De begeleidsters hadden zich zelf ook in sprookjestenue gesto ken. Het feest leverde f800.- op. wat ver boven de verwachting was De verkleedwedstrijd werd gewonnen door Marleen Eelman. die als heks was uitgedost. Ze kreeg vier vrij- kaartjes voor de bioscoop. Suzan Eelman als sneeuwwitje was tweede en kreeg een rondrit met de Jan Ple zier. groepsaccommodatie ingetekend. Ten onrechte vindt de ondernemer. Volgens Keijser verhuurt hij al jaren inpandige appartementen, op grond waarvan de vernieuwing volgens hem moet worden toegestaan. Volgens de ondernemer zijn de bestaande verblij ven verouderd. Geschillencommissie De gemeente erkent de ruimtes niet als appartementen, omdat zelfstan dige voorzieningen als douche, toilet en keuken zouden ontbreken. Op merkelijk is dat de gemeentelijke be zwaar- en beroepsschriftencom-mis- sie tijdens de vorige raadsperiode in 1993 Keijser wél in het gelijk stelde. Uit een verklaring van oud-raadslid Cor Kuip, die destijds zitting had in deze commissie, bleek dat „deze appartementen waren voorzien van een vierpits gastoestel met gasfles en een gootsteen. Op de begane grond werd gebruik gemaakt van een douche". De verklaring werd door de raadsman van Keijser, mr. H. Frantzen, tijdens de zitting getoond. Het toenmalige college legde het oor deel van de geschillencommissie echter naast zich neer. Een dergelijk besluit valt slechts zelden. B en w hadden echter zwaarwegende juridi sche argumenten een eigen koers te kiezen. Frantzen had nog meer argumenten: „Nergens in het herziene bestem mingsplan staat dat recreatie-appar tementen geen voorziening zouden mogen delen. De bedoelde voorzie ningen waren volgens hem wél aan wezig, waardoor de accommodatie zich duidelijk onderscheidt van bij voorbeeld logies met ontbijt. „Het enige dat ontbrak waren eigen doucheruimten per appartement Een 22-jarige man uit De Koog kwam vrijdagavond op het Oude Dijkje met een wiel in de berm, waardoor hij de macht over het stuur verloor en tegen een boom knalde. De politie tra ceerde de man nadat hij de aangere den auto had weggesleept en naast een schuur aan het Oude Dijkje had gezet. Van scholeksters is bekend dat ze soms merkwaardige plaatsen uitkiezen om een nest te maken. Op het vliegveld Texel legde een lleuw haar eieren tegen de grote pionnen waarmee de startbaan wordt gemarkeerd, dus op een steenworp alstand van herhaaldelilk opstij gende en landende vliegtuigen. De vogel trekt er zich niets van aan en ging er pas vandoor bi/ het naderen van de fotograaf Dergelijke broedactlvlteiten passen niet in het meerjarenplan dat voor de luchthaven in de maak Is, maar zullen volgens directeur Ed de Bruiin ook In de toekomst „bij gedogenworden toegestaan.... :rcw Hnr, De arrondissementsrechtbank in Alkmaar heeft het faillissement uit gesproken over Hans de Vries. Het kantoor van de computer-onderne mer aan de Gasthuisstraat is al geruime tijd gesloten. De Vries veranderde kort geleden de bedrijfsnaam PC Tech in HDV com puters. „Te snel gegroeid", omschrijft De Vries de hoofdoorzaak van de finan ciële problemen waarin zijn bedrijf terecht kwam. Het computerbedrijf van de voormalige elektriciên kende sinds de start in 1989 een spek- taculaire groei. Nog maar nauwelijks een half jaar actief mocht hij voor het PC privé-project van de gemeente een groot aantal computers leveren Ook veel Texelse bedrijven en parti culieren deden zaken met De Vries. Het groeiende bedrijf verwisselde meerdere keren van lokatie, met als eindstation het pand aan de Gast huisstraat. Afgezien van De Vries waren drie medewerkers bij het be drijf in dienst. De ondernemer was verder actief aan de vastewal, waar hij samenwerkte met een niet-Texels electron icabedrijf. Mede door zijn overkantse activiteiten verloor hij echter de grip op zijn zaak op het eiland. „Ik moest zaken uit besteden. Achteraf merk ik dat ik te goed van vertrouwen ben geweest en de zaken hier te kort aandacht heb gegeven." Betalingen lieten lang op zich wachten of bleven helemaal uit, waardoor het bedrijf steeds verder in de rode cijfers belandde. Recente pogingen van De Vnes het bedrijf met hulp van derden door te starten, lie pen schipbreuk Naamswijziging De naamswijziging die hij onlangs doorvoerde houdt verband met de verkoop van de naam PC Tech aan zijn overkantse partner, die wellicht onder deze naam verder gaat hande len, Hieraan kunnen klanten van De Vries echter geen rechten ontlenen. De Vries betreurt dat hij de service die hij zijn afnemers in het vooruitzicht heeft gesteld niet kan nakomen Zon der ruggespraak met curator mevr. B.J Honing uit Den Helder mag hij op zelfstandige basis echter geen dien sten meer verrichten De Vries advi seert zijn afnemers zich voor service tot andere bedrijven te richten. Hier over stuurt hij de klanten binnenkort een brief. De curator zoekt uit in hoe verre de financiële problemen van De Vries, die zelf het faillissement heeft aangevraagd, nog zijn op te lossen. Van de drie medewerkers hebben twee elders een dienstkring gevon den Praktisch het hele dorp is vóór dus volgend jaar wordt opnieuw Ooster end Present gehouden. De organise rende stichting, onder voorzitterschap van Jan Bloem, wilde eerst weten of de bewoners positief dachten over het evenement. Vandaar dat vrijdag een vergadering werd belegd in dorpshuis De Bijenkorf, waar ruim honderd Strenders op af kwamen. Slechts éen stemde tegen een nieuwe editie van het vierjaarlijkse feest Wat het thema wordt, wordt eind au gustus bepaald. Dan zullen commis sies worden gevormd die zich met de uitvoering belasten. De lokatie wordt in ieder geval anders, daar de eige naar van de grond achter de Bremerstraat niet bereid is deze be schikbaar te stellen voor het feest. „We denken aan de westkant van het dorp, bij de voetbalvelden", aldus Bloem. Parkeren Gemini Bezoekers van het Gemini-ziekenhuis die per auto komen moeten voortaan betalen voor het parkeren. Het geld dat hierdoor binnenkomt, wordt gebruikt om extra parkeerruimte te creëren, bijvoor beeld een parkeerdek. Het gaat om een experiment. Het eerste half uur is gratis, daarna kost elk uur een gul den. Het watersportseizoen is weer be gonnen en dat brengt drukte met zich mee voor de Texelse KNRM-man- nen. De wipperploeg werd vrijdag rond 18.00 uur gealarmeerd omdat een jacht voor de haven van Oude schild op een zandplaat was gelopen. Ook de Nina Anna uit Den Helder ging daar op af Omdat de motor van de „Zalm" pro testeerde. werd de „Hoos 2" van firma Betsema gebruikt om het Duitse jacht hulp te bieden Het water zakte echter te snel, zodat pas rond 24 00 uur een poging werd gedaan om de zeilboot vlot te krijgen. Dat lukte Minder succesvol was de poging die zaterdagavond bij Den Oever werd ondernomen, waar ongeveer op soortgelijke wijze een jacht was vast gelopen. De Texelaars keerden op nieuw pas rond middernacht terug, na lijnen te hebben overgebracht en po gingen te hebben gedaan de kiel vrij te trekken uit de modder Dat lukte niet, waarna de reddingboot van Den Helder het zondag overnam. (Advertentie) y rto Zgartzjirt/i la hé fcerl. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: jafgifte van bouwvergunningen in het buitengebied is be- orlijk vertraagd. Oorzaak is een verzoek tot voorlopige orziening bij de Raad van State, waardoor het bestem- ngsplan buitengebied nog niet in werking is getreden, lang hierover nog geen uitspraak is gedaan, kan de ge- iente niet zelfstandig vergunningen afgeven. Dit tot er- mis van bedrijven en bewoners in het buitengebied met innen. Ook de bouwwereld, die vreest voor stagnatie van [werk, begint zich zorgen te maken. bouwaanvragen tot die datum aange houden Nu dat met het geval is. stelt de gemeente alles in werking om de schorsing op te heffen en met de pro vincie tot een slagvaardige aanpak te komen Een en ander betekent extra werk voor de afdeling ruimtelijke or dening, die ook nog met de provincie werkt aan de aanpassing van delen uit het bestemmingsplan die niet zijn goedgekeurd.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1