li Big band afsluiting Taptoe Groeneplaats Ezelbestuur schrapt tachtig wanbetalers m w i» Kuliz Klif 12 TEXELSE COURANT Vetputten horeca collectief geleegd Creatief plan Fonteinsnol Aërodynamische start Rab-ploeg latamarans klaar voor „rondje" Cadeautje van instructeurs Tevokotoernooi: ouderwets gezellig Voorjaarsconcert Le Berry wint Helders bedrijf levert dorpswacht voor De Koog Weer jaar vol (wilde) plannen Niet bijzonder, wel grappig Zwemprijzen Jordy Vinke ook clubkampioen dekrim c-aal bena;l<Je punten (Foto Tassa van Daalon) lange rij geparkeerde auto's in het bos. De harde wind deerde de spe lers niet. daar de velden fraai beschut tussen de bomen lagen Wel zorgde het voor enige verfrissing, waardoor menigeen de kracht van de zon on derschatte Rood verbrande ledema ten waren echter de enige lichame lijke ongemakken, op een paar verzwikte enkels na. Tekenend is ook de goede samen werking met Staatsbosbeheer die tot uiting kwam in het tenue van bos wachter Erik van der Spek. Hij hulde zich voor de gelegenheid in Tevoko- shirt. maar wèl met SBB-das. De Texelse teams Walwia (2e klasse A), Kobeko (3e klasse B) en de damesploeg Vooruyt (2e klasse Aj weerden zich uitstekend met twee tweede en een derde plaats. De wisselbeker ging naar WVC Volley uit het Overijsselse Wierden. Geheel tot hun verrassing, want ze waren al naar huis. Het team nam het 27-jaar oude en behoodijke gebutste kleinood over van Zeewolde. Deze ploeg, van oud- Tevokotramer Peter de Hoogh. won de trofee al twee keer. activiteiten zullen we daarom zelf le den benaderen." Plannen zijn o.a. een openlucht- schaaksimultaan op de Groeneplaats (met topschaker Rob Hartoch), een teken- en opstelwedstrijd voor de basisschooljeugd, een literaire avond (waaraan bekende schrijfsters zoals Yvonne Kroonenberg en Mensje van Keulen al hun medewerking hebben toegezegd), een reisje naar de Ezel feesten in het Belgische Kuurne en natuurlijk weer een Texels Ezelfeest Gedacht wordt nog aan uitwisselin gen met Balk en Wezel. Het budget om leuke dingen te doen is groot genoeg, zo bleek uit de ge presenteerde begroting In 1996 had de club een batig saldo van bijna ne gen mille. Dit jaar gaat er naar ver wachting ƒ34.500,- in de ezels gelederen om. Daarvan is een bedrag van 6.000,- bestemd voor goede doelen Dit tot genoegen van vier ezels (moeders met jong) die zich rond het voetbalveld tegoed deden aan een mals stukje gras. {Advertentie) BIOSCOOP Cinema Texel tip* Gravenstraat 33 Den Burg 31 20 27 Programma t/m woensdag 11 juni THE SAINT: met Val Kilmer en Elisabeth Shue din.3/6 woe 4/6 om 19.00 uur 21.30 uur. ALL STARS: nieuwste Nederlandse film met o.a.Danny de Munk, Antonie Kamerling e.v.a. don.5/6 t/m woe.11/6 19.00 uur& 21 30 uur zie ook texeltext pag. 433'! fc. HOTF.L Y De Lindeboom Gnvnepl.ur» 14 l\*n Rure 11 20 41 .Question Plaza" Elke zaterdag in juni: jaren '70 '80 discoparty Toegangrgratis THEATER RESTAURANT Klif 12 Den Hoorn 31 96 33 Diner-Cabaret Wo. 4 juni (19.00 uur) Vr. 6 juni (2015 uur) Za 7 juni (uitverkocht) Zo 8 juni (19 00 uur) Wo 11 juni (19.00 uur) vr. 13 juni (20.15 uur) Za. 14 juni (20.15 uur) Zo. 15 juni (19 00 uur) Zie Texeltxt pag. 706 DINSDAG 3 JUNI 1997 250 Muzikanten zetten woensdag 11 juni hun beste beentje voor tijdens de Taptoe die op de Groeneplaats wordt gehouden. Vanaf half acht zijn er optredens van de fanfares DEK, Excelsior en KTF te beluisteren. Aansluitend op de Taptoe wordt het podium in bezit genomen door de Texelse big band. onder leiding van Jan Kühne. Met trompetgeschal openen blazers van Excelsior het festival vanaf het gemeentehuis Aansluitend Horeca Texel en de gemeente wil len een collectief contract sluiten voor leging en onderhoud van vet- vangputten van horecabedrijven. Op die manier kunnen de tarieven aanmerkelijk worden verlaagd. Deze overeenkomst geldt voorlo pig voor een jaar. Als voorwaarde is gesteld dat tenminste twintig bedrijven meedoen. Vooral de gemeente heeft belang bij het te sluiten contract. Vorig najaar bleek dat de gemeentelijke tarieven voor het verwijderen van afvalvet te hoog waren. Horeca-ondernemers dreigden massaal in zee te gaan met particuliere afvalverwerkers aan de overkant. Ook voor de ondernemers is het col lectieve contract interessant. Niet al leen omdat de kosten omlaag kun nen, maar door regelmatig onderhoud zal het bovendien makke lijker worden aan de wettelijke milieu- eisen te voldoen. In een logboek wordt informatie verzameld op basis waarvan de gemeente een indivi duele ondernemer kan adviseren om het aantal legingen aan te passen. In principe worden de vetputten twee maal per jaar geleegd. Het contract moet nog worden onder tekend. Het woord is nu eerst aan de leden van Horeca Texel en aan de gemeenteraad. musiceert Door Eigen Kracht. Ze hebben hard gestudeerd op ,,On the Street", ..AGogo", ,,Heal the World", „Scotland the Beauty" en „Over and Out" Aansluitend presenteert Excelsior zich metFiësta Espagnol", „The Four Tops", „Always Look at the Bright Side of Life" en „The Floral Dance". Het Koninklijk Texels Fanfarecorps is van de partij met „Prestige", „American Patrol", „Pilgrims", „Graf Waldersee" en „Overlord". Hierna marcheren de gezamenlijke korpsen onder leiding van dirigent Tammo Lenting en tamboer maïtre Rinske Franchimon over het plein. Na enkele individuele optredens en een gezamenlijke „Drumbo", waaraan voor het eerst ook de majoretten meedoen, maken de fanfarekorpsen plaats voor de big band Aansluitend vindt een collecte plaats Maak er iets fraais van voor maximaal ƒ170.000,-. Dat was de boodschap van de commissie FET ten aanzien van een nieuwe uitkijktoren op de Fonteinsnol. De algemene opinie was vorige week dat er wel iets mooiers te verzinnen is dan de toren die de gemeente tot nu toe voor ogen heeft Peter Bakker van GroenLinks stelde voor er een wedstrijd van te maken. Het plan van J.K. Drijver werd geme moreerd door Cees Hm van het CDA, maar werd opnieuw door Piet Plug van gemeentewerken van de hand gewezen. Hij heeft onvolkomenheden geconstateerd op gebied van veilig heid en technische uitvoering „Er zou een nieuwe fundering voor no dig zijn, terwijl ons plan is gebaseerd op de oude. Bovendien mikt Drijver op subsidies en bijdragen van het bedrijfsleven, waar wij geen rekening mee kunnen houden. Dat zijn slechts toezeggingen, je moet maar afwach ten of dat geld ook komt." Weijers van Texels Belang vond het nog helemaal niet zo'n gek idee om het bedrijfsle ven erbij te betrekken. )(ljy Vinke, kopman van de ta|erformatie Bauknecht-Bouw- ,nter Rab, start vanavond in de iur de Lasalle met een achter- and van 15 seconden op gele- uidrager Coen Kraak. Vinke was isleravond tijdens de proloog ie, 1,7 km in de Helderse nnenstad de snelste Texelaar. |ter op de avond voltooide het |ielse team de ploegentijdrit ,ei 19 km met een gemiddelde ,n 40 km/uur. p het bochtige parcours rond de ilertoren bleven alle Texelse oners in hun glimmende aerody- mische pakken overeind, al moest lo Goênga vlak na de start even I in de remmen voor een over bade fietser. Jordy Vinke kon (wegens de laagstaande zon met ad oriënteren op de plaats van het ïipunt, waardoor hij kostbare tonden liet liggen (tijd 2 45). (d uit de startblokken schoot den Visser (2.49), gevolgd door el Bakker die bewees dat zijn de plaats tijdens het clubkam- snschap geen toeval was (2.54) n Zijm (2 55), Hans van Osch 57), Otto Goënga (2 58), Frans pman (3,02) en Willem van tenhove (3.03) presteerden naar :lnog twee weken te gaan voor het mdje Texel zijn de zeilers van de cksdorper Kustzeilveremging (7jingoede vorm Zondag gingen boten van start voor een lange- airace Een stevige noord-oosten «iwakkerde tijdens de race aan tot ii kracht 7. Eerst ging het richting ;!and, waarna de catamarans ïs zetten richting De Koog Hier rd de meetpaal gerond en tegen id in terug gevaren naar de vuur- m Martin en Yolanda Maat verlo- ide aansluiting met de kopgroep neen trapesehaak brak. Een ha- ^kavontuur voor Martin Maat, die iel water terecht kwam en enkele lallen meters door zgn boot werd xigesleept Jan en Karelien towstra (1e Nacra 5.7 bij Ronde iTexel) finishten als derde, maar den na berekening van handicap se, gevolgd door vader en zoon Uunen op een Dart Hawk. Derde lislteam Zijlstra/Nijland op een isS.0 SE De finish van deze race wide kust van paal 33. Met de sop de kust staande wind gingen ange cats met een eindsprint van adan 50 km/u over de finish eeMiegclubvoorzitter Louis Uriot it handen tekort bij het aanpakken i hel cadeau dat wordt overhan ddoor zweefvlieginstructeur Adrie ilperen. Het gebeurde tijdens de eptiedie zondagmiddag werd ge iden Ier gelegenheid van de offi- teopening van de nieuwe hangaar i de zweefvliegclub Texel. In het k een gezamenlijk geschenk van instructeurs, bleek een tv-toestel zitten, waarmee de de 32-jarige bvia teletekst de meteogegevens Schiphol kan ontvangen. De ac- ileweersituatie is van groot belang alke vluchtvoorbereiding. nander belangrijk moment was de deitekenmg van het nieuwe ihsorconlract door Harry Wuis van ielOpduin. der werd de bijeenkomst aange- penom Piet Flens en René Boon icadeaus en bloemen te voorzien, dal zij zich nog meer dan de an- re leden hebben ingespannen om nieuwe hangaar van de grond te Sen. Na afloop van de openmgs- cbtigheid hield de club open huis. erse mensen maakten van de tgenheid gebruik om met een der t toestellen een proefvlucht te <en. (Foto Harry da Graaf) Sport, zon en een beregezellige steer Daar staat het Tevoko buiten- toernooi al jaren om bekend en dat was dit weekend niet anders Jong en oud vermaakte zich aan de Ploeg- elanderweg. terwijl ook nog op hoog niveau werd gevolleybald. Zoals altijd lieten enkele overkantse teams zon der afbericht verstek gaan. maar dat kon worden opgevangen met spon taan samengestelde teams Dat het spel zondagochtend iets min der geanimeerd was. is ook een be kend fenomeen. Slaapgebrek en spierpijn van het swingen in de nach telijke uurtjes brak enkele spelers op. Menig Texelaar werd zonder pardon van achter de zijlijn vandaan geplukt om mee te doen. Dat volleyballers gemoedelijke men sen zi/n werd ook de beheerder van De Bremakker duidelijk. Eén van de douches bleef ook zonder inworp van munten warm water geven. Dat zou veel anderen verleiden tot een gratis in Tevokoshirl, waar wèl met een SBB-das. douche, maar was voor de spelers reden om de muntjes keurig op een stapeltje op de automaat te leggen. Veel Texelaars en toeristen kwamen een kijkje nemen en genoten mee van de steer Dat leidde wel tot een In de Nederland Hervormde kerk van Den Burg begint zaterdag om 20.00 uur een voorjaarsconcert, verzorgd door muziekvereniging Excelsior en het gemengd koor Soli Deo Gloria. Medewerking wordt verleend door het vocaal ensemble a'Capabel Op het programma staat zowel religieuze als profane muziek. Het concert is gratis toegankelijk Na afloop is er een collecte ter bestrijding van de onkosten Het voetbalteam van Le Berry werd zondag voor de tweede achtereen volgende keer winnaar van het „Koog 2-toernooi". In een spannende finale werd met 1-0 gewonnen van Swift (A'dam). In de strijd om de derde/vierde plaats won De Koog met 2-0 van Helder 4. vermogen Paul Hoogendijk uit Den Burg. uitkomend voor een Helderse ploeg, reed 3.05. Tijdens de ploegentijdrit fungeerde de strakke noordoostenwind aan de Helderse zeedijk als scherprechter Dat maakte het voor het Rab-team nog lastiger om als een „geoliede machine" naar de eindstreep te rijden. Omdat dit onderdeel met meetelt voor het individueel klasse ment, was afgesproken om de ploeg tot aan de finish compleet te houden Dat lukte. De Tour de Lasalle telt nog drie etappes en wordt vrijdagavond afgesloten met een criterium in het centrum van Den Helder Voor mensen die slecht'ter been zijn, worden bankjes geplaatst. Gebruikers wordt geadviseerd tijdig aanwezig te zijn. Het podium wordt zodanig geplaatst, dat de toeschouwers het concert vanaf het Lindeboom-terras kunnen volgen Mocht slecht weer roet in het eten gooien, wordt het evenement naar donderdag verplaatst. Bowa-beveiliging levert komend seizoen de dorpswacht in De Koog. Het Helderse bedrijf deed de beste offerte en versloeg de mede dingers Csu uit Amsterdam en het Texelse Best. Best zag vorig jaar nog toe op de veiligheid in de stra ten van de badplaats. Csu deed dat twee jaar geleden. Bij de Koger horeca was met iedereen tevreden over het optreden van Best. Sommige ondernemers vonden dat de samenwerking te wensen overliet Volgens Rom van Schaik van de ge meente (die de dorpswacht aanstelt) was dat echter niet de reden dat het Texelse bedrijf zijn taken moet over dragen. „We vragen elk jaar opnieuw offerte aan Het bedrijf met de beste voorwaarden mag het doen." Overigens was de (verdeelde) Koger horeca de enige participant in het pro ject die klachten had. De samenwer king tussen gemeente, politie en Best noemt Van Schaik prima. „Er is altijd wel wat te mekkeren. Maar tevreden heid overheerste." De RST, een an dere betrokkene, stelde zich neutraal op. De eigenaar van kampeerterrein Kogerstrand uitte geen klachten over Best, maar heeft zelf mensen van Csu over het terrein lopen en pleit daarom consequent voor een samen werkingsverband met de Amsterdam mers. Bowa sprong er in de offerte voor dit seizoen kwalitatief uit. Niet financieel, want Best was enkele honderden guldens goedkoper. Bowa hecht daarentegen aan het herkennen van de symptomen van druggebruik. En dat het bedrijf vooraf analyses maakt van situaties tijdens bepaalde evene menten en de strategie daaraan aan past, pleitte ook in het voordeel van Bowa, aldus Van Schaik. Mocht Bowa aan de hoge verwach tingen voldoen, dan wordt het bedrijf waarschijnlijk ook de komende jaren uitverkoren „Die mogelijkheid heb ben we dit jaar voor het eerst open gehouden in onze uitnodigingen." Hoog niveau (Foto Tossa van Daalon Het bestuur van de Ezelvereniging (MET i.a.) heeft het explosief ge groeide ledenbestand onlangs ge schoond. Tachtig van de circa 750 aanhangers die -ook na het verstu ren van een herinnering- hun con tributie niet hebben voldaan, zijn als lid geschrapt. Hoewel de club regelmatig op ludieke wijze in het nieuws is, wil het bestuur hiermee laten zien dat zij financieel en or ganisatorisch een serieus beleid voert. Dat bleek tijdens de leden vergadering, vrijdagavond op het zonovergoten terras bij de kantine van VV Texel '94. Het bestuur zou wel vaker zo'n zomerse bijeenkomst wil len beleggen, vandaar dat werd voor gesteld de termijn waarin de jaarver gadering moet plaatsvinden te verlengen tot en met augustus. Géén der 32 aanwezige leden maakte daar tegen bezwaar. Aan de geringe opkomst kan worden afgeleid dat het nieuwtje van de ezel club eraf is. Vorig jaar, bij de eerste vergadering in manege Akenburg, kwamen nog zo'n 150 nieuwsgierigen opdraven. Uit de groei van het leden tal, het aantal activiteiten en de (wilde) plannen voor dit jaar blijkt ech ter dat de club nog bruist Of betreft het vooral de ambitie van het be stuur7 Voorzitter Theun de Winter: „We hebben kritiek gekregen dat we teveel zelf doen Dat is waar, maar de ervaring leert dat men zich nauwelijks spontaan aanmeldt. Voor komende Berichten en bepalingen van Provinciale Staten, in boeken gebundeld van 1820 tot na 1900. zijn door Lex Albers uit de oud papier container van Scouting Texel gevist. „Ze zijn vast niet erg bijzonder, want iedere ge meente zal wet zo'n set hebben Maar ik vond het toch zonde, dus ik heb ze meegenomen Ge woon voor de aardigheid.In zijn huis aan de Warmoesstraat sieren de oude werken zijn boekenkast. „Het is goed lees baar. De teksten gaan natuurlijk over de hele provincie, maar af en toe kom je stukken over Texel tegen. De boeken staan hem niet in de weg. dus Albers is van plan ze te bewaren. „Maar als ik een verzamelaar tegenkom of ie mand die er een goed doel voor weet. dan schenk ik ze. Weg gooien gaat me echter aan het hart (Foto Tessa van Daaien) Opnieuw zijn Texelse zwemtalenten in de prijzen gevallen. In Beverwijk werd meegedaan aan kring- kampioenschappen. De Texelaars trainen normaal in een badje van 17 meter en de meeste toernooien zijn in zwembaden van 25 meter. Ze had den dus aanvankelijk moeite met het Beverwijkse bad van vijftig meter, maar dat werd allengs de dag beter. Derde prijzen werden gewonnen door Marijke Blok (100 m schoolslag), Nina Willemse (400 m vrije slag) en Leandro van Karsen (4x 100 m wisselslag estafette). Zilver won Nina Willemse op de 100 m vrije slag, ter wijl ze de titel voor zich opeiste op de 50 m vlinderslag. Ze verschijnt zon dag aan de start van het onderdeel vlinderslag tijdens het Nederlands kampioenschap. Van Karsen mocht twee keer op de hoogste plaats van het erepodium plaatsnemen, op de 100 en 200 m schoolslag. Voorzitter Benno Bakker overhandigt de medailles bij het erepodium van de A-poule (Foto Frans Hopman) Drie weken na de open Noord hollandse titelstrijd mocht wiel renner Jordy Vinke opnieuw een kampioenstrui aantrekken. Zater dag zegevierde hij op de wieler baan in Den Burg in het club kampioenschap van Wieler vereniging Texel (WVT). In de B- poule toonde jeugdrenner Erwin Goënga zich de sterkste. In de A-poule leek het drietal Theo Boom, Joost Bakker en Ivo Witte de complete Rab-ploeg te verrassen, maar de geel-grijze formatie achter haalde de koplopers. In de volgende kopgroep waren routinier Boom en junior Witte opnieuw present, maar ditmaal waren ook Jordy Vinke en de verrassende Roel Bakker van de par tij. In de slotfase sprong Vinke weg en bouwde nog een ruime voorsprong op. Na liefst zestig ronden kwam hij als winnaar over de streep. Boom won de sprint om de tweede plaats voor Bakker en Witte. De jeugd deed een geslaagde greep naar de macht in de B-poule. Twee ronden voor het einde ontsnapten Erwin Goënga en Sebastiaan Ran. In deze volgorde bleven zij het aanstor mende peloton voor. Uitslag: A-poule: 1. Jordy Vinke: 2.Theo Boom, 3 Roel Bakker: 4 Ivo Witte, 5-Willem van Tatenhove; 6 Otto Goënga, 7 Frans Hopman B-poule: 1 Erwin Goënga, 2 Se bastiaan Ran, 3.Evert Rikkenberg, 4.Paul Hoogendi|k; 5.Robert Jan Appel, 6 Menno Goënga. TNatascha van der Vis; 8 Erik Bakker; 9 Henk Stevens; 10.Rinus Kooger. s F VAKANTIECF.NTRUM DF. KRIM TF.XEL Rog^eslootwej; 6 De Cotksdorp 39 01 II

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5