Toch 'n stuk leuker dan in een boerenweiland..." Strand bij paal 17 gonst van activiteiten .TEXELSE couRANT Rondepop Sterk optreden Evelien Duin =r Mensen -= Radio Texel Start: 12.00 uur Voor de jeug Guus Hiddink opent golfbaan Ike lujqcit c&tnue in tke uoUd Lelijke val Zijm op slotavondTour Texel-brug Vissers gevlucht voor het onweer Twee sportprijzen voor oud-mariniers Triathlonjeugd komt nog tekort Records voor zwemmers Liefdesles voor OSG-leerlingen High School-bal voor examinandi DINSDAG 10 JUNI 1997 Zanger Gerard Joling is don derdagavond de ster van de feestavond in de grote tent op het strand bij paal 17. De avond begint om 19.30 uur met een drive-in show, gevolgd door een modeshow van Zeilmakerij Texel. Na de prijsuitreiking van de Formule 18 Texel Trofee, waarvoor deze week catama rans voor de Texelse kust in actie komen, is de beurt aan Joling. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de Mantje Sport en Mode winkels in Den Burg en De Koog. In een tropisch Den Helder werd in het weekend een kringconcours verreden waarop enkele Texelse rui ters sterk presteerden. Evelien Duin werd met haar 9-jange E-pony Topsy eerste en derde in de L dressuur en behaalde drie winstpunten. Zij promo veert naar de klasse M. Sanne Lam pers had een eerste prijs en een winstpunt in de M2. Fia Kooiman ver diende een winstpunt in de L. De 21 -jarige Dona Mondejar uit De Cocksdorp is in Den Helder geslaagd voor haar MEAO-examen. Een op merkelijke prestatie, want de Spaanse woont pas sinds vier jaar in Nederland. Daar zijn we weer... Jan de Boer (midden) schudt de hand van Kees Eelman. Trekker- chauffeur Henk Daalder controleert of de boot goed vast zit. (Foto Frons Hopman) den zelfs vijf boten op éen trailer bij zich. Zo besparen ze een hoop geld. De boten zijn uit elkaar gehaald en worden hier op het strand weer ge monteerd." Geert en Martha Kroeske uit Appingedam hebben zin in het Rondje. ,,We hebben met de hele fa milie hier een huis|e gehuurd en de Radio Texel verandert deze week in Radio Rondje Texel. Elke dag tussen 18.00 en 19 00 uur zijn flitsen te ho ren vanaf het strand bij paal 17. Za terdag doet de lokale omroep de hele dag verslag van de wedstrijd en ge beurtenissen er omheen. fokkenist ook In '88 en '89 heb ik het eiland gerond en in '90 ben ik uit de strijd gehaald bij Oudeschild. Daarna heb ik een aantal jaren overgeslagen, maar nu begon het weer te kriebe len", aldus sportfanaat Geert, aan wie zijn bijna 57 jaren absoluut met zijn af te zien „Mijn doel ditmaal? Uit zeilen!" Kees Eelman wijst in de verte. „Kiek. d'r komt weer een stuk geraamte bij." Boven de duinenrij is te zien hoe de grote feesttent op het strand zijn vorm krijgt. Dertien medewerkers van tentenbednjf Van der Werf uit Valkenswaard zijn al vanaf 's mor gens vroeg op systematische wijze bezig met opzetten. „Om vijf uur zijn we uit Brabant vertrokken", meldt opbouwer Jeffrey van Doremalen. „Dit is een mooie klus. Lekker op het strand. Toch 'n stuk leuker dan een De catamaranrace start zater dag om 12.00 uur. Rond de briefing, om 10.00 uur, is het strand bij paal 17 omgetoverd in een mozaïek van gekleurde zeilen die wapperen in de wind. De boten finishen in de loop van de middag; 's avonds is de prijsuitreiking in de grote tent. tent opzetten in een boerenweiland." De jongens verwachten 's avonds weer huiswaarts te keren. Gezien het tempo waarmee de palen worden opgericht en het tentdoek wordt ge spannen, moet dat lukken. Ina Schrama. voorzitter van het organisatiecomité, loopt ook op het strand. Wat is haar taak in de dagen voor het Rondje? „Weinig, wat keu telklusjes. Ik ben een vraagbaak en verder moet ik met het comité nog wat organisatorische zaken doorlopen. De belangstelling is dit jaar zó groot, dat er wat aanpassingen nodig zijn." Vooral de media tonen dit jaar veel interesse. Daarnaast is er een spe ciaal arrangement voor gasten van De Krim, waar vrijdag de golfbaan wordt geopend. Samen met de VVV wordt gezorgd dat pers en sponsors niets tekort komen. „We hoeven niet te leuren met tick ets en hotels. De grootste watersport- bladen van Europa zijn hier gewoon met journalisten present. Daaruit blijkt dat de naamsbekendheid van het Rondje gigantisch is", zegt Hans Een kantoortje verderop zit pi Bart Udding te zweten achle toetsenbord Hij heeft zojuistp richten verzonden naar de me Texel en controleert per telek het gelukt is. „Dit is de eerstekj ik per computer een fax verstuv daar. Maar het went snel. Verde ben we hier alles, behalve inter e-mail. Dat laatste proberen deze week nog te krijgen." Nu ogen Udding en collega Rienks nog ontspannen, mas- loop van de week krijgen zeN stuk drukker Woensdag arrM de cameraploeg van SBS 6 meeste andere journalisten e» sors zullen evenmin wachten terdag. De medewerkers kunnen ecte vast rekenen op steun van éi de catering. „De verzorging isj week uit de kunst", vertelt Jog mer. „An Anker en Anja vamfc zijn toffe meiden Zij zorgeni niets tekort komen: koffie, bro soep, alles kunnen we krijgen samenwerking schuilt de kras het Rondje. We zijn allemaaly gers, dan heb je automatic voor elkaar over." Kinderen hoeven zich bij de niet te vervelen In de tent kus tekenen en kleuren en/of zet schminken. Vrijdag van 151 18.00 uur is er een kleine ven voor alle kinderen die meetta terdag is van 11.30 tot 17 OOi nog een springkussen aanws Debutanten Tamara Dirksen en Marjolijn Smidt haalden hun fel begeerde eerste winstpunt in de klasse B Na het springen gingen El len Blom (B), Wendy Lampers (B) en Mariska Witte (L) trots met een winst punt naar huis. De afvaardiging van De Wadden- ruiters kwam zondag onverrichter zake huiswaarts, nadat de wedstrijd wegens onweer en slagregens was afgelast. Brouwers, de nieuw aangek p r.-man. „Vorig jaar was ikt,, als journalist. Toen heb ikalj; jullie beseffen amper welk ju, jullie in handen hebben. Dalts zijn is er denk ik dit jaar gekor De komst van drie tv-ploegeu|j RTL 5 en Studio Sport) is hieiy resultaat. „De organisatie hei afgewacht, maar heeft in een stadium contacten gelegd bji Daarnaast zijn we alle botents afgeweest, van Parijs tot Düss Een stuk opportunisme uitslrab helpt." Brouwers verwacht datd tere belangstelling van de pe gend jaar al zal leiden tot méér: bij de zeilers èn sponsors. Texelse zwemmers hebben opnieuw records gebroken. Nina Willemse stelde op de Nederlandse Kampioen schappen voor pupillen haar tijd op de 50 m vlinderslag scherper en werd elfde. Wouter Dogger viel net buiten de prijzen op een andere wedstrijd, maar eindigde op de 100 m rugslag ruim sneller dan zijn snelste tijd tot dat moment. Twee keer brons was er voor Britta Fokker op de 100 m rugslag en 100 m vrije slag. Mark Roeper had pech: hij finishte als eerste in de 100 m vlinderslag in 1.21.8. Dit was tevens een verbetering van zijn persoonlijke record, maar hij werd gedis kwalificeerd wegens een foutje in z'n beenslag. Aan het MBO in Alkmaar is Chantal Molanus geslaagd voor de opleiding SPW (Sociaal Pedagogisch Werk). Fietspad Als het aan b en w ligt wordt het fietspad van de Vuurtoren- weg niet doorgetrokken tot de Molen laan. 'Dit idee is herhaaldelijk aan gekaart door Erna Eelman van de VVD. Guus Hiddink zal vrijdagmiddag golfbaan „de Texelse" officieel openen. De coach van het Neder lands voetbalelftal valt deze eer te beurt omdat hij een fervent golf- liefhebber en regelmatig bezoeker van Texel is. De Achterhoeker zal niet de eerste bal slaan. Want nadat hij door middel van een tandemsprong is geland op het golfcomplex, staat Hiddink de meegenomen bal en club af aan Jan Kruyt. president van de Nederlandse Golf Federatie. Kruyt op zijn beurt mag proberen een hole-in-one te slaan. De directie van De Krim spa ten noch moeite om het eve onder de aandacht van de (lai media te brengen. Vrijdag e-r dag zijn tal van prominenten! voor wie allerlei feestelijke ach op het programma staan. Zos 18-holes openingstoernooi, i clinics gegeven door golf sionals en mogen de gasten in Henk de Velde wanneer diee reuze-catamaran de Ronde oa volgt Na de race staat eentr ting gepland tussen de vips organisatie van het Rondje Prominente gasten, naast H zijn onder meer de oud-K internationals Willy en Renét Kerkhof, componist Hans vanH en Olympisch surfkampioenS van den Berg. „Eén op de 100 automobilisten wil niet luisteren. Dan moet je één ding niet doen: kwaad worden. Want daarmee heb je jezelf te pakken. Zit je je nog uren op te winden, terwijl die gast het allang weer is vergeten." Joop Kramer en Gosse Waaijer ken nen hun pappenheimers. Beide vrijwilligers zijn deze week in touw als parkeerwacht bij het Rondje Texel. De invasie is in middels begonnen. Gistermiddag nam de Texelse Courant een kijkje achter de schermen bij paal 17. „Vorig Jaar bood iemand 150 gulden voor mijn trui", wijst Kramer op zijn sweater met opschrift Ronde om Texel Official. Hij ging niet op het aanbod in en ook zijn gele exemplaar van '97 koestert hij. Hoewel de zon volop schijnt, houdt Kramer zijn warme tricot vanmiddag aan. „De wind is verraderliik koud. verais ie met." Dun geklede strandbezoeksters zorgen dat de parkeerwachten het af en toe toch warm krijgen. „Ik heb vanmiddag weer veel tweedehands spul gezien", grijnst Kramer, doelend op de gerafelde spijkerbroeken die de mooie bruine benen eronder nauwe lijks verhullen Tweedehands kun je de Nacra SE van dealer Jan de Boer bepaald niet noemen De grote catamaran moet op zijn kant liggend worden vervoerd, anders is hij te breed De Boer arri veert op tijd. want de Ronde om Texel betekent voor hem handel. Hij heeft diverse masten en ander reserve materiaal meegenomen. „Als er wat kapot is, kloppen de zeilers bij mij aan Al jaren heb ik een vaste stek op het strand. Hopelijk staat de keet er nog, ik heb gehoord dat ze er een friettent van hebben gemaakt. Aankomende zeilers zijn in goede handen bij de medewerkers van het transport. Geroutineerd worden de aanhangers met catamarans losge koppeld van de personenauto en be vestigd achter de tractor, die ze naar hun ligplaats op het strand vervoert Zaterdag kwamen de eerste zeilers aan „Met elke boot komen er gemiddeld een stuk of vijf, zes. Nu kunnen we het nog met drie trekkers aan Later in de week rijden we met tien trekkers af en aan. Dan gaat het hurry up". vertelt Kees Eelman, die arriverende zeilers op het aankomstlerrein de weg wijst. Hij heeft alweer vele be kende handen geschud. Opvallend was volgens Eelman het aantal voor malige Oostduitse deelnemers „Ik heb al heel wat van die groene num merborden gezien. Sommigen had- ln één dag tijd verrees de kolossale feesttent op het strand. ir°*> f'Jr'' Hopman) Beeld van de massale dansles in Question Plaza. De Rab-wielerploeg heeft het einde van de Tour de Lasalle niet zonder kleerscheuren gehaald. Jan Zijm hield aan de slotavond een gek neusde schouder en beschadigde fiets over. Hij sloeg over de kop toen hij een paar vóór hem geval len deelnemers niet kon ontwijken. Op dit incident na blikten de Texelaars tevreden terug op hun debuut in de Helderse wielerronde. In het eindklassement legde Jordy Vinke beslag op de gedeelde ze vende plaats. Na vier dagen hardfietsen stond vrijdagavond in de binnenstad van Den Helder een criterium op het pro gramma. Rond de watertoren en op de Javastraat moesten 32 ronden worden afgelegd. Gaandeweg de avond werd het parcours omzoomd door enkele duizenden toeschou wers, waaronder ook Texelse suppor ters. Zij zagen hoe in het B-criterium Roel Bakker een vergeefse aanval deed om de witte leiderstrui in de wacht te slepen De 19-jarige scho lier ging in de kopgroep als negende over de streep, één plaats achter ploeggenoot Frans Hopman. Bakker behield in de totaalstand de derde plaats op 25 seconden van winnaar Mees Hoekstra Hopman klom naar de 19e plaats, op enige afstand ge volgd door Jan Zijm, Hans van Osch Tijdens een bezoek aan Duinkerken stuitte P Inpijn uit Den Burg op een brug die min of meer naar Texel is vernoemd. „De brug ligt aan de Rue de I'Admiral De Ruyter", schrijft Inpijn de redactie. „Wat ik er zo'n beetje van begrijp, heeft Jean Bartin 1694 nabij Texel in een zeeslag iets met 20 schepen uitgehaald. Misschien dat u zelf de tekst beter begrijpt.Helaas. Maar toch attent om er een foto van te maken en op te sturen. en Willem van Tatenhove, die de hele week een constante prestatie lever den. Paul Hoogendijk was door een lekke band iets verder teruggeslagen De A-rijders maakten er voor het pu bliek een spektakelstuk van. De drie coureurs uit de Rab-brigade kwamen er in dit geweld echter niet aan te pas Otto Goënga. die zich dankzij een sterk optreden eerder tijdens de week bij de „elite" had geschaard, kwam al snel op achterstand, evenals Marten Visser Jordy Vinke slaagde er wel in om bij het peloton te blijven en dat Zes vissers zaten dit weekend een uur achter hun hengel, toen ze moes ten vluchten voor het naderende on weer Rein Kuyper had al een vis van 36 cm gevangen en werd daarom tot winnaar uitgeroepen. De volgende wedstrijd begint zaterdag om 19.00 uur op het strand bij paal 28 Vijf Texelse leden van het Contact Oud-Mariniers (COM) namen zater dag met succes deel aan de jaarlijkse COM sportdag in Doorn Met twee bekers keerden ze op het eiland te rug. Klaas van der Veen. Dirk Bakker, Fried Kortenhoeven, Joop Saalmink en Herman Ploeger trachtten de no dige punten te vergaren met puzze len met kaart en kompas, pistool schieten, luchtbuks schieten en jeu de boules. De Noordhollandse depu tatie waarin ze zaten kreeg een tweede prijs. De tevens behaalde zesde prijs gaf nog meer voldoening. Want die werd behaald op het onder deel jeu de boules, en dat was een aangelegenheid van (oudere) Texelse COM-leden. De oud-mariniers willen volgend jaar met een veel grotere Texelse afvaar diging aan de sportdag meedoen. leverde hem in het algemeen klasse ment nog een plaats winst op. De Helderse vedette Rob Wassenburg deed in de slotronden een geslaagde machtsgreep en won voor de derde maal in zijn carrière de Tour de Las alle De Texelse ploeg, dagelijks ge steund door een enthousiast begeleidingsteam, zal volgend jaar zeker weer van de partij zijn. De Texelse triathlonjeugd moet zich meer in de breedte ontwikke len. Dat is de conclusie na de tweede wedstrijd in het nationale circuit, afgelopen weekend in Nijeveen (Drente). De jonge Texelaars blinken wel uit op hun favoriete onderdeel, maar zijn niet allround genoeg om zich met de top te meten. De prestaties waren vergelijkbaar met die van de wedstrijd op Texel, twee weken geleden Kim Kooger behaalde ditmaal bij de meisjes 17- 21 jaar de zevende plaats. In dezelfde leeftijdscategorie werden Robert Bak ker, Jan Dankers, Erik Bakker en Jeroen Huizinga respectievelijk 18e, 20e, 22e en 25e. Sebastiaan Ran en Roberl-Jan Appel klasseerden zich als 19e en 21e. De echte toppers zijn op alle onder delen sterk en kunnen daarom op de finish een voorsprong van vijf a tien minuten opbouwen in een wedstrijd die iets meer dan een uur duurt Op hun specialismen komen de Texelaars goed mee. Ran komt bij het zwemmen met de besten mee, Appel en Dankers bij het wielrennen en Robert Bakker bij het lopen. Gerichte training op hun zwakkere onderdelen kan er wellicht toe leiden dat Ingrid van Lubek in de toekomst met haar eentje de Texelse eer hoeft hoog te houden. Leerlingen van OSG De Hogeberg kijken toe hoe twee acteurs van theatergroep Frappantelkaar innig omhelzen De vrijscène is onderdeel van het stuk „La Vinia. fantasieën over zwak vlees en sterke con dooms", over sexualiteit en veilig vrijen. De acteurs traden vrijdag morgen op in de Burg De Koninghal. Bijzonder aan de voorstelling was dat de leerlingen er via een rollenspel actief bij werden betrokken. (Foto Gerard Timmerman) Voor veel scholieren is het een span nende dag, want vandaag worden de uitslagen van de eindexamens be kend gemaakt. Gisteravond konden de kandidaten van OSG De Hoge berg zich nog even zorgeloos verma ken tijdens het jaarlijkse examen- feest De organisatie, bestaande uit leerlingen van 4 Havo en 5 VWO en enkele docenten, had gekozen voor het thema „High School Prom". Ge heel naar Amerikaans voorbeeld moesten de examinandi in sjieke kle ding verschijnen. Zo'n 130 jongens en meis/es gaven gehoor aan deze oproep. Het enige dat ze tevoren wis ten, was dat ze om kwart over zeven moesten verzamelen bij de meester De Koninghal. Onds voering van het fanfarekoif marcheerden ze naar de G plaats, waar discotheek 0. Plaza het eindpunt leek Lék de OSG'ers leerden daar 4 Helders danspaar in één uur! rock&roll dans, die ze later of eindelijke feestlokatie ween moeten uitvoeren. Met een i stoet auto's ging het gezelstM nog naar hotel Opdum, waad- een toneelstukje opvoerden slotte belandden de feestgari een boerenschuur aan dek weg. Daar werd tot in de kier tjes flink geswingd op mum Poundcake, Martin Trap Beers. Klapstuk was de vek van de danskoning en -toni

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 6