zeer matig bezocht Vernieuwd festival Eilandschutters tweede bij natte Texelronde De rits gaat dicht Organisatie vrij optimistisch, maar: ■r-ï MIDSUMMER ^RHYTHM juNiks ^JAZZFESTIVAL BÜH3BIEHI istelijke scholen B en w in brief: „Nadere afspraken over oefeningen" Mast gebroken in slecht weer Bijdrage N9 niet uitsmeren Nabestaanden DC3-slachtoffers bijeen op Texel Vijf kabouters nemen de benen Scouting bezorgt eigen wc-papier Mensen -= IEXELSEJ- colJRANT W dekrim (iet Jazzfestival ten dode opgeschreven? Die vraag drong [hafgelopen weekeinde sterker op dan ooit. Want nadat tloslaten van de combinatie Jazz - Rondje Texel de laat- [twiee jaar al weinig succes had opgeleverd, bleek dit- aal dat ook een bonte variatie aan stijlen niet voor de ■oogde massale toeloop van toeschouwers kon zorgen, ganisator Joop Groen had echter genoeg enthousiaste acties gehoord over het „nieuwe" Rhythm Jazz Festi- „Nu moeten die zich gaan rondspreken." iiai vrijdag, toen het straat- teden van de Oriënt Dixieland •ess wegens de regen werd ge- lU,was de publieke belangstelling ijnalisch laag. Zo kon het gebeu- dai de befaamde Bob Kerr and his wpee Band zich in de serre van Lindeboom stond uit te sloven y met meer dan een handvol aigslellenden Het (uitstekende) teert dat het Texelse Intrude ver- jde in de J'elleboog had zelfs iiweg van een betaalde repetitie nd half twaalf bevonden zich vijf tien mensen in het pand, inclusief de medewerkers achter de bar van de discotheek. Voor de cafés was de situatie iets draaglijker Zij trokken veel vaste klanten en een enkele passant, zodat het in de Twaalf Balcken, De Zwaan en In den Grooten Slock tenminste zo druk was als op een reguliere vrijdag avond. De Karseboom vormde de uitzondering die de regel bevestigt. Dat was uiteraard voor een deel te danken aan het swingende geluid dat Dick Remelmks Fishmarket Swing Boys voortbrachten, maar duidelijk moge ook zijn dat voor een uitpui lende Karseboom geen volksoproer nodig is Indruk Zaterdag was de belangstelling gro ter. In de cafés was het nog iets druk ker dan de dag en/oor Maar ditmaal kwamen ook veel mensen naar de hoofdattracties in De Lindeboom. In de serre keken en luisterden zij er naar veterane Rosa King, die met haar jonge band Upside Down net als in het verleden diepe indruk maakte Op sommige momenten was de zaal zelfs te klein. Wellicht had de organi satie de Amerikaanse diva beter in het grotere Question Plaza kunnen laten optreden, want de clowns van Bob Kerr trokken daar beduidend minder toeschouwers De grote aandacht voor Rosa King zorgde ook voor andere gespreks stof Het geval wilde namelijk dat zij en haar band „oude" \azz en blues fcboom. zaterdagavond. In de beginjaren van het festival zag het op die dag zwart van de mensen, nu konden ze rustig aan i'dtje vlakbij het podium zitten. (en op te heffen. We inspireren iar, maar de nestgeur blijft", aldus titter Hans Daalder van de ooi met de Bijbel Voor zover er igmgsverschillen zijn. zijn die fundamenteel Een voor de leden van de school met de etoOosterend blijven meestal lid. els hun kinderen van school zijn. hel gevolg dat er zelfs in de irdsnog leden zitten. Bij de CVO- #1 in Den Burg houdt het lid- Schap doorgaans op als de kin van school zijn. Daarmee is tod waarom de kleinere school flerend meer leden (160) heeft de 100 leden tellende school in 8urg Democratisch en directies groeiden de af- ïen drie jaar naar elkaar toe. Bij Maclen was voortdurend ook de Sszeggenschapsraad betrokken, am een intentieverklaring en er ten werkgroepen in het leven "!Pen, elk om een bepaald facet da fusie te bekijken financien, «twen en andere bezittingen, personeel, identiteit etc Een stuur groep zette de conclusies op een rij en bracht rapport uit met het duide lijke advies doorgaan. Het afgelopen jaar werden de puntjes op de i gezet Onder andere werd besloten tot het oprichten van een steunstichting die een rol speelt bij het gelijkwaardig maken van de materiële inbreng van de fuserende scholen. Eind augustus wordt de oprichtings vergadering gehouden van de nieuwe schoolvereniging. Dan krijgt de fusie formeel zijn beslag en wor den de handtekeningen gezet. De schooldirecteuren Jan Bot (links) en Elias Hordijk tonen een Texelse vlag waarvan de groene CVO-helft en de zwarte SmdB- helft door een ritssluiting bijeen worden gehouden. Tijdens de fusiebesprekingen werd daar mee de voortgang van het proces aangegeven. De rits werd telkens wat dichter getrokken, totdat hij donderdag helemaal dicht was... (Foto Harry do Graaf) De militaire verplaatsingsoefening die in de week voor de Ronde om Texel werd gehouden bij paal 15, is voor b en w reden om nadere af spraken te maken met Defensie. Het college schrijft dit aan de Werkgroep Landschapszorg, die zich eraan had gestoord dat de oefening plaatsvond in de nabij heid van de duinen die de bestem ming „natuurgebied" hebben. Het college wijst erop dat zij slechts een beperkte bevoegdheid heeft. Over militaire helikopters (waarvan eerst sprake was) heeft de gemeente niets te vertellen. Dit in tègenstelling tot burgertoestellen, die wel toestem ming van de burgemeester nodig hebben als ze buiten het vliegveld willen landen Verder speelde de oe fening van de 13e infanteriecom- pagnie van het 1e Mariniersbataljon zich uitsluitend af op openbare wegen en paden Evenals Landschapszorg is het col lege er echter met blij mee. „Gelet op het toeristenseizoen, de vele natuur gebieden en de Ronde om Texel kan een dergelijke oefening ongelukkig worden genoemd Daarnaast stellen b en w de vraag of het (toeristen)- eiland Texel wel een geschikte loka- tie voor dergelijke oefeningen is Het college wil dit aan de orde stellen in een gesprek met Defensie. In het vrij slechte weer van zon-\ dagmiddag kwam op de Wadden zee ter hoogte van 't Horntje een jacht in moeilijkheden. De mast brak en boorde zich in de romp, waardoor het vaartuig (dat opweg was van Den Helder naar Oud- eschild) lek raakte en water maakte. Als gevolg van hel vriendelijke weer waagden zich zaterdagmiddag tamelijk veel mensen op straat De Cultivated Swab Jazzband profiteerde optimaal en verzorgde op verschillende locaties humoristische optredens. Een buitcnoptreden van the Orient Dixieland Express viel vrijdagavond in het water De Jan Kuhne Bigband musiceerde zondagavond noodgedwongen in De Lindeboom speelden. Juist het genre waarmee het Jazzfestival bekend werd maar dat in de andere zalen niet meer te beluisteren viel. Vooral voor de oude ren leek het festival daarmee in aan trekkelijkheid te hebben ingeboet. Organisator Joop Groen denkt daar echter anders over. „Het probleem met de ouderen was dat ze toch al niet meer zo erg kwamen. Ook met jazz-oude stijl haal je ze met terug. Het klinkt misschien hard. maar je doet er daarom waarschijnlijk beter aan geen rekening met deze groep te houden Veertigers Groen had vooral veel enthousiaste veertigers gesproken „Ze waren erg te spreken over de hoeveelheid aan stijlen. In het verleden kregen we wel eens het verwijt een eenheidsworst te bieden, nu was er voor ieder wat wils Omdat het niet zo stampvol was als vroeger, kon men bovendien gemak kelijk van de ene naar de andere zaal trekken." De organisatie wil volgend jaar nog meer veertigers (en mogelijk derti gers) van de overkant lokken door samenwerking met de VVV. Gedacht wordt aan de mogelijkheid om logies en een passepartout in één arrange ment aan te bieden. Het festival later in het seizoen plan nen, is volgens Groen geen optie. „Dan kom je in het vaarwater van het Hollands Festival En bovendien zijn er in het hoogseizoen voornamelijk ouders met jonge kinderen op Texel Die gaan toch niet te stappen Tieners en twintigers waren tijdens het festival nauwelijks vertegenwoor digd. Alleen B'E'D trok in de J'elleboog zaterdag de nodige puber- meisjes, die met luid gegil hun liefde voor de nauwelijks oudere jongens uitschreeuwden. Van grote drukte was in de discotheek echter absoluut geen sprake; Den Burg lijkt in dat opzicht de slag met De Koog te heb ben verloren. Groen en de zijnen zijn niet van plan alles op alles te zetten om daar in le- De gemeentelijke bijdrage voor aan passing van de N9 zou worden uitge smeerd over vijf jaar. Er is echter een verzoek binnen gekomen of de ƒ130.000,- ineens kan worden be taald Er kan namelijk nog niet wor den gestart met de werkzaamheden omdat de Kamer van Koophandel met bijdraagt. Dat was wel het geval bij het eerste deel van de aanpassing, maar wettelijke beletsels maken een dergelijke actie nu onmogelijk. Het financiële gat kan worden gedicht met het rentevoordeel als de ge meentelijke bijdragen ineens worden gegeven Het Texelse college wil het wel mits hun voorwaarde overeind blijft, de N9 moet autoweg worden. Ongeveer honderd nabestaanden van de mensen die op 25 septem ber vorig jaar om het leven kwa men bij de Dakota-ramp, waren zaterdag op Texel. De samenkomst was bedoeld als onderdeel van het rouwproces dat zij doormaken. Daarbij maakten ze zoveel mogelijk mee wat hun dierbaren op Texel hadden beleefd alvorens ze aan boord gingen van het toestel voor de thuisreis. der geval gedurende hun festival ver andering in te brengen. „De jeugd trekt massaal naar De Koog. dat is gewoon zo en daar verander je wei nig aan Misschien met een compleet andere programmering, maar aan een popfestival zijn we als organisa tie nog niet toe." Consequentie De geringe belangstelling op vrijdag heeft waarschijnlijk wél consequen ties voor volgend jaar Besloten is er uiteraard nog niks, maar Groen wil wel kwijt dat er wat hem betreft tijdens In de nacht van zaterdag op zon dag zijn vijf tuinkabouters spoor loos verdwenen Het kwintet stond op het terras van een wo ning in het Jan Dirksoord in Den Burg. Blijkbaar hebben onbeken den het vijftal verwijderd en mee genomen. Sporen van vernieling werden met aangetroffen. Op merkelijk is dat een haant/e wél is achtergebleven. De 81-jarige bewoner, die de kabouters (vier grote en één kleine) enkele maanden geleden neerzette, heeft gisteren aangifte gedaan bij de politie. Hij hoopt echter dat de dader(s) de beelden uit zichzelf weer zullen terug zetten. de eerste avond niet meer overal optredens zullen zijn. „Dat heeft geen zin. Ik denk dat één topper op vrijdag genoeg is." Het slotoptreden van D 'Wys Voices of Soul. zondag in De Zwaan, bewees in ieder geval dat het Texelse publiek zelfs op een minder aantrekkelijke avond best warmloopt voor een kwalitatief hoogstaande band Tekst Joop Rommets Foto's Harry de Graaf Jeugdleden van Scouting Texel gaan deze week langs de deur met toiletpapier. Niet omdat de kinde ren héél nodig moeten, maar om dat ze de kas van hun vereniging willen spekken. De opbrengst van de actie is bestemd voor de aan schaf van spelmaterialen. De ,,wc-rollen actie" duurt tot en met zaterdag en gaat uit van de afdeling gidsen (meisjes 11-14 jaar). De jeugd heeft vierpaks rollen te koop, voorzien van een zelf ontworpen scouting-wik- kel. Het is geen landelijke actie, maar een eigen initiatief van Scouting Texel. In elk geval gaan de scouts op pad in Den Burg Verder wordt gepro beerd een zo groot mogelijk deel van het eiland te bestrijken Op het verlanglijstje staan o.a. een volleybal, voetbal en reflectiehesjes. De Eilandschutters zijn tweede ge worden bij de Texelronde, de jaar lijkse wedstrijd die zondag voor de twintigste keer werd gehouden. Er werd aan meegedaan door 59 schutters van dertien verenigin gen. voornamelijk uit Noordhol land. Er hadden er zich meer (73) aange meld maar door de slechte weers vooruitzichten was een aantal niet komen opdagen. Het was inderdaad een natte bedoe ning op de speelweide in de Dennen. Ook de soms harde wind die met de buien gepaard ging. gooide roet in het eten. Af en toe moest worden gepau zeerd. Er werd geschoten op 35 en 25 me ter. Vooral bij de 35 meter viel het water met bakken uit de lucht, maar de hele wedstrijd kon uiteindelijk toch worden afgewerkt. Spannend was de strijd om de derde plaats heren, klasse 2. Eilandschutter Ronald Witte en Arnold Verheijen van „Streekschutters" uit Stedebroec ga ven elkaar in punten mets toe Witte kreeg echter de derde plaats omdat hij tijdens de hele wedstrijd tien maal een tien had geschoten en Verheijen vier keer een tien. In de damesklasse legde Eiland- schutter lemelda van Heerwaarden met 462 punten beslag op de vierde plaats. Beste Eilandschutter was Willem Vlas die bij heren klasse 1 met 562 pun ten de vijfde plaats bezette, op de voet gevolgd door Henk Witte die in dezelfde klasse met 556 punten op de zesde plaats kwam. De volgende vijf Eilandschutters wisten zich in het individuele toernooi in de prijzen te schie ten Heren klasse 2: Ed Vermeulen (1e plaats); Ronald witte (3e plaats) Veteranen: Evert van Bockom Maas (3e plaats), Junioren: Robin van der Slikke (1e plaats) Aspiranten Merijn de Steur (3e plaats) Overige individuele uitslagen van Texelse schutters Heren, klasse 2 1. Ed Vermeulen; 3 Ronald Witte Heren, klasse 3 5 Jaap Ja ger, 6. Ben Moor, 7 Jan Tijsen, 12. Henk de Steur; 13 Herko van Heerwaarden; 16 Dirk Witte Veteranen. 3 Evert van Bockom Maas; 6 Kees van Heerwaarden. Aspiranten 3. Merijn de Steur DINSDAG 24 JUNI 1997 Edwin Daalder uit Oosterend is in Den Helder geslaagd aan de MTS, afdeling werktuigbouwkunde Hij treedt in dienst van de marine luchtvaartdienst en krijgt vliegveld De Kooy als standplaats. De vier opvarenden lieten het jacht ter maakten ze onder leiding van Dick hoogte van de Prins Hendrik-dijk aan Schermer een vogelexcursie in De de grond lopen, waardoor verder slufter. Op het vliegveld werden ze wegzinken onmogelijk werd. Assis- ontvangen in de hangaar, waar het tentie werd verleend door de KNRM- Woord werd gevoerd door DDA-voor- boten Suzanna en Nine Anna van zjtter Anne Cor Groeneveld en direc- Den Helder en de rubberboot Zalm teur Ed de Bruijn van vliegveld Texel, van Texel. De kapotte mast werd Bloemen werden gelegd op de plaats geborgen, er werden pompen aan ^ij het platform, vanwaar de Dakota boord gebracht en het lek werd pro- Vorig jaar wegtaxiede voor de vlucht, visorisch gedicht Daarna werd het ^ie enkele minuten later in de Wad- vaartuig naar Den Helder gesleept. denzee zou eindigen Onder bescherming van een paraplu worden de punten genoteerd. (Foto Harry de Graaf) Aan het Friesland College te Drach ten behaalde Ivonne Felkers het di ploma ziekenverzorging. De oud- Texelse is werkzaam in verpleeghuis Bornia Herne te Leeuwarden. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is oud-Texelse Nathalie van der Slikke (25) afgestudeerd aan de Faculteit der Letteren, richting In ternationale Bedrijfscommunicatie. Zij deed haar eindonderzoek bij ID-DLO in Lelystad. Aan het MBO in Hoorn slaagde Jeanet Verhoeve uit De Koog on langs voor het examen Sociaal Peda gogisch Werk. Zij zal haar studie ver volgen aan het HBO-V in Amsterdam. (Advertentie) BIOSCOOP Cinema Texel Gravenstraat 33 Den Burg "S 31 20 27 Liar Liar: lachen met Jim Carrey dagelijks 21.30 uur di. 24/6 en wo. 25/6 19.00 uur TURBULENCE. VLIEGTUIG-RAMPENFILM do. 26/6 t/m wo. 2/7 19.00 uur KINDERMATINEE: 101 ECHTE DALMATIERS Nederlands gesproken v a. zaterdag dagelijks 14 00 uur Zie ook Texeltext pagina 433 HOTEL De Lindeboom Gmcneplaats 14 Den Burg 11 20 41 Question Plaza" Elke zaterdag in juni: jaren '70 '80- discoparty Toegang: gratis Di. 1 juli Bubbling Toorop Tno "Hormonale Swing op de spits met de Bubbles" (21.00 uur,/20.00//15,00) Di. 8 juli Mario 8 Lu do en Johan Hoogeboom (21.00 uur,/20,00//15,00) Do. 3 en Do. 10 Juli Kindertheater "Lang leve de Opera' (16 30 uur, vrij entree) Ma 7 juli Kindertheater Doe-Maar-Mee-Restaurant Klojo 8 Ko" (1730 uur, ƒ25,00) Diner - Cabaret Wo 25, Vr. 27. Za. 28 juni, Wo 2, Vr 4 en Za. 5 juli Zie ook Texeltxt pag 706 VAKANTIECENTRUM DE KRIM TEXEL Roggeslootweg 6 Dc Cocksdorp 39 01 11

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5