Diploma-uitreiking sober en gevoelig F amilieberichtenn F amilieberichten .TEXELSE J> COURANT- Lekkend dak CVO wordt vervangen Zwemmen voortaan een „A-B-C-tje" Poul Verhagen beste visser Eilandcompetitie tennis Boom en V.d.Vis beste tijdrijders Mislukte vrijpartij of verkrachting? GroenLinks schrijft Rosenmöller over militair incident Brandje Jordy Vinke wint Friese klassieker Veel spanning bij motocross VRIJDAG 27 JUNI 1997 diploma-uitreiking van OSG De jogeberg had gisteravond een ;„voudig karakter. Als gevolg in het plotselinge overlijden van ilher Spoelstra, die slaagde voor tl Mavo-examen, waren de fees tlieden tot een minimum inge- Maar door in de verschil de bijdragen op persoonlijke !e aandacht aan het sterfgeval ^steden, was toch sprake van bijzondere avond. Na afloop Kid bedroefd maar met een ze- ,,e opluchting teruggeblikt. „Dit jsgoed zo", aldus de algemene plnie. ikersverse gediplomererden waren ruim vóór aanvang van de ceremo- emde Burgemeester de Koninghal het tragische voorval op de iogte gesteld. De snel ingelichte boolleiding had woensdag iedere jokkene een brief gestuurd waarin dhers overlijden werd gemeld, sdingen die op welke wijze dan ook yihet nieuws verstoken waren ge- sen, hoorden het donderdag vroeg avond in het schoolgebouw, ar werden - zoals gepland - de di- nma's officieel ondertekend, omdat a plichtpleging wegens de massa- et wel erg veel tijd zou opslokken mneer dat nog in de Bgm. de minghal moest gebeuren. Klasge noten van Esther werden woensdag al ingelicht. Samen met een aantal docenten kwamen ze 's avonds in de school bijeen, om „onder elkaar" het eerste leed te verwerken Trots Rector Henk de Vries opende de avond door een gedichtje voor te le zen dat Esther eerder dit jaar schreef. Vervolgens verleide hij dat hij woens dag haar ouders had opgezocht. Sa men waren ze tot de conclusie geko men dat de ceremonie „gewoon" doorgang zou moeten vinden. „Esthers ouders zijn erg trots op haar Ze wilden ook haar diploma in ontvangst nemen." Kort ging de rector daarna in op de prachtige periode die de eindexamenleerlingen hadden afge sloten. Van alle kandidaten is maar liefst 96% direct of na (een) herexamen(s) geslaagd. Maar in de voorbije periode hadden ze niet al leen kennis opgedaan, zo betoogde De Vries, maar ook de wijsheid, de vaardigheden en het respect voor anderen om met een gerust hart de toekomst tegemoet te kunnen zien. Ook de leraren, mentoren, ouders, broers en zussen werden in de hulde betrokken. Waar onder andere om standigheden het ene applaus het andere had opgevolgd, werd nu één De christelijke basisschool De Fontein (voorheen CVO) in Den Burg krijgt nieuwe bedekking van het platte dak. B en w hebben be sloten daarvoor maximaal f144.471,- beschikbaar te stellen zonder het oordeel van de gemeen teraad af te wachten. Dat laatste wordt gerechtvaardigd gevonden omdat het een spoedeisend karwei is. Het werk moet persé tijdens de schoolvakantie gebeuren om de gang van zaken op school niet te verstoren. Erg riskant is dit vooruitlopen niet aangezien het werk niet omstreden is en de raad al in februari een voorbereidingskrediet beschikbaar heeft gesteld. De te vervangen dakbedekking is ongeveer 300 m2. Een groot deel ervan werd nog maar 15 jaar geleden aangebracht maar de toplaag is nu al kapot zodat het op diverse plaatsen lekt. „Al drie jaar moeten we overal in de school emmers neerzetten als het regent", vertelt schooldirecteur Jan Bot Op de voor de hand liggende conclusie dat de dakbedekking qua materiaal of werkwijze ondeugdelijk is, geven de betrokkenen geen com mentaar. Feit is dat de Londo-normen (regels voor vervanging van scholen en schoolbenodigdheden) er vanuit gaan dat een dakbedekking van dit type minstens 20 jaar meegaat. Jaap Dros herdenkt zingend Esther Spoelstra. keer luid geklapt „Voor iedereen." Verslagen Ook in de toespraak van wethouder Nel Eelman stond het plotselinge overlijden van de OSG-leerlinge cen traal. Zij vertelde - samen met de anderen in het gemeentebestuur - diepe machteloosheid en verslagen heid te voelen, „voor Esther, die hier had moeten zijn." Ook de wethouder ging kort in op de fraaie resultaten die leerlingen en le raren met elkaar hadden geboekt. Zij illustreerde dit succes aan de hand van één voorbeeld: van VBO- leerlinge Hedwich Terpstra, die in april als eerste eindigde in een regio nale competitie banktimmeren en van docent Sipke Steegstra, die haar de steun en het vertrouwen gaf om zich op deze manier te ontwikkelen. Liedjes Emotioneel was tenslotte de bijdrage van docent Jaap Dros De laatste ja- (toto Harry de Graaf) ren was het gebruikelijk dat hij met een heel koor van eindexamen leerlingen het feest opluisterde. Dit maal zong Dros solo een tweetal lied jes. Eén had betrekking op de betrekkelijkheid van het leven. Het andere ging over de sterren, waar Esther wellicht tussen te vinden was. „De sterren staan ver weg. Maar aan de andere kant zijn ze ook zo dicht bij, want iedere avond keren ze weer." 'e kinderen die vrijdag in zwem- iJ Molenkoog afzwommen voor s A of B diploma hadden een imeur... Ze waren namelijk de islen die ook al enkele onderde- uit het nieuwe Zwem ABC tchten laten zien. Als beloning svoor kregen ze ook een tweede tana mee naar huis, het A+ of IB+diploma. s«as voor de vele toeschouwers Seen een goede kans om eens in praktijk te zien hoe het nieuwe snplan er uit gaat zien. a A waren er 25 afzwemmertjes loor B liefst 48, allemaal hartelijk ijemoedigd door de in groten ie meegekomen ouders, broer- ttusjes, oma's, opa's en vriend- dVerhagen toonde zich afgelopen sekeinde de beste sportvisser bij iwedstrijd vanaf het strand bij paal Hij ving vier botten met een totale ijtevan 122 centimeter. Arie Vis- sverschalkte drie botten van ge- nenli|k 99 cm Cor Huisman aide eveneens drie vissen binnen, aaomdat deze bij elkaar slechts 66 maren moest Huisman genoegen men met de derde plaats, ii de wedstrijd deden vijf vissers ee Zij troffen zuidelijke wind en een Me branding. In totaal werden der- nbotterr opgetakeld, laatste wedstrijd voor de zomers- pslaat zaterdagavond op het pro- arrrnia Deelnemers moeten zich ór1900 melden op de Rival. jes. De examinatoren waren Piet Schneider en Niels van Arkel. Geslaagd zijn: Diploma A Gemma Drijver, Eva Groot, Lorian Grabowski, William Witte, Simon Kramer, Ste ven Bolier, Yvonne Huisman, Josien Wessels, Robbin de Geest, Wouter Kuipers. Peter Bos, Joost Bakker, Marissa Zegel. Leon van Sambeek, Tamara Zijm, Sander Vermeulen, Gerold Eelman, Manon Boogaard, Sanne Sieprath, Marloes van de Beek, Chiara Cusciola, Jan Eppink, Lianne Dijker, Ruda-Ann Vledder, Joél Veldhuizen Diploma B Lynn van der Wel. Marianne Schoo, Pool Maikel, Wilma Amens, Manëlle Bolier, Maaike van de Knaap, Jakolien van der Meer, Bram Ruarus. Douwe Vonk, Mark Schoo, Jorina Hooyschuur. Wim van de Meer. Iris Blom, Kim Zuidema, Monique Rijk, Martme Koster, Gijsje Wissenburg. Dewi van de Plaats,Maneke de Goede.Timmy Kamp. Anna Riddennkhof, Danny de Ridder, Maarten Eelman, Robbin Voorend. Carolien Veeger Diploma B Robin Stroo. Lucas Gerritsen, Manssja Lakeman, Lars den Braven, Frank Giese, Kevin Tolboom. Simon Kikkert Nelleke Kok, Jacco Boersen, Lilian Vriezema, Monique Siersma, Leon Westerlaken, Ricardo de Wit, Yony Houwing. Natanja Hin, Leone Barhorst, Deneesh Jeyakumar, Thomas Tolboom. Daniël Terpstra, Cecile Ellen, Wesley Bosma, Narek Kazarjan. Het seizoen zit erop, de eiland competitie tennis is afgerond. Spelers die gelijk zijn geëindigd, zijn geplaatst aan de hand van de uitslag van de wedstrijd tussen hen beiden, waarbij het aantal games doorslaggevend was. Wedstrijden die zonder opgave van redenen niet zijn gespeeld, hebben geen wedstrijdpunten opgeleverd Bij reglementaire winst of verlies ge beurde dat wel. In verband met nieuwe inschrijvingen voor het tweede deel van de compe titie zijn enkele spelers ondanks de gradatie niet in een lagere poule te recht gekomen De najaarsronde begint in september. Uitslagen: Eerste ronde Poule 1 1 L Saai; 2 M Land, 3. M Jansen. 4. H Witte; 5. D. Bol (degr.) Poule 2; 1 M v/d Wetering (prom.); 2 H. d Porto, 3. R v/d Bent, 4 A v/d Velde. 5 J Beyert (degrPoule 3 H Pastoor (prom 2. P. Brons; 3. R Saai; 4 A Westerlaken; 5. H. Schraag (degr Poule 4 1. R Verduyn (prom 2 E Dankers; 3 L. Mantel, 4 N. Meyer; 5 N Erwich (degr.) Poule 5. 1. B. v Veen (prom 2 T v. Koppen; 3 A Kamstra.4 P Witte, 5.1.v Beek, 6. F Haasdijk (degr Poule 6 1 V. Koot (prom 2 I Rijpstra, 3 M v Liere, 4 P v. Benthum, 5 H Mulder Poule 7 1. R. Mulder; 2. J Zoetelief. 3 F Stolk; 4 H Maas, 5. H. Kikkert (teruggetrokken) Tweede ronde Poule 11 H Witte. 2 M Land; 3. L. Saai; 4 M v/d Wetering; 5. M Jansen (te ruggetrokken degr) Poule 2 1 H d Porto (prom 2. R v/d Bent. 3 D Bol, 4 P Brons; 5. H Pastoor; 6 A. v/d Velde (degr Poule 3 1 R Verduyn (prom); 2. H. Schraag; 3. J. Beyert; 4 H. pennmgs, 5. R Saai; 6. A Wester laken (degr.) Poule 4.1 O Werkman (prom.); 2 B v Veen, 3. L Mantel, 4 T. v Koppen, 5. N Meyer; 6 E Dankers (degr) Poule 5. N Erwich (prom 2 R Siebinga.3 P Witte. 4 I v Beek, 5 A. Kamstra, 6 V Koot (degrPoule 6: 1 I Rijpstra (prom 2 P v Benthum; 3 M. v Liere; 4 H Mulder; 5. F Haasdijk Poule 7: 1 F Stolk; 2 J Zoetelief, 3 W Oosterhof; 4 R. Mulder; 5. H Maas. Een stevige wind en een staartje re gen maakten het de deelnemers aan de tijdrit bij de IJsdijk vrijdagavond lastig. Van de 22 wielrenners legde Theo Boom het 24 km lange parcours het snelst af (36.40). Otto Goënga, bezig aan een sterk seizoen, was slechts twintig seconden langzamer. Junior Jan Dankers werd fraai derde (38.12), vóór de veteranen Hans van der Sloot (38.48) en Loek van Vliet (39.01). Ook Rien Brouwer (39.02) bleef onder de veertig minuten. Snel ste dame was Natascha van der Vis met een uitstekende 40.57. Tweede werd Bettina Lósser (43.05) en derde Erna Kuip (44.11). Op 4 juli wordt een ploegentijdnt van 24 km gehouden op hetzelfde parcours. Een 20-jarige Texelaar hoorde woensdag voor de Alkmaarse rechtbank een voorwaardelijke cel straf van zes maanden en 240 uur dienstverlening tegen zich eisen. Hij wordt verdacht van verkrach ting van een 16-jarig Texels meisje, eind vorig jaar. Volgens de jongen is echter sprake van „een uit de hand gelopen vrijage". De jongen, door officier van justitie mevr. A. Paulus betiteld als „de Don Juan van Texel", trof het meisje eind november '96 in een discotheek op het eiland. Ze voelde zich door hem aangetrokken en ging na afloop met hem naar buiten, waar het tot een intieme vrijpartij kwam. Het meisje verklaarde dat de jongen daarbij ver der ging dan zij wilde Een week la ter ging ze echter toch in op zijn uit nodiging om samen naar het zwemparadijs te gaan. In een kleed hokje gebeurde „het" -tegen haarzin- opnieuw. De Texelse GroenLinks-afdeling heeft hun landelijke voorman Paul Rosenmöller geschreven over het incident dat zich onlangs voordeed bij een militaire oefening op de zuidpunt van het eiland. Een onaangekon digde paradropping bij een natuurge bied zorgde voor enige onrust onder De jongen werd door haar ouders ter verantwoording geroepen en daar mee leek de kous af. Begin dit jaar deed het meisje echter toch aangifte van verkrachting. Tegenover de poli tie legde de jongen een bekentenis af. Volgens zijn advocaat mr. H Teunisse gebeurde dat echter mede onder druk van de situatie De Helderse raadsman vond dat het meisje vooral leek te hebben gehan deld uit teleurstelling dat de jongen geen verkering met haar wilde De officier was het daarmee niet eens „Zij zag wel wat in hem en kon geen weerstand bieden, maar hij heeft haar slecht behandeld. Ze heeft zich rot geschaamd in het kleedhokje en fysiek verzet geboden. Hij heeft zijn eigen lusten op haar botgevierd." In de eis nam de officier op dat de jongen een therapeutische behande ling ondergaat. Voldoet hij daar niet aan, dan moet hij alsnog zes maan den de cel in. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. de vogelstand. Volgens de Texelse afdeling is het excuus van Defensie verstomd door het lawaai van het volgende incident. „Er is eerder sprake van een regelmatige versto ring van kwetsbare natuurgebieden door militaire activiteiten. Extreem voorbeeld is de jolige helikopterpiloot die op 50 meter hoogte over een broedende lepelaarskolonie scheert", zo schrijft GroenLinks. Ook de voor gestelde slagboom aan het begin van de Mokweg wordt door de partij aan gehaald Gevraagd wordt welke ac tie Rosenmöller kan en wil onderne men om deze misstanden aan de kaak te stellen. Ten brandje in de motor van de af zuigkap zette gistermiddag de snack bar van Bowling De Koogel vol rook. De brandweer was er snel, maar van vuur was toen al geen sprake meer. Er werd voor de zekerheid gecontro leerd of het vuur niet doorsmeulde in de dakplaten. Dat was met het geval '«kenner Jordy Vinke heeft een sleie prijzenkast nodig. Zaterdag Kpte hij in Friesland een einorme Saai in de wacht als beloning voor 'fraaie overwinning in een 110 km "9® klassieker rond IJlst. Sals tijdens het door Vinke gewon- hopen Noordhollands kampioen- tepopTexel, raakte hij voorop met Fiiese coureur Tjomme Osinga. '10 mei was die vlucht geen lang beschoren, maar ditmaal bleef 'tweetal tot de finish voorop. Vinke ssloeg zijn rivaal met ruim verschil. >ee andere renners van de Rab- haalden de finish niet. Ge- 'a9d door wind, regen en hagel ^len Marten Visser en Frans Hop- 3,1 voortijdig de kleedkamer op. 'tierde motocross van de MAB- werd afgelopen zondag ge aard door slecht weer en een ""aedeelname. Toch kijkt de or- hlsatie terug op een geslaagde ""trijd, want er was volop strijd 's°ms vielen verrassende uitsla- te noteren. 1 Rodney Vermeer 2 Rick Dijker 3 Lotte ^er, 80cc 1 Dave de Jong 2.Joost de Win- r 3Jan vd Vis, 125cc junioren; 1.Michael 2.Rob Schraag 3.Joost van Heer- /f1' 125cc senioren 1 Richard van Baaren *3*11 vd Wert 3 Wouter Bakker. 250cc A J^klZijm 2 Rob Peetoom 3. Jack Vledder, 1 Pieter Koper 2 Henn van Maldegem de Winter Zoveel wilde je nog doen Zoveel wilde je nog leren Zoveel wilde je nog ontdekken En nu is je weg al ten einde Met grote verslagenheid en diepe droefheid ge ven wij kennis van het onverwacht overlijden van onze dierbare dochter en zus Esther <r 12-10-1980 t 25-6-1997 Albert Spoelstra Geeske Spoelstra-v.d. Heide Marcel Texel, 25 juni 1997 De Wittstraat 15. 1792 BN Oudeschild. Esther is overgebracht naar uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid om van Esther afscheid te nemen zaterdag 28 juni vanaf 13.00 uur in het uitvaart centrum. In het uitvaartcentrum is om 14.00 uur gelegen heid een woord te spreken, waarna we Esther naar haar rustplaats op de Oudeschilder begraaf plaats zullen begeleiden. Na de begrafenis is er in het uitvaartcentrum ge legenheid tot condoleren. Veel fijne herinneringen Verzachten onze smart Voorgoed uit ons midden Maar Esther je blijft altijd in ons hart. Oma Spoelstra Fam. Kaskes Opa en Oma v.d. Heide Fam. v.d. Heide Neven en Nichten I will remember the love our souls had sworn to make Now I watch the falling rain All my mind can see now is your face You left me incomplete All alone as the memories now unfold. Lieve Esther, Je zal altijd een plekje in m'n hart houden Marco Jou leren kennen was fijn, onbegrijpelijk dat het maar zo kort mocht zijn. Esther Spoelstra Wij wensen haar ouders en Marcel veel kracht en sterkte om dit grote verlies te dragen. Fam. C.A Eelman Oosterend. De Zee Ik wil helemaal niets doen Languit liggen op het strand Helemaal alleen Een zijn met het zand Maar wat ik doe of dee Ik wil maar een ding Een zijn met de zee Esther tebruan 1997 ONGELOOF VERBIJSTERING VERDRIET Wij leven mee met gezin en vrienden van Esther De leerlingen van 4 Mavo Dag lieve Esther We zullen je missen Leerlingen OSG "de Hogeberg" Esther Na 4 jaar, nooit meer samen fietsen. Saskia Marieke Suzanne Lange blonde haren, wapperend in de wind, een lach, een opgestoken hand. Esther Wat zal iedereen je missen. Sieme en Nel Elise en Patrick Robert-Jan Tot ons verdriet is plotseling overleden Esther Spoelstra We zagen je. je lachte en je ging weer weg.. We wensen familie, vrienden en Marco veel sterkte toe. Arjan, Pirn, Bart en Lotte Esther Onze tranen vormen het meer waarop je lang zaam wegdrijft. Souwie, Frouwine, Tijmen, Olie, Annelies Zoals jij keek. jouw glimlach. Lieve, lieve Esther Waarom? We zijn zo verdrietig Enzo Michel John Amsterdam- Petra en Deva Bosse Verbijsterd en met ongeloof hebben wij moeten vernemen dat onze leerling Esther Spoelstra zeer plotseling niet meer bij ons is. Wij hadden zelfs niet meer de gelegenheid haar het diploma te overhandigen waar ze onlangs voor geslaagd is. Wij leven mee met haar ouders, broer en familie. Personeel en Medezeggenschapsraad OSG „De Hogeberg" Petra, Souwie en Sanne, wat een verdriet Probeer door te gaan! Jullie leraren Verbijstenng en ongeloof troffen ons diep door het plotseling overlijden van Esther Spoelstra Zij mocht slechts 16 jaar worden. Wij wensen Ab, Geeske en Marcel de kracht toe dit grote verlies te dragen. Jos en Jantien Aad Nico en Nel Rick en Leny Tijmen en Els Marleen Jan en Anja Ed en Geke Rob en Marja Bruno en Tineke Arthur en Ina Johannes Adriaan en Isabelle Peter en Sandra Henk en Ans Dirk en Mery-Lou Herke en Mattie Joke en Hans Han en Sylvia Gerard en Lia Piet en Angelica Erik en Mieke Willem en Jannie collega's en partners politie Texel Texel, 25 juni 1997 Met verbijstering en ongeloof hebben wij kennis genomen van het overlijden van Esther Dochter van collega Albert Spoelstra en diens vrouw Geeske. Onze diepste gevoelens van me deleven gaan naar hen uit. Wij wensen Albert. Geeske, Marcel en verdere familie de komende tijd veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. Medewerkers van het district Den Helder/Texel. P^LITI E

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3