Serie huurwoningen J. Dirksoord gereed i Sloop Koger Hoop via wet afdwingen? Cd-rom encyclopedie Wadden- en Noordzee =- Mensen -= Start hoogseizoen Jeugd showt eigen badmode-ontwerpen Natuur brengt golfers van slag TEXELSE^ qouraNT - chaafwonden )ij aanrijding Auto bekrast Informatie „bij de vleet": Hopelijk krijgt straat ook snel opknapbeurt" Voorlichting asbest in gemeenterubriek Beursplein borg bij bootje Vijf generaties dochters bijeen 1-1-2 êiit'- Klif 12 jjj/ DE KRIM "-V-. VERVOLG VAN PAGINA 1 De logiesverstrekker ervaart dat va kantiegangers op een steeds later tijdstip hun vakantiebestemming kie zen. „Dat is wel wat anders dan een jaar of tien geleden, toen de accom modaties ruim van te voren werden geboekt Het weer in Nederland zal ongetwijfeld een rol spelen bij hun keus. En wellicht dat onze ooster buren vaker voor de Duitse Oostkust kiezen Pas nu de Nederlandse bouwvak deze week is begonnen zit eindelijk alles vol." Campings Volgens De Wit is juni gemiddeld ge nomen een redelijke maand geweest. „En september kan ook nog veel goedmaken. Onze ervaring is dat Texel dan nog goed in trek is Oor Zutphen, eigenaar van campings De Luwe Boshoek, Dekkerskoog en Coogherveld, zit al wekenlang volge boekt. „Ik heb veel kampeerders, waaronder behoorlijk wat vaste gas ten, moeten teleurstellen. Sinds de bouw van het villapark aan de Kamperfoelieweg. waardoor ik plaat sen heb moeten afstaan, mag ik het „Ontwerp je eigen waterbestendige kleding en kom die showen bij het zwembad". Zo luidt de opdracht van zwembad Molenkoog vooralle kinde ren die vakantie hebben De jonge ontwerp(st)ers c.q mannequins mo gen donderdagmiddag hun badmode laten zien. Over het ondiepe bad komt een speciale loopplank. Naar verluidt komen ook twee badmees ters met een creatie op de proppen De modeshow begint om 13 30 uur, deelname is gratis. Er zijn drie leef tijdsgroepen 0 t/m 5, 6 t/m 10 en 11 jaar en ouder. Elke deelnemer krijgt een verrassing Voor de winnaars zijn er mooie prijzen, beschikbaar gesteld door Marlen Classics uit Den Burg. Ondanks het warme weer meldden zich zondag 23 golfers voor de maandwedstrijfj. De deelnemers ge noten van de zich prachtig ontwikke lende golfbaan, telkens opnieuw wer den ze verrast door wisselende patronen van bloeiende veld bloemen. Mogelijk werden sommigen hierdoor en door de talrijke vogels afgeleid, want de scores liepen sterk uiteen: 32 stablefort punten voor de winnaar, terwijl de hekkesluiter slechts 4 punten haalde. Uitslagen Heren 1 Jan Winnubst (32 stablefort punten), 2. Erwin Lievenstro (27 pun ten), 3 Henk van Wijk (26 punten). Dames 1 Aja coutinho (18 punten), 2 Noortje de Bruyn (17 punten), 3 Elly Boorsma (13 pun ten) Neary heren Jan Winnubst. Longest dnve dames: Noortje de Bruyn. Longest drive heren Henk van Wijk Marline Westerlaken is geslaagd en mag zich nu gediplomeerd voetreflex therapeute noemen. Zij gaat het vak uitoefenen in haar praktijk in hotel De Pelikaan. Baby Femke ligt veilig in de armen van haar bet-overgrootmoeder. Moeder Jacqueline en de oma 's Tiny en Cornelia maken het familieportret compleet. (Foto Frans Hopman) Harige vrouw uit Den Burg bi| een aanrijding zondag- «I langs de Schilderweg schaaf- laan hoofd en benen opgelo- reed met haar snorfiets naar '9, toen haar uit tegenoverge- Thting een bromfiets naderde, 'd door een leeftijdgenoot uit "9 De brommer hield op het d onvoldoende rechts, waar passage op een ongeval uit- Beide voertuigen werden be- )d. 18-jarige vakantieganger uit Iffsse ontdekte dat zijn aan de !9 geparkeerde auto was 'roet afbeeldingen van de jo- "oet daarin de letter M. Het Jebeurd zijn in de nacht van *9 op zondag. De schade be- "ngeveer f2000,- |ak strandhuisje Onbeken den ingebroken in een Ulsie bij paal 28 van een 52- ï®1- De deur werd gefor- De daders gingen aan de dl enige ballen, een spel jeu "fsen een zonnescherm De bedraagt circa ƒ100,-. ..Zeegod'' Gerbrand Gaaff verraste de genodigden tijdens een rit over het strand. EcoMare heeft een digitale ency clopedie over de wadden en de Noordzee uitgebracht. De eerste editie, verkrijgbaar op cd-rom, heet „De Vleet". Particulieren, bedrijven en organisaties kunnen ƒ100,- een schat aan informatie in huis halen. Projectleider Gerbrand Gaaff, me dewerker van EcoMare, presen teerde de cd-rom vrijdag op lu dieke wijze. Verkleed als Neptunus, de God der Zee. rees Gaaff uit de branding toen genodigden op de Juttersplezier van Maarten Boon een ritje over het strand maakten. Gaaff was even te voren zogenaamd weggeroepen tij dens de overhandiging van het eer ste exemplaar. Het was voor de aanwezigen daarom een extra ver rassing dat hij letterlijk en figuurlijk weer boven water kwam. Met zijn optreden toonde Gaaff aan dat zijn band met het Nederlandse kustwater in de vier jaar dat hij aan het project heeft gewerkt, innige vor men heeft aangenomen. Hij sprak de hoop uit dat anderen net zo in de ban van het zoute ecomilieu van Wadden en Noordzee raken als hijzelf. Aanvullingen De cd-rom biedt die mogelijkheid. Het schijfje bevat liefst 943 onderwerpen, 861 illustraties en een uitgebreide li teratuurlijst over alle mogelijke aspec ten. „En dat betreft nog maar de eer ste editie. De werkversie telt al 1292 onderwerpen en 1074 illustraties, zó hard gaan de aanvullingen", aldus Gaaff. Volgens hem zou „De Vleet" (vernoemd naar een zeldzame rog èn een vorm van haringvisserij) in boek vorm een aardig rijtje op de boeken plank vullen. In een snikheet zaaltje demon- (Foto Peter van dor Wolf) streerde Gaaff vrijdag de mogelijkhe den van de cd-rom. Met een druk op de knop is het mogelijk om razend snel door het systeem te „bladeren". Door trefwoorden aan te klikken, kan meer specifieke informatie worden opgeroepen. Dat deze digitale tech niek tot de verbeelding van de jeugd spreekt, bleek uit de reacties van Gaaff's zoontje Sil op de voorste rij. Moeiteloos noemde hij de naam van een in beeld gebracht amphibie Subsidiekraan dicht De ontwikkeling van „De Vleet" is mede mogelijk gemaakt door subsi dies van het VSB-fonds en de minis teries van LNV, VROM, V&W. De subsidiebronnen drogen voor een belangrijk deel na 31 december a.s. op Vandaar dat geprobeerd wordt via verkoop van cd-roms inkomsten te verwerven. Gaaff: „We hebben alles op alles gezet om al deze zomer met een publiekseditie te komen. Zo kun nen we erachter komen hoe de ver koop van informatie in de markt ligt De cd-rom is te bestellen bij EcoMare. Tweemaal per jaar komt een actueel bijgewerkte versie uit; de eerstvol gende verschijnt 1 november. Een jaarabonnement (twee versies) kost ƒ150,-. ningblok is opgeleverd, maar de omgeving is nog 'n beetje rommelig. (Foto Frans Hopman) de bouwvak is een serie van itien huurwoningen opgele- in het nieuwe Jan Dirksoord nBurg. De huurders hebben lutels inmiddels gekregen en Iruk bezig met inrichten en izen. In oktober volgt nog een van vijftien koopwoningen, mee het gehele project is af- opgeleverde serie behoort tot ede fase van de totale vermeu- Nian Jan Dirksoord. De eerste wam vorig jaar gereed. Zoals dzijn de sterk verouderde be nhuisjes gesloopt om plaats te ivoor het „seniorencomplex", es klaar is, zijn er 68 nieuwe jen voor ouderen beschikbaar, genover gelegen verzorgings- k iollards kan de bewoners be- I idiensten bieden. Een letter- f arbinding in de vorm van een ug tussen de Gollards en het omplex over de Jonkerstraat is Hels van de baan. il Zorgbehoefte gstichtmg Texel had geen om de huurwoningen vol te Ze zijn op „zorg-indicatie" lezen: mensen met een be- behoefte aan zorg kregen Ing. Volgens directeur Jan van dit prima verlopen. „We heb- lere gegadigde kunnen hel- :r is geen wachtlijst meer iwomngen zijn nog niet alle- rkocht. Onlangs werden er via lertentie in deze krant enkele len. „Op zich is de belang- goed", aldus Van Andel. we zijn gebonden aan lars. Overkantse senioren heb- ik interesse getoond, maar zij met in aanmerking. Daarnaast de beslissing om te kopen iel meer tijd in beslag dan bij woningen. Zeker als het bij- :eld om mensen gaat die een Hiaten waarin ze hun hele le bben gewoond. De hele fami- dt dan bij de gesprekken be- i Soms gaan er maanden -ot overheen voordat de knoop loorgehakt." Dakterras «blijkt dat ouderen meer be uling hebben voor huren dan open. „Zo hoopt men meer geld vrij te maken om leuke dingen te doen voor de kinderen of zichzelf. Kopen geeft verplichtingen, redeneert men. Bovendien zijn onze huur woningen gesubsidieerd door de overheid en uit onze eigen reserves. Hierdoor ligt de prijs-kwaliteit verhou ding zeer gunstig ten opzichte van de koopwoningen, waarvoor we de marktprijs hanteren. De prijzen van de koopwoningen in Jan Dirksoord liggen boven de twee ton. Het duurst zijn twee royale hoek- appartementen, die zo'n drie ton moeten kosten Deze zijn ruim ander half keer zo groot en beschikken over een dakterras en extra slaapkamer. De overige woningen zijn circa 80 m2 en bevatten een woonkamer annex keuken en twee slaapkamers. „Vooral het tweede slaapvertrek wordt als heel positief ervaren." Voor de koopwoningen hanteert de Woningstichting een leeftijdsgrens: de hoofdbewoner (niet persé de ko per) moet minimaal 55 jaar zijn. Van Beierenstraat Directeur Van Andel verwacht dat de problemen bij aannemer Visser, voor wie het project verliesgevend is, geen gevolgen zullen hebben voor de afbouwfase „De onderaannemers hebben de materialen al besteld. In geval van nood kunnen we met hen rechtstreeks zaken doen." Officieel is de Woningstichting overigens niet op de hoogte van de problemen Tijdens de bouwvak gaat de firma Tatenhove door met het straatwerk. Na de vakantie komt de groen voorziening in de wijk aan de beurt. Van Andel hoopt dat de gemeente na oplevering van de koopwoningen di rect de Willem van Beierenstraat op knapt. „De straat is kapot gereden en zit vol kuilen en niveauverschillen. Met name voor ouderen is dat een gevaarlijke situatie Een gereno veerde straat zou ook bijdragen aan de uitstraling van het nieuwe Jan Dirksoord." Wellicht kan de gemeente via de Woningwet de sloop van het leeg staande hotel De Koger Hoop af dwingen. Deze suggestie deed raadslid Peter Bakker (Groen- Links) gisteravond. Burgemeester Van Rappard voelde er wel wat voor en beloofde de mogelijkheid te zullen onderzoeken. Het pand op de hoek Epelaan- Kamerstraat is de bewoners van De Koog een doorn in het oog. Sinds de brand in de luilaknacht van 1996 maakt De Koger Hoop een ver pauperde indruk De Kogers vinden het gebouw bepaald geen visite kaartje voor hun juist opgeknapte dorp. „Sloop die Hoop", klonk daarom tijdens de onlangs gehouden voorlichtingsavond over de plannen voor een nieuw hotel bij zwem paradijs Calluna. Dat hotel moet De Koger Hoop vervangen, zo is de be doeling van de eigenaar, de Hoge Raedt Groep (HRG) uit Baarn Zolang de HRG hierover nog geen zekerheid Over het asbest dat vorige week vrij kwam bij de brand in de schuur van bollenbedrijf Trap, blijken nogal wat vragen te leven. Dat bleek o.a. gister middag tijdens een bijeenkomst van omwonenden, die waren uitgenodigd in dorpshuis De Bijenkorf Ook vond vorige week een informatie-avond plaats voor de leden van de brand weer en hun partners Tijdens een commissievergadering deelde burge meester Van Rappard mee dat bin nenkort alle feiten nog eens op 'n rij tje worden gezet in de maandelijkse gemeenterubriek in de Texelse Cou rant, zodat een breed publiek ervan kan kennisnemen. Gisteravond voer de reddingboot Beursplein 5 uit om een onbemand bootje op te pikken, dat ter hoogte van het KNRM-gebouw in het vaar water van de Waddenzee dreef. Het nog geen vier meter lange bootje bleek lek te zijn en verkeerde ook in andere opzichten in zeer slechte staat. De herkomst is onbekend. Om te voorkomen dat anderen ermee gaan varen werd het op de wal ver nietigd. heeft en de onderhandelingen met de gemeente en de RMT (Calluna) niet zijn afgerond, wil men het hotel ech ter niet plat gooien. Volgens Peter Bakker hoeft het col lege niet langer af te wachten. Gister avond tijdens een vergadering van de raadscommissie A&O wees hij erop dat de huidige situatie in strijd kan zijn met de Woningwet Drugshandel „Gemeentebesturen hebben volgens deze wet de mogelijkheid om de kwa liteit van panden af te dwingen", stelde Bakker „Als we eerst alle pro cedures afwachten, kan die bouwval er nog wel twee jaar staan. B en w hebben de beleidsvrijheid om maat regelen te treffen, ongeacht onder handelingen Bakker vindt het de hoogste tijd. Vol gens hem is het gebouw een ideale plek voor illegale activiteiten zoals drugshandel. „Als men het niet wil slopen, moet het maar worden opge knapt. Of er wordt voor permanente bewaking gezorgd." Burgmeester Van Rappard kon zich in de kritiek vinden. „Wij hebben een publiekrechtelijke verantwoordelijk heid en die is door de onderhandelin gen niet geliquideerd. Ik ben er onvol doende ingedoken om te weten hoe de zaak precies ligt. Maar het mag nu niet meer te lang duren." Eenheid Verder had Bakker zich gestoord aan de presentatie van de Calluna-plan- nen. Het college en de HRG-afvaar- diging wekten naar zijn mening de indruk als eenheid naar buiten te tre den, terwijl over diverse punten, zo als de sloop van De Koger Hoop, verschillend wordt gedacht. „Nu leek' het alsof het college zich aan het standpunt van de HRG con firmeerde." De burgemeester, die wegens vakan tie bij de informatieavond ontbrak, zegde toe dit met zijn wethouders te bespreken. Vorige maand werd de 91-jarige me vrouw C.M Barhorst-Janson voor het eerst bet-overgrootmoeder. Een bij zondere gebeurtenis, maar het feit dat de baby -Femke Hegeman uit Den Burg- een meisje was maakte het nog specialer. Hierdoor was na melijk sprake van vijf generaties dochters uit één Texelse familie Stammoeder" Catharina Maria kreeg twee jongens en vijf meisjes Eén daarvan is de nu 69-jarige Cornelia Kuijper-Barhorst. Zij beviel van twee zoons en één dochter, Catharina Maria (Tiny), die nu 47jaar is en sinds haar huwelijk Van de Ploeg heet Tiny bracht drie zoons ter wereld en één dochter, Cornelia Maaike (Jacqueline, inmiddels 23 jaar). Op 10 juni werd Jacqueline moeder van Femke. Het kind is de eerste in de ,,lijn" die niet de initialen C.(M.) draagt We hebben haar niet vernoemd, we vonden Femke ge woon 'n mooie naam", aldus de ouders Jacqueline van de Ploeg en Martijn Hegeman De oma's vinden dat geen bezwaar:Gelukkig zijn we met naamziek. We zijn allemaal hart stikke blij met haad" DINSDAG 15 JULI 1997 hier van de gemeente niet meer vol zetten. Jammer, want er is plaats zat op de camping." Antwoordapparaat Gasten die een plaatsje zoeken op RST-camping Om de Noord horen op het antwoordapparaat dat de familie camping tot 9 augustus is volgeboekt. Zo'n honderd vakantiegangers meld den zich dit weekend op de nood- camping aan de Westerweg. Volgens beheerder Thijs Steffens betrof het in de meeste gevallen jonge kampeer ders en trekkers die het eiland voor één nacht aandoen „De campings zitten volgeboekt. Alleen op De Krim kunnen ze nog terecht, omdat ze daar bereid zijn jongeren te accepteren." Steffens bemiddelt wel voor onderdak voor zijn gasten, maar liefst zo min mogelijk. „Er gaat héél wat tijd in het runnen van de camping zitten. Het werkt beter als campinghouders, bij voorbeeld kampeerboeren, naar de noodcamping bellen als ze plek heb ben." Bij het VVV was gisteren niemand voor commentaar bereikbaar DAAR RED JE LEVENS MEE (Advertentie) BIOSCOOP Cinema Texel Gravenstraat 33 Den Burg s 31 20 27 PROGRAMMA T/M 23 JULI BEAN; THE ULTIMATE DISASTER MOVIE: dagelijks 16.00/19 00 alle leeftijden 21.30 uur 101 ECHTE DALMATIERS: dagelijks 14.00 uur Nederlands gesproken/ alle leeftijden HOTEL De Lindeboom Lïnvncpl.i.iis 14 IVn Buru S H 20 41 ,,De Lindeboom" Dinsdag 15 en 22 juli Roulette in de Schoutentaai Aanvang: 22.00 uur Donderdag 17 en 24 juli Bingo Aanvang: 20.30 uur .Question Plaza" Donderdag 17 juli Jaren '7(V80-party Toegang: gratis Vrijdag 18 juli Veronica Drive-in-Show- Toegang: ƒ9,- Zondag 20 juli 538 Drive - in - Show- Aanvang: 22.00 uur Toegang: ƒ9,- Maandag 21 juli Beach Party met Voorronde Mr. en Miss Dance Texel Toegang: ƒ5,- VVoensdag 23 juli Karaoke Eerste voorronde Toegang: gratis Donderdag 24 juli Jaren 'TO/'SO-Party Toegang: gratis Vrijdag 25 juli 538 Drivc-inShow Toegang: ƒ9,- Zondag 27 juli Veronica Drive-in-Show Toegang: ƒ9,- Maandag 28 juli Ladies Night Dames: 7,50 heren na 0.00 uur gratis THEATER RESTAURANT KUF12 Klif 12 Den Hoorn s 31 96 33 Do 17 en Do 24 juli Kindertheater .Lang leve de Opera" (16.30 uur,, vrij entree) Do 17 en Do 24 juli The Jug Bros Bluesband (21 00 uur, vrij entree) Ma, 21 en Ma 28 juli Kindertheater-Doe-Maar-Mee Restaurant .Klojo 8 Ko' (17.30 uur, ƒ25,00) Di. 22 juli David Vos zingt Brei en Het Leven (21.00 uur ƒ20,00//15,00) Di. 29 juli Kees Tom .Als ik het niet dacht' (2100 uur /20,00/f 15,00) Diner-Cabaret wo 16, vr 18 en za 19 juli wo 23, vr 25 en zo 27 juli Zie ook Texeltxt pag. 706 VAKANTIECENTRUM 1)F. KRIM TEXEL Roggeslootweg 6 De Cocksdorp 39 01 II

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5