Concours blijft publiekstrekker DRUGS Prijzen jeu de boules bleven in Oosterend 06-35 012 02 Persoonlijk record loper Robert Bakker Dirk en Ed Pool snelste zeilers Indeling zaalvoetbal Excursie Horsmeertjes TEXELSE COURANT bedrijvigheid Lichaamsverzorging Hoornder cross warm maar snel Diefstal uit tent in salon Californiê Hoge stempelpost verrast fietsers Zinkstukken tegen uitschuren zeebodem V*É< u "-f-' DINSDAG 15 JULI 1997 Met een tijd van 15.57 minuut over vier km boekte Robert Bakker tij dens de derde Koger crossloop een persoonlijk record. De Texelse hardloper was een van de 73 deel nemers aan de warme zomer avondloop. Eerste plaatsen: 1.5 km jongens. Peter Koorn (05.58) 1 5 km meisies. Pnscilla Noorlander (06.16). 2.5 km jongens Ramon Noorlander (08.42). 2.5 km meisjes Mannka Plaatsman (10.32), 4 km jon gens Ludo van Twillert (18.15), 4 km meisjes' Elly Döring (24.36). 4 km dames Margot van de Ven (20.59), 4 km dames veteranen Lida Bakker (23 01), 4 km recreanten Robert Bak ker (15.57), 8 km heren. Henk Kaïzer (29 22). 8 km heren veteranen Rainer Steinhorst (32.01). Dirk en Ed Pool hebben met hun Nacra Inter 18 catamaran zondag de onderlinge wedstrijd van Kust- zeilvereniging De Cocksdorp ge wonnen. Bijzonder was ook de prestatie van Adreas en Rina Moonen. Met hun oude Thundercat wonnen ze een manche. Na een wegens wind uitgestelde start, gaf de wedstrijdleiding later als nog het startsein voor een Olympi sche driehoeksbaan. Er werden drie manches gevaren waarbij de grotere zwaardboten het veld aanvoerden. Tweede achter het duo Pool werden Willem Houwing en Corrie Kuip met een Prindle 18.2. Hans en Mabel Zuidema eindigden als derde 4e klasse A 4e klasse C Mantje 1 Texel 4 De Koog 1 Texel 5 Klif 1 De Koog 2 Jelleboog 1 ZDH 1 Jelleboog 2 De Krim 3 De Krim 1 Casino 2 Texel 1 De Krim 4 Casino 1 Nioz Klif 2 Mantje 3 4e klasse B 4e klasse D Rab 1 Texel 7 Oosterend 1 ZDH 2 Klif 3 Jelleboog 3 Texel 2 Texel 8 Texel 3 Texel 9 De Krim 2 Klif 4 Cinema Tekxel Rab 3 Mantje 2 Oosterend 2 Rab 2 Texel 6 De Vogelwerkgroep houdt donderdag voor de tweede keer een excursie naar de Horsmeertjes Dit gebied staat vooral bekend om de vele soor ten vogels en planten. Onder leiding van Hans en Giel Witte start de rond leiding om 19.00 uur vanaf het par keerterrein Lida Wessels (links) en Anneke Rienks (gel saunacabine met massage-bed. Gadegesla beheerder Willem Koorn als ..slachtoffer dat ik naar mijn werk ga. Het lijkt me ook heerlijk om collega's te hebben", vertelt Anneke, die jarenlang een praktijk in haar woning in Den Burg uitoefende. Ze houdt zich bezig met verzorgende en reinigende (gezichts)behandelingen. Ook doet ze massage van hoofd, schouders en nek. De stap is nog groter voor Lida Wessels, een Texelse die al jarenlang in Amsterdam woont en studeert „Voor mij is dit geen verhuizing, maar een geboorte", aldus Lida. die zowel \rkt) demonstreren de vibrosaun, ee in door echtgenote Karin fungeert (Foto Pr* ontspanningsmassage, gerieft hele lichaam, als sportmassags Zij is nog bezig met een 4-jan leiding tot massagetherapa Amsterdam. Anneke Rienks zal dinsdag, i dag en donderdag aanwes Lida Wessels van zaterdag tot maandag Men kan alleen i spraak (ruim tevoren gemaa recht. De vibrosaun is zeven: per week beschikbaar en kam gereserveerd via de recept Californiê Tijdens de tweede crossloop van ZDH zijn ondanks het warme weer snelle tijden gelopen. Opmerkelijk, want het glooiende duingebied van de Bodekamer verandert bij hoge temperaturen in een nauwelijks te nemen hindernis. Er deden vijftig lopers mee. De spannendste strijd was te zien bij de veteranen die 8 kilometer liepen. Na een spannende eindsprint toonde Cees Timmer zich net iets beter dan Piet Bakelaar (36.03 minuten). Bij de heren tot 40 jaar won Henk Kaiser uit Muntendam (30.06). Hoornder Harry Bakker liet zien al vroeg in het seizoen in vorm' De 4 km bij de heren werd zin 15.38. Oud-dorpsgenoot l Bakker was de snelste vrouw (i Bij de jeugd tot 14 jaar won Lu Twillert uit Amersfoort in eem 17.08. Wederom werd ook een m over het ZDH-terrein gehoude een afstand van ongeveer 11 ter. A. Grotenhuis uit Nijensle hier de sterkste in 3.54 minui: BEL VOOR INFORMATIE EN AOi OOK VOOR GRATIS FOLD: Het aantal deelnemers lag wel eens hoger. En wat te denken van een fi nale met slechts twee tweespan nen? De bezoekers van het Con cours Hippique trokken zich er allemaal weinig van aan. Wellicht ook aangemoedigd door het fraaie weer en de gratis entree namen zo'n achthonderd Texelaars en toeristen zondag een kijkje bij ma nege Akenburg. Hippische evenementen blijven de buitenstaander verrassen, zelfs op het aformele Texel Zo viel het ook hier weer op dat deelnemers en me dewerkers steevast worden aange duid met de heer en mejuffrouw. Zo wel de samensteller van het programmaboekje, als de speaker - de heer H. Heetveld - beschouwde het noemen van voornamen (kenne lijk) als ongepast. De afsluiting van het concours was eveneens in stijl. En toen de laatste rijtuigen hun rond jes hadden gedraaid, klonk het Wil helmus uit de speakers en ging ieder een staan. Leuk, maar- De toeschouwers klapten hun han den stuk. Waardering was er natuur lijk voor A. Stiggelbout, die met zijn 12-jarige ruin Dominant de Zilveren Zweep won Net zoals H. Spigt be wondering oogstte, door met de nog maar 5-jarige ruin Kobalt de dagprijs binnen te slepen. En de prestaties van de jonge kinderen in de voltige (met een hoofdrol voor de 4-jarige Anouk de Vries!) en de kiir op muziek genoten uiteraard ieders enthou siasme Toch waren hier en daar ook kritische geluiden te horen „Er zijn wel érg weinig deelnemers" en „Na een tijdje heb ik die pony's wel gezien" werd hier en daar gemompeld. Ook men sen van de organisatie hadden die meningen gehoord en moesten ze tot hun spijt onderschrijven „Het was leuk en gezellig, maar voor een eiland met zoveel paarden was de deel name helaas gering", gaf commissie lid Gerard Kriek toe. „Veel Texelaars verkiezen evenementen aan de over kant. Daar wordt met geld gesmeten. Zelfs na aftrek van de bootkosten blijft er genoeg over Bovendien vindt men het daar zeer bijzonder om Texelaars in hun concours te hebben. Ze den ken dat wij enorme afstanden hebben moeten afleggen Het wordt bij wijze van spreken met vette letters in de krant gezet. En dat is weer leuk voor de naambekendheid van die deelne mers." Dat de heren Spigt en Beers in de open klasse tweespan wel erg ge makkelijk aan hun eerste en tweede prijs kwamen, was volgens Kriek een geval van stomme pech. Aanvanke lijk ging de strijd tussen vier deelne mers. „Maar Carlo Witte en Willem Goénga hadden kreupele paarden. Daar doe je niets aan..." Gegroeid Speaker Heetveld was overwegend tevreden: „Ik vond het gezellig en intiem, eigenlijk goed passend bij Texel." Het achterblijven van de be langstelling bij deelnemers is volgens hem toe te schrijven aan de grootte van de vereniging. „Tussen Wad en Duin is enorm gegroeid in de breedte. Elke commissie organiseert haar ei gen evenementen, van dressuur tot ringsteken Op zeker moment moeten mensen kiezen Volgens Kriek ontkwam de organisa tie er niet aan dankbaar te profiteren van de medewerking van de rij- verenigingen en veel kinderen met pony's te laten opdraven „Veel tuig- paarden deden in twee of meer ru brieken mee. En het kost nu eenmaal tijd om die uit en weer in te spannen." Winnaars Limiet enkelspan H Spigt met Statuur; Tally Ho. Marjolijn Smidt; vaardigheidsproef mej. L. de Leeuw; open klasse enkelspan A Stiggelbout met Ureterp (wint tevens Zilveren Zweep), Fnes ras F Witte met Jelmer sropen klasse enkelspan dames An|a Goënga met Ko balt schoonste geheel T Spigt-Witte; open klasse tweespan H Spigt met Statuur De dagpnjs was voor Henk Spigt met Kobalt Een kur op muziek werd verzorgd door de jeug dige dames Ellen Blom, Martje Meyer. Mariska Witte en Sil Eelman Op de groene loten met de nummers 77, 202, 274, 424 en 520 zijn prijzen gevallen die nog niet zijn afgehaald. Inlichtingen via tel. 32 75 16 Een luchtig tussendoortje was de touwtrekwedstnjd tussen een horde kinderen en het Belgische paard Julia. Het dier van Piet Bakker (De Atlas) had weinig moeite met haar opponenten. 'Fofo Jocr> eommotai Jeu de boules-spelers in uiterste concentratie bezig tijdens het kampioenschap. Junioren Texel 1 Texel 2 Casino 1 De Krim 1 Oosterend 1 Oosterend 2 De Koog 1 Alle klassen (behalve jun.) spelen 24 wedstrijden V/2 competitie) De junioren spelen 18 wedstrijden (1 V2 comp.) Het zaalvoetbal begint traditiegetrouw met bekerwedstrijden. Dit keer geen poule-wedstrijden, maar gelijk het knock-out systeem- De loting is als volgt (1Oosterend 2- Texel 9 (voorronde) (2) ZDH 2-Texel 8 (voorronde) (3) Klif 4-Jelleboog 3 (voorronde) (4) Rab 3-Texel 6 (voorronde) Eerste ronde: De Koog 1-Klif 2 Klif 3-Texel 1 Texel 3-Rab 1 Mantje 3-ZDH 1 Appartementencomplex Californiê beschikt thans over een salon, waar men voor verschillende vor men van lichaamsverzorging te recht kan. „Face Body Care Californiê" wordt gerund door Anneke Rienks-Koorn en Lida Wessels. Een primeur voor Texel is de „vibrosaun", een combinatie van massage en sauna. Zowel gas ten als Texelaars zijn er welkom. De salon is gevestigd op de begane grond van het complex aan de Californiëweg en heeft een eigen in gang. De ruimte was ooit bedoeld als vergaderzaal, maar diende de afge lopen jaren als rommelhok. De be hoefte om toch „iets" met de zaal te doen, viel samen met de wens van Anneke Rienks om haar praktijk niet meer aan huis te hebben. Daarnaast kwam beheerder Willem Koorn in contact met Lida Wessels, die op Texel naar ruimte zocht om lichaams massage te geven. Toen Koorn bo vendien in een Fries dorp stuitte op de „vibrosaun", waarvoor uit de wijde omgeving klanten kwamen, was het plan rond. Rienks en Wessels zullen de salon, die zij huren van Californiê, gaan runnen. De Krim, eigenaar van het complex, en de Vereniging van Eigenaren juichten het initiatief toe. Veronder steld wordt dat de salon in elk geval in trek zal zijn bij Duitsers, die 75% van de Californië-gasten vormen. In twee a drie maanden was de verbou wing klaar. De salon bestaat uit verschillende vertrekken. Eén is ingericht voor schoonheidsbehandelingen door Anneke Rienks, een ander als massagekamer voor Lida Wessels. ,,lk heb nu voor het eerst het gevoel Winnaar1-wmnaar3 T exel 5-winnaar 4 De Koog 2-Casino 2 De krim 4-De Krim 3 Oosterend 1-Texel 2 Cinema Texel-De Krim 2 Klif 1-Jelleboog 1 Mantje 1-Jelleboog 1 De Krim 1-Casino 1 Rab 2-Mantje 2 De dames van Klif spelen al hun Texel 4-Nioz thuiswedstrijden op Texel (woens- Texel 7-winnaar 2 dagavond) Ook deze sportieve meiden lieten hun controlekaartje bovenop de Fonteinsnol afstempelen door Dik Haker. Een stempeltje halen bovenop de Fonteinsnol. Dat overkwam vorige week de deelnemers aan de Texelse Fietsdriedaagse. De stempelpost vormde een letterlijk en figuurlijk hoogtepunt van de routes door het 100-jarige dennenbos Dankzij het prachtige zomerweer genoten de sportieve Texelaars en toeristen er van een fraai uitzicht, van de Eierlandse vuurtoren tot de Lange Jaap Bovendien kregen zij een be ker bosvruchtensap, bereid door toer- fietser Dik Haker, of een pakje limo nade. Hema en Edah zorgden voor sponsoring tijdens de driedaagse. Op de slotavond wachtte de rijders van 25 en 40 km nog een bijzondere tussenstop. Na kilometers tegenwind mochten ze uitpuffen in de molen van t Noorden, waar molenaar Keijzer de wieken liet draaie velen, zelfs Texelaars uit d ving. was het de eerste kennis met de gerestaureerde poltlei Aan de finish bij De Lindeba voor iedere fietser een medai Onder het motto ,,wie fietst,i wat" zat toerclub Taxi 312ti. volgende zomer weer daagse houden. Weckie Sijtsma en Henny Koning mogen zich jeu de boules-kam- pioenen van Texel noemen. Zater dag lieten zij zich het meest suc cesvol gelden in het open jeu de boules-kampioenschap, dat deze keer werd gehouden op de baan bij de Botterstraat in Oosterend. Hier streden gedurende de hele dag zeven paren uit Den Burg en zeven van Oosterend tegen elkaar. Al gauw was duidelijk dat de thuisspelers het sterkst waren. In tegenstelling tot vo rig jaar gaven zij de toon aan in deze gezellige ontmoeting, die onder uit stekende weersomstandigheden plaatsvond. De kampioenen van vorig jaar, Ed Beekhuis en Cor Bakker verloren al snel twee keer en waren daarmee uitgeschakeld. Uiteindelijk moesten vier Oosterender paren de prijzen verdelen. In een spannende partij om de derde en vierde plaats tussen Aaf Arie Brans en Cor Timmer/Piet van De firma Zinkcon brengt in opdracht van Rijkswaterstaat op de Wadden zee ter hoogte van de NlOZ-haven stenen aan op een zinkstuk dat op het punt staat onder de waterspiegel te verdwijnen Het zinkstuk, met een oppervlakte van duizend vierkante meter, is de laatste in een serie van zestien exemplaren die de afgelopen tijd op de bodem van de Waddenzee is aangebracht. Om mschuren van de bodem door de ebstroom te voorko men worden aan de zuidoostkant van Texel al vanaf het begin van deze eeuw zinkstukken van rijshout aange bracht. Tegenwoordig zijn de matten voorzien van water doorlatend nylon doek. De matten worden afgezonken met stenen, afkomstig uit Belgie. De stenen worden tijdelijk opgeslagen in de veerhaven Zes andere zinkstukken worden aan gebracht aan het uiteinde van de strekdam bij vuurtoren. De stroom heeft op die plek gezet, een gat van circa dertien melt den NAP. Hoewel de situaties merend is, brengt Rijksmi veiligheidshalve toch zinle aan. Afgelopen voorjaar zf wad buiten Oudeschitd voorl1 ook zinkstukken aangebriA werk was nodig omdat de dm de zeebodem op bepaalden een kritische grens had oi«| den. iFoioGuwi Zaterdag werd uit een tent op cam ping Kogerstrand een portemonnee met f75,- en een baseballpet wegge nomen. Benadeelde is een 16-jarige jongen uit Leiden der Vis trokken laatstgenoemden, na een aanvankelijk achterstand, met 13-12 aan het langste eind. In de fi nale tussen Weckie Sijtsma/Henny Koning en Henk/Engelien Bosmans, was eerstgenoemd duo het sterkst: 13-6.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 6