Duitser Eikerman wint Tesseltoernooi Hoornder Landbouwdag opnieuw vol variatie Agenda Wat ik zeggen wou... Geen dekbedden... KORT Texels Willi oud Papii Inbrekers met weinig tevreden iJsAfcLbH.^ COURANT teso Weekenddienst Texelse artsen Lino's Van Heesvt in Worsteltent Bellenblazen achter diek Texelaars slaan partijtje mee Evenementen in Molenkoog Jachtopziener beste golfer speelde met tenmsmaat Gerrit Kamp. In de finale versloegen ze Jan Beijert en Hans de Porto. Een overwinning was er ook voor wedstrijdleider Janny van Zutphen. Als „toernooi-moeder" doorstond ze haar tweede lustrum glansrijk. Dorstige tennissers ondervonden dat de kantine aan de krappe kant is De organisatie spreekt de wens uit voor een grotere kantine, een streven dat technisch echter nog moet worden uitgewerkt Wat valt het toch altijd tegen! Had ik al gehoopt dat ooit iemand in de raad eens een positieve opmerking zou maken over de biologische producten die op de Hallerweg grif van de hand gaan, dan kom ik opnieuw bedrogen uit. Vorige zomer was het Dirk Terps tra die met veel bombarie een hate lijke en ongefundeerde aanval op ons fruitbedrijfje inzette Nu is het de twist zieke Pieter de Groot die politiek wil scoren door ons verdacht te maken In plaats van oog te hebben voor het vele werk dat wij rond de schuur ver richten, ziet De Groot slechts „vrolijk dekbedden uit de ramen hangen". Dat dekbedden dichter bij de bele vingswereld van De Groot staan dan de arbeid die het vergt om onze producten verkoopklaar te krijgen, is voor mij geen verrassing. Ik heb deze clowneske imitator van Hans van Mierlo nog nooit iets anders zien doen dan kleingeestig kletsen en ruzie zoe ken in de raad. En daaraan voegt hij zo nu en dan een losse flodder toe Want wat te denken van zijn sugges tie naast Calluna een „virtual reality centrum" te bouwen7 Aan zo'n flit send initiatief heeft Texel natuurlijk veel meer dan aan een biologisch boerderijtje dat de dorpsbewoners rechtstreeks van milieuvriendelijke voeding voorziet. ledereen die een kist bollen pelt, kan tegenwoordig vrijuit zijn tenten op slaan, terwijl mijn eigendomsrechten stelselmatig worden aangevochten, als was ik een inbreker in mijn eigen Dinsdag 22 juli In de RK-kerk van De Cocksdorp begint 20.15 uur een zomer avondconcert van Mark Heerink (orgel) en Femke Vermaas (alt viool). De toegang is gratis, wel wordt na afloop een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16.00, 19.00 en 21.30 uur „Bean". In Klif 12 in Den Hoorn zingt David Vos „Het Leven", liederen van Brei Aanvang 21.00 uur, toegang f20,- (vriendenprijs 15,-). Woensdag 23 juli In Cinema Texel draait om 14 00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16 00, 19.00 en 21.30 uur „Bean". Donderdag 24 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur,,101 echte Dalmatiërs"en om 16.00,19.00 en 21.30 uur „Bean". In Klif 12 in Den Hoorn spelen de Van Tasjes vanaf 16.30 uur hun nieuwe (kinder)voorstelling „Lang leve de opera"; toegang gratis Aan het Lage Wegje in Den Hoorn wordt om 10 00 uur de Land- bouwdag geopend Vanaf 21.00 uur speelt de Jug Bros Bluesband in Klif 12 in Den Hoorn. Toegang gratis IVN Texel verzorgt een excursie door de Slufter. Start bij de trap van het zuidelijk deel om 19 30 uur le dereen mag gratis mee. Vrijdag 25 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16 00,19 00 en 21.30 uur „Bean". Zaterdag 26 juli Tot en met donderdag vindt op het strand bij de vuurtoren een kunst manifestatie plaats van Jaap Zwart. Aanvang. 11.00 uur Op het surfstrandje bij Dijkmans huizen gaat om 13.45 uur de Texelse kwart-triatlon van start De wedstrijd telt tevens als districtskampioenschap. De finish is ca twee uur later op de Groene- plaats in Den Burg, In Cinema Texel draait om 14.00 uur „101 echte Dalmatiërs" en om 16 00, 19.00 en 21.30 uur „Bean". Om 20.30 uur begint in het dorps huis De Bijenkorf van Oostêrend een dansavond voor jong en oud, entree 2,50 BELANGRIJK: Zie voor de ove rige evenementen de Vakantie krant, die vrijdag j I. op heel Texel is verspreid. Den Burg In de zomervakantie haalt Set- Texel geen oud papier op Ditkai worden gebracht naar de con' naast het clubgebouw aan deB hardlaan Oosterend De container van gymvere» Oosterend staat zaterdag de hcfe (van 8 00 tot 18.00 uur) op de! Slotskolk/Kotterstraat Oudpajx karton moet gebundeld wordeni geleverd. Een viertal bungalows op vake centrum De Krim kreeg algeï weekeinde ongenood bezoek. 0 brekers waren relatief snel tevre Uit één van de huisjes werd eer temonnee gestolen met persoff bescheiden, in een ander werd bed beslapen en heeft iemanf bad genomen. Men kwam in aid vallen binnen door een raam It ceren DINSDAG 22 JULI 1997 TPYPT QF O Halfuursdienst. Teso maakten afvaarten op vrijdag 25 juli 9 35 tot en met 16.05 uur ei zaterdag 26 juli van 8.35 tol ent 15.05 uur. Vrijdag zijn de ak-s ten van 10.05 van Den Helde 13.35 uur van Texel echter utj tend bestemd voor het vervoen gevaarlijke stoffen. Wachttijden. Op vrijdag 25, wordt op Texel tussen 9oo', 14 00 en in Den Helder tuis 11.00 en 16.00 uur een wact( verwacht van een half uur Op; terdag 26 juli wordt op Texelfc sen 10 00 en 13.00 uur een wij tijd verwacht van een half nu Den Helder moet tussen 10.9); 16.00 uur worden gerekend een wachttijd van een half tote uur. Koers. De slotkoers van p Teso-aandeel van nominaal® was vrijdag 18 juli f 3.100,-. Hoogwater te Oudeschit Dl. 22 Wo. 23 Do. 24 Vr. 25 Za. 26 Zo 27 Ma. 28 Di. 29 11.04 12.00 1 10 1.30 2.10 2.50 3.50 23 00l 0 36 j 12.46s 13.14, 13.55, 14 44, 15.35, 16 37, en en en en en en en Aan het strand is het ongeveer een uuree der hoogwater. De zon komt 30 juli opv 5 56 uur en gaat onder om 21 32 uj augustus nieuwe maan, 28 juli dooc6| - Uitsluitend voor spoedgeval van zaterdag 08.00 uur tot ma dag 08.00 uur: Dokter R.A.it den Bent/F. Haasdijk, Kikte straat 12, De Cocksdorp, tele!) 31 62 34. Aanvragen visitesL sen 9.00 en 10.00 uur. ZaterS en zondag apotheek geopa van 17.00 tot 17.30 uur, K kertstraat 12, De Cocksdti Inloopspreekuur van 12 00 12.30 op Schilderend 38,0 Burg en van 17 00 tot 17.30i in de Kikkertstraat 12, i Cocksdorp, zonder afspr; Ook voor toeristen uit de noon lijke helft van het eiland Ovea vakantiegangers dienen zk> melden bij de medische pot De Koog. tel. 32 72 70. De Worsteltent aan de SmitswtS poseert de komende maanden' van de kunstenaar Frank vanH wijk. Rode draad in de expositie' zogenaamde Bachserie, eens linosnede's dat is geinspireerdl Matheuspassion. Zijn werken den omschreven als brutaal ens opzettelijk afwijkend van de k sende waarden. Men rangscl* kunst onder de noemers „art W „outsiderkunst". Bij het gemengd dubbel D1 kwamen Marcel Boogaard en Yvonne Brands als winnaars van de finale uit de strijd. Hun tegenstanders waren Jeroen van Elferen en Eveline Schuurman. Hans Polderman en John List schreven in de D1-categorie de finale op hun naam. In de klasse 35-plus leverde het dames dubbel een zege op voor Jane Klem Breteler en Cobie Kooiker. Tweede werden Henme van de Sande en Els Postma. Het gemengd dubbel was een prooi voor Jacob Krijnen en Hanme Hoogenraad, die Herre en Wina Bakker aan de zege kar bonden. Jacob Krijnen en Leo Saai versloegen bij het herendubbel Henk Groen en Cees Boeijen Kantine In de klasse 50-plus wonnen Fetze de Haan en Tini Witte het gemengd dub bel Ze versloegen in de finale Maricus van de Wetering en Tonny van Koppen. De Haan won ander maal bij het herendubbel. waarin hij Groter dan verwacht was de belang stelling zaterdag voor het Feest ach ter Diek van Sil en Janka Boon. Al in de vroege middaguurtjes was het in het haventje bij De Cocksdorp een komen en gaan van bezoekers van het eenvoudig en gemoedelijk opge zette buitendijkse evenement In de tent was levende muziek en ver toonde een bellenblazer z'n kunsten. Theatraal was de act van twee Amsterdammse toiletjuffrouwen die voor iedere bezoekers een kwink slag in petto hadden. Kees Zuidema gaf tekst en uitleg bij een expositie van oude foto's. Daarnaast was er ander vertier en kon men zich war men aan een kampvuur of eenvoudig genieten van het uitzicht Voor de in wendige mens waren er ..silte" lek kernijen, zoals gebakken kokkels, een vissie of paella, waarvan liefst acht emmers in voorraad waren. Door de enorme toeloop raakte het eten aan het eind van de middag schoon op en dat werd door een aantal hon gerige bezoekers als wat teleurstel lend ervaren. Jammer", aldus Janka. ..maar zoveel animo hadden we niet voorzien. Het merendeel vond het hartstikke leuk ifoio Gemm Tenmcmeni (Foto's Gorard Timmerman) Het was warm tijdens het Tesseltoernooi. Tennister Jacqueline de Porto gunt zich tijdens het damesdubbel tijd voor een slokje. Vechtpartij. Vier inwoners van Den Burg waren in de nacht van donder dag op vrijdag betrokken bij een vechtpartij bij de taxistandplaats in De Koog. Na onenigheid met „gabbers" waren er klappen gevallen. Eén der Texelaars moest zich door een dok ter laten behandelen In zwembad Molenkoog wordt ook de komende tijd méér gedaan dan alleen gezwommen. Zolang het mooie weer aanhoudt, begint dagelijks om 15.00 uur een speciaal evenement. Om de verrassing er in te houden, staat voor elke dag iets anders op de rol. De donderdag is gereserveerd voor de grotere evenementen. Deze week wordt een begin gemaakt met de competitie watervolleybal De strijd speelt zich af in het 90 centimeter- bad. Teams bestaan uit drie spelers, ook individueel aanmelden behoort tot de mogelijkheden. Vrijdag is het bad wegens diploma- zwemmen vanaf 17.00 uur gesloten Toeschouwers mogen wel naar bin nen. De Landbouwdag 1997, die don derdag op de bekende locatie aan het Lagewegje nabij Den Hoorn wordt gehouden, kent een aantal nieuwe onderdelen. Ondanks het ontbreken van de traditionele koeienkeuringen is de organisatie er daarmee in geslaagd een voor jong en oud aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. Om 10.00 uur is de opening. Even leek de organiserende Stichting Hoornder Donderdagen met de der- tiende(') editie in een lastig parket verzeild. De Texelse rundveehouders zitten momenteel midden in een vet erinair programma, dat het eiland vrij moet maken van IBR. Hoewel de pinkengriep betrekkelijk onschuldig is, werd het met wenselijk geacht de runderen van verschillende bedrijven in deze periode bijeen te brengen. Als alternatief heeft de IBR-vrije firma J Rutten Zn een aantal dieren be schikbaar gesteld, dat om ongeveer 11.30 in de ring wordt geleid Rutten staat bij experts bekend als éen van vijf Texels beste fokkers. Jaap Hin geeft tijdens de demonstratie deskun dig commentaar. Tuigpaarden De ochtend is gereserveerd voor de traditionele keuringen, van rammen en schapen tot konijnen, vogels en geiten. Om 12.30 uur begint een ge varieerd concours hippique. dat de gehele middag zal duren Een hoog tepunt vormt de rubriek tweespan nen, aangezien dit onderdeel is aangewezen als de jaarlijkse kam- pioensstrijd van de SERT. Bijgevolg komen de beste tuigpaarden uit de regio Noord- en Zuidholland naar Den Hoorn. Attractief is volgens de organisatie ook de circusachtige act van Albert van Schagen uit Wieringerwaard, die een paard en een pony op com mando allerlei kunstjes laat doen. Aardig is daarnaast de komst van een vierspan van (sponsor) Hemeken. In vroeger tijden werd deze gebruikt voor het vervoer van bier door Am sterdam. Tegenwoordig wordt deze fraaie combinatie, inclusief ouder wetse houten vaten, door de brouwer ingezet voor promotionele activitei ten. Het vierspan verschijnt 's och tends om 10.00 uur al direct in beeld Landbouwvoorman Rinus Kuiper wordt er mee het terrein op gereden, alvorens hij het evenement zal ope nen. Volgens goed gebruik verzorgt de Oude Trekker en Motoren Vereniging een show en kinderen kunnen zich vermaken met het winterwortel- werpen van de Ezelvereniging. Dit Middeleeuwse spel gold volgens Theun de Winter c.s. als een belang rijk tijdverdrijf in de tijd van de Hoekse en de Kabeljauwse twisten. Internet De Rabobank zorgt en/oor dat de Landbouwdag op internet is te vol gen Via een telefoonlijn vanuit dorps huis De Waldhoorn worden op drie pagina's foto's, uitslagen en andere informatie aangeleverd. Tevens wordt uitleg gegeven over de toe komst van de veehandel. In de visie van de bank hoeven boeren straks een bepaald dier niet meer lijfelijk te zien voor ze tot aankoop besluiten. Alle noodzakelijke gegevens zijn dan via het computernetwerk beschik baar. De website van de Landbouw dag is http://www.tref.nl/texel/land- bouw Ondanks slechte voortekenen belooft ook de dertiende editie van de Landbouwdag een aantrekkelijk evenement te worden, voor oud en long. (Foto armlet Texelse Ccuwil) Na acht jaar eindelijk kampioen. Tennisser Thomas Eikerman schreef zondag tijdens het Tes seltoernooi het heren enkel in de hoogste klasse B1 op zijn naam. In de finale versloeg de Duitser Jeroen Stoop. In het damesenkel ging de winst naar Sanne Meijer. Organisator Deuce kan terugzien op een geslaagd toernooi, zeker omdat de Texelse deelnemers goed hebben gepresteerd. Zo'n 180 deelnemers, waarvan hon derd van de vastewal, kwamen afge lopen week aan het net op de Deuce- accommodatie aan de Emmalaan Afgezien van donderdag waren de weergoden de tennissers gunstig gezind, zodat het toernooi volgens schema kon worden afgewerkt. Een toernooi dat zowel hoogte- als diep tepunten kende. Dat laatste slaat op kanshebber Koen van Bommel (14), die het toernooi nodig had om punten voor zijn B-kwalificatie te verzamelen. Het pechduiveltje sloeg toe in de vorm van een geblesseerde knie, waardoor hij in de tweede ronde strandde. Opmerkelijke prestatie was die van Hans Geus en Ilse Beerling, die de finale gemengd dubbel C1 wonnen. Bij het heren enkel in de C1-catego rie verloor Simon Brand in de halve finale. De op zichzelf mopperende Texelaar kwam ook in het dubbel en de mix niet aan de winst Simon Brand, hier in actie tijdens de halve finale, toonde zich niet tevreden over z'n spel. Henk Wijsman is afgelopen week einde op de nieuwe 9 holes-baan van De Krim de eerste kampioen van de Texelse Golfclub geworden. Hoewel hij onderweg nog zijn be roep moest uitoefenen door op het aangrenzende Hanenpad enkele mensen met loslopende honden terecht te wijzen, verloor de jachtopziener geen enkel moment zijn concentratie. Bij de dames viel Els Postma op Op de negende hole reikte ze met haar afslag verder dan de longest drive van de heren op die hole. Helaas voor haar was de longest drive voor de vrouwen vastgesteld op de vierde hole Wel werd zij clubkampioen bij de vrouwen Een bijzondere presta tie, want zij stond zondag onder grote tijdsdruk omdat ze 's middags ook nog een tennisfinale in het Tesseltoernooi moest spelen. Deze eerste officiële clubkam pioenschappen, die op zaterdag en zondag werden gehouden, kenden een lang verloop. Dit werd vooral ver oorzaakt door de gekozen spelvorm, strokeplay Dit betekent onder meer dat op iedere keer moet worden uitgeholed. in tegenstelling tot bij het gebruikelijke stableford, waarbij men de bal moet opnemen als men geen punten meer kan scoren Uitslagen: Dames 1 Els Poslma (netto score 72). 2 A|a Coutinho (74), 3 Elly Boorsma (netto 90) Heren 1 Henlr Wijsman (65), 2 Peter van de Wmdl (netto 70); 3 Hans Wendrich (73) Longest drive dames A|a Coutinho; longest dnve heren Peter Boorsma, neary. met gescored pand. In plaats van impulsief lot con trole op te roepen, zou een raadslid dat met meer respect tegenover de burger staat zich eerst nader informe ren. Maar De Groot ziet er geen been in om mij als een soort gedetineerde van de gemeente af te schilderen. Het was trouwens geen dekbed maar een vloerkleed. Familie Jaap Dros, Den Burg Vernieling. Op de parkeerplaats aan de Nikadel in De Koog werd vrij dag de auto van een 40-jarige man uit Steenwijk bekrast. De vandalen sloe gen hun slag tussen 15.00 en 17.00 uur. Alcoholvrij. In de nacht van vrijdag op zaterdag deed de politie steeksproefgewijs een tiental alcohol controles. Er werden geen overtredin gen geconstateerd. De nacht erop werden op de Postweg twaalf auto mobilisten gecontroleerd. Ook hier vonden de agenten geen reden om bonnen uit te delen. Raam gesneuveld. Van een shoarmazaak in de Dorpsstraat in De Koog sneuvelde zondag rond 3.30 uur een raam, toen een 17-jarige Texelaar zich wat ruw gedroeg bij het vragen om zijn wisselgeld De politie bemiddelde na deze onopzettelijke vernieling. Tuinfrees gestolen. Uit een schuur aan de Kogerstraat in Den Burg werd in de nacht van zaterdag op zondag een rode tuinfrees gestolen, met een waarde van vierhonderd gulden Het motorgedeelte van het apparaat lie ten de dieven staan

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2