Deelnamestop op kwarttriatlon TEXELAARTJE Knznzi] F amilieberichten Gordijnen Lijsten TEXELSE J COURANT Vindmolens Veel deelnemers bij cross ZDH Kogerstrand zeggen wou... Van fouten „kan" je leren BAR BOOS! Yexelaartjes C«WMIf' GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 DINSDAG 22 JULI 1997 iftiende editie van de Texelse jrttriatlon, die zaterdag wordt .ouden, heeft een recordaantal .Inemers. Toen eind vorige •k bleek dat zich ai 280 indivi- •letriatteten en 12trio's voorde jlelte hadden aangemeld, werd nschrijving gesloten. Reden is de organisatie anders de veilig- Ivan de deelnemers niet kan mderen en dat de Groene- ,ts te klein dreigde te worden de fietsen van alle deelne- is nog overwogen de ijsbaan als «plaats in te richten In dat geval >en stop op het aantal deelne- niet nodig zijn De locatie aan de jialaan werd echter te decentraal jdt „Haal de toeschouwers naar .edstrijd" is en blijft het motto van organisatie jtnatleten kiezen voor Texel om- tiel eiland een gevarieerd par rs biedt en omdat - anders dan bij meeste andere wedstrijden - in wordt gezwommen. Het Texelse jitje is echter om meer redenen rst populair. De nationale ionbond heeft de triatlon uitgeroe id wedstrijd waarin de titel in het West (Noordholland, Utrecht Flevoland) valt te verdienen. Bo den geldt nu dat twee door de derkende wedstrijden niet in eén lend mogen worden gehouden, ■enslotte staan in de maand juli »g wedstrijden op het pro- rma Texel wordt door velen daarom als mooie training be schouwd voor de ,,hele" triatlon van Almere, volgende maand Finish Het grote aantal deelnemers heeft vooral gevolgen voor de inrichting van de finishplaats In andere jaren liepen pal voor het gemeentehuis eigenlijk drie „routes" één van de aanko mende fietsers die op weg waren naar het looponderdeel, één van de lopers die er één ronde op hadden zitten en één van hen die op punt van finishen stonden. Ditmaal worden de fietsers direct vanaf de Elemert linksaf de Groene- plaats opgeleid, vóór opticien Wmnubst langs. Ter hoogte van de Rabobank stallen zij hun rijwiel, waarna ze als loper de Groeneplaats verlaten via de Zwaanstraat. Via de Molenstraat en de Keesomlaan berei ken ze vervolgens het gebruikelijke parcours. Voor het overige is er weinig veran derd. De circa 125 wedstrijdatleten duiken voor het eerste onderdeel om 13.45 uur het water in bij Dijkmans huizen, de recreanten en de zwem mers van de estafetteploegen volgen een kwartier later. De verschillende categorieën zijn herkenbaar aan de kleur van hun badmuts, deelnemers aan de wedstrijd dragen een rode, recreanten een blauwe, de estafetteploegen een gele en de 33 Texelaars een witte. De dames heb ben hun eigen startvak, een eis van de bond. Wedstrijdatleten zwemmen eer hoge investeringen die nodig «verhouding tot het rendement ïsulteert in een hoge Kwh-prijs. Milieueffect het rendement is ook diep- 'dstudie gemaakt van de milieu- ten van de verschillende duur- oplossingen. Tot die effecten ook het ruimtebeslag gere- Zonne-energie blijkt het minst ubelastend te zijn; alleen het mgebruik is groot, wat overigens idenergie ook het geval is. Wat imtebeslag betreft is van belang an het totaal bijna 18000 ha Texel, met meer dan 5500 ha tikt wordt geacht voor het plaat- lan duurzame energiebronnen, inde natuurwaarde van het res- terrein. Voor het genoemde Swmdturbines zou 1550 ha no- jn. energiebesparing als alternatief nieuwe energiecentrales komt aan de orde als mogelijkheid om het energievraagstuk te helpen oplossen. Het komt neer op meer efficiency van bestaande energiebronnen. De Texelse economie zou op die manier 17% rendabel kunnen besparen. Verschillen Veenis heeft vastgesteld dat er grote verschillen zijn in de hoeveelheden energie die de diverse bestaans- bronnen op Texel nodig hebben. Opvallend is dat de industriesector, inclusief bouwnijverheid, wat betreft energiegebruik het gunstigst uit de bus komt. Waarbij twee criteria wor den gehanteerd: het energiegebruik per werkzame persoon en het energiegebruik per gulden toege voegde waarde De landbouw staat op de derde plaats. Het toerisme komt op een minder gunstige vierde plaats, heeft dus een relatief hoog energiegebruik per gulden toegevoegde waarde. Het slechtst scoren goederenvervoer en visserij; hier wordt veel energie ge bruikt door een klein aantal personen waarbij een relatief lage toegevoegde waarde wordt bereikt. anderhalve kilometer, de anderen één. Natte sponzen Vervolgens begint het fietsonderdeel (45 km) dat de deelnemers via de waddendijk naar De Cocksdorp leidt en via Oudeschild naar Den Burg. Tenslotte moeten in en rond Den Burg twee ronden van 5 km. worden gelopen Zo'n 175 vrijwilligers helpen bij het in goede banen leiden van de wedstrijd. Een belangrijk deel van het parcours wordt gevormd door de Bernhard- laan. Omdat de organisatie vreest dat de lopers het bij warm weer zeer zwaar zullen krijgen, wordt bewoners van deze straat gevraagd klaar te staan met bekers water en natte sponsen. Menig triatleet vindt het ook plezierig een straal water uit een tuin slang op het verhitte lichaam te krij gen De derde crossloop van ZDH trok vrijdag 85 deelnemers, een aantal waarmee de organisatie dik tevre den was. De weersomstandighe den lieten weinig te wensen over, waardoor snelle tijden werden ge lopen. De miniloop over 1 kilometer werd wederom gewonnen door Arjen Grotenhuis. Hij was acht seconden sneller dan vorige week Ook de deel nemers die 4 kilometer aflegden, lie pen rappe tijden. Winnaar bij de jeugd tot en met 14 jaar werd Jaap Witte (17.49) uit Den Burg Bij de vrouwen werd het een zware strijd tussen Lida Bakker (De Koog) en Laurien Bakker (Den Burg), die door eerstgenoemde in haar voordeel werd beslecht (20.29). Zoon Robert passeerde als eerste man de finishlijn. Zijn tijd (14.48) was de snelste van het sei zoen. De loop over 8 kilometer werd gewon nen door Nico Kropman uit Zwolle (30.36), beste veteraan werd voor de derde achtereenvolgende keer Cees Timmer uit Oosterend Hij rondde het parcours in 35.22, vijftien seconden sneller dan vorige week Diefstal hengels. Een bootje dat lag afgemeerd aan het strandje bij paal 33 werd in de nacht van zater dag op zondag bezocht door dieven Zij namen drie dure hengels mee in andere plaats willen, iemand ill een keer een winkelwagentje ■eemt en jongeren die na een dje stappen wat roepen richting («akers Volgens De Groot neigt tslrand in dit opzicht soms naar streng Engels kostschool- itiekamp uit de vijftiger jaren" Weekendstappers rann is het daarmee niet eens. Kogerstrand zijn we niet stren- dan op andere campings. Mis tri winden we er minder doekjes iananderen. Bij een eerste waar- wig wordt men meteen verwij- Dat staat in de regels, gasten wi er zelf voor bij binnenkomst, toen het zo naar aanleiding van waringen in het verleden. Voor iKion was het zelfs reden om 'egels over te nemen. 70% van gasten zijn herhalings- ekers, daar moeten we het van ren Op weekendstappers zitten «el te wachten. Niemand trou- I daarom komen ze ook op de kamping terecht." Discriminatie? gtekens plaatst De Groot bij het taldelijk weigeren van jongeren W van hun uiterlijk of op basis •elreserveren als (kleine) groep, 'eagt zich af of dit in strijd is met h van de grondwet, de plicht tot lid «behandeling van mensen aan reageert als door een wesp 'ken op deze opmerking, waar- DeGroot suggereert dat de RST mogelijk aan discriminatie schul pt. „We denken eraan om strafrechtelijk op te reageren." Oorringen '-nsHofmann selecteert men op "strand niet op uiterlijk. „Kijk 'eenswat er met Pinksteren op "rein stond. Hele motorploegen j1 bier in de rondte, sommigen a meer ringetjes in hun oren «m hun vingers. Degenen met ■einde praktijk de meeste pro ts hebben, zijn de 25- tot 35-ja- 'dre bijna een pak aan hebben =«nzich door niemand wat wijs- ftZijzijn de klanten die willen ^boe de regels zijn. Daar gaan -- B ™et mee in discussie „We selecteren wél op grond van het aantal Maximaal zes, want daarbo ven wordt het een onbeheersbare groep. En we letten op het gedrag. Als hier een groep al met een slok op de receptie binnenrolt, komt die het terrein niet op. Maar wie zich normaal gedraagt, heeft geen enkel pro blem." Wachttijden Een andere klacht die De Groot naar voren schuift, is de wisseling van gas ten op zaterdag 12 juli. Omdat de RST de slagboom van de camping tot twee uur 's middags gesloten hield, ontstond een rij wachtende auto's tot aan de Top Tien supermarkt. „Voor o.a ouders met jonge kinderen bete kende dit urenlang wachten in bloed hete voertuigen," Daarna nam het inchecken in de receptie van Kogerstrand nog eens anderhalf uur in beslag. Jongeren zouden boven dien extra lang in de rij hebben moe ten staan Hofmann verklaart dat de gasten te voren wisten dat zij niet vóór 14.00 uur het terrein op mochten. „Dat staat op het reserveringsformulier. Bij ho tels en op vakantieparken gaat het precies zo. Daar kun je ook pas na een bepaalde tijd terecht, omdat eerst de kamer of het huisje weer vrij moet zijn. Wij hebben een heleboel wisse lingen tegelijk, dus kan men niet al om negen uur op de stoep staan. De meesten hebben daar heus begrip voor." Nog wennen Volgens Hofmann moeten ook de medewerkers nog wennen aan het computersysteem en de werkwijze in het nieuwe receptiekantoor van Kogerstrand. „We doen ons best om alles zo vlot mogelijk te laten verlo pen. Afgelopen week hebben we erop ingespeeld door de mensen tevoren te informeren dat ze echt niet eerder het terrein op kunnen." Zaterdag j I ontstonden al geen lange wachtrijen meer Tot slot ergert Hofmann zich aan het feit dat De Groot niet eerst zelf con tact heeft gezocht met de RST-lei- ding, maar wél afschriften van zijn brief heeft gestuurd aan de VVV en de Texelse media. De Groot heeft echter bewust de publiciteit gezocht, omdat hij verwacht dat dit een extra stimulans betekent voor een spoe dige oplossing. Wetten worden tegenwoordig steeds vaker „creatief" gebruikt Je kunt dan vol bewondering zeggen dat iemand erg slim is. Maar als het direct met de omgang tot elkaar te maken heeft, dan worden de „normen en waarden" -zegge de moraal waar een samen leving zijn welvaart aan dankt- in de prullenbak gegooid. Dat is een zorge lijke ontwikkeling. Nu ben ik in de visserij op Texel werk zaam en mij overkwam iets waarvan u hebt kunnen lezen Ook in de maatschapsvisserij (de onderne mingsvorm waarin wij werken) ge beurde iets „creatiefs", waarbij een regel met werd gebruikt zoals hij was bedoeld Zo werd ik genoodzaakt om arbitrage te doen. Die heb ik gewon nen, maar zo voelde het niet. Het was voor mij een overwinning voor de „maatschap" in de visserij. Wat ik wel voorzag, maar waarvan ik niet besefte dat het zo'n enorme in druk op mij zou maken, was de con frontatie met het „Wie redt hem" (maatschap) syndroom, ledereen loopt weg, laat je in de steek, kijkt toe Dus moet je alleen voor de zaak vechten, wetende dat het hartstikke rechtvaardig is wat je doet, maar ook zo schokkend. En dan is er nog een massa die het allemaal wel goed vindt, met beseffende dat daarom juist zoveel ellende wordt geboren Als een „stoel" -en zo schrijf ik het expres- dan ook nog om wat voor redenen dan ook zegt dat recht krom is en krom recht, dan staat het huilen je letterlijk nader dan het lachen. Gelukkig is mijn respect voor mensen met minder geworden Sterker nog, ik begrijp het zelfs, al is het maar 'n beetje Helaas is het zo dat de regei „van fouten kan je leren" zo geschreven maar al te waar is. De vraag is ech ter: doen we dat ook? Het is niet waar dat we zwak zi|n als we onze fouten toegeven, daar worden we juist ster ker van, want: we zijn allemaal even kwetsbaar1 ledereen die dit leest, een zo eerlijk mogelijk leven toegewenst. Cor van der Knaap. Den Burg. Wij gaan trouwen op 25 juli 7.9.9? inJTuizen Chantal Witte éj Martin JCoelwf Ijndenlaan 60a, 1271 ÉÊJ-luizen Ik vond het fyn om by mama te zyn, maar nu ik papa ken, ben ik bly dat ik geboren ben. Tim 19 juli 1997 Corine en Michel Arends Vuurtorenweg 71 1795 LK De Cocksdorp Telefoon 316379 Hoera! Op 19 juli is onze klein zoon Tim geboren. Het is een karyer Zoon van Corine Michel Arends Vuurtorenweg 71 De Cocksdorp Een nieuw leven een klein wonder het klinkt zo gewoon maar is voor ons zo heel bijzonder Trots en blij zijn wij met de geboorte van ons kleine prinsje Marlen Marten is geboren op 19 juli 1997 om 4.54 uur en weegt 8 pond „schoon aan de haak" Anita Ran en Henk Prins Beatrixlaan 10 1791 GC Den Burg •2? 0222-322175 Graag even bellen voor bezoek Hartelijk dank voor de bloemen, planten, felicitaties en prachtige kaarten bij ons 55-jarig huwelijk en 80ste verjaardag. Voor de dienst in de R.K. kerk, de Hoomder reisvereniging, het Wilhelmina Hotel in Venlo, kinderen en kleinkinderen voor de prima verzorgde en gezellige dag in de „Witte Burcht". Gerard en Annie Witte-Kuip Wittekruislaan 16 NEDERLANDSE STICHTING GELUOK'NDER POSTBUS 381 7600 AJ DELFT T(~y~> 015-2562723 NOO SERVICELIJN Geboren Tim Samuel Zoon van José van Heerwaarden en David Ruting 16 juli 1997, 16:40 uur Amsterdam 3800 gram, 52 cm Corn. Drebbelstraat 7-1 1097 AJ Amsterdam INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: 2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- cxcl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXEL AARTJE op aanvraag. T.k.: Volvo 340 2 Oi, voor de cross, ƒ400,- Tel 310107 Zelf je frisdrank maken? Dat kan! Met het Soda- Club-Cool apparaat! Een voudig - praktisch - en voordelig! Demonstratie a.s. woensdag, kraampje Gulle Bottelier, t o A H Kap- en knipservice is met vakantie t/m 9 augus tus. Nieuwe aardappels, Doré en Gloria, worden nu ge rooid Bel 31 88 85 en Sieme Wuis brengt ze bij u thuis. T.k. stacaravan (chalet, 11.00 x 3.50), compl. inge richt met standplaats, Bregkoog, 144. Tel 06- 53262747 T.k: brommer, Peugeot 103, ƒ300,-Tel. 314538 JVC-dealer SCT.311 777 Kunsthandel Hans van der Klift is één van de weinige bijzondere zaakjes tussen de grote winkelketens Willen alle „pierlottertjes" mij even bellen? 0341- 566542, vraag naar „Er" Wij repareren alle merken KTV, Video, Radio, CD, Satelliet, Camera, etc Service Center Texel, 311 777 Zelf je frisdrank maken? Dat kan! Met het Soda- Club-Cool apparaat! Een voudig - praktisch - en voordelig! Demonstratie a.s. woensdag, kraampje Gulle Bottelier, t o. A H Kap- en knipservice is met vakantie t/m 9 augus tus. Mobiele telefoons. 311 777. SCT, Gez. video-opname „De Aapmens", deel 1 (Teleac, 6 juli jl.). Tel 316686. T.k.: Yamaha XS 650 SE, i.z g.st., ƒ5000,-. Tel. 315690. Te koop in-line skates Roces, maat 41, ƒ125,-. Tel 319785. Gezocht wegens tijdelijk verblijf buitenland: opslag ruimte voor ca. 10 m3 huisraad. Tel. 0222 - 319652 of 0222-369573. Gezocht: mijn tamme Kauwtje Gerrit Heeft scheve snavel. Tom, tel. 315011. Computerreparatie Ser vice Center Texel, 311 777 T.k. voor de autocross VW Polo Peugeot 505, turbo. Tel. 314680 Woonruimte te huur. Tel 312830, Marjon. Reparatie en verkoop van wasautomaten. Service Center Texel. 311 777. Getuigen gezocht van de botsing fiets/auto, die plaats vond voor het prak tische verkeersexamen in 1961. Reakties br. o nr. 1721 aan bur Tex. Crt. Te koop gevraagd: spulle tjes uit grootmoeders tijd die met eten en drinken te maken hebben, zoals gla zen en serviezen. Kom even langs bij Hans van der Klift of bel 314043 Wij hebben geen klachten dat de klant lang moet wachten Qnipp kapsa lon, 312227 T.k. gevrpony, moet mak zijn voor kinderen, evt. met wagentje. Tel. 319301 Nieuwe KTV? SCT, 311 777 Mats werkschoenen. Oer sterk en lopen als Ecco's. Mantje Schoenen. Texelse Boerenkaas. De Snackplek - actie. Alle dagen van 18 00 - 20 00 uur: 4 kroketten of 4 fricadellen gratis bij af name 1 familiezak gewone frites of raspatat a ƒ12,50. Tel. 322145. Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Market, Postweg, voor min. 10 tank beurten van 25 I. Gas bestellen, Hielke bel len. tel 327027 Opruiming. Gazelle fiet sen tegen zeer scherpe prijzen Rentenaar, Ooster end, tel. 318000. 'n Oud familiegezegde: „Hou de verf op het hout, blijven de bomen m het woud." Abonnement op de schilder Jaarlijks automa tische controle op het on derhoud van je huis. Uit eindelijk de goedkoopste oplossing. Schilders bedrijf Graaf, De Cocks dorp. tel. 316243 Autoreparatie en onder houd. Met schitterend uit zicht op de vuurtoren en waddendijk Herm v.d. Beek, De Cocksdorp, tel 316571. Liever geen zonnetje in huis! Zonwering 10 tot 25% korting. De nieuwe collectie is binnen bij Schildersbedrijf en interieurwinkel Graaf, Postweg 215, De Cocksdorp. Tel 316243. A.s. zaterdag Van Beur den live in De Kuip vanaf 22.00 uur. Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog, (0222) 317333. HOGERSTRAAT 7-11 - DEN BURG TELEFOON 312305 Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Ooster end, tel 318313. Ook voor laarzen en klompen. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken alle soorten textiel. Bijv T- shirts, jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als ge kleurde textiel. Zelf mee brengen van textiel is mo gelijk Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken. Snel naar kantoorvakhandel Lange- veld en de Rooy. De Snackplek - actie. Alle dagen van 18.00 - 20.00 uur: 4 kroketten of 4 fricadellen gratis bij af name 1 familiezak gewone frites of raspatat a ƒ12.50. Tel. 322145 Zaterdag en zondag even bij de vuurtoren kijken en dan kip met frites eten voor 9.50 p.p. Zoveel ais je lust. In het Torenrestaurant. Weekend aanbieding. Wie kiest er tegenwoordig niet voor rotan? Kom eens langs en bekijk vrijblijvend onze uitgebreide collectie rotan meubelen. Schil dersbedrijf en interieur winkel Graaf, Postweg 215, De Cocksdorp. Tel 316243 LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) WOONHUIS IN OUDESCHILD De Ruyterstraat 87 Aardig gelegen hoekwoning met aan bouw en achtergelegen tuintje: totaal ca. 70 m2 eigen grond. De woning is inwendig gedeeltelijk ver nieuwd, heeft een woonkamer met uit zicht op de dijk, een w.c./douche, een keuken met inbouwapparatuur zoals vaatwasser, koelkast en oven en een bijkeuken/berging. Boven een kleine overloop met twee slaapkamers, waarvan de voorste met dakkapel. De woning is voorzien van centrale verwarming. Vraagprijs ƒ167.500,- k.k. RECREATIEWONING IN DE KOOG Stappeland 20 Schitterend, aan het water gelegen vrij staande recreatiewoning met een grote kavel eigen grond, totaal 742 m2, aan de rand van het bungalowpark „Beachpark Texel". De woning heeft beneden een royale woonkamer met open haard, luxe open keuken, schuifpui naar terras en tuin, een slaapkamer, een luxe badkamer, een apart toilet en een berging. Boven 2 royale slaapkamers met extra bergruimte en extra badkamer met toilet en douche. De recreatiewoning is voorzien van vloerverwarming en een uitgebreide inventaris voor 6 personen. Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging: Keesomlaan 51, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888 DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). 8,00 10,60 13,25 15,90 18,55 21,20 23,85 26,50 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam Adres Postcode/plaats j Plaatsen op Advertentiex per plaatsing zetten. Handtekening

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3