Jury drukt stempel op uitstekende triatlon 4 H Banda en Van der Vis weer Texels kampioen m ■5UC TEXELSE^" COURANT Texelse beste zwemster In Anna Paulowna Gebroken enkel Solex-race tijdens muziekfestival Robert Bakker opmerkelijke winnaar cross Moelands nadert parcoursrecord DEaJDDEQ iit'- Diplomazwemmen Klif 12 DENNENOORD DEKR1M DINSDAG 29 JULI 1997 kbaar hadden de officials van de triatlonbond zich laten pireren door de jury van de Tour de France. Zaterdag Iden ze zich tijdens het „kwartje Texel" zó pietluttig op, het irritatie wekte bij deelnemers, organisatie en publiek, ptepunt was de rode kaart die winnaar Marcel Snippe uit ianadorp vlak voor de finish te zien kreeg. Tot ieders lichting werd de straf voor de triatleet, die met 1.52.16 nieuw record vestigde, meteen daarna ongedaan ge- akt. De Texelse organisatie is echter van plan een klacht dienen over het gedrag van de juryleden. y-fwrv,. De rode kaart was voor de organisa tie echter de druppel die de emmer deed overlopen. ,.De hele dag waren de officials al overdreven in de weer. Als scheidsrechter doe je het goed als je niet opvalt, dat kon je van deze VNWQDft fdoeje me aan?" Snippe smeekt de wedstrijdleider de rode kaart weer in te trekken. nis verleden jaar veroverden ascha van der Vis en Guido da het Texels kampioenschap, der Vis deed dat zeer overtui- want ze was met 2.16.26 I14minuten sneller dan in '96. oede tijd leverde de 27-jarige erendse zelfs de derde plaats het districtskampioenschap Noordholland, Utrecht en aland, dat aan de Texelse wed- dwas verbonden. Banda legde lijn eigen verbazing weer be- op de titel. „Ik heb dit jaar de minder getraind." voorgetoverd wegens het verkeerd dragen van zijn rugnummer en het over een muurtje springen tijdens de fiets-loopwissel. Sprongetje De aanvankelijke diskwalificatie schoot de Texelse organisatie in het verkeerde keelgat Pansier' „Daar mee beïnvloedde Snippe het wed strijdverloop met. Dat sprongetje scheelde misschien een halve meter en bovendien nam hij het risico om te vallen." de capriolen van de wedstrijd- nas de vijftiende Texelse kwart- tneen zeer geslaagde editie. Na «negende vrijdag scheen zater- dezon in alle opzichten. Vooral iblieke belangstelling was uitste- de zwemstart zag de dijk- nezwart van het volk en honder- Seschouwers zorgden voor een nolle entourage op de Groene- S Ook onderweg bij het fiets- punt (De Cocksdorp) en langs bopparcours in Den Burg kwa- rele nieuwsgierigen een kijkje en. Voor extra supporters zorg- «atuurlijk de 270 triatleten, een idaanlal. «Ie animo was mede te danken tet feit dat dezelfde dag geen ie nationale wedstrijden op de «der stonden Diverse sporters, ïwie winnaar Snippe, benutten ttelse race als opwarmer voor loüandTriatlon, volgende maand fbieie De Texelse kandidaten skaKoenders en Henk Stevens bneen geslaagde test af. Rode kaart Pleister van de Texelse kwart- 1 is, behalve het eiland zelf, het «tien in zeewater De omstan- in waren de deelnemers za- 9 gunstig gezind. Weliswaar de westenwind stevig, maar "an was in het luwtje van de dijk !9Ie merken. awedstrijdcategorie had de snelle "eer Rogier Couwenhoven e tijd de beste papieren Ach- 1J gezeten door een kwartet «fietsers Ipegon hij nog als eer een de afsluitende 10 km lopen, «a een kilometer kwam Snippe en stoomde onweerstaan- door. De Julianadorper. bekend kop van Noordholland om zijn «ike optreden in o a. de Tour de leek alleen even door de «idleider himselfie worden ge itel opkomen van de Groene- kreeg Snippe de rode kaart i Texelse kinderen waagden f "gelopen weekend aan hun U* twemwedstrijden in open Het betrof langebaan- f^ilden bij Oude Veer in Anna v"na, waaraan 66 verenigin- ■- Totaal kapot: Robert Bakker. Snippe hief zijn handen wanhopig ten hemel toen hij over de streep was gekomen, „Dit kan je me toch niet aandoen, hè. Ik heb dit jaar al zoveel pech gehad", riep hij uit. De wed strijdleider besefte blijkbaar dat hij te ver was gegaan en herriep zijn beslis sing, waarna hij Snippe nog even apart nam om hem op zijn „fouten" te wijzen. (Foto s Frans Hopman) juryleden bepaald niet zeggen", aldus Pansier. Een voorbeeld was het tonen van een zg. „stamkaart", een identiteitsbe wijs, bij de inschrijving in de Bgm. De Koninghal. „Dat er bij de wedstrijd atleten goed op wordt gelet, is wel logisch Maar een deel van de recreanten wist niet eens wat een stamkaart is. Ze hadden dat ding ooit in huis gekregen, maar er verder niet bij nagedacht. Nu moesten sommige Texelse deelnemers terug naar huis om een identiteitsbewijs te halen, zelfs al verklaarden wij van de orga nisatie dat het in orde was Naar het terras Tijdens de wedstrijd hadden de jury leden veel minder oog voor de recreanten. „Ze lieten het gros links liggen. Daar hebben we ons aan ge stoord, want de recreanten dragen het evenement Toen de laatste wedstrijdatleet binnen was, begaf de jury zich onder het mom van een na bespreking naar het terras van De Lindeboom. De goede juryleden niet te na gesproken Verder bevreemdde het de organisa tie dat de jury wel oog had voor aller lei kleinigheden, maar met of nauwe lijks voor een zwaar vergrijp als stayeren. wat in deze wedstrijd tijdens het fietsen met was toegestaan. Mede door het grote aantal deel nemers dat tegelijk onderweg was, gebeurde dat regelmatig, zo viel dui delijk waar te nemen. Vanwege het gelijktijdige districts kampioenschap waren er méér jury leden dan anders. Pansier kan zich voorstellen dat men dan extra alert is, maar nu werden de regels wel erg stipt gehanteerd Sokken Oud-Texelaar Norbert Eelman, wo- «.A' De jury lette ook op zwaardere vergrijpen. Hier manen ze onderweg twee toerfietsers dat ze geen deelnemers mogen helpen. gen uit binnen- en buitenland deel namen. Alle Texelaars deden het goed en haalden de finish. Be 11-jarige Simone de Wit toonde zich een echte meid van Jan de Wit. Ze had er eigen lijk een beetje tegenop gezien, maar schijnbaar moeiteloos legde ze haar 500 meter in één ruk borstcrawlend af en eindigde als eerste Het leverde haar een mooie trofee op Nina Op de Califormëweg nabij De Koog reed een 39-jarige vrouw uit het Belgische Sint Maarten donderdag middag tegen een paaltje Zij brak een enkel en moest voor behandeling naar het Gemini-ziekenhuis worden vervoerd. Willemse had een grotere kluif aan zo'n baan zonder keerpunten. Toch werd ze fraai derde. nend in Amstelveen, ging zijn vroe gere eilandgenoten met 205.24 vooraf. Daarmee was hij drie minuten sneller dan de eerste dame, Judy van de Berg uit Hippolytushoef. en vijf minuten sneller dan Texels kampioen Guido Banda Die verklaarde nog niet helemaal aan het afbouwen te zijn. „Volgend jaar wil ik meedoen aan de hele triatlon in Almere Dan heb ik weer een doel om voor te trainen." Natascha van der Vis verraste zich zelf door eerder uit het water te ko men dan de sterke Judy van de Berg Toch klom haar rivale eerder op de fiets. „Zij schoot meteen in haar schoenen, terwijl ik nog bezig was om sokken aan te trekken. Anders krijg ik blaren bij het lopen Verkeerde schoenen Plaatsgenoot Rien Brouwer beleefde een nog gekkere wissel. Voor de start had hij ontdekt dat de jongen naast hem dezelfde schoenen had „Ik waarschuwde hem dat hij bij de wis sel van zwemmen naar fietsen niet mijn schoenen moest aantrekken Maar ik was eerder uit het water en had haast om Theo Boom voor te blij ven. En wat denk je? Trok ik zelf de verkeerde schoenen aan.. Ze waren twee maten te groot." Later bracht Brouwer, die wegens een knieblessure eigenlijk aan de trio estafette zou deelnemen, zichzelf tij dens het hardlopen ten val toen hij op een losse veter ging staan. Maar on danks deze haperingen snelde hij toch als eerste recreant over de streep Tot Brouwers verbazing pas seerde hij tijdens de tweede loop ronde Theo Boom. die in gewonnen positie werd geplaagd door kramp. „Ik ben nog een minuut gestopt om m'n spieren te rekken, maar het mocht niet baten", berustte de Oude- schilder. Kapot Wellicht was Boom het slachtoffer van de harde tegenwind tijdens het fietsen terug naar Den Burg. Veel deelnemers klaagden dat ze zich moesten forceren, waardoor de Vrijwilligers houden de startlijn omhoog, zodat de triatleten te water kunnen rennen. overschakeling naar het hardlopen problemen gaf De pas 16-jarige Robert Bakker uit De Koog kreeg hierdoor tijdens het lopen een enorme inzinking. Kapot kwam hij over de streep, waar hij hevig nahijgend zijn commentaar mocht leveren in de microfoon van Radio Texel. Bij de recreanten leverden de debu tanten Harry Kingma (2.11.04) en Gauke van Lingen (2 11.23) uitste kende prestaties. De triatlon is ech ter niet alleen een race tegen de klok, maar ook een strijd van elke atleet met zichzelf. Hoe meer de minuten wegtikten, hoe groter de vreugde- uitbarsting, zo leek het wel. Nadat eerst Carla Roeper ter aarde zeeg om de klinkers van de Groeneplaats te kussen, vierde Judy Witte haar bin nenkomst met een geslaagde kop rol. Waar een mens nog toe in staat is na 1 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km hardlopen! Uitslagen Wedstrijddeelnemers (1500 m zwemmen, 40 km fietsen, 10 km hardlopen): Heren 1 .Marcel Snippe (Julianadorp) 1.52.16; 2 Frans van Heteren (Amstelveen) 1 53 00; 3.Martin Breedijk (Amsterdam) 1.54 00,38 Guido Banda (Tex kamp.) 2.09 46; 75 Robert Bakker (3e dis trict heren 17 j.) 2.21 13; 86.Henk Stevens (3e district heren 45 j.) 2.23.59; 90.Jeroen Huizmga 2.25.38, 109.Enk Bakker 2.35.08 Dames 1 Judy van de Berg (Hippolytushoef) 2 08 17, 2 Pietemei Levelt (Amsterdam) 212.54, 3.Mariska Postma (Leeuwarden) 2.14.04. Natascha van der Vis (Tex kamp 3e district) 2 16.26, Colinda Brouwer 2.27 18; Bettina Löscher 2 32.20; Tessel Roeper 2.34 - 55; Mariska Koenders 2 36 14 Recreanten (1000 m zwemmen. 40 km fiet sen. 10 km hardlopen): 1 Marcel Gierman (Duiven) 1 52.38; 2 Jochem Janssen (Goch) 1 57.53; 3 Peter van Proosdij (Leusden) 1.59 - 48; 21.Rien Brouwer (Tex kamp.) 2.09.25, 24 Theo Boom 2 10.30. 28.Harry Kingma 2 11.04, 31 Gauke van Lingen 2 11 23: 34 Otto Goenga 2.12.27; 46 Rob Teisman 2.15.51, 47 Roben Riewald 2.16.14,48.Ronno Honingh 2 16 31. 51 Pieter Ans van der Vis 2.17.06: 54 Menno Goenga 2 17.53, 65 Willem van Tatenhove 2.20.27, 68.Peter van der Struis 2.20 45; 70.Guido Betsema 2.21 49; 76 Rinus Kooger 2.26 08; 89 Maarten Dijker 2.31.10; 93.Erna Kuip (Tex. kamp 98 Connie Joling 2.35.52. 104.Kim Kooger 2 39.26. 108 Carla Roeper 2 51.56; 110.Judy Witte 2 58.41, 111 Melanie Betsema 3.00 08; 115 Hilda Bus 3.11 45 Texels kampioene Natascha van der Vis. Daar bij die molen... Guido Banda m actie. Tijdens het Holland Muziekfestival van zaterdag a.s. zal op de Groene plaats een Solex-behendigheids- race worden gehouden. Alle be rijders van dit oer-Hollandse rijwiel met hulpmotor worden daarom opgeroepen om zijn of haar rij vaardigheid te tonen, aanvang 19.00 uur. De Groeneplaats zal worden omge toverd in een circuit met diverse hin dernissen. De bedoeling is dat de deelnemers dit circuit zo snel moge lijk ronden De wedstrijd wordt vooraf gegaan door een Solex-defilé door het centrum van Den Burg Een jury zal bepalen welke de mooiste combi natie van Solex, berijder en outfit is, dus een soort concours d'élegance De winnaar of winnares ontvangt dan ook een „bocale d'élegance" Deelnemers voor zowel défilé als wedstrijd kunnen zich opgeven bij Reisbureau Texel, Warmoesstraat 21-25, telefoon 312242. De vierde crossloop van ZDH trok met S3 deelnemers wederom flinke belangstelling. Onder invloed van de stevige wind werd over het al gemeen langzamer gelopen. Opvallendste winnaar vrijdag was Robert Bakker uit De Koog, die zich na een spannend duel met Hoornder Harry Bakker de beste toonde op de 4 kilometer bij de mannen. Roberts tijd (15.44 minuten) was een dikke minuut minder snel dan vorige week Mogelijk dat hij zich spaarde, want zaterdag stond hij alweer aan de start van de triatlon Bij de jeugd op de 4 km was Jaap Witte uit Den Burg de beste (18 35), bij de vrouwen Verena Meis uit Duits land (19.59). Ook de 8 km bij de mannen had een Duitse winnaar Negel Fergus rondde het parcours in 33.52. Rob Aarts uit Veldhoven won dezelfde afstand bij de veteranen (34.24) Ruud Moelands was zondag de grote man in de crossloop van De Koog. Hij zette op de 4 kilometer bij de mannen een fantastische tijd neer: 15.03 minuten. Moelands heeft beloofd volgende week het ronderecord te zullen aanvallen. Dit staat al acht jaar op 14.36. "rr.-, (Advertentie) BIOSCOOP Cinema Texel Itoij Gravenstraat 33 Den Burg s 31 20 27 PROGRAMMA T/M WO. 6 AUG. BEAN; THE ULTIMATE DISASTER MOVIE: dagelijks 16.00/19.00 21.30 uur 101 ECHTE DALMATIËRS: dagelijks 14.00 uur Onder redelijke weersomstandig heden is vrijdag in zwembad Molenkoog voor de tweede keer deze zomer afgezwommen. Veel kinderen zijn kennelijk op vakantie, want de groep was deze keer niet zo groot. Onder toeziend oog van examinator Baukje Drijver behaal den achttien zwemmertjes het A- diploma en evenzoveel het B-di ploma. Uitslagen: Diploma A: Glenn Vonk, Tom Pool, Rob Legierse; Pieter Zandee; Hugo Snoek; Sijbrand Dros; Jeffrey Mosk, Leroy Vermeulen, Rody Penha, Bas Vos. Rianne Hin. Kees Winter; Marina Brouwer, Robbin Nieuwenhuis; Thi|S Smit; llja Nooy; Jelle Schouwstra; Thomas v/d Werf Diploma B: Gemma Dhjver; Wouter Kuipers; Hanneke Legierse; Jim Heerschap; Leon van Sambeek Simon Kramer; Yvonne Huisman. Mark Huisman; Lotte Leentje den Ouden Jas per Diks; Bart Witte, Robbin de Geest; Charlotte Maas; Melle - Tim van Wijk; Samantha Mosk. Marinka Diks, Sander Diks; Aleksander Zijm. Winnaars: 1V£ km jongens Peter Koorn, 5 44 minuten, meisjes Priscilla Noorlander 6 08; 2M km jon gens Tristan Ellen, 8 42; meisjes. Christians Meis 4 km jongens Jaap Witte. 20.03 meisjes. Verena Meis, 21 08; dames Margriet Timmer, 29.33 recreanten Ruud Moelands, 15 03; 8 km heren Tino van Garderen, 28.21; heren veteranen Luce Wolfgang, 32 28 „De Lindeboom" Dinsdag 29 juli en 5 augustus Roulette in de Schoutenzaal Aanvang: 22.00 uur Toegang: gratis Donderdag 31 juli en 7 augustus Bingo Aanvang: 20.30 uur .Question Plaza" Woensdag 30 juli Karaoke Tweede Voorronde Toegang: gratis Donderdag 31 juli Veronica Drive-in-Show Toegang: ƒ9,- Vrijdag 1 augustus Jaren '70/'80-party Toegang: gratis Zaterdag 2 augustus Hollands Muziek Festival met o-a. Dannie Christian Zondag 3 augustus 538 Drive -in- Show Toegang: ƒ9,- Maandag 4 augustus Beach Party/Mr. Miss Dance Texel Woensdag 6 augustus Karaoke Derde Voorronde Toegang: gratis Donderdag 7 augustus Jaren '70/*80 Party met extra "Live" Jack Fowler, Jerry Lee Lewis Rock Toegang: gratis Vrijdag 8 augustus 538 Drive -in- Show Toegang: 9,- Zondag 10 augustus 538 Drivc-in-Show Toegang: 9,- Maandag 11 augustus Ladies Night Toegang: dames 7,50 THEATER RESTAURANT Klif 12 Den Hoorn s 31 96 33 Do. 31 juli en Do. 7 augustus Kindertheater .Lang leve de Opera' (16.30 uur vrij entree) Do. 31 juli en Do. 7 augustus The Jug Bros Bluesband (21 00 uur. vrij entree) Za. 2 en Za. 9 augustus .De Bruiloft van Biem en Babette' Ma. 4 en Ma. 11 augustus Kindertheater-Doe-Maar-Mee- Restaurant Klojo 8 Ko" (17.30 uur, ƒ25,00) Di. 5 augustus Rick Lorenzo Dros .Soplattaswat' (21 00 uur, 15,00^12,50) Di. 12 augustus Sanne Wallis de Vries "Blij je te zien" (21.00 uur. ^5,00^12,50) Diner-Cabaret wo. 30 juli, vr 1 en zo. 3 augustus wo. 6, vr. 8 en zo. 10 augustus Zie ook Texeltxt pag. 706 VAKANTIEPARK Zondagmiddag van 15 00 - 19 00 uur live-muziek m.mv. Kees Tesselaar VAKANTI ECF.NTRU M DEKR1M TEXEL Ro^cvloorivci; 6 De Cocksdorp S 39 01 11

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5