Cjroen "ZwartsJexeh in het harL. Koger natte horeca aat discobus rijden N» m dagë Strijd om jong uitgaanspubliek Paard neemt een duik EUREKA io: eerste helft '97 ,5 procent extra Strijd! •-V"'-. VERDER IN DIT mmer René Boogaard beste veebeoordeler N.H. 2 WV wil meer weten over toeristen 2 Cross-speaker Trap praat niet in slaap 3 Zon schijnt voor strandexploitanten 5 Strenderpop bol van Texels talent 6 Replica Spin Fokker naar luchtvaartmuseum 7 Harry: Radio vrij Texel? 7 Taxi's boos over de „Metrolijn" Portier De Koog verwondt vrouw Goedgekeurde delen plan buitengebied treden in werking Diefstallen Auto's beschadigd AOT-bus ramt twee abri's Bekladders in de kraag r VAKANTIE PARK l)E\\E\OORI) MARCO BORSATO-DAG KEES TESSELAAR TEXELSE^COURANT VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1997 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv tstraat 10,1791 AC Den Burg, telefoon 0222 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS 3NNEMENTSPRIJS ƒ55,65 PER HALFJAAR, LOSSE NUMMERS/1.55 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 314111 Buiten werktijd: Gerard Timmerman, Schoorwal 11, Den Burg, tel. 31 46 87 B.g.g. 06 - 53 16 86 57, 06 - 53 14 91 08 of 06 - 52 78 43 20 gevakantievierders die willen stappen in De Koog kun- voortaan heen en weer met een speciale bus, de „Metro- Het initiatief is genomen door Hans de Ridder, eige- van discotheek De Metro, maar wordt gesponsord door Koger café's en disco's. De namen van deelnemende lijven prijken op de zijkant van de rood-zwarte bus. De ehoreca klaagt over een tegenvallend aantal jongeren ibadplaats en hoopt het bezoek zo te stimuleren. scobus is geen nieuw fenomeen exel. In de jaren tachtig ver te Robert Aris van Boven al in dit van het ..Beere-imperium" ten van de bruine vloot in Oude- Jnaar De Koog, Hans de Ridder daar vanuit nachtcafé De •kuil ook enige tijd bij betrokken, daar een eind aan kwam, ijEd Stiekema van discotheek bon in het gat. Nog steeds rijdt luestion Express" elke avond oute, waarbij de Oudeschilder en vakantiecentrum De Krim tussenstops zijn. i„Metrolijn" heeft De Ridderde weer opgepakt. ,,We hebben redere basis nodig. Tijdens de tijiers wijzen op een flinke me van het vervoer van en Texel gedurende de eerste van dit jaar. Vergeleken met vervoerde de veerdienst van ritoten met juli ruim 6,5 pro- meer eenheden. De toename ich door te zetten in augus- leVVV kan deze week alleen i grootste moeite nog een ivoor nieuwe gasten vinden. egistreerde vooral in maart en nkevervoerstoename. In beide den werden ruim twaalf procent eenheden dan vorig jaar over- In juli bracht Teso 4.01 pro- neer auto's naar de overkant, gelopen half jaar vervoerde de snst 549.305 eenheden (1996 4). De stijging doet zich voor soorten vervoer uitgezonderd n, waarvan bijna een procent reserveringscentrale van de lakte het bestand aan beschik- iccommodatie deze week vrij- Igeput De directie doet een Jopde logiesverstrekkers hun e accommodatie direct igeven. aankondiging in de vorige e van deze krant,, Workshop Ven" werpt de nodige vragen js termWerkwinkel vech- consequenter taalgebruik of Wen ive liever Work- P lighting" De verdere uit- "het artikeltje blijkt vredetie- ler dan de kop doet roeden. Zo'n (vecht-) cursus iedere Tesselaar prachtig Pas als we ons op één lijn laren met het onafhankelijk- Vsslreven van de drie noor- ke provincies. Want daar bor- tot niet alleen ondergronds. tot nu toe illegale verzet te- la centrale macht in Den '9 krijgt politiek gestalte voor i'instaande verkiezingen van Weede Kamer. Goed voor tdoet volgen. We praten er «tong over (niet waar V?1)- Hier en daar een klein "totje, een gijzelingetje en Politieke partij met een eigen Vliegertje. TESO, Tessels oSollidariteits Offensief Het •toogste lijd voor een echte Horszei zomer, maar ook in voor- en naseizoen", verklaart hij. ,,Het jongerenterrein op Kogerstrand be staat amper meer. De noodcampmg bij Den Burg is zowat nog voller In zijn totaliteit is er minder jeugd op het eiland, dus moeten we er hSrder aan trekken." Vergunning Gebruik gemaakt wordt van de ver gunning van busbedrijf Texeltours. Als De Metro de bus niet nodig heeft, kan Texeltours die leasen. Bedoeling is dat de „Metrolijn" tijdens de zomer maanden alle avonden rijdt. In het voorseizoen (vanaf Pasen) en nasei zoen (tot en met de herstvakantie) wordt de bus alleen op de zater dagavonden ingezet. Maandagavond werd de eerste rit gemaakt. Haltes zijn voorlopig De Krim, de noodcamping en herberg Eyercoogh. Ook wordt gestopt op verzoek. Het vervoer is gratis Reizi gers krijgen een stempel die recht geeft op kosteloos vervoer terug. De wegbrengbus vertrekt om kwart over drie 's nachts achter De Metro aan de Nikadel. Schrapen Het initiatief van De Ridder werd met gejuich begroet door zijn collega's in De Koog. „Toen zijn voorstel tijdens een vergadering op tafel kwam, vond iedereen het leuk. De andere bedrij ven mogen er voor een redelijk be drag met hun naam op staan en het is 'een mooi promotiemiddel", rea geert Rein Stam, voorzitter van de Stichting Texel Sea Festival (de nieuwe naam), waarin de Koger natte horeca is verenigd. Of de bus ook noodzakelijk is, laat Stam in het midden. Wel maken de horecabedrijven zich zorgen over de afname van het jonge (stap)publiek. „Vooral door de week is het schrapen geblazen. Er zijn minder jongeren op Texel, door het algemene toeristisch beleid, en op Kogerstrand zijn er min der Vijftien jaar geleden waren er nog 1200 jeugdplaatsen, nu hooguit 450 terwijl In de tussentijd het jongeren- Lees verder op pagina 5 Bij de taxibedrijven is de discobus in het verkeerde keelgat gescho ten. Toen de bus deze week halt hield bij de noodcamping aan de Westerweg, maakte ondernemer Gerrie Grootjen zich boos. Volgens hem heeft het geen zin dat de „Metrolijn" daar stopt, omdat de meeste kampeerders tóch al van plan zijn om in De Koog uit te gaan. Het gratis busvervoer betekent in de ogen van Grootjen slechts een aan val op de inkomsten van de taxi's, die Een 26-jarige inwoonster van De Koog heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. Zij werd in de nacht van maandag op dins dag geslagen door een portier van een bar aan de Dorpsstraat en liep daarbij verwondingen aan haar hoofd op. De vrouw kwam omstreeks 02.30 uur tussenbeide omdat haar vriend het aan de stok had met twee portiers. Toen zij een van de kroegbewakers wilde terugduwen, kreeg ze een klap tegen haar hoofd. Ze viel op de grond en raakte even buiten bewustzijn. De vrouw liep een gezwollen linkeroog, een wond aan haar achterhoofd en een lichte hersenschudding op. Bouwvergunningen die betrekking hebben op het goedgekeurde deel van het bestemmingsplan buiten gebied kunnen worden afgegeven. Dat is mogelijk nu de Raad van State de gevraagde voorlopige voorziening (schorsing) van het plan niet heeft toegekend. Gevolg van de uitspraak is dat het bestem mingsplan sinds woensdag middag rechtsgeldig is. Bouwvergunningen die betrekking hebben op delen van het bestem mingsplan buitengebied waarmee met akkoord is gegaan, kunnen nog niet in behandeling worden genomen. Het betreft bijvoorbeeld aanpassin gen van agrarische bouwblokken of de bouw van een tweede bedrijfs woning op een A-blok. Omdat de uitspraak van de RvS met vergezeld ging van een toelichting, is de reden van het besluit nog niet be kend. Evenmin is duidelijk of de heer Klein Woolthuis de zomerwoningen aan de Krimweg nu wél of niet mag bouwen. bij de noodcamping veel klandizie hebben Met deze kritiek is initiatiefnemer Hans de Ridder, die overigens bereid is met Grootjen in discussie te gaan, het met eens „Niet alle gasten van de noodcamping gaan naar De Koog. Je kunt het beschouwen als een extra service. Als vier jongeren met de taxi heen en weer gaan. zijn ze samen vijftig gulden kwijt. Dat gaat af van het vakantiebudget." Verder bevordert de bus een snelle afvoer van uitgaanspubliek in De Koog, aldus De Ridder. „Vooral op de zaterdagavond moeten de mensen bij de taxistandplaats lang wachten voor ze weg kunnen. Voor de openbare orde en de veiligheid is dat geen goede zaak. Sommigen springen zelfs op de motorkap om een taxi aan te houden." Een paard in een zwembad is weer eens wat anders dan een exemplaar in de gang. Toch bezorgde een rij dier zijn verzorgster maandagavond weinig lollige ogenblikken. Wegens de komst van de hoefsmid had ze het paard uit het weiland gehaald aan de Hoofdweg. Het dier rukte zich los en vloog over het ert richting een soort genoot. die in de wei liep. Daartus sen lag echter een privézwembad, wegens vakantie van de bewoners afgedekt met een zeil. Dat werd door het paard voor een stevige onder grond aangezien Zonder aarzelen stapte hij erop, om vervolgens met zeil en al kopje onder te gaan. Het zwembad was slechts 1.50diep, zodat het paard er makketijk kon staan toen het het zeil eenmaal opzij had getrapt. Eruit klimmen lukte ech ter niet. Het dier zag wel kans zijn voorbenen op de steile rand te krij gen. maar het was te hoog om erzetf uit te klimmen. Na drie pogingen gaf hij het op en bleef rustig in het water staan. Een naastgelegen minicampmg liep uit, gealarmeerd door de plons Met Een 19-jarige Obdammer werd in een disco in De Koog op slinkse wijze ontdaan van zijn portemonnee Zon der dat hij het merkte bleek deze uit z'n zak gehaald. Er zat zo'n ƒ150,- een tractor en sjorbanden gelukte het na enige tijd om het paard uit zijn ongelukkige positie te bevrijden Be halve een paar onschuldige schram men hield het dier geen letsel over aan z'n natte avontuur. Het afdekzeil was wel flink gehavend, maar het zwembad leek ongeschonden, al is een flinke schoonmaakbeurt wel no dig. In zijn zenuwen had het paard een paar stevige mestballen in het water gedeponeerd (Foto's lamii-o Etjgoohnjgson irf Aimore) Een 20-jange man uit Leeuwarden is zijn mobiele telefoon kwijt. Die had hij achtergelaten in zijn jaszak in een garderobe van een discotheek in Den Burg. Tegen sluitingstijd bleek de te lefoon weg. Het gaat om een Amigo Pocketlirys ter waarde van zo'n ƒ650,- Drie geparkeerde auto's van vakan tiegangers waren in de nacht van woensdag op donderdag in De Koog het doelwit van vernielers. Een 37- jange inwoner van Almere-Buiten trof zijn auto aan de Ruyslaan met een vernielde achterruit. Aan de Boodtlaan moesten de ruitenwissers en buitenspiegel van de auto van een 51 -jarige Alkmaarder het ontgelden. Aan dezelfde weg werd in de motor kap van een 41-jarige inwoner van Werne (Dul.) een hakenkruis gekrast. Ook werd een buitenspiegel afgebro ken. Voor ongeveer f20 000.- schade ontstond gisterochtend toen een onbemande AOT-bus op het haventerrein van 't Horntje tegen twee glazen wachthuisjes (abri's) botste. De chauffeur had de bus in een der opstelvakken bij de boot ge zet in afwachting van passagiers. Toen hij het voertuig verliet om naar het toilet te gaan, deed hij het portier achter zich dicht, waardoor de automatisch rem (die bij geopende portieren altijd ,,aan" staat) buiten werking kwam. Omdat verzuimd was de gewone handrem aan te trekken, begon de bus op het hellende terrein achteruit te rijden in de richting van de twee wacht- hokjes Die werden ongeluk- kerwijs allebei geraakt. Daarbij ging niet alleen het meeste glas aan scherven maar werd ook de aluminium constructie vermeld, zodat beide hokjes als verloren kunnen worden beschouwd. De abri's zijn eigendom van Dral Media, die ze voor reclame doeleinden exploiteert Ook de bus liep flinke schade op De achterruit met reclameteksten werd versplinterd en ook de me talen constructie werd gehavend De bus werd direct buiten gebruik gesteld en naar de garage aan het Wezenland in Den Burg ge bracht. Reparatie zal waarschijn lijk in Haarlem moeten plaatsvin den Op de haven was direct een tweede bus bij de hand zodat de passagiers geen vertraging on dervonden. Al eens eerder deed zich een dergelijk ongeval op het haventerrein voor. maar toen werd slechts één abri geraakt. Foto Harry de Graaf) Twee met verf besmeurde 17-jarige jongens uit Vleuten en Harmeien ontkenden woensdagnacht tegen over de politie ook maar iets te ma ken te hebben met de verse graffiti, die overal in De Koog op informatie borden was aangebracht Drie verf spuitbussen bewezen het tegendeel, zodat ze toch werden aangehouden De exacte omvang van de schade zal worden uitgezocht en wordt op de jongens verhaald. De politie kwam de grafitti-artiesten overigens op het spoor na meldingen van voorbijgan gers. (Adverteniie) (Advertentie) Zaterdag 9 augustus lan 15.00 - 19.00 uur in.in.zanger (Advertentie) Vanaf 25 augustus moet u voor advertenties en Texelaartles abonnementen en bezorging adreswijzigingen zakelijk en familiedrukwerk op Spinbaan 6 zijn. Alleen de redactie van de Texelse Courant blijft in het gebouw aan de Warmoesstraat. (jTtia a bd kjtt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: TUINCENTRUM AV A.B. club TEXEL ^•VT7{ en de

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1