Rode vlag wappert in jachthaven Oudeschild Voor een microfoon ]eef ik me helemaal" I Passanten zorgen voor topdrukte: aatste autocross voor Martin Trap F amilieberichten TEXELSE COURANT issers verbouwen edankte autobus mobiele garage Texelaartjes TIJSJE ANN A^j, VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1997 ig met de bus naar de auto- Een vervoerswijze die je van emiddelde coureur niet zou ver termaar die toch opgang t. Crossers Martijn de Veij en 'éioltanus. zondag present op eede autocross aan de Gente- tochten een afgedankte Leland- le larenlang de dienstregeling hield in Friesland. Met be iemonteurs verbouwden ze het meter lange gevaarte tot een rijdende garage Waar tot voor kort nog de passagiersstoelen stonden is nu plaats voor de crosswagens van het duo. ..Een hele verbetering", vindt For mule 1-rijder De Veij. die de bus zon- dag parkeert in de pits. ..De wagens hoeven niet meer voor elke cross op een aanhanger van de Texelse Wol onderneming. Na afloop was het dan weer boenen, want de volgende dag vervoerden we er weer dekbedden mee Als we nu naar één van de twin tig crossen gaan waaraan we jaar lijks deelnemen, rijden we onze wa gens zó naar binnen. Voorin de bus is voldoende ruimte vrijgehouden voor meereizende mon teurs of fans Want vóór, tijdens en na elke race moet altijd druk worden gesleuteld. De Veij. die in dekbeddenfabriek TWO momenteel ,.tot z'n oren in het werk zit", wordt bijgestaan doorRené Witte, Arie Fluisman en Ben Witte Het stof in de keel kunnen de techneuten onderweg wegspoelen met een verfrissing uit de ingebouwde koelkast. De rijdende garage die knal geel is gespoten vormt een opval lende verschijning op de weg en een dankbaar reclame-object voor spon sor TWO. ,foio Qerard Timmeman) In de haven van Oudeschild heeft de drukte deze zomer grote vor men aangenomen. Elk nieuw tij is het een komen en gaan van pleziervaarders. In de passanten jachthaven wappert de rode vlag, ten teken dat alle ligplaatsen bezet zijn. Nieuwe binnenkomers moe ten uitwijken naar Watersport vereniging Texel. Maar deze week lagen de boten ook daar rijen dik tegen de steiger. Rina Dorst, havenmeester van de verenigingshaven, laat zich met gek- maken. ,,Nee hoor, het is hier heel gezellig. Met de meeste zeilers heb ik leuke contacten. Ik geniet er echt van om in de haven rond te lopen." Vorig jaar viel ze in voor Jan Blom. die deze taak jarenlang uitoefende maar wegens een onwillige knie moest stoppen. Dit seizoen schenkt Blom een drankje voor leden en gasten in de „Jan Snel", de keet van de vere niging, 's Zomers dient dit onderko men als receptiekantoor, waar juist gearriveerde pleziervaarders zich kunnen aan- en afmelden. Meestal gebeurt dat echter buiten: Rina Dorst en haar assistenten klimmen aan boord om kennis te maken en de fi nanciën te regelen. Dorst krijgt hulp van een viertal leden van WSV Texel, die deel uitmaken van een speciaal gevormde commissie. Lauw „Regel is dat boten pas in de verenigingshaven kunnen afmeren als de passantenhaven vol is. Sinds de tweede week van juli is dat het geval Vanaf afgelopen weekend is het zelfs zó druk dat ook wij de rode vlag moeten hijsen", vertellen Rina Dorst en haar assistente van van daag (woensdag), Guus Witte. Op het achterdek bij Cees en Tine Vlas genieten ze tussen de bedrijven door even van een drankje. „Helaas 'n beetje lauw", verontschuldigt Cees Vlas zich Door de grote drukte op de haven is de aanslag op de stroom voorziening groot Soms gebeurt het dan wel eens dat iemand zijn stekker even leent, zodat de koelkast aan boord 'n tijdje uit staat. „Gelukkig hebben we er geen bederfelijke waar Vlas heeft al een suggestie voor de kop van het krantenartikel: „Jachtha ven dringend toe aan uitbreiding". Primitief De verenigingshaven is eigenlijk niet berekend op zo'n 70 extra boten. Op de steiger kan niet meer dan 4 Ampère stroom worden afgetapt. In de naastgelegen passantenhaven beschikken de gasten over vier keer zoveel „Ach", zegt een toevallig pas serende zeiler laconiek, „ik ben al blij dat hier electriciteit is." Hij heeft nog geluk, want er is onvol doende stroom voor alle boten aan de betonsteiger „Vol is vol", zegt Rina. „Toch liggen zeilers graag in de verenigingshaven. Het is hier gemoedelijk en gezellig. Dat het wat primitief is. vinden velen niet erg. Eigenlijk is dit kamperen op het water Spaarpotje Wie pech heeft, komt helemaal ach teraan te liggen en moet over soms wel vijf boten naar de wal klauteren. Voor hun ligplaats moeten de gasten wel net zoveel betalen als in de luxere passantenhaven, waaralle boten een eigen ligbox hebben „De mensen die hier liggen kunnen wel gebruik maken van dezelfde centrale voorzienin gen." De watersportvereniging kan de extra inkomsten goed gebruiken. Hierdoor kan de contributie laag blijven en ont staat een spaarpotje voor onver wachte gebeurtenissen Zo is de af gelopen twee winters daaruit de vervanging van kapot gevroren steigerpalen bekostigd Tijdens de zomer zijn veel clubleden zelf met hun boot op vakantie, zodat ruimte vrijkomt voor gasten. „Ze ge ven door wanneer ze weggaan en terugkomen, zodat we er rekening mee kunnen houden Zes rijen dik Met een ingenieus systeem van ge kleurde stickers wordt bijgehouden wanneer boten zijn gearriveerd en welke plaatsen bezet zijn. Rina on derhoudt steeds contact met het havenkantoor. Daar wordt gemeld hoeveel schepen in aantocht zijn. Als er aan de laatste steiger in de verenigingshaven zes rijen dik wordt afgemeerd, worden er niet meer toe gelaten. „Anders komt de veiligheid in het geding. Bij ongunstige wind worden de boten tegen de kade ge blazen en komt er een grote druk op degene die vooraan ligt." Zeilers wegsturen, zoals bij andere jachthavens wel voorkomt, gebeurt echter niet. „Als het bij ons vol is. kunnen de mensen hun boot altijd nog naast een kotter leggen in in zijn slaap doet hij niet, tot opluchting van zijn vrouw 9en> 20 ||ikt het "Tia- dat 9aa| aut°- ida. Spraakwaterval Martin Trap weet menig Texels eve- ma,'sch- 0°k als er weinig valt te zien, int op te luisteren met zijn welluidende stem. Meer dan ze^ 'Vrf, Vroeger had 'e d® ,or" - ua" mule II. Dat was nooit zo spectacu- 93r was hij onlosmakelijk verbonden met de autocross. Dan reden ze braaf rondjes zon- r dat gaat veranderen. Zondag neemt hij voor de laatste der elkaar te raken. En ik maar plaats op de bus. Heintje Davids.. .Het is écht de laatste keer. Ik ben Jag was ik op de verjaardag bij in de crossers en toen dacht ik Bns aan dat het zondag toch ders dan anders wordt. Ik ben achtiger dan normaal." Wie Trap gemoedelijk achterover unen in zijn tuinstoel kan zich chijnlijk niet voorstellen dat hij ieft van zenuwen. „Ik? Ik sta n de stress. Altijd wel, wat ik oe Maar als ik eenmaal ben nen is dat gelukkig zo over." r geleden betrad hij voor het bus op het crossterrein om crofoon ter hand te nemen. Strick deed dat eerder altijd as de tweede cross van dat n en 's ochtends werd ik ge- aor de toenmalige MAB-voor- Anne de Vries. Strick had lid met keelproblemen. Of ik Ik zei: ja hoor, ik kom eraan. :n ik had neergelegd brak het me uit." voor een microfoon was niets voor Trap. „Ik heb altijd als "key gewerkt in Question en de nog. En als klein ventje bij een raat." Met de autocross had hij 'ijd al een bijzondere binding, meestal wel op de dijk. Toen was mocht ik er nooit heen. uit een streng gereformeerd dus dat kon niet op zondag, "9 ik stiekum, om een sléépie neef en nicht Oom en tante t knepen een oogje toe. Dus eten we langs de controle. Dat •libel spannend." Linke soep I na z'n debuut de vaste irvan het evenement. Hij zag ïxelaars aan zich voorbij ko- Veel veranderd7 Ach, er gaat meer geld in om. Vroeger was het een biels erin en rijen. Er zijn nu zoveel regels. Het is minder vrij. maar wel een stuk veiliger Dat moet ook wel, want er wordt steeds harder ge reden. En dat is voor mij dan weer leuk, want dat gebeurt er ook meer. Heb je lekker veel te vertellen." De herinneringen borrelen op. „Blun ders7 Ach, met echt. Ik heb wel eens tijdens een prijsuitreiking iemand omgeroepen die naast me bleek te staan. Maar dan red ik me daar wel uit door te roepen 'verrek, sta je hier...?' Ik ken lang niet al die gas ten." Ooit maakte hij mee hoe Peter van der Vis uit Den Burg zijn cross wagen op volle snelheid in de bus boorde. „Ik zat net even in een lijst te kijken toen ik een brul hoorde. Ik kon me nog net vastgrijpen en ver volgens donderde er een vlaggemast vlak langs me. Dat liep allemaal net goed af." Van een uitvallende micro foon wordt Trap met nerveus. „Soms is de benzine van de agregaat op Dan is het even af Maar dat is zo verholpen." Als een coureur in de sloot belandt, schiet het stemgeluid van Trap de lucht in. „Dat is het enige dat ik bloedje link vindt. Hans Vlaming zat er een keer over de kop in, die had de prut in z'n longen. Als ik er één in zie gaan brul ik zo hard mogelijk dat ze 'm er gauw uit moeten halen." In zijn onbeteugelde enthousiasme glipt er wel eens stevige taal tussendoor „Ik ben me dat zelf nooit bewust, maar wordt daar wel eens op geattendeerd door anderen. Dat ge beurt in het vuur van de strijd. Dan word ik zo meegesleept Maar ik pro beer daar altijd wel op te letten." Mond vol tanden Om spraakstof zit Trap nooit verle- doorleuteren..." Nadenken over zijn tekst doet hij niet „Nou ja, da's niet helemaal waar Ik zet altijd even een soort introotje op papier. Dat begin ik dan te lezen en meestal donder ik het al in een hoek voor ik het uit heb En bij de presentatie van een festival met verschillende artiesten maak ik ook altijd wel een blaad|e met wat info. Maar raak rommelen doe ik niet, het moet wel een beetje professioneel overkomen. Alleen weet ik meestal wel wat ik heb opgeschreven, dus heb ik dat velletje niet meer nodig als ik eenmaal ben begonnen." Voor de autocross is een rondje door de pits voor hem voldoende om een middag vol, te praten. „Dan hoor ik genoeg, ik heb grote oren." Trap is nooit bang voor een black out. „Ach. je denkt daar wel eens aan, maar het is niet iets waar ik van wak ker lig. Ik weet van mezelf dat ik me goed voorbereid, dus overkomt zo iets me niet." Niet alleen weet Martin Trap goed zijn woordje te doen, microfoons hebben ook een magische aantrekkings kracht op hem. „Wat dat is? Ik weet het niet. Soms ga ik ergens heen én voor ik het weet sta ik de avond aan elkaar te praten En uit de reacties blijkt dan altijd dat iedereen het ge zellig vond Het is m'n enthousiasme, denk ik Als ik achter een microfoon sta geef ik me helemaal." Behalve aardig babbelen heeft Trap ook nog een zangstem die er mag wezen Toch doet hij daar weinig mee „Ik galm wel eens wat tussen door, maar als je daar echt werk van wil maken moet je ook steeds met nieuwe nummers komen. Daar heb ik helemaal geen tijd voor. Dan ga ik liever een avondje achter de draaita fel." Trap vindt het jammer dat menig or ganisator op Texel z'n heil zoekt bij overkantse DJ's en presentatoren. „Helemaal niet om mezelf aan te prij zen hoor, maar we barsten op Texel van het talent. Het lijkt wel eens of ze denken dat het pas goed kan zijn als het van ver komt. Dat is niet zo, juist met. Maar er zijn hier mensen zat die een dijk van een avond kunnen ma ken." Hoewel hij al eens eerder voorzich tig aankondigde te willen stoppen met de autocross, zet hij er zondag pas echt een punt achter. „Het is gewoon mooi geweest. Er komen steeds meer jonkies en ook die ken ik vaak wel. maar je moet er toch een keer een punt achter zetten Ik word ook ge vraagd voor andere evenementen Ook hartstikke leuk, maar op gege ven moment ben ik in de zomer geen weekend thuis." Rina Dorst (rechts) en Guus Witte vermaken zich best m de bomvolle haven. ..Eigenlijk is dit kamperen op het water.Foto Frans Hopman) n zijn element: achter een microfoon tijdens de prijsuitreiking van de cross. (Foto Archtot TC) Nooit zullen we 't waarom begrijpen Het leven heeft een eigen plan Met al wat lacht en ademt Daar was ook jij een deel van. Geheel onverwacht en volkomen onbegrijpelijk is op 44-jarige leeftijd uit ons midden weggerukt mijn innig geliefde Sia, onze lieve mamma en mijn enige dochter Josina Maria van der Bruggen-de Boo 29 januari 1953 t 2 augustus 1997 Cor van der Bruggen Wendy en Robert An de Boo-Smoorenburg 9205 AW Drachten Voergang 53 De teraardebestelling heeft heden plaatsgevon den op de begraafplaats „Slingehofte Drachten. Woorden schieten ons tekort bij het overlijden van onze Sia Het waarom zal nooit beantwoord worden. Dirk, Agnes en Alice Blom Frits Schrama INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Dagelijks open van 9 tot 9 en op zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Nauta CD. Yamaha BBM b/petr. LS 15 pk ƒ1200,-; 5 pk ƒ700.-; rubberbootje 220 ƒ100,-; anker ƒ25,-; beugels buisk. ƒ100,-. Postweg 171, Texel. T.k. voor paard of gr. pony: recreatie/marathon wagen, vr.pr. ƒ1 150,-. P. Beers, 314563. JVC-dealer. SCT,311777. Te huur: woning in Oosterend. Tel 318567, b.g.g. 313355 Marco Borsato-dag, Vak. park Dennenoord. Zater dag 9 aug. van 15.00- 19.00 uur, m.m.v. zanger Kees Tesselaar. Superstunt! Prest-print Fuji) kleurenfilm, 24 op namen, incl. ontw./afdruk- ken op 10 x 15 cm, nu voor ƒ13,95 Combi Nauta, Parkstraat 24, Den Burg. Di. 12 aug. in De Kelder- bar v De Lindeboom: Black Jack. Aanv. 22.00 uur. Toegang gratis. Liefde is: Duizend maal denken niet doen en toch „Ja zeggen. Richard Kortekaas Yvonne van der Vis gaan trouwen op vrijdag 15 augustus 1997 om 14.00 uur in het gemeentehuis van Noordwijkerhout. Wij zullen het leuk vinden u te ontmoeten op onze receptie van 17.00 tot 18.30 uur in Hotel Zeerust, Quarles van Uffordstraat 103 te Noordwijk aan Zee. Ons adres is: Stakman Bosseslraat 15, 2203 GE Noordwijk Kadotip: a Geboren: Kvafey Ismaël Augustus 1 997 Zoon en broertje van Barry en Nel Kaboró Sandra ParnAssiAstraat 19 1796 AG De Koog 0222-317161 J. vr. zoekt z.s.m. woon ruimte in onderhuur i.v.m baan bij NIOZ, liefst in Den Burg, max. ƒ500,- p.m. Bel Claar: 020-6769608. Sony-dealer. 311 777. SCT, Texel Techniek. Aanb. AVR aard. rooiers. Nieuwe aardappels thuis bezorgd na half 7. Bel Sieme Wuis, 31 88 85. Te koop: 5 dwerggeitjes en dwergbokje. A C Pool, Gasthuisstraat 108, Den Burg, tel. 314009. Gevr.: Mammoetskelter, max 200,-. Tel. 314836. Snijbonenmolens, sap- ketels, inmaakpotten. Ren tenaar, 318000. Backstreet Boys T-shirts, portemonnees, hangertjes, posters, foto's. Nauta CD. Harry en Reina, 't was gaaf. Bedankt! Cees en Riet. Smit. n. <r cT*. Q- <u een rp ^0 ujooA-V1 -?> T.k.: koelkast. 313802. Tel. Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers. Service Center Texel, 311 777. Wie heeft voor mij nog een speelgoedzebra liggen van het W.N F. (niet meer in de handel), 40 cm groot met slappe poten. Mijn dochtertje heeft de hare verloren en is erg verdrietig Tel. 318996. Marco Borsato-dag, Vak. park Dennenoord. Zater dag 9 aug. van 15 00- 19.00 uur, m.m.v zanger Kees Tesselaar. Di. 12 aug. in De Kelder- bar v De Lindeboom: Black Jack. Aanv. 22.00 uur. Toegang gratis. Programma Question: vrij dag 8 zondag 10-8: 538 drive-in-show, toegang ƒ9,-; maandag 11 augus tus Hot Summer Night, toegang ƒ5.-; woensdag 13-8: Karaoke Megatour, finale, toegang gratis. Canon kleurenkopie, 20 x 30 cm van uw dia. Nu slechts ƒ3,95. Combi Nauta, Den Burg. Juist of onjuist...? De gemeente is de broodheer van de SAOZ. Jaap Jager, de pottenbakker. Texel Techniek, uw AVR- dealer. Abbewaal 7. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, CD, sa telliet, camera, etc. Ser vice Center Texel, 311 777 Af te halen lapjeskat, wkn. Tel. 317970 Wij zijn geen haar beter dan de beste kapper. Qnipp Kapsalon, 312227 Juist of onjuist...? De gemeente houdt de pot tenbakker aan het bestem mingsplan van 1975. T.k. gevr.: wagentje voor achter de fiets voor een middelgr. hond Tel. 319423 Juist of juist...? De ge meente gaat in dat zelfde bestemmingsplan ruim 10 m over de rooilijn. Jaap Jager, de pottenbakker. Te huur gevr. per direct: catamaran. Reacties br.o.nr. 1725 aan bur. Tex. Crt. en/of tel 0223-612556. De nieuwe Backstreet Boys-CD. Vanaf a.s. vrij dag verkrijgbaar bij Nauta CD. Heerlijke OPAL-pruimen te koop. Kees Keyser, fruit- Texel Techniek.Trilplaten/ bedrijf Molenbuurt, De stampers/trilnaalden. Tel. Waal. 's Middags 13.30 310300 18.00 uur. Kunsthandel Hans van der Klift is de thuisplaats voor liefhebbers van stijlvolle interieurs. Spice Girls T-shirts, portemonnees, hangertjes, posters, foto's. Nauta CD. Texel Techniek, uw Wac- ker-dealer. Tel. 310300 Garageverkoop: a.s. za terdag 9 aug vanaf 10.30 uur Golfslag 8, Den Burg. Scanners. SCT, 311777. Marco Borsato-dag, Vak. park Dennenoord. Zater dag 9 aug. van 15.00- 19.00 uur, m.m.v. zanger Kees Tesselaar. Superstunt! Prest-print Fuji") kleurenfilm. 24 op namen, incl. ontw./afdruk- ken op 10 x 15 cm, nu voor 13,95. Combi Nauta, Parkstraat 24, Den Burg Di. 12 aug. in De Kelder- bar v De Lindeboom: Black Jack. Aanv. 22.00 uur. Toegang gratis. Programma Question: vrij dag 8 zondag 10-8: 538 drive-in-show, toegang ƒ9,-; maandag 11 augus tus Hot Summer Night, toegang ƒ5,-; woensdag 13-8 Karaoke Megatour, fyle, toegang gratis Canon kleurenkopie, 20 x 30 cm van uw dia. Nu slechts ƒ3,95. Combi Nauta, Den Burg. Willen alle„Pierlottertjes" mij even bellen? 566542 (0341), Ernst (tussen 18.00-19.00 u Leuk vakantie-idee: 5 films. 7 dagen, 25 gulden. Nauta CD. Texel Techniek. Tuin Parkmachines. Tel. 310300. Door de grote verschei denheid in aanbod waar iedere bezoeker wel iets van zijn gading kan vin den, is Kunsthandel Hans van der Klift een bezoek waard. Zonnebril op sterkte: verte of lees 4C-2 98,-; Bifocaal ƒ199,-; Varilux 299,- Bakker Optiek. J A Winnubst. tel 310676. EEN BETER MILPEU BEGINT BIJ JEZELF Superstunt! Prest-print Fuji) kleurenfilm, 24 op namen, incl. ontw./afdruk- ken op 10 x 15 cm. nu voor ƒ13,95. Combi Nauta, Parkstraat 24, Den Burg. Marco Borsato-dag, Vak. park Dennenoord. Zater dag 9 aug. van 15.00- 19.00 uur, m.m.v. zanger Kees Tesselaar. Aandelen TESO. Gevr aand. a ƒ5.-. 1.250,-. Tel. 0251-655636. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel 315224 Cocky's Kapsalon is weer 6 dagen geopend. Zonder afspraak. De Koog, tel. 317575. Alle dagen happy hour van 22 00 tot 23.00 uur, Wtjewel Doe de gratis contact lenspassing Bakker Op tiek J A. Winnubst, tel. 310676. Cocky's Kapsalon is weer 6 dagen geopend. Zonder afspraak. De Koog, tel. 317575. Baby geboren? Huur de ooievaar voor in de tuin, 2,50 per dag. Ook leuk als cadeau! Ooievaar Service, uitgeverij Lange- veld de Rooy, tel. 362600. Alle dagen happy hourvan 22 00 tot 23.00 uur. Wtjewel Marco Borsato-dag, Vak. park Dennenoord. Zater dag 9 aug. van 15.00- 19 00 uur, m.m v. zanger Kees Tesselaar. Kleding veranderen en re paratie Vakkundig ge maakt door schoen makerij Van Osch, tel. 313901. Zaterdag en zondag even bij de vuurtoren kijken en dan kip met frites eten voor ƒ9,50 p p. Zoveel als je lust. In het Torenrestaurant. Weekend aanbieding. Rits stuk. Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmakerij Van Osch, tel. 313901. Romantisch diner voor twee of plezier voor vier In restaurant 't Boodthuis natuurlijk. Restaurant 't Boodthuis, Boodtlaan 8. De Koog, tel. 317947 (ma. gesloten). De Blauwe Rafel is elke dag geopend van 11.00 tot 15 00 uur Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor/7,-.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3