Steeds weer andere vrolijke gezichten" Golfkantine te dicht bij varkensmesterij? W BAKKER bv Discobus Sport jtrandpaviljoenhouders goed te spreken Voor elke klus een bus! Sport "5jl7 TEXELSE^" CoURANT ilfster Boorsma sterk op dreef ft 1 Npioenschappen I atamaranzeilen Groot aantal voetbalderby's Tevoko hervat de training Training ZDH Texel'94 start voorbereidingen voetbalseizoen Lessen GVT Rookoverlast i)0c ijzerhandel QNTOON GO&S Ta KQttVMM r-^1 I NiKnoy p/jco rvtjs timx VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1997 Het leek woensdag een goede dag voor het verbranden van ruigte. De wind was echter vrij sterk, waardoor de rook van een brandende bult aan de Maaikeduinweg voor overlast zorgde. De landbouwer die 'm had aangestoken kreeg een waarschu wing en werd gesommeerd het vuur te doven. Een 57-jarige man uit Den Burg had op de Zaandammerdijk een afvalberg in de fik gestoken. Ook hij kreeg een bezoekje van de politie. De accommodatie op de golfbaan van De Krlm ligt volgens varkensmester A. Wijtten te dicht bij zijn bedrijf. (Foto Gorard Timmerman r Diane Doevens voorziet gasten op het terras van strandpaviljoen paal 15 van een verfrissing. (Foto Gerard Timerman) terrein op Loodsmansduin is opgehe ven," Volgens Stam heeft de terugloop in vloed op de werkgelegenheid in de natte horeca. Bij verschillende zaken is het aantal vaste medewerkers de afgelopen jaren afgenomen Overigens is De Metro een bedrijf dat 's zomers ook door de week veel pu bliek trekt „Leuk dat De Ridder met die bus gaat rijden, maar bij hèm is het al druk", aldus Stam. De Ridder bevestigt dat: „Wij hebben te maken met een opgaande trend. De omzet is hoger dan vorig jaar Maar de bus gebruikers hoeven niet perse bij ons naar binnen Als het bij ons regent, druppelt het bij de anderen." De goede animo voor De Metro komt misschien doordat de jongeren in de „discoleeftijd" van 16 tot 20 jaar nog wél redelijk zijn vertegenwoordigd. Een avondje stappen in De Koog op een doordeweekse dag leert dat vooral de categorie 20- tot 35-jarigen ontbreekt En daar moeten de café's het juist van hebben. De Ridder: „Daar zit een gat Mis schien komt dat ook doordat wer kende jongeren liever naar het buiten land op vakantie gaan Toch moeten we uitkijken. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Ga je zelf maar na. Naar plaatsen waaraan je goede jeugd herinneringen bewaart, keer je graag nog eens terug." t?Ach, laten we maar zeggen: lóperig." Doenerig is het in- ad in en rond strandpaviljoen 15, woensdagmiddag op het rergoten Westerslag. Waar gbadgast zich nog maar eens aait in het zand of verkoeling in het water, parelt het zweet iel voorhoofd van strand- ilant Jurr Vrieling. „Het is hier lijk nooit rustig. Het is vol- mij zelfs nog wel drukker dan jaar.' Ook andere paviljoen- ars zijn ondanks het matige tijdens de voorzomer goed te en. Ifamiliestrand en Texels eigen", rtVrieling de ie bezoekers van Westerslag. idernemer hoef je over „zijn" Iniets wijs te maken. „Ik zit al 1984 in deze tent en daarvoor ihier tien jaar als badmeester ikt. Wat mij betreft is dit het lestrandslag van Texel Alleen ,veg hiernaar toe. Door De Den- Hn de duinen met die prachtige Kipaden en dat mooie uitzicht." Khterland is één van de oorza- «aarom Westerslag volgens ig zo in trek is. „Want na een eling steken ze hier toch vaak op De klanten weten me te vin- mdat ik elke dag, zeven dagen «eek van negen uur's morgens zonsondergang open ben. I het moment dat de tent vroeg voorjaar is opgebouwd, tot we van de herfst weer opruimen, we geen dag over." Dik tevreden ele werken weerhoudt Vrieling Ivan veel plezier aan z'n vak te an. „Het mooie van een strandt- datje met zoals in een kroeg stegen dezelfde gezichten aan- Naeen paar weken verschijnen andere vrolijke gezichten. Want tnsen zijn toch in vakantiestem- Wat wil je nog meer?" moet wel een hele slechte dag helse golfclub deed zaterdag ian de jaarlijkse landelijke wed- om de Delcourt-beker. Deze is 1944 beschikbaar gesteld door ijknamige familie om de „noden Hbaanpersoneel te verlichten", isociale wetgeving van heden laatste met langer nodig en m heeft de golffederatie het 'overgenomen. Het geld wordt - Mom waar nodig beginnende sionals en baanpersoneel la verlenen. ,5 Saterdag paarsgewijs „tegen ij sspeeld Dat geeft een score- ij 'mmet plusjes, nullen en min- i* v/aarbij per paar de beste Perhole telt. Na druk rekenwerk 33 (Vlielandboulevard) wordt =akend de Texels kampioen- •f>en catamaranzeilen gehou- Diverse eilandelijke teams zul- *tie komen. De organisatie is, ^voorgaande jaren, weer in Mvan de Cocksdorper Kustzeil- Sjig (CKZ). De eerste briefing E'dagom 10.00 uur in het club- !"°P het strand. Waarschijnlijk :n be eerste dag drie manches £nZondag staan nog twee ra- lew! Pro9ramrr,a. waarna om 00 uur de prijsuitreiking volgt. zijn, wil je hier niemand op het strand treffen. Zodra het droog is zie je ze wandelen om daarna even op te ste ken. Ik kan niet voor andere paviljoen houders spreken, maar ik ben dik te vreden. Driekwart van de strandhuisjes is voor het hele seizoen verhuurd Die mensen zie je vaak te rug. We liggen hier dicht bij Den Burg, maar ook uit de vakantieparken tot de Bremakker aan toe weten ze het hier te vinden We hebben dus een goed bevolkt achterland Bestedingen De bestedingen per gast gaan vol gens de ondernemer met omlaag. „De mensen geven juist méér uit. Misschien komt dat omdat de bad gasten die hier neerstrijken gemid deld genomen een goed inkomen hebben." De zeilschool waarvan Vrieling eige naar is. loopt steeds beter „Surfen raakt toch steeds meer uit, waar schijnlijk omdat het materiaal te duur wordt. Veel watersporters huren dan maar liever een catamaran. Bijko mend voordeel is dat de zeilers voor de strandgangers een bron van ver maak zijn." Vrieling. die een stuk of negen seizoenskrachten in dienst heeft, zegt geen gebruik te willen maken van de mogelijkheid voor de bouw van een permanent paviljoen boven op de duinen. „Ik ken collega's die er te gen op zien om steeds de boel weer op te bouwen en af te breken. Ik be leef er juist veel plezier aan. Boven dien moet ik er niet aan denken jaar- rond te moeten draaien." Vrieling is opgetogen over de samen werking met de gemeente ten aan zien van de aanleg van de riolering Hij betreurt het echter dat de glas bakken er niet meer staan. „Ze zijn destijds weggehaald, omdat ze hoofdzakelijk door de ondernemers werden gebruikt Maar ondernemers betalen geen reinigingsrechten", ver klaart een medewerker van door de wedstrijdcommissie werd de uitslag bekend gemaakt. De overall- prijs-persoonlijk ging naar Elly Boorsma met +6 Ze sloeg bij de da mes tevens de longest drive. Bij de heren ging deze naar Reimer de Graaff. De neary bij de dames werd niet geslagen, die bij de heren ging naar Pieter de Boer. Overige uitslagen: Handicappers (0-53) 1 Edwin Lieveslro/Rem de Graaff +5, 2 Henk van Wijk/Jan van Wi|k +5, 3. Peter van der Windt/Jaap Pameier +1 Non-handicappers (54 of nog geen handicap) 1 Elly Boorsma'Margreet de Graaff +5.2 Mare Schuyl/Arnold Wesselman +5.3. Remie laane/ Anjo Kikkert +3. Voetbalminnend Texel mag zich voor komend seizoen op een groot aantal spannende derby's verheu gen. Zowel in de eerste ronde van de districtsbeker als in de reguliere competitie zijn SV De Koog, SV Oosterend en ZDH bij elkaar inge deeld. Dat is sinds mensenheuge nis niet meer gebeurd. De bekerwedstrijden worden alle maal deze maand afgewikkeld. Dins dag 19 augustus spelen in De Koog vanaf 18.30 uur De Koog en Ooster end tegen elkaar, een week later ont vangt Oosterend ZDH en zondag 31 augustus begint in Den Hoorn om 14.00 uur ZDH-De Koog. Alleen de groepswinnaar plaatst zich voor de volgende ronde. gemeentewerken. „Ze kunnen best een glascontainer krijgen, maar dan moeten ze die huren." Tosti's Goedgeluimde geluiden over het seizoensverloop op het strand klin ken ook uit De Koog, waar paviljoen- houder Erwin Nouwen goede zaken doet. „Ik ben absoluut tevreden. Het gaat hier elk jaar beter. We zien jong en oud en er komen veel vaste klan ten. Het merendeel komt van de verhuurbedrijven uit het zuiden van De Koog en van de camping We zijn hier héél druk bezig. Nog meer vra gen? Ik ben namelijk net met een paar tosti's bezig Voorseizoen iets minder „Het voorseizoen was wat minder, al ging het niet slecht Alleen als het echt regende zag je niemand, maar meestal was het net mooi terras weer." Robert Terwei) van strand paviljoen Ome Joop bij paal 17 laat zich tevreden uit over de zomer. „De kiosk mag dan wat weersgevoelig zijn, met eten en drinken loopt het allemaal prima Gisteren en vandaag (donderdag, red.) zijn natuurlijk top dagen die we lekker meepakken. En de vakanties zijn nog niet afgelopen. Hoe lang duurt het eigenlijk nog? Volgende week beginnen de scholen weer zeker. Ach, er komen andere gasten voor terug. Bovendien zijn de weersvooruitzichten goed." Vliegers Kees Bedrand, beheerder van de geheel gemoderniseerde kiosk bij paal 9, had gistermiddag nauwelijks tijd voor een praatje. „Verschrikke lijk druk. Het nieuwe terrasje doet het hadstikke leuk. De gasten zitten lek ker achter glas en kijken over het hele strand Met die gespreide vakanties blijft het toch moeilijk inschatten of het een topseizoen is of nietDe drukte blijft niet tot overdag beperkt 's Avonds komen de vliegers het strand op" Gasten van de noodcamping stappen in de discobus die hen gratis naar De Koog zal vervoeren. (Foto Frans Hopman) De eerste volleybaltraining van Tevoko is woensdag in de Burg. De Koninghal. Van 18.30 tot 20.00uur traint alle jeugd gezamenlijk. Van 20.00 tot £2.00uur worden alle senio ren venvacht. Alle recreanten zijn donderdag van 20.00 tot 22.00 uur welkom, ook in de Koninghal. Maandag 18 augustus stad het nor male lesrooster. De indeling is als volgt: maandag: 16.15-17.15 jeugd C mini's (Ons Genoegen) 20.30-22.30 heren I (sportzaal De Knm) dinsdag: 16.45-17.45 jeugd A (Koninghal) woensdag (alles in Koninghal) 18.30-19.30 |eugdB 19 30-20 45 heren 2+3 jeugd A jongens donderdag (alles in Koninghal) 18 30-19 45 dames 3 Kobeko heren 19 45-21.00 recreanlen 21.00-22 15 dames 1+2 jeugd A meisjes vrijdag: 15.45-16.30 |eugd mini (Koninghal of Ons Ge noegen) 16.30-17 30 jeugd C (Koninghal) 17.30-18 30 jeugd B (Koninghal) Varkensmester A. Wijtten heeft een kort geding tegen vakantiecentrum De Krim aangespannen over de lo- katie van clubhuis „Het Hanen- huus De kantine op het golfter rein ligt volgens de landbouwer te dicht bij zijn mesterij, wat strijdig is met de hinderwetvergunning van zijn bedrijf. Hij is bang dat golfers in de toekomst gaan klagen over stankoverlast. De zaak komt voor op woensdag 13 augustus. Volgens Krim-directeur Martin Warnaar heeft de bouw in goed overleg met de gemeente plaatsge vonden. „Wijtten hoeft niet bang te zijn dat we in de toekomst tramme lant gaan maken.'' Voor de bouw van de accommodatie heeft de gemeente voor de golfbaan accommodatie een zogenaamde ar tikel 17-procedure gevoerd. Dat heeft geleid tot een tijdelijke bouwvergun ning voor Het Hanenhuus èn een nieuwe opslagloods die binnenkort De voetballers van ZDH trainen weer. Onder leiding van Hans van der Park worden ze elke dinsdag en vrijdag tussen 19.00 en 20.30 uur voorbe reid op het nieuwe seizoen. De Zwaluwen wacht een druk pro gramma, met zondag 17 augustus de eerste oefenwedstrijd tegen Sporting S. Aanvéng 14.00 uur. In het week end van 23 en 24 augustus gaat ZDH in navolging van de grote clubs in trainingskamp. De zaterdag wordt benut om op eigen terrein vanaf 15.00 uur een mini-toernooitje af te wikkelen met Alkmaarse Boys en SV Loosdrecht. wordt gebouwd. De vergunning, die geldt voor een periode van vijf jaar werd nog maar kort geleden ver strekt. Doordat de afgifte langer duurde dan gewenst, mocht De Krim in overleg met de gemeente en pro vincie vorig jaar alvast een nood- accommodatie bouwen. Prefab Het is volgens Warnaar de bedoeling dat een definitief golfonderkomen, te bouwen over vijf jaar, op grotere af stand van de varkensmesterij wordt gebouwd „Vóór we iets kostbaars neerzetten, willen we eerst eens kij ken hoe de golfbaan gaat lopen Dit verhaal is voor ons ook nieuw. Zodra we een paar jaar verder zijn, hebben we meer zicht op de ontwikkelingen. En dan is het lastig als je eerst het oude spul moet slopen, alvorens wat verder van de mesterij iets nieuws te kunnen neerzetten. Daarom is ont heffing voor een tijdelijke voorziening gevraagd op deze lokatie. Zodra het nieuwe gebouw er komt, gaat het prefab-onderkomen tegen de grond." Schuur De schuur van zo'n 200 vierkante meter die binnenkort wordt gebouwd is bedoeld voor opslag van appara tuur voor het baanonderhoud „We hebben een arsenaal héél gevoelige machines, waar we erg zuinig op zijn." Warnaar betreurt de scherpe houding van Wijtten „We willen graag goede buren zijn en hebben dat al sinds het ontstaan van het park aangetoond We zijn een Texels bedrijf dat zich op die manier wil gedragen. We zijn be reid tot waterdichte afspraken met Wi|tten die desgewenst worden vast gelegd in een overeenkomst. Maar we willen met met het mes op tafel, da's niets voor ons. Het is jammer dat het nu zo is gelopen, want daarom wordt de zaak alleen maar nodeloos ingewikkeld Warnaar laat blijken de confrontatie met vertrouwen tegemoet te gaan. „Ik hoop dat we snel weer vriendelijke buren zijn." Wijtten was, in afwachting van over leg met z'n advocaat, nog met bereid tot commentaar Onder leiding van Kees de Wit uit 't Zand, de nieuwe trainer van Texel'94, is de selectie gestart met de voorbereidingen voor het nieuwe voetbalseizoen. Met het oog op de eerste competitie wedstrijd op 7 september thuis te gen SRC moet de groep er flink tegenaan. In augustus zijn diverse oefen wedstrijden vastgelegd. Een aantal overkantse voetbalclubs bezoeken Texel voor een oefenpartijtje ter voor bereiding van de competitie Zaterdag 9 augustus om 18.30 uur treedt Texel '94 aan tegen HRC (Z). Zaterdag 16 augustus om 18.30 uur staat een wedstrijd tegen VV Lange- laan op het programma. Gelijktijdig speelt het tweede tegen De Koog. Donderdag 21 augustus wordt (on der voorbehoud) gespeeld tegen eer ste devisieploeg Telstar. Dinsdag 26 augustus staat de eerste beker wedstrijd in Den Helder tegen tweedeklasser HRC 2 op de agenda. Zondag 31 augustus speelt het tweede thuis om 12.00 uur tegen Geelzwart 2, de vorige vereniging van trainer De Wit. Om 14.00 uur treedt het eerste aan voor de tweede beker wedstrijd tegen ZAP 1, een ge vreesde eerste klasser Vanaf maandag 18 augustus gaan alle lessen van gymnastiek vereni ging Texel (G.V T weer van start volgens onderstaand rooster. Alle 450 leden worden dan weer ver wacht Nieuwe leden kunnen zich melden bij aanvang van de les. Zij kunnen twee weken vrijblijvend mee doen om te proeven van de sfeer bin nen de vereniging en krijgen tevens een informatiefolder mee met wetenswaardigheden over de vere niging. De lessen gymnastiek worden in de Beatrixzaal gegeven en de les sen Jazz in de Ferrever. Voor infor matie over lestijden en indeling: Yvonne Bruining Nico Stoter tel. 315228 MAANDAG, 15.45-16.30 uur Meisjes 4 jaar 16.30-17.15 uur Jongens 4 jaar, 17 15-18 15 uur Jongens 7-8 jaar. 18.15-19.30 uur E T jongens B 19.30-20.45 uur E T. jongens A 20.45-21.45 uur Dames maandag. 17.30-18.30 uur Jazz 7-10 jaar 18.30-19.30 uur Jazz 10-12 jaar 19.30-20.30 uur Jazz 14 jaar e.o. 20.30-21.30 uur Jazz dames 2 DINSDAG 15.45-16.30 uur Peuters 3 jaar 16.30-17.30 uur Meisjes 6 jaar 17.30-18.30 uur Meisjes 8 jaar 18.30-19.30 uur Meisjes 10 jaar 19.30-20.30 uur Asp. dames 14 jaar e.o. 20 30-21.30 uur E T meisjes A inci denteel WOENSDAG 13.30-15.00 uur 15.00-16.15 uur 16.15-17.30 uur 17 30-18.45 uur 18 45-20.00 uur 20.00-21.00 uur 19.15-20.15 uur 20.15-21.15 uur E T. Meisjes C E T Meisjes B E.T Meisjes A E T. Jongens B E T Jongens A Springuur Jazz 12-14 jaar Jazz dames 1 DONDERDAG 15.45-16.30 uur Meisjes 5 jaar 16.30-17 30 uur Meisjes 7 jaar 17.30-18.30 uur Meisjes 9 jaar 18.30-19.30 uur Meisjes 11 jaar 19.30-20.30 uur Meisjes 12-13 jaar 20.30-21 30 uur Dames donderdag VRIJDAG 15.45-16.30 uur Jongens 5 jaar 16.30-17.30 uur Jongens 6 jaar 17 30-18.30 uur Jongens 8-9 jaar 18.30-19.30 uur Jongens 10-11 jaar 19 30-20.30 uur Jongens 12-13 jaar 20.30-21.30 uur Jongens 14-18 |aar ZATERDAG 09 45-11.15 uur E.T meisjes B 11 15-12.30 uur E T meisjes A (Advertentie) Spinbaan 20, Den Burg Voor klerewerk naar Bakker Bakker heeft een ruim assortiment werkkleding en werkschoenen.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5