wem :oop HEMA écht lekker! 5; Jl.50 Creatief naaien SPETTERENDE CD-AKTIE UR Kantoorvakhandel Informatieavond Commissie Nationale Parken nü 7.95 Texel Renault Safrane I^Jexelaartjes Veilig beleggen in de 100 belangrijkste aandelen van Europa? Het RG Eurotop 100 GarantFund sep 97/03 Rabobank .TEXELSE^ COURANT' Luxe tompoucen nü 4 95 Gevulde koek nü 4 Q 95 voor Voorgebakken witte pistolets O 50 Toscaanse achterham 025 nu Lm Jongbelegen komijnenkaas Rioja Tinto Crianza 1996 De praktijk van dokter Vos is gesloten De Welzijnsstichting Texel medewerker (m/v) Woningstichting Texel Beatrixlaan 144 te Den Burg Sterretje in uw voorruit? Voor u gratis reparatie vanaf WA-extra verzekering S.A.B. Autoglas Nijmegen l 1* t Eierland, telefoon 311611 Voor alle soorten, maten, kleuren papier, karton, crêpepapier naar DINSDAG 26 AUGUSTUS 1997 Onze nieuwe najaars- collectie babykleding is binnen, kom snel kijken. Bosma Babyface, Wever straat 3. Wij vragen voor de week enden en vakantiepenodes nog enkele spontane scholieren m/v Banket bakkerij Ofrein, tel. 312060 (vragen naar Ronald). Open dag van Budover. Shima op zat. 30 aug. van 13.30 tot 15.30 uur in de Ferrever Judo, karate, Shaolin Kempo en Pencat, Silat. Inl. 318393. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, cd, satel liet, camera, etc. Service Center Texel 311 777. Wo. 27-8 start OSG res taurant „Het Proefkonijn" weer Reserveren via tel. 312121. Kinderbijzetstoelen blank beuken, altijd handig, nu voor ƒ99,00. Bosma Babyface, Weverstraat 3, Tel. 315492. Nieuwe aardappels thuis bezorgd bel Sieme Wuis, tel. 318885. Wie wil mij helpen? Gevr. huish.hulp voor4 uurp w Tel 319748. Sony-dealer SCT, 311 777 Kinderstoelen, kubus model. tafeltje stoeltje, in antiek colourmix, blauw, groen, nu voor ƒ129,-. Bosma Babyface. Wever straat 3, tel. 315492. T.k.a grasmaaier, z.g a.n., 70.-. Tel. 313735. De oude en antieke snuis terijen die Hans van der Klift verkoopt passen uit stekend bij mensen van deze tijd. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag. Progr. 2 voor ƒ7,-. Strandpaviljoen Paal 9 is alle dagen geopend. A s. zaterdag: Van Beur den live in De Kuip vanaf 22.00 uur. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333 Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuls, Ooster end, tel. 318313. Ook voor laarzen en klompen. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag Progr. 2 voor ƒ7,-. Leuke foto, tekst, tekening of kaart? Wij bedrukken alle soorten textiel. Bijv.T- shirts, jeans, sweaters, slabbetjes, en schorten. Zowel op witte als ge kleurde textiel. Zelf mee brengen van textiel is mo gelijk. Klaar terwijl u wacht. Full-color of zwart/wit. Ook kunnen wij een puzzel van een foto maken. Snel naar kantoorvakhandel Lange- veld en de Rooy. Aandelen TESO. Gevr.: aand. ƒ5,-, ƒ1.250,-. Tel 0251-655636. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel 315224. Cocky's Kapsalon is weer 6 dagen geopend. Zonder afspraak De Koog, tel. 317575. Hoe succesvol de formule van een Index GarantFund met ingebouwde KoersKliks is, heb ben vele spaarders en beleggers reeds ontdekt. Uitzicht op fraaie winsten en een beperkt risico kenmerken ook het nieuwe fonds van de Robeco Groep dat de Rabobank u nu aanbiedt: het RG Eurotop 100 GarantFund sep 97/03. Gedurende de loopti|d van 6 jaar profiteert u van de koersstijgingen van de Eurotop 100-index. Deze index is gebaseerd op de koersen van de hon derd meest verhandelde aandelen die zijn geno teerd op de negen belangrijkste beurzen van Europa. Hiermee is de Eurotop 100-index de graadmeter van de Europese aandelenbeurzen. Algemene Europese trends, de reactie van Europa op internationaal nieuws: het wordt weerspiegeld in de Eurotop 100. Op van tevoren vastgestelde ni veaus, de KoersKliks, worden behaalde koerswin sten veiliggesteld. Uw winst kan u dan niet meer ontgaan! Bovendien wordt een groot deel van uw in leg beschermd door de minimum garantiewaarde. Intekenen op dit nieuwe fonds kan tot en met uiterli|k 8 september 1997 Het aantal participaties is gelimiteerd en de toekenning vindt plaats in volg orde van binnenkomst. Informeer dus snel bij de Rabobank. Mare Meskers, tel. 369915 Adrie Barhorst, tel. 369916 Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. De waarde van uw beleggingen kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst Woensdag 3 september De Voorlopige Commissie Nationale Parken houdt woensdag 3 september a.s. vanaf 20.00 uur een informatieavond in Hotel De Lindeboom. Tijdens deze avond krijgt de Texelse bevolking de gelegenheid om vragen te stellen en opmerkingen te maken over het ontwerp-advies over de mogelijke instelling van de Duinen van Texel als Nationaal Park. De tekst van dit advies is in juli afgerond en ligt sinds enige weken ter inzage op het gemeentehuis en in de diverse dorpshuizen. De rol van de VCNP De VCNP heeft tot taak de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) een advies te geven over de vraag: "Is een Nationaal Park Duinen van Texel zinvol en haalbaar?". Om daar goed antwoord op te geven heeft de commissie in 1995 aan diverse overheden en instanties gevraagd wat zij vinden van een Nationaal Park Duinen van Texel. Mede aan de hand van die reacties heeft de commissie een ont werp-advies opgesteld Het advies is nog niet defini tief. Het is de bedoeling dat de betrokken instanties vóór 1 oktober 1997 laten weten wat zij van het advies vinden De informatieavond is bedoeld om de bewoners van Texel de kans te geven hun mening te uiten en nadere vragen te stellen. Wanneer alle reacties binnen zijn gaat de commissie na of het advies moet worden bijgesteld Of nader overleg moet plaatsvinden. Het is de bedoeling dat de commissie haar definitieve advies nog dit jaar aan de minister van LNV aanbiedt. Mogelijke instelling tot Nationaal Park Als de minister van LNV zich kan vinden in het advies van de VCNP, dan kan hij overgaan tot de instelling t van de Duinen van Texel tot nationaal park. Elk gebied krijgt eerst de status Nationaal Park in oprichting (i oHet in te stellen overlegorgaan krijgt enkele jaren de tijd om een beheers- en inrichtings plan te maken voor het hele gebied. Op basis van dit plan kan vervolgens de definitieve status verleend worden Overlegorgaan Het overlegorgaan van een Nationaal Park bestaat uit vertegenwoordigers van alle direct betrokken instanties en organisaties De voorzitter is onafhan kelijk en wordt benoemd door de minister van LNV Voor de Duinen van Texel zou het overlegorgaan bestaan uit vertegenwoordigers van de provincie Noord-Holland, de gemeente Texel, het Hoogheem raadschap van Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier, het Waterschap Hollands Kroon, de Recreatiestichting Texel, de Stichting EcoMare, drie vertegenwoordigers van maatschappelijke sec toren op Texel (te weten een lid namens de natuur- en milieu-organisaties, een lid namens de recreatie ondernemers en een lid namens de agrarische organi saties), Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat Directie Noord-Holland, de dienst Gebouwen, Werken en Terreinen van het ministerie van Defensie en de direc tie Noord van het ministerie van LNV Wat zijn nationale parken Nationale parken zijn, volgens internationaal aan vaarde definities, "aaneengesloten gebieden van ten minste 1000 ha, bestaande uit natuurterreinen, wateren en/of bossen, met een bijzondere land schappelijke gesteldheid en planten- en dieren leven, waar tevens goede mogelijkheden aanwezig zijn voor recreatief medegebruik. In de nationale parken worden natuurbeheer en natuurontwikke ling geïntensiveerd, natuur- en milieueducatie gestimuleerd en vormen van natuurgerichte recre atie alsook onderzoek bevorderd". Belangrijke doelen van nationale parken zijn natuurbehoud en -ontwikkeling; mogelijkheden om mensen ervan te laten kennis nemen (voorlichting en edu catie); mogelijkheden om mensen ervan te laten genieten (recreatie) en wetenschappelijk onder zoek Nationale parken in Nederland Er zijn in Nederland inmiddels 8 nationale parken. Het duingebied van Schiermonnikoog, Dwingel- derveld (Drenthe), De Weerribben (Kop van Overijssel), De Groote Peel (op de grens van Brabant en Limburg), de Biesbosch (op de grens van Zuid-Holland en Brabant), De Hamert (Noord- Limburg), De Meinweg (Midden-Limburg) en Zuid- Kennemerland (Noord-Holland). Voorts zijn er twee nationale parken in oprichting, de fase die voorafgaat aan de definitieve instelling. Het zijn de Loonse en Drunense Duinen (Brabant) en het Drents-Friese Woud. Nadere informatie: Secretariaat VCNP (070) 3793235 Advokaat, tiromisu, kaneel of chocolade/ 1.95 VOOf Bereid met roomboter en 100% omondelspijs/ 1.25 Zok 10 stuks/ 2 95 flÜ Lm 100 gram/ 3 25 1 kilo/ 13 50 Spaanse, volle, rode wijn, gerijpt op eikenhout, 0 751/ 9.5C Aanbiedingen gelden l/m zolerdog 30 augustus 1997. Zo long de voorraad strekt. van 30 augustus t/m 7 september. Er wordt uitsluitend waargenomen door dr. V.d. Bent dr. Haasdijk en door dr. V Dijk dr. De Grave. ifer-i WELZIJNSSTICHTING TEXEL zoekt m i.». 27 oktober t.b.v. het beheer van d' Ouwe Ulo een voor gemiddeld 14 uur per week. Werktijden: in het algemeen 2 avonden en 1 dag(deel) per week, in overleg vast te stellen. Werkzaamheden: barwerkzaamheden en schoonmaken. Salariëring conform de CAO-Welzijn, afhan kelijk van leeftijd en ervaring maximaal ƒ1.202,85 bruto per maand. Sollicitaties kunt u richten voor 15 septem ber a.s. aan de Welzijnsstichting, Postbus 143, 1791 AC te Den Burg o v.v. "sollicitatie". Telefonische inlichtingen' Bart Heijnen (315582/310451) of Nico van Egmond (tel. 313554/315091) heeft per± 1 oktober 1997 voor verhuur beschikbaar: voor de categorie: doorstromers Kenmerken: woningtype eengezinswoning (hoek) aantal kamers woonkamer, 3 slaapkamers kale huurprijs ƒ649,40 totale huurprijs ƒ654,90 Basiscriteria: 1. economische/maatschappelijke binding 2. inkomen: maximaal jonger dan 65 jaar ƒ46.000,- ouder dan 65 jaar ƒ39.000,- 3. aantal personen - minimaal 2 personen Inschrijvingen die niet aan de basiscriteria voldoen, worden niet in behandeling genomen en terzijde gelegd. Specifieke criteria: 1. urgentie 2. bewoningsduur a. indien wordt ingeschreven door een woningzoekende die een woning achterlaat waarvoor hij/zij huursubsidie ontvangt van meer dan ƒ350,- per maand, dan krijgt deze de woning toe gewezen. b. indien wordt ingeschreven door een woningzoekende die een woning achterlaat met een huurprijs van ƒ499,40 of minder, dan krijgt deze de woning toegewezen. Inschrijvingen dienen uiterlijk 2 september 1997 op het kantoor van de Woningstichting Texel, Postbus 100, 1790 AC Den Burg te zijn ontvangen. Te laat ontvangen én niet volledig ingevulde inschrijfformulieren worden niet in de toewijzing meegenomen. Bij eventuele toewijzing vindt een inkomens- toets plaats. Woningzoekenden dienen te voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning Laat uw voorruit tijdig repareren, zodat u met voor onaangename verrass, gen komt te staan. Want zo'n sterret|e kan plotseling doorscheuren waart, vervanging noodzakelijk wordt. U betaald al gauw ƒ300,- eigen risico als een ruitvervanging declareert bij de Verzekeringsmaatschappij. Voorkom deze problemen Wij staan deze week op: om uw voorruit vakkundig te repareren. Een voorruitreparatie is voor u geheel kosteloos vanaf WA extra verzekert U betaalt geen eigen risico en uw no-claim wordt niet aangetast. S A B Autoglas werkt voor alle verzekerings maatschappijen. Wij zorgen voorde gehele afwikkeling van de schade met de verzekeringsmaatschappij Let op: uw groene kaart meebrengen! Mocht u toch aan een ruitvervangw toe zijn, krijgt u bij ons ƒ150,00 korting op UW EIGEN RISICO. Kentekengraveren Voor 25,00 voorzien wij al uw ruiten van het kentekennummer. Voor ƒ10.00 extra komt er een speciale coating laag op zodat de gravure 's nachts* met regen goed zichtbaar is. Aanbevolen door verzekeringsmaatschappijen, A N WE en de Consumentenbond. Wij staan met ons mobiel-bedrijf op: vrijdag 29 en zaterdag 30 aug. op het parkeerterrein hoek Waalder- straat/Bernhardlaan, vanaf 9.30 t/m 20.00 uur, zaterdao t/m 16.00 uur. Zelf kleding maken en geld besparen. Van dames-, heren-, kinder- en badkleding tot lingerie en hoeden. De cursus start op I Een cursus voor 8 -rp. in rf'Ouwe Ulo-1 beginners en - één voor gevorderden. De cursus wordt gegeven door Ineke van Beek, gediplomeerd coupeuse. Tijdens de informatieavond op 1 sept, van 19.30 tot 21.30 uur in d' Ouwe Ulo kunt u alles vragen wat niet duidelijk is. Lestijden 19.30 tot 22.00 uur. Aanmelden: tel. 322851 W -v -#•* Klaar voor een nieuwe uitdaging? Wij ook! Ben je flexibel? Dan zijn wij het ook! Wij praten graag met aardige hardwerkende ontbijtserveersters, vriendelijke en deskundige restaurantmedewerkers, gezellige barmannen en barvrouwen. Denk er eerst maar eens een paar dagen over na. Schriftelijk reageren ter attentie van Jan Bakker! (Na 20 september hoor je van ons) Restaurant Grand Café „Vincent" is te vinden op de schitterende locatie van het ***Hotelcomplex GREENSIDE Kom maar eens kijken! Stappeland 6, 1796 BS De Koog DEGI DE GROEN EN DOEN WINKEL Bij afname van 2 x 25 Itr. brandstof een Spetterende CD voor 4,95 O.a. The BeeGees - Tina Turner - Frank Sinatra. NU DOEN!!! Tanken dag en nacht met Bank- of Giropas!! D'as handig! Deze week laatste week inleveren OK spaarpunten! DOEN! Waalderstraat 53 - Den Burg 363363 automaat jan. 1997 9000 km donkerblauw airco radio Sinds ja,ar en dag voor kantoor en thuis LMV Landelijke Makelaars Verenig®: (in onroerende zaken) WOONHUIS IN DEN BURG Sluyscoog 5 Fraai, in het „Marsplan" gelegen midden woning met schuurtje en 173 m2 grond, ook achterom bereikbaar. De woning heeft een hal/entree met trap opgang en toilet, een royale woonkamer met open keuken en een bijkeuken/ berging. Boven een overloop, drie slaap kamers en badkamer met douche, 2etoi! en ruimte voor ligbad. Met de vlizotrap bereikt u de zolder verdieping. Deze royale, goed onderhouden woning wordt geleverd met vloerbedekkingen, parketvloeren, houtkachel en kasten- wanden. RECREATIEWONING IN DE KOOG Stappeland 62 Schitterend, aan het water gelegen recreatiewoning van 70 m2, aan de rand van het „Beachpark Texel", met 429 m2 eigen grond. De woning heeft op de begane grond een hal/entree met trapopgang, een luxe badkamer met bubbelbad, douchecabine en dubbele wastafel, een apart toilet, eer berging met wasmachine en c.v. Een slaapkamer beneden, een woonkamern open haard, luxe open keuken en deuren naar het terras en de aan het watert gen tuin. Boven twee grote slaapkamers, waarvan een voorzien van een zonnebank en een royale sauna. De woning is voorzien van uitgebreide inventaris voor zes personen, vloer verwarming en heeft een goede verhuur opbrengst. Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging-' Keesomlaan 51Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 4