7 Zes muziekkorpsen actief in Den Burg Texels schaap blaat al jaren over grens Strandballet in het ochtendgloren W BAKKER t TEXELSE^? COURANT fig - Scouting Texel start seizoen Slotconcert in NH kerk De Koog Parkeerdrukte bij EcoMare Wat ik zeggen wou. Weekenddienst Texelse artsen Gebrek aan visie Jaap Dros geeft schaaksimultaan Illllllllll oud Papier Agenda Meer kennis over kunstgeschiedenis Stijldansen voor 55+ begint weer Repetities seniorenkoor Wie zijn dit? Bedrijvig/ie/i Van Boven wei met eigen tax Texelse Bigbam in Worsteltent i ijzerhande VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1997 Maan. zon en zee -de drie ingre diënten van eb en vloed- worden uitgebeeld in deze voorstelling, die dinsdagochtend te zien was op het strand bij de vuurtoren. Body- pamtsters Henriëtte en Clementine de Wit uit Oudeschild beschilder den model Nils Lely in natuurlijke zeekleuren Anme de Jong en Mariana Bijvoet werden als de zil veren maan en gouden zon aan gekleed door Ria Baars Het ge heel vormde, met de echte zee in het vroege licht als achtergrond, een prachtig plaatje. EcoMare-fo- tograaf Salko de Wolf deed er zijn voordeel mee. De foto's zullen een onderdeel vormen van een korte audio-visuele presentatie in de nieuwe waterzaal van EcoMare, die eind '97 wordt geopend. De presentatie geeft museum bezoekers een duidelijke uitleg over de werking van eb en vloed. Wie van pittige muziek houdt gaat een goed weekend tegemoet. Za terdag vanaf 10.30 uur verzorgen drie overkantse drumbands en fan fares optredens in Den Burg. Om 15.00 uur is een groot gezamenlijk optreden op de Groeneplaats, waaraan ook KTF, DEK en Excelsior meedoen. De organisatie is in handen van de Ondernemers vereniging Den Burg (OVD), terwijl de Stichting Folklore financiële steun heeft verleend. Het idee voor het muzikale feest ont stond naar aanleiding van het bezoek van een showkorps uit Nieuwegein Voor Scouting Texel start in septem ber het nieuwe seizoen. De Welpen (jongens van 7-11 jaar) komen maan dag van 19.30 tot 20.00 uur bijeen in het gebouw aan de Bernhardlaan De Kabouters (meisjes van 7-11 jaar) donderdag van 19.30 tot 20.00 uur. De Verkenners (jongens van 11-15 jaar) treffen elkaar vrijdag van 19 00 tot 21 00 uur, gelijktijdig met de Gid sen (meisjes van 11-15 jaar). Rowans en Sherpa's (gemengd van 15-17 jaar) worden van 19.00 tot 22.00 uur verwacht. De vereniging heeft op alle afdelingen nog plaats voor nieuwe leden Tevens zoekt Scouting nog mensen die willen helpen als leider bij speltakken. Informatie bij Marcel Bak ker. tel. 31 58 97 De serie zomeravondconcerten loopt dinsdag ten einde. In de Ned. Hervormde kerk van De Koog be gint om 20.15 uur een optreden van de Texelse fluitiste Loes Bakker, vergezeld door gitarist Reinout Weiffenbach. Het betreft alweer het elfde concert in de reeks die werd georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken De meestal klassiek getinte optredens vonden plaats in verschillende kerkgebouwen op het eiland. Zoals steeds is ook nu de toegang gratis, maar is na afloop een collecte ter bestrijding van de kosten. Loes Bakker en Reinout Weiffenbach treden regelmatig als duo samen op. Na haar schooltijd op Texel studeerde Loes Bakker aan het conservatorium in Alkmaar. Ze ontving haar lessen van Eugenie v.d.Grinten en behaalde in 1986 het diploma docerend musi cus. Momenteel is zij verbonden aan de Muziek- en Dansschool Texel Ook Weiffenbach is muziekleraar; hij geeft les in Den Helder. Zijn opleiding kreeg hij aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam. Het programma van dinsdag ver meldt werken van o.a. Ch Ph.E Bach, Handel, Mozart. Piazzolla en Ibert. twee jaar geleden ..Dat sloeg erg aan. dus we wilden weer zoiets doen. Het verlevendigt de zaterdag", aldus Nora Bekking van de OVD. De keuze van de korpsen viel niet mee. ,,De meesten zitten al vroeg volgeboekt We hebben bijvoorbeeld geprobeerd een muziekspelend brandweerkorps naar Texel te halen, maar dat lukte niet De drumfanfare Czaar Peter uit Zaandam is zaterdag wel van de par tij. In 1950 werd dit korps opgericht vanuit een muziekvereniging. Via drumband en trompetterkorps werd het een showband. Tegenwoordig staat Czaar Peter als drumfanfare te boek. De naam staat voor meer kwa liteit. Het Texelse optreden is het eer ste onder deze nieuwe titel. Tamboer-, trompetter- en majoret tekorps TTM Simson uit Koog aan de Zaan is in 1937 opgericht als onder deel van de plaatselijke gym vereniging Begonnen als vendel met een bezetting van enkele trommels en ,.bes" bazuinen is de vereniging uitgegroeid tot een drumfanfare met een grote kopergroep, waardoor ook populaire muziek kan worden ge speeld. Zestien majorettes zorgen voor het showelement. Harmonie Slikkerveer is een enthou siaste vereniging die al sinds 1892 bestaat De opleiding van de musici wordt verzorgd in samenwerking met Mede dankzij het wisselvallige weer beleeft EcoMare een topweek. Het aantal bezoekers schommelt dage lijks rond de 2.500. Dat veroorzaakt niet alleen rijen voorde kassa en rond het zeehondenbassin, maar ook tien tallen geparkeerde auto's langs de weg naar paal 17. ..De hele zomer ging het goed. Als ons terrein vol stond, zette men de auto keurig op de parkeerplaats bij het strand. Boven dien kwamen velen door het mooie weer op de fiets. Nu is men waar schijnlijk bang om nat te regenen", verklaart men bij EcoMare. Het was gistermiddag inderdaad af en toe echt (zee)hondenweer. de Ridderkerkse muziekschool Be halve muziek maken wordt er meer gedaan, de jeugdvereniging zet di verse activiteiten op touw om de on derlinge band te versterken. De Texelse korpsen hoeven geen nadere introductie. Regelmatig ver zorgen zijn goedbezochte uitvoerin gen op het eiland en zijn ze van de partij om festiviteiten op te luisteren. Op de Groeneplaats zullen alle zes korpsen tesamen drie marsen spelen en eventueel ook nog individueel werk. Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08 00 tot maandag 08.00 uur Dokter K. Eissen/J. Hoekstra, Julianastraat 9, Den Burg. telefoon 31 20 39. Aanvra gen visites s.v.p tussen 9 30 en 10.30 uur. Spreekuur op zater dag en zondag van 11.30 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur, zonder afspraak. Sinds een jaar woon ik tot mijn grote vreugde op Texel. Aan de wadkant. Op de Stuifweg. Vlakbij het indruk wekkende landschap vol vogels en gemarkeerd door de schitterende molen van Het Noorden. Hier heerst nog iets van de absolute stilte. Schok kend is dan ook het bericht, dat zelfs dit stukje grond nog moet worden bewerkt ter exploitatie en vermaak. De heren Keijzer die de molen met veel toewijding op alle fronten „draaiende houden", geven altijd een warm welkom en een goede uitleg. Daar omheen hangt de „stilte" en gelukkig geen patat-, ijs- en limonadesfeer, geen plastic stoelen en geen parasols. Dit zou alle adem benemende schoonheid teniet doen. Enige educatieve vorming zou wel licht kunnen worden ondergebracht op bestaande plaatsen. Texel verliest zichzelf wanneer nu ook Het Noorden nog een kermis attractie moet worden Een armzalige ontwikkeling. Een gebrek aan visie Ik steun dan ook Slem Hemelrijk ten volle Hij die ons oproept te proteste ren tegen dit onloffelijke plan. Diet Verschoor, Oosterend. Schaakclub „En Passant" opent het seizoen op 15 september met een schaaksimultaan die wordt gegeven door veelvoudig Texels kampioen Jaap Dros. De speelavond in De Witte Burcht begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Vrijdag 29 augustus In Cinema Texel begint om 16 00 uur Men in Black en om 19 00 en 21.30 uur Conspiracy Theory. Boven De Koog wordt om 21.30 uur een vuurwerk afgestoken, als begin van het Texel Seafestival. Live-muziek op straat en in dertien cafés en discotheken. Sluitingstijd is 4.00 uur Zaterdag 30 augustus Vanaf 10.30 uur treden drie overkantse fanfarekorpsen op in Den Burg Ze gaan verschillende plaatsen af Om 15.00 uur begint op de Groeneplaats een groot ge zamenlijk optreden met de Texelse fanfares DEK uit Den Hoorn, Excelsior uit Oosterend en KTF uit Den Burg. Om 13.00 uur wordt in De Koog het Texel Seafestival voortgezet met o.a een tropische markt, vuurspugers en limbodansers. Vanaf 22.00 uur wederom optre dens in de horecabedrijven. Om 14 00 uur draait in Cinema Texel Bean, om 16.00 uur Men in Black en om 19.00 en 21.30 uur Conspiracy Theory. Van 13.30 tot 15.30 uur houdt Budovereniging Shima een open dag in De Ferrever. Kinderdagverblijf en buiten schoolse opvang De Buitelboet vieren in het gebouw aan de Burdetstraat van 15 00 tot 17.00 het tienjarig bestaan met een reü nie van alle „oud"-kinderen en hun ouders. Ook alle oud-leidsters en bestuursleden zijn welkom. Schaakmeester Rob Hartoch neemt het om 15.00 uur op het ter ras van De Lindeboom op tegen iedereen die maar wil in een grote schaaksimultaan. Organisatie: Ezelvereniging, Schaakclub En Passant en De Lindeboom. Deel name is gratis. Om 20.00 uur begint in The White Eagle aan het Schilderend een demo/jamsessie didgeridoo. En tree ƒ5,- Zondag 31 augustus Op één van de velden van Texel '94 speelt de thuisclub vanaf 14 00 uur een bekerwedstrijd tegen ZAP In Den Hoorn voetballen ZDH en SV De Koog tegen elkaar, even eens in het kader van de districts beker; aanvang 14.00 uur. Het programma van Cinema Texel is hetzelfde als dat van gis teren. In De Worsteltent treedt vanaf 15.00 uur de Big Band Texel op. In Klif 12 in Den Hoorn treedt van 16.00 tot 17.00 uurdevocalgroup Close Up op. Gratis toegang. Om 14.30 uur begint in de Doops gezinde kerk de afscheidsdienst van dominee Kmpscheer. Na af loop gezamenlijk koffiedrinken 's Avonds is bij de garage van Taxi 312000 in de Warmoesstraat de finish van de fietstocht Vaals- Texel. Het tijdstip hangt af van weer, wind en pech (streven: boot 19.35 uur). In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 22.00 uur het slot feest van het Texel Seafestival. Maandag 1 september Om 9.00 uur begint op de Groene plaats in Den Burg de jaarlijkse schapenfokdag In Cinema Texel begint om 16.00 uur Men in Black en om 19.00 en 21 30 uur Conspiracy Theory. Vandaag is de start van de zwem- vierdaagse. Deelnemers kunnen tussen 18.15 en 20.00 uur hun baantjes trekken in zwembad Molenkoog. Na afloop kan dage lijks worden aangeschoven voor een maaltijd. Om 20.00 uur begint in de NH-kerk van De Koog een dia-avond over Texel Toegang: ƒ2,(kinderen half geld). Dinsdag 2 september In de NH-kerk van De Koog wordt Kunst kan op vele manieren wor den benaderd, waarbij de persoon lijke smaak van de kijker altijd van invloed zal zijn. Om de achter grondkennis te vergroten houdt Welzijnsstichting Texel een cursus kunstgeschiedenis Tijdens de cursus staat de 19e eeuw centraal. Aan de hand van dia's, fo to's en videobeelden bekijken en be spreken de deelnemers samen de getoonde kunst. Dat gebeurt onder leiding van Coby Kooiker, die enkele jaren beheerster was van galerie Het Posthuys in De Koog De lessen zijn in dorpshuis d'Ouwe Ulo op maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur. De eerste bijeenkomst is op 29 september. De cursus duurt tien we ken en deelname kost ƒ150,- Bij vol doende animo komt in een tweede cursus kunst in de 20e eeuw aan bod. Voor meer informatie en inschrijving. Welzijnsstichting, tel. 31 55 82. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht het vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat het vlot kan worden Ingeladen. Komende zater dag wordt oud papier opgehaald in de volgende straten: 7. Vaargeul, Schoorwal, Gasthuis straat, Weststraat, Hollewal, Lijn baan, Pater Witteplein. Gravenstraat, Warmoesstraat en Molenstraat. De Waal Leerlingen, ouders en leerkrachten van de Redmer IJskaschool komen zaterdag tussen 9.30 en 10.30 uur in De Waal langs de huizen. Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex. De Koog Vanavond (vrijdag) wordt in De Koog oud papier opgehaald. Men wordt verzocht het papier vóór 19.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te brengen. Oosterend De papiercontainer van gym vereniging Oosterend staat zaterdag de hele dag (van 8.00 tot 18.00 uur) op de hoek Slotskolk/Kotterstraat. Oud papier en karton moeten gebun deld worden aangeleverd. ,,De taal der schapen is internatio naal. Ook in Frankrijk zeggen ze 'bèèèè' als je hen iets vraagt...", vertelde een 'zwaargebaarde' Texelse schapenfokker in 1958 aan een journalist van het geïllustreerd blad De Spiegel. Onder de kop „Franse schapenfokkers komen graag naar Texel" maakte De Spie gel destijds een uitgebreide repor tage. De internationale belangstel ling dateert dus niet van gisteren. Maandag zullen vele buitenlandse liefhebbers weer present zijn op de jaarlijkse schapenfokdag in Den Burg. In 1958 telde het eiland 20 000 scha pen en 400 fokkers, zo valt in het ar tikel (uit het archief van Maarten Stoepker) te lezen. De heer C. Roe per, de toenmalige secretaris van het Texels schapenstamboek in Noord- holland, vertelde dat oorlogsdreiging De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) hervat op 15 septem ber de danslessen voor senioren (55+). Naast de bestaande groepen wil de SWOT op de woensdag avond starten met een cursus stijl dansen voor beginners. De kosten voor deze cursus bedra gen ƒ17,- per echtpaar per maand. De lessen staan onder leiding van Corrie Raateland en vinden plaats in De Buureton aan de Molenstraat in Den Burg Aanmeldingen via de SWOT (tel. 31 26 96) of Corrie Raateland, Zwaanstraat 8, Den Burg (tel. 31 31 03). een zomeravondconcert ven door Loes Bakker (dwarss en Reinout Weiffenbach (gij,. Aanvang 20.15 uur, de toega«; gratis. Na afloop wordt een ij meling gehouden ter bestrjj van de kosten. In Klif 12 brengt de damesgu „De Dulle Roeckers" hun gramma „Chickentales", zang, dans en spel. Aanij 21.00 uur, toegang (vriendenprijs ƒ15.-) li Vanaf 16.00 uur draait in Cine Texel Men in black en vanaf Ij en 21.30 uur Conspiracy Theo Woensdag 3 september In Cinema Texel begint om u uur Bean, om 16.00 uur Met Black en om 19.00 en 21.30, Conspiracy Theory. Bij De Cocksdorp wordt 16.00 en 18.00 uur een excursie gehouden Opgave EcoMare. w In hotel De Lindeboom begint 20.00 uur een informatieaeo over de Nationaal Parksla voor de Texelse duinen, lede™ is welkom. BELANGRIJK: voor de oven evenementen zie de Vakam krant die dit weekend voor laatste keer van dit seizoen Texel wordt verspreid. Halfuursdien Teso maakt ei Iaaa afvaarten opi ICOU dag 29 en zate dag 30 augustus van 9.35 uuri. vaart Texel) tot en met 16.05i (afvaart Den Helder). Hoogwater te Oudeschil Vr. 29 6.15 en 19.06 Za. 30 7.14 en 19.55 Zo. 31 8.25 en 20 54 Ma. 1 1.40 en 1415; Di. 2 9.04 en 21,37i Wo. 3 10.15 en 22.20i Do. 4 10.34 en 22.37i Vr. 5 11.04 en 23 26i ONDERSTAAND KADERTJE HEEL CURSIEF. TIJDENS OPWS PLAATSEN MET FOTO'S BIJ! VENSTAAND ARTIKEL gunstig kan zijn voor veehouders. „Dan gaat men dikwijls wol inslaan. De vraag is hierdoor aanmerkelijk hoger dan in normale vredestijd. Zo kon het voorkomen dat de wolprijs tij dens de recente Suez-crisis opliep tot 15 gulden per kilo. En dan te beden ken dat de gemiddelde prijs 3,50 bedraagt." Daarentegen zorgde de regerings crisis in Frankrijk belangrijke afnemer van schapenvlees, 29 jaar geleden voor een economische inzinking op Texel. Wol werd vooral afgezet in ei gen land voor de vervaardiging van dekens, maar Polen was een belang rijk exportland. Verslaggever Bob van Dam besluit met de opmerking dat de schapen teelt op Texel een belangrijke rol zal blijven spelen. ..Schapen en (in de zomermaanden) toeristen spelen op het Waddeneiland met zijn kleine tienduizend inwoners de belangrijkste rol. Zij hebben in de loop der jaren het eiland een zekere welvaart geschon ken en zij zullen dit blijven doen, want dartele lammeren en zingende va kantiegangers blijven komen... Maandag zal de Groeneplaats weer ouderwets vol schapen staan tijdens de traditionele schapenfokdag. De keuringen beginnen om 9.30 uur. Vanaf 10.15 uur zijn de individuele rammen aan de beurt, om 12 30 uur starten de kampioenskeuringen. Seniorenkoor „Melodei" hervat woensdag 17 september de repeti ties. De zangmiddag in de Buureton begint om 14.00 uur. Nieuwe leden (55-plus) zijn welkom. ..Enkele markante figuren m de Texelse schapenmarkt", luidde het bijschrift bij deze fot. in De Spiegel van 1958. Wie zi; het? Reacties zijn van harte we' kom bij Maarten Stoepker, lel 3! 29 40. Robert Aris van Boven is i zelfstandig taxi-ondernemer.l der de naam Taxi Botax Texel? foon 315888) opereert zijn t» dag en nacht vanuit De Ui manstraat 1 in Oudeschild. Van Boven wordt als chauffeurti staan door Ruud Boekhoff. beschikt over een Mercedes slat car. Een dezer dagen komt daar Ford Transit busje bij. Robert Art Boven werkte de afgelopen jar er men met taxibedrijf Grootjen, heeft daar onlangs een punl ai gezet. De Texelse Bigband haalt na zomerreces de instrumenten zo" weer uit de koffer. De 24 mus» der leiding van Jan Kuhne tre vanaf 15.00 uur op in De Worslet Een buitenkansje voor liefheb; van swing, soul, funk en jazz. 0| repertoire staan o.a. nummers Count Basey, Glen Miller, t Ellington en moderne arrange" ten. Het optreden vindt plaats tuin van het restaurant aan de van De Dennen. Regen kan spelbreker zijn. want de organ® houdt een grote tent achter det- De toegang is gratis. (ADVERTENTIE) Bij Bakker zit U gebeite^ In ieder geval voor beitels en ander A handgereedschap. J Spinbaan 20, Den Burg v

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2