Veilig omgaan met asbest Officiële I berichten teAel ligingen in de mene Bijstandswet TEXELSE COURANT J Informatierubriek van de I gemeente Texel 29 augustus 1997 Melden van gevaarlijke situaties mmoniakreductieplan Tegemoetkoming reiskosten van en naar waddeneilanden voor studerenden ld voor minimabeleid? Inleveren van asbesthoudend afval Lintjesregen I998 Burgemeester en wethouders komen op bezoek Ruimtelijke ordening Verkeersbesluiten Kapverordening Texel Vacature adviescommissie kunst- en cultuurbeleid Spreekuur wethouder Eelman Openingstijden en bereik baarheid gemeentehuis ingang van 1 juli 1997 is de .«mene Bijstandswet gewijzigd Iiujziging is een aanscherping je regels. Door deze wijzigin- iS de gemeente verplicht om en aantal gevallen een maat- ,1 te nemen of bij fraude een ie op te leggen. Ook is het jf 1 juli 1997 mogelijk gewor- om zonder tussenkomst van antonrechter over te gaan tot ndering van openstaande jlden van (ex-)cliënten. Uit- ngsgerechtigden zijn reeds iltelijk geïnformeerd over de iging van de Algemene Bij- dsWet. Voor een toelichting of ir informatie kunt u contact op- ien met de afdeling Sociale tel. 36 21 00. (advertentie) Eiland I berichten VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1997 Losliggende stoeptegels en derge lijke zaken kunnen een gevaar voor weggebruikers opleveren. De ge meente controleert zelf met enige regelmaat de toestand van bestra ting, straatmeubilair en openbare verlichting. Voor de veiligheid van voetgangers, fietsers, automo bilisten en andere weggebruikers is het belangrijk dat gevaarlijke si tuaties zo snel mogelijk bekend zijn bij de gemeente Hiervoor rekenen wij ook op uw medewerking. Dergelijke situaties kunt u melden bij de sector Gemeentewerken, tel 36 21 74 ,9 september 1997 krijgt de ge- 8enteraad van Texel de gele- Theid zich uit te spreken over het !i ncept-ammoniakreductieplan. j' el van het plan is om met be- Ipvart een door de gemeente te heren ammomakfonds extra Hikkelingsmogelijkheden te bie- naan bedrijven die door de strin- ammomakregelgeving in de al komen. Het plan moet ook bij gen aan het in stand houden van minste 4 000 hectare grasland Texel. Dit is één van de belang- iste doelstellingen van het jiuursconvenant inzake de be dring van milieu, natuur en land- lap I 118 plan is de opvolger van het 13 februari 1996 door de relse gemeenteraad vastge- t; Jdeammoniakbeleidsplan. Het l(* uwe plan is noodzakelijk om- ide regionale inspecteur voor milieuhygiëne zich niet kon «enigen met het eerste plan. sl huidige plan is tot stand ge inen na overleg met de regio inspecteur voor de milieu- jj giêne, de provincie Noord- iland en het ministerie voor ja ridbouw, Natuurbeheer en Vis ta rij. Het concept heeft ook de in- imming gekregen van de leden nhetconvenantsoverleg. De belangrijkste wijziging ten op zichte van het oude plan is dat dit plan zich alleen richt op de 23 be drijven die meer ammoniak depo neren op het dichtstbijzijnde ver- zuringsgevoelige gebied dan de voor hun bedrijf geldende grenswaarde. De hoeveelheid gedeponeerde ammoniak op 1 januari 1996 vormt het uitgangspunt. De na deze datum optredende verande ringen zoals bedrijfsinkrimping, - verplaatsing en -beëindiging wor den omgerekend in depositie- en emissiehoeveelheden. Met een korting van 10 procent worden deze hoeveelheden in het fonds gestort. Door de overige bedrijven kan vervolgens voor ontwik kelingsmogelijkheden uit het fonds worden geput. Voor meer gedetailleerde informa tie kunt u contact opnemen met de afdeling milieubeheer, kamer 2.05 tel. 36 21 87 Hier ligt het ge durende 14 dagen ter inzage In het kader van de gemeentelijke inspraakverordening kan een ie der zich met zijn of haar opmer kingen wenden tot het college van burgemeester en wethouders, Groeneplaats 1 te Den Burg. Asbest was vroeger een zeer po pulair materiaal dat met name in de bouw is toegepast. Asbest is verwerkt in bouwwerken variërend van loodsen en woningen tot en met schuurtjes en tuinhuisjes. Inmiddels is bekend dat asbest vezels na inademing een risico kunnen opleveren voor de gezond heid en is sinds 1 juli 1993 de toe passing en verkoop van asbest nagenoeg verboden De ge zondheidsrisico's van asbest ne men sterk toe als asbest (ondes kundig) wordt gesloopt of bewerkt. Dat betreft bijvoorbeeld zagen, boren, schuren, breken of schoon spuiten met een hogedrukspuit. Wettelijk bestaat geen plicht om asbest te verwijderen Het alge meen advies is asbest niet te ver wijderen als het met noodzakelijk is of dit door een gespecialiseerd bedrijf te laten doen. Gezondheidsrisico Voor het vaststellen van gezond heidsrisico's van asbest is het noodzakelijk een onderscheid te maken tussen hechtgebonden en losgebonden asbest. Hecht gebonden asbest betekent dat het asbest goed in het materiaal vast zit. Onder normale omstan digheden, dus als u het materiaal niet bewerkt of verwijdert en als het materiaal niet versleten is, komen de asbestvezels niet vrij. Hecht gebonden asbest is onder andere verwerkt in asbestcement. Asbest- cement is gebruikt voor bijvoor beeld golfplaten, sommige water en rioleringsleidingen, ontluch- tingskanalen en bepaalde gevel platen. Bij losgebonden asbest kunnen de asbestdeeltjes wel gemakkelijk vrijkomen Losgebon den asbest is verwerkt in sommige soorten vloerbedekking (zeil) Deze vloerbedekking is vrijwel al leen verkocht in de periode tussen 1968 en 1983 Op zich hoeft zo'n vloerbedekking geen risico's op te leveren Is de bovenlaag nog intact, of wordt er een nieuwe vloerbedek king overheen gelegd, dan zijn de risico's te verwaarlozen. Verder werd losgebonden asbest vaak als isolatiemateriaal gebruikt. Los gebonden asbest is soms te her kennen aan de vezelstructuur en aan de grijs-witte, blauwgrijze of bruine kleur. Of losgebonden as best gevaar oplevert hang af van waar het zit, of het is afgeschermd en hoeveel losgebonden asbest aanwezig is. Toestemming van de gemeente Voor het slopen van asbest houdende materialen moet u toestemming vragen aan de ge meente. De gemeente bepaalt dan of een sloopvergunning nodig is, of dat u als particulier, onder voor waarden zelf het asbest mag slo pen. Een sloopvergunning zal no dig zijn wanneer het zelf slopen van asbest te gevaarlijk is voor de ge zondheid en het milieu. U moet in lens de komende gemeen- ladsvergadering op 9 septem- aanstaande zal de raad het stel van de werkgroep minima- sd bespreken De werkgroep is ■aar aanleiding van de behan- 09 van de begroting van 1996 isrzoek van de gemeenteraad Bteld. De werkgroep kreeg de (acht een minimabeleid te for sten om te voorkomen dat bur- >m een maatschappelijk isole- it terecht komen. Het voorstel de werkgroep is om minima op nek een bijdrage te verstrek- voorde kosten van cultuur, re- itie, sport en sommige kosten onderwijs. Gedacht wordt aan i vergoeding van maximaal 200.-- per gezinslid per jaar. Uit gaande van 125 toekenningen van deze bijdrage wordt de gemeente raad geadviseerd 25.000 be schikbaar te stellen. Als minima worden aangemerkt degenen die maximaal 115 procent van de bijstandsnorm aan inkomen ont vangen en van dat netto inkomen minimaal 55 procent moeten be steden aan vaste lasten. Het maxi male netto inkomen voor een al leenstaande mag ƒ1 572,66 zijn. Voor een eenoudergezin is dat ƒ1 921,98 en voor gehuwden ƒ2.246,65. Voor mmer informatie kunt u contact opnemen met de Sociale Dienst, tel. 36 21 00. Verboden is het dumpen van asbest of het hergebruiken van asbest (golf)platen als erfverharding, verzagen tot erfafscheiding en derge lijke. Bij constatering zal opgetreden worden. U kunt ook civielrechte lijk aangesproken worden wegens het blootstellen aam gezondheidsri sico's van omwonenden, vakantiegasten of naburige grondgebruikers en het vervuilen van de bodem met asbest. Particulieren kunnen asbesthoudend afval na telefonische afspraak met de beheerder inleveren bij De Hamster (tel. 31 04 25). Het afval moet zijn gewikkeld in dik landbouwplastic en volledig dicht zijn afgetaped. Dik plastic (minimaal 0.1 mm) en afdichttape is in de handel verkrijg baar. Speciale asbestverwijderingszakken van ca. 80 liter zijn verkrijg baar op werkdagen op de gemeentewerf aan de Reijer Keijserstraat te Den Burg. Het (laten) afleveren van asbesthoudend materiaal bij De Hamster kost u per 100 kilo slechts 25,-. dat geval een deskundig asbestverwijderend bedrijf inschakelen Een lijst van deze bedrijven ligt op de afdeling milieu beheer in het gemeentehuis ter in zage Voor het zelf slopen van as besthoudende materialen met een beperkt risico geeft de gemeente een zogenaamde Mededeling on der voorwaarden af. Bij de sloop dient u zich strikt te houden aan deze voorschriften Asbesthoudend materiaal met een beperkt risico is onder andere: - asbesthoudende vinylvloertegels die vastgelijmd zijn; - asbesthoudend vloerzeil dat vast gelijmd zit; - materiaal dat hechtgebonden as best bevat, vastgeschroefd is en binnen is toegepast. - materiaal dat hechtgebonden as best bevat, vastgeschroefd is. bui ten is toegepast en waarvan het oppervlak niet meer dan 35 m2 is Toch is het de vraag of zelf slopen in deze gevallen altijd wel verstan dig is. Bijvoorbeeld als het te ver wijderen asbestmatenaal versleten is of als het gaat om losgebonden asbest of als er gevaarlijke caprio len moeten worden uitgehaald bij het beklimmen van een dak met asbestgolfplaten. Verzekering Wanneer in een loods, een woning of een ander bouwwerk asbest ver werkt is, is het verstandig bij uw verzekeraar na te vragen of u vol doende verzekerd bent. Bij brand kan namelijk asbest vrijkomen en de verplichte verwijdering van de vrijgekomen asbestdeeltjes door een gespecialiseerd bedrijf is een kostbare aangelegenheid. Meer informatie Voor meer informatie over sloop vergunningen of sloopmeldingen kunt u terecht bij de afdeling Ruimte en Wonen tel. 36 21 25 en de afdeling bouwtoezicht tel. 36 21 82 Voor algemene informatie kunt u terecht bij de afdeling Milieube heer tel. 36 21 87 Voor het inleve ren van verpakt asbest kunt u een afspraak maken met de beheerder van De Hamster, tel. 31 04 25. Aanvraagformulieren voor deze tegemoetkoming kunnen bij de re ceptie van het gemeentehuis af gehaald worden. De volledig inge vulde formulieren kunnen tot uiterlijk 15 oktober 1997 ingele verd worden bij de receptie van het gemeentehuis. Een kopie van de O.V.-jaarkaart(en) die geldig is (zijn) van 1 november 1996 tot en met 31 oktober 1997 dient bijge voegd te worden. Formulieren die na 15 oktober 1997 ingeleverd zijn worden niet meer in behandeling genomen. Sinds vorig jaar is er veel veran derd in de beoordeling van men sen die worden voorgedragen voor een koninklijk lintje Er wordt nu meer gekeken naar de bijzondere verdiensten of prestaties van ie mand Er is sprake van bijzondere verdiensten indien iemand zich geruime tijd voor de samenleving heeft ingespannen. In het nieuwe decoratiestelsel dient er meer waardering te zijn voor het vrijwilli gerswerk en het evenwichtig sprei den van decoraties over alle lagen van de bevolking. De burgemees ter is het eerste aanspreekpunt en adviseur over decoratievoorstellen Over de mogelijkheden om iemand voor een koninklijke onder scheiding voor te dragen kunt u contact opnemen met de bur gemeester of de heer Van Schaik, hoofd van de afdeling Be- stuursondersteuning, tel 36 21 51 Voordrachten van personen kun nen bij de burgemeester worden in gediend voor 15 september aan staande. Ook dit jaar zullen burgemeester en wethouders de dorpen bezoeken voor een overleg met de dorpscommissie. Het schema voor de overleg ronde 1997/1998 ziet er als volgt uit: - De Cocksdorp, dinsdag 30 september 1997. - De Koog, woensdag 1 oktober 1997; - Den Hoorn, maandag 13 oktober 1997; - Oudeschild, woensdag 29 oktober 1997, Dit jaar beginnen deze bijeenkomsten om 19.15 uur met een demonstra tie van de stemmachine. Óm 19 45 uur begint het feitelijke overleg met de dorpscommissie. De bijeenkomsten zijn voor iedereen toegankelijk en tijdens de rondvraag kunnen ook door de aanwezigen vragen gesteld worden aan burgemeester en wethouders. - De Waal, dinsdag 4 november 1997; - Oosterend, dinsdag 2 december 1997, - Den Burg, woensdag 3 december 1997. "T" °edgekeurde melding bouwvoornemen: 'Storen voor het bouwen ve. serre aan De Kuil 4 te Den Hoorn (verzonden 20-8-"97); aiï.' WKop Noord-Holland voor het bouwen v e transtormatorstation op de hoek Nieuwlander- f/j J'Waalenburgerdijk te De Waal (verzonden 20-8-'97). R Meedendorp voor het vergroten berging a/h Schilderend 33 te Den Burg (verzonden 20-8-'97) irleende bouwvergunningen; Bakker voor het uitbreiden/nieuw- en verbouwen van bedri|tsloodsen a/d Schorrenweg 11 Oosterend (verzonden 20-8-'97j; A M Klute voor het plaatsen v.e. garage/berging a/d duinweg 18 te De Koog (verzonden 20-8-'97), De heer Westdorp voor het vergroten tomerhuis a/d Slufterweg te De Cocksdorp (verzonden 20-8-'97). Familie Wijnand voor «rgroten v.e woonhuis a/d Middellandseweg 5 te Oudeschild (verzonden 21 -8-'97>, J -bi voor het vergroten v e zomerhuis a/d Califormeweg 161 te De Koog (verzonden 21-8- liC.C A de Graaf voor het bouwen v e garage/berging a/d Eendrachtsweg 2 te De Cocksdorp tonden 21-8-'97) S^volge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin- "6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt "bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaar- toft dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt ■Naakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het treden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het be- oln ^waartegen het is gericht. U kunt de president van de Arrondissements- :htbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG ie F#maar, verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde si inningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Afnemen tot medewerking: ;rjj3 ^burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemees- v; 'en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van rlor ^el 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50. lid 5 de Woningwet medewerking te verlenen aan een bouwplan van: P.J Verberne voor het plaatsen v.e stallingsruimte a/d Laagwaalderweg 30 te De Waal bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan. Aan de Wellingsbevoegdheid, waarvan gebruik zou worden gemaakt, is echter Reuring onthouden. 5 situatietekening ligt vanaf 1 september 1997 gedurende twee weken eenieder ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12. Even tuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunt u gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Voornemen tot medewerking II De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemeester en wethouders van Texel voornemens zijn om met toepassing van artikel 16 van de voorschriften van het bestemmingsplan "Den Burg-De Mars" medewerking te verlenen aan een bouwplan van: de heer A Kamp voor het plaatsen v.e. berging a/d Duykerdam 44 te Den Burg Het bouwplan is in overeenstemming met de ontwerp-uitwerking van het voornoemd bestemmingsplan. De bouw- en situatietekening ligt vanaf 1 september 1997 gedurende één maand voor eenieder ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12. Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde bouwplan kunt u gedurende de termijn van terinzageleg ging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken Plaatsen kampeermiddelen Burgemeester en wethouders van Texel hebben op grond van artikel 24, lid 2 van het bestemmingsplan"BuitengebiedTexel" vrijstellingen verleend voor het plaatsen van 1 kampeermiddel op het erf voor de periode 15 maart t/m 31 oktober voor een termijn van 1997 t/m 2001, aan: de heer F Langeveld. Schilderweg 163 te Den Burg mevrouw G Smit-Mosk, Pontweg 77 te Den Burg, de heer G van der Steeg, Oorsprongweg 9 te De Cocksdorp. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen u binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen be zwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst met de wer king van het besluit waartegen het is gericht. De bovenstaande besluiten liggen ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12 twee personen samen. Vervolgens vindt de benoeming plaats door het college van burgemeester en wethouders Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende verkeersbesluiten hebben genomen: het afsluiten van de Burdetstraat op zaterdag 30 augustus 1997 van 14 00 - 18 00 uur m verband met de festiviteiten rond het tienjarig bestaan van de Buitelboet, het geheel of zo mogelijk gedeeltelijk afsluiten van het Schilderend tussen het kruispunt Bernhardlaan/Emmalaan/Schilderend en de bebouwde kom- grens op 2 september en wellicht ook 3 september 1997 voor alle verkeer in verband met het kappen van enkele zieke iepen ter plaatse; het realiseren van drie algemene invalidenparkeerplaatsen aan de Jonker straat en twee algemene invalidenparkeerplaatsen op het middenterrein van Jan Dirksoord. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij bur gemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. In 1997 is de verordening voorde samenstelling en de bevoegdheden van de gemeentelijke adviescommissie kunst- en cultuurbeleid vernieuwd De vertegenwoordiging van de groep "beeldende kunstenaars" zal nu worden uitgebreid tot twee personen. Kunstenaars die lid willen worden van de commissie worden verzocht om vóór 16 september 1997 contact op te nemen met de heer H. Noorlander, de huidige vertegenwoordiger van de kunstenaars, tel. 319688 of 319721de heer C van Trigt, voorzitter van de commissie, tel. 312175 of mevrouw R. van Dijk, ambtelijk secretaris van de commissie, tel. 362121 tst. 262. De commissie stelt een voordracht van Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn kapvergunning ingevolge artikel 5 van de Kapverordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, te verle nen aan: mevrouw C Boon, Hogereind 16 te De Waal voor het kappen van een esdoorn wegens ontgroeien van de standplaats, de heer A. Winter Rozendijk 15 te Den Burg voor het kappen van drie populieren wegens het ontgroeien van de standplaats De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groen- beheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belanghebbenden ter inzage bij de afdeling grondzaken, kamer 2.02. Na dere informatie: tel. 362121toestel 276 Binnen deze termijn kunnen deze belanghebbenden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schrif telijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. Op dinsdag 2 september 1997 vervalt het spreekuur van wethouder Eelman- van 't Veer Het gemeentehuis is geopend, 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en adequaat kun nen afhandelen. Doorkiesnummers gemeente huis. Het telefoonnummer van de ge meente Texel is (0222) 362121. Doorkiesnummers afdelingen: Belastingen 36 21 29 Burgerzaken 36 21 20 Financieel beheer 36 21 39 Gemeentewerken: -buitendienst 31 25 10 -civiele techniek 36 21 74 -onderhoudgebouwen 36 21 78 -bouwzaken 36 21 82 -milieu 36 21 87 -administratie 36 21 91 Huursubsidie 36 21 24 Kassier 36 21 34 Klein chemisch afval/ afgewerkte olie Onderwijs Sociale zaken 31 25 10 36 21 54 36 21 00 36 21 01 Vuiloverslagstation "De Hamster" 31 04 25 Woonruimtezaken 36 21 22

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 9