Cjrom Twartsjexeh in het harL, Sluiting dreigt voor wembad Bos en Duin Nieuwe schoolnamen prijken op de gevel Nu Libertel wil vier zendmasten bouwen V^krant De Fontein"en „De Akker Bejaarden botsten f~ xaaa Weer een lijk Oude Bolder geen verzamelgebouw VERDER IN DIT mmer Folkliefhebbers gaan goede winter tegemoet 2 Libertel sloopt hek bij vuurtoren 3 Duurzaam toerisme is geen utopie 5 Meevaller voor minima 5 •fr Texelse surfers klaar voor Rondje 6 hi Herman Finkers zoekt rust op Texel 7 Twijfel over noodzaak radiomast 7 Vermiste man was uit eten... Tocht naar eilanden gaat niet door TIS ook voor U TEXELSE^COURANT EUROMASTER IIB B 1 m Monument voor Dakota-ramp Brommercontrole 11'prszel I Logisch GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11215 VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1997 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv pinbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS flNNEMENTSPRIJS /55.65 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS 1.55 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 31 41 11 8uiten werktijd: Frans Hopman, Pater Witteplein 27, Den Burg, tel. 31 54 72 B.g.g 06 - 53 14 91 08, 06 - 52 78 43 20 of 06 - 53 16 86 57 Ioverdekte zwembad van hotel Bos en Duin gaat aan eind van dit jaar waarschijnlijk dicht. Het bad voldoet jens de provincie niet aan de EEG-voorschriften in de Ihygiëne en veiligheid zwemgelegenheden (WHVZ), die angs zijn aangescherpt. Met een renovatie zijn vele ton- igemoeid, een investering waarover de vereniging van enaars van de 35 appartementen binnenkort zal beslis- Texelse gebruikers betreuren een eventuele sluiting, jr zover bekend zitten er geen andere particuliere ba- iin de problemen. zijn vooral wat oudere overdekte linrichtingen die in de proble- raken. De baden moeten vol- aan EEG-normen, die buiten ion streng zijn en waarschijnlijk verder worden aangescherpt idie voor kleinere privé- of open- baden bi|zonder hoge investe- sn vergen ;n voor hotel De Pelikaan het «bad enige jaren geleden al si gebruik te stellen. Ook het bad kelder van Hotel Bosch en Zee tineer in gebruik. Hotel Opdum deerde een paar jaar geleden inke som om het binnenbad aan ;en te laten voldoen, evenals ■hotel Nieuw Breda Beide over- zwembaden voldoen aan de Jijke eisen. zwembad vergt heel veel aan- .zegt mevrouw Von Holte van hotel Tubantia. „Je bent er ieder dag mee bezig. Het chloorgehalte contro leren, monsters nemen en noem maar op. Elke maand wordt de water kwaliteit gekeurd en de provincie komt ook regelmatig langs We krij gen nooit klachten, ook met van de zwemmers. Wel compliment|es." Een groep reumapatiénten behoort tot de regelmatige gebruikers van het bad in Tubantia. Bos en Duin De kwaliteit van het zwemwater in Bos en Duin is volgens beheerders echtpaar Rob en Lieke Koenen niet de oorzaak van de aanmerkingen van de provincie op het bad „Het wordt elke maand nauwkeurig gecontro leerd. Het water is prima.'1 Materiële tekortkomingen aan het zwembad kwamen aan het licht bij een controle door de dienst Water en Milieu van de provincie, die toezicht houdt op de zwemgelegenheden Daaruit bleek onder andere dat het tegelwerk in het bad in slechte staat van onderhoud verkeert, de kleed ruimtes te kort schieten en de voor ziening in technisch opzicht te wen sen over laat. Doordat het zeventien meter lange bad onvoldoende in de ondergrond is verankerd, dobbert het ook nog eens op het grondwater. Jammer Gebreken die voor de provincie on aanvaardbaar zijn en reden om het bad te sluiten. Zolang de 19 apparte menten-eigenaars nog geen definitief besluit over de renovatie hebben ge nomen, mag het bad openblijven „Het zou heel jammer zijn als het bad dicht moet", aldus voorzitter Hans Nieuwenhuizen. „Maar zo'n bad bij het hotel is toch een hele kostenpost." Bos en Duin klopte vergeefs bij de gemeente aan voor een bijdrage in de renovatie-kos ten, omdat de investering de draag kracht van het hotel te boven gaat en ook veel Texelaars van het bad ge bruik maken Niet ontbreken Toch hecht Bos en Duin grote waarde Lees verder pagina 5 J J De namen CVO en School met de Bijbel zijn definitief ingeruild voor ,,De Fontein" en ,,De Akker". Woensdagochtend tijdens een feest voor de kinderen werden de nieuwe logo's onthuld. Op specta culaire wijze: in Den Burg met een brandweerspuit en in Oosterend kwam er een klimwand aan te pas. De twee scholen werken sinds de zomer intensief samen. Van de Het Duitse vrachtschip „Hey- praam" heeft dinsdagmiddag in de zuidelijke scheepvaartroute, zo'n zestien mijl ten noordwesten van Texel, een lijk gevonden. De red dingboot Beursplein 5 werd ge waarschuwd, heeft het stoffelijk overschot opgevist en overgedra gen aan de waterpolitie. Het betrof een jonge vrouw van 1.70 a 1.75 m met een enigszins getinte huidskleur en middellang zwart haar Ze heeft vermoedelijk een week in het water gelegen en droeg geen kleding. Er zijn geen sporen aangetroffen die wijzen op een gewelddadige dood. Ze droeg wel sieraden, maar daar wordt in het belang van het onder zoek geen nadere mededeling over gedaan De lijst met vermiste personen is ge raadpleegd, maar het signalement van het slachtoffer komt niet overeen met de vrouwen die daarop staan. .Het kan echter zijn dat nog aangifte moet worden gedaan Het komt wel vaker voor dat personen pas na lan gere tijd worden vermist", aldus een woordvoerder van de politie Bij het onderzoek wordf aan de hand van de plek waar het lichaam is gevonden geprobeerd na te gaan waar ze on geveer te water is geraakt. „Dat is in dit geval lastig, want het heeft een paar dagen hard gewaaid uit weste lijke richting Dat heeft veel invloed. Ze kan vanaf de Noordhollandse kust zijn gekomen, maar ook overboord zijn geslagen van een schip. Ze lag tenslotte in de scheepvaartroute „Wat gaat u doen met onze sugges tie om van de oude Bolder een bedrijfsverzamelgebouw te maken?" wilde Dirk Terpstra woensdag van wethouder Poster weten Het ant woord was voor hem weinig bevredi gend „Niets", zei de wethouder, die wees op het particuliere initiatief dat momenteel in Oudeschild wordt ont plooid Hoewel Terpstra het bleef pro beren door te wijzen op succesvolle experimenten aan de overkant, waar bij de gemeenten meer dan alleen een voorwaardenscheppende rol spelen, gaf Poster geen krimp. „Een sympathiek plan hoor. Ik hoop dat enkele ondernemers tesamen het gebouw kunnen kopen. Maar per soonlijk moet ik er mets van hebben. Ik vind dat ondernemers hun ruimte zelf moeten regelen", zo liet hij zijn oude VVD-achtergrond doorklinken. vorming van één christelijke basis school is echter geen sprake. Sinds deze zomer vallen beide scho len onder één bestuur In juni beslo ten de leden om de twee oude school verenigingen op te heffen en eén nieuwe organisatie op te richten. Doel is een bredere financiële en organi satorische basis te creèren voor het protestant-christelijk onderwijs op Texel. Tegelijk werd besloten de na men van de scholen te wijzigen Sinds woensdag is die verandering ook op de gebouwen zichtbaar. Om kwart voor negen hadden leer lingen en ouders zich verzameld bij de poort van de CVO aan de Burdetstraat. Opwinding alom. want er kwam ook een brandweerwagen voor rijden. Even later bleek waarom Leerling Jesse Struick en zijn broer Hidde mochten om beurten met een échte brandspuit proberen het logo op de gevel te onthullen. Met een Na zo n 110 jaar School met de Bijbel staat er nu „De Akker'' op de gevel. Land langs de steile wand naar bo ven, waar twee cadeautjes klaar la gen. Weer veilig beneden aangeko men, overhandigden ze de pakjes aan de voorzitters van de oude schoolbesturen, Ineke Bakker (CVO) en Hans Daalder (S.m.d.Bijbel) De inhoud bestond uit twee vlaggen met de nieuwe schoolnamen In Ooster- Lees verder pagina 5 Een 69-jange fietsende vrouw uit Den Burg werd woensdag ochtend om 10 12 uur licht ge wond. toen zij op het kruispunt Kogerstraat-Akenbuurt werd aangereden door een 85-jange automobilist. Laatstgenoemde kwam uit de richting van het centrum en had de fietsende vrouw op het fiets pad van de Akenbuurt voor- rangsweg) niet gezien. De vrouw leek ernstig gewond, zodat de ambulance werd gebeld Er was echter sprake van lichte kwetsu ren die door de huisarts behan deld konden worden. De fiets werd vrij ernstig beschadigd; de schade aan de auto was gering (Folo Harry de Graaf) krachtige straal wisten ze het doek dat voor de naam hing. snel aan de kant te spuiten. Jesse mocht dit doen omdat hij de naam had bedacht en bovendien later graag brandweerman wil worden. Steile wand Een 81-jarige Duitser heeft woensdag voor paniek gezorgd. Hij was 's ochtends doorzijn zus ter bij paal 9 afgezet en zou lo pend via het strand naar De Koog gaan Toen hij daarin de loop van de middag nog met was. sloeg de zuster alarm De politie zocht de wegen in het duingebied af. terwijl de wipperploeg over het strand reed Om 23.15 uur kwam het verlossende bericht: de man was terecht. De oud-commissa- ris van de Duitse politie was al lopend een dame tegengeko men. waarmee hij vroeger had samengewerkt. Hij had haar. on bewust van alle commotie, mee uit eten genomen en na een ge zellige avond zoals een heer betaamd netjes thuisgebracht. Hij toonde zich geroerd door alle bezorgdheid. De speciaal voor Texelaars georga niseerde dagtocht met de snelle catamaran „Blue Arrow" op zondag 21 september gaat met door. Oor zaak is een defect aan het schip waarvoor het in dok moet De repa ratie zal zeker duren tot na 21 sep tember. De belangstelling voor de dagtocht was ruimschoots voldoende. Dinsdag hadden zich al meer dan 35 mensen opgegeven Gezien de gebleken animo zal de toch vrijwel zeker op een nader te bepalen datum alsnog wor den gemaakt (Advertentie) zie achterpagina (Advertentie) Inleveren advertenties t/m ma. 22 september a/d advertentiebalie Texelse Courant Spinbaan 6 - Den Burg 3362600 (Advertentie) C/na imirL-Jirrfi h btl kjrt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: 3 DE EUROPESE BANDENSPECIALIST ;kte zwembad van hotel Bos en Duin voldoet volgens de provincie niet meer aan de eisen. (Folo Gerard Timmerman Telecommunicatiebedrijf Libertel heeft plannen voor de bouw van vier zendmasten verspreid over het eiland. Het bedrijf voert ge sprekken met de gemeente over mogelijke plaatsing. Het gaat om zogenaamde vakwerkmasten van maximaal 37,5 meter hoogte, be doeld om het bereik van draadloze GSM-telefoons te verbeteren. De zendmasten zijn nodig om de ca paciteit van het draadloze telefoon verkeer op het eiland te verbeteren Momenteel geeft de ontvangst op bepaalde plekken van het eiland bin nenshuis problemen, waaraan Liber tel een eind wil maken. Bovendien is uitbreiding van de capaciteit nodig. Het is op donderdag 25 september precies een jaar geleden dat in de Waddenzee de DDA-Dakota neer stortte, die even daarvoor van het Texelse vliegveld was opgestegen. Alle inzittenden kwamen daarbij om het leven. Ter nagedachtenis wordt die dag een herdenkingsplechtigheid gehouden in Haarlem, waarna de na bestaanden 's middags per bus naar Texel gaan. Op het vliegveld wordt een besloten bijeenkomst gehouden. Daar wordt een minuut stilte in acht genomen bij een herdenkingsmonument dat op het terras wordt geplaatst Enkele Texe laars hadden eerder dit jaar ook al plannen voor een monument De na bestaanden bleken daarvoor echter al een kunstenares in de arm te hebben genomen. met name om de piek in het hoogsei zoen aan te kunnen, Eén op de tien Nederlanders heeft inmiddels een draadloze telefoon. Libertel verwacht dat zowel het aantal gebruikers, als de gespreksduur toeneemt. Volgens een woordvoerder heeft het bedrijf nog geen definitieve lokaties op het oog. Marc van Rijsselberghe. bewoner van De Dennen, liet tijdens de voorlichtingsbijeenkomst over het Nationaal Park de Texelse duinen weten door Libertel te zijn benaderd voor plaatsing van een mast op z'n erf. Hij gaf aan met op het verzoek in te gaan en riep de betrokken instan ties met mee te werken aan plaatsing in De Dennen. Bedoeling van Libertel is de masten verspreid over het eiland te plaatsen. Een hoogte van 37,5 meter (stan daard) heeft de voorkeur Mocht de gemeente of provincie hieraan met willen meewerken of gaat de proce dure te lang duren, zal Libertel bekij ken of de hoogte is te beperken tot 30 meter Deze mogelijkheid moet nog op de technische haalbaarheid wor den onderzocht. De ontvangst zal dan waarschijnlijk van Iets lagere kwaliteit zijn. De planning van Liber tel is dat de masten eind volgend jaar overeind staan. Mocht dat op be paalde lokaties niet lukken, worden er minder dan vier geplaatst. Op de Schilderweg en de Pontweg bij Den Hoorn zijn vier bromfietsers aangehouden voor controle Er wer den drie bekeuringen uitgedeeld. Twee Texelaars reden op opge voerde machines en één droeg geen helm. ie stuk/es zijn af en toe voor xtige mensen totaal on- tipbaar Zij lezen de krant baar onvoldoende en weten 'ieg met waarover het gaat. onbegrip ontstaat meestal als "tg van m'n onnavolgbare bchtensprongen, vreemde telingen en merkwaardige Kiaties. Dan moei je maar lelijker schrijven! Mondelinge 1 Wihng -hoewel eigenlijk on- Wjki want wie kent Horszei toonlijk?- verheldert het in- 11 ten de vemarde lezer, 'blotters vragen in hun direkte leving wat met het stukkie tl bedoeld en dat leidt tot nog 'de misverstanden. Hun uit- overstijgt de oorspronkelijke "hes en dan slaat je de schrik bel hart Een vooraanstaand 0 won dacht eens dat zijn 'tb/ks/even aan de kaak werd leidt Welnee, daarvoor is uw tteltje toch veel te goedaar- Collega columnisten in den ■e gaat niets te ver en kwet- hun enige motto. And 1something completely difte- er is nog geen uitnodiging van de restauratie- beis om van het vergezicht "ita Hervomde Kerk in Den 9'e genieten. Logisch Horszei Op het veld achter „De Akker'' lieten de kinderen meer dan 300 ballonnen op. De CVO-school heet na driekwart eeuw nu „De Fontein". Daarna vertrokken alle kinderen van „De Fontein" met bussen naar Oosterend, waar de tweede onthul ling wachtte. Ook van die gebeurte nis werd iets speciaals gemaakt. Twee vakleerkrachten gymnastiek, Henk Keyser en Martin Land. werden door schooldirecteur Elias Hordijk uit gedaagd om in de gereedstaande klimwand te klauteren. „Normaal ja gen jullie de kinderen in een wand rek, maar nu mogen jullie zelf om hoog", plaagde Hordijk Geassisteerd door twee medewer kers van activiteitenbureau Zandbank uit Den Burg klommen Keyser en

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1