VVD ten strijde met verrassende kieslijst BAKKER bv cari^^ irjj?' Lijsttrekker: Maria van der Spek-Trap lep door iiksem geveld tüUCTKviiL wtreh HOE het zit «a-a, PIT 'EN HET NUT VAN pe PRutW. J NOU DIE TRRP WORDTZ. IWEl FRACTIE WOORD VOERDER Sportschutters Eerste Texelse poppenbeurs Wat ik zeggen wou... TEXELSE^ C0URANT, Veel vrisse wind Bluesagenda OZB Kaartkampioenschap Jeugd Hogeberg buigt zich over toekomst Zwarte markt ijzerhandel len doen p gisteren VERVOLG PAGINA 1 De schiettunnel is gekoppeld aan de multifunctionele sporthal, achter het A-veld. bij het KTF-gebouw. Evaluatieruimte De sporthal in het gebouw heeft een afmeting van 30 bij 10 meter, ruim voldoende dus voor de boogschut ters. Als er een sportvloer in wordt gelegd kunnen ook andere zaal- sporters er uit de voeten. Een aan grenzende ruimte van 8 bij 15 meter kan worden gebruikt voor judo. Deze club heeft echter nog niet gereageerd op de uitnodiging van de schutters Verder zijn er kleedkamers, is er een bergingsruimte van 72 vierkante me ter en een verblijf voor de scheids rechter, dat uitkijkt op de schietbaan èn de sportzaal. Datzelfde geldt voor de kantine, door de schutters als evaluatieruimte aangeduid. Om te voorkomen dat de wielerbaan steeds moet worden overgestoken, zien de schutters wel wat in de bouw van bijvoorbeeld een bruggetje als oversteek Rolstoelvriendelijk ..Een zeer multifunctioneel gebouw, dat ook nog rolstoelvriendelijk is uit gevoerd, zodat ook invalide schutters en bezoekers naar binnen kunnen We zijn er echt trots op", aldus Bak ker. die met zijn medebestuursleden maanden aan voorbereiding in het plan heeft gestoken. Voor een gede gen uitvoering kregen ze hulp van een bouwkundig tekenaar en advies van de overkoepelende organisatie. De maquette is gemaakt door Jaap en Hetty Halsema van de Model spoorclub Kosten De schutters hebben de kosten van de totale accommodatie begroot op 550.000,- Een bedrag dat vrijwel uitsluitend is opgebouwd uit materiaalkosten, omdat de sport schutters de zaal en de schiettunnel eigenhandig willen bouwen. De zelf werkzaamheid moet een besparing opleveren van enkele tonnen. De ei gen inbreng doet volgens de schut ters echter mets af aan de deugdelijkheid van het gebouw. De Stichting Waarborgfonds verleent volgens secretaris Willem Vlas name lijk alleen garantie als het bestek aan de bouwkundige eisen voldoet. „Het wordt een kwalitatief hoogwaardige accommodatie. De overdekte ma nege en het KTF-gebouw zijn goede voorbeelden van zelfwerkzaamheid door de leden." Raamsubsidie Wat betreft de schutters wordt eerst de multifunctionele sporthal ge bouwd, zodat de gebruikers van de Ferrever onder dak zijn. ..Maar daarna de schiettunnel. Want het één gaat niet zonder het ander De schutters zijn bereid zelf het no dige te investeren om hun droom de realiseren. Alle veertig leden van de pistool/geweerschutters hebben al vast ƒ200,- overgemaakt om de aanloopkosten te dekken De exploi tatiekosten worden per jaar op 82 000.- begroot De schutters, die het plan gedetailleerd hebben door gerekend. gaan ervan uit dat uit con tributie en verhuur jaarlijks ruim ƒ50.000,- binnenkomt, waardoor een gemeentelijke raamsubsidie van 30.000 - toereikend is. Elke ƒ5 000,- die de gemeente minder bijdraagt, betekent voor de schutters een contributieverhoging van 25,-. Niet alle gebruikers van het sport complex lijken even enthousiast Benno Bakker van Wielervereniging Texel zegt geen gehoor te geven aan de uitnodiging van vanavond ,,We hebben te veel vragen over veilig heid, parkeerproblemen en techni sche zaken die door de gemeente nog niet zijn beantwoord.' De wielersportbestuurder zegt uit ge sprekken met vertegenwoordigers van andere betrokken buitensport clubs af te leiden, dat die uit .stil pro test" vanavond met zullen komen. Albert Hoven, die namens de Sport raad, als toehoorder wél aanwezig zal zijn, heeft in de wandelgangen ook vernomen dat een aantal van de ne gen verenigingen geen gehoor zal geven aan de uitnodiging Willem Bakker reageert verbaasd: ,,Wij hebben nog geen enkele afzeg ging binnen Deze opstelling be vreemd ons. Alsof ons wordt verwe ten dat we initiatieven nemen Hoven zegt dat elk initiatief welkom is. ,,Alle clubs hebben hun eigen wensen. Het is onze taak die te samen te brengen in één gebouw, voor zover dat tech nisch en financieel haalbaar is Voor het eerst wordt op Texel een poppenbeurs gehouden. Dat ge beurt dinsdag in de Theodora- hoeve aan de Kogerstraat. Vanaf 10.00 uur is iedereen welkom. De entree is ƒ1,-. Dorien Touzi-van der Molen en Tineke Hoogenbosch-Witte zijn fana tieke poppenmaaksters. Ze begon nen ooit met brooddeegfiguurtjes. „De eerste is altijd de moeilijkste. Maar door je meer te verdiepen in materiaal en techniek en door boeken te raadplegen, wordt de handigheid, steeds groter", verklaren ze Het tweetal liep tegen één probleem aan' op Texel bleek het benodigde mate riaal met verkrijgbaar Een kennis, bracht uitkomst. Ilse Vennik levert handwerk- en andere hobby- materialen. Zij is dinsdag op de beurs aanwezig De twee poppenmaaksters bezoch ten aan de overkant verschillende beurzen, handwerkwinkels en hobby zaken en besloten op Texel een poppenbeurs te houden. Angelinne Faber uit Schagen werd gevraagd. Zij heeft een winkel en verzorgt cursus sen Ook de uit Alkmaar afkomstige Lies Uitvlugt verleent medewerking Zij is gespecialiseerd in babypoppen- van Cernit en trollen van Fimoklei, Dei Texelse Marga Loos. die eveneens cursussen geeft, is ook van de partij. VRIJDAG 10 OKTOBER 1997 In de agenda van de blueskrant, die vorige week als bijlage bij de TC is verspreid, staan de verkeerde data van de uitvoeringen van Toneelgroep Oosterend. Zij spelen Die Dreigroschen Open van Bertold Brecht en Kurt Weill op vrijdag 31 oktober, zaterdag 1 november en vrij dag 7 november. Volgens de heer P. de Groot van D66 moet de te veel ontvangen OZB maar worden aangewend voor goedkope woningbouw voor jonge starters Een op zichzelf heel nobele doelstelling, maar de heer De Groot schijnt met te beseffen dat de gemeente deze ten onrechte te veel ontvangen gelden feitelijk aan de burger moet terugge ven. En dan niet in een uitgestelde vorm door vier jaar lang de reinigings rechten met twee tientjes te verlagen, maar gewoon naar verhouding van hetgeen iedereen te veel heeft be taald. Overigens wordt het reinigings recht m i v. 1 januari 1998 al door de Rijksoverheid met ƒ100,- per gezin verlaagd De gemeente heeft als ge volg van de hertaxatie van het onroe rend goed en een verkeerde inschatting van de tariefsverlaging ca. 14% te veel OZB ontvangen. Als de gemeente haar toezegging, dat de belasting volgend jaar met omhoog gaat gestand wil doen, moet de OZB in ieder geval met 14% omlaag. En als de gemeente haar eerder gedane belofte dat een verhoogde taxatie met tot een hogere totaal-opbrengst van de OZB hoeft te leiden, wil nakomen, dient zij het te veel ontvangen geld terug te geven door de OZB éénma lig met nog eens 14% te verlagen. Natuurlijk kun je met ƒ348.000,- aller lei andere leuke dingen doen. Je kunt er een fietspad mee aanleggen, je kunt er electoraal mee scoren zoals meneer De Groot probeert, je kunt het in de algemene reserve parkeren wat meneer Poster wil en zo zijn er nog wel een paar leuke dingen te noemen. Maar wat je er ook mee doet. het blijft gestolen geld en dat moet deze gemeenteraad zich nu eens goed realiseren J A. Does. Oosterend. Klaverjasclub Den Burg houdt weer de kampioenschappen van Texel. Er wordt vijf vrijdagen gespeeld in De Witte Burcht en wel op 31 oktober. 28 november, 19 december, 30 januari en 27 februari. De speelavonden be ginnen om 20.00 uur. Opgeven kan tot 26 oktober bij Theo Witte. tel. 31 37 04 Een beter onderkomen bij het skatepark waarin de jeugd zich ook in de winter thuisvoelt en een cam pagne om een halt toe te roepen aan onnodige vivisectie. Deze twee ideeën van leerlingen van 4 havo werden woensdag door een jury bestaande uit wethouder Nel Eelman, ondernemer dook Nauta en Ingrid Fontein van EcoMare tot winnend actieplan uitgeroepen. 75 leerlingen van OSG De Hogeberg waren de afgelopen weken in touw met Codename Future, volgens de OSG het wachtwoord voor de toe komst Doel was leerlingen op zelf standige wijze actieplannen te laten ontwikkelen, die aantrekkelijk en uit voerbaar zijn. Trefwoorden waren: verbetering van natuur, milieu en rechtvaardigheid. Vijf groepen kwamen met een voor stel om de jeugd een eigen plek te geven. Bijvoorbeeld in een coffeeshop, waar behalve koffie en chocolademelk ook softdrugs te koop zijn, zodat de jeugd niet meer naar de overkant hoeft om stuff op te halen. Het idee haalde het met Een ander groep bedacht een plan om gabbers en skaters bij elkaar te brengen of een manier van groen beleggen. Het project sprak aan bij leerlingen, die voor hun project advies inwonnen bij verschillende instanties, zoals de gemeente, de Wereldwinkel, de Brei- derstichting en andere instanties. Het onderkomen voor de skaters en het anti-vivisectie project, dat met een video werd geïllustreerd, waren het best onderbouwd en uitgewerkt, oor deelde de jury Weliswaar vielen de projecten bij de jury in Haarlem met in de prijzen, wellicht worden de ideeën ten uitvoer gebracht. De scho len bekijken in samenwerking met de gemeente of aan de projecten met subsidie een vervolg kan worden ge geven. je eigen standpunten, maar je moet op basis van argumenten proberen belangen van de Texelaars verdedi gen. Het volk is niet geholpen met ruzie in de raad Kweekvijver De tweede kandidaat op de partijlijst is Albert Jo Kortenhoeven, bij de Texelaars beter bekend als de zoon van Fried en Elly. In het dagelijks le ven is hij kapitein bij het korps mari niers en heeft hij de leiding over het eerste peloton van de bootcompagnie op de Mok Hij woont in Den Burg, is getrouwd en heeft eén dochter. Kortenhoeven denkt met dat zijn drukke baan. waarvoor hij regelmatig op oefening moet. een probleem zal geven bij het vervullen van zijn poli tieke functie „Er zijn regelingen waardoor er tijd vrij wordt gemaakt voor dit soort maatschappelijke nevenactiviteiten. Kijk maar naar Den Helder, daar zitten ook genoeg actief dienende marinemensen in de raad." De derde plaats wordt ingenomen door de bij vele jongeren en auto- crossliefhebbers populaire Martin Trap Het broertje van de lijsttrekker woont in Den Hoorn, is getrouwd en heeft twee dochters. Hij is in agrari sche kringen ook bekend als bollencommisionair bij de Hobaho Dat lijkt een kweekvijver voor plaat selijke politici, daar zijn voorganger Daan Schilling heet Niels Jimmink. werkzaam bij de ING- bank en Fred Winkel, in dienst van Dral Media, nemen de plaatsen vier en vijf in. De resterende plaatsen worden ingenomen door Wim Boom, Piet Hin, Harry Wuis en Mies Plaats man Martin Trap zal zeker goed scoren in krin gen van jongeren en autocrossers. Niels Jimmink, werkzaam bij de ING- bank en Fred Winkel, in dienst van Dral Media, nemen de plaatsen vier en vijf in. De resterende plaatsen worden ingenomen door Wim Boom, Piet Hin. Harry Wuis, Marcel Uriot en Mies Plaatsman. inege Akenburg wordt op zater- november weer een zwarte gehouden. Wie spullen wil ver kan voor 25,- een plek huren, ilaats inclusief kraam kost 35.- ndhouders kunnen op de dag 13.00 uur hun waar uitstallen, ik is vanaf 14.00 uur welkom. ƒ1,- en het toegangsbewijs is een lotnummer. Aanmelden Ier Dros, telefoon 310801 of31 lis met alleen ziekte waardoor Texel steeds meer iepen het <tje leggen. In de nacht van Mag op dinsdag om 3.15 uur ikte de bliksem korte metten I een oude iep aan het iepaadje vlakbij de benplaats De daverende p werd op heel zuidelijk Texel loord. Naaste buurman Paul 1st: ,,lk zat rechtop in mijn II'. Op het moment dat het tielvuurm de boom sloeg, ver- i ferde het vocht in het hout in om met enorme druk Daar- >r explodeerde de stam. waar- bokken hout tot op bijna der meter neerkwamen. De iep s zo beschadigd dat hij moest 'den opgeruimd, hetgeen I "-nsdagmiddag gebeurde door sen van gemeentewerken, de toto is goed te zien dat een I van de stam over meters }le is weggeslagen (Foto Harry do Graaf) Juryleden wethouder Nel Eelman. ondernemer Jook Nauta en Ingrid Fontein van EcoMare luisteren aandachtig naar leerlingen van 4 haVO (Foto Gerard Timmerman)' der Spek-Trap: ...vooral luisteren en als spreekbuis functioneren (Foto Tessa van Daaion) tijd rommelt het in poli- Geruchten over kan- de ronde. De VVD als eerste de sluier de eerste plaats van de jlljst staat Maria van der Spek gevolgd door Albert Jo erthoeven (30), Martin Trap Niels Jimmink (32) en Fred ;el (40). „Een jonge, frisse en liberale lijst", aldus de ritster. VD is in voor verjonging „Maar moeilijk op Texel", aldus Mies sman. „Waarom dat hier zo ijk is7 Daar hebben we veel over roken, maar we komen er niet naai uit." De VVD ondervindt op eiland veel concurrentie van Belang. Er is aangetoond dat idelijke VVD-stemmers plaatse- lak op lokale pariijen stemmen, lullen zorgen dat we die stem- nu zelf krijgen." *fVD-leden staken de koppen bij iren vormden een speciale com- In maart werd gestart met de op geschikte kandidaten voor de jst Aanvankelijk liep het stroef. Maar via via werden contacten ge legd „En dat resulteerde dus in deze lijst, waarmee we hartstikke blij zijn. Het zijn allemaal jonge, capabele mensen die er met veel enthou- Albert Jo Kortenhoeven combineert een militaire met een politieke carrière. Recht voor z'n raap De aspirant-politica heeft in het dage lijks leven een praktijk voor natuur geneeswijze Ze houdt veel van tui nieren en lezen „Dat laatste komt me goed van pas ja Zenuwachtig hoe de leden op mijn voordracht zouden reageren? Nee, eigenlijk met. Je bent wie je bent en men moet mij nemen om wie ik ben Ze ziet ruimtelijke or dening en huisvesting als haar sterke kant en heeft minder op met finan ciën „Gelukkig zijn er genoeg spe cialisten waarop ik daarvoor kan te rugvallen." Dat geldt zeker ook voor haar voorgangster Erna Eelman- van der Kooi, die in twaalf jaar raadslid- en wethouderschap een schat aan ervaring opdeed „Zij heeft veel ge detailleerde kennis. Gelukkig blijft ze beschikbaar als vraagbaak Terugkijkend op de afgelopen raads periode noemt Maria van der Spek enkele zaken die voor verbetering vatbaar zijn „De vergaderingen kun nen korter, bondiger Het hoeft daar door niet saai te worden. Ik wil met duidelijke, recht voor z'n raap-woor- den zeggen wat ik te zeggen heb, zonder in herhaling te vallen Wollige taal begrijp! niemand Ze wil zich ook sterk maken voor een goede samen werking. „Natuurlijk heb je als partij (Advertentie) *n moer al uw tigings- famen een Spinbaar) 20, Den Burg siasme voor gaan", vertelt Mies Plaatsman Windmolens Maria Adriana van der Spek-Trap (niet de vrouw van de boswachterl) raakte geïnteresseerd in lokale poli tiek ten tijde van de strijd tegen de windmolens in Eierland. ,,lk heb me daar hevig mee bezig gehouden en wilde méér kunnen meepraten, ook over andere zaken Daan/oor is dit de uitgelezen vorm." Als liberaal in hart en nieren was de VVD voor haar een logische keus. Ze wil een spreekbuis vormen „Raadslid zijn is geen vak. Je bent volksvertegenwoordiger en uit hoofde van die functie moet je luisteren en doorgeven wat ,de mening van de bevolking is Zij hebben jou gekozen." Van der Spek is al enige tijd een re gelmatige bezoekster van raads- en commissievergaderingen „Om er een beetje in te komen. Ook dat is een kwestie van goed luisteren", zegt ze zelf. Tevens volgde ze een spe ciale VVD-cursus aan de overkant, voor aankomende raadsleden. latje noemt een knallende lijst", glunderde VVD-voorzit- rMies Plaatsman gisteravond. In Tubantia werden de jdidaten waarmee de partij de verkiezing ingaat gepre- iteerd. De trefwoorden vernieuwing en verjonging zijn iszins van toepassing. Maria van der Spek-Trap neemt I vaandel over van Erna Eelman. De kersverse fractie- toonde zich strijdlustig: „We gaan voor minstens zetels."

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5