Cjrocn Tivartsjexel het j N TifcPöCQCO Vrouw overleden na val van fiets )en Hoorn krijgt waalf woningen Lauwe reacties op plan schutters VERDER IN DIT ummer ■♦Sport: doelpuntenfeest tijdens Texelse derby 2 •♦Reuvers schotvast 3 •♦Leukste festival van het jaar: blues 6 •♦Teleurstelling Boogaard 6 •♦Grafschennis bij kerk 6 Slagboom van de baan Veegmachine defect TEXELSE^COURANT Stormloop op zwemparadijs Traumaheli opnieuw op Texel Opnieuw bus tegen abri vï ixtra druk door lubbelvallende herfstvakantie Gevonden vrouw was Fransaise Surfer in nood géRICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11223 DINSDAG 14 OKTOBER 1997 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv pinbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAGS EN VRIJDAGS 10NNEMENTSPRIJS 55,65 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS 1,55 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 31 41 11 Buiten werktijd: Frans Hopman, Pater Witteplein 27, Den Burg, tel. 31 54 72 B.g.g. 06 - 53 14 91 08, 06 - 52 78 43 20 of 06 - 53 16 86 57 Geluk bij een ongeluk was dat zich geen wachtenden in het hokje bevon den. De schade aan de abri was ech ter aanzienlijk Ook de autobus kwam er niet ongeschonden vanaf en werd buiten gebruik gesteld In afwachting van een herinrichting van de halte zijn er sinds het vorige incident op 7 augustus geen maatre gelen getroffen om herhaling te voor komen Onder chauffeurs wordt de roep om een voorziening, bijvoor beeld een drempel, die voorkomt dat zoiets nóg een keer gebeurt steeds luider. De leiding van de AOT kon gisteren nog geen verdere medede lingen doen over deze zaak. Het ministerie van Defensie ziet af van het afsluiten van de Mokweg door middel van een slagboom. Dat zei de burgemeester gisteravond in de openbare vergadering van het col lege met de dorpscommissie van Den Hoorn Het eensgezinde „nee" van de Texelse bevolking was volgens Van Rappard reden voor dit besluit. Juist nu hij hard nodig is voor het opruimen van gevallen blad, heeft de veegmachine van de gemeente het begeven. De levering van vervan gende onderdelen en het reparatie- werk vergen meer tijd dan verwacht, zodat de machine pas weer in de loop van de volgende week de straat op kan. De mensen van Gemeente werken hopen dat de burgerij begrip heeft voor de situatie en in gevallen waar het erg hinderlijk of gevaarlijk is, zelf de bladeren opruimen. om de magere opkomst. De discus sie over de wijze waarop het complex moet worden beheerd, ligt wat hen betreft nog volkomen open. ,,Het is daarom alleen maar te betreuren dat een aantal verenigingen weigerde met ons van gedachten te wisselen. Ongeacht of je het nu wel of niet met elkaar eens bent: een gesprek kan nooit kwaad Boos zijn de initiatiefnemers op Albert Hoven De voorzitter van de Texelse Sportraad beschouwde zichzelf als toehoorder tijdens de bijeenkomst en hield zich daarom - zoals aangekon digd - op de vlakte. In de Helderse Courant van maandag liet hij echter een kritisch geluid horen en dat zit de sportschutters behoorlijk dwars. ,.De Sportraad dient als intermediair op te treden om de belangen van de be trokken partijen samen te brengen, maar naar onze mening doet ze dat momenteel met." Hoven was gisteren niet voor com mentaar bereikbaar. In november praten de betrokkenen verder. (Advertentie) (T)is onafhankelijkheid u 35,- waard? zie achterpagina (Advertentie) C/na 2mtrLrJ.nl l <m bet kirt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: NEE-sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6 De halvering van de entreepri|S die zwemparadijs Calluna op 1 oktober heeft ingevoerd, heeft z n uitwerking niet gemist Het was gistermiddag dringen geblazen voor het loket van het overdekte bad. 's Middags had de rij wachtenden met drie personen naast elkaar zelfs een lengte van zo'n vijftig meter- aangenomen „Het is ongekend, maar we heb ben vandaag natuurlijk alles mee", concludeert bedrijfsleider Erik Heijenk.Het slechte weer in combinatie met de herfstvakantie is een mooie gelegenheid voor veel gezinnen om een duik te nemen." Ondanks de grote toe loop is het volgens Heijenk nog met zó druk dat de baders elkaar in de weg zitten Een 45-jarige vrouw uit het Duitse Keulen is zondagavond aan de ver wondingen bezweken die ze eerder op de dag opliep na een val van haar fiets. Dat kwam omdat ze werd geraakt door een passerende bromfietser. Met zwaar hersen letsel werd ze door de trauma helikopter naar het MCA in Alkmaar overgebracht, maar de hulp mocht niet baten. Het ongeval gebeurde tegen èén uur 's middags op het fietspad langs de Pontweg tussen de Rozendijk en het Gerritslanderdijkje De vrouw reed naast haar zoontje, terwijl haar man en dochtertje ervoor fietsten in de richting van De Koog. Een brommer kwam voorbij en raakte de vrouw. Zij viel, terwijl de bromfietser zonder te stoppen doorreed Hulpverlening kwam op gang Het was al snel duidelijk dat de vrouw zwaar hersenletsel had opgelopen De politie zette de weg af en leidde al het verkeer om. Dat gebeurde om de gewaarschuwde traumaheli een landingsplaats op de Pontweg te bie den en om te voorkomen dat sporen werden uitgewist, opdat de brom fietser zou kunnen worden achter haald Het duurde bijna een uur vóór de heli ter plaatse was. De gespecialeerde trauma-arts ont fermde zich over het slachtoffer dat met spoed naar het ziekenhuis in Alkmaar werd overgebracht. De vrouw overleed enkele uren later. De bromfietser meldde zich diezelfde avond bij de politie De 17-jarige jon gen uit Den Burg verklaarde de vrouw slechts licht te hebben geraakt aan haar linkerelleboog. Hij had gebeld voor hij passeerde en de fietster was daarop iets naar rechts uitgeweken Maar ze kwam weer naar links toen hij net naast haar reed. Omdat de aanraking zo licht was dat hij er met van uit balans raakte, ver keerde de jongen in de verwachting dat de vrouw ook was doorgefietst en had hij niet omgekeken. Hij verze kerde tegenover de politie dat hij met heeft gemerkt dat de vrouw viel Een glazen wachthuisje op de veer haven van 't Horntje is voor de derde keer zwaar beschadigd. Gister middag werden het hokje geramd door een onbemande AOT-bus die tegen 14.00 uur aan de rol ging. Bij het verlaten van de bus had de chauf feur de deuren achter zich gesloten, waardoor de automatische rem (die bij geopende portieren blokkeert) buiten werking raakte Omdat ver zuimd was de handrem aan te trek ken, rolde de bus op het hellende vlak achteruit in de richting van het wacht huisje. te-arts en Texelse hulpverleners bezig met het slachtoffer naast de op de Pontweg gelande helikopter. (Foto Horry oo Graati is enorm druk op het eiland, iluesfestival trok in het week- jun veel publiek, maar ook de Ie, idagmarkt in Den Burg werd ,n,i spoeld door toeristen, die alle (el lerplaatsen in de wijde omge- in beslag namen. VVV-direc- iff Veronica Bos wijdt het aan de 151 elvallende herfstvakantie: 'd Nederland heeft tegelijk vrij ^,1 enkele Duitse deelstaten. we svan Teso staven het gevoel na: el drukker is dan andere jaren. roe; n inderdaad meer auto's naar jei 'vervoerd dan vorig jaar (6766 inz '6615). terwijl er minder auto's jhel «I eiland af gingen (3627 tegen elir De VVV meldt dat alle bunga- uda se appartementen vol zitten, kë hotels en logies-met-ontbijt- ged emodatie zo goed als vol zijn. el» sderlandse herfstvakantie be- r 20 i»ee weken Noord Nederland el» eerste aan de beurt, de zuide- ïovincies volgen een week la- hel is altijd al zo geweest dat wij toestroom hebben uit de noor meien van het land. Iemand uit Ulden denkt bij zee en strand "aan Zeeland." Veronica Bos 'hel een bekend verschijnsel, et voor gerichte promotie-acties tuiden? Ja, af en toe doen we el Maar we proberen ook om in Hoorn mogen de komende jaar twaalf woningen worden uwd. Op dit moment wordt ge- t aan een eerste steden- ikundige opzet. Wat het col- betreft worden de huizen luwd aan de Stolpweg, naast rijtje „leerlingbouwplaats- mgen" dat er nu al staat. Dat ilde burgemeester Van iard gisteravond in het jaar- ioverleg tussen gemeente en IS scommissie. ■Is in de meeste van de andere ndorpen is de behoefte aan ie woningen groot in Den Hoorn, nderwerp heeft regelmatig op de da van allerlei vergaderingen an en zelfs waren er enige jaren len plannen voor nieuwbouw op touteland, aan de zuidkant van - brp Als gevolg van ernstige be- ïn van enkele omwonenden tl van dat voornemen worden sen, ook al omdat de provincie 9 speelruimte bood har dat er goedkeurend gemom- - opging onder de aanwezigen, - Van Rappard gisteravond in thuis De Waldhoorn de mogelijk- )(n nontvouwde. Op basis van het taaie streekplan Noordholland- d mag de huidige woning- l sad met maximaal vijf procent ,2 sn uitgebouwd. kul urgemeester waarschuwde wel Detailfoto van de maquette van het multifunctionele sportcomplex. (Foto Gerard Timmerman) dien wil ik eerst de anderen van het bestuur inlichten." GVT was de andere vereniging die een vertegenwoordiger stuurde Cees Schuijl Hij is als enige bijzon der te spreken over het ontwerp Schuijl: Petje af voor die mensen. Het is een mooie hal, waarin iedereen goed weg kan Over de exploitatievorm moet nog maar eens goed worden gepraat, meent de GVT-man. .We gaan zeker met in zee met een stichting. We wil len gewoon van de gemeente huren, dat geeft de meeste zekerheid Maar op het gebouw zelf heb ik niets aan te merken. Ik snap niet dat de andere verenigingen niet wilden horen wat de plannen zijn Ook de sportschutters zelf rouwden dat het enige tijd kan duren voor de eerste schop de grond ingaat. Het voorbereiden en realiseren van een bestemmingsplannetje voor de situa tie ter plekke zou minimaal twee jaar in beslag nemen, aangenomen dat er geen bezwaren worden gemaakt Voor de bouw van (in eerste instan tie) eén of twee woningen is een arti kel 19-procedure echter afdoende. Op die manier zou het proces aan merkelijk kunnen worden ingekort, aldus de burgemeester Voorwaarde in dat geval is wel dat er Het lichaam van de vrouw, dat enkele weken geleden werd gevonden in de scheepvaartroute bij Texel, is nu pas geïdentificeerd Het betreft een 29- jarige Frangaise, dié zich aan boord van een cruiseschip bevond Het schip, varend onder Noorse vlag. was van Harwich (Engeland) op weg naar Noord Schotland met zo'n 2000 pas sagiers en tientallen bemannings leden aan boord Pas in de buurt van de eindbestemming werd de vrouw vermist. Ze was al langere tijd depres sief. Omdat de vrouw veel heeft rond gezworven over de wereld, duurde het enige tijd voordat kon worden geverifieerd dat zij het inderdaad be trof. een koper is met een concreet bouw plan. Het college vroeg de Hoornder dorpscommissie daarom de behoefte onder de bevolking te inventariseren. Uitgangspunt van het college is dat er vier huur- en acht koopwoningen worden gebouwd. De wipperploeg was vrijdagavond betrokken bij een riskante reddings operatie. Een man uit een groepje dat bij de Razende Bol aan het surfen was, raakte in nood. Zijn kormuiten sloegen alarm. Gezien het slechte weer (storm en onweer) werd voor zijn leven gevreesd en werd een grote reddingsactie gestart, waarbij be halve de Texelaars de reddingboot Suzanna van Den Helder en een heli van de marine betrokken was Ook verschillende kotters op weg naar huis keken uit naar de drenkeling. Hij werd rond 18.30 uur gezien vanaf de Schulpengat. De man bleek op eigen kracht de Hors te hebben bereikt. Er werd een poging gedaan om de man met de wippertruck op te halen, maar hij „ontsnapte" door om 19 05 uur op de boot naar Den Helder te stappen. Bij aankomst werd hij opge wacht door de bemanning van de Suzanna, die hem wel even wilde vertellen wat hij teweeg had gebracht, door bij dergelijke slechte weers verwachtingen te water te gaan. nog méér mensen uit de noordelijke provincies naarTexel te krijgen Ken nelijk is dat onze voornaamste doel groep en er zijn daar nog velen die niet komen." Tegelijk met de eerste Nederlandse herfstvakantie hebben enkele Duitse deelstaten vrij. „En ook voor Duits land geldt dat dat nou nét onze doel groep is. Het valt de VVV-directrice op dat er weinig „aanwaaiers" bij zit ten, die op de bonnefooi naar het ei land zijn gekomen. „We krijgen wel veel vragen over wat er is te doen op het eiland. Helemaal nu het weer wat tegenvalt Hoewel, lekker uitwaaien past natuurlijk goed bij de tijd van het jaar." File in de Kogelstraat. VanafBuitenlustvormde zich gisterochtend steeds een lange rij auto's. Dat met iedereen even enthousiast was als de sportschutters zelf. was al voor de bijeenkomst van vri|dag be kend. Zo had Benno Bakker namens de Wielervereniging in deze krant aangekondigd met te zullen komen omdat teveel vragen over veiligheidheid, parkeerproblemen en technische zaken nog met waren be antwoord. Het uiteindelijke aantal van zeven afwezigen was echter groter dan verwacht Navraag leert dat er onvrede bestaat over de werkwijze van de gezamenlijk opererende schutters. Een groot deel van de be trokkenen rekent het hén aan dat de vervanging van sportzaal De Ferrever vertraging is vertraagd Ook onder medegebruikers van de beoogde locatie voor het sport complex zijn ernstige bezwaren gere zen „We zijn als voetbalvereniging geen voorstander van een multifunc tioneel centrum", legt voorzitter Rob Dapper van Texel'94 zijn absentie uit ,,De schutters verwachten opbou wende kritiek, maar daar hebben wi| helemaal geen behoefte aan. Zij zijn zelf de enigen die enthousiast zijn over zo'n gebouw Om niet de indruk te wekken dat we vóór zijn, hebben we besloten met te gaan." Geen commentaar Ruud van Oosten van budovereni- gmg Shima was wel bij de presenta tie aanwezig. Hij onthoudt zich ech ter van commentaar. „Ik heb het plan tFM>F,*nsH<vm,n) nog niet kunnen beoordelen. Boven- Omstanders bekijken de schade aan de abri, die zojuist door de autobus is geramd. In een ander wachthokje ontbreekt de ruit. (Foto Dtrk Kuiter) Het plan van de samenwerkende sportschutters voor een multifunc tioneel centrum op het complex van de voormalige Texelse Boys is gereserveerd ontvangen. Tijdens de presentatie van het ambitieuze ontwerp lieten zeven van de negen medegebruikers en andere betrok kenen zonder bericht verstek gaan.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 1