oogste productie an Noordholland Texelse melkvee: isie Waddeneilanden uk van de bewoners TEXEL HH mmsm TEXELSE J couRANT Geknip%<f Om te onthouden Familieberichten Samen gewicht in de schaal I it ik zeggen wou. 3c|Zevenhuizen Texel merknaam levende cultuur VVV uit dal termijn A^nda ferments ultra-fmisla nouvelle generation ires for t^ra-f i uis productsthe new generation LES NOUVELLES CULTURES POUR LES PRODUITS ULTRA-FRAIS NEW CULTURES FOR ULTRA-FRAIS PRODUCTS VRIJDAG 17 OKTOBER 1997 eehouder Koos Tjepkema. hier met zijn beste koe Heidi 6, haalde vorig jaar de hoogste gemiddelde produktie op het eiland. Foto Gerard Timmerman) )t> sn jaargift van gemiddeld 636 am vet en eiwit per koe haal- 69 Texelse veehouders in de hoogste productie van ibflholland. De hoogste eer op eiland gaat naar Koos ema uit De Waal. De ictie van zijn melkstal be- I gemiddeld 791 kg vet en ei- fjaar. Tjepkema eindigde bij lj| I best producerende bedrij- an de provincie. jaar oude koe Heidi 6 uit de stal spkema maakt grote kans hoog iigen bij de beste derde kalfs- van Noordholland. Haar 305- productie bedroeg vorig jaar kg melk Met percentages vet en eiwit (3,63) bevatte haar Hotaal 1.019 kg vet en eiwit Uit- rlijk is dat ze haar hoge itievermogen combineert met uiterlijke kwaliteiten Voor het oek kreeg haar uier de hoge enng van 88 punten, terwijl het exterieur 87 punten scoorde n wintershow eindigde Heidi 6 m JOf stt al voor de verre toekomst op zetten levert een globaal op. Met een structuurvisie ille Waddeneilanden (ook de en Deense) is dat al niet i. Dat moet wel, want er zijn verschillen tussen de eilan- nderling. Maar de bedoeling een gezamenlijk gedragen :n eki het ooit zo zout gevreten? Ik idd Ide afwijzing van het bouwplan Boogaard. De familie Boog- loont en werkt al ongeveer 150 3th P Zevenhuizen op hun eigen test land) De heer Aad Boog- eeft 45 jaar zeven dagen in de jewerkt Hij mag het misschien irustiger aan willen doen, maar een opvolger in zijn melk- uderij. Er is flink geïnvesteerd nis, hogere landbouwschool, e hebben prachtige produktie- bij het stamboek en behoren tot pers van Texel. De zoons heb- :h opgewerkt tot keurmeesters ivee-tentoonstellingen en wor de Nederlandse top gerekend II |e een mooi nieuw huis bou- P eigen land en krijg je buren Ma en Miedema die de bouw- in dwarsbomen. Jook, jouw szijn ook niet meer als in 1980, 1U 1997 Meesters in de rech- buren die overal de weg we- een ander niet verdragen, dn je in 1997 als meester in de n nooit tegenop 'el is toch bedroevend dat je erlei juristen (van de dwaas en vult de advocaat zijn pot) te biecht moet, omdat je wilt n een mooi nieuw huis dat je daalt. Jook Nauta. hoe kun swaar hebben tegen zo'n mooi Ie bouwen huis? Je vertoeft of spao of op je jacht(je). en laten leven, daar heb je vast ;lvan gehoord. Jij en ik zijn van te lichting. Beiden zijn we mis- geweest en daar leerden we t®, ikke, ikke en de rest kan Kees Boersen (tot 18e jaar gewoond op Zevenhuizen), Oudeschild. Vragen over Drugs? Bol voor informatie en advies De Drugs Informatielijn 06-35 012 023 Ook voor gratis folders enkele jaren geleden als beste melkvaars. Gemiddeld produceerden de 33 koeien van Tjepkema in 1996 11130 kg melk Het percentage vet was 4,32 en eiwit 3,49. De melkveehouder steekt veel energie in het fokken van zijn dieren „Maar alleen daarmee kom je er niet. Want al is de koe in aanleg nog zo goed, zonder verzor ging komt het er niet uit. Zonder goede voeding geen produktie Het streven naar een hoge melkgift gaat bij Tjepkema echter niet ten koste van alles. Met succes probeert hij de krachtvoerkosten beneden een dubbeltje per kg melk te houden. En dat is gunstig voor het rendement van de veehouderij. Melkproductie eerste 10 Texelaars: 1 Tjepkema (791 kg vet en eiwit), 2 Fa. Jimmink (762 kg), 3 Edo Rutten (754). 4 Jaap Eelman (754). 5. Dirk Kikkert (754), 6. Gebroeders Boog aard (752), 7. Ewald Witte (730), Fa. Witte, Julia (729), 9. Fa van der Star (708). 10. P M Smit (705) Wat hebben Texel en bacterie-, schimmel- en gistculturen met elkaar te makenSinds enkele jaren héél erg veel. Het farmaceutische bedrijf Rhóne-Poulenc, van oorsprong een Frans staatsbedrijf, bracht onlangs een serie half-produkten op de markt onder de naam Texel. Het gaat om zogenaamde starter culturen voor allerlei typen yoghurt, het ferment eren van kaas. vlees, wijn en bakkerij- produkten. Gerard van Heerwaarden van Cavo Latuco in Den Burg stuitte tijdens een studiereis in Polen bij toe val op de merknaam. VERVOLG PAGINA 1 systeem, in tegenstelling tot de ver wachting, niet toereikend was Teveel activiteiten moesten nog handmatig worden uitgevoerd De VVV is mo menteel vergevorderd met de intro ductie van een nieuw systeem. Hier mee zullen de boekingen in 1998 beter en efficiënter afgewikkeld kun nen worden Ook de financiële admi nistratie wordt gemoderniseerd wat onder meer een betere kosten bewaking mogelijk maakt „Fusie" Een belangrijk financieel voordeel is verbonden aan een inmiddels uitge voerde reorganisatie De afdelingen reserveringen en informatie zijn sa mengevoegd tot één afdeling „Dienstverlening" Daardoor kon het hoofd van een der afdelingen worden ontslagen en werd het personeel door de samenwerking productiever. In de oude situatie was de inzet van medewerkers minder efficiënt omdat de reserveringsafdeling het vooral 's winters echt druk had terwijl de informatieafdeling alleen 's zomers volop draaide Het streven naar meer efficiency mag niet ten koste gaan van de service en bereikbaarheid van de VVV De tele fonische bereikbaarheid is sinds de cember verbeterd door de installatie van een telefooncentrale met meer lijnen. Zuinig- Het is de bedoeling de financiële re serve van de VVV weer op een be hoorlijk peil te brengen, zodat onver wachte extra uitgaven mogelijk blijven Er moet snel gereageerd kun nen worden op signalen uit de markt De VVV heeft al vaker extra promotie activiteit ontplooid die met was begroot Het gebeurde ook in 1995 en daardoor werd ook dat boekjaar met een verlies afgesloten, zij het „slechts" f71,000.- Naast de op effi- verhaal meer gewicht in de schaal te leggen als overheden beslissin gen willen nemen over het Waddengebied. „Het is een stuk van de eilandbewoners en daar zijn we blij mee", verwoordde Jan Koolhof van het CDA de mening van de raad. De visie, die ook door de Duitse en Deense eilanden wordt onderschre ven, is besproken tijdens de interna tionale Waddenconferentie op Schiermonnikoog en aangeboden aan minister Van Aartsen. „De toege voegde waarde ontgaat me", merkte Pieter de Groot (D66) dinsdag in de raadsvergadering op Burgemeester Van Rappard benadrukte dat het toch wel indruk maakt als alle eilanden in ternationaal achter één tekst staan „Het is een verhaal vanuit de bewo ners, over hun leefomgeving, hoe wij zelf vinden dat ons gebied behouden moet blijven In een aanhangsel zal per eiland in gegaan worden op specifieke zaken. Erna Eelman (VVD) vroeg of daar Inspraak op mogelijk is. Ze wil het 'wollige taalgebruik' in de nota gecon cretiseerd zien De gemeente heeft de visie aan enkele organisaties op het eiland toegestuurd en die hadden geen aanvullingen op de tekst „Daar willen we het bij laten", aldus Van Rappard Reclame-afbeelding van het farmaceu-\ tische product Texel. 25 oktober: Fanfare-promotieconcert door D.E.K., Excelsior, K T F en het leer- orkest van de muziekschool in de Bgm de Koninghalte Den Burg. Aan vang: 19.30 uur. 31 oktober: Toneelgroep Oosterend speelt de Dreigroschen Oper van Bertold Brecht. onder regie van Anneke Berg huis in de Bijenkorf te Oosterend. NOVEMBER 1, 8 en 15 november: Toneelgroep Oosterend speelt de Dreigroschenoper van Bertold Brecht 2 november: Cabaretier Jeroen van Merwijk met „Het Podiumbeest is terug" Aanvang 20.30 uur, entree 25,-, vriendenprijs 20.-. 6 november: In De Lindeboom een concert met Engelse Folkmusic, Show of Hands. 7 november: Toneelgroep Oosterend speelt de Dreigroschen Oper van Bertold Brecht, onder regie van Anneke Berg huis, in theater de Kiekendief op vakantiecentrum De Krim te De Cocksdorp. 9 november: Concertserie De Muze, concert met Philipe Elan en Martijn Breebaart. in theater de Kiekendief op de Krim te De Cocksdorp. Aanvang: 14.00 uur. 15 november: Toneelavond van't Amateurtje Aan vang: 20.00 uur te De Waal. 16 november: Klif 12: cabaretduo Acda De Munnik met „Life is what Happens to You ciency gerichte reorganisatie zal ook meer zuinigheid tot het beoogde doel moeten leiden. Bos „Daar zijn we al druk mee bezig. Bij het beslissen over promotieactiviteit zijn we kritischer dan vroeger, waarbij we scherp op de kosten letten en op de beschikbaar heid van middelen. Dank zij het nieuwe systeem van de financiële administratie kunnen we beter de vin ger aan de pols houden". Gemeente De VVV denkt ook aan een hogere bijdrage van de gemeente Texel om de financiële positie wat ruimer te maken. Thans wordt jaarlijks f260 000,- ontvangen, een bedrag dat niet trendmatig wordt aangepast. Onlangs heeft het stichtingsbestuur b en w schriftelijk verzocht de gemeen telijke steun nog eens in overweging te nemen, waarbij wordt gedacht aan dat deel van de subsidie dat bestemd voor is voor informatieverstrekking, dus niet voor promotie. Momenteel wordt een belangrijk deel van de winst die de VVV maakt met de reserveringsdienst noodgedwongen besteed aan informatieverstrekking Dat is strijdig met de afspraak dat de winst in promotieactiviteit moet wor den gestoken. Gunstig De tot dusver beschikbare VVV-ge- gevens over het lopende jaar 1997 bevestigen Teso- en andere cijfers die aangeven dat het Texel toeristisch voor de wind gaat. De boekingen van de VVV reserveringsdienst groeien stevig, vooral in de bungalowsector. Hetzelfde geldt voor het baliebezoek. Alleen het aantal boekingen via de Logies Informatie Dienst (LID) neemt af Het gaat hier om mensen die zon der tevoren iets te hebben gereser veerd naar Texel komen en zich daar bij de VVV melden voor onderdak. Dat laatste is in het hoogseizoen met eenvoudig en blijkbaar is dat nu zo algemeen bekend, dat men steeds minder op de bonnefooi naar het ei land komt. De VVV-site op Internet voorziet in een groeiende behoefte De VVV heeft al duizenden gidsen verstuurd die via Internet waren aangevraagd Er is geen twijfel aan dat het aantal mensen dat van dit medium gebruik maakt, explosief zal groeien De infor matie die de VVV op papier heeft kan ook worden geboden via Internet. Alle leden van de aan de VW verbon den Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers (TVL) hebben op Inter net een regelvermelding. Voor f375,- per jaar kunnen ze daar ook een ad vertentie aan toevoegen waarmee ze hun bedrijf met tekst en foto extra onder de aandacht kunnen brengen. Veronica Bos: „We vinden het be langrijk dat de mensen kennis maken met de manier waarop de VVV via Internet naar buiten treedt. Op 12.13 en 14 november hebben we in ons kantoor intodagen waarbij we laten zien hoe de VVV-site werkt". Wie van deze gelegenheid gebruik wil maken moet zich aanmelden via telefoon 362536. Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance-ver voer bellen 1-1-2. Ook kan de Regio nale Alarm Centrale te Schagen wor den gebeld via 0224-218888. Informatienummer 0224-273027. Spreekuren college van b en w: Burgemeester mr. W.L F.C Ridder van Rappard (Algemene Zaken) dinsdag 15.00-16.00 uur. Wethouder N.D.K Eelman-van 't Veer (Welzijn en Cultuur): dinsdag 15.00-16.00 uur. Wethouder D.F.G. Schilling (Ruim telijke Ordening, Milieu. Recreatie) maandag 10.00-11 00 uur Wethou der G. Poster (Financiën en Econo mie) 10.00-11 00 uur Alle spreek uren zijn in het raadhuis. Spreekuren raadsfracties: CDA. VVD en Groen Links, iedere donder dag vóór de raadsvergadering (tweede dinsdag van de maand); voormalige bodewoning raadhuis aan de Parkstraat 19.30-ca 20.15 uur. Texels Belang iedere maandag in de week vóór de raadsvergadering Groen Links heeft ook spreekuur op de donderdag voorafgaande aan de week waarin de commissie vergaderingen worden gehouden. D66 heeft elke maandag voor de raadsvergadering spreekuur van 19.00-20.00 uur op het adres Bern- hardlaan 67. Den Burg op afspraak viatel. 313083. PvdA woensdag vóór de raadsvergadering en de week met de commissievergaderingen vanaf 19 30 uur in de bodewoning achter het raadhuis Daarnaast elke dag van 17.00 tot 19 00 uur telefonisch spreekuur via 313640 of 318673 Stichting Thuiszorg Texel (voor heen St. Gezinsverzorging en Bejaardenhulp): Jonkerstraat 6. Den Burg, tel 314152. Spreekuur: van maandag tot en met vrijdag iedere ochtend van 9.00 tot 10.00 uur. Psychologen: J van den Berg en mevr. M. Lenters. in gebouw Kees- omlaan 11Den Burg. Tel. 310386 Alcohol en drugs: Consultatiebu reau voor alcohol en drugs. Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak, tel. 319413. Hulp bij verslavingen: Inloop spreekuur T riton, elke donderdag van 16.15 -17.15 u. in d'Ouwe Ulo. Schil derend 39, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen of zwemmers in nood: tel. 316270. Baha'i: Plevierstraat 16, De Koog. tel. 317896 Elke eerste woensdag van de maand informatie over het Baha'i-geloof van 19.30-21.30 uur. Anti-discriminatie: Werkgroep Anti-discriminatie Texel, voor melding van alle soorten discriminatie. Tele foon 317896. 315321 of 312435. Incest-ervaringen: Vertrouwens persoon (zelfhulp) voor mensen met incest-ervaringen Marijo Bakker, tel. 314174. Voor uitwendige borstprothesen of informatie daarover: Nora Bekking, tel. 315206 Voor zieken fonds- en particulier verzekerden. Kruiswerk Kop van Noord-Hol land, wijkgebouw Texel: Schoon oordsingel 24. Den Burg, tel 313241 Telefonisch spreekuur jeugdgezond heidszorg elke werkdag van 08.30- 09 00 uur. Opening servicepunt en uitleenmagazijn: elke werkdag van 13.00-14.00 uur, voor uitleen, verhuur en verkoop van verpleegartikelen en hulpmiddelen Centraal meldpunt: voor alle zorg-aanvragen en afspra ken diëtiste, tel. 0223-650222 (bij spoed ook 's avonds, 's nachts en in het weekend). De Lichtboei: FM 100 2 op de ka bel. Muziekprogramma's van maan dag tot en met vrijdag, tussen 18 30 en 19.30 uur Verzoekplaten: tel. 313430 of schriftelijk via postbus 89, 1790 AA Den Burg While you're Busy Making Other Plans". Aanvang 20 30 uur, en tree/20.-, vriendenprijs ƒ15.- 17 november: Plattelandsvrouwen afd. De Cocks- dorp-Eierland houdt een lezing over "Binnenhuisarchitectuur", spreker is Dhr. Uilenburg. Aanvang: 20.00 uur in het Eierlandse Huis te De Cocks dorp. 27 november: Viering 60-jarig jubileum van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Texel. Plaats en tijd worden nog be kend gemaakt 29 november: Schouwburg De Kampanje te Den Helder: Die Fledermaus, operette; extra boot 's avonds terug. 30 november: Uitvoering van The Messiah van Handel, door Het Helders Kamer orkest met koor en solisten, in de R-K Kerk te Den Burg Aanvang: 15.00 uur Inlichtingen bij de Welzijns- stichting. DECEMBER 9 december: Ierse Folksmuziek van de band Dervish in De Lindeboom te Den Burg. 14 december: Concertserie „een uur voor iedereen", een concert van The Messen gers,Soli Deo Gloria. Singers of the Lord in de geref. kerk te Den Burg Aanvang 19.00 uur. Inl W Beijert, tel. 313753. Concertserie De Muze, concert met het Beaufort blaaswintet, in theater De Kiekendief op De Krim te De Cocksdorp. Aanvang: 14 00 uur 15 november: Plattelandsvrouwen afd de Cocks- dorp-Eierland houdt een Advents- avond in Noord-Skandmavische sfeer. Aanvang: 20.00 uur in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp. Maatschappelijk werker: Frank van Lare, spreekuur in d'Ouwe Ulo, Schilderend 39. Den Burg. tel 314185. Maandag 8.30-9.30 uur; dinsdag 18 30-19.30 uur: woensdag 8.30-9.30 uur; vrijdag 15.30-16.30 uur Spreekuur RIAGG (Regionaal Instituut Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg), bereikbaar op het zelfde adres: tel. 315813, b.g g 0223- 615805. WAO-groep: Dienstencentrum De Buureton, Molenstraat 2. Den Burg. Elke woensdag van 10.00-12.00 uur. Opvang gevonden huisdieren: Dierenpension „Slufterweg". Slufter- weg 216. Eierland. tel. 311477. Van gemeentewege aangewezen als opvangadres van onbeheerd aange troffen katten en honden Mensen die hun huisdier kwijt zijn. kunnen hier in formeren- Dorpscommissie Den Burg iedere eerste dinsdag van de maand spreek uur van 20.00 tot 21.00 uur in d'Ouwe Ulo. Alle inwoners van Den Burg zijn welkom met vragen, opmerkingen of suggesties. Klachten geluidhinder: m.bt. Vliegveld Texel: 311267; m.b.t. mili tair lawaai. 06-0226033. Milieuklachten: Afdeling Milieube heer, gemeente Texel. tel. 362187, tijdens kantooruren op werkdagen. Ook (24 uur per dag): provinciale klachtentelefoon, tel. 023-5310200. Privacy gegarandeerd Bloedafnamepost: Patiënten voor bloedafname kunnen terecht in het Wijkgebouw Groene Kruis Texel. Schoonoordsingel 24 in Den Burg (tel. 0222-314887). op ma., di. en do van 9.00 tot 11.00 uur. Begeleidingsgroep borstkanker- patiënten: Kruiswerkgebouw, Witte Kruislaan 19. Den Burg Inlichtingen: tel. 313241, op werkdagen van 13.00- 14.00 uur. Jeugdhulpverlening en jongeren- informatiepunt: Dinsdag 14.30- 17.30 uur en donderdag 15 15-17.15 uur in het kantoortje bij Time Out Nooit meer samen met Sharon naar het bos Nooit meer samen lachen, huiten Nooit meer samen zoveel dingen Maar wel voor altijd bij me Mijn allesSieb Marjan Westdorp- Franchimon Texel. 14 oktober 1997 Noordwester 92, 1791 HE Den Burg Vrijdag 17 oktober van 19.30 tot 20.30 uur is er gelegenheid om te condoleren in het uitvaartcentrum. Bernhardlaan 147 te Den Burg Zaterdag 18 oktober om 14.00 uur nemen we afscheid van Sieb in het uitvaartcentrum, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats zal plaatsvinden Met bewondering voor zijn wilskracht geven wij kennis dat toch nog onverwacht onze dappere schoonzoon, zwager en oom is overleden. Sieb Pa en Ma Franchimon Theo Elly en Jan Plaatsman Danny Rick Simone Rmske en Ward Marjan, we zullen er altijd voor je zijn. Veel liefs. Nooit meer je telefoontje Nooit meer je lach voor het raam Nooit meer ik kom om een bakkie Na een lange en moeilijke strijd hebben wij toch nog plotseling afscheid moeten nemen van onze lieve zoon, broer, zwager en oom, Sieb Hij is 31 jaar geworden Nel Westdorp-Schotanus Jaap Westdorp Marja en Jan Jan en Klaas Jaap en Ingrid Daan en Marlies ..Hoop en blijdschap zijn omgeslagen in verdriet" Lieve ome Sieb Waar ben je? Nu kunnen we nooit meer samen spelen, nooit meer samen zwemmen. We missen je nu al zo erg Dag ome Sieb. Je makkertjes Danny, Rick en Simone Hij was het vast van plan. „over een jaar sta ik weer te schilderen" Wat een vechter Wat een optimisme Sieb Westdorp Met diep respect. Wij wensen Marjan, ouders en verdere familie veel steun en sterkte toe. fa. Z. Graaf

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3