Motorcrossers maken sprong over sloot Sport DRUGS? Extra lang parcours voor Goënga Bokaal TEXELSE 7 COURANT Programma jilandcompetitie evoko komt tekort tegen de Boemel aap en Theo Witte innen kaartronde Golfjeugd speelde tegen Westfriezen Mareis boeken derde zege Verrassende zege dammer Kuiper Programma Tevoko Schoorsteen Nieuwe hoorzitting over de Boodtlaan 06-35 012 023 Bedrijvig he id Startende ondernemers bouwden crossparcours Kampioenschap Eilandcompetitie sjoelen 55+ tennis Texelse aannemers genieten voorrang GL: advieskosten claim planschade voor indiener Surfers sluiten seizoen af Veel winstpunten in de dressuur VRIJDAG 17 OKTOBER 1997 de motorcrossbaan aan de Kjfdweg barst zondag een onge- nd spektakel los. Meer dan hon- >rd coureurs, waaronder wereld- mpioen enduro Toine van dijk, ijden op de Eierlandse baan tij- nseen marathonsrace van drie rom de Goënga Bokaal. Omdat tde laatste keer is, heeft de or- niserende MAB het bestaande rcours méér dan verdubbeld tot !00 meter lengte. De duo-race irtom 13.00 uur. laak het ze maar flink moeilijk", erde sponsor Willem Goënga het e om de laatste funrace om de kaal als duo-cross te verrijden. Dat lekent dat als de ene helft van het oz'n rondjes draait, de ander kan usten Geen overbodige luxe, int de cross is met een duur van uur ongekend zwaar Des te gra de uitdaging, redeneerden de cou- irsdie zich in groten getale meld- Vrijdag had MAB-voorzitter nn van Maldegem er al negentig z'n lijstje, waaronder diverse ge- ommeerde crossers van de over- Ruimte genoeg zóveel koppels op de baan zou veiligheid van de rijders in het ge- ng komen „Waarom zouden we niet de sloot oversteken, naar het Kinge land van Jan Stroo, waar we je toekomst de autocross willen houden Dan hebben we ruimte ge noeg." Zo gezegd zo gedaan. Met hulp van kraanmachinist Ronald Uitgeest en shovel-chauffeur Marcel Bakker wer den beide terreinen met bruggen aan elkaar verbonden. Door de aanpas sing werd het bestaande parcours met honderd meter ingekort, maar aan de andere kant van de sloot kwam er 1 300 meter bij. Een rigou reuze ingreep waarvoor toestemming van het raadhuis werd gevraagd. Hoewel de ingreep eigenlijk op amb telijke bezwaren stuitte, maakten b en w voor deze ene keer een uitzonde ring en gaven hun goedkeuring Het resultaat is een ongekend lange baan, die zeker geen makkie zal zijn voor de coureurs. Elke denkbare bar rière waarvan de MAB ook maar enigszins vermoedt dat die hinder bezorgt aan de coureurs, is er in op genomen. Dat varieert van een fly over met een tunnel en acht whoop di-doos, zogenaamde springbulten die acht meter uit elkaar liggen en die dus niet in éen keer zijn te overbrug gen Voorzieningen die ervoor hebben gezorgd dat de akker er bij ligt als een soort maanlandschap. Een klus die in een dag of twee is geklaard door de twee nieuwe loonwerkers Als klap op de vuurpijl groeven ze een prutbak van veertig meter lang, die tot de rand toe wordt gevuld met modder. „Crossers hebben vorige week geoe fend. En nu blijkt dat ze er nog door kunnen komen ook. Ongelofelijk!", aldus Van Maldegem, die zondag ook zelf z'n rondjes draait. Hij vormt een tandem met routinier Maarten Hoosenbosch vuurwerk Om voor de nodige onderlinge strijd te zorgen, zijn sterke overkantse rijders zoals Van Dijk, Theo Eggens en Marco Mink gekoppeld aan minder getalenteerde crossers van het ei land Texelse kanshebbers zijn Ronald Zijm, Egbert van der Werf en Otto Goënga. Het is nog een verrasing met wie ze rijden Het stre ven is de gemiddelde sterkte van de duo's in de 125 cc-klasse en hoger zoveel mogelijk gelijk te houden Van Maldegem: „De duo's zijn zodanig samengesteld dat het wel vuurwerk móet worden Het onderlinge ver schil In rondes tussen de snelste en de langzaamste rijder tijdens deze drie-uursrace mag met méér dan tien procent zijn. Alleen in de 60- en 80- cc klasse wordt individueel gereden Inmiddels hebben zich 26 jeugd- rijders (We/nf/ës)ingeschreven. De 60-cc start 's morgens om 9.45 uur, de 80-cc om 10.45 uur. Om 13.00 uur gaat het licht op groen voor de duocrossers Naast de vele bulten en kuilen heb ben de rijders nóg een handicap Zaterdagavond, voorafgaand aan de race, houdt de MAB een groot club- feest. isdag 21 oktober d A mannen 15 OSG-Teso Sportshop XI Tex Autoc.-Sportshop OSG 45 Handicap'94-DGM Tex Autoc. 30 Grote Slock 2-Paal 9Tatenhove 1 15 Paal 28;Krim-Tatenhove 1 Slock 2 dB mannen dames ■30 Cocky's kap -Kobeko Jozefschool 15 Wiersma-Jozefschool Cocky 10 Zeilmakerij-ABN/Amro Slock 15 Slock-Are dag ogens ABN/Amro 30 Top Tien-De Rival Cinema 15 Nioz-Cinema Top Tien Veld C dames 18.30 Slag de Boer-Gimsel Nokanto 19 15 Nokanto-Keurslager Dros Gimsel 20.00 Question-Klif 12 Keurslager Dros 20 45 Westerl.-Timmer bak Question 21 30 Haarstudio-Waayer 2 Timmer 22 15 Eierl Huis-Leydekkers Waayer2 Wedstrijdleiding Edith en Niels (313363) Uitslagen: Slag Beverdam-Kees de Waal 3-0, EcoMare- Euroase 2-1; LenR-Fitt 2-1. Rabo-Ass Kant Waayer 2-1; Cavo Latuco-Dennenoord 2-1 Zeilmakerij-Moz 1-2, De Rival-Are dag ogens 3-0. Jozefschool-ABN/Amro 3-0, Wiersma Meubelen-Smash'68 3-0, Top Tien-Grote Slock 3-0, 12 Balcken-Cocky's kapsalon 0-3, Question-Nokanto 0-3, Keurslager Dros-Gimsel 1-2 Durper Drup-Timmers bakkerij 3-0, Haar studio-Klif 12 1-2; Waayer-Westerlaken 0-3; Slag. lepe de Boer-Leydekkers 2-1 heren van Tevoko hebben hun Ede start van de competitie niet men voortzetten. De wedstrijd en de Boemel uit Tuitjehorn rd vooraf met enige pretenties lemoet gezien; een en ander kon tier niet waargemaakt worden orde eilandbewoners. DeTexe- rs kunnen het verlies zichzelf rekenen. Hoewel als excuus t worden aangevoerd de kuit- ssure die spelverdeler Jitze interna in de tweede set opliep, ren evengoed nog ruimschoots istkansen aanwezig. i'oko startte het eerste bedrijf slap ongeconcentreerd en werd daar- xsnel afgestraft; 15-9. sin de tweede set werd het spel- t gespeeld zoals de Texelaars het oen de pass lag goed op de beide (verdelers Jitze Beintema en Koos even die daardoor goed konden léren. Aanvallend konden de Helbewoners zich daardoor meten 1 koppel Jaap en Theo Witte is 17509 punten winnaar gewor- van de tweede ronde van •erjasclub Den Burg. Zij staan or deze goede score op de 'de plaats in het klassement. es Vinke en Gerrit Smit deden 'de zaken Met hun score van i9 punten staan ze nu in de mid foot. Hetzelfde geldt voor Dinie tos en Hanna Zijm. Zij behaalden punten en stijgen daardoor. en Gerda Veeger hadden klevervangers. Zij scoorde 6916 "en, goed voor een zevende Els in het klassement. Nel v/d tien Wil Kamminga staan na de lede speelronde op de vijfde plaats "dn score van 6854 punten. Het owe koppel Rob en Fenny Cas- sdoet het goed Zij staan tweede "alveerden hun achterstand op de %ers Chris Schraag en Nico ihorst kan zich nog steeds opgeven ""et kampioenschap van Texel bij EoWitte, 313704 De eerste speel- "d is 31 oktober, aanvang 20 00 'o .De Witte Burcht". met de over het algemeen langere te genstanders. Het gevolg was dat Tevoko voortdurend een overwicht had en regelmatig uitliep naar een 8- 13 voorsprong. Op deze stand bless eerde Beintema zich, speelde nog wel de set uit, die eindigde in 9-15, maar moest toen de vlag strijken. Tevoko was hierdoor helemaal van de kaart; passes kwamen overal te recht, behalve bij invaller-spelver deler Andrew Albers, aanvallen wer den uit of in het blok geslagen en verdedigend klopte er ook met veel. De inzinking duurde tot diep in de vierde set Na 15-4 in 14 minuten en bij 8-0 in het vierde bedrijf veerden de eilandbewoners plotseling weer op. Met Koos Doeven nu als enige spel verdeler en met de Boemel dat wat gas terugnam kwamen de Texelaars via 8-2, 10-4, 10-10 zelfs na een (sprong)opslagbeurl van Ben Kenter terug tot een voorsprong van 10-14. Helaas kon men het toen opnieuw met name aanvallend niet afmaken, waardoor de strijdlustige thuisploeg de set alsnog met 17-15 naar zich toe wist te trekken. Woensdag 15 oktober was een belangrijke dag voor de Texelse golfclub. Voor het eerst was een groep spelers van een andere ver eniging te gast. Het betrof een door de Texelse jeugdcommissie ge organiseerde wedstrijd tegen jeugdleden van de Westfriese Golf club. Onder prima weersomstandigheden - het was bladstil, droog en vrij zacht - werden er 2 x 9 holes stableford gespeeld. De baan was gratis be schikbaar gesteld door De Krim. Tus- sendoor werd in clubhuis het Hanenhuus een broodmaaltijd ge bruikt. Dat was mogelijk omdat het geen (officiële) qualifying wedstrijd was. Er werd goed gepresteerd door de Texelse jeugd Eric van Wijk werd derde op de korte baan bij de non- handicappers. Zijn broer Jan van Wijk deed het met een tweede plaats bij de handicappers zelfs nog iets beter. Stephan van Maldegem behaalde een derde plaats in deze categorie. Tenslotte kon worden teruggeblikt op een geslaagde dag Bedoeling is in te gaan op de tegenuitnodiging van de Westfriezen om volgend jaar daar te spelen. De heren van basketbalvereniging De Mareis zijn het seizoen goed van start gegaan. De eerste drie wedstrijden zijn, ondanks een smalle selectie, winnend afgeslo ten. Ook zaterdagavond tegen HBC 3 uit Heerhugowaard begon nen de Texelaars met vijf man aan de ontmoeting. Vooraf was afgesproken de verdedi ging gesloten te houden en de tegen stander te dwingen van afstand te schieten. De aanval diende dan ge controleerd te worden opgebouwd; snel balverlies kon makkelijke scores voor HBC 3 opleveren. Deze tactiek slaagde vrij aardig. Zeker toen Jos Witte zonder wedstrijdritme en mét blessure het veld ruimde voor de be ter ingespeelde Paul Inpijn. De Mareis hadden bij rust een kleine voorsprong (22-15). In de tweede helft probeerde Mareis de voorsprong vast te houden. Dat lukte wonderwel. HBC 3 werd buiten de bucket gehou den en moest vooral door individuele acties punten maken De voorsprong van Mareis kwam niet meer in gevaar en uiteindelijk wonnen de Texelaars met 43-37. Programma zaterdag 18 oktober: 19.00 u De Mareis (H)-ZAP Een openingsexperiment van Piet Bakelaar tijdens de clubmatch van de dammers, leverde niet het gewenste resultaat op. De flank- aanval werd door Frans Kuiper goed weerlegd. Bakelaar kreeg onvoldoende vat op de stelling. In de eindfase leek het dan toch nog te lukken. De ultieme winstpoging hield ook risico's in. Frans Kuiper bracht een dubbele dreiging in de stand en bracht met een spectacu laire vier om zes-combinatie zijn tegenstander een verrassende nederlaag toe. Wim Timmer leverde ook goed werk door ondanks een opgelopen achter stand van één schijf, Bert Duin op remise te houden Dat lukte Frans Bos ook. Hij zette door in een wel haast onmogelijke positie. Gerrit Blom onderschatte de tegenactie en moest tenslotte met tegenzin in een puntendeling berusten André Brou wer en Harry v.d. Wetering speelden een boeiende partij. In eerste instan tie leek Brouwer een walkover te boe ken, maar het materiaalvoordeel ver zandde. De geroutineerde V.d. Wetering vocht zich terug en be haalde toch nog een gelijkwaardige remise. Dat kwam ook uit de bus bij Cees Vinke en Jaap van Heer waarden. Laatstgenoemde had wel het initiatief, maar bleek toch onvol doende Uitslagen 7 en 14 oktober: Frans Bos-Piet Bakelaar 0-2, Wim Timmer-Piet Bakelaar 0-2, Harry v d. Wetering-Berl Duin 0-2, Gernt Vla- mmg-Cees Vinke 2-0, Piet Bakelaar-Frans Kui per 0-2, Cees Vinke-Jaap van Heerwaarden 1 - 1, Ben Dum-Wim Timmer 1-1, Gerrit Blom- Frans Bos 1-1; André Brouwer-Harry v d We tering 1-1 y Gelieve uitslagen en uitvallende wed strijden door te geven aan de wedstrijdleiding, tel. 316301 of fax 316333. Deuce: 08.30 H. Witte-M. v/d Wetering 08 30 A 'v/d Velde-P Brons 08 30 S. Roos-R Siebinga 08.30 V. Koot-C. Bakker 09.30 H. Pastoor-H Pennings 09.30 L. Mantel-N. Erwich 09.30 B v. Veen-A Westerlaken 09 30 H Mulder-F Haasdijk 19.00 R Mulder-W Oosterhof Heri Hodie 09.00 R v/d Bent-R Verduyn 09 00 H Schraag-O. Werkman 10.00 H Knippenberg-P Witte 10.00 L. Saal-H. De Porto 19.00 F Stolk-H. Kikkert Uitslagen: H Witte-H d Porto 2-0 M Land-M v/d Wete ring 2-0, R Saal-L Mantel 1-1, J Zoetelief-W Oosterhof 2-0; A v/d Velde-R Verduyn 0-2; D. Bol-R. v/d Bent 2-0, A. Westerlaken-L Mantel 2-0; R Saal-B v Veen 1-1; J Zoetelief-H Kikkert 2-0, T Rutten-C Bakker 2-0. Zaterdag 18 oktober 1997 Ons Genoegen. 13 30 D Tevoko 2-De Boemel 1 15 00 H.P K. Tevoko 1-D F C. 1 16 30 Jeugd Tevoko 13.30 H. Tevoko 3-The Serve 3 15 00 D. Tevoko 1-Ardea 16.30 Jeugd Tevoko 13.30 Jeugd Tevoko 15 00 H. Tevoko 2-WSOV 1 Zaaldienst Heren 3. VERVOLG PAGINA 1 tant van één van de eerste drie zuivel fabrieken op het eiland Wethouder Schilling beloofde ..positief" overeen oplossing mee te denken. Dienstwoning De PvdA heeft moeite met de dienst woning die Mantje bij de schuur aan de Laagwaalderweg wil bouwen. Voor de bouw is een bestemmings wijziging nodig, waarvoor een artikel 19-procedure moet worden gevoerd. Dirk Terpstra verwees naar de uit spraak van de raad dat woningen bouwen op bedrijventerreinen in de toekomst niet meer mag ..Op zo'n klein industrieterrein moet je extra voorzichtig zijn. Vóór je het weet heb je problemen met overlast." Bouw ..Wij hebben ons bij de voorberei ding van de aanpak onvoldoende gerealiseerd dat de Boodtlaan in het verlengde van de pas ver nieuwde Dorpsstraat ligt." Burge meester Van Rappard verklaarde dinsdag aan de raad dat de her inrichting van de Koger straat qua karakter zal aansluiten bij de Dorpsstraat. „Anders is het geen gezicht." Enkele raadsleden toonden hun zorg over de financiering. Er is namelijk ƒ160.000,- gereserveerd voor een herinrichting, maar gevreesd werd dat dat onvoldoende was voor het 'leuke karakter' waar de burgemees ter op doelde Wethouder Poster van de dienstwoning is echter een eis die Mantje stelde tijdens de onder handelingen over de bouw van de zeven andere woningen Erna Eelman (VVD) toonde begrip voor dit resultaat. „Maar het moet niet zo zijn dat elk onderhandelingsresultaat in de toekomst leidt tot bijstelling van gemeentebeleid Texels Belang had bij monde van Dick Drijver moeite met de ontsluiting van het plan op het Hogereind, we gens de verkeersoverlast. De Woningstichting voelt wel voor een andere oprit alleen konden de omwo nenden nog met worden gehoord. BEI VOOR INFORMATIE EN ADVIES 001 VOOR GRATIS FOLDERS stelde hen gerust. Hij had nog een potje bij zijn collega Schilling gevon den. Poster bedoelde daar het budget voor verkeersremmende maatregelen mee Hans Roeper (PvdA) vindt het niet verstandig om dat aan te wen den. „We gaan die drempels nog evalueren, misschien volgen daar nog maatregelen uitSchilling stelde hem gerust met de mededeling dat in de Boodtlaan twee verhoogde kruis punten komen die ook tot verkeersremmende maatregelen kunnen worden gerekend. Voor de speciale straatlantaarns deed Poster een greep in het budget van gemeentewerken. Hij beloofde dat rekening zal worden gehouden met minder-validen en dat er voor de betrokkenen een hoorzitting komt als het definitieve ontwerp klaar is. Shovelchautler Marcel Bakker en kraanmachinist Ronald Uitgeest prepareerden de tijdelijke crossbaan. Op de achtergrond de fly Over. (Foto GerartJ Tun merman) Om het terrein van landbouwer Jan Stroo naast het parcours in Eierland tijdelijk in een motorcrossterrein te veranderen, kreeg de MAB-club hulp van twee nieuwe Texelse loonwerk- bedrijven. Het grondverzet was een kolfje naar de hand van kraan machinist Ronald Uitgeest en shovelchauffeur Marcel Bakker. Beide oud-medewerkers van loon- en aannemersbedrijf Kikkert begonnen deze zomer voor zichzelf. Bakker heeft met zijn shovel („elke schep drie kuub") veel werk op het strand, bijvoorbeeld het vervoer van strandhuisjes en ander materiaal. Ge specialiseerd is hij in het egaliseren van terrein Voorbeeld van zijn werk is de rotonde bij Den Burg, waar Bak ker dagenlang rondjes draaide. De shovel is voor een breed scala aan werkzaamheden inzetbaar Nog sterker geldt dat voor de gloed nieuwe hydraulische kraan van Ronald Uitgeest. De Caterpillar is geschikt voor klussen als het ingraven van riolering tot het maaien van sloten. De machine heeft ook een goedkeuring voor hijswerkzaamhe den. Uitgeest volgde met succes een opleiding aan de afdeling grond-, weg- en waterbouw van de machmist- enschool in Eden Beide ondernemers krijgen veel op drachten voor werkzaamheden die ze tot voor kort voor hun vorige baas verrichten. „We zijn blij dat we het vertrouwen dat ze in ons hebben." Omdat beiden sympathiseren met de crossers, verrichten ze de werkzaam heden tegen een minimale kosten vergoeding. De gemeente kiest bij uitnodigin gen voor een aanbesteding zoveel mogelijk voor Texelse aannemers. Maar wanneer wordt ingeschat dat de werkzaamheden te omvangrijk of te gespecialiseerd zijn voor de bedrijven op het eiland worden ook overkantse aannemers gevraagd in te tekenen. Ook concurrentie-overwegingen bij grote werken (om tot een nog betere prijsvergelijking te komen) leiden soms tot die keuze. Dat schrijft het college aan de leden van de commis sie fet, die donderdag met elkaar ver gaderen. Regelmatig steken klachten over ver meend onrecht bij het toekennen van aanbestedingen de kop op Genoeg aanleiding voor b en w de regels nog eens uit te leggen. Door de gemeente wordt in het algemeen onderhands aanbesteed Hierbij worden drie tot vijf aannemers uitgenodigd om in te ,,Het is De Graaf met te doen om het geld. Hij wil alleen dat de gemeente bemiddelt om het leefklimaat rond zijn boerderij te verbeteren", verzocht Jan Koolhof (CDA) het college zich in te zetten. Hij doelde op de overlast die De Graaf ondervindt van een nabu rig bedrijf ,.Een lang slepende zaak", zei Dick Drijver (Texels Belang). ,,ls het niet mogelijk dat de schuur wordt verplaatst, bijvoorbeeld naar het bedrijventerrein Volgens de ge meente is dat een goed idee. maar er is nog mets gebeurd. Ik constateer een zekere gemakzucht. Gezien de voorgeschiedenis (de gemeente had de bouw van de schuur op deze plaats kunnen voorkomen door ver schuiving van het bouwblok) vroeg Drijver het college verbetering in de situatie aan te brengen. B en w gingen niet in op de verzoe ken van Koolhof en Drijver, omdat alleen de beslissing over de plan schadeclaim aan de orde was schrijven. Het werk wordt, mits pas send binnen de raming, gegund aan de laagste inschrijver Eén en ander geldt voor werk waarvan een ..be stek" is gemaakt. Deze worden ge maakt bij grotere werken. Als het met loont om voor het werk of de leverantie een heel bestek te schrijven, vindt prijsvergelijking plaats door middel van offerte-aanvraag. Hierbij worden één of meerdere leve ranciers of aannemers gevraagd schriftelijk prijs op te geven. Grote verschil met aanbesteding is dat de enveloppen in zo'n geval niet gelijk tijdig hoeven worden opengemaakt Indieners van claims voor plan- schade vergoeding zouden bij ne gatief advies zelf voor de advies- kosten moeten opdraaien, zodat het aantal procedures niet uit de hand loopt. Dat voorstel deed Jaap Vlaming (GroenLinks) naar aanlei ding van een claim van Harry de Graaf. Conform het advies van bu reau Van Montfoort wees de ge meenteraad de aanvraag af. De advieskosten (ƒ2.878,75) komen voor rekening van de gemeente. Uitslagen: Z1 pomes 1e proef 1 Gea de Rid der, Billy 158+ Z1 ponies 2e proef 1 Gea de Ridder Billy 180 Z1 paarden 1 Annemiek van IJsseldi|k, Earldom .165 M1 pomes 1epr 1 Suzanne Eelman, Barame 143 M1 ponies 2e pr 1 Evelien Duin. Topsy 148 M2 ponies 1e proef: 1 Lilian Malschaert. Pnns hoo 151 M2 ponies 2e proef 1. Sanne Lampers, Marron 148 M1 paarden 1e proef 1 Thirza Weel, Jamos 158 M1 paarden 2e proef 1 Thirza Weel, Jamos 163 M2 paarden 1e proef 1. Marleen Bakker. Wilda Tilda 167 M2 paarden 2e proef 1 Marleen Bakker. Wilda Tilda 159. L pomes D/E 1 Rosanne Rademaker. Pasena 165, 2 Wendy Lampers, Murphy 160 L paar den 1e proef 1 Esther Nebbelmg, Kmscem 159; 2 Afra Stoop, Heavy D. 151 3 Bruno Reitsma, Golddream R. 150 L paarden 2e proef 1Bruno Reitsma, Golddream R 156; 2 Sabme v/d Slar, Fuego 155; 3 Marloes v/d Vis. Kondorcat 148. B pomes A/B/C 1 Mariska Witte, Doortje 157 B pomes D/E 1 Valerie Jongeneel Laska 152 B paarden 1e proef: 1 Erna Kikkert, Juwelier slv 156+. 2 Anja Goënga, Leopold 156 B paarden 2e proef 1 Anja Goënga. Leopold 162 Een opknapbeurt voor de Boodtlaan is geen overbodige luxe. De sjoelclub „De Snelle Schijf' van de Stichting Welzijn Ouderen Texel, houdt zaterdag 25 oktober het Texels kampioenschap sjoelen voor 55- plussers. Er wordt gestreden in vier groepen, die worden samengesteld naar de sterkte van de spelers. Voor iedere groep zijn ér prijzen. De wed strijden worden vanaf 14.00 gehou den in De Buureton; deelname kost ƒ5.- (inclusief koffie en koek). Deel nemers kunnen zich melden bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Molenstraat 2,1791 DL Den Burg (tel. 312696) of op de wedstrijdmiddag zelf. Windsurfclub Texel houdt bij het strandje van Dijkmanshuizen zondag de laatste surfwedstrijd van dit sei zoen. Afhankelijk van de wind wordt een slalom of driehoeksbaan geva ren. Deze wedstrijd telt mee voor het clubkampioenschap. De inschrijving start om 10.00 uur. Het eerste start schot klinkt twee uur later. Ook met- leden zijn welkom. In manege Akenburg is zondag de eerste wedstrijd van het nieuwe indoor-seizoen verreden. Voor ruiters en paarden was het even wennen weer in de binnenmanege te rijden. Een aantal ruiters had extra last van zenuwen omdat ze voor het eerst in een hogere klasse uitkwamen. On danks dat er nogal wat uitvallers wa ren, was er een gevarieerd pro gramma, want alle klassen van de B- tot en met de Z-dressuur werden verreden In de B-dressuur reed Anja Goënga met haar paard Leopold twee winstpunten bij elkaar. Dat de den ook Thirza Weel met Jamos in de M1 en Marleen Bakker met Wilda Tilda in de M2 dressuur. Bij de L-ponies waren het Rosanne Rademaker en Wendy Lampers die er met de hoogste punten vandoor gingen.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7