tsn Crosser Otto Goënga wint vaders bokaal Bridgers vieren leuk oernooi met dansje Van Lubek komt in vorm voor het WK TEXELSE 7 COURANT Echtpaar Schuijl kampioen alvoetbalprogramma Darter Timmer heet nu lampje j^. '-3 Zaalvoetbalkraker onbeslist -J Tevoko houdt publiek lang in spanning Ivo Witte beste mountainbiker tl Gyminstuif door GVT Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Mareis (H) nog steeds ongeslagen Afrikaans trommelen Klaverjassen DINSDAG 21 OKTOBER 1997 lelligheid kent geen tijd. Dat ek na afloop van het Open iels Bridgekampioenschap, graan vrijdag en zaterdag 44 lelse en overkantse paren deel- nen. Ter onderstreping van de lellige sfeer in het Koger dorps- ij De Hof ontbrandde een feest arbij de kaartspelers spontaan tde voetjes van de vloer gingen, loernooizege ging naar Piet en ie Schuijl uit De Koog. door bridgeclub Groot Slem ge- aniseerde kampioenschap vond de vijfde maal plaats. De eerste keer was hotel Opdum de plaats handeling, nu waren de deelne- isvoor de tweede maal te gast in <eze hindernis kwamen de rijders van twee kanten tegelijk. (Folo's Frans Hopman) Ondanks het ongeluk van Maarten Hoogenbosch is de strijd om de Willem Goénga-bokaal een groot succes geworden. De talrijke toe schouwers verlustigden zich zon dag vooral aan de spectaculaire duocross. Dat bijna niemand wist hoeveel rondes een koppel er pre cies had opzitten, vormde daarbij geen beletsel. Uiteindelijk werd Otto Goënga met partner Toine van Dijk winnaar van de naar zijn vader vernoemde bokaal. De duocross beantwoordde volledig aan de hooggespannen verwachtin gen Dat was niet in het minst te dan ken aan de loodzware baan, die van te voren geheel was uitgetekend op de computer van crosser en Rijkswa- terstaat-medewerker (irRob Bak ker. De door tientallen handen en de ma chines van loonwerkers Marcel Bak keren Ronald Uitgeest aangebrachte hindernissen bleken ware scherp rechters. Wie zijn weg kon vinden ever de speedway-cirkel, de highjump en de fly-over moest be schikken over een goede stuurmans kunst Wereldkampioenenduro Toine van Dijk sloeg zijn concurrenten met De Hof Niet eerder was de animo zo groot als nu. ..Voor bridgers van het vasteland is dit een leuk weekend Lekker even eruit op Texel en daarbij flink brid gen", verklaren de wedstrijdleiders Chris Golverdingen uit Woudrichem en Bert den Besten uit Sleewijk. Gemoedelijk Zelf zijn zij ook al enkele jaren van de partij ..Gezelligheid staat tijdens dit kampioenschap voorop, het is geen topsport. Dat hoeft ook niet. Als er meer toppers komen, blijven de ge wone clubspelers weg. De sfeer van het toernooi zou dan veranderen, er is vaker arbitrage nodig, enzovoort. Nu gaat het er gemoedelijk aan toe, dat is een groot verschil," Toch betekende dit met dat de par tijen niet serieus werden genomen. Integendeel: de wedstrijdleiders kwa men terdege voorbereid aan de start en tijdens elke partij heerste stilte in de zaal. Concentratie was vereist, want elke ronde moesten binnen 23 minuten drie partijen worden ge speeld. Via computerkaarten werden de uitslagen meteen verwerkt. Na afloop kreeg zowel de wedstrijd leiding als de bridgeclub complimen ten voor de goede organisatie. Diner De Texelse deelnemers weerden zich uitstekend Van de eerste twaalf pa ren waren er acht afkomstig van het eiland. Na de eerste zitting, vrijdag avond, had het overkantse echtpaar Engels nog de leiding. Na de tweede zitting, zaterdagmiddag, namen Piet en Irene Schuijl de eerste plaats over dankzij twee scores van ruim 61% 's Avonds consolideerden zij hun koppositie. Na een spannende derde lensdag 22 oktober: !0 Texel'94 5 - Casino 2 S Texel'94 4 - Mantje 3 iderdag 23 oktober: Jelleboog 3 - Texel'94 7 !0 Texel'94 9 - Klif 4 15 De Krim 4 - ZDH 1 6 De Koog 2 - NIOZ 1 10 Mantje 2 - Rab 2 24 oktober: 15 Texel'94 C1 - Oosterend C1 !0 Oosterend C2 - Casino C1 5 Texel'94 2 - Oosterend 1 15 Casino 1 - Jelleboog 2 0 Jelleboog 1 - Klif 1 ffl De Krim 2 - Rab 1 15 De Krim 1 - Texel'94 1 5 Texel'94 3 - Cinema Texel idartcompetitie trok de broeder- Russen het eerste en het tweede nvan café De Zwaan aller aan- lit. Deze had alles in zich wat de tzo interessant maakt het ener- nde treffen van Arie Eelman en Bakker, de hoge opening van reel Duyzer (140 punten), de >gslaande partij tussen Ed Tol- men Ron Braaksma (gewonnen Tolboom) en zelfs een heus m- titje. Nadat de kruitdampen wa- opgetrokken. bleek De Zwaan 1 iaar, met de geflatteerde cijfers 7- Je wedstrijd tussen W'tjewel en 3 (8-0) waren vooral de Verschijnselen vermeldens- dig Zo raakte Menno Timmer tot keer toe de lamp en gaat hij Isdien door het leven als tipje". De prijzentafel was goed gevuld tijdens het bridgekampioenschap. (Foto Frum Hopman i De Slock moest aantreden tegen Cafeetje 4. Opvallendste speler was Joke Braaksma van De Slock, die voor de eerste keer meedeed maar gooide alsof ze nooit anders had ge daan. De strijd tussen Cafeetje 2 en Cafeetje Bulldogs was om de vingers bij af te likken. Na de 301 en de 501 was de stand in evenwicht en moest cte tic-lacs de beslissing brengen. Vooral dankzij Frits Bakker werd het 5-3 in het voordeel van de Bulldogs Cafeetje 1 won met 7-1 van mede koploper De Zwaan 1 Programma Donderdag Zwaan 1-Ca(eetje Bulldogs, Slock- Cafeetie 2 Vrijdag. Cafeetje 1-W'tjewel, Cafeetje 3-Zwaan 2. Cafeetje 4-Krim ipporters van zaalvoetbal zaten vrijdagavond op het puntje van de bank 'sporthal Ons Genoegen. De topper tussen Mantje en Casino was een tie thriller. Na tweemaal 24 minuten gal het scorebord 5-5 aan. We man deze wedstrijd was letterlijk en figuurlijk Arjen van der Knaap, 'et verwoestende schoten liet hij Casino-sluitpost Nico Zoetelief vier- 0a/ kansloos. Opmerkelijk was dat hij de laatste twee goals scoorde 's vervanger van Mantje-doelman Dick Heerschap. Gehuld in keepers- 'liboog Van der Knaap persoonlijk een 4-3 achterstand om tot een 5-4 Wrsprong. Pas in de slotminuut zorgde Alfred Bakker na een mooie actie it uitblinker Kees van Heerwaarde voor de gelijkmaker, de hoofdklasse van de Texelse competitie behoudt het nog ongeslagen fe Koog de leiding. Jelleboog verloor alweer, ditmaal met 3-1 van Klif. Wil der Knaap loopt juichend weg na het scoren van de 4-4. (Foto Frans Hopman) Elke tak van sport kent zijn eigen ongeschreven wetten. Zo is het in het voetbal regel dat een ploeg die met tien man speelt hierdoor vaak beter gaat voetballen. Ook de volleybalwereld kent een dergelijk fenomeen. Het komt althans regel matig voor dat de ploeg die de eer ste twee sets relatief eenvoudig wint in de derde set de concentra tie verliest en daarmee ook vaak diezelfde derde set en soms zelfs de gehele winst alsnog uit handen geeft. De volleyballers van Tevoko lieten zaterdag tegen het team van DFC uit Enkhuizen een perfect voorbeeld van dit verschijnsel zien. In de eigen sporthal Ons Genoegen werden de eerste twee sets .relatief eenvoudig veroverd op de gasten, waarna op klassieke wijze bijna de winst werd verspeeld Slechts door een uiterste krachtsinspanning in de vierde set wisten de Texelaars de volle winst thuis te houden. 3-1. Met Jitze Beintema, die tijdig hersteld was van zijn kuitblessure, in de basis werd de Enkhuizense opponent door dege lijk spel en een moeilijke service goed onder druk gehouden, wat resul teerde in twee maal een 15-9 set winst. Ondanks waarschuwingen van coach André v.d. Vliet en ondanks de ruime hoeveelheid routine in het team ging het daarna toch fout. Tevoko dacht de klus eenvoudig te klaren en kreeg daarbij de deksel op de neus in de derde set. 6-15. De vierde set kende een bloedstollende apotheose. In eerste instantie leek de thuisploeg niets geleerd te hebben van de zwakke derde set. DFC liep uit naar een 3-9 voorsprong en dreigde door te stomen naar een beslissende vijfde set. Pas bij deze stand pakte Tevoko de draad van de eerste twee sets weer op en knabbelde punt voor punt van de achterstand weg. Vanaf 9-9 ging de set verder gelijk op en was het niet te voorspellen wie de set zóu winnen. Op 13-14 en 14-15 kregen de Enkhuizenaren drie keer een set- point Toen deze met werden benut toonde Tevoko het meeste karakter en met wat hulp van de warrig lei dende scheidsrechter werd de set uiteindelijk met 17-15 binnengehaald tot grote vreugde van de thuisclub en het fel meelevende publiek. Met zes punten uit drie wedstrijden heeft Tevoko een zeldzaam goede start. Omdat de Texelaars volgende week vrijaf hebben in verband met de Wampex, kan men daar in ieder ge val nog twee weken van genieten. Dan staat de zware uitwedstrijd tegen Madjoe, eveneens uit Enkhuizen, op het programma. Mountainbiker Ivo Witte heeft er tijdens de laatste wedstrijd om het Rabo top-5 klassement in Den Hel der geen twijfel over laten bestaan wie op dit moment de sterkste ju nior van de regio is. Na dit al vier keer eerder te hebben gedaan, won hij ook zondag. De wijze waarop Witte zegevierde was glorieus. Van meet af aan nam hij de leiding, om deze niet meer af te staan Achter hem waren Jan Dan- kers en Robert-Jan Appel in een he vige strijd verwikkeld om de derde plaats in het eindklassement veilig te stellen. Uiteindelijk bleek Dankers de stomheid op de whoopdidoo. Deze in Amerika populaire hindernis (acht heuvels op steeds acht meter van elkaar) is niet zonder gevaar voor crossers die grote risico's nemen, vandaar dat-ie in Europese parcour- sen steeds minder vaak wordt aange bracht. Maar terwijl de Texelse deel nemers behoedzaam over de heuvels reden, nam Van Dijk ze „springend". De prutbak was een obstakel van for maat. Toch slaagden de crossers er - zij het met veel moeite - steeds in hun machine door de modder te stu ren De enige wie dat na 27 minuten race niet lukte was de onfortuinlijke Maarten Hoogenbosch, die in het re cente verleden al vaker met letsel in het ziekenhuis belandde en die nota bene de grote pleitbezorger van de prutbak was. De organisatie (onder leiding van wedstrijdleider Jack Knol) besloot na ruim een uur onderbreking tot een herstart Het principe van „The show must go on" werd zelfs zó ver door gevoerd, dat Henri van Maldegem (met wie Hoogenbosch een duo vormde) de overkantse rijder Youri Vos verzocht de plek van het slacht offer in te nemen Een hoge klasse ring zat er daarna met meer in, want de motor van de 68 kilo wegende Hoogenbosch was met geheel afge stemd op diens 90 kilo zware vervan ger. De gedwongen pauze vormde een flinke handicap voor de coureurs. In het wedstrijdreglement was namelijk vastgelegd dat het onderlinge verschil in het door een duo afgelegde aantal rondes met groter mocht zijn dan tien procent. Het was dus zaak de con- zitting bleven ze het echtpaar Van Hoogen (vorig jaar nog wonend op Texel, nu Drente) nipt voor. Tussen door verzorgde het echtpaar Schuijl in het eigen hotel Tatenhove nog voor liefst 63 deelnemers een diner Het gaf hun prestatie extra glans. De eerste twaalf paren vielen in de prijzen De winnaars konden kiezen uit f150,- per persoon of twee dekbed den. De overige prijzen waren Texelse producten, gesponsord door Goënga. ING, Klif 23. Albert Heijn, Loodsmanswelvaren en Donatus. Daarnaast gingen alle deelnemers met een pot Texelse Lepelaartjes (boerenjongens) naar huis. Uitslag: 1 Echtpaar Schuijl (Texel) 58.47%. 2 echlpaar Van Hoogen 57.93%. 3 heren Kellner/Veenema (Texel) 57,27%, 4 mevr Wielinga (Texel)/hr Van Veen 57.08%: 5.echl paar Van Venendaal 57.07%, 6 echtpaar Nootenbos 57,00%; 7.echtpaar Francino 56.46%, 8 echtpaar Hopman (Texel) 55.72%, 9 echtpaar Van Heerwaarden (Texel) 55,03%. 10 mevr. Bakker/hr Hogewind (Texel) 54,93%. 11 heren Hoogerheide/Wessels (Texel) 54.65%, 12.echtpaar Klip (Texel) 54.52%. To taal 44 paren ftt 'vft Vast in de modderbak. Pas na veel moeite kreeg Michael van Zetten uit Haarlem zijn motor weer uit de prut. centratie snel weer op te pakken en te voorkomen dat de limiet werd over schreden In één geval gebeurde dat toch, waarna de wedstrijdleider be sloot het betreffende koppel te dis kwalificeren. Het duo Otto Goënga en Toine van Dijk bleek na afloop te hebben vol daan aan de reglementen Een knappe prestatie, want Goënga mag voor Texelse begrippen een uitste kende rijder zijn, hij kon uiteraard met tippen aan de kwaliteiten van wereld kampioen Van Dijk Deze topcoureur deed onlangs echter ervaring op in een duocross en wist kennelijk pre cies wanneer en hoe lang hij zijn ven noot moest laten rijden om binnen de limiet te blijven. Uiteindelijk legden ze in één uur en driekwartier (de wed strijd werd als gevolg van het onge luk ingekort) 35 rondes af, één meer dan een drietal achtervolgende duo's. Uitslagen 60 CC. halfuurswedstnjd: 1.Rodney Vermeer (17 rondes); 2 Rick Dijker (16); 3 Lotte Bakker (14). 80 CC. dnekwartjerswedstrijd 1 .Jerry van Veen (15 rondes), 2.Dave de Jong (15); 3.Joost de Winter (15) 125 CC (en meer). 1% uur duocross 1 Otto Goénga en Tome van Dijk (35 rondes); 2 Richard van Baaren en Wouter Bakker (34); 3.Egbert v/d Werf en Ronald Zijm (34), 4 Bonne Klem Woolthuis en Marco Mink (34) Elk jaar houdt GVT enkele gyminstuiven om kinderen kennis te laten maken met de sport gymnas tiek Op zo'n dag worden verschil lende toestellen neergezet waarop de jeugd zich mag uitleven. Er is vol doende begeleiding aanwezig. Zon dag is er zo'n instuif in de Beatrixzaal Groep 12 en 3 van de basisschool is tussen 13.30 en 15.00 uur welkom groep 4 t/m 8 van 15.15 tot 16.45 uur. Leden en met-leden zijn welkom. Kort voor haar vertrek naar Austra lië toonde Ingrid van Lubek zich nog even op Texelse bodem. De twaalfde Bos en Duinloop in De Dennen paste zondag in haar voor bereiding op het WK triatlon (Olympic distance), begin novem ber in Perth. Van Lubek heeft de goede vorm te pakken, want spe lenderwijs raffelde ze de vijf En gelse mijlen af in een nieuw parcoursrecord. „De laatste week heb ik hard ge traind. De 'tien' zou teveel van het goede zijn geweest, daarom liep ik nu de halve afstand", verklaarde de winnares na afloop. Zij verpulverde haar oude record uit 1993 en bracht het van 32 minuten 59 seconden naar 30.08. Vandaag vliegt Van Lubek naar Sydney om deel te nemen aan een wereldbeker-wedstrijd Daarna blijft ze twee weken in Australië tot het WK in Perth. „De vorm wordt beter. Na de zomer zat ik even in een dip. maar nu gaat het weer lekker Ik heb examen gedaan en de tijdrovende stage is achter de rug, zodat ik nu méér rust heb en tijd om te trainen", aldus de Texelse topper, die nog een paar weekjes vakantie aan haar verblijf „down under" hoopt vast te plakken Bij de heren ging de zege zondag naar „gastheer" Rob Koenen De exploitant van hotel Bos en Duin, sponsor van de loop, versloeg in de eindsprint Dick van der Weide uit Den Helder. Daarmee nam hij revanche voor het Texels crosskampioen schap, toen ze in omgekeerde volg orde de finish passeerden. Koenen doet al zo'n twintig jaar aan atletiek en draaide voor hij naar Texel kwam mee in de Noordhollandse top bij de veteranen. „Het bos is hier prachtig om te trainen, maar het gebeurt nog te weinig", aldus de drukke hotelier Michael Noorlander kwam als eerste binnen op de één Engelse mijl. Zus Priscilla was het eerste meisje op de kortste afstand Op de twee mijl was Marcel Keyzer uit Den Burg het snelst, gevolgd door Eva van Zoonen. Laatstgenoemde werd in het zonne tje gezet door wethouder Nel Eelman- van 't Veer, die het startschot gaf. De wethouder prees Atletiekvereniging Texel als een enthousiaste en goed georganiseerde club, die veel aan dacht schenkt aan de jeugd. Gezien de groei van het ledenaantal (nu 125) besefte de wethouder het belang van een goede accommodatie AVT zou graag een kunststof atletiekbaan wil len aanleggen met verlichting. Uitslagen Jongens en meisjes t/m 11 jaar. 1 EM: 1 Michael Noorlander 6 50, 2 Ban Riegman 6.58, 3 Pnscilla Noorlander 7 07. Jongens en meisjes 12 t/m 16 jaar, 2 EM 1 Marcel Keyzer 13 04, 2.Eva van Zoonen 13 33; 3.Steven van Vliel 13 44 Dames veleranen en recreanten, 5 EM 1 ingnd van Lubek 30 08. 2 Loek van Vliet 31.10: 3. Jan van Dijk 35 01 Heren, heren veteranen en dames. 10 EM 1 Rob Koenen 1 03.02: 2.Dick van der Weide 1 03 08: 3.Ronald Kohn 1.03.58 Michael Noorlander sprint naar de zege op de kortste atstand. {Fc*o Flans HopmanJ snelste. Hij werd tweede in de wed strijd en pakte het brons in de eind rangschikking. Appel behaalde de vierde plaats. Zesde werd de zich snel verbeterende Ricardo de Graaf. Erwin Goënga, Sebastiaan Ran en Eddy van der Ploeg eindigden res pectievelijk als negende, tiende en elfde Bij de dames moest Natascha van der Vis concurrente Esther Bos verslaan om de eindoverwinning te pakken. De Oosterendse probeerde direct de beslissing te forceren door resoluut de kop te nemen. Ze kon Bos echter met afschudden en zakte tenslotte af naar de derde plaats, nog achter de sterke Katinka Wiltenburg Van der Vis werd door dit resultaat wel tweede in het algemeen klassement. Carla Roeper werd vierde en kwam net te kort om de derde plaats in de eind klassering te veroveren. Bij de heren senioren behaalde Jordy Vinke de vijfde plaats. Hoewel hij twee wedstrijden minder reed dan de concurrentie werd hij in het eind klassement nog zevende Jan Zijm reed lek en reikte niet hoger dan de zeventiende plaats Zaterdag 18 oktober: De Koog C1 - WGW C3 1-6 Oosterend C1 - BKC C1 2-7 Texel'94 B1 - WGW B2 0-6 Texel'94 C1 - SC Castricum C1 4-4 Callantsoog C1 - Texel'94 C2 1-19 Texel'94 D1 - SCR D2 11-4 texel'94 E1 - Helder E1 1-3 Zaterdag 25 oktober St. Boys B1-Texel'94 B1 14.30 Oosterend B1 - SVAP '74 B1 13.30 Succes C1 - Oosterend C1 13.00 Winkel C1 - De Koog C1 11.30 St. Boys C1 - ZDH/SVC C1 13.00 Texel'94 C1-Hollandia C1 13.30 JVC C2-Texel'94 C2 13.30 Texel'94 C3-BKC C3 13.30 WGW D2 - Texel'94 D1 11.00 Texel'94 E1 - BKC E2 10.30 G-voetbal: HIS 2 - Texel'94 11.00 G-voetbal: WSV'30 - Texel'94 afg Ook de vierde basketbalwedstrijd van het seizoen wisten de heren Mareis in winst om te zetten. Te gen ZAP uit Breezand werd het na een ruststand van 22-19 uiteinde lijk 44-35 voor de Texelaars. Wat vooral dit seizoen opvalt is dat de Mareis constante wedstrijden neerzetten en een eenmaal opge bouwde voorsprong weten te conso lideren. Tegen ZAP moest eerst de verdediging goed op zijn plaats ge zet worden (vooral door het midden lag er teveel ruimte) om daarna de driepuntsspecialist aan banden te Pupillencompetitie: De Koog D1-Texel'94 D3 19-0 leggen In die opzet slaagde de Mareis en namen zoals reeds ver meld een kleine voorsprong bij rust in de tweede helft kregen de heren het moeilijker (slechts één wissel) maar door geconcentreerd spel en hard werken bleven de Mareis aan de goede kant van de score. Met deze overwinning staan de heren fier aan kop en zo'n goede start van de competitie is al lang met meer voor gekomen. Programma voor zaterdag 25 ok tober: 18 00 uur De Mareis (D)-Tipoffjun. 19.00 uur De Mareis (H) - JBCIN 2 Sportlaan Den Helder wedstrijd- dienst van 18 00 - 20.00 uur. Zondag 19 oktober De Koog-DWB (beker) 4-1 WGW C5-Texel'94 C3 5-1 Recreanten: De Koog-Texelse Boys 1-5 Oosterend 1-Cocksdorp 5-4 SV Texel-ZDH 3-2 Victor Sams verzorgt zondag in het KTF-gebouw aan de Emmalaan tus sen 17.30 en 19.00 uur een workshop Afrikaans trommelen. Belangstellen den kunnen een proefles volgen. Voor meer info Paul van Mierlo, tel 319 708 Zondag 26 oktober Go Ahead '18 - Texel'94 14.30 Huiswaard - ZDH 14.00 Vesdo - Oosterend 14.00 De Koog - Nieuwe Niedorp 14,00 Alcmara Victrix 3 - Texel'94 2 12.00 Texel'94 4 - Hugo boys 4 14 00 Con Zelo A1 - Texel'94 A1 11.30 Dames: Berkhout - Texel'94 14.30 Recreanten: De Koog-Oosterend1 10 30 Texelse Boys - Cocksdorp 10.30 Oosterend 2 - ZDH 10 30 In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt elke vrijdagavond gestreden in de klaverjascompetitie Aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7