Dominee kon beter bouwen dan fietsen Gegevens gezocht over Theo Derksen Gereformeerd Oosterend viert 100 jaar kerkgebouw 1-1-2 TEXELSE 7 couRANT AANBESTEDING. bat AFBREKEN van era bestaand eb kt BOOWEN van tea édv Mietmaw. (aartwinst voor i.Veen/Westdorp onge atleten uit egio naar Texel Programma eilandcompetitie Bedrijvenbowling NWB-sterren Eilandcompetitie tennis Gemeente ontkent schuld afgraving Brandweer op pad met collectebus Meditatiecursus Therapeute pakt problemen aan via beweging Gereformeerde Oosterenders waren een eeuw geleden wat minder welvarend dan tegenwoordig. De bouw van kerk aan de Peperstraat was althans een moeizame af- De vraagprijs voor de bouwgrond kon aanvankelijk niet :den betaald, er moest flink in de begroting worden gesne en de financiering moest worden rondgemaakt met een otheek van een rijke weduwe uit Friesland. blijkt uit het zojuist verschenen tje „Honderd jaar Gereformeerd gebouw" waarin een uit ge steleden samengestelde com- de geschiedenis van het ge- op boeiende wijze heeft threven. VRIJDAG 24 OKTOBER 1997 Stenen i van de bouw van de kerk ond de Gereformeerde geloofs- eenschap van Oosterend nog vijftig jaar. Diverse gemeente- ii van toen hadden nog meege- kt hoe zij door minder „fijne" sgenoten met stenen werden geld. Stienenpikkers woonden met alleen in Den Hoorn. Te en geeft ook dat de gemeente il destijds verbood om een kerk Duwen op kortere afstand dan I meter van de Doopsgezinde blijkbaar om fijn en grof letter- iil elkaar te houden. Dat bete- le destijds een probleem want lie reden moest voor de bouw de kerk worden afgezien van een perceel grond op de plek waar nu Kees Dumker zit. Dat de verhoudingen in 1897 veel waren verbeterd, blijkt uit het feit dat de Gereformeerden gedurende de bouw van de kerk hun diensten mochten houden in diezelfde Doopsgezinde „Vermaning". Bij de inwijding van de Gereformeerde kerk werd dan ook uitvoerig dank Doo' don Raad dor GEREF. KERK ta Ootlcrend cp Tczel zal aldaar worden aanboateed op ZATERDAG £2 DEI 1807, dos namiddags één uur, A. U;d, Aanwijzing ter plaatse zal geboudon worden op den dag der besteding, des voormiddags half twaalf. BESTEK met TEERENINO. al de detollteoke- nlngon en een Staat van Aanwijzing liggen gedurendo alle werkdagen ter Inzage ln bet oude kerkgebouw, terwQl gedrukte bestokken verkrijgbaar z\Jn tegen toezending von CO cents. M. ROOSEBOOM, Pru. J. J. DAALDER, Scriba. Advertentie uit de Texelse Courant. gebracht voor „deze mensch- lievende daad aan andersdenken den bewezen" De kerk werd uiteindelijk gebouwd op de plek van de oude kerk die de helft kleiner was. Al in 1888 werd in gezien dat nieuwbouw nodig was wegens sterke groei van het leden tal. Om dat mogelijk te maken was een stuk grond nodig van slager S. Dros, die echter veel meer vroeg dan men kon geven. Pas acht jaar later werden de onderhandelingen met Dros hervat, aanvankelijk op nieuw vergeefs. Een ander terrein was echter niet te vinden. Uiteinde lijk werd overeenstemming bereikt in oktober 1896. De grond werd ge kocht voor f400,- Motor De grote motor van de kerkbouw was dominee Meine Rooseboom, die blijkbaar goed kon preken. Bij zijn 40-jarig ambtsjubileum werd hij geprezen om zijn „voortdurende lust tot studie die zijn prediking immer frisch deed blijven" Hij had echter een hinderlijke handicap. Hij kon niet fietsen en deed daarom al zijn huis bezoek lopend. Om de kerkbouw haalbaar te maken moest flink worden bezuinigd op de oorspronkelijke begroting. Er moes ten oude stenen en dakpannen wor den gebruikt, er mocht geen zink in lUIIUIUI.Iti, Twee leden van de commissie ..Honderd jaar Gereformeerd kerkgebouw", Jan Brouwer Pzn en dominee Jelle Vonk, bij het object van de viering. Boven de deur de gedenkplaat die herinnert aan het leggen van de eerste steen door dominee Rooseboom op 26 juni 1897. Foto Marry M Graat) een goed bewaard en nagenoeg compleet archief beschikt was het voor de leden van de commissie „Honderd jaar kerkgebouw" moge lijk om de hele bouwgeschiedenis tot in details te achterhalen. In het boekje dat ze samenstelden komt ook de geschiedenis van daarna aan de orde. Zo is het nodige te le zen over de verwarming van de kerk (van „Salamander" via hetelucht- kachel tot centrale verwarming), de de goten en de preekstoel moest de helft goedkoper dan begroot was. Zeer moeizaam verliep het bij elkaar krijgen van het benodigde geld De kogel was echter door de kerk toen dominee Rooseboom van de rijke weduwe Dieuwke Romkes Kramer- Kloosterman uit zijn vorige stand plaats Wirdum een hypotheek van f3000,- loskreeg. Op 22 mei 1897 werd de afbraak van de oude kerk en de bouw van de nieuwe aan besteed De opdracht ging naar de laagste inschrijver Jakob Vlaming Simonszoon uit Oosterend voor f6250,-. Inclusief grond en bijko mende kosten werd de 21 meter lange en 11 meter brede kerk uitein delijk voor f7081,- gebouwd. De eer ste steen werd door dominee Rooseboom gelegd op 26 juni 1897 en op zondag 24 oktober werd de nieuwe werk ingewijd Omdat de Gereformeerde kerk over verhuur van zitplaatsen, de aan schaf van het orgel, veranderingen aan het gebouw en interieur en de kosters die in de loop der jaren heb ben dienst gedaan Een enkele anekdote en diverse foto's die door gemeenteleden beschikbaar zijn ge steld maken het boekje extra leuk. Het zal ter gelegenheid van het jubi leum aan alle gemeenteleden wor den uitgereikt. Feestdienst De dienst van 10 00 uur van aan staande zondag staat in het teken van het honderdjarig bestaan van het kerkgebouw. De bedoeling is dat daarbij diverse speciale genodigden aanwezig zullen zijn, zoals verte genwoordigers van de andere ker ken van Texel en nazaten van domi nee Rooseboom en kapitaal- verschafster Dieuwke Romkes Kra mer Muzikale medewerking geeft het koor Soli Deo Gloria. De 71-ja rige Geertje Lievaart zal een gedicht voordragen dat betrekking heeft op het kerkgebouw. Dat gedicht is ge maakt door haar zus Inge Lievaart die wegens slechte gezondheid zelf niet kan komen. Een kleinzoon van dominee Rooseboom zal de nieuwe grote kanselbijbel binnendragen, die de kerk ter gelegenheid van het jubi leum heeft aangeschaft. Na afloop is in het aangrenzende gebouw recep tie met borrel 's Avonds is er voor de jongeren in het jeugdhuis aan de Oranjestraat een inloopavond met live muziek, hapjes en drankjes. In de kerk is een tentoonstelling van fo to's en geschriften die betrekking hebben op het kerkgebouw in verle den en heden, samengesteld door Nel Vermeulen Wat de viering betreft blijft het daar bij, want het gaat tenslotte slechts om een gebouw Een uitgebreider feest is te verwachten in 2001 als de Gereformeerde kerkgemeenschap zelf 150 jaar bestaat ampioenen van vorig jaar ko- eraan in de competitie van erjasclub Den Burg. Na een ge start is het koppel Lieuwe der Veen/Hans Westdorp ngedraaid. Zij wonnen de e ronde met 7473 punten, winst betekende een stijging 22 plaatsen in het klasse- t, zij staan nu vijfde. «eede plaats was voor het duo ia Zijm/Dini Winters, waarbij de Igenoemde meer dan uitste- werd vervangen door Annie ;er. Zij behaalden 7228 punten ekveremging Texel (AVT) hoopt nuari 200 a 300 jeugdlopers te eikomen In De Dennen staat ten cross op het programma, die elt voor het kampioenschap van tgio Noordholland. Pupillen en ren van elf verenigingen boven Alkmaar-Enkhuizen zullen hier- Jeelnemen. De wedstrijd wordt jamseerd onder de vlag van de ekume (KNAU). Waarschijnlijk li een parcours uitgezet in de sving van de Heidevlakweg. AVT ril ernaar de deelnemers gratis lus van de boot naar de start bij 80s en Duin te vervoeren. en klimmen 14 plaatsen naar de ze vende stek Als derde eindigden Arend Dijker en Piet Moree met 7112 punten, zij stijgen naar de 6e plaats. Plet en Mia Flick werden vierde. Dit duo. vorig jaar steeds in de onderste regionen van het klassement te vin den, is ditmaal energiek gestart. Zij behaalden 6933 punten en staan nu op een mooie tiende plaats in het klassement. De vijfde plaats In de ronde ging naar het koppel Nel dinsdag 28 oktober Veld A dames mannen 19.15 Smash'68-ABN/Amro Super 20.00 Super-Sportshop DGM 20 45 Tex. Autoc.-DGM Sportshop 21.30 Graaf spuit.-Teso Tex Autoc. 22.15 12 Balcken-Maarcob Graaf sp Veld B gemengd 19.15 Tatenhove 2-De Waal Waayer 20 00 LenR-Ass. Waayer Kees de Waal 20.45 Rabo-Euroase LenR 21.30 Fitt-Cavo Latuco Dennenoord 22.15 Beverdam-Dennenoord C Latuco Veld C dames 18.30 Klif 12-Nokanto Leydekkers 19 15 Durper Drup-Leydekkers Klif 12 20.00 Ouestion-Waayer 2 Haarstudio 20.45 Haarstudio-Timmer Waayer 2 21 30 Eierl. Huis-Gimsel Slag. de Boer 22.15 Slag. de Boer-Dros Eierl. Huis Wedstrijdleiding: Frans en Guus (314171) Koomen/Jo Keijzer met 6917 pun ten. Zij staan nu op de 20e plaats. Het algemeen klassement wordt nog steeds aangevoerd door Chris Schraag en Nico Barhorst Rob en Fenny Caspers knabbelen wekelijks wat van de achterstand af en staan nu nog maar 125 punten achter De derde plaats is voor het duo Gerard Huisman/Carlo Bos. Het verschil tussen de nummers 5 en 15 is min der dan 200 punten. Het avond gemiddelde was met 6.178 punten laag, er werden 63 marsen ge speeld. Het bedrijvenbowling is weer voort varend van start gegaan. Bij het jeugdteam van Verseput Verzeke ring werden hoge scores gegooid (games van 185 en 159). Uitslagen: Jeugd Taxi Grootjen 1 - Hotel De Branding 2-2. Verseput verzekeringen - De Bloopers 3-3 Taxi Grootjen 2-De Doorzetters 2-2 Avondleague: Vliegveldrest Texel - Cafe Le Berry 3-2; Windkracht 12 - App verh. Land en Zeezicht 4-1, Paal 12 - Noordzee/ Discovery 2-3 Op de Steenenplaats - Pnmera Mets 4-1, Hotel Tatenhove - Strandpav De Zeester 3-2, AlkemaTHomgh - I B S. Oele/ Schoo 1-4 OSG-Teso 2-1Tex Autocentrale-Sportshop 3- 0. Handicap'94-DGM 1-2; Grote Slock 2-Paal 9 2-1 Paal 28/De Krim-Tatenhove 1 2-1, Cocky's Kapsalon-Kobeko 0-3; Wiersma Meu belen-Jozefschool 0-3, Zeilmakerij-ABN/Amro 3-0, Grote Slock vr.-Are dag ogens 3-0, Top Tien-De Rival 1-2. Nioz-Cinema Texel 2-1, Slag lepe de Boer-Gimsel 2-1Nokanto-Keur- slager Dros 3-0; Question-Klif 12 0-3, Wester- laken-Timmers Bakkerij 1-2; Haarstudio- Waayer 2 2-1; Eierlandsche Huis-Leydekkers 0-3, VERVOLG PAGINA 1 «scheid niet in en probeert de t2 voor alle recreatiewoningen nog door te krijgen. Die wens is «deel van het beroep dat de heeft ingesteld bij de Raad van Over uiterlijk vijf maanden dit hoogste rechtscollege uit- ak. Kampeerboeren «even naar een zo hoog moge kwaliteit om tegemoet te komen te wensen van de steeds kriti- wordende toerist, is nauwe- roer omstreden. Ook de boe- die op hun erf kampeerders ten en zich merendeels hebben ngd in de Vereniging van Kampeer Boeren (VTKB) «n kwaliteit hoog in het vaandel i, zo bleek uit woorden van de 'ezige voorzitter Jan van Heer- den. De VTKB streeft daar naar herkenbare identiteit, en plaats binnen de VVV-or- tie. „Want we zijn heel anders bungalowexploitanten", gengesteld geluid met betrek- lot dat laatste liet het KLV-be- horen. Volgens voorzitter iet is de behoefte van de ver- nde groepen logiesverstrek- om een eigen gezicht te tonen in het begin heel sterk Maar hem kunnen de meeste be- van elke groep heel goed behartigd door de overkoe- Texelse Vereniging van erstrekkers Wat hem betreft dat ook voor de eigen KLV, deze vereniging heeft niet zo veel specifieks te behartigen, daarom was er al twee jaar geen vergadering geweest Kleinschalig Wel zullen de specifieke voordelen van een verblijf bij kleine logies- verstrekkers onder de aandacht van de toeristen worden gebracht. In dat streven past de advertenten- tiecampagne in de dagbladen „Lo geren bij de Texelaar" die inspeelt op de behoefte van veel toeristen aan keus, kleinschaligheid en per soonlijk contact met de gastheer. Ondanks alle op kwaliteit gerichte in spanningen kan het toch gebeuren dat toeristen klachten hebben. Voor elke sector van de KLV functioneert al geruime tijd een systeem van klachtenafhandeling dat in de prak tijk bevredigend functioneert. Eerst wordt geprobeerd huurder en ver huurder de kwestie in een gesprek te laten oplossen. Lukt dat niet dan verdiepen twee mensen van de KLV er zich in en brengen advies uit. Het blijft echter een zaak tussen huurder en verhuurder De KLV treedt uitslui tend bemiddelend op, dus niet als partij. Gaat het om accommodatie die is verhuurd via de reserverings dienst van de VVV, dan ligt het vaak anders. Verheugend is dat het aan tal klachten over accommodatie van kleine logiesverstrekkers afneemt, zeker in vergelijking met klachten bij de andere sectoren. Van belang in dit verband is dat huurcontracten en de daarmee ver band houdende verhuurvoorwaar den juridisch waterdicht op papier staan en tevoren ter kennis zijn ge bracht van de klant. Standaard- voorwaarden die voldoen aan de nieuwste (Europese) regelgeving zijn vanaf half november bij de VVV verkrijgbaar In de vergadering werd de nadruk gelegd op het belang van verzeke ring en op deskundig optreden in ge val van brand en andere calamiteit. Alle logiesverstrekkers krijgen een kaart met veiligheidsregels die in de betreffende accommodatie kan wor den opgehangen. Verder zal het bu reau PBG van Texelaar Jan Vonk een EHBO- en brandbestrijdings- cursus geven, die opleidt voor het erkende diploma bedrijfs1 hulpverlener De kosten („aftrek baar voor de belasting") bedragen f450,-. Politiek Ook in financieel opzicht gaat het de vereniging voor de wind. De jaar stukken vertonen een financiële re serve van f9793,27. Het KLV-bestuur vindt dat de lokale politiek nog altijd te weinig aandacht geeft aan het toerisme. De leden werden opgeroepen om de verkiezingsprogramma's van de di verse politieke partijen op dit punt kritisch te bekijken en zonodig in ac tie te komen De avond werd besloten door VVV- directeur Veronica Bos, die vertelde over de mogelijkheden om via de VVV reserveringscentrale te verhu ren. Nieuw is dat de VVV zich bij vol doende animo ook gaat bezig hou den met het reserveren van vakanties op logies met ontbijt-basis en meer aandacht gaat geven aan het groeiende aantal klanten dat slechts kort verblijf op Texel wil. Dat lukt echter alleen als voldoende ver huurders bereid zijn hun accommo datie ook voor minder dan een week beschikbaar te stellen Zondag is de laatste officiële com petitiedag. De nog met gespeelde wedstrijden dienen voor 10 november gespeeld te zijn Gelieve uitslagen en uitvallende wed strijden door te geven aan de wedstrijdleiding, tel 316301 of fax 316333. Deuce: 08.30 O. Werkman-J. Beyert 08.30 D. Bol-P. Brons 08.30 R. Saal-N Erwich 08.30 H. Mulder-T. Rutten 09.30 H. Witte-MLand 09.30 H. de Porto-M. v/d Wetering 09.30 P Witte-T. v. Koppen 09.30 C Bakker-F Haasdijk 19.00 R. Mulder-H Kikkert Heri Hodie 09.00 H Schraag-H Pennings 10.00 H. Knippenberg-R Siebings 10.00 B. v. Veen-L. Mantel Uitslagen: R Verduyn-P Brons 2-0; M Land-H d Porto 1-1, H Pasloor-H. Schraag 1-1 L. Saal-H d Porlo1-1.R Verduyn-R v/d Bent 1-1, H. Pas- toor-H Pennings 1-1,0 Werkman-H. Schraag 0-2 A Westerlaken-B v Veen 2-0 R Mulder- J Zoetelief 0-2. P Brons-A. v/d Velde 2-0; V Koot-C Bakker 2-0. De gemeente heeft alert gerea geerd op de waarschuwing van de Werkgroep Landschapszorg dat de gebroeders De Wit langs de Zanddijk een strook duin afgroeven. Snel na het ontvangen van de brief (en na het begin van de werkzaamheden) is contact ge zocht met de bollentelers om ze erop te wijzen dat ze in overtre ding waren. Dat verklaarde wet houder Schilling dinsdagavond in de commissie ruimtelijk en huisvestingsbeleid. „Ons bleek dat de gebroeders De Wit te goeder trouw handelden. Bij de koop waren ze ervan uitgegaan dat het om een stuk landbouwgrond ging. Daarna hebben we ze de tijd gegund om te bezien wat hen te doen stond." Toen bleek dat de ont ginning toch was doorgezet, restte de gemeente weinig anders dan de bollentelers te gelasten de situatie in de oude staat terug te brengen. Staatsbosbeheer zal adviseren hoe dat het best kan gebeuren. De commissieleden aanvaardden de verklaring dat het college geen blaam treft. Over de rol van de ge broeders De Wit bestond echter on enigheid. Dirk Terpstra (PvdA) twij felde aan hun goede trouw. „Ze zijn tijdig op de hoogte gesteld. Ook daarna zijn ze kennelijk doorgegaan met hun werkzaamheden." Hij vond het niet meer dan logisch dat ze de financiële gevolgen moeten dragen Pieter de Groot (D66) meende dat de gebroeders De Wit hun schade moeten verhalen op de verkoper van het stuk grond, grootgrondbezitter Van Tuyl tot Serooskerke. Want die heeft bij de transactie kennelijk een verkeerde voorstelling van zaken heeft gegeven. Erna Eelman (VVD) gaf een algemene waarschuwing, kopers moeten zich zelf bij de ge meente op de hoogte stellen van de bestemming van grond die ze van plan zijn te kopen Evenals voorgaande jaren collec teert de Texelse brandweer voor de Nederlandse Brandwondenstich ting. Samen met andere vrijwilligers gaan de spuitgasten maandag, dins dag en woensdagavond tussen 18.00 en 20 00 uur langs de deur. Bewoners wordt verzocht alvast een bijdrage klaar te leggen. De Brandwondenstichting hoopt dit In praktijkcentrum „De Aleph" wordt dit winterseizoen een meditatie cursus gegeven met als thema „pad van de mysticus". Aan de hand van mystici uit deze tijd (de door het IKON geportretteerde M. Patel. D. Cooper, de Dalai Lama, R. Pamkkar e.a.) gaat de cursus in op de innerlijke rijkdom van de verschil lende religieuze stromingen. Er zullen meditatie-oefeningen worden gedaan om eigen mystieke ervarin gen te verdiepen. Zoals David Cooper (rabbijn) zegt: „Er zit mystiek in de alledaagse ervaringen, maar we moeten het leren herkennen" Het grondthema is contact te maken met een eenheidsbesef. Waarin onder scheiden de religieuze stromingen zich van elkaar en in welk opzicht Is, ondanks de verschillen, een eenheidservaring mogelijk? De cursus strat in november en omvat tien bijeenkomsten op zondag morgen eens per drie weken. Informatie Arien en Mirjam van Erkelens, tel. 319449. jaar de magische grens van 4 mil joen te overschrijden Er is onder meer veel geld nodig voor weten schappelijk onderzoek en verbete ring van behandelmethoden. Ook is een deel van de opbrengst bestemd voor voorlichting Ter bevordering van de brandveiligheid wordt tegelijk met de collecte de Nationale Brand preventieweek gehouden. Jaarlijks lopen zo'n 50.000 mensen in Neder land brandwonden op DAAR RED JE LEVENS MEE In het begin van de Tweede We reldoorlog werd Theo Derksen (geboren op 23 juni 1899) opge pakt. Derksen woonde in Den Haag. maar had een koffiehuis op Texel. Zijn jongste zuster en andere familieleden zijn op zoek naar gegevens over hem. Zij doen een beroep op de Texelaars. Theo Derksen dreef een koffiehuis op Texel, mogelijk alleen in de zo mermaanden, De oorlog brak uit, maar Derksen negeerde de Duit sers en weigerde een bordje „ver boden voor Joden" aan zijn deur te hangen. Om die reden werd hij op Tweede Kerstdag in zijn Haagse woning aan de Muzenstraat opge pakt. In welk jaar dat was weet zijn zuster met precies. Aanvankelijk kwam Theo Derksen in Vught te recht. Hij zat daar in ieder geval tot „dolle dinsdag" Zijn zuster zat (en zit) in het kloos ter en hoorde om die reden weinig van wat in de buitenwereld ge beurde Na de bevrijding kreeg haar schoonzus bericht dat Theo Derksen op 28 januari 1945 in Buchenwald zou zijn overleden en twee dagen later was gecremeerd. Zuster Derksen probeert gege vens over haar broer te achterha len. Ze wil onder andere weten op welke plek zijn koffiehuis annex pension heeft gestaan. Ook hoopt ze meer details te verkrijgen over zijn overlijden. In verband met de zoektocht brengt zuster Derksen met vier neven en nichten tussen 3 en 15 november enkele dagen op Texel door Ze wil dan graag de piek bezoeken waar haar broer zijn bedrijfje had. Tips kunnen worden gericht aan Zuster A. Derksen, Huize „Andreas", Springweg 476, 3511 VZ Utrecht, telefoon 030- 231 32 31 Texel is weer een therapeute rijker. De 28-jarige Edith Koot uit Den Burg is onlangs een eigen praktijk begonnen. Haar specialisme: dans- en bewegingstherapie. „Niet praten, maar doen luidt haar motto. „Mensen hebben hun klach ten soms al honderd keer onder woorden gebracht, maar komen er niet uit. Via expressie zou dat wèl kunnen lukken." Edith Koot is afkomstig uit Rotterdam, waar ze ruim een half jaar werkte op een psychotherapeutisch dag centrum. Daarvoor volgde ze de HBO-opleiding creatieve therapie in Sittard, waar ze in 1995 afstudeerde met als specialisatie dans en bewe ging Vorig jaar verhuisde ze met haar man, die een betrekking kreeg bij de gemeente, naar Texel. Nadat ze van een zoontje was bevallen, besloot ze een zelfstandige praktijk te starten. „De therapie is bedoeld voor mensen die zich te vaak ontevreden, onzeker of gespannen voelen. Of problemen hebben in het contact met anderen, negatieve ervaringen willen verwer ken. of méér van dingen willen geme ten Om mee te doen hebben ze geen danservaring nodig", aldus Edith Koot. Deelnemers kunnen zowel een indi viduele als groepstherapie volgen. Na een fysieke en mentale warming up worden meestal oefenvormen ge daan rond een thema. „Iemand kan Edith Koot balanceert met enkele attributen het bijvoorbeeld moeilijk vinden om hulp te vragen. Bedoeling is dat we proberen achter het waaróm te ko men Tijdens de oefeningen kan hij of zij dat zélf ervaren." Voor de duidelijkheid: er worden geen danspassen aangeleerd „Het gaat meer om dans expressie. Dansen is een middel om gevoelens te erva ren." Verder wordt gewerkt met hulp van allerlei attributen, zoals ballen, stoelen en tafels. „Ik heb al honder den sessies gedaan, maar het Is nooit hetzelfde", aldus Koot. Ze wijst erop dat haar specialisme niet tot de alternatieve therapieën wordt gerekend, maar tot de reguliere gezondheidszorg. Haar tarief is vol- terwijl haar zoontje hetzelfde doet in de box. (Foto Frans Hopman) gens Koot het laagste dat officieel geregistreerde creatieve therapeuten in Nederland mogen berekenen. Zij is van plan te starten met een in dividuele therapie van 45 minuten per keer en een groepstherapie van tel kens anderhalf uur. Voor 250,- kan men deelnemen aan een kennismakingsreeks van tien bijeen komsten (inclusief intakegesprek). Ook kan men eerst één gratis sessie volgen. Tevens wil ze een cursus dansimprovisatie geven (niet thera peutisch). kosten ƒ150,-voor tien les sen. Lokatie is de zaal van stichting White Eagle aan het Schilderend in Den Burg. Voor meer informatie: Edith Koot. tel 31 44 63

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7