Groen gaat nog paar jaar door MSgm Durpers slaan handen ineen tegen overlast KNRM-schipper ziet Abraham F amilieberichten ommissie Vlieghinder Noordkop Twee inbraken in Dorpsstraat TEXELSE COURANT 1 Bedrijvengids Bromfietser botst frontaal op auto ^eye-rf en ^tmetowle laan-KfC 1 nS Hwgref - John Emïlyn - Ratel Cees-Jan - finjella Alike Bar( Lars- Jelle Hfexelaartjes ilangengroepen uit het noorden het eiland hebben de handen ingeslagen om de geluids- erlast door de militaire oefe nen op de Vliehors te miinderen. Verenigd in de immissie Vlieghinder Noordkop iel verzoeken zij staats- cretaris Gmelich Meijling in de iinve milieuvergunning voor de egoefeningen maatregelen op te nien. Die moeten de overlast perken en zoveel mogelijk Eindigen. DeCocksdorp en omgeving neemt irritatie over de vliegoefenmgen eds grotere vormen aan. De herrie irdt veroorzaakt door straaljagers, afwerpen van bommen op De ehors en tanks van het cava- eschietkamp. De 1.000 bewoners de noordkop en de 10.000 tantiegangers in dit gebied hebben gevoel dat de overlast door de je nacht van dinsdag op woensdag rdop twee adressen in de Dorps- aal in De Koog ingebroken. een cafe forceerden inbreker(s) n geldla van de kassa en een selautomaat en haalden er enkele izenden guldens uit. Ook werden iffen sigaretten meegenomen een supermarkt aan de Dorps aal kwamen mogelijk dezelfde in- ■kers binnen via een ventilatieluik hel dak. Ze deden een vergeefse ging om de kluis open te maken en rdwenen met een partijtje shag en aretten. oefeningen tussen 9.00 en 20 00 uur en dinsdagavond zelfs tot 23.00 uur steeds verder toeneemt. Reden voor de dorpscommissie, de werkgroep Landschapszorg, Vakan tiecentrum De Krim, Landal Greenparks (Sluftervallei), de Vereniging van Eigenaren van Villapark Residentie Texel (De Krim) de koppen bij elkaar te steken. Om meer deskundigheid over de milieu-aspecten in huis te halen, werd contact gelegd met de Waddenvereniging, die als zesde belangengroep in de commissie plaatsnam. Politieke aanpak Gekozen werd voor een politieke aanpak „Want we zijn geen mensen om de barricades op te gaan", aldus woordvoerder André van der Vliet De toename van de overlast, zo schrijft de commissie, is in tegenspraak met eerdere uitlatingen van de staatssecretaris Na de samenvoeging van de Noordvaarder op Terschelling en de Vliehors zou de overlast niet toenemen, maar juist afnemen. Afbouwen Volgens de commissie reageert Defensie niet of onvoldoende op klachten. In de brief staat dat het aantal defensieactiviteiten in een beperkt aantal jaren moet worden afgebouwd tot nul „Het waddengebied is een internationaal erkend natuurgebied, waar defensie activiteiten en de overlast niet thuishoren." Zolang Defensie nog actief is op De Vliehors, moet de verouderde milieuvergunning worden veranderd. De aanpassingen moeten er volgens de commissie toe leiden dat het aanvliegen boven de Waddenzee wordt stopgezet en verplaatst naar de Noordzee. Ook mogen geen echte bommen meer worden afgeworpen en er een grens wordt gesteld aan het geluidsniveau. Onder bepaalde weersomstandigheden, bijvoorbeeld oostenwind, zou niet mogen worden gevlogen. Ook 's avonds mag niet meer worden geoefenend en betere controle op de naleving van de vergunning is nodig. Stiltegebied De commissie wijst erop dat de Waddenzee is aangewezen als stiltegebied „Weliswaar is voor De Vliehors een uitzondering gemaakt, door overschrijding blijft er van het begrip stiltegebied niets over." De commissie heeft kopieën van de brief naar verschillende instanties gestuurd, waaronder de Tweede Kamer commissies van Defensie en VROM In Jan Visser uit Heiloo (huiseigenaar op De Krim) heeft de commissie een voorzitter met politieke ervaring Als oud-wethouder in Heiloo namens het CDA heeft hij de nodige contacten in Den Haag. Raadslid Erna Eelman (VVD) informeerde het liberale kamerlid Van den Doel, die kamervragen over de kwestie gaat stellen Ook de gemeente oefent druk uit op Defensie om de overlast te verminderen. Voetbal. In het voetbalprogramma van de afgelopen krant ontbrak de wedstrijd van De Koog C1Dit team speelt zaterdag om 12.30 uur uit te gen Dirkshorn C1 Marije Bakker. De serie „Buskruit" waarin de Texelse studente Marije Bakker een rol speelt, komt tot aan de kerst elke maandagavond op tv. In totaal zijn er acht afleveringen De eerste daarvan was deze week te zien. De uitzendingen beginnen tel kens omstreeks tien over half acht op Nederland 2. VRIJDAG 7 NOVEMBER 1997 Reddingbootschipper Jaap Groen vierde zondag zijn vijftigste ver jaardag. Uiteraard werd hij verrast met de nodige Abrahams, al dan niet in KNRM-tenue. Zelf hoeft hij de schipperspet nog niet aan de wilgen te hangen. „Jaarlijks heb ben we een medische keuring en tweejaarlijks een praktijkgerichte. Zolang je die steeds haalt is er niets aan de hand." Groen is een ervaren KNRM-man, met veel vaaruren en een grote ken nis van het gebied. Een waardevolle kracht dus voor de KNRM „Maar dat is niet de reden waarom ik mag blijven hoor", stelt hij bescheiden. In het verleden werd door de maat schappij vastgesteld dat de open snelle boten alleen mochten worden bemand door mensen van jonger dan 45 jaar „Dat ging met name om boottypen zoals wij in De Koog heb ben." Voor de KNRM-bemannmgen geldt geen leeftijdsgrens meer, maar zijn tegenwoordig verplichte oefeningen en keuringen ingesteld. „Voorheen kon je gewoon naar een huisarts, maar nu moet je speciaal naar het ziekenhuis. En tweejaarlijks gaan we naar het DOTC in Den Helder voor zaken als zo'n kantelproef met een heli en een boot. Haal je dat, dan is er niets aan de hand." Groen kwam in 1976 bij de redding maatschappij als opstapper en werd drie jaar later reserveschipper In 1981 nam hij het roer definitief over „Ik heb uitgerekend dat ik de 25 als schipper volmaak als ik het tot 2001 volhou Dat is mijn streven Bang voor die keuringen? Welnee, zolang ik hier op De Robbejager rondhol heb ik conditie genoeg." Hij probeert zijn kennis en ervaring over te dra gen op de overige bemannings leden. „Ervaring is natuurlijk goed Maar in het heetst van de strijd be slis je toch voor een groot deel op intuïtie Dat heb je in je of niet." Het staat vast dat Texel een eigen „gouden gids" krijgt. Door de grote respons van ondernemers zal initiatiefneemster Jolande Blom haar plan voor een Texelse bedrijvengids doorzetten Binnen een maand kreeg ze ruim 400 reacties. De gids wordt uitgegeven door haar reclamebureau Sacra Promotions in samenwerking met Langeveld de Rooy. Bedoeling is dat het boekje begin '98 bij alle in woners in de bus valt. Ondernemers, maar ook stichtingen, verenigingen, bands en scholen die nog geen antwoordkaart hebben terug gestuurd, kunnen zich alsnog aan melden bij Sacra Promotions in Oudeschild De totaal vernielde bromfiets met op de achtergrond de auto waarop de bestuurder frontaal bOtSte (Foto Gerard Timmerman) bromfietser reed op de Bemhardlaan dicht achter een vrachtauto en zag bij het linksaf slaan de tegemoetkomende auto die bestuurd werd door een Texelaar over het hoofd Bij de botsing brak de jongen zijn rechterbeen Zijn brommer raakte total loss, de auto werd flink beschadigd. Een 17-jarige jongen uit Oudeschild botste donderdagmorgen op de kruising Bernhardlaan/Waalderstraat met zh brommer frontaal op een tegemoetkomende automobilist. De Enige en Algemene kennisgeving Seheel onverwacht is van mij heengegaan mijn jeliefde vriend Jan de Waard pde leeftijd van bijna 61 jaar Trudy Halsema Jolanda en Erik Vera ëxel 4 november 1997 Stropers huisje" anddijk 4, De Cocksdorp )e begrafenis zal plaatsvinden op maandag 10 ovember om 14.00 uur op de begraafplaats te )e Cocksdorp. lelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Uitvaartcentrum Texel", Bemhardlaan 147 te )en Burg ïorrespondentie-adres pi leatrixlaan 45, 1791 GA Den Burg Ie '/ij zijn bedroefd dat, na een moeilijk laatste jaar, Heerde is overleden onze zuster, schoonzus- :r en tante Nina Maria Reina Wuis Sukabumi Epe /3-09-1917 01-11-1997 Pieter J. Wuis BerdineC. Wuis-Eringa Eveline W Wuis Jan. W Wuis "5 let was de wens van de overledene haar lichaam 'e er beschikking te stellen van de wetenschap. iit vi !orrespondentie-adres: J Wuis, Jan Steenla'an 4, 1102 BG Heemstede. Imsterdam 23-11-1951 Texel t 04-11-1997 "Mijn trouwe roerganger is mij ontnomen" Met pijn in mijn hart geef ik u kennis van het overlijden van mijn vrouw Tineke (Tinus) Zijm-Joling Arie Zijm te herdenkingsdienst zal worden gehouden op taterdag 8 november om 13.30 uur in de kerk sDen Hoorn, waarna de begrafenis zal featsvinden op de begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole- tn in „Klif 12" te Den Hoorn. Correspondentie-adres: Zijm, Klif 30, 1797 AL Den Hoorn. Veilig in Jezus armen Van mij werd weggenomen mijn lieve schoondochter Tineke Zijm Wat zal ik je missen Tineke M. Zijm-Lap Lieve Zwaar werden de dagen en lang duurde de nacht. Hoe moeilijk is het vechten bij het ontbreken van kracht maar ondanks je verlies van de strijd om het leven, heb jij ons een goed voorbeeld gegeven Tinus Bedankt voor alle hartelijkheid die wij van jou mochten ontvangen. We zullen je nooit vergeten. Jan en Marja Witte-Zijm Mariska Arjan en Niels Dag lieve Tinus Bedankt voor alle hartelijkheid, liefde en warmte die je ons gegeven hebt. Je blijft altijd een deel van ons. Abe, heel veel liefde en kracht bij het verwerken van dit grote verlies Piet Zijm Margot Bik Sieme Kasper Dag lieve Tineke Je was een bijzonder mens. Geert Postma, Joke Joling Maartje, Joost Jelger en Jasmijn Heel verdrietig zijn wij met het overlijden van onze onvergetelijke buurvrouw, maar ook heel dank baar voor wie zij was en wat zij voor ons bete kend heeft. Tineke Ons medeleven gaat uit naar Abe en de familie in dit smartelijk verlies. Jaap Coosje Brouwer - van Ingen Schenau Frans-Jaap Arjen Erik Fleurine: „De Here Jezus heeft een hele grote plaats voor haar gemaakt". Te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve nicht Tineke Zijm-Joling Familie Kikkert T Lap-Duinker Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling en het medeleven dat we van velen mochten ontvangen bij het overlijden van onzeTieve vader en opa WOUTER VAN DER SLIKKE In het bijzonder willen we het personeel van de „Gollards" noemen voor hun goede verzorging, ds. Vonk, de doktoren Van Dijk en De Grave en uitvaart verzorger Vlaming voor de keurige en meelevende begeleiding. Namens kinderen en kleinkinderen Van der Slikke. Hij heeft zijn thuis gevonden in het Koninkrijk van God. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedan ken voor de deelneming bij het verlies van ons aller lieve MARCO De vele kaarten, handdrukken en woorden van troost hebben ons goedgedaan Cees en lep de Bruijn Jamen Nina en Joke Graag willen wij u bedanken voor de warme belang stelling na het onverwachte overlijden van onze iieve vader en opa TJITSE BUURSMA Bloemen, een kaart, een handdruk, een opbeurend woord, een arm om onze schouder Het deed ons goed, gaf troost en kracht om verder te gaan Oss: Anneke en John Knopper Texel Ria en Henk Keyser Emile en Lisette llona en René Bestuur en personeel Welzijnsstichting muzikale hulde en al die mensen die in d'Ouwe Ulo kwamen heel hartelijk bedankt voor al die cadeaus en bloemen Ik was er stil van en jullie weten dat is heel wat voor mij. Mede namens Ren, kinderen en kleinkinderen be dankt. Annie Rozeboom Hey[ip, §ï]\er! ciü Lu» Wij feIïcïfete n p^ 10 november I997 mef f,un 25-jarige ]i uwe lijk Langs deze weg willen wij eenieder bedanken die onze trouwdag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt Hans en Svea Gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Geboren op 4 november 1997 Edwin en Ellen van 5traten Hoornderweg 46. Den Hoorn - Texel tel. 0222 - 319426 Moeder en kind verblijven tot en met dinsdag in het Gemini. Wij rusten van 13.00 tot 1600 uur Getrouwd: Onno Keizer en Alrieke Scicilntvtk Terborg, 31 oktober 1997 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot en met 1 regels. Per regel meer: 2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets té koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Canak-dealer. 311 777. SCT, Nu kan het nog! Elke zat - avond v a. 01 00 uur feest in café Le Berry, kom op tijd. Superaanbieding Bali, vertrek 10, 17 en 24 no vember a.s 8 dagen ƒ1.088.-, 15 dagen 1 558.-, 22 dagen ƒ1 588 - Prijzen per per soon incl. vlucht en verblijf in Alit Beach Bungalows. Kom snel. OP=OP. Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Be ter in Service. Ledenkaarten IJsclub Den Burg kunt u nu afha len in ..Het Open Boek". De rijkdom en de schitte ring van kristal in de oude glazen van Hans van der Klift (nu halve prijs) geven het leven extra glans. Lammy jacks en mantels in vele kleuren Bont- couture Martin Karlas. Te huur in De Koog com pleet ingerichte 2 en 4 pers. app. met c v. tot 1-4- '98 Tevens vanaf ±1-1 een woonhuis. Tel 317686 Ruime keus mutsen, sjaals en handschoenen. Mantje Sport. Voor onze week- aanbiedingen zie de Kabelkrant of kom gewoon even langs. Tuincentrum Eureka. Question Plaza. Zaterdag 8 november jaren '70-'80 disco met terug van weg geweest de dj's Paul Krugers en Gauke van Lmgen. Boomkwekerij 'Texel- endje heeft Duindoorn, mannelijk en vrouwelijk a ƒ12,50. Zaterdags geo pend tot 16.00 uur voor de verkoop van op Texel ge kweekte tuinplanten. Fa Zwijnenburg. Rozendijk (hoek Fonteinsweg), tel. 313612. Is er iemand die ook zo'n slechte verbinding heeft gehad op z'n Hi-telefoon. gedurende de maanden oktober '96 t/m februari '97? Bel even. dan krijg je misschien je geld terug. 314992 (Jeroen) T.k gevr PC met moni tor en software. Tel. 318402. na 18.00 uur. Tk a fotocamera Canon EOS-600. incl ong 35- 105 zoom. speciale prijs. Simon Smit fotografie. Weverstr 73. tel 314499 Wil degene die onlangs onze kettingzaag en hogedrukrein. heeft mee genomen. deze weer te rugbrengen7 Naam-adres dader bij ons bekend, nog met bij politie! Ski-pulli's in fleece of ka toen Mantje Sport. De Stoffenman op de markt houdt maandag 10 nov. couponnendag tegen de gekste prijzen. Gez. i.v.m. mini-reünie vd oversteek Newc /IJmui- den, 28-7 actiefste zus sen van De Cocksdorp José en Christel. Lubane 071-5147974 Alle „Zwaanzinnige" KLM tarieven vindt u bij ons. Wij kunnen ze direct voor u reserveren Kom langs bi| Reisburo Texel Hol land International, 25 Jaar Beter In Service. Patchwork rugzakje, o.l.v. mevr. Ineke Zijm, 11 en 18 november a.s. bij De Witte Engel. Er is weer erwtensoep! Ook om mee te nemen. Restaurant 't Bikke- lement, Kikkertstr. 19. De Cocksdorp. tel. 0222- 316547 Philips-dealer SCT, 311 777. Klassiek homeopaat Gerda Stam is afwezig i.v.m. vakantie van 10 nov. tot 9 dec Koud? Helly Hansen thermo-ondergoed Mantje Sport. Ben je incestslachtoffer of sexueel mishandeld en op zoek naar lotgenoten? Doe dan mee in de ge spreksgroep voor men sen met incesterva- ringen. Informatie, tele foon 314174/314527. Het was grandioos!!! „Lang leve het Landle ven" werd een groot suc ces. mede dankzij de spon tane hulp en giften van velen Allemaal hart stikke bedankt! Namens de feestcommissie van basisschool „De Fontein". T k mammoetskelters. Vermeulen Bikes, té' 319213. Zomerhuis te huur voor 1 a 2 pers Tot 1/4798 in Den Hoorn. Tel. 319678 Te koop in Den Burg: middenwoning met stenen schuurtje en 97 m2 onder en bijgelegen eigen grond a/d Noordwester 88. Inde ling: gang, ruime kamer met open keuken, halletje met toilet en trapopgang. Op de verdieping zijn 3 slaapkamers en een bad kamer met ligbad, douche en 2e toilet Vaste trap naar royale zolder verdieping waar schuifpui naar dakterras en moge lijkheid voor 4e slaapka mer Dit goed geïsoleerde geheel is in perfecte staat van onderhoud en voor zien van een gasgestookte c.v.-installatie. Oplevering in overleg Vraagprijs 255 000.- k.k Telefoon 322064. Nu nog 8 weken open Rest. De Graanzolder open vrijdag t/m zondag. Perfekt braden, stoven en fonduen in geëmailleerd gietijzer van Le Creuset. Verkrijgbaar bij Artima. Satellietmstallaties 311 777 SCT, Voor de laatste keer het gras gemaaid7 Dan is het nu tijd voor een winter- beurt van uw grasmaaier. Wij halen en brengen gra tis Dros Tweewielers, tel. 311611 Question Plaza. Zaterdag 8 november jaren '70-'80 disco. Het reuniegevoel herleeft met de dj's Paul Krugers en Gauke van Lingen. Squash-rackets: Wilson, Prince, Rucanor Mantje Sport. Nog een week! Vogel show „Op Eigen Wieken" Als je ondanks alle ont moediging en scepsis toch wilt zoeken naar het goede in je leven, dan kan ik je daarbi| terzijde staan via individuele ses sies. E Zwaan, ener getisch therapeut, tel. 0229-248237. Praktijk adres: Weverstr Den Burg Disneyland Parijs is vanaf 6 november in kerstsfeer Wij regelen het graag voor u Reisburo Texel Hol land International, 25 Jaar Beter In Service Nu bij proefrit op Honda- Sky een gratis Honda Cap. Duinker Motorser vice, Oudeschild. Je kunt nog steeds tientjeslid of donateur worden van 10 voor Texel. De enige vereniging die met politiek gebonden is. Wij proberen o.a. echt het karakter van het eiland inz. natuurlijke en cultu rele waarden te bewaken. Ons adres Postbus 69. 1790 AD Den Burg. Terschellinger zeemans- handwerk: matten en woonaccessoires van de natuurvezel sisal Verkrijg baar bij Artima. Gevraagd: grote nette sta caravans. Tel. 318391 Wie kan mij blij maken met het boek van Harry de Graaf De besten gaan eerst? Als oud-Tesselse spreekt mij dit bijzonder aan. Tel. 0562442482. Geniet van een ontspan nende gezichtsbehan deling bij uw schoonheids specialist in Face and Bodycare. Bel Anneke Rienks-Koorn (ook s avonds) of „Californië", 367123 (tussen 10 00- 12.00 en 17.00 en 18 00 uur)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3