Bittere nasmaak van voetbalderby R Scheids overweegt aangifte 9 m SVO vecht zich naar onverwachte remise Puntenindeling mager resultaat Texel'94 TEXELSE COURANT HL Voetbal bijzaak in curieuze derby Over de lijn Mumcring Gemis aan scherpte en stootkracht Voetbalprogramma Basketballers laat naar winst IJSDAG 11 NOVEMBER 1997 vtbal is oorlog. Een cliché dat aardig van toepassing lijkt op derby ZDH-Oosterend. Eris veel en lang nagepraat over de dstrijd van zondag. De punten werden gedeeld, de menin- omet. Wij vroegen een dag na dato een aantal betrokkenen een reactie. dal zo uit de hand gelopen7 Goh, een toestand, Nee, daar weten nog niets van. Het is nu maandag gen, de wedstrijdformuleren drup je vanaf nu ongeveer binnen, jen gele kaarten7 Dat lijkt me iets :rde tuchtcommissie. Als die het (g vinden zullen ze wel mensen in horen", aldus een woordvoerder de KNVB in Alkmaar uzitter Jaap Lap van ZDH is er dag later nog emotioneel over Ki diep trieste toestand vind ik het. ontneemt je een berg lol in het itbal. Het geeft zo'n deuk. Ik aam me dood voor zo'n wedstrijd, en ik dan weer blij dat onze jon- er niet in mee gingen en geen iak namen." Lap vindt dat de eidsrechter de wedstrijd heeft ed „Ik zag er vooraf flink tegenop, terend weet dat wij met in ons komen als ze ons stevig aanpak- Deze scheids zette al in het be de toon door naar kaarten te grij- Hij liet zien dat hij de baas was. el je dat hij heel hoog heeft geflo- Wegens zijn leeftijd doet hij nu deze klasse." Dat de vele gele uten voor éen van de twee ploe- een bron van irritatie waren, be- Lap terdege. „Natuurlijk krijg je i commentaar op. Maar als die jens van ZDH zich niet laten ver ier! tot terugschoppen, dan kan hij och moeilijk aan die kant geven." Hoornder schudt zijn hoofd als hij igdenkt aan de teksten die de eidsrechter kreeg toegevoegd ap 'm dood, werd er gezegd. Toen ht ik. ik wou dat ik lekker thuis Je schaamt je toch dóód als :elaars onder elkaar?" Hij gaat de i/B vragen om de drie Texelse its in de achtste klasse maar niet jr bij elkaar in te delen. „Dit is :it promotie voor het eilandelijke pal." Simulanten was na afloop kwaad op mijn men", zegt trainer Bep Vonk van .lerend, die zelf ook tegen een ikaart opliep. „Door ons optreden ten we de wedstri|d weggegeven Jat verwijt ik onze ploeg. Kijk, ZDH lerker, dat is gewoon een feit. Dan ie mensen opstellen met een Jitige mentaliteit. Maar het is jam als het dan zo gaat." Volgens ik waren enkele gele kaarten echt terecht, maar vielen sommige J-spelers 'als dooien neer om a later weer vrolijk weg te huppe- „Dat geeft irritatie Vervolgens er een doelpunt terwijl onze nsrechter heeft gevlagd. Nóg ar irritatie. Dan wordt er wel eens gezegd." agressie af door na de strafschop Bernard Ipenburg van ZDH van ach teren te trappen Vonk heeft hem daarover aangesproken. „Sancties? Waar moet ik voldoende spelers van daan halen als ik mensen uit het team dood. Daar word je toch ook gek van?" Gemeen ZDH-trainer Hans van der Park heeft er niet van geslapen. „Het is erg dat zoiets gebeurt Het heeft niets meer met voetbal te maken. Zou het elke week zo gaan, dan zou ik snel stop pen Als je had kunnen horen wat ze in de kleedkamer na afloop allemaal zeiden en zongen. Ik had als coach mijn ogen uit m'n kop geschaamd." Volgens Van der Park is het deels „de kift" over het goede presteren van ZDH „De wraakgevoelens zijn gro ter ten aanzien van eilandgenoten. Tegen De Koog werd het immers ook moord en doodslag. Volgens mij leeft er een soort vete, willen ze ZDH ka- i| Joost Brouwer komt tussenbeide, maar kan Rozendaal legt. Vonk heeft in de rust zijn mannen op het hart gedrukt gewoon lekker te voetballen. „We keken tegen een achterstand en vijf gele kaarten aan. Dan is de wedstrijd dus eigenlijk al gespeeld. Maar dan wordt het 3-2 en kort daarna komen we gelijk Oosterend had ineens het spel in handen. Op zo'n moment zegt Den nis (Vonk-rediets. Het is bekend dat hij teveel lult in het veld en dat krijgt hij later gerust op zijn brood van de andere spelers. Het was onterecht dat hij er voor die opmerking uit moest, maar dat opstootje daarna was met nodig geweest Aan de an dere kant moeten we de zaak ook niet opkloppen." Frustratie De penalty in de 81ste minuut was volgens Vonk de druppel „ZDH heeft zelf toegegeven dat dat een cadeau tje was Ik werd op dat moment zó verschrikkelijk kwaad. Maar het is niet waar dat ik mijn spelers zou hebben toegeroepen die scheidsrechters dood te trappen Zoiets doe ik niet. Die gele kaart die ik kreeg kan mij gestolen worden. Vincent (Kaspers- red.) kwam helemaal van de andere kant aanhollen. Wat hij deed is niet goed te praten Zo loop je twee keer tegen rood op door incidenten, die niet eens uit confrontaties met de te genstander voortkomen, maar uit frustratie over de scheidsrechter." Keeper Pieter Daalder reageerde zijn niet voorkomen dat Dennis Vonk even later zijn handen rond de nek van scheidsrechter Foto Tessa van Djjient gooi7 Ik moest nu al veteranen op stellen en misschien moet ik zelf een volgende keer wel meedoen om alle schorsingen op te vangen." Het verhaal dat de scheidsrechter na afloop is bedreigd en onder begelei ding naar de boot vertrok verwijst de SVO-trainer naar het rijk der fabelen. „Het hele team zat in de kantine en toen die man wegging zongen ze 'Dag Sinterklaasje'. Dat was alles. Als hij daar al niet tegen kan. „Er zal gerust wel wat tegen de scheids zijn gezegd en dat praat ik met goed, maar het zag geel van de kaarten bi| ons en bij hen viel er geenéen." Cocksdorper Piet Graaf is voorzitter èn speler van Oosterend. Hij vindt het onterecht dat zijn team in een kwaad daglicht wordt gesteld „Ik was daar al bang voor toen we erheen reden Wat dat betreft heb ik weinig vertrouwen in het verslag dat in de krant komt. Op de kabel stond dat die scheidsrechter na afloop was afgevoerd. Wat een onzin." Graaf noemt de strafschop de lont in het kruitvat. Er was niks aan de hand en ineens gaat er één liggen. Op dat moment stonden we vóór, we konden winnen. Daarvoor al hard? Ik noem dat inzet. Natuurlijk waren er overtre dingen bij, maar je kon je been niet uitsteken of er werd gefloten. ZDH maakt hands op een doorgebroken speler en dan laat de scheids door spelen. Maar bij ons was het constant raak. Die vent floot de hele wedstrijd pot maken." Hij benadrukt dat zijn spelers zich met hebben laten provo ceren „Ik heb ze vooraf gedreigd dat ik ze er onmiddellijk uit zou halen als ze zich lieten meeslepen Dat is ge lukkig niet gebeurd." De Hoornder coach ziet geen oplos sing voor het probleem „Om de ta fel? Ik weet niet of dat iets oplost Het is zo'n opgefokte bende. Het gaat heel ver Ik krijg zulke gemene op merkingen naar mijn hoofd, die doen me echt pijn En ik hou m'n hart vast, want er komen nog twee derby's Sport is emotie Albert Hoven is -voorzitter van de Sportraad Hij volgde de hele wed strijd als verslaggever voor Radio Texel, als bewoner van Oosterend en als oud-voorzitter van de club. „Mijn mening? Ik vind het jammer. Sport is emotie en dat is ook goed. Maar het is duidelijk dat het zo niet moet." Ho ven legt de schuld bij de scheidsrech ter. „Die man heeft de hele wedstrijd uit de hand laten lopen. Ik zag na een kwartier al dat het helemaal fout zou gaan Het was nooit zover gekomen als je iemand had gehad die de wed strijd beter aanvoelde." Hoven erkent dat sommige gele kaarten voor Oosterenders terecht waren. „Ik heb overtredingen gezien die meer weg hadden van een kamikaze-aanslag Dat was duidelijk rood. En je kan het leuk vinden of niet, maar van de scheidsrechter moet je afblijven. Maar het is natuurlijk geen toeval dat één vereniging acht gele kaarten krijgt en de andere club niet één ZDH speelde daar handig op in. Ja en dan lopen de irritaties hoog op." De Sportraadvoorzitter ergerde zich hevig aan spelers en toeschouwers die de scheidsrechter probeerden te bewegen tot het trekken van een gele kaart „Dat is niet netjes. Als zo'n speler ligt te simuleren en vraagt om een kaart voor zijn opponent, dan moet-ie 'm zelf krijgen. Wat er verder werd geroepen? Óch, ik vond dat niet te ver gaan. Wat ik heb gehoord kon wel," Mild geweest Het laatste woord is aan scheidsrech ter W. Rozendaal uit Purmerend. „Ik wist dat het een derby was, dus ik ging er met bepaalde verwachtingen naartoe. Maar ik kende de teams niet, dus op zich was ik niet bevooroor deeld." Hij probeert zich voorzichtig uit te drukken „Eén vereniging viel me al snel zwaar tegen. Die mannen waren alleen maar bezig de anderen zo snel mogelijk van het veld af te schoppen en mij verbaal te provoce ren." Rozendaal zegt dat hij nog mild is geweest. „Normaal doe je alsof je de helft van de verwensingen niet hoort, nu heb ik driekwart aan me voorbij laten gaan, anders was er helemaal niets meer van spelen ge komen. Wat ze me toevoegden? Van 'niet levend het eiland afkomen' in tal van varianten tot teringlijer en een aantal mildere ziektes. Kijk, ik ben al 25 jaar scheidsrechter, maar ik heb me gisteravond voor het eerst afge vraagd of ik er nog wel plezier in heb. Voor het eerst in al die jaren ben ik fysiek aangevallen. Je krijgt uiteraard van alles naar je hoofd maar ze moe ten wel met hun handjes van me af blijven." Lol eraf Rozendaal heeft overwogen een politiezaak te maken van de aanval van Dennis Vonk, maar besloten de tuchtcommissie van de KNVB in te schakelen. „Bang7 Nee, met op dat moment Maar je vraagt je wel af waarvoor je het doet. Wat Oosterend deed heeft niets meer met voetbal te maken, maar met medespelers het ziekenhuis in trappen Waarschijnlijk heb ik nog een aanzienlijk deel over tredingen over het hoofd gezien." De gele kaart voor trainer Vonk gaf Rozendaal nadat de coach uit zijn dug out kwam om te protesteren te gen de penalty „Dat mag niet vol gens de regels. Pas later hoorde ik van omstanders wat hij me daarbij had toegevoegd, maar op dat mo ment zelf hoorde ik dat niet. Het was vreselijk, maar ik heb dat toen niet meegewogen." De beschuldiging dat hij het spel doodfloot legt Rozendaal naast zich neer „Een derby moet je strak fluiten. De voordeelregel kon deze ploeg echt niet aan, dat dorst ik niet. Dan waren er echt lui in ziekenauto's af gevoerd Hij zegt dat de stemming ook na de wedstrijd 'met aangenaam' was. „Bedreigd? Ach, wel een beetje. Er werd bier naar me gegooid, ook weer om me uit te lokken. Daar ben ik opnieuw niet op in gegaan. Stelle tje kleine kinderen." een hoogst eigenaardige wed- ijd wist zowel ZDH als SV «terend zondag maar liefst vier al het net te vinden. De hoeveel- M doelpunten in Den Hoorn viel hier in het niet bij het aantal litrale berispingen. Opvallend loeg was de totale oogst in deze ar de gasten. Zeven Ooste- nders zagen geel, twee van hen konden zich ook daarna niet be heersen en werden van het veld gezonden. Hoewel alle commotie anders doet vermoeden, zag het er aanvankelijk niet naar uit dat de wedstrijd zou ont sporen. SVO kwam duidelijk te kort tegen het technisch betere ZDH en trad de tegenstander met hard en soms meedogenloos spel tegemoet Alleen al in de eerste helft kwam dat de ploeg op vijf gele kaarten te staan Drie daarvan waren te danken aan overtredingen tegen dezelfde speler (Jan Willem Kraay). Er was protest te horen, maar desondanks werden de beslissingen van de scheidsrechter betrekkelijk beheerst geaccepteerd. Omdat de gastheren zich met uit hun tent lieten lokken, bleef het tot de pauze vrij rustig. Emoties Op weg naar de kleedkamer kreeg Rob Vonk het aan de stok met scheidsrechter W. Rozendaal. Die had volgens de grensrechter van SVO ten onrechte een vlagsignaal voor buitenspel genegeerd, waarna Bart Oosterhof voor ZDH 3-1 kon sco ren Dit geschil liep nog met een sis ser af. Na rust, toen Oosterend ook tegen de eigen verwachtingen in opkrabbelde, liepen de emoties hoog op. De ver wensingen vlogen de scheidsrechter om de oren. Toen Dennis Vonk - die in de eerste helft al een gele kaart had gehad - zich in de 70ste minuut we derom schuldig maakte aan verbaal geweld, was de scheidsrechter het zat en trok hij opnieuw geel, hetgeen dus betekende dat Vonk van het veld moest. De grote Oosterender kon dat zó slecht verkroppen, dat hij Rozen daal naar de keel greep. Tussen komst van teamgenoten bracht Vonk tot bedaren, in zoverre althans dat hij zich inderdaad ging omkleden Strafschop Tien minuten later - tien Oosterenders hadden kort daarvoor een 3-4 voor sprong genomen - besloot de scheidsrechter tot een strafschop in het voordeel van ZDH, nadat Klaas Regtop tegen het gras was gegaan. „Gretig", gaf de Hoornder spits na afloop toe. „maar ik werd aangetikt en dat betekende dat mij een kans werd ontnomen." SVO'er Vincent Kaspers reageerde dermate heftig op de beslissing dat hij het halve veld overstak om de scheidsrechter de les te lezen. Die trok eerst een geel en daarna een rood kartonnetje uit de borstzak en mocht zich vervolgens andermaal gelukkig prijzen dat enkele Oosterenders het hoofd koel hielden en tussen hem en zijn belager gingen staan. Dat deden ze later nogmaals, toen Kaspers opnieuw verhaal wilde halen. Coach Bep Vonk maakte door woord en gebaar duidelijk dat hij het niet eens was met de gang van za ken, wat hem eveneens een gele kaart opleverde Jelte van der Kooi toonde zich weinig Ik ben niet zo'n voetballiefhebber Een enkele keer verdwaal ik wel eens op een eilandelijk voetbalveld tijdens een weekenddienst. En meestal is dat zelfs wel leuk. Je komt er nog eens iemand tegen en Texelaars zi/n niet van humor ge speend, dus valt er vaak wat te la chen. Zolang de Waddenruiters niet gaan voetballen kun je mij moeilijk bevooroordeeld noemen ten aanzien van een bepaalde club Zondag was ik geheel onbe vangen getuige van de derby ZDH- Oosterend. En op gevaar af dat ik komende week onder politie begeleiding naar mi/n werk moet. ik zeg het toch. Er komt maar eén woord in me op walgelijk! Texels voetbal valt onder de noe meramateursport. Ik vind het meer vrijetijdsbesteding lekker op zondagmiddag met z'n tweeën twintigen achtereen bal aanhollen, daarna griepen bij een biertje en maandag weer aan het werk. Want waar gaat het nou helemaal om? Natuurlijk, het is geen sport voor watjes. Maar als ik spelers, opge jut door omstanders, elkaar en de scheidsrechter een afschuwelijke dood hoor toewensen denk ikdie zijn gek In 'Voetbal, verziek het niet'-en 'fairplay' campagnes wor den landelijk duizenden guldens gestoken En wat zeggen spelers op Texel„Trek z'n kop van zijn romp Voetbal is een spel met regels Eén daarvan is dat de vent met fluit de baas is. Daar moet je je als spe ler bij neerleggen. Kun je dat met, ga dan pingpongen of iets derge lijks. Ik denk dat de KNVB met het oog op de derby een kordaat man netje heeft uitgezocht Inderdaad, hij floot veel. Die denkt natuurlijk ook. je kunt beter ingrijpen vóór de Derde Wereldoorlog uitbreekt. Het Strenderen Hoomder legioen morde Maar gebrek aan techniek ontaardde regelmatig in bruut ge weld. zoals ik door mijn telelens tot in de verste uithoeken van het veld kon volgen. Je kan dan wel de underdog gaan uithangen, maar mocht die scheidsrechter in derdaad 'de pikop je hebben, dan wordt dat vast niet minder als je hem benadert met een misselijke aantijging aan het adres van zijn met eens aanwezige echtgenote. Kop dicht en spelen voor wat je waard bent. Dat is pas karakter of althans intelligenter Ik vind het verbazingwekkend dat nog liefhebbers zijn te vinden voor het zwarte pak Je op je vnje zondagmiddag op verschillende manieren dood of tenminste gru welijk verminkt horen wensen en ook nog fysiek worden aangeval len door spelers, die voor hun lol in dat veld rondhollen Die man staat daar voor de hobby van tweeëntwintig anderen, plus een legertje toeschouwers Ik kan me niet voorstellen dat hij er zelf enig plezier aan heeft beleefd Voor de wedstrijd werd een mi nuut stilte gehouden, wegens het op veel te jonge leeftijd overlijden van Tineke „Tinus" Zijm. Kort daarna wenste menig speler el kaar een zelfde lot toe En dat al lemaal voor een spelletje Walge lijki Tessa van Daalen aangedaan en scoorde vanaf de penaltystip de gelijkmaker (4-4), waarna ook keeper Pieter Daalder zijn zelfbeheersing verloor en ZDH'er Bernard Ipenburg een schop gaf Het merkwaardige opstootje kreeg geen vervolg, omdat het slachtoffer de ka ken op elkaar hield en de scheids rechter mets had gezien. Ondanks de numerieke minderheid bleven de gasten in het slot van de wedstrijd op de been, waarna ze joe lend de kleedkamer en later de kan tine opzochten Absurd Het was het absurd einde van een derby die ook de geschiedenis had kunnen ingaan als spannend en mee slepend. Want er was genoeg te ge meten voor de toeschouwers Alleen het scoreverloop was al te gek voor woorden. Met een prachtige vrije trap van Dennis Vonk die in de kruising verdween (0-1), een knappe kopbal van Jelte van der Kooi na een loep zuivere voorzet van Bart Oosterhof (1-1) en een sierlijke combinatie van Van der Kooi en Regtop die een treffer van Regtop inleidde (2-1 De comeback van SVO was miracu leus. Met de stormachtige wind in de rug werd stevige druk uitgeoefend op het doel van de onzeker keepende Chris Stolk. Dennis Vonk was al dicht bij een treffer, toen hij vanaf de middenlijn(!) op doel knalde. Vincent Kaspers en Jasper Boks waren kort daarop wel succesvol. Nadat Vonk was uitgesloten kwam Oosterend zelfs op voorsprong, toen nieuwko mer Co Cranenburg de bal direct uit een corner het doel indraaide Het waren allemaal prachtige mo menten, waarbij de inzet van SVO'er Henk Knol op eigen lat nog met eens is genoemd. Maar het deed er alle maal niet zo erg toe, want over het spel was iedereen na afloop snel uit gesproken. Texel'94 had in Noordscharwoude een en ander goed te maken na de teleurstellende nederlaag van vo rige week tegen Wieringerwaard. Voor beide ploegen, LSVV en de eilanders, zou een overwinning welkom zijn om aansluiting met koploper DTS te behouden. De subtoppers en de koplopers leden evenwel allemaal puntverlies, zo dat de stand bovenin vrijwel onge wijzigd blijft. Reeds in het begin van de eerste helft gaf Texel de toon aan, maar door te traag, kort spel leden de Texelaars vaak balverlies tegen de felspelende thuisclub De lange verre passes van de LSVV-achterwaartsen waren daarentegen niet van gevaar ont bloot. LSVV ontkwam in de negen tiende minuut aan een achterstand toen een schot van spits Erwin Ko ning op de paal belandde. De doel man van de gastheren stak in een uitstekende vorm en voorkwam regel matig doelpunten van de treuzelende Texel-spitsen. Halverwege de tweede helft kwam LSVV tegen de verhouding in op een 1 -0 voorsprong, toen spits Cor Jonk er uit een goed genomen hoekschop ongehinderd kon inkoppen. Texel'94 bleef daarna proberen de Langedij- kers onder druk te houden, maar de zo gewenste en verdiende gelijk maker kwam vooralsnog niet op het scorebord. Schoten werden naast en over geknald of belandden in handen van de keeper Het benutten van Zaterdag 15 november N. Niedorp B1-Texel'94 B1 14.00 Callantsoog B1-Oosterend B1 14 00 De Koog C1 -HCSC C2 13.30 ZDH/SVC C1-Succes C2 uitgesteld Texel'94 C1-Alcm. Victrix C1 13 30 ZAP C2-Texel'94 C2 13.00 Texel'94 C3-Sint Boys C1 13.30 Wieringerm D1-Texel'94D1 1100 JVC E1-Texel'94 E1 11.00 G-voetbal RAP 1-Texel'94 10.30 Pupillencompetitie Barcelona-Oosterend 10.00 Ajax-SVC F1 10.00 Oosterend F2 - AC Milan 10.00 De Koog F1-Real Madrid 10.00 Texel'94 E4-ZDH E1 11.00 SVC E1-Texel'94 E3 1100 De Koog E1-Texel'94 E5 11.00 Texel'94 D3-Oosterend E1 11.00 De Koog D1-Texel'94 D2 12.00 SVCD1-ZDHD1 12.00 Zondag 16 november Texel'94-VZV 14.00 ZDH-Con Zelo 14.00 Oosterend-Nieuwe Niedorp 14.00 De Koog-Sint Boys 14 00 Texel 2-Vrone 2 12.00 Vesdo 2-Texel'94 3 12.00 Texel'94 A 1-Wiron A1 12 00 Dames Texel'94-JVC 14.00 Recreanten De Koog-SV Texel 10.30 Texelse Boys-ZDH 10 30 Oosterend 2-De Cocksdorp 10.30 doelrijpe kansen was voor Texel een probleem, ondanks het betere com binatiespel De 37ste minuut bracht voor de eilanders gerechtigheid Een LSVV- verdediger legde een Texel-aanvaller neer binnen het zestienmetergebied De toegekende strafschop werd door Martin Koorn zuiver en hard ing eschoten (1-1). Waren de Texelaars in de resterende minuten van de eerste helft attenter met de geboden kansen omge sprongen dan hadden ze de wedstrijd in hun voordeel kunnen beslissen. Wellicht door gebrek aan wedstrijd ritme of trainingsachterstand miste spits Buitenweg in de 56ste minuut de kans om zijn ploeg op voorsprong te zetten Doordat Texel verzuimde te scoren, moest de defensie van de bezoekers op haar hoede blijven. De aan LSVV toegekende corners en vrije schoppen waren niet van gevaar ontbloot. Ruim een kwartier voor het einde kwam Coen Timmer in de ploeg voor Erwin Koning, doch ook hij kon wei nig afdwingen tegen de robuuste LSVV-defensie De Texelaars ver zuimden „oorlog" te maken in het strafschopgebied van de thuisclub. Slecht genomen vrije schoppen lever den voor de thuisspelende ploeg wei nig of geen gevaar op Trainer Cees de Wit haalde in de 83ste minuut de steeds hard werkende en enthousiaste Wim van Veen van de bank. Ook deze wissel had met het gewenste resultaat. Drie minuten voor afloop ontsnapte de te genstander aan een achterstand doordat de keeper een goedge plaatste bal uit de kruising tikte. Zondag speelt Texel thuis tegen VZV uit 't Veld. De basketballers van De Mareis sloegen zaterdag in het tweede gedeelte van hun wedstrijd tegen Hoppers 2 genadeloos toe. Een knappe prestatie, want terwijl de opponenten drie wisselspelers tot hun beschikking hadden, was de bank bij de Texelaars leeg. Wegens dit gebrek aan mankracht was vooraf besloten rustig op te bou wen, zodat niet direct alle energie zou worden verspeeld. Waarschijnlijk iets te gebrand op de winst werden in de eerste tien minuten echter verschil lende slechte passes gegeven. Hop pers profiteerde uitstekend en nam een ruime voorsprong. Nadat de spelers van De Mareis in een time-out wakker waren geschud, liep het plots een stuk beter Bij rust leidde Hoppers echter nog met 25-28. In de tweede helft werd gestadig aan de achterstand geknaagd. De Mareis zetten via het midden regelmatig een speler vrij voor de basket en ook de fensief zag het er degelijk uit. In de zestiende minuut kwam het vijftal voor het eerst op voorsprong en deze werd niet meer uit handen gegeven De eindstand was 43-42. Scores: A ten Wolde 15 punten; F Inpijn 6; J. de Wijk 7; C Schlepers 5, J Witte 10 v;:' rl'jl' ■-''"'-i.'-'lfov'; r*'r;i i ;.L:. de gespannen momenten door viel soms ook nog even van aardig voetbal te genieten. (Foto Tossa van Daalgn)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7