Zorgen over aantal goedkope woningen Sport F amilieberichten Bonte expositie Op Eigen Wieken TEXELSE J COURANT Noodkreet van Woningstichting Laagterecord klaverjassers l41 Actie Parkstraat I Onderzoek haven Moeizame zege voor De Koog Deceptie Tevoko in thuiswedstrijd Programma eilandcompetitie Wat ik zeggen wou... Indoor tennis weg van Texel? 75.000ste voor MJM - tkotibri. de kleinste vogelsoort ter wereld, in karakteristieke houding voor een bloem. dt blauwvleugelminla en de diadeem timalia te zien. Enkele leden hadden ook succes met de fokkerij van de roodkopamadme, terwijl bij de parkietachtigen een eigen kweek catharinaparkiet is te aanschouwen. Gast Lammers van de Speciaal Club Nederland van de vruchten- en insectenetende vogels, heeft speciale showvitrines ingericht. Daarin zitten behalve kolbries, crimsontangara's, honmgzuigers en pitta's. Zijn ge ringde kolibrie is afkomstig van speciaalkweker J. Roovers uit Teteringen, die er dit jaar vijftig fokte. Zelfs wereldwijd is dat een bijzonder heid. Siem Hemelrijk heeft naast de vogels een expositie ingericht over zijn actie tegen de inrichting van een informatiepost bij de Molen van Het Noorden. De Historische Vereniging toont verschillende oude foto's over Texel. De kleurrijke aankleding van de show is verzorgd door kwekerij Eureka. Wie een kleurentelevisie wil winnen, kan een gokje wagen in de tombola. Uitslagen keuring: Kampioen kanaries en bonds- medaille: W. Hoogendijk uit Den Burg met een kanarie/agaat met wit domi nant. Eigen kweek, 91 punten. Kampioen tropische vogels en bonds- medaille J.G. Smit uit Den Burg met een eigen kweek witte zeebravink, 90 punten. Kampioen parkieten en bondskruis: H.M. Leijen uit De Cocksdorp met een eigen kweek mutatie turquisine, 89 punten. Kampioen Open Klasse: A. Eelman uit Den Burg met een Japanse Nach tegaal, 92 punten tentoonstelling die Vogel- (reniging „Op Eigen Wieken" vrij- ggzaterdag en zondag houdt in Ouwe Ulo. belooft een bonte ver- cheidenheid te worden. Met een tnngde kolibrie, meegebracht aor gast Hans Lammers uit Waal- ijk, heeft de vereniging een lan ter slijke primeur. De ring van slechts ikele milligrammen is speciaal gmaakt door een zilversmid. De ntoontstelling van 10.00 tot 22.00 1.15 gr (vrijdag en zaterdag, zondag gn 10.00 tot 16.00 uur) is gratis «gankelijk. i.ft 3} jor de 28ste keer liet de vereniging vogels aan een keuring onderwer- m. Drie keurmeesters van de Ne- de nlandse Bond van Vogelliefhebbers oo oordeelden totaal 160 exemplaren. jde kanaries was de kwaliteit dui- iee -lijk beter dan voorgaande jaren. inder te spreken waren de keur- lurieesters over de parkietachtigen. eerdere van deze soort waren on- Idoende doorgeruid om volledig op sur te zijn. Diverse leden kregen het Ivies hun dieren beter te trainen »rde show. Eigen kweek :t grootste deel van inzendingen istaat ook dit jaar weer uit eigen leek, wat aansluit bij het streven lh de club Bijzondere soort bij de ee|sluurkanaries is de Duitse Kuif. Na en van afwezigheid zijn ook de odfactoor kanaries weer te bewon- U iren. Bij de tropische vogels zijn de De gemeente moet zich inspannen voor de bouw van méér betaalbare huurwoningen. Dat schrijft de Woningstichting in een brief aan de gemeenteraad. De oproep was onderwerp van gesprek tijdens de begrotingsbehandeling. „Het is niet zo dat de gemeente slechts toekijkt, In de Hof van Geus is ƒ330.000,- gemeentegeld ge pompt. En ook de provincie heeft met ƒ350.000,- flink in de bus geblazen. Toch rollen er hoge huren uit. Dat is zorgelijk, dat ben ik met u eens", rea geerde wethouder Schilling op vra gen van Peter Bakker (GroenLinks) en Dirk Terpstra (PvdA). Beide sprekers maakten zich evenals de Woningstichting (WST) zorgen over het aantal betaalbare huur woningen op het eiland Volgens Terpstra moet de gemeente samen met WST en de Stichting Bejaarden zorg „de schade beperken" Ook drong hij aan op het aanpakken van leegstand en het onttrekken van wo ningen aan de woningvoorraad. Terpstra suggereerde dat dit laatste zelfs via het spreekuur van Schillinq zou zijn gebeurd. Waarop hij precies doelde, kwam tijdens de vergadering met naar buiten. Het idee van Pieter de Groot (D66) om de teveel ontvangen OZB in te zetten voor goedkope huurwoningen, werd door de raad met overgenomen. WST-directeur Jan van Andel vertelt desgevraagd dat het oplossen van de woningnood niet alleen een kwestie van geld is „Wij zijn in staat om wo ningen voor acceptabele huren te realiseren. Door verkoop van huizen hebben we reserves opgebouwd Hiermee kunnen we investeren in nieuwbouw. Er zijn voldoende midde len aanwezig voor een behoorlijk aan tal woningen. De politiek mag de uit voering niet laten liggen door teveel te praten." Van Andel verwacht van het gemeen tebestuur dat bouwmogelijkheden worden gezocht. „Ik snap best dat er allerlei streekplannen en dergelijke zijn. Maar wonen is wel een eerste levensbehoefte Mensen die invloed hebben, moeten de koppen maar bij elkaar steken os Lammers uit Waalwijk bij zijn showvitrines met kolibrl s op de tentoonstelling van 'V Eigen WiekeniFMOohKcngi it was niet zo n beste avond, de sde ronde om de klaverjasbeker. werden slechts vijftig marsen ispeeld, wat een waar laagte- cord betekende. De gemiddelde Pre was met 6201 punten ook et echt hoog. De winst was voor il Derksen en Peter van Heer aarden met 7.539 punten. Zij «elden vijf marsen en wisten in it klassement van vijftien naar in te klimmen. allien en Marja Bakelaar waren wel «lerwets op dreef. Dit koppel be- ialde 7.257 punten en steeg van 23 ar 17 in het klassement. De derde aats was Gonda Kiewiet en Roel de tart met 7.176 punten en eveneens fmarsen. Dit koppel lijkt de vorm te iken te hebben, zij stijgen van 24 '18. De vierde plaats was voor auwe van der Veen en Hans West- p|( *p. zij doorbraken voor de vierde urn «kelend publiek in de Parkstraat w i een gratis bezoek aan de bio- 'k>p bij elkaar sparen Met als ama „Uw kind gratis naar de bio- »op" is Cinema Texel wóensdag- «Mag 3 december gereserveerd w de jeugd. Te zien is de film fecules" Ook sint en piet zijn van partij. Kinderen van buiten Den "3 worden opgehaald en thuisge- kht door een speciale Parkstraat Pbus •or onderzoek naar de mogeli|khe- i" van uitbreiding en verbetering «de haven in Oudeschild krijgt de «ïeente van de provincie een sub- levan ƒ51.112,50. De toezegging i conform het besluit van de stuur- '°®P „Kop en Munt". achtereenvolgende week de 7.000 grens en behaalden 7.130 punten Astrid Hennink en Gerrie Grootjen pakten de vijfde plaats in de ronde met 7.113 punten. Ook Hetty Westerink en Willem Koomen kwa men met 7.017 punten nog juist bo ven de 7.000. Het algemeen klassement is bovenin flink door elkaar geschud, vooral omdat de hoog geplaatste koppels deze week met op dreef waren Drie koppels van de top vier van vorige week wisten niet aan de 5.500 pun ten te komen. Lieuwe van der Veen/ Hans Westdorp profiteerden maxi maal van de misstappen van de con currentie en voeren (als vanouds) de lijst aan. Chris Schraag/Nico Barhorst staan nu met een kleine achterstand op de tweede plaats, voor Hetty Westerink/Willem Koomen derde. Het elftal van trainer Gerrie Plaats man ontving zondag de subtop pers Watervogels uit Den Helder. Watervogels is een tegenstander waar De Koog net altijd moeilijk mee heeft. Zo ook in de beginfase van deze wedstrijd. Na tien minuten in de wed strijd werd door De Koger defensie slordig uitverdedigd, waardoor de spits van de Heldenaren de bal op kon pikken en in een één tegen eén situatie keeper Van Elk passeerde Na deze domper hervond De koog zichzelf en begonnen zij het spel weer onder controle te krijgen. Nadat eerdere pogingen van Marlijn de Vey en Barry Betsema net geen succes kenden, schoot Rob van der Stap halverwege de eerste helft vanaf zo'n zestien meter hard en onhoud baar in. Tien minuten voor de pauze kwam De Koog op een welverdiende 2-1 voorsprong, doordat de op links doorgebroken Nico Schot vanaf de De volleyballers van Tevoko heb ben zaterdag in de eigen ver trouwde hal Ons Genoegen een pijnlijk nederlaag geleden tegen het team van Effect uit Heiloo. Na iets meer dan een uur spelen kon den de spelers de douche weer opzoeken, een ervaring rijker en een illusie armer: 0-3. Als een rode draad door dit seizoen loopt dat Tevoko na een sterk begin het spelmveau gaandeweg een set geleidelijk laat zakken Nederlagen tegen De Boemel en Madjoe waren daar al eerder het (onnodige) resul taat van. Zaterdag was het niet veel anders. Tevoko kwam heel sterk uit de startblokken. Pass en service wa ren goed verzorgd en aanvallend kon de thuisploeg de gaten in de vijande lijke defensie goed vinden Bij een 11 - 3(i) voorsprong kwam de gevreesde klad er echter weer in. Het spel werd slordiger, fouten werden sneller ge maakt en toen Effect zich hervond ontstond ineens een andere wed- dinsdag 18 november Veld A gemengd 18.30 Waayer-Euroase Kees de Waal 19.15 LenR-Kees de Waal Euroase 20.00 Euroase-Fitt LenR 20 45 EcoMare-Cavo Latuco Fitt 21.30 Rabo-Dennenoord SI. Beverdam 22 15 Tatenhove 2-SI Beverdam Rabo Veld B mannen dames 19.15 Jozefschool-Rival Videolux 20.00 Nioz-Videolux Grote Slock 20 45 Grote Slock-ABN/Amro Nioz 21.30 Zeilmakerij-Smash'68 Cinema 22.15 Wiersma-Cinema Zeilmakerij Veld C dames 18 30 Question-Leydekkers Waayer 2 19.15 Waayer 2-Timmers bak. Question 20.00 Haarstudio-Gimsel Eierl Huis 20 45 Nokanto-Eierl Huis Haarstudio 21.30 Westerlaken-SI. Dros SI de Boer 22.15 Durper Drup-SI de Boer Westerl Wedstrijdleiding: Edith en Niels 313363 Uitslagen dinsdag 11 november Super-DGM 0-3 OSG-Sportshop 3-0 Handicap'94-Tex Autocentrale 0-3 Cocky's kapsalon-Tatenhove 1 2-1 12 Balcken-Paal 28 De Krim 2-1 Fitt-Slag. Beverdam 2-1 Rabo-Kees de Waal 3-0 Ass Kant. Waayer-Euroase EcoMare-Dennenoord 2-1 Tatenhove 2-Cavo Latuco 2-1 Waayer 2-Nokanto 0-3 Klif 12-Timmers bakkerij 3-0 Haarstudio-Leydekkers 3-0 Westerlaken-Gimsel 1-2 Durper Drup-Keursl. Dros 3-0 Eierlandsche Huis-Slag. I de Boer 3-0 strijd Omdat Tevoko niet meer scoorde, kon Effect punt voor punt inlopen, om uiteindelijk de set met 12- 15 binnen te halen. De tweede set gaf hetzelfde beeld, alleen de ineenstorting van Tevoko kwam nu wat sneller Coach André van der Vliet had spelverdeler Koos Doeven gewisseld voor aanvaller Ralph van Dorp om tactische rede nen. Hoewel de laatste aanvallend goed door kwam, bracht de wissel geen verandering in het matte spel van de Texelaars. Tot 7-7 ging het nog gelijk op, waarna de gasten als nog vrij snel naar 8-15 wegliepen. Blijkbaar had de thuisploeg zich reeds met een nederlaag verzoend, want de derde set was van Texelse zijde dra matisch. Ook diegene die in moeilijke tijden het team aanvallend zouden moeten dragen, de routineurs Ben Kenter (op het midden) en Walter Oskam, konden mets extra's meer brengen, waardoor het enthousiaste Effect de partij freewheelend en met vlagen knap volleybal uit kon spelen; 5-15. Gezien het komende programma, respectievelijk tegen de nummers 1 en 2 op de ranglijst, mogen de eiland bewoners naarstig op zoek gaan naar nieuwe inspiratie en motivatie. hoek van het strafschopgebied de bal hard over het gladde veld in de ver ste hoek schoot. Na de pauze kwam Watervogels, zoals verwacht, opzetten. Gedurende de gehele tweede helft drukten ze De Koog in de verdediging, zonder echte scoringsmogelijkheden te creëren. De Koog heeft zoals altijd z'n snelle spitsen als wapen, die in de tweede helft met de harde wind in de rug steeds in de diepte werden aan gespeeld. Maar omdat ook zij niets meer aan de score wisten te veran deren, bleef de spanning er tot de laatste seconde in Nog één keer ontsnapte De Koog aan een tegen- goal' een hoge voorzet werd door een Watervogels-speler ingekopt, maar de scheids keurde het doelpunt te recht af, wegens leunen met de elle boog op de schouder van een verde diger. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Alexander Igor Geboren 13 november 1997 Wij noemen hem Alex Broertje van Jacqueline en Ben Piëta Daalder van der Vis Cor Daalder Cor Bremerstraat 33 1794 AX Oosterend-Texel Telefoon 318392 Wij rusten van 12.00 tot 15.30 uur en na 21.30 uur. Bezoek graag de eerste twee weken. Wij zijn dolgelukkig met de geboorte van onze zoon en broertje Joran 13 november 1997 Diem, Annet, Denny en Cindy Vlaming Mulderstraat 22 1794 AB Oosterend Telefoon 0222-31Ö561 Voor bezoek graag even bellen. Wie dil kleine mensje ziet Gelooft zijn eigen ogen niet En zal moeten beamen Wonderen maak je nog altijd samen Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en mijn zusje Sterre 13 november 1997 Joke, Gerard en Stefan Hooyschuur Klimpstraat 24 1795 AL De Cocksdorp Tel. 0222 316648 Dinsdag moesten wij onze allerliefste vrouw, moeder, oma en overgrootmoeder toch nog onverwachts verliezen. Een leven vol vreug devolle momenten, afgewisseld met moeilijke tijden, hebben jouw leven beheerst. Mama was tot het laatste moment intens betrokken bij alles om haar heen Ze hield zoveel van het leven en toch moest zij het loslaten. Rust nu maar zacht. Trijntje Schade-Zijlstra Tiny op de leeftijd van 68 jaar. Enkhuizen' A.J Schade Texel: Janneke - Renze Den Helder: Marijke - Hielke Drunen: Lia - Rolf Texel: Hans - Miranda Bovenkarspel. Jacqueline - Hendrik Jan t André Hoorn: Kees - Maizus Kleinkinderen en achterkleinkind 1602 PR Enkhuizen, 11 november 1997 Wulpenlaan 12 Er is gelegenheid tot condoleren vrijdag 14 november van 19.00 tot 19.30 uur in uitvaart centrum „de Jonge", Rode Paard te Enkhuizen. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden maandag 17 november om 13.30 uur in het „Witte Zeemanskerkje" te Oude schild (Texel). Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Oudeschild. Hieraan vooraf is er gelegenheid tot condole ren van 12.45 tot 13.15 uur Na afloop van de begrafenis komt de familie bijeen in dorpshuis n't Skiltje", om daar samen met elkaar nog even na te praten Lieve Oma Nooit meer een eigen gebreide trui nooit meer een vrolijke bui Vergeten doen we u niet o, dit doet ons zoveel verdriet. Alicia, Marco, Nicole Patrick Yildiz, t Fabian, Hessel, Roderick Ancelique, Geoffrey Albert Natasja, Axel Damaris, Andry, Jurandy, Dwayne VRIJDAG 14 NOVEMBER 1997 Lieve Oma Zo klein als ik ben was u toch een voorbeeld We .kuchten" en lachten samen. Later zal ik begrijpen wat voor een lieve overgrootmoeder u was. Je trots - Je poppie Nicole Lieve Oma Twee warme armen om me heen, een knuffel, een lach. het was altijd zo fijn. Mijn laatste knuffel zal voor altijd bij u zijn. Albert Met diepe droefheid hebben wij kennis genomen van het heengaan van onze geliefde zuster Anna Lap-Terpstra Haar blijmoedig getuigenis dat zij Jezus lief had en daar naar leefde is ons tot troost. Ons medeleven gaat uit naar haar man, kinderen en kleinkinderen. Zalig zijn de doden die in de Here sterven. Piet en Toos Terpstra en kinderen Australië Met verdriet in ons hart hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons trouwe lid Anna Lap-Terpstra In dankbare herinnering gedenken wij, dat zij vele jaren de voorzitster is geweest van de Hoornder Zusterkring. Zusterkring Den Hoorn en Pr Hendrikpolder 1 Cor. 13 Het heeft ons goedgedaan, die warme belangstel ling en het medeleven dat wij van veel mensen mochten ontvangen na het overlijden van onze moeder, grootmoeder en overgrootmoeder KLAASKE VAN DER KNAAP-VAN DER ZEE Hierbij willen wij ook alle mensen bedanken die haar bijstonden in de verzorging. Ook dat is een hele steun geweest Familie Van der Knaap Den Burg, november 1997 :.i Familie Van de Pol reageerde blij verrast op alle cadeau 's die de medewerkers van het Maritiem- en Juttersmuseum voor hen hadden. (Foto Tosss van Daa'en) Moet het tennis wijken voor karten' Tennisvereniging „Koogerslag" met bijna 200 leden vindt het een droeve ontwikkeling. Veel leden zijn werk zaam in de horeca en dus in de zo mer niet in staat hun sport te beoefe nen, Vele andere leden hebben seizoen-gebonden werk en zitten dus met hetzelfde probleem. Vanaf 1 oktober gaan we met z'n allen naar binnen. Niet alleen de le den van „Koogerslag", maar ook de andere vereniging maken gebruik van de indoorbanen. Gaat dit nu echt plaatsmaken voor racen op beton? Waarom kan de hal niet blijven be staan waarvoor het is gebouwd; ten nissen! De gemeente zegt daar dus met aan te kunnen doen, omdat het geen gemeentelijke sportaccom modatie is. maar door particulier ini tiatief tot stand is gekomen Veel medewerking komt er ook niet van de gemeente, bijvoorbeeld door twee of drie keer een ander evenement toe te laten zodat financieel de zaak zou kunnen blijven draaien De kermis en het circus mag ook in De Koog. Waarom dan met b.v een Marco Borsato of Lee Towers? Een groots evenement dat tot 23 00 uur duurt en waardoor de Koger „natte" horeca ook nog eens een graantje meepikt kan toch niet zo'n probleem zijn Daarvoor wordt door de gemeente de deur dicht gehouden. Er moet toch een mogelijkheid zijn het mdoortennis voor het eiland te behouden. Ik hoop dat meer tennissers bezwaar zullen maken tegen het verdwijnen van de tennishal. Marjan van Aken, De Koog. Vorig jaar werd het net niet ge haald, maar dinsdag duwden Dirco en Nelise van de Pot uit Veen endaal de 75.000ste bezoe ker het Maritiem en Jutters museum in Oudeschild binnen: hun drieënhalve maand oude dochtert/e Naomi. Het echtpaar toonde zich blij verrast.We zijn voor het eerst een weekje op Texel Het bevalt ons buitenge woon We hebben samen al veel van de wereld gezien, maar Texel is de eerste keer. Via de VVV boekte Van de Pol een huisje op het Beachpark in De Koog We kregen gelijk een folder van dit museum En omdat we ons altijd wel interesseren in de cultuur van de plek waar we zijn. houden we wel van zoiets. We zijn maandag ook al naar EcoMare geweest. Er wachtte de gelukkigen in het Oudeschilder museum een heuse VIP-behandeling, met een rondleiding door jutter Gelein Jansen. Daarnaast kregen ze een mandje Texelse producten en boekwerkjes over het eiland. ..We willen deze week ook nog een keer zwemmen in Calluna en wandelen in de Muy. Terugko men 7 Vast en zeker, na zo'n goeie behandeling

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3