Gemeente koopt schilderij De Haas MESSIAH F amilieberichten Calluna Programma üïfeilandcompetitie Veel 200-games in bedrijvenleague Zwemdiploma's Fietstocht over onverharde paden Familieberichten r|~exelaartjes TEXELSE J couRANT Klaverjaswinst koppel Bakelaar Verlies en winst voor Tevoko Franse sfeer in W'tjewel Tevoko lassale uitvoering van The Messiah 5eO!$eTn,in,HmuU mfu//Store VERVOLG PAGINA 1 jj hover het contract hebben gebo- i, wist Jook Nauta te vertellen. Als ratter van de RMT had was hij rokken bi] de onderhandelingen, 'e zijn er negen maanden mee tig geweest In die tijd kregen we un van een team gespeciali- rde juridische adviseurs. Er werd ■peeld op hoog niveau. Ze heb- het contract tot op de laatste let- uitgewrongen. Ze hebben mee reken. meegedacht en hebben Is flinke dosis Texelgevoel opge- snHet leidde er onder andere dat de RMT volledig is herstructureerd Igens Nauta heeft de HRG intus- blijk gegeven van goede bedoe len „Er vloeit gejd naar het bad de bezoekersstroom is dankzij de jj laagde entree flink toegenomen." Ondergrond iblemen bij de overname van de nn lergrond van Staatsbosbeheer •«acht burgemeester Van ar ppard met. SBB eiste in ruil aan- iki ikelijk dat het verlies aan natuur rat edig moest worden gecompen- 50 ird De gevraagde natuur- :iji wikkeling kwam volgens Van iet ppard bovenop de 235 hectare in het convenant onlangs is over- o igekomen. „Het is hoogst onver- uk ndig van één partij om de afspra- jes i met vijf anderert zo kort na de lertekening overhoop te halen." dat inzicht is SBB volgens hem liddels ook gekomen Afgespro- is nu dat pas als de 235 hectare v f is, wordt gepraat over uitbrei- rd g met tien hectare's Dit zal nog o nodige jaren vergen. Ook even- rlo !e natuurontwikkeling op de agra- Is tie enclave's in De Dennen ko- n tegen die tijd weer ter sprake isketbal gaat niet door basketbalwedstrijd Marels-ZAP zaterdag om 18.00 uur zou wor- gehouden, gaat niet door. sdag 25 november P d A mannen sig 30 Teso-Handicap '94 Graaf 15 Graaf-Sportshop Teso JO OSG-DGM Super Ij 15 Super-Tex. Auto OSG 30 Cocky's-P 28/Krim 12Balcken 15 12 Balcken-Gr Slock P 28/Krim d B mannen dames i5 Maarco-Tatenhove 1 Sportshop V Ö0 Nloz-ABN Amro Smash '68 idt 15 Gr Slock-Smash'68 ABN Amro m 30 Top Tien-Videolux Gr Stock j|jl5 Jozefschool-Cinema Videolux kjj dC dames 30 Timmer-Nokanto Leydekkers '5 Klif 12-Leydekkers Nokanto 36 90 Question-Gimsel Klif 12 J5 Durper Drup-Eierl Huis Question 30 Haarstudio-Dros Weslerlaken 5 Westerlaken-de Boer Dros mi ,let fetrijdleiding: Frans en Guus 314171 >lagen dinsdag 18 november: ayer-Euroase 3-0; L&R-Kees de ül 0-3; Euroase-Fit 1-2; Ecomare- •o Latuco 1-2. Rabobank-Dennen- 12-1; Tatenhove 2-Slageri] Bever- 2-1; Jozefschool-de Rival 3-0; z-Videolux 3-0, Grote Slock vr -ABN/ fo 3-0, Wiersma Meubelen-Cinema 'el 1-2, Question-Leydekkers 2-1; iyer 2-Timmers Bakkerij 1-2 Haar- io-Gimsel 3-0, Nokanto-Eierlandse 52-1, Westerlaken-Slageri| Dros 3-0. ■er Drup-Slager de Boer 3-0. In de bedrijvenleague (bowling) was het flink raak. Liefst vijfmaal pas seerde een deelnemer de grens van 200 punten in één game Mischa Witte van het team Op de Stenen plaats leverde deze prestatie voor het eerst in zijn carrière". Hij kon echter niet lang juichen, want vier van de vijf punten gingen naar te genstander Paal 12. Oud-bowler Rob Beumkes gooide als invaller bij Land en Zeezicht een mooie 212-game en eindigde met een serie van 775 Zijn zoon Dennis van IBS/Oele/Schoo gooide zelfs twee games van méér dan 200: 212 en 246. Zo won zijn team met 5-0 van Le Berry, ondanks een 210- game van Rinse Dijt fn dë'jeugdleague haalde Rorialcf van Benthum dankzij een 156-game een serie van 406 Het eerste team van Taxi Grootjen bleek te sterk voor het tweede en ging er met alle pun ten vandoor Uitstegen: Land en Zeezicht-Hotel Tatenhove 3-2, Hotel Noordzee-Strandpav. De Zeester 4-1, Paal 12-Op de Stenen plaats 4-1 IBS/Oele/Schoo-Le Berry 5-0; Primera Mets-Vliegveldrestaurant 4-1. Alkema Homngh-Windkracht 12 4-1. Jeugd Verseput Verz-Disco Dancing Team 3-1; Taxi Grootjen 1-Grootjen 2 4-0, Hotel De Branding-De Bloopers 0-4 In Calluna is zaterdag afgezwom men voor verschillende diplomas. A diploma: Julia Bonne. Daan Camphuyzen, Martin van Dijk, Thomas Haag. Rianne Hopman, Marmx Janssen. Brain Kikkert, Remon van der Maden Pieter Jan Plaatsman. Robin Schoo Jesse Schuyl, Stephanie de Wit, Annette Vermue Niels Witte Stefan Witte. Virginia WÖe. B diploma: Paul Bergsma, Marscha Bonne, Petra van Boven, Vera van Etten, Rik Gijsbertse Omrie Heerenveen. Willem Knippenberg. Mat hijs Legierse, Gaia Mangelrod, Mandy Roeper, Niels Rutten, Peter van Schepen, Robin Schoo, Ruda Ann Vledder Teddy beer zwemmen: Iris Agter. Mitchel Betsema, Grace Boekei Cor Drijver, Daniel Eelman, Mariska van Engeldorp, Mascha Gieles. Bryan Hoogerheide. Janey Kamminga, Femmie Kamp, Daphne de Ridder, Maroucha Stolk. Wou ter van Tatenhove, Esmée Visser, Jeroen Visser, Stefan visser, Marijn Vlaming, Job Jelle Vonk, Belinda Waaijer, Dennis Weijers, Michael van de Werve Toerclub Taxi 312000 houdt zon dag weer een veldtoertocht. Dit maal gaat het om een korte versie van de rit die eind september werd verreden. De 30 km lange route bevat echter dezelfde ele menten: duin, bos en ook een stukje strand. Het wielerblad „Fiets" wijdde in het jongste nummer een lovend artikel aan de toertocht die in september meer dan 600 deelnemers uit het hele land naar Texel trok. Ook het mountainbikepad in De Dennen, die een onderdeel van de tocht vormde, kwam er positief vanaf De venijnige klimmetjes in het bos zullen ook dit maal niet ontbreken. Of de deelne mers net als twee maanden geleden weer „op het gemak' over het strand kunnen fietsen, moet nog worden afgewacht De omstandig heden langs de waterlijn verschillen nogal eens en kunnen de tocht lood zwaar maken. Liefhebbers van spor ten in een natuurlijke omgeving ko men hoe dan ook aan hun trekken De start is om 10.00 uur op veer haven 't Horntje. deelname kost ƒ5,- Als ik naar ye kijk is mijn hemel al in zicht Uw hartelijke blijken van belangstelling tijdens het ziekteproces en bij het heengaan van onze onverge telijke DOKI hebben ons - en haar - meer dan goedgedaan Wij zijn u daarvoor oprecht erkentelijk. Uit aller naam Pieter J. W van Gelder Purmerend, november 1997 Voor uw blijken van medeleven zowel persoonlijk als schriftelijk, na het heengaan van mijn lieve man, onze vader en opa ARIE MOOR zeggen wij u hartelijk dank. T N. Moor-Bruin Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Den Burg, november 1997 Noordwester 6. Voor uw belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van mijn man, onze vader, opa en over grootvader GERRIT PIETER KOORN zeggen wij u hartelijk dank. Uw aanwezigheid tijdens de uitvaart en de condoléance zijn ons tot steun geweest. E. Koorn-Stark kinderen, klein- en achterkleinkinderen Texel, november 1997 Hoera! Annie Witte-Gomes wordt 3 december a.s. 90 jaar Dit vieren we zaterdag 29 november Receptie van 15.00 tot 17.00 uur in „De Lindeboom" Kinderen en kleinkinderen Beatrixlaan 42, 1791 GC Den Burg Cadeautip Tij Wij zijn erg blij met de geboorte van onze zoon Sjoerd Hij is geboren op 19 november 1997 om 12.45 uur Sjoerd weegt 2.790 gram Kees Koopman Will Duiven Sluyscoog 16, 1791 WT Den Burg. Voor bezoek graag even bellen, -s 0222-315340. Hoera, bij ons is het feest, want de ooievaar is geweest en weet je wat hij bracht, een zusie, wie had dat gedacht. Blij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Mandy Geboren op 18 november 1997 Stjp en Petra Keyser-Eelman Kevin Schoorwal 17. 1791 HM Den Burg Als u mij wilt zien bel ons even anders slaap ik misschien. 't Leven is feest! Onze dochter is geboren Hanna Lillie Kee We noemen haar Kee 18 november 1997 Caroline Serton Gerrit Sman Zusje van Bo Voor bezoek eerst even bellen, tel 314437. INLEVEREN: m.i.tnJag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tot cn met regels. Per regel meer: ƒ2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXELAARTJE op aanvraag. Leather-look broeken, in drie kleuren, 59,95. Rabbit Habit. Wie is er nu eigenlijk gek? Ontdek het bij „De Vrien denkring", vanavond en morgenavond in „De Waldhoorn". Kaarten ver krijgbaar bij Goënga super markt, Nauta Boek of via tel. 319323. Tweede kerstdag Diner- Buffet in partycentrum „In de bloeiende heide" op Calluna-park Reserveren: R. Boom, tel. 313791 Brommercertificaat. A.s dinsdag start de nieuwe brommertheoriecursus Opgave Rijschool Wet steen, tel. 315752. Tweede kerstdag Diner- Buffet in partycentrum „In de bloeiende heide" op Calluna-park. Reserveren. R. Boom, tel. 313791 Brommercertificaat. A.s. dinsdag start de nieuwe brommertheoriecursus. Opgave: Rijschool Wet steen, tel 315752. Skisokken Etirel 9,95, Sint- prijs 2 pr 15,00 bij Sport shop Texel. VRIJDAG 21 NOVEMBER 1997 Marja en Martien Bakelaar zetten de opgaande lijn door. In de ze vende competitieronde van klaverjasclub Den Burg behaal den zij de overwinning met 7321 punten. Daarmee stegen ze weer vier plaatsen in het algemeen klassement. Twee weken geleden stond dit koppel nog op 23 maar met twee achtereenvolgende hoge scores komen zij dicht bij de top 10. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp scoorden voor de vijfde achtereenvolgende keer meer dan 7000 punten De teller stopte nu bij 7144 punten, goed voor een tweede plaats in de ronde. Op de derde plaats behaalden Frans Bos en George Eelman 7091 pun ten, zij stijgen van 16 naar 12 in het algemeen klassement- Op de vierde plaats herstelden Wil Maas en Bertus Witte zich uitste kend van het dipje van de vorige ronde. Zij scoorden 7026 punten en staan nu in totaal vierde. Fenny en Rob Caspers legden beslag op de vijfde plaats met 6888 punten en staan nu ook vijfde in de tussen stand. De eerste periode zit er bijna op, er moeten nog vijf ronden van 16 beur ten worden gespeeld Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp zijn de grote favorieten, maar Chris Schraag en Nico Barhorst zijn nog De muzikale leiding is in handen van Christiaan Jobse (orkest) en Paul Sanders (koor). Als solisten zullen de bekende sopraan Sylvia Leent- vaar, tenor Paul Sanders, alt Els Zomerdijk en bas Hans Scholinq op treden Kaarten zijn voor ƒ17,50 verkrijg baar bij Nauta Boek en de Welzijns- stichting. Aan de kerk kost een kaartje 22,50 De volleyballers van Tevoko kon den in enkele dagen tijd het ver schil tussen winnen en verliezen aan den lijve ondervinden. Na een regelmatige 3-0 nederlaag tegen Seahawks werd de wedstrijd voor de bekercompetitie tegen The Serve gebruikt om het bescha digde blazoen enigszins te her stellen. In de uitwedstrijd tegen het sterke Helderse Seahawks gaf Tevoko twee sets goed weerstand. Hoewel de voorbereiding niet optimaal ver- Het hele weekend is café W'tjewel in Franse sfeer gehuld. Dat gaat gepaard met het open indoor kampioenschap Jeu de Boules en het typisch Franse dartspel wordt zondag gespeeld tijdens een toer nooi. Het Franse weekend heeft alles te maken met de Beaujolais Primeur ledereen met alpinopet krijgt de be roemde wijn in het café voor half geld. Voor de deelnemers aan het open indoor kampioenschap Jeu de Boules is matigheid aan te raden, willen zij kans maken op de titel. Wie met handig is met ballen kan zijn ge luk beproeven in het aloude Franse kaashappen In beide gevallen mag iedereen meedoen Nadat zaterdag een reis naar Parijs als deurprijs is verloot, is het zondag de beurt aan de Texelse Dart Orga nisatie ledereen mag meedoen aan het toernooi om de gouden Eiffeltoren Aanvang 13.00 uur, inschrijfgeld ƒ2.50 (inclusief koffie en hapjes) Het weekend wordt 's avonds sfeervol besloten met de Brigitte Bardot Look Alike wedstrijd niet kansioo^voor Gerard Huisman en Carlo Bos en Wil Maas/Bertus Witte is de achterstand waar schijnlijk al te groot. In het marsenklassement leiden Cees Vinke/Gerrit Smit met 20. voor Wil Maas/Bertus Witte en Debby Corrie van der Slikke met 19. Het gemiddelde van de avond was 6258, er werden 67 marsen gespeeld. Stand eerste periode: 1 Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp 48 131, 2 Chris Schraag/Nico Barhorst 47.324. 3 Gerard Huisman/Carlo Bos 46 342 4 Wil Maas/Bertus Witte 46 197; 5. Fenny Rob Caspers 46 138. 6. Hetty Westerink/Willem Koomen 46 054. 7 Gerda Freek Veeger 45 545; 8.Jaap Theo Witte 45 325. 9. Cees Vinke/Gemt Smit 45 234, 10 Astrid Henmnk/Gerrie Grootjen 45 225. liep, misverstanden omtrent het tijd stip van vertrek en vervoersproblemen speelden hierbij een rol. kwam Tevoko toch goed uil de startblokken De thuisploeg, die zich ten opzichte van vorig seizoen danig heeft versterkt, kwam echter na een minuut of tien goed in het spel. waarna de sterkere aanval van Seahawks de doorslag gaf 15-10. De tweede set verliep identiek Met veel inzet probeerden de eiland bewoners zich te verweren, maar ze kwamen niet verder dan 15-9. De Texelse ploeg geloofde het verder wel: 15-4. Dinsdagavond moest het team van André van der Vliet opnieuw aantre den. nu voor de (dis- tricts)bekerwedstrijd tegen The Serve in 't Zand. Opnieuw waren er problemen bij het vertrek, ditmaal te wijten aan de griltigheid van het Waddenklimaat. Ondanks dat Tevoko er niet in slaagde de frustratie van het competitieverloop volkomen van zich af te slaan, was er na afloop toch een gevoel van tevredenheid. De Texelaars toonden zich van be gin tot eind vechtlustig en bij vlagen kwam de aanval goed door Met name Marco Tundeler onder scheidde zich door vanuit de middenpositie veelvuldig te scoren The Serve, een klasse lager spelend dan Tevoko (maar wel koploper in de eerste klasse) kon alleen in de tweede set fel van zich afbijten. Concentratieverlies van de Texelaars, notabene het gevolg van een blessure van een speler van de tegenstanders, was hier de belang rijkste oorzaak. De setstanden wa ren grillig: 7-15, 15-6 en 5-15. Alleen de vierde set ging gelijk op tot 10-10. Daarna plaatsten de eiland bewoners een tempoversnelling die de thuisploeg te machtig werd 10- 15 Tevoko plaatste zich met dit re sultaat voor de volgende ronde. zaterdag 22 november '97 „Ons Genoegen" Zaaldienst Dames 3 13 30 D Tevoko 2 - v.v. Niedorp 15.00 H. Tevoko 1-Wham Wham 1 13.30 D. Tevoko 3-Smash '68 15.00 D Tevoko 1-L.O.S. '82 1 Een olieverfschilderij uit 1996 van oud-Texelaar Toon de Haas is sinds deze week eigendom van de gemeente. B en w besloten het werkstuk voor 5 000.- aan te schaffen. „Een forse prijs voor een schilderij, maar passend bij de naam die De Haas heeft gemaakt", aldus het college. Van dezelfde kunstenaar bezit de gemeente al veertig „gezichten op Oosterend" Ook een aquarel en een olieverf-portret van burgemeester C. de Koning behoren tot de gemeentelijke collectie. Om een goed totaalbeeld te krijgen van het oeuvre van de 68-jarige De Haas. die nu in Amstelveen woont, besloot het college tot de aankoop van dit recente werk Het stilleven, waarin blauwtinten de sfeer bepalen, krijgt een passend plaatsje in het raadhuis. (Foto Frans Hopman) Prachtig Sint kado-idee: de nieuwe CD van Paul de Leeuw. Natuurlijk verkrijg baar bij Nauta CD. Eerste kerstdag Diner dansant in partycentrum „In de bloeiende heide" op Calluna-park. Reserveren: R Boom, tel 313791. Luxe lingerie van Under Jeans bij Mantje Mode. Naar de wintersport? Kom langs bij ons Wij heb ben de grootste keus in mogelijkheden en in elke prijsklasse. En als u nu boekt, ook nog St. Niko- laasbonnen. Kom langs bij Reisburo Texel Holland International. T.k.: noren, z.g.a.n. mt. 42/ 43. Tel 313165. Reparatie en Verkoop van Wasautomaten en Drogers - Service Center Texel, 311 777. T.k.a wegens allergie 2 perz. tapijten, 3 wkn. gebr, pastel, oudroze en groene tinten, 2.50 x 1 70 mtr, en 2,00 x 1.50 mtr., sa men ƒ1200,-. Inl. tel. 315557 Te koop Peugeot Speed- ake, juni 1995. rood/wit, vraagprijs ƒ2450,-. Tel 317719. Honda bezitters opgelet' Denk aan uw winterser- vicebeurt, Duinker Motorservice - Oude- schild, tel 313831 Gebundelde preken van dominee Gremdaat voor ƒ15 - te koop in Het Open Boek. Tk.a.: i.pr.s gaskachel, merk Pelgrim, wit, rond. incl. afvoerpijp Tel. 313131. Nieuw op de markt!!! Leuke haarmode en siera den voor elke beurs. Skates Nijdam softwheels 37/45, Smtprijs 149,00 bij Sportshop Texel. Je hoeft geen stiekeme drinker te zijn om de glazen van Hans van der Klift mooi te vinden En nu ze nog maar de helft kosten smaakt je drankje natuurlijk nog beter. Levi's jeans, altijd alle maten op voorraad bij Mantje mode. Stretch worker-pants in donkerbruin en zwart, div maten ƒ69,95. Rabbit Habit. Satellietinstallaties - Ver koop en Reparatie - SCT, 311 777. Het mooiste kado van de Sint. het Disneyland verrassingspakket. U ont vangt het bij elke boeking van een reis naar Disneyland Parijs, voor 26 november, met aankomst in het park tot 29 maart '98. Info Reisburo Texel Hol land International. Deel nemer Sint Nikolaas aktie! Nog enkele woningen te huur aan de Hof van Geus te Den Burg. Informatie: Stichting Bejaardenzorg Texel. tel. 312850. Skihandschoenen Thinsu- late 29,95, Smtprijs 19 95 bij Sportshop Texel. De stoffenman op de markt houdt maandag 24 nov. weer couponnendag tegen de gekste prijzen. Verhuisd van Maricoweg 3a naar Golfslag 7, 1791 HC Remco, Esther en Glenn Oostra-Beijert. Weekfilms: 5 video's halen voor een hele week, slechts 25,- Nauta CD. Grote kerstbomen. Nu bestellen Tuincentrum v.d. Werve. tel. 312925 Visserijkalender 1998 te koop in Het Open Boek. Honda scooters en bromfietsen nieuw en ge bruikt alle 8 modellen op voorraad. Duinker Motor service - Oudeschild, tel 313831 Een letter van salade. Huzarensalade ƒ42.50, zalmsalade 65,- Ruud Boom Catering Service, tel 313791 Sint-idee. Schenk een kadobon van Zebra. We verstraat 45. tel. 312489. Nu nog 6 weken open. Rest. De Graanzolder open vrijdag t/m zondag. de R.K. kerk van Den Burg is op ■ndag 30 november om 15.00 uur ïi bijzondere uitvoering „The rssiah" van G F. Handel in de restbewerking van W A Mozart irdt vertolkt door het 80 personen anllende Helders kamerorkest met it or en solisten Het spektakel lr9 iidt door de Welzijnsstichting naar wel gehaald. 25 november zijn onze ouders Jaap en Christian Krijnen 25 jaar getrouwd 29 november kunt u ze feliciteren vanaf 16.30 uur tot 18.00 uur in Hotel Tatenhove, Bosrandweg 202. De Koog. Brigitta en Stije Jacob. Annette De Wittstraat 25, 1792 BN Oudeschild Cadeautip: Heel dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Tijdelijk adres Gemini Ziekenhuis kmr. 531 Mama morgen 60 Marjolein Babette We noemen haar Marjolein Zij is geboren op 18 november 1997 Eduard Hin Karen Hin-Vlaming Angelique „Willemshoeve" Schorrenweg 31 1794 HD Oosterend, telefoon 318429. Wat gaat de tijd toch snel... Gefeliciteerd van dit lekkere stel!

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3