Jurist de sigaar bij De Rijmelaar IJzersterke cast luistert stuk op Volle bak voor Hoornders Echtpaar Boersen in Vakantieburo De Wit Agenda Durper komedie moeizaam op gang TEXELSE^ C0URANT Paarden en koliek Sint huren voor het goede doel Even een pak i SNERT halen in Antroposofische arts houdt lezing TVO vergadering Dinsdag 25 november Om 20.00 uur komt in d'Ouwe Ulo de afdeling dialect van de Histo rische Vereniging bijeen In Cinema Texel draait om 19 00 uur Walt Disney's Hercules en om 21.30 uur Airforce One. De afdeling Texel van Koninklijke Horeca Nederland houdt om 20.00 uur in De Lindeboom de al gemene ledenvergadering. Woensdag 26 november In Cinema Texel draait om 14 00. 16 00 en 19 00 uur Hercules en om 21.30 uur Airforce One Jeugd van 12 t/m 14 jaar kan van 15 00 tot 17 00 uur in jongeren centrum Time Out in Den Burg surprises en gedichten maken. In manege Akenburg houden de dierenartsen Loek van Vliet en Veronne Koot om 20 00 uur een bijeenkomst over koliek bij paar den en pony's ledereen is wel kom. Donderdag 27 november De afdeling Texel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. viert het 60-jarig jubileum De bij eenkomst is om 13 30 uur in dorpshuis De Bijenkorf te Ooster end. Medewerking wordt ver leend door het ZZ Cabaret In Cinema Texel begint om 19 00 uur Hercules en om 21 30 uur My best friend's wedding Het Texels Verbond van Onder nemers (TVO) vergadert om 20 00 uur in Greenside-hotel te De Koog Vrijdag 28 november Jeugd van 14 t/m 16 jaar kan van 15 00 tot 17.00 uur in jongeren centrum Time Out in Den Burg surprises en gedichten maken De hoofdingelanden van Water schap Hollands Kroon vergade ren om 9.45 uur in het stadhuis van Den Helder aan de Drs. F Bijlweg 20 Om 20.00 uur begint in de Witte Burcht de tweede ronde voor het klaverjaskampioenschap van Texel In Cinema Texel begint om 19 00 uur Hercules en om 21.30 uur My best friend's wedding Zaterdag 29 november Om 13 00 komen in de Panda- boet in De Nederlanden bij De Koog de Rangers van het Wereldnatuurfonds bijeen On derwerp. vogels in de winter. In schouwburg De Kampanje in Den Helder wordt de operette „Die Fledermaus" opgevoerd. Voor Texelse bezoekers vaart na afloop een extra boot. tl Cinema Texel begint om 14 00, 16 00 en 19.00 uur Hercu les en om 21 30 uur My best friend's wedding. Kinderen van de groepen 3 t/m 8 kunnen deelnemen aan het „mal- ketelspel" van GVT in de gym zaal aan de Beatrixlaan, aanvang 14.30 uur teso Tot de kerstvakantie maakt Teso geen extra afvaarten Er worden geen wachttijden verwacht. De koers van een aandeel van nominaal f25.- is nog steeds f3 100,-. Hoogwater te Oudeschild Di. 25 3.40 en 16.10 u. Wo 26 4.35 en 17.30 u. Do. 27 5.47 en 6.45 u. Vr. 28 19.25 en 7.24 u. Za. 29 7 24 en 20.04 u. Zo. 30 8.26 en 20 55 u. Ma. 1 9.00 en 21.30 u. Di 2 9.25 en 22.16 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 27 november op om 08.19 uur en gaat onder om 16.33 uur 30 november nieuwe maan, 1 december doodtij DINSDAG 25 NOVEMBER 1997 TT7VT7T Cl? /n deze diender thuis onder te brengen. Een buitenkansje voor de penose hun misdadige activiteiten weer op te pak ken. Als blijkt dat er in het straatarme gezin mets te halen is. blijken de boe ven met alleen tot slechte dingen in staat Het verhaal van Bodegraven is geïn spireerd door de actualiteit Zo maakte hij van ,,De Hakkelaar" ..De Riimelaar" Zodra de Cocksdorper zelf in de rol van Piet Pegel zijn op wachting maakte, werd meteen dui delijk waarom Alsof het heerlijk avondje al was begonnen, rijmde de imposante valsemunter met de Utrechtse tongval elke zin aan elkaar vast. Tot vervelens toe, concludeerde ook de andere hoofdrolspeler Gerard Smeenk, die gestalte gaf aan mees ter- inbreker Jean Boulanger Bodegraven vormde een goed duo met broeder in het kwaad Gerhard Smeenk Het accent dat deze acteur zich had aangemeten liet zich wat moeilijk traceren, maar was wel con stant. Smeenk liet zien hoe een ac teur zich op het podium hoort te ge dragen Zelfverzekerd, geestig, sterke mimiek, goede timing en uit straling Geen gezag Gerard Monen hield zich als plichts getrouwe politie-agent goed aan z'n rol, maar veel gezag ging er van deze diender niet uit. De sterke arm had zich beter kunnen laten gelden als Monen wat meer enthousiasme in zijn spel had gelegd. De rol van huisvrouw was op het lijf geschreven van Els Ooyevaar, die erg haar best deed een onwetende echtgenote neer te zetten. Mede dankzij haar inbreng zat souffleuse Ria Tromp tenminste met de hele avond voor Piet Snot in haar hokje. Vrijpartij Acteertalent kan Wilma Laan niet worden ontzegd Ze vormde het pro totype van een op sex beluste buur vrouw, die haar nieuwsgierigheid niet kan bedwingen Ze kreeg de lachers op haar hand toen ze met politie-zoon Karei (Andréas Monen) op de bank in een amoureuze verstrengeling raakte. De Spraakverwarring maakte de vrijpartij tot de sterkste scène van het stuk Misschien is televisie wel funest voor toneel. Iedereen is zó gewend aan snelheid en afwisseling, dat een toneelstuk al snel traag en voorspelbaar is. De Vriendenkring uit Den Hoorn heeft dat opgevangen door ijzersterke spelers in te zetten. Door fantastische acteerprestaties kreeg een op zich druilerig verhaat toch nog vaart en verveelde het publiek zich geen moment. terisch bewoog Witte zich vrij over het toneel Haar schoonvader Rommets sr was de dokter van het instituut. Trek hem een witte jas aan en hij is een arts. Alleen was hij soms met goed verstaanbaar Eén van de mooiste rollen was voor Janny Schuijl. Bespottelijk uitgedost altijd makkelijk op de planken. Als de oudste stiefzoon Titus, die senator is, neemt hij de leiding bij de gesprekken met moeder. In samenspel is hij op zijn best. Dat gold eveneens voor DebbyWiertz als zuster Willie Kwam ze voorheen wel eens schuw over, nu toonde ze zich zeker in haar rol en was ze luid en duidelijk Een klein, maar komisch rolletje was weggelegd voor Marco Bakker als stiefzoon Samuel, die zijn broer en zus steunt in de |acht op het geld De humor zat m ook vooral in de uitdossing: aan vankelijk met een scherpe scheiding en een idiote bril. daarna in het ver band in een rolstoel omdat hij bij het graven naar het geld een schoor steen over zich heen heeft gehad Het hele verhaal draait om moeder Ethel P Savage Annemarie Bakker wist goed invulling te geven aan deze sleutelpositie. Ook zij was op haar sterkst in de dialogen Alleen op het Twee dagen achtereen trok De Vriendenkring een volle zaal. De hoge verwachtingen, door eerdere goede prestaties, werden ingelost. „Dwaasheid heeft haar eigen recht" is vertaald uit het Engels. Door drastisch ingrijpen van regisseuse Charlotte Lorier is de tekst hier en daar ingekort en aan gepast. Dat kwam het eindresultaat zeker ten goede. Want ondanks een voorspelbaar verloop bleef het getoonde boeien. Het „casten" van de juiste mensen voor de rollen is meestal een lastige zaak bij amateurverenigingen Vaak is er een kleine kern van vaste spe lers die met altijd passend" zijn bij een type De Vriendenkring verkeert in een'luxe-positie. Niet alleen heb ben zij spelers in de gelederen die zich makkelijk schikken naar een per sonage er staan ook genoeg reser ves te trappelen om de planken te bestijgen. Zwakke schakels zaten er dus niet tussen Het verhaal was zogezegd „een inkoppertje" Een oudere dame wordt door haar stiefkinderen in een ge sticht voor geesteszieken geplaatst Ze zijn uit op haar geld. Dat heeft ze verborgen, maar onder grote druk komt het tevoorschijn. Maar dan grij pen de bewoners van de instelling in. Een glansrol -en niet voor het eerst- was weggelegd voor Gerdy Grabowski, die als de drukke Fairy May steeds hengelde naar compli mentjes. Het dwangmatige spelen met het touwtje en andere gebaartjes waren levensecht en bijzonder ko misch. Zoon Ralph Grabowski weet wonderwel gestalte te geven aan sta tige of houterige types. Hij had als statisticus Hannibal een perfecte ti ming. Natuurlijk spelend maar veel onopvallender was Carry Welboren als Florence, die leed aan een moedercomplex. Familiefeest Toneelspelen zit sommige families in het bloed. Naast de Grabowski's wa ren de Rommetsen flink vertegen woordigd. Joop jr. speelde op mdrin- Met sterk spel hielden ze het stuk overeind, (Joop Rommets jr.). gende wijze de getergde concert- pianist Jeffrey die na een vliegtuig ongeluk geen piano meer aanraakt. Zijn verwrongen gezicht maakte een prachtige gekwelde indruk. Zijn vrouw Gitta Witte was welhaast nog briljan ter als de dellerige stiefdochter Lily Belle Savage, na haar zesde huwe lijk op jacht naar het geld van ma Uit de hoogte, overdreven en lekker hys- van links naar rechts Fairy May (Gerdy Grabowski). Hannibal (Ralph Grabowski en Jeffrey (Foto Tessa van Dealen) toneel kwam de ten hemel geslagen blik soms wat overdreven over. Bep van Duijn zetelde in het souffleurshokje. Of het zo was is de vraag, maar vanuit de zaal leek ze een rustige avond te hebben. De spe lers kwamen allemaal zeker en tekst- vast over. Bovendien waren ze alle maal zo professioneel bezig dat eventuele haperingen onmerkbaar werden opgevangen. speelde ze de zwijgzame Paddy, d.e alleen maar af en toe opdreunt waar ze een hekel aan heeft en steeds het licht uitdoet omdat ze een hekel heeft aan elektriciteit Weinig tekst mag comfortabel lijken, Schuijl was wel voortdurend op het toneel en speelde in een hoekje haar eigen stuk, met een voortreffelijke mimiek. Joop Groeskamp beweegt zich ook ders haal je alles door elkaar. Aan de telefoon moeten we straks alle in formatie zo kunnen opdreunen." Het verhuurbestand omvat nu 25 a 30 vakantieverblijven in en rond De Koog en in De Dennen. Zowel op vakantieparken als los pnvebezit Doordat Piet de Wit. die het bemiddelingswerk 23 jaar heeft ge daan, de afgelopen jaren aan het afbouwen was. staan de Boersens voor de taak om de verhuur weer nieuw leven in te blazen. „Een moei lijke start", schetsen ze. „We zullen flink aan de weg timmeren om het Dierenartsen Loek van Vliet en Veronne Koot verzorgen woensdag op initiatief van menvereniging Tus sen Wad en Duin een bijeenkomst over koliek bij paarden en pony's. Er wordt aandacht besteed aan de mo gelijke oorzaken en de behandeling ervan ledereen is welkom, de lezing begint om 20.00 uur Enige nieuwkomer in het Durper ge zelschap was Tiemen van der Worp. Met de hete aardappel in de keel gaf hij goed gestalte aan de rijke advo caat Ben van Achteren, tevens werk gever van de dochter des huizes (Anne Kemper). De arrogante jurist heeft zoveel geld dat hij met eens merkt dat de penose zijn rekening plundert om het politiegezin uit de armoede te halen. De debutant bleef goed in zijn rol. Op zoek naar contrasten deinsde de schrijver niet terug voor wat geeste lijke inbreng. Regisseur Piet Zijm deed een goede zet door Leo Saai als Vader Franciscus te laten opdraven. In zacht Limburgs zette hij een gevangenispredikant neer die het op de preekstoel met slecht zou doen. bestand uit te breiden." De eerste zet is alvast gedaan, war 'f het percentage dat bij huisjes eigenaren in rekening wordt ge bracht hebben ze verlaagd van II naar 15% (voor administratie en be heer). Zo hopen ze het vertrouws te winnen van de bestaande klante - en de interesse te wekken bij ee 5' nieuwe groep. „Andere Texels a' verhuurbedrijven zitten ook lage dan 18% Het zou niet verstand) zijn om als beginnende ondeme mers meer te berekenen. Op d Texelse markt is, zo denken wij, na voldoende ruimte. Ten eerste heb| verloop van klanten tussen de vei schillende vakantiebureaus. En Ic tweede zijn er nog kleine verhuw fj ders die al die rompslomp niet mee Jj willen. We zien dit als een enorm uitdaging, maar zijn ervan overtuig s' dat het gaat lukken." De Gereformeerde kerken van Den Burg en Ooslerend en de Bap- tistenkerk houden in de sint erklaastijd een actie voor het goede doel. Via deze kerken kun nen Texelaars de komende week Sint en Piet inhuren. Voor 25,- per half uur komen zij de pakjesavond opvrolijken. De actie is een initiatief van het jeugd werk van de kerken en haakt in op het „schoenendoos-project". Dit jaar vul len ongeveer 1V4 miljoen kinderen over heel de wereld schoenendozen voor 75.000 kinderen in nood De op brengst is bestemd voor kinderen in Liberia, Angola en Albanië Zij krijgen aan het eind van het jaar een verrassingspakket (schoenendoos) met o a. schoolspullen, knuffels er biscuits Om nog wat extra's te doen, vroege® de Texelse kerken de goedheiligma' om raad Hoewel hij het razenddrijt heeft, stelde Sint zich graag beschik baar. Inlichtingen: Hilda Bus (logeer adres „goede doelen Piet"), tel. 31 44. Giften zijn welkom op bank nummer 4699.06804 (ADVERTENTIE) Telefoon 31 48 90 Leonie en Jan Boersen zijn de nieuwe eigenaars van Vakantie buro Piet de Wit in De Koog. On langs hebben zij zowel het kantoor als het woonhuis betrokken. Sa men met medewerkster Fenny Caspers-Hopman regelen ze de verhuur en het beheer van bunga lows, appartementen en luxe vakantiehuizen. De overstap is opmerkelijk, want Leome en Fenny waren respectieve lijk 17 en 11 jaar werkzaam bij een ander Texels vakantiebureau, Kobeko „Het is geen stap uit on vrede. Als deze kans zich met had voorgedaan, hadden we daar nog gewerkt Ik had al langer het idee om ooit nog eens voor mezelf een kan toortje te runnen, maar ja, daar be gin je niet zomaar aan. Dit was pre cies wat we zochten. Toen we hoorden dat het te koop kwam, heb ben we meteen toegehapt", ver klaart Leonie Boersen-Hoo- genbosch „Fenny wilde gelukkig graag mee. Nu zijn we jong genoeg om dit bedrijf uit te bouwen. Over 20 jaar kunnen we altijd nog op Tenerife gaan lig gen." Ook voor echtgenoot Jan was het een goed moment. Als opvarende van de Noordzeekotter TX 94 wilde hij uiterlijk tot zijn vijftigste doorgaan met het zware werk op zee. Boersen zal het beheer en onderhoud van de vakantieverblijven op zich nemen. „Niet alleen maaien en schilderen, maar ook kleine verbouwingen. Als eigenaren het willen, kan ik de boel opknappen." Kwaliteitsverbetering kan een stimulans zijn voor de be zetting, zo is de achterliggende ge dachte. Ze zijn al een rondje langs „hun" ac commodaties geweest „Het vari eert van kapitale gemeubileerde wo ningen aan de Orchismient tot leuke huisjes aan de Californieweg. Voor elke portemonnee een huisje. We hebben alles goed bekeken Niet meer dan vier op een middag, an- Dr. Martin Niemeyer houdt don derdagavond in de grote zaal van de Vrije School in Den Burg een le zing over antroposofische genees kunde. In totaal komt hij deze win ter driemaal naar Texel om over dit onderwerp te spreken. Entree ƒ10,- aanvang 20.00 uur. De antroposofische geneeskunde gaat uit van de stelling dat „de mens als individu van geestelijke afkomst is en op aarde is belichaamd" Niemeyer gaat donderdag o.a. in op de vraag hoe en waaraan deze gees telijke afkomst te herkennen is. De spreker neemt dit mensbeeld als ach tergrond om de betekenis van ziekte en gezondheid beter te begrijpen. Centraal tijdens de lezing staat voeding. De mens voedt zich op dre manieren, via de zintuigen, via adem haling en met stoffelijke voeding „Floe kunnen we onze voeding a verzorgen, dat zij optimaal aan ona gezondheid ten goede komt?" Tevens biedt Niemeyer de mogelijk heid voor consultaties op zaterdag 2! november in het Maartenhuis bi] Di Koog Informatie. P Koster, tel. 322 979 Het Texels Verbond van Onderne mers vergadert donderdag vans 20.00 uur in hotel-restaurant Green side in De Koog. Na het huishoude lijke deel volgt de uitslag van de en quëte die afgelopen seizoen onder rt leden is gehouden Hans de Leen' zal een toelichting geven op de con clusies. Jan en Leonie Boersen met dochter Linda voor hun nieuwe kantoor annex woonhuis aan de Boodtlaan. ifcio Frans men De Cocksdorp beleefde zaterdag een avond van uitersten. Al thans de toeschouwers die kwamen kijken naar ..Een crimineel mooi weekend" van de toneelafdeling van SVC. De door ac teur Rob Bodegraven geschreven komedie kwam moeizaam op gang. Eenmaal uit de startblokken vlogen in het Eierlandsche Huis de vonken er vanaf, om aan het slot weer als een nacht kaarsje uit te gaan. Om publiek de hele avond te kunnen boeien moet een toneelschrijver van goede huize komen. Zeker als je het stuk met vier bedrijven flink de lengte hebt gegeven Bodegraven had zich voor de serieuze inleiding teveel tijd gegund, zeker omdat aanvankelijk de vrolijke noot ontbrak Zijn kwinksla gen, vondsten en theatrale lach- scènes in het derde bedrijf maakten dat het publiek met gemengde gevoe lens aan de verloting kon beginnen. Plaats van handeling in „Een crimi neel mooi weekend" is de huiskamer van een agent, gespeeld door Gerard Monen De rust in het gezin verdwi|nt als de minister van Justitie besluit het cellentekort wat te verlichten door twee bajesklanten (Gerhard Smeenk en Rob Bodegraven) een weekend bij Terwijl overbuurvrouw Wllma LaanAndréas Monen versiert, houdt het boevenduo Gerhard Smeenk en Rob Bodegraven een oogje in het zeil. (Fcto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 2