Plattelandsvrouwen tonen brede interesse Vonk sloeg echt over bij komst van Belinda Jieuwe prieste; F amilieberichten Afdeling Texel viert 60ste verjaardag Samuel Eddy non-stop door de blues 1 TEXELSE C0URANT 9? Te laat voor huwelijksboot Win stpunten regen in de manege 'Fexel aartjes KORT Texels Stormachtig duel G-team onbeslist Permanente expo foto's bij Nauta DINSDAG 25 NOVEMBER 1997 IIuesgitarist Samuel Eddy heeft in nieuwe manager gevonden. ymon Balme. die heeft gewerkt ■,el The Clash en Gary Moore, gaat iter onder zijn hoede nemen. Hij as één van de aanwezigen bij het itreden waarmee de ter zaterdag nestion Plaza opz'n grondvesten >ed schudden. Zo n 300 bezoe- >rs zagen Eddy en begeleiders loddy" (drums) en „Sully" (bas) •n stampend bluesoptreden ver- icgen. Zoals het Texelse publiek in hem gewend is speelde Eddy li? één stuk door. twee uur en een «artier lang. nger/gitarist Erwin Nijhoff. (Fofo March Hat/hén) in beetje blueskenner kan met ;en dicht de muziek van de exelse" Ier herkennen. Een live jest die de volumeknop graag open I, snel speelt, karakteristieke loop- hanteert en terugkerende slotak- orden Het is de muzikale combi- iiie waarmee hij zich onderscheidt 1 natuurlijk zijn energieke verschij- ïg op en vooral rond het podium, ant ook ditmaal sleepte hij z'n aadloze gitaar mee naar alle uithoe- ■nvan het muziektheater en danste Trouwen op Texel Dat dit niet illi/d goed uitpakt, ondervond Marièlle van Donselaar uit Hippolytushoef. Vrijdagmiddag slapte ze met vijf anderen in de aulo voor de bruiloft van haar mcht/e Karin van Donselaar. Zekerheidshalve waren ze vroeg jenoeg vertrokken om niets van de receptie lussen 16.30 en 18.30 uur in „De Bloeiende Heide" te missen Wegens on verwachte drukte bij de veer dienst (volgens Teso vijftien pro cent méér auto's dan vorig jaar) konden ze niet met de boot van 15.35 uur mee. Maar ook de Molengat die een uur later in Den Helder afmeerde, ging aan hun neus voorbij. Door een vergissing iras de slagboom van het ri/tje v/aarm zij stonden met openge gaan ,.Tenwi)l auto's die later dan wii arriveerden mee mochten, lie ten ze ons staan. Toen we het in de gaten hadden, voer de boot al weg J Teso betreurt de gang van zaken. I maar benadrukt dat het een inci- I dent betreft.De drukte heeft ons verrast, ook in organisatorisch opzicht", aldus Jan Bloem, die aangeeft dat de oorzaak schuilt in een fout van één medewerker. é- De onfortuinlijk bruiloftsgasten hebben hun geld van Teso lerug- 1,1 gekregen, evenals de welge- '9 meende excuses. 20 VERVOLG PAGINA 1 I las zijn moeder regelmatig voor de kinderbijbel. ,,Aan christelijke ditergrond heeft het dus niet ontbro- m" aldus Moltzer enkele omwegen belandde hij in 971 in Heerhugowaard en ging wer- in bij de ABN bank in Alkmaar als irsoneelsfunctionaris Omdat hij ch aangetrokken voelde tot het ge- of, liet hij zich vijf jaar later in de isnacht dopen in de plaatselijke er K kerk. Studie verloop van tijd raakte Moltzer leeds meer betrokken bij het vrijwil- jerswerk in de kerk Hij zong onder idere in een koor en maakte deel 'van een bijbelgroep Vervolgens «rd hij gevraagd om voor te gaan idens de viering en was hij ook kos- 1985 leidde dat tot een avond- udie theologie aan de Katholieke Zologische Universiteit te Amster- ftt De laatste twee studiejaren liep stage in de RK parochie van Drie- «s (NH), waar hij volledig mee- raaide Hij had toen al besloten om 'ester te worden. zijn afstuderen in 1991 werd hij ,J°rhet bisdom gevraagd om pasto- ial werker in Breezand te worden 611 jaar later, op 26 september 1992, ierd hij tot priester gewijd. De twee trok Na enige aarzeling gaf de zan geres zich op de voor haar herken bare wi|ze uitbundig Pas op dat moment leek het alsot de vonk pas echt was overgeslagen. Vermeldenswaardig is beslist het optreden varrJug Bros in het voor programma en dat van zanger/ gitaris Erwin Nijhoff en pianist Elco Stalknecht. Het akoestische optre den was pretentieloos, maar zeker de moeite waard en dronk hij mee met het publiek Onder hen opvallend veel Texelse muzikanten, die de Ier op een vals noot|e betrapten en in hem met de virtuositeit en uitstraling zien die aan hem wordl toegeschreven. Het mocht de vreugde over het weerzien met drukken. Zowel Eddy als het publiek gingen er stevig tegenaan. Voor het eerst toonde de bluesgitarist ook zijn andere kant. De elektrische trein kwam bij de akoestische halte tot stilstand met nummers als „Black Magic Woman" en „Angel" van Hendrix Het was met de enige ver rassing, want uit het niets haalde hij ook een mondharmonica tevoor schijn Tijdens deze sessie unplugged degradeerde zijn band tot achtergrondniveau. Reden voor de zaal luidruchtig het Texelse nieuws door te nemen. Totdat de stekker er weer luidruchtig in ging Naast de bekende bluescovers van BB King, Rory Gallagher en andere voorbeel den, schroomde de druk bezette ar tiest zaterdag ook het eigen werk met De Ier staat op het punt er met een nieuw repertoire op uit te trekken In middels reist hij alweer naar Duitsland voor een optreden Het optreden van Eddy kreeg spon taan een Texelse wending toen hij Belinda van Diesen het podium op- De tweede indoordressuurwedstrijd in manege Akenburg heeft zondag een winstpuntenregen opgeleverd. Drie juryleden toonden zich tevreden over de deelnemers, die voor aan dagvullend programma zorgden. Uit schieter was Marleen Bakker, die na een langdurige blessure van Wilda Tilda haar laatste winstpunt in de M2 behaalde waardoor ze het nu in de Z mag proberen. Datzelfde geldt voor Sanne Lampers en haar pony Marron. In de L zette Afra Stoop de beste prestatie van de dag neer Met Heavy-D haalde ze in twee proeven drie winstpunten De eerstvolgende wedstrijd is op 11 januari. Uitslagen Z1 paarden 1e proef 1 Annemarie vd Linde. Jeorieta vdl 180, 2e proef 1 Annemarie vd. Linde. Jeorieta vdl 182 Z1- pony's 1e proef 1 Gea de Ridder, Billy 169, 2e proef 1 Gea de Ridder. Billy 166 M1 en M2 paarden 1e proef 1Thirza Weel .Jamos 156,2 Marieke Bakker. Jesper 152 2e proef 1 Marleen BakkerWilda Tilda 163 2 Thirza Weel. Jamos 159 M1 en M2 pony's 1e proef 1 Lilian Malschaerl, Prins Hoo 151. 2e proef 1 Sanne Lampers, Marron 159. winstpunt voor Lilian Malschaert, Prins Hoo 156 B pony's ca- tegone D/E 1e proef: 1 Valerie Jongeneel Laska 162, 2e proef 1 Laura Kager, Galand 161. winstpunt voor Valene Jongeneel Laska 156. B ponys categorie A/B/C 1e proef 1 Mariska Witte. Doortje 165. winstpunt voor Sil Eelman, Rema 161 2e proef 1 Mariska Witte, Doorl|e 168; winstpunt voor Sil Eelman. Reina 160. Maartje Meyer Lady 157 B paarden 1e proef 1 Anja Goënga, Leopold 163; winstpunt voor Bea Dekker. Lehar 156/ Bianca v d Vel den, Falko 158/ Irene Plaatsman Garantija 160 2e proef, 1 Anja Goënga, Leopold 158 L pony s 1e proef 1 Marleen Hoogenbosch Colorado 160; 2 Rosanne Dekker. Pasena 156 2e proef 1 Immetje Duin Jojo 165; 2 Charlotte Boeyen, Dixie 161; wintstpunt voor Rosanne Dekker, Pasena 159/ Marleen Hoogenbosch Colorado 159 L paarden 1e proef 1 Bruno Reitsma, Golddream-R 168 2 Erna Kikkert Juwelier STV 166, winstpunten voor Afra Stoop. Heavy D 163/ Marloes v d Vis Kondorcat 162Tessa Blom, Hannelou 158/ Vera Blom. La Lu 158/ Sibo Plaatsman. Sir Rappe 156/ Judith Onneweer, Cobtain Roderick 158 2e p oef 1 Afra Stoop Heavy D 174: 2 Marloes van der Vis, Kondorcat 163 parochies die hij onder hoede kreeg, tellen totaal circa 5.000 gelovigen. Hel is de bedoeling dat Moltzer werk zaam blijft in de regio (Den Helder, Texel, Breezand, 't Zand en Anna Paulowna). Dat betekent dat hij af en toe van het eiland af gaat om elders uitvaartdiensten, huwelijksinzege ningen en gewone vieringen te „doen". Zo zal Moltzer met enige re gelmaat in zijn huidige woonplaats Breezand, waar nog met in zijn vaca ture is voorzien, te gast zijn. An dersom komen voorgangers van de overkant bij toerbeurt naar Texel. Deze samenwerking is nieuw „Ver der zal ik proberen de draad op Texel op te pakken Ik heb veel zin om sa men met de pastoraatgroep, die door drie dames wordt gevormd, de di verse taken te verdelen. Vroeger had je diverse geestelijken in eén gebied, tegenwoordig hebben we een vrijwilligerskerk Oecumene De nieuwe pastor is oecumenisch gezind. „Het is belangrijk om met andere kerken samen te werken Hij zal dan ook graag zitting nemen in het Texels Theologen Convent. Moltzer ziet een nog bredere taak: „De kerk is een onderdeel van de maatschap pij. Voor bepaalde zaken, zoals bij voorbeeld de opvang van asiel zoekers, mag |e je ogen niet sluiten Pastor Moltzer gaat in Den Burg wo nen Samen met zijn moeder betrekt hij de oude woning van Kolkman, de bungalow „Aggiornamento" aan de Beatrixlaan Een datum voor zijn in stallatie is nog met bekend. Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve zoon. onze broer, zwager en oom Antonius Johannes Cornelis Bakker (Ton) op de leeftijd van 48 jaar Eindelijk heeft hij rust gevonden Den Hoorn: Delft: Den Hoorn Alkmaar Amsterdam Amsterdam: Den Hoorn Den Burg: Nel Bakker-Verberne Paul en Henny Ruud Momek en Ron Terry Els en Willem Merel. JaapDorris Vera en Peter Nora, Abe Ben en Els Frank Yvonne en Piet Texel. 24 november 1997 Schoorwal 23. Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 26 november van 19.00 - 20.00 uur in uitvaart centrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg De crematieplechtigheid zal in familiekring plaatsvinden in het crematorium te Schagen Correspondentie-adres. N Bakker-Verberne. Diek 37, 1797 AA Den Hoorn Lieve mensen, De warme belangstelling tijdens de periode in het zie kenhuis en de zovele vormen van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve SI EB zijn voor ons een grote steun geweest. Het is fijn te weten dat er in deze moeilijke tijd zo veel mensen aan ons denken en met ons meeleven Marjan Wcstdorp-Franehimon en familie Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Sander Sander is geboren op 24 november 1997 en weegt 3100 gram De trotse ouders zijn. Martin en Petra Maat-Kuip Vuurbaeck 14 1791 TH Den Burg-Texel telefoon 322177 Will u beschuit met muisjes komen eien. laat ons dat dan even weten Petra en Sander slapen van 13.00 tot 15 00 en na 21.30 uur. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,00 tol cn met 1 regels. Per regel meer: 2,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEX EL AARTJE op aanvraag. Tunesië nog nooit zo goed koop! 8 dgn app. 329,-, 15 dgn. 399,- inkl. ontbijt: hotel halfp. 8 dgn v.a. 399 15 dgn v.a. 549 -. Hotel"*** va 549,- en hotel***** v.a. 699,- Info Reisburo Texel Holland International, deelnemer Sint Nicolaas Aktie. Wonend op een eiland levend in een wereld opgroeiend in vriendschap Met blijdschap en tints geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Sjoerdjiilbert De Cocksdorj), 24 november 1997 20.34 uur, 3200 gram. Bemko Klem Inge -Koorts Kikkerlstraat 55 1795,yI'B De Cocksdoip -Telefoon 0222-316787 Wij willen iedereen hartelijk bedanken die in welke vorm dan ook heeft bijgedragen aan het welslagen van ons diamanten huwelijks feest. J. v d. Kooi F. v d Kooi-Dijksen Noordwester 26 Sint-tip: skipulli's in katoen en fleece Mantje Sport. Voor al uw buitenverlich ting naar schildersbedrijf en interieurwinkel Graaf, Postweg 215. De Cocks- dorp, tel. 316243 Even heerlijk ontspannen op de beauty- en sauna avond. A s. wo op „De Krinrf verzorgd door schoonheids specialiste Marja Wijnhoff U krijgt een vitaminegezichts- masker, voetenbad rugpee- ling en huidadvies Een lichaamsmassage kunt u voor ƒ15,- bijboeken Van 19 00 - 22.00 uur voor 34,50. Reserveren: tel 317364. Bij De Witte Engel slaagt Sint naar de zin voor moe der, zus of vriendin Gezellige Sinterklaas bingo. A s donderdag in hotel De Lindeboom. Aanvang 20.00 uur Sint-idee: schaatsen, hou ten slee snowboots. Mantje Sport. Fairtrade Wereldwinkel o- kom er eens kijken! O-zo- mooi-naast de Rabo. Even heerlijk ontspannen op de beauty- en sauna avond. As. wo. op .De Knrrf, verzorgd door schoonheids specialiste Marja Wijnhoff. U krijgt een vitaminegezichts- masker, voetenbad, rugpee- ling en huidadvies. Een lichaamsmassage kunt u voor ƒ15 - bijboeken. Van 19 00 - 22.00 uur voor 34,50 Reserveren tel. 317364 Fairtrade Wereldwinkel o- kom er eens kijken' O-zo- mooi-naast de Rabo. Geschenk-idee? Verras met een bon van de VVV. Visserijkalender 1998 te koop in Het Open Boek. Donderdag a s. in hotel De Lindeboom gezellige Sin- terklaas-bingo. Aanvang 20.00 uur Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers Service CenterTexel, 311 777. Kinderen let op!!! Kleur- wedstrijd bij Duinker Elektro in Oosterend. Bij inlevering altijd prijs! Als je nu weet dat iemand melkkannetjes, suikerpot ten of oude glazen verza melt, dan is het toch met zo moeilijk Voor een cadeau tje ga je dan naar Hans van der Klift. Sint-idee: tafeltennis-arti- kelen, dart-artikelen, golf- ballen Mantje Sport. Sony-dealer 777. SCT, 311 Voetbal Adidas Qeastra 4/ 5 ƒ59,95. Sintprijs ƒ39.00 Bij SportshopTexel. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Het was captain Theo Franchimon die de score opende voor het G-feam. WSV gaf de bezoekers met een snelle tegentreffer echter lik op stuk. De tweede treffer van Texelse zijde was van Ruud Heuving. Achterin ging het echter mis, zodat de gelijkmaker snel op het scorebord stond. Daar bleef het met bij. Voor ze het goed en wel wisten, keek het G-tearm tegen een 5-2 achterstand aan Na rust stroopten ze de mouwen op. Met in de hoofdrol Franchimon, kwa men de Texelaars zelfs op een 6-5 voorsprong. De winst leek veilig ge steld, toen de vijandelijke doelman uit irritatie het veld verliet Het gejuich aan Texelse zijde verstomde toen door onachtzaamheid achterin in de slotfase de gelijkmaker viel Het G- team treedt half februari aan voor de tweede competitiehelft. Geen schuld. Het vergeten in te zetten van de KNRM tijdens de rampenoefening van 4 november (zie vorige krant) was niet de schuld van de Texelse brandweer. Brandweer commandant Jongeneel had welis waar zitting in het beleidsteam (sa men met burgemeester Van Rappard). maar de Texelse spuit gasten waren niet vertegenwoordigd in het operationele team dat leiding gaf aan de oefening. reden geen lid worden, beseffen met wat ze missen. Je wordt gestimuleerd je kwaliteiten te ontwikkelen. Vrou wen ontdekken hier vaak wat ze kun nen en krijgen daarvoor de erken ning." Gevolg van het achterhaalde beeld is dat er weinig aanwas van jongeren is. De Plattelandsvrouwen vergrijzen in rap tempo, gemiddeld zijn ze even oud als de Texelse afdeling van hun vereniging. Landelijk zijn er zo'n 70 000 leden, tien jaar geleden waren dat er 10.000 méér. Gek genoeg heb ben de afdelingen in de steden nog het minst te lijden van deze achteruit gang Op het eiland neemt het leden tal echter af De afdeling Texel telt er zo'n 130. ..Dat is jammer. Het is lo gisch dat jonge vrouwen zich met tot ons aangetrokken voelen. Die heb ben het nog te druk met een baan en kinderen. Maar daarna kunnen we in een behoefte voorzien. Je vindt hier een warm plekje." Uitwisseling Voor het geld hoeft men het niet te laten. De contributie bedraagt jaarlijks ƒ65.- Daarvoor krijgen ze op Texel iedere maand een contactbrief en worden van tijd tot tijd ook gezamen lijke avonden met verwante vereni gingen gehouden, bijvoorbeeld met het roomskatholieke Gilde. Het lande lijke bestuur benut een deel van het geld voor buitenlandse projecten. „Zodat vrouwen uit de hele wereld over en weer dingen van elkaar kun nen oppikken Op een congres in China is onlangs gesproken over de positie van vrouwen in Benin. Het zal waarschijnlijk heel langzaam gaan. maar we hopen toch iets te kunnen bijdragen in de ontwikkeling van hun bewustzijn en daarmee te werken aan hun achterstandssituatie. Inder daad. op die manier zijn we toch weer een klein beetje terug bij de ideeën waarmee het allemaal begonnen is." De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Texel, viert het 60-jarig jubileum door middel van een feestelijke bijeenkomst. Het feest wordt donderdagmiddag vanaf 13.30 uur gevierd in dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend. Medewerking wordt verleend door het ZZ Cabaret. Samuel Eddy werd In Question Plaza zaterdag even bijgestaan door zangeres Belinda van Diesen. De afdeling Texel vormt een breed georiënteerde vereniging, zo bena drukken voorzitster Trien Brand en penningmeesteres Tine Vlas. Ze mogen vooral bekend zijn van de maandelijkse avonden in de kantine van het voormalige LTS-gebouw aan de Emmalaan. net zo belangrijk zijn de zogenoemde interessegroepjes. doorgaans zo n acht tot tien leden groot „Daar wordt niet meer gebreid en voorgelezen. Er is een creatief clubje, waar onder meer kaarten wor den gemaakt. Van een professionele kwaliteit, mogen we wel zeggen Maar er zijn ook boekenclubs een reisvereniging, een club voor 75- plussers en een luisterclub, waar vrouwen naar klassieke muziek luis teren en er over praten. We gaan daarnaast naar tentoonstellingen, onlangs nog naar die over Jan Steen en Catharina de Grote Sinds twaalf jaar bestaat er een ge spreksgroep, waar weinig onderwer pen taboe zijn. Zo werd al eens ge praat over discriminatie. „Sommige vrouwen zijn heel gemotiveerd, die duiken zelfs de bibliotheek in om zich voor te bereiden Natuurlijk is de ene bijeenkomst beter dan de andere En het is niet altijd even duidelijk waar we het over zullen hebben. Soms spre ken we af dat iedereen twee kranten- bestuur van de Plattelandsvrouwen, atdeling Texel. Van links naar rechts (staand) Greetje Roeper, penningmeester Tine Vlas. artikelen uitkiest en daar iets over Gonda van Veen. voorzitter Trien Brand en secretaris Gerry Verhoeven. En hurkend: vice-voorzitler Roelie Bakker en Nelly van Zon. Het G-team heeft de eerste competitiehelft zaterdag spectacu lair afgesloten. De gelijkmaker (6- 6) van WSV uit Wormer viel in de laatste seconde. De Texelaars klommen op naar een gedeelde vierde plaats. spreekster is met perse afhankelijk van zijn of haar professionaliteit. „De lezing van een kinderrechter viel een beetje tegen, daar hadden we meer van verwacht. In eigen kring zitten ook vrouwen met gaven, die een aan trekkelijke avond kunnen verzorgen Bijvoorbeeld over een boek dat ze hebben gelezen Het ZZ Cabaret uit Zijpe. dat onze jubileumbijeenkomst opluistert, bestaat helemaal uit vrou wen van de Plattelandsvrouwen Niet oubollig Brand en Vlas vinden het dan ook spijtig dat er zo'n verkeerd beeld over de vereniging bestaat. Veelal wordt gedacht dat oubolligheid troef is. „Daardoor bestaat nogal wat schroom Maar vrouwen die om die Nauta Foto in Den Burg heeft een oude traditie in ere hersteld. Vanaf vrijdag is in de winkel aan de Park straat weer een grote collectie Texel- foto's permanent te bezichtigen. Vroeger, toen nog Foto Nauta, kwa men veel (vaste) toeristen een kijkje nemen De foto's raakten gedateerd, maar nu heeft eigenaar Ruud Laurijssens samen met enkele an dere Texelse fotografen voor verversing gezorgd De nieuwe serie is netjes ingelijst en voorzien van een verhaaltje over de plaats waar de opname is gemaakt. Verder is er een wand waar hobby fotografen van het eiland hun foto's kunnen exposeren Vanaf woensdag 3 december is het de beurt aan me vrouw N. Slaman-Witte, bekend van o.a. de folklore, met sfeervolle foto's roto Marm Harnen) van echt Tesselse" situaties. Zestig jaar geleden ontstond de organisatie vanuit het idee dat het platteland niet langer negatief mocht afsteken bij de grote stad. De leden waren vrijwel uitsluitend afkomstig uit boerenkringen. Te genwoordig is de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen er voor iedereen en is van een achterstandssituatie weinig meer te bespeuren. „Onze eigen leden doen meestal niet onder voor overkantse sprekers." zegt een positief en een negatief bericht. Daardoor ontstaan ook hele gesprekken. Het leuke is dat het hier eens een keer met over kinderen, kle ren of voeding gaat." Baggerbedrijf Ook de sprekers ti|dens de maande lijkse avonden snijden regelmatig in teressante onderwerpen aan. Recent sprak iemand over de werkzaamhe den van bagger- en sleepbedrijf Smit Internationale. ..Dat was heel ge slaagd Voor de mannen van onze leden, die deze keer ook waren uitge- nódigd. Maar de vrouwen vonden het eveneens erg boeiend."' De prestatie van de spreker of

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3