F Nieuwsflitsen Gladheidsbestrijding, ook u een zorg? College wil militair gebruik DeVliehors kunnen toetsen Resultaten begrotingsraad Verordening toelage uitwonende studerenden gemeente Texel 1997 Lozingen van huishoudelijk afvalwater op oppervlaktewater Controleer uw verlichting! Officiële I berichten Energie-zuinig wonen ■TEXELSE^ couRANT' Informatierubriek van de I gemeente Texel 28 november 1997 Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis ;4l' Ruimtelijke ordening Ouwe Sunderklaas Kapvergunning Spreekuur collegeleden ;/p! Bekendmaking belastingverordeningen VRIJDAG 28 NOVEMBER 1997 Overleg dorpscommissie Den Burg verplaatst Op verzoek van de dorpscom missie Den Burg i o. zal het over leg met het college van burge meester en wethouders met op 3 december aanstaande plaats vinden. De nieuwe datum zal nog worden bekend gemaakt. Jongerenraad Op maandag 15 december aan staande zijn de leerlingen van klas 5 VWO van de openbare scholengemeenschap De Hoge- berg te gast op het gemeente huis. Die dag wordt door hen het project "jongerenraad" uitge voerd. Tijdens deze dag maken de leerlingen door middel van rollenspellen en workshops ken nis met gemeentelijk bestuur en gemeentelijke politiek. Het avondgedeelte van de projectdag in de raadszaal van het gemeen tehuis is ook open voor belang stellenden. Dit avondgedeelte begint om 19.00 uur met een ken nismaking met enkele Texelse gemeenteraadsleden en van 19.30 tot uiterlijk 21.00 uur wordt een jongerenraadsvergadering gehouden Werkzaamheden Boodtlaan In verband met werkzaamheden is de Boodtlaan in De Koog tot en met 12 december aanstaande afgesloten. Het verkeer wordt via de Pijpersdijk en de Nieuwlander- weg omgeleid. (advertentie) Eiland I berichten ?GI Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Spi AB0 Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en adequaat kun nen afhandelen. Op dinsdag 11 november heeft de gemeenteraad de begroting voor het jaar 1998 vastgesteld. De ge meenteraad heeft bij de vaststelling de concept-begroting zoals die was voorgesteld door burgemeester en wethouders op een aantal punten aangepast De raad heeft de subsidie aan de bibliotheek extra verhoogd met 28.000 en daarnaast geld be schikbaar gesteld voor algemeen muzikale vorming in het basison derwijs 15.000) en geld beschik baar gesteld om lesmateriaal te kunnen maken over de ge schiedenis van Texel 25 000) en het verkeersonderwijs 18 000). Om dit te kunnen bekostigen heeft de raad besloten de post glad heidsbestrijding met 27.500 te verhogen in plaats van het voorstel van het college om deze post te verhogen met 40 000 Dit bete kent een besparing van 12.500. Verder heeft de raad besloten 8 000 minder beschikbaar te stel len voor het skate-park en 6.500 te gaan bezuinigen op de abon nementen op losbladige handboe- Elke winter is het eer prijs: gladde en besneeuwde wegen en voetpa den, schuivende auto's, fietsen en bromfietsen en schuifelende voet gangers die heelhuids op de plek van bestemming proberen te ko men De gemeente probeert zo veel mo gelijkheid de gladheid te bestrijden. Gezien de 300 kilometer weg die de gemeente in beheer heeft is dat een hele klus. Een klus die om 4 00 uur's ochtends begint met de con trole op gladheid door een "wach ter". Wordt gladheid geconstateerd dan worden vier strooiploegen op geroepen om de hoofdwegen en busroutes te strooien. Bij zware sneeuwval worden ook auto's met sneeuwschuivers ingezet Na half acht wordt begonnen met het strooien van de overige wegen en ken. Ook heeft de raad besloten geen geld uit te trekken voor een training van de raadsleden en het college. Dat levert een besparing op van 15 000. Door een ander tracé te kiezen voor het fietspad Limiet- weg-Oudeschild is nog eens 22.500 bespaard Om het totaal van de besparingen ook op 86 000 te brengen is tot slot besloten om de 21 500 die door het Gewest te rug wordt gegeven van de reserves van de GGD in 1998 in te zetten de fietspaden. Eerst dan wordt ook gestrooid bij bejaardenwoningen en openbare gebouwen. Jaarlijks ge bruikt de gemeente ongeveer 300 ton zout voor gladheidsbestrijding. De gladheidsbestrijding door de ge meente is ondanks de inzet van meerdere strooiploegen niet vol doende om alle voetpaden veilig begaanbaar te maken. Daarvoor is ook uw medewerking noodzakelijk. Het sneeuwvrij maken van de stoep voor uw huis en het strooien van een beetje zout is een kleine moeite en het betekent in het bijzonder veel voor ouderen en personen die slecht ter been zijn. Voor vragen over gladheidsbestrij ding kunt u terecht bij de buiten dienst gemeentewerken. In de winterperiode is de buitendienst be reikbaar tussen 8 00 uur en 16.30 uur via tel. 312510. Buiten werktijd is er een storingsdienst voor echte noodgevallen. De storingsdienst is bereikbaar onder reeds genoemde nummer Burgemeester en wethouders van Texel gaan alle vergunningen, voor schriften en afspraken die het mili taire gebruik van DeVliehors rege len kritisch bezien Dit wordt ge daan om te kunnen bepalen of het huidige gebruik van DeVliehors wel voldoet aan de bestaande regels Dit besluit is de reactie van het col lege op de laatste brief van de staatssecretaris van defensie, de heer Gmelich Meijling, over het ge bruik van De Vliehors. Het college had in verband met het toene mende aantal klachten over ern stige geluidsoverlast door militaire oefeningen voorstellen gedaan waardoor deze overlast zou kunnen worden beperkt. Het college had voorgesteld de oefenperiode, die nu loopt van 1 september tot 15 april, met ander halve maand in te korten en te la ten lopen tot 1 maart. Daarnaast vroeg het college om de dinsdag avondoefeningen (tot 23.00 uur) af te schaffen of te beperken. Verder had het college gevraagd om vast te leggen dat bij voor Texel ongun stige weersomstandigheden geen oefeningen mogen worden gehou den om overlast te voorkomen De staatssecretaris heeft het col lege echter laten weten dat om "operationele en opleidingstech- nische redenen" het gebruik van De Vliehors als militair oefenterrein niet aan nieuwe beperkende regels zal worden gebonden. De staatssecretaris heeft wel laten weten de toezegging te onder steunen van de commandant van het Cavalerie Schietkamp om zich in te zetten om bij de planning en uitvoering van schietactiviteiten re kening te houden met eventuele geluidsoverlast voor de eiland bewoners en gasten en deze wa dd mogelijk te beperken of te voork ndi men. Dit betekent dat voor-1 chi najaarsvakanties zo mogd nc schietvrij gehouden zullen wordj ge. De staatssecretaris bericht ooka !nr hij de Bevelhebber der Lud strijdkrachten opgedragen heeftc voortaan alle vliegtuigen daadwi jg, kelijk een nautische mijl afstand) de Texelse kustlijn moeten houdi ,|d zodat het aantal overtredingen) 0 wordt teruggebracht. Sinds 1 maart 1997 is het Lozin- genbesluitWvo huishoudelijk afval water van kracht. In de besluit zijn maatregelen beschreven waaraan lozingen van huishoudelijk afvalwa ter direct op het oppervlaktewater dienen te voldoen Voor bestaande lozingen die om vangrijker zijn dan 10 vervuilings eenheden en voor alle lozingen die na 1 maart 1997 zijn begonnen, geldt een vergunningsplicht. Voor lozingen die voor 1 maart 1997 zijn begonnen en die kleiner zijn dan 10 vervuilingseenheden geldt een meldingsplicht De gebruiker van de betreffende woon- of bedrijfsruimte dient de melding te doen voor 1 maart 1998 middels een formulier dat kosteloos kan worden aange vraagd bij: Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen, afdeling vergunningverlening, Postbus 15, 1135 ZH Edam Voor meer infor matie over het lozingenbesluit kunt u contact opnemen met de afdeling vergunningverlening van Uit waterende Sluizen, telefoon 0299- 39 13 91 De "Verordening toelage uitwonen de studerenden gemeente Texel 1997" is vanaf heden in werking getreden en heeft terugwerkende kracht tot 1 augustus 1996. De verordening ligt ter inzage op het gemeentehuis. Ouders of verzorgers, dan wel uit wonende studerenden kunnen aan spraak maken op een aanvullende gemeentelijke toelage uit hoofde van de verordening van maximaal 3 000,= per uitwonende stude rende per studiejaar, ter compen satie van de extra kosten van uit wonende studerenden Dit indien aan de volgende voorwaarden wordt voldaan: -de studerende tot en met 17 jaar volgt voortgezet onderwijs aan de vaste wal, dan wel de studerende met een leeftijd van 18 tot 27 jaar volgt voortgezet onderwijs aan de vaste wal. en is als gevolg hiervan uitwonend; -de ouder(s) van de uitwonende studerende woont (wonen) op Tex el; -het belastbaar inkomen (toetsings inkomen) van de ouder(s) is lager of gelijk aan het maximale toet singsinkomen dat nog recht geeft op een tegemoetkoming in het les- of cursusgeld (directie studie kosten) uit hoofde van de WTS (voor het studiejaar 1996/1997 res pectievelijk het studiejaar 1997/1- 998 bedraagt dit maximale toetsingsinkomen 50.274,- respectievelijk 50 631,-, een stu diejaar loopt van 1 augustus tot en met 31 juli van het daaropvolgende jaar). Een toelage dient te worden aangevraagd door: -De wettelijke vertegenwoordiger van de uitwonende studerende tot en met 17 jaar Dit is een ouder van De komende tijd gaat de politie de verlichting van fietsers, bromfietsers en ruiters extra controleren. Nadat in eerste instantie waarschuwingen zijn uitgedeeld, worden nu ook bekeuringen uitgedeeld. Een deugdelijke verlichting is zeker in deze tijd van het jaar van groot belang voor de veilig heid van alle verkeersdeelne-mers. -I— Verleende bouwvergunningen R Roessen voor hel uitbreiden/veranderen v.e zomerhuis a/d Zanddijk 298 te De Cocksdorp (verzonden 20-11- 97) Middenweg Vastgoed bv voor het bouwen ve garage/bergmg/kelder a/d Oosterenderweg 34/34a te Oosterend (verzonden 20-11-'97) H Flens voor het plaatsen v.e berging/garage a/d Postweg 63 te De Cocksdorp (verzonden 20-11*'97); Gemeente Texel voor het ti|deli|k plaatsen v.e container t.b.v onderwijsdoeleinden a/d Beatrixlaan 22 te Den Burg (verzonden 20-11-'97). M de Geest voor het plaatsen ve garage en serre a/d Waalder- straat 76 te Den Burg (verzonden 20-11 -'97). Aannemersbedrijf Fa van Heerwaarden voor het ged vernieuwen/veranderen v.e opslagloods a/d Bernhardlaan 170a te Den Burg (verzonden 20-11-'97), Gemeente Texel voor het veranderen/vergroten v.e school a/d Beatrixlaan 22 te Den Burg (verzonden 20-11-'97); Rab Onroerend Goed bv voor het veranderen/vergroten van kantoren/showroom/magazijn a/d Heemskerckstraat 50 te Oudeschild (verzonden 20-11-'97) H Schafferzick voor het vergroten v e recreatiewoning a/d Koningsweg 64 te Oosterend (ver zonden 20-11 -'97). W Bakelaar voor het plaatsen v.e. kantoor en garage a/d Kamperfoeheweg 103 te De Koog (verzonden 20-11-'97) M Mast voor het plaatsen v.e garage/bergmg/hobby- ruimte a/d Piipersdijk 6 te De Koog (verzonden 20-11-'97); Nauta Beheer voor het bouwen van twee woningen en winkel/magazijnruimte a/d Weverstraat 84 t/m 88 te Den Burg (verzonden 26-11-'97), J Hoekstra J Dros voor het bouwen v e woning met praktijkruimte a/d Molen straat 87 te Den Burg (verzonden 27-11 -'97) Verleende sloopvergunningen Rab Onroerend Goed bv voor hot slopen v.e gedeelte van een bedrijfsgebouw a/d Heemskerckstraat 50 te Oudeschild (verzonden 19-11 -'97), JN Koorn voor het slopen ve schuur a/d Bosrandweg 520 te De Koog (verzonden 25-11-'97), H A van Katwijk voor het slopen ve schuur a/d De Ruyterstraat 90 te Oudeschild (verzonden 25-11 -'97) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin nen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaar schrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst met de werking van het be sluit waartegen het is gericht Wij wijzen u er op dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2 12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is ingediend door: Breidenbach beleggings bv voor het veranderen ve appartementencomplex a/d Diek 27 te Den Hoorn (ontvangen 17-11-'97). C Boeijen voor het veranderen v e garage a/d Wilhelmma- laan 85 te Den Burg (ontvangen 18-11-'97). P Daalder voor het verbouwen ve woonhuis a/d Langeveldstraat 23 te De Cocksdorp (ontvangen 18-11- 97). Mij tot Expl van de hotels Opdum voro het veranderen/vergroten v.e hotel a/d Ruijslaan 22 te De Koog (ontvangen 19-11-'97), Langeveld de Rooy voor verbouwen v.e verdieping tot woonruimte a/d Parkstraat 10 te Den Burg (ontvangen 20-11-'97); CHS de Waal voor het verbouwen v.e zolder/bergruimte tot woonruimte a/d Bmnenburg 12 te Den Burg (ontvangen 20-11-'97); H C Hennmk voor het plaatsen ve bedrijfspand a/d Laagwaalderweg 16a te Oudeschild (ontvangen 20-11- 97), PJ. Zijm voor het plaatsen ve serre a/d Hoefslag 8 te Den Burg (ontvangen 21-11-'97). v.o.f. De Worsteltent voor het ged. vergroten ve keuken a/d Smitsweg 6 te Den Burg (ontvangen 21- 11-'97). J. Boerhorst voor het plaatsen ve machineberging a/d Hoornderweg 18 te Den Burg (ontvangen 24-11-'97). K P Velzen voor het vergroten ve zomerhuis a/d Grensweg 210 te Den Burg (ontvangen 24-11 -'97); J W E Sluiter voor het verbouwen v.e zomerhuis a/d Rogges- lootweg 65 te De Cocksdorp (ontvangen 25-11 -'97). Gemeente Texel voor het geheel vernieu wen v.e uitkijktoren op de hoek Rozendijk/Wèsterslag te Den Hoorn (ontvangen 25-11 '97); J C van Beek voor het veranderen ve woonhuis a/h Wintergroen 5 te De Koog (ontvangen 25-11-'97). J.M Veeger voor het veranderen ve woonhuis a/h Wintergroen 4 te De Koog (ontvangen 25-11-'97) Ontvangen meldingen bouwvoornemen J.J Schuiringa voor het plaatsen v.e. aanbouw a/d Ruijslaan 7 te De Koog (ontvangen 13-11- '97) E N W Kop van Noord-Holland voor het plaatsen ve transformatorstation a/d Schorren- weg (nabij nr 11) te Oosterend (ontvangen 18-11-'97) Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouwver gunningen worden gepubliceerd. Voornemen tot medewerking De burgemeester van Texel maakt ingevolge artikel 12 van de Monumenten wet 1988 bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn me dewerking te verlenen aan een vergunning voor het restaureren van een stolp van de heer K. Tjepkema, Oosterenderweg 11 te 1793 EK De Waal. De tekeningen liggen vanaf 1 december 1997 gedurende veertien dagen ter inzage op het gemeentehuis, sector ruimte en wonen (kamer 0.12). Een ieder kan binnen deze termijn zijn of haar zienswijzen schriftelijk naar voren brengen bij burgemeester en wethouders. a. het besluit tot wijziging van de Verordening onroerende-zaakbelastingen 1997, b het besluit tot wijziging van de Verordening baatbelasting ill, c de Verordening brandweerrechten 1998; d. de Verordening forensenbelasting 1998; e de Verordening hondenbelasting 1998, f de Legesverordening 1998; g. de Verordening lijkbezorgingsrechten 1998, h. de Verordening marktgeld 1998; i de Verordening onroerende-zaakbelastingen 1998; j. de Verordening parkeerbelastingen 1998; k. de Verordening precariobelasting 1998; I de Verordening reinigingsrechten 1998; m. de Verordening rioolrechten 1998, n. de Verordening toeristenbelasting 1998, o de Verordening watertoeristenbelasting 1998 Deze besluiten en verordeningen treden in werking op de achtste dag na die van de bekendmaking. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opneming van de besluiten en de verordeningen in de verzameling beslui ten/verordeningen op 28 november 1997 onder respectievelijk de num mers 16, 17 18. 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25. 26. 27, 28, 29, en 30. De besluiten en verordeningen liggen ter inzage op het gemeentehuis, afde ling belastingen, kamer 0.13. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift verkrijgen van genoemde besluiten en verordeningen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn kapvergunning ingevolge artikel 5 van de Kapverordenmg Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, te verle nen aan de heer F J. de Visser, Redoute 12 te Den Hoorn voor het kappen van een iep wegens overlast. Er wordt een herplantplicht opgelegd De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van het hoofd van de afdeling groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belang hebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen deze belanghebben den hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdeling grondzaken, kamer 2.02 (bovenste verdieping) Nadere informatie: telefoonnummer 362121, toe stel 276. In het verleden is gebleken dat de viering van het ouwe sunderklaasfeest op 13 december wordt voortgezet. Dit leidde tot geluidsoverlast en onaccep tabel gedrag op de openbare weg De burgemeester maakt bekend dat hij op grond van de Algemeen Plaatselijke Verordening heeft besloten het sluitingsuur voor horecabedrijven op 13 december aanstaande als volgt vast te stellen. Horecabedrijven met uitsluitend of overwegend een café of barfunctie die nen van 6.00 tot 15.00 uur voor het publiek gesloten te zijn Teven is het niet toegestaan om op 13 december voor 18.00 uur muziek ten gehore te brengen. Voort wordt u erop gewezen dat in verband met de feestverlichting in Den Burg de wagens met hoger mogen zijn dan 4 meter. In verband met de route dienen wagens met langer te zijn dan 8 meter en niet breder dan 2,5 meter Burgemeester en wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Texel op 11 november 1997 heeft vastgesteld Op maandag 1 december aanstaande houden de wethouders Schilling en Poster geen spreekuur Deze spreekuren zullen nu worden gehouden op woensdag 3 december van 10.00 tot 11.00 uur. de uitwonende studerende. De w telijke vertegenwoordiger is degene die een tegemoetkoming de studiekosten uit hoofde van WTS bij de IB-Groep aan dient vragen, indien de uitwonende s derende nog geen 18 jaar is. -De uitwonende studerende van tot 27 jaar De toelagen worden in prmoj voor een studiejaar toegekend.To lagen kunnen ook voor een g deelte van een studiejaar word< toegekend indien de uitwonen studerende in de loop van studiejaar 27 jaar wordt of wanne t als gevolg van een wijziging in woon- en/of schoolsituatie van si derende, dan wel een wijziging de woonsituatie van de ouden recht gaat bestaan op een toela uit hoofde van de verordening. ine at( orr iet inl itk etl i Aanvragen studiejaar 1996/19 en studiejaar 1997/1998. Om aanspraak te kunnen makenLj een toelage uit hoofde van de w ee ordening met betrekking tot de s' diejaren 1996/1997 en 1997/19 dienen de aanvragen voor 1 ma 1998 via een standaard aanvraa formulier, inclusief de vereiste lagen, bij de gemeente ingedie: te worden. De aanvraag dient vergezeld gaan van. -kopie bewijs dat de studererl(e uitwonend is (b.v. beschikki kinderbijslag, huurcontract of b schikking WTS hoofdstuk III (16 m 26 jarige uitwonende studere den); -kopie bewijs dat de studerende ingeschreven aan de onderwijsi stelling (b.v. onderwijskaart); -kopie bewijs van de beschikk! van de IB-Groep uit hoofde vam WTS, dan wel een kopie bewijsvs het belastbaar inkomen van ouders over het jaar 1994 (b beschikking van de belastiri dienst). Het aanvraagformulier is bij det lie van het gemeentehuis verkrij baar. Voor nadere informatie kunt u co tact opnemen met de afdeling Ed catie (tel 362155 of 362154) In 1997 is een wedstrijd uitgeschi g vendoorEnergieNed.Novem.Se en de energiebedrijven GGR-G en NUON werd in 1997 een we strijd uitgeschreven om mei/e mogelijkheden voor energiebesp 3C ring in de woningbouw te ontwi kelen. Uit de 45 inzendingen isb ontwerp van architectenburet Kristinsson met een energie pre tatie norm van 0,58 als winna gekozen. De EPN is een maat voor energy efficiëntie voor nieuwbouw-wor gen en utiliteitsbouw. Bij alle wof1 gen en zomerhuizen en vrijwel overige gebouwen welke met worden opgericht dient een EP' berekening bij de bouwaanvraag' worden gevoegd. Op grond vanN Bouwbesluit mag op dit moment] EPN ten hoogste 1,4 bedragen 1 januari 1998 wordt de EPNrë der verlaagd naar 1,2 en op 1 nuari 2000 wordt de EPN 1,0. Over de ontwerpen van de com(* titie is een brochure samengeste* "Energie, optimaal woonprof Oogst competitie 1997". De bf- chure kan worden opgevraagd Quint Partners, telefoon. 055- 86 640. Vragen over de EPN kif u stellen aan de medewerkers de gemeentelijke afdeling bot» zaken, telefoon 36 21 85 jt

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 10