PEPERNOOD F amilieberichten TEXELSE J COURANT SB Bakkers Ijzerhandel leet voortaan Govers ei Oudeschild niet blij met jutters li Mishandeling Uitslagen Tevoko Basketbalprogramma Voorwaardelijke boete ambtenaar Bedrijvig heid Van der Vis maakt het met Fixet TVO gaat leden meer informeren Wat ik zeggen wou... Veilig Texel gevoel Wat ik zeggen wou... Jeugdcaravans Wie vond Engels briefje in fles? Help de Sint 'n handje, giro 404040 4 ncLeifiufö VRIJDAG 28 NOVEMBER 1997 )i naam verandert, maar het vertrouwde personeel blijft. V.l.n.r. Jos Wessels, Kees Sarsma, Bart Brinkman en Ruud Dros in de nieuwe showhoek met sierbeslag (Folo Frans Hopman) aan de rand van het dorp met goede parkeergelegenheid Bedrijven zijn hierdoor weinig tijd kwijt als ze onder delen of apparatuur nodig hebben Een andere reden is dat de term „ijzerhandel" achterhaald is. Brink man. „Voor het publiek is dat verwar rend. Het is niet duidelijk wat je bij ons wel of niet kunt kopen Nog altijd krij gen we mensen aan de balie die bij voorbeeld onderdelen voor een gas fornuis willen Verder denkt men dat wij een bouwmarkt zijn, maar wij voe ren geen hobby-merken. Ons assor timent is gericht op professionele af nemers." De toevoeging „groothandel" moet dat duidelijk maken. Evenals de nieuwe tekst op de gevel bouw- beslag, bevestigingsmiddelen, ijzer waren, gereedschap en hang- sluit werk. De bedrijfsnaam Govers bestaat al sinds 1865 Jaren geleden nam Piet Brinkman de ijzerhandel over en breidde deze uit Inmiddels is Govers gevestigd op het industrieterrein in Den Helder en heeft klanten in de hele kop van Noordholland. De onthulling van nieuwe naam en logo gebeurt vanmiddag waar schijnlijk door Gerard Bakker, de va der van Bob. In plaats van attenties heeft Govers gevraagd een gift over te maken aan de Stichting Dorps herstel Verder heeft men een openingsstunt in petto' klanten kun nen door het gooien van pijltjes op een dartbord flinke korting krijgen op gekochte artikelen. akkers Ijzerhandel heet vanaf nu overs, groothandel voor bouw en dustrie. Vanmiddag wordt de ieuwe naam van het bedrijf aan de pinbaan in Den Burg feestelijk nthuld. Govers is eigendom van [familie Brinkman uit Den Helder, e de Texelse vestiging per 1 laart vorig jaar overnam van Bob akker. St bedrijf is de afgelopen maanden 'astisch onder handen genomen, e zaak is nu veel ruimer en over- chtelijker. Klanten worden voortaan stolpen bij één centrale balie, [talingen en facturen worden ter ekke verwerkt in de computer, die verbinding staat met het Helderse Botdkantoor. Ook is het assortiment nk uitgebreid. Veel energie is gesto- in in een afdeling voor sierbeslag, lar meer dan 150 deurkrukken in ie soorten en maten worden ge- ond. ilgens Bart Brinkman waren de inpassingen nodig omdat de klan- nkring is veranderd sinds de verhui- ng van het Achterom naar de Spin- lan. De omzet van particulieren is genomen, die van aannemers is stegen „We zijn het winkelende ibliek kwijt, maar bouwvakkers we- n ons veel makkelijker te vinden", Jus Brinkman „Het bedrijf zit nu i Natuurlijk hebben jullie recht op leigen spullen. De manier ill aarop jullie dit hebben gedaan, [tuigt niet van enig verstand, oo laar wie weet? Misschien vinden li illie dat ook nog wel eens langs w at strand van jullie. Nee, dat van a as is niet te leen." Aldus de ld udeschilder dorpscommissie ver de manier waarop de jutters" hun spullen uit het p laritiem en Jutters Museum heb- en verwijderd. si bestuur van de dorpscommissie li ihrijft dit in de nieuwste editie van :a si dorpsblad „Tusse óósten west", m Mede op verzoek van het MJM heeft het bestuur met in de Texelse media gereageerd op de juttersactie Men voelde er weinig voor om de publici teit te zoeken en de boel verder op te kloppen Via de dorpskrant laat het bestuur nu aan de Oudeschilders weten dat men zich aan de gang van zaken zeer heeft gestoord. Cynisch wordt de handelwijze van de jutters aan de kaak gesteld „Na tuurlijk mogen ze dingen meenemen die ze zelf hebben gejut. Dat daarbij per-ongeluk-opzettelijk eigendom men van het museum meegaan is toch niet zo'n groot probleem?" Het bestuur wijst erop dat de rechter het laatste woord heeft „Die doet geen domme/kromme dingen Arme jutters, als dat maar goed afloopt." VERVOLG PAGINA 1 omgaan met zulke excessen. Taxibedrijven Ed Stiekema haalde uit naar de Texelse taxibedrijven. „Tijdens het voorval stonden er vijf taxi's. De chauffeurs moeten het hebben zien gebeuren Ik kan me voorstellen dat je er niet op af stapt als je een klein ventje bent, maar ze hebben zelfs geen alarm geslagen via hun mobilo foons." Volgens Stiekema worden horeca-ondernemers regelmatig door hogerhand gewezen op hun verant woordelijkheid voor de openbare orde„Taxi's zijn een verlengstuk van de horeca. Het is te belachelijk voor woorden dat ik dit hier moet vertellen. Ik vind dat u als bestuur op die bedrij ven moet afstappen." Nauta vindt het een goede zaak dat ook de chauf feurs op hun 'menselijke en sociale' plicht worden gewezen, maar liet zich er niet duidelijk over uit of hij de taxi bedrijven gaat benaderen Volgens politiewoordvoerder Goos Hageman zijn er meerdere burgers die de mishandeling hebben gezien, maar niets hebben gedaan. „Het doet niet ter zake of dit taxichauffeurs wa ren of met. Het is niet verplicht om op te treden. Het is wel strafbaar als je iemand in hopeloze toestand laat lig gen. Daar zullen we ons nog mee bezig houden." Meer getuigen De twee daders zijn dinsdag voor geleid voor de rechtbank in Alkmaar Ze zijn in bewaring gesteld. „Dat be tekent dat ze ter beschikking blijven van justitie, oftewel: ze zijn voorlopig in de gevangenis gezet. Dat geeft de Zaterdag 22 november H Tevoko 1-WhamWham 0-3 D. Tevoko 1-LOS'82 1-3 D Tevoko 2-v.c. Niedorp nog. D. Tevoko 3-Smash'68 1-3 Zaterdag 29 november 19.00 JBC/N2 - Mareis heren zondag 30 november 17.00 ZAP - Mareis heren Beide wedstrijden in de Sportlaan in Den Helder. Een reisje naar de rechtbank in Alkmaar is voor een ambtenaar van gemeente Texel de moeite waard geweest In strijd met de geldende milieuverordening had de man op zijn eigen terrein langer dan toegestaan afvalbouwstoffen (puin) opgeslagen Hij kreeg een schikking aangeboden in de vorm van een boete van ƒ500,- maar wees dat af Dat bleek een goede zet, want de economische politierechter veroordeelde hem donderdagmorgen tot een voorwaar delijke boete van 500,- ernst van de zaak al aan. Waar ze zitten zeg ik niet", aldus Hageman. De detentie duurt maximaal zes dagen, daarna beslist de rechter-commissa- ris of ze nog langer worden vastge houden „Dat hangt af van verschil lende dingen, bijvoorbeeld of het onderzoek is afgerond of dat er kans is op herhaling. Uiteindelijk bepaalt justitie wat er ten laste wordt gelegd aan de hand van de bewijsbaarheid. Dan wordt ook bepaald of de daders tot de rechtzitting vastzitten of de straat op mogen De zaak moet bin nen 102 dagen na de eerste aanhou ding dienen." Volgens Hageman hebben zich een aantal getuigen gemeld, maar zijn er nog meer Texelaars die het moeten hebben gezien en zich nog met bij de politie hebben vervoegd. Hij doet een dringend beroep op deze mensen om zich wel te melden. De toestand van het slachtoffer is sta biel. Hij ziet er verschrikkelijk uit, maar de behandelend arls in het Gemini- ziekenhuis heeft verklaard dat het met zijn ogen misschien nog wel goed komt. Hij is op eigen verzoek woens dag naar huis overgebracht om ver der aan te sterken. „Het hele huis staat vol bloemen en de kaarten stro men binnen We krijgen hele lieve reacties", aldus een woordvoerder van de familie Doe-het-zelvers die handen te kort komen, kunnen sinds kort terecht bij Janneke van der Vis van de ge lijknamige houthandel. Als extra service laat ze het gekochte des gevraagd bij de klant thuis door een handige klusjesman netjes in elkaar zetten. Om de spullen tegen scherpere prijzen aan te bieden, heeft de winkel aansluiting ge zocht bij Fixet. De klusjesman is een service die vol gens Van der Vis aansluit bij de vraag van de klanten „We merkten nogal eens dat mensen klussen uitstellen omdat ze het te ingewikkeld vinden. Bijvoorbeeld een deur afhangen, een schuifkast op maat maken of andere karweitjes. Voor wie dat wil regelen wij de timmerman en desnoods de schilder die het glas er inzet De klus wordt op een rustig moment gedaan door één van de eigen medewerkers of door een oproepkracht. De Fixet-winkelketen waarbij het be drijf zich heeft aangesloten, is vol gens Van der Vis geen reactie op de komst van de Gamma .Het is er hier niet rustiger op geworden. Wél mer ken we dat men sneller de prijzen met elkaar vergelijkt. Fixet is een keten van 150 bedrijven, waardoor wij scherper kunnen inkopen en een bre der pakket kunnen bieden." Ter introductie van de nieuwe naam konden kinderen een tekening inkleuren. Winnaars Larissa Klaas- sen, Simon van der Zee en Rosita Hin ontvingen hiervoor speelgoed Voor de overige deelnemers ligt ook een presentje klaar. De Texelse ondernemers krijgen voortaan van het TVO-bestuur meer informatie over o.a. het VVV- beleid, het Lindeboom-beraad en andere belangrijke ontwikkelin gen op toeristisch gebied. Dat be loofde het bestuur gisteravond na kritische vragen van Ruud Kalusche. „Als we straks opnieuw een miljoen op tafel moeten leggen voor Texelpromotie, moeten de leden overtuigd zijn van het nut. Daarom moeten zij in de tussentijd te horen krijgen wat er met het geld gebeurt", pleitte Kalusche tijdens de in hotel Greenside gehouden najaars vergadering. Het bevreemdde hem dat de afgelopen tijd wel via de pers naar buiten werd getreden door de TVO-stuurgroep Texelpromotie. maar dat het bestuur de leden met apart op de hoogte heeft gesteld Voorzitter Koos Bremer en zijn medebestuurders legden uit dat zij door diverse personele wisselingen veel tijd nodig hadden gehad om zich in allerlei onderwerpen te ver diepen Toegezegd werd voortaan meer naar buiten te treden, zodat le den kunnen reageren en meeden ken Volgens Kalusche kan het bestuur hiermee verwarring voorkomen. Nu moest hij uit de krant vernemen dat de VVV bezig is een flink tekort weg te werken Hij vroeg zich af of dat ten koste gaat van het promotiebudget, dat mede door TVO bijeen is ge bracht. Het bestuur kon hem gerust stellen Jaap Drijver, die namens TVO zitting heeft in de Stichting VVV Texelpromotie, legde uit dat alleen de reserves zijn aangesproken Voorts vond Kalusche dat TVO een standpunt moet innemen inzake het slaapplaatsenbeleid. Hij kreeg in D66-raadslid Pieter de Groot een medestander: „TVO hoeft zich niet bescheiden op te stellen Een an dere verdeling van verblijfs- accommodatie kan leiden tot een scheefgroei, met gevolgen voor de bestedingen in horeca en detailhan del." flnocn vjn Iticr.Builen »rrani».Mrd<li|thcid vza ifc rrd*rtic Afgelopen nacht was het een maand geleden, dat in ons bedrijf te Oude schild werd ingebroken en een vrachtauto vol producten verdween. De zeker professionele inbrekers waren zelfs zo brutaal om met de duidelijk herkenbare ..Texgro Groot- handel"-auto de eerste boot naar de overkant te nemen. Door een combinatie van sociale con trole en een grandioos optreden van de politie op Texel en Kennemerland kon onze vrachtauto snel worden opgespoord en aangehouden Hulde en grote dank aan politie en tipge vers. Veel mensen, die onze auto hadden gezien, koesterden geen enkele arg waan en logisch ook want gelukkig denken we (nog) met slecht. Open brief aan mevrouw Erna Eelman. Geachte mevrouw Eelman, u heeft van veel klachten gehad van ouders over de caravans. U vindt deze onderkomens de wortel van veel kwaad. U stelt daarom voor ze niet langer te tolereren. Wij nemen aan dat de klachten die u gehad heeft afkomstig zijn van ouders van kinderen die de caravans bezoeken. Als u klachten krijgt over een café, stelt u dan ook gelijk aan de raad voor om alle cafés te sluiten, zonder ver der onderzoek naar feiten? Als ie mand te hard rijdt op een brommer, stelt u dan meteen voor dat bromfiets rijden verboden moet worden? Het lijkt ons dat als u klachten krijgt over de gang van zaken in een be paalde caravan, u over zou kunnen gaan tot „hoor en wederhoor". Wat ons ook zo verbaast in uw reac tie is dat we niets lezen over de eigen verantwoordelijkheid die ouders heb ben U had bijvoorbeeld kunnen of merken dat u zich zorgen maakt over de mate waarin de ouders gezag over hun kinderen hebben en dat het tijd wordt dat de gemeente daar wat aan doet. Wij hebben een zoon die vaak in de caravan van De Waal is en een doch ter die af en toe de caravan bij Den Burg bezoekt. We steken regelmatig ons hoofd even om de hoek van de caravandeur, doen een klusje met hen.. En natuurlijk gebeuren er soms din gen waar we niet echt blij mee zijn. Dat waren onze ouders ook niet toen wij een jaar of achttien waren Daar staat tegenover dat de caravans jon geren de gelegenheid bieden om een schat aan belangrijke ervaringen op te doen. En dan bedoelen we met een keer dronken worden of zoiets. Dat worden ze volgens ons eerder in een disco. Een opsomming van nuttige zaken die onze zoon mede door het bestaan van de caravans in De Waal geleerd heeft: geld beheren met een hele groep, huur betalen en onderhandelen over de hoogte van de huur. conflicten oplossen, het weer samen ergens over eens worden taken verdelen, elkaar aan afspra ken houden. overleg plegen met de buren over Toch blijkt deze gebeurtenis niet al leen ons. maar ook vele Texelaars (nog steeds) bezig te houden, want de onafzienbare reeks reakties gaat nog dagelijks door. Dat is op zich een fijn gevoel De vraag die iedereen het meest be zig houdt is uiteraard of de echte cri minaliteit nu de weg (boot) naar Texel heeft gevonden Ook wij weten daarop natuurlijk met het antwoord. Helaas is afgelopen weekend geble ken, dat Texelaars elkaar ook triest veel aan kunnen doen, Piet (veel sterkte en beterschap gewenst). de tijdstippen waarop muziek ge draaid wordt. met de Gemeente Texel overleggen en afspraken maken eigen ruimte inrichten en - min of meer - schoon houden en vooral verantwoordelijkheid dra gen voor eigen gedrag en beslissin gen. Niet dat het hem ging om dit soort zaken hoor Als je 't hem vraagt zegt hij zoiets als Gewoon., gezellig, lekker je eigen gang gaan. lekker lullen met elkaar, een colaatje, een biertje. lachen Wij willen in ieder geval nadrukkelijk laten weten dat wi| als ouders heel tevreden zijn over het beleid dat de gemeente voert t.a.v. de jeugd caravans. Mijkje Uittenbogaard, Goos Westerlaken. De Waal. Toen de 5-jarige Sebastian Turner uit Somersham (Engeland) op 6 juli een fles met briefje in de Orwell-ri- vier gooide, kon hij niet vermoeden dat deze vier maanden later op het strand van Texel zou aanspoelen Dat valt te lezen in de „Evening Star", een lokale krant uit Ipswich (Suffolk). De krant meldt dat de fles werd gevonden door de 4-jarige Sacha en de 7-jarige Lorraine Hun grootmoeder schreef Sebastian te rug dat zij de fles als aandenken be waart in haar kleine werkkamer. „Greetings from Texel!" De achter naam van oma en kleinkinderen wordt echter niet vermeld. Misschien zijn er lezers die ons kunnen helpen. De krant werd overigens toege stuurd door een oorlogsveteraan, Raymond Aubrey Miller, die is ge trouwd met een in Nederland gebo ren vrouw. „Voor het laatst was ik op Texel in 1945 toen ik bij de Royal Navy diendezo laat hij weten. Wij zijn er - zeker persoonlijk - goed vanaf gekomen, maar vragen ons ook afof - en zoja hoe - je dergelijk ingrij pend onaangename acties kunt te genaan, behalve door verbetering van alarmsystemen- Wat wij slechts kunnen wensen is, dat er sprake is geweest van incidenten en de sociale controle toch voldoende toekomstige bescherming zal geven voor behoud van een Veilig Texel Gevoel Fam. Jaap en Corne Boon en medewerkers van Texgro, Oudeschild Bnnkpoortstraat 32, 741 I HS Deventer. Tel 0570 - 61 I S94 Vervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij kennis dat, na een leven vol liefde en hartelijkheid, toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder Cornelia dementia Evalina van 't Noordende weduwe van Theodorus Witte op de leeftijd van 86 jaar Lia en Ab Petra en Peter Judy. Timo. Roel, Lianne Helma Jeanne en Wim Esther en Onno Romy. Krista Léon Luuk en Annemarie Thea en Sieb Nancy en Jaap Julllet. Rutger Ruud en Monique Peter en Wendy Nelly en Jan Nicole Christian Paul Texel, 27 november 1997 Beatnxlaan 45, Den Burg- Gelegenheid tot condoleren maandag 1 decem ber van 19.00 - 20.00 uur in „St. Jan" en na de begrafenis in de „Witte Burcht". De uitvaartdienst zal worden gehouden op dins- dag 2 december om 11 30 uur in „St Jan", waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden Correspondentie-adres: W Schouten, Puntmosstraat 44, '441 LJ Purmerend Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat, na een liefdevolle verpleging in het Gemini zieken huis, toch nog onverwacht van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma Agatha Veeger-Winter weduwe van Cornelis Johannes Veeger op de leeftijd van 79 jaar Thea en Jan Alexander, Valentljn Willem en Fia Christine, Evelien Texel, 25 november 1997 Wilhelminalaan 57 Den Burg. Moeder is opgebaard in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 Den Burg Gelegenheid tot condoleren vrijdag 28 novem ber van 20.00 - 21 00 uur in het uitvaartcentrum De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op zaterdag 29 november om 10.30 uur in de parochiekerk van de H Johannes de Doper te Den Burg, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaatsvinden. Correspondentie-adres J P Hillen, Kogerstraat 54, 1791 ET Den Burg. Niet meer ziek zijn, nooit meer pijn. Dat moet echt heerlijk voor u zijn. Christine Lieve Oma Waarom laat u mij nou in de steek? We zouden nog zoveel leuke dingen doen. Ook al is het beter voor u, ik zal u-vreselijk missen. Liefs, Evelien Op 79 jarige leeftijd is van ons heengegaan, onze schoonzuster Agatha Winter weduwe van Cornelis Veeger C. Lexmond-Veeger Th.Veeger J M. Veeger-Esser Th Veeger-Witte W. C. Veeger Den Burg, 25 november 1997. Bedroefd zijn wij om het heengaan van onze altijd lieve buurvrouw A. Veeger-Winter Wij wensen de familie heel veel sterkte toe Nico en Martha Zoetelief-Witte Tot ons grote verdriet ontvingen wij het bericht dat door een noodlottig ongeval is overleden mijn dier bare zuster en onze schoonzuster Anna Lap op de leeftijd van 84 jaar Dankbaar voor haar lieve zorgen Canada N. Keyser-Lap D Keyser, U.S.A.. J. Lap-Tompkins Texel, 26 november 1997 Emmalaan, Den Burg De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op dins dag 2 december om 13 00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na de crematie plechtigheid in het crematorium. Correspondentie-adres Fam. Keyser, Waaldeistraat 5, 1791 EB Den Burg Verslagen en diep bedroefd geven wij u kennis dat door een noodlottig ongeval op woensdag 26 november 1997 is overleden mijn lieve schoon zuster en onze lieve tante Annie Lap JG Lap-Kikkert P.J. Lap G.H Lap-Blekemolen J. Th. Lap A. Lap-van Voorst REH Lap M. Lap-Fronik en verdere familie Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze zorgzame tante Annie Ze was liefdevol in haar aandacht voor ons. Canada. B C.: NS. N S H.J Keyser N. Keyser-Stanza Brenton en Erik E S Reid-Keyser W.R Reid Derek en Sara C.W. Keyser C O. Keyser-Kincaid Freya en Peter 26 november 1997 Door een tragisch ongeval is van ons wegge nomen onze buurvrouw mevrouw A, Lap Wi| wensen haar zus en verdere familie veel sterkte toe De buren van de Emmalaan Geheel onverwacht moeten wij afscheid nemen van onze lieve vriendin Anna Lap Haar aandacht en zorgzaamheid voor velen was een kenmerk van haar leven en zo zal zij in onze herinnering blijven. Freya Keyser Grardy Keyser Henk en Fief de Lugt Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onze vader, schoonvader en opa Wouter van der Wal op de leeftijd van 65 jaar R. van der Wal R van der Wal E van der Wal W.J.P. van der Wal Texel, 23 november 1997 De Ruyterstraat 25 Oudeschild. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 1 december om 11 30 uur in het cre matorium te Schagen Gelegenheid tot condoleren na de crematie plechtigheid in het crematorium B'i tal'ozc kinderen m Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. Deze kinderen kunnen met bl| hun ouders wonen en zi|n bijvoorbeeld m een tehuis geplaatst Daar vinden ze een liefdevol thuiv maar geld voor extraatjes is er vaak met Kinderhulp helpt de Sint n hand|e Helpt u mee? Met een 'nood1u|dragc van /2S.- op giro 404040 bezorgd I u een kind al 'n heerlijk avondic' Donateurs zi|n ook van harte welkom. Bel voor me< n adres, o.v.v Pepemood' Doventer

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 3