Sport een nieuwe Homo-„huwelijk" in 1998 realiteit een nieuwe naam.. IfERS gereedschap van en vóór de vakman! TEXELSE y COURANT Tenniswinnaars erde trimloop AVT Programma eilandcompetitie Bowlingteam IBS winnaar „Derby" Regen van records op klaverjasavond Winst voor Mareis dames Binnen-boules groot succes Verrassende winst Buis/Kloosterman Loper in 16 uur van Hoek van Holland naar vuurtoren Extra dimensie trouwen op Texel? wbesi Vanaf vandaag heeft Texel een nieuwe, moderne zaak in ijzerwaren en gereedschappen. Ruim, overzichtelijk en met 'n uitgebreid assortiment. Een nieuwe zaak, met een nieuwe naam: Govers. Geen nieuweling in het vak; al sinds 1865 is Govers aktief in ijzerwaren en gereed schappen. Met een geweldige reputatie; vanaf vandaag ook op Texel. Govers heeft een heel bijzondere kennismakingsaktie op zaterdag, 29 november U krijgt dan een aantrekkelijke korting op al uw aankopen. Hoe aantrekkelijk? Dat bepaalt u zelf! Door het werpen van een pijl op het speciale dart-bord bepaalt u uw eigen korting.* Een schot in de roos levert u 50% korting op! En... boter bij de vis! Dit wordt direct verrekend..! VRIJDAG 28 NOVEMBER 1997 i prijswinnaars van de eUandcompetitie tennis met de wedstrijdleiders R. Mulder en R. n der Bent. T. Van Koppen en V. Koot ontbreken. Siebinga 1-1; H Witte-M v/d Wetering 2-0, P Witte-H Knippenberg 2-0, H Mulder-F Haas- dijk 2-0, H Witte-M Land 2-0; P Brons D Bol 0-2, R Saal-N Erwich 1-1; P Witte-T v Kop pen 1-1, C Bakker-F Haasdijk 0-2, J Beyert- H. Schraag 0-2, V Koot-F Haasdijk 2-0. L Mantel-N Erwich 0-2, S Roos-R Siebinga 2- 0 (reglR. Mulder-W Oosterhof 2-0. H d Porto-M. v/d Wetering 2-0, R. v/d Bent-A v/d Velde 11 B. v Veen-L Mantel 1-1; R Siebinga-H Knippenberg 2-0 ewel de belangstelling voor tennis (lelijk terugloopt, leeft deze tak van irt op Texel nog steeds. Voor de jende maal is een eiland- jipetitie gehouden, waaraan zo'n jrtig tot vijftig liefhebbers deelna- (i De indeling op sterkte -waarbij k gemengde dames/heren poules slaan- geeft een garantie voor veel ntrekkelijk tennis. Wie aan alle drie ronden (twee in het voorjaar, één het najaar) heeft deelgenomen am in aanmerking voor de eind- igschikking. Zaterdag was de prijs- ïking. slagen laatste wedstrijden: Pastoor-J. Beyerl 1-1; T v Koppen-R Atletiekvereniging Texel houdt ndag de derde trimloop in de Den- vanaf de boskiosk bij het Turf- W. De stad is voor de jeugd tot en 12 jaar om 11.00 uur en voor de riere jeugd en senioren om 11.15 De inschrijving is open vanaf 30 uur in de kiosk De lengte van parkoers is voor de jeugd tot en sl twaalf jaar 1,3 km, voor de idere jeugd t/m 16 jaar 3,1 km. Se- ren kunnen kiezen uit 3,1 6.2 en Jkm. parcoursrecord voor de meisjes 12 jaar is van Eva van Zoonen en 11 min Bij de jongens staat het een paar jaar op naam van Maar- Dogger en is 5.13 Dit moet te foeteren zijn1 Robed Bakker 3.44) en Nienke Eilander (12 28) pen de snelste tijd over de 3 1 km de 6.2 km zijn Guido Banda en itacha v.d. Vis de snelsten. Het .mesrecord is 25.22 en het heren- :ord is 22.47 min. Bij de 9,3 km at het parcoursrecord al |aren op am van Joost Brouwer (32.20). sschien lukt het Minne Goënga »e keer eronder te komen. Natacha Vis is ook op deze afstand snel- vrouw (39.22) i inschrijfgeld bedraagt voor de igdleden van AVTexel f. 1,~ per ier, voor de jongens en meisjes die len lid zijn van de vereniging be- aagt het inschrijfgeld f. 1.50 per De senioren betalen spectievelijk f. 2,~ per keer voor (Texel-leden en f. 3,-- voor niet-le- Eindstand najaarsronde: Bi) gelijk aantal wedstrijdpunten is de rangschik king tot stand gekomen via behaalde games ent of de onderlinge wedstrijd Poule 1 1 H Witte 7, 2 L Saai 5; 3. M Land 4; 4 H d. Porlo 4, 5. M v/d Wetering 0 Poule 2: 1 D Bol 8, 2. R Verduyn 5, 3 R. v/d Bent 4, 4 P Brons 2; 5 A. v/d Velde 1 Poule 3. 1 H Pennmgs 5. 2 H Schraag 5:3 H. Pastoor 5, 4 J Beyerl 3, 5 O Werkman 1 Poule 4 1 A Westerlaken 7, 2 R Saai 4; 3. B v Veen 4, 4 N Erwich 3, 5 H Knippenberg 0 Poule 5 1 5 Roos 7,2 T v Koppen 5; 3. R Siebinga 4, 4 P Witte 4; 5. H. Knippenberg 0 Poule 6 1 V Koot 8.2 H Mulder 6; 3 F Haasdijk 4,4. T Ruiten 2, 5 C Bakker 0 Poule 7 zo-avond 1 J. Zoetelief 6; 2 R. Mulder 6, 3 W Oosterhof 2. 4 F Stolk 2. 5. H Kikkert 0 dinsdag 2 december Veld A gemengd 18 30 Waayer-K. de Waal Dennenoord 19.15 LenR-Dennenoord Waayer 20.00 Rabo-Cavo Latuco Beverdam 20.45 EcoMare-Beverdam Cavo Latuco 21 30 Fitt-Tatenhove 2 EcoMare Veld B dames mannen 18.30 Nioz-Smash'68 Wiersma meub. 19 15 Wiersma-Videolux Nioz 20.00 Top Tien-ABN/Amro Zeilmakerij 20 45 Zeilmakerij-Grote Slock Cinema 21 30 Rival-Cmema Grote Slock 22 15 Paal 28/De Krim-Kobeko Fitt Veld C dames 18 30 Nokanto-Durper Drup Question 19.15 Question-Keursl. Dros Nokanto 20.00 Westerlaken-Eierl Huis Dros 20 45 Klif 12-Gimsel Eierl. Huis 21 30 Waayer 2-Leydekkers Gimsel 22.15 Haarstudio-de Boer Leydekkers Wedstriidleidinq: Hans en (312339). Uitslagen dinsdag 25 november: Teso-Handicap'94 1-2; Graaf-Sportshop 1-2; OSG-DGM 2-1; Super-Tex Auto centrale 0-3, Cocky's kap.-Paal 28/De Krim 1-2; 12 Balcken-Gr Slock 2-1; Maarcobouw-Tatenhove 1 3-0, Nioz-ABN/ Amro 3-0; Grote Slock-Smash'68 3-0; Top Tien-Videolux 0-3; Rival-Zeilmakerij 3-0; Jozefschool-Cinema Texel 1-2, Timmers bakkerij-Nokanto 0-3, Klif 12-Leydekkers 3-0; Question-Gimsel 3-0; Durperdrup- Eierlandsche Huis 0-3, Haarstudio-Slag. Dros 3-0; Westerlaken-Slag de Boer 1-2 Na een aantal mindere weken in de bowling bedrijvenleague is titel verdediger IBS/OELE/SCHOO weer op dreef. In de „Schuijl-derby" tegen Hotel Tatenhove gingen ze er voor de tweede achtereenvolgende week met alle punten vandoor. Bij Tatenhove zette Jan Plaatsman een goede se rie neer, maar door zijn ,,200 game vrees" bleef hij al voor de derde keer dit seizoen op 199 punten steken. Ook Paal 12 pakte vier van de vijf punten, al was het verschil maar klein Land en Zeezicht toonde zich name lijk een waardige tegenstander Klaverjasclub De Doormars uit Oudeschild behaalde record op record, vrijdagavond in 't Skiltje. Geheel onverwacht stroomde het dorpshuis vol met enthousiaste klaverjassers. Liefst 90 koppels meldden zich aan, waardoor zelfs tafels en stoelen op het toneel moesten worden gezet. Nog een record brachten Debbie van der Slikke en Siem Zoodsma in de boeken door in één partij liefst 3186 punten te scoren Daarbij hoort een ander record, slechts 446 punten voor de tegenstanders Gerard Huis man en Carlo Bos... Triomf was er voor de dames Ina van Tunen en Marry Smit. die eerste wer den met 7705 punten. Van der Slikke en Zoodsma eindigden als tweede met 7609 punten, Hillie Keijzer en Dirk Westdorp legden met 7117 pun ten beslag op de derde plaats Aan het eind van de avond streek de penningmeester, Henk Rouwenhorst, het geld bij elkaar en verklaarde glun derend dat hij naar schatting méér dan ƒ1.100,- kan overmaken naar de Texelse afdeling van De Zonne bloem ,,Dat", riep hij, ,.is óók een recordi" Marijn Beumkes had aan vader Rob dit keer niet zoveel. Hij viel uit met een beenblessure, maar Marijn wist toch de overwinning naar zich toe te sle pen. In de jeugdleague was het alles of niets Drie teams pakten alle punten ten koste van de andere drie Milton Verseput van Verseput Verzekerin gen verzekerde zich letterlijk en fi guurlijk van een mooie 169-game en eindigde op 422 punten over drie games. 'ouwen op Texel krijgt er vanaf 1 muari een dimensie bij. Vanaf die atum is het ook voor partners van 'etzelfde geslacht mogelijk elkaar Ificieel het jawoord te geven, ij de gemeente zijn tot dusver drie trzoeken binnengekomen om in- "matie over geregistreerd part- frschap. Twee doorTexelaarsen in vanaf de vastewal. iet homo-huwelijk is een zeer om reden onderwerp in Nederland De elswijziging die het geregistreerde eitnerschap mogelijk maakt, kwam politiek Den Haag met zonder slag stoot tot stand. ■eze overeenkomst, die overigens ik door partners van verschillende fte kan worden afgesloten, is nage- Mg identiek aan het huwelijk De uitrekking in het gemeentehuis ge- surt door een echte ambtenaar van burgelijke stand en ook de aan- "e, de aard van de plechtigheid (so it of groots) wijken met af van een fwon huwelijk. °ch zijn er verschillen Naast de gelijkheid voor partners van het- {llde geslacht te trouwen, gelden eer kinderen bij een geregistreerd idnerschap niet automatisch alle uilierechtelijke betrekkingen. Wel »inen de ouder en de partner via i 'echter gezamenlijk het gezag krij st over het kind. Zaken als Uitslagen: Op de Steenenplaats-Strandpav De Zeester 2- 3; Windkracht 12-Le Berry 2-3, Land en Zee zicht-Paal 12 1-4, Primera Mets-Alkema Honingh 3-2, Noordzee/Discovery-Vliegveld- rest. Texel 3-2; IBS/OELE/SCHOO-Hotel Tatenhove 5-0 Jeugd Hotel De Branding-Verseput-Verzeke- rmgen 0-4. Disco Dancing Team-Taxi Grootjen 1 0-4, De Bloopers-Taxi Grootjen 2 4-0. Het damesbasketbateam 'De Mareis' speelde zaterdag tegen Hoppers junioren B in Den Helder. De wedstrijd eindigde in een grote winst van 59-27 voor De Mareis. De tegenpartij kwam met acht spelers opdraven terwijl het Texelse team het met vijf spelers moest doen, wat voor hen een vermoeiende wedstrijd zon der wissels zou betekenen. De Texelse dames speelden hun eigen spel en lieten zich met opjutten door de tegenstanders, hoewel er toch aardig tempo werd gehouden. Na de eerste helft was de stand 24-7 in het voordeel van De Mareis (Na een korte rust werd de wedstrijd hen/at). Gelukkig was de man-to-man verde diging van de Hoppers niet al te fel waardoor de Mareis lekker konden spelen De zone-verdediging van de Mareis verliep prima en daarom moesten de Hoppers junioren het vooral van de afstandschoten hebben, die veelal doel misten Tegen het einde van de wedstrijd was het goed merkbaar dat Voor het eerst in de Texelse ge schiedenis is zaterdag het open kampioenschap indoor-jeu de boules gespeeld Van onwen nigheid leek geen sprake in het sfeervolle W'tjewel, want de animo voor het Franse spel was groot. Het gros van de deelnemers was bij aanvang weliswaar grasgroen, men had de regels van het spel snel door en het duurde vervolgens niet lang voor iedereen fanatiek werd. Na vier uur strijd waren de winnaars bekend De eerste plaats was voor Arnold Krijnen. gevolgd door Cian Bongers Ed van der Star werd derde Beste dame was Monica Isarbella. die het toernooi met haar Spaanse nationa liteit een internationaal tintje gaf. Beste in de seniorenklasse was Frans Kaercher. Zondag was in het Koger etablisse ment de beurt aan de darters. Met een onderbreking voor een kop soep werd vanaf één uur 's middags tot half in de avond met overgave gestreden om de Gouden Eiffeltoren De finale ging tussen Mark Visboer en Willem de Kort. Visboer had genoeg aan een gelijkspel, een resultaat waarvan hij al zeker was toen hij op een 1 -0 voor sprong kwam. Daarmee was de druk van de ketel en kon De Kort de gelijk maker scoren. Hij werd daarmee de Texelse dames moe begonnen te worden maar door een goed samen spel. rebounds en een aantal fast- breaks werd de eindstand 59-27 in het voordeel van De Mareis. Ook degenen die geen punten heb ben gescoord droegen bij in een goed spel Zaterdag was het Ria van Maldegam die vele goede re-bounds had, net zoals enkele andere spelers. Iedere speelster heeft afgelopen za terdag goed haar best gedaan. Score Saskia de Vey 28. Irma Schuyl 17. Annette van Koutrik 10 en Gerda Kuiper 4 pun ten tweede, gevolgd door Pieter Mosk Jasna Krul kreeg de aanmoedigings prijs en ontving een dartbord Het geslaagde Franse weekend werd zaterdagnacht opgeluisterd met de trekking van de loterij, waarbij een reis naar het Parijs viel te verdienen Het winnende lot, getrokken door „notaris" Van der Wal, was van Ed Tolboom. Piet Buis en Jan Kloosterman hebben de achtste ronde van klaverjasclub Den Burg weten te winnen. Zij hebben al meer sei zoenen gekaart, maar spelen dit jaar voor het eerst samen. De twee speelden niet minder dan 7527 punten bij elkaar. Door deze uitstekende score stijgen zij van 28 naar 23 in het algemeen klasse ment. Met nog één ronde te gaan is daarin de spanning te snijden. De tweede plaats van deze ronde was voor Jelle Wiersma en Johan Vmke. Dit koppel, normaal een vaste waarde in de top-10 van de club, werd dit seizoen tot nu toe door pure pech achtervolgd. Aan de „crisis" lijkt nu een einde te zijn gekomen. Zij scoorden 7228 punten en stijgen van 32 naar 29. De derde plaats was voor Jaap Theo Witte met 7179 punten. Zij de den hiermee goede zaken voor het algemeen klassement, vooral omdat de top deze week wat minder scoorde. De broers klommen op van 8 naar 4. De vierde plaats was voor het gerou tineerde duo Wil Derksen/Peter van Heer waarden met 7170 punten, met vijf plaatsen winst in het algemeen klassement. Zij staan nu op 6. Piet en Mia Flick zijn dit jaar beter op dreef dan vorig jaar. Nu scoorden zij 7049 punten en stijgen zij naar 22 in het klassement. Het avond gemiddelde was 6226 punten, er werden 57 marsen gespeeld. In 1989 liep hij met Jan Knippenberg, over het strand van Den Helder naar diens geboorteplaats Hoek van Hol land Afgelopen weekend liep duur- loper Ron Teunisse, nu in z'n eentje, dezelfde tocht in omgekeerde rich- ting. Doel was de woning van - Knippenberg onder aan de vuurtoren, waar vrienden en bekenden elkaar twee jaar na het overlijden van „Knip" weer troffen Teunisse. die vrijdag avond om 20.00 uur vertrok, pau zeerde even bij het graf van zijn vriend op de Hogeberg om er enkele schelpen van het strand bij Hoek van Holland neer te leggen Na 165 kilo meter te hebben gelopen arriveerde hij bijna zestien uur na de start bij het huis van de familie Knippenberg. In het algemeen klassement behou den Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp de leiding. Met nog één ronde van 16 beurten te spelen voor de eerste periode slonk hun voor sprong tot slechts 225 punten op Chris Schraag en Nico Barhorst. Wil Maas/Bertus Witte houden de race goed vol en staan nu derde. Dit duo leidt het marsenklassement met 25. deze week werden zes marsen aan het totaal toegevoegd (Advertentie) onderhoudsplicht en erfrechten (suc cessie) zijn vastgelegd, andere niet. Samenlevingscontract Het geregistreerd partnerschap is wezenlijk anders dan het zoge naamde samenlevingscontract Zo'n overeenkomst regelt alleen hetgeen partners met elkaar afspreken, ter wijl bij registratie en huwelijk de rechten en plichten voor een groot deel in de wet zijn vastgelegd. Bij voorbeeld de onderhoudsplicht, ge meenschap van goederen, pen sioenrechten en de nalatenschap. Ook de juridische status verschilt met die bij een samenlevings contract. Een geregistreerde partner of iemand die is getrouwd kan bij voorbeeld niet worden verplicht te getuigen tegen de andere partner. De leges van een geregistreerd parinerschap (Door de week 280,- en zaterdag ƒ816,-) zijn net zo hoog als voor een huwelijk Paartjes die elkaar dinsdag en woensdag om 10 00 uur het jawoord geven, mogen gratis. De afdeling burgerzaken heefl geen idee hoe groot de animo voor de re gistratie zal zijn. Momenteel worden jaarlijks zo'n honderd huwelijken ge sloten Ongeveer de helft van de pa ren komt van de vastewal. -Vk\.-A De spelregels vindt u in de winkel SPINBAAN 20 1791 MC DEN BURG -TEXEL TELEFOON 0222-312346 FAX 0222-313790 GROOTHANDEL VOOR BOUW EN INDUSTRIE

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7