JTexel'94 wordt medekoploper „Heer, geef ons nog twee bochten" Na nuttige overwinning Haker smekend in de Andes: Op handen gedragen... Snerttoernooi recreanten Zaalvoetbalprogramma Voetbalprogramma Piet Koopman is snelle „kartvisser" Voetbaluitslagen Zijm trotseert de elementen TEXELSE y CouRANT Klinkende zege motorcrosser Judotoernooi oor de nuttige overwinning van 3- op Zeevogels uit Egmond aan de Y, oef is Texel'94 zondag mede- oploper geworden in de vierde lasse A. Vanaf het begin was dui- ,0 slijk dat de verschillen tussen a side ploegen miniem waren. De ëg moest dan ook gewonnen orden op het middenveld. lipil van de week Mels Daalder m ocht de aftrap nemen, soleerde oor de verdediging van Zeevogels 101 scoorde zo binnen een halve mi- jul hel eerste doelpunt Zo gemak- #j slijk echter liet Zeevogels zich niet 1(jsxelse recreatievoetballers sluiten rjeerste competitiehelft zondag af et het traditionele snerttoernooi in s Cocksdorp Het Durper team. ixelse Boys, Oosterend, De Koog i Texel treden tegen elkaar in het tijdperk. Het toernooi stad om 10.30 v{ ir met de wedstrijd De Cocksdorp jen Texelse Boys De Koog speelt n 11 00 uur tegen Oosterend De alste wedstrijd begint om 15.00 uur veteranen kunnen zich tussen- lor warmen aan een kop erwten- !l «P naar de slachtbank voeren. Texel'94 was gehandicapt, omdat spits Erwin Koning, de goaltjesmaker, gekwetst aan de kant moest blijven. De kans bestaat dat de blessure hem nog wel enige tijd aan de kant zal houden. Erik Sander Buitenweg had de ondank bare taak zijn positie als diepe spits over te nemen Zeevogels was naar het eiland geko men om de goede reeks, vier wed strijden op rij niet verloren, voort te zetten Ze namen dan ook onmiddel lijk het initiatief en zetten de verdedi ging van Texel'94 zwaar onder druk Texel'94 had duidelijk moeite in het spel te komen. Kort na het begin kro pen de Texelaars al door het oog van de naald toen een goed schot buiten bereik van de herstelde keeper Bart Heerschap op de paal belandde. Goed uitlopen van Heerschap voor kwam een tweede kans, maar toch was het Texel'94 dat de eerste goal tegen kreeg Uit een goed genomen corner werd de bal hard ingekopt door de mee opgekomen verdediger Rob Sprenkeling Texel'94 had het in die periode erg moeilijk en leek op een gegeven mo ment ook zonder keeper te komen toen Bart Heerschap zich buiten de lijnen moest laten verzorgen, omdat DINSDAG 9 DECEMBER 1997 Woensdag 10 december 18.30 Texel'94 5-ZDH 1 19.25 Klif 1-Alkmaarsche Boys 1 Donderdag 11 december 18.30 Texel'94 8-Texel'94 6 19.20 Oosterend 2-Jelleboog 3 20 15 Texel'94 9-Texel'94 7 21 05 Koog 2-Mantje 3 22.00 Krim 4-Texel'94 4 Zaterdag 13 december Texel'94 B1-VZV B1 13.30 Uitgeest C1-Texel'94 C1 13.30 Geelzwart C2-Texel'94 C2 13 15 Texel'94 C3-ZDH/SVC C1 13.30 Oosterend C1-VZV C1 13.30 Succes C1-De Koog C1 13.00 Texel'94 D1-HRC D1 10 30 Texel'94 E1-ZAP E1 10.30 Dames Dindua-Texel'94 12.00 Pupillencompetitie AC Milan-Barcelona 10.00 Real Madrid-Ajax 10.00 Oosterend F2-Oosterend F1 10.00 SVC F1-De Koog F1 10.00 Texel'94 E3-Texel'94 E2 11.00 Texel'94 E5-Texel'94 E4 11.00 SVC E1-Oosterend E1 11.00 ZDH E1-Texel'94 D3 11.00 ZDH D1 -Texel'94 D2 12.00 De Koog D1-SVC D1 12.00 Zondag 14 december Texel'94-DTS 14.00 Oosterend-Con Zelo 14 00 Huiswaard-De Koog 1 14.00 ZDH-Vesdo 14 00 Piet Koopman uit Den Burg, opva rende van de TX 36 „Jan van Toon" gaat binnenkort twee da gen naar het Belgische Spa. Hij zal daar races bijwonen op het cir cuit van Francorchamps en als VIP worden behandeld. Koopman mag dit uitje maken omdat hij de snelste individuele deelnemer was bij de kartwedstrijden in Huizen, bedoeld voor Nederlandse vissers die klanten zijn van Mobil Oil. Niet minder dan 48 Texelse vissers de den eraan mee Ze waren dus opval lend aanwezig in het totale deelnemersveld van 30 teams a zes personen De vissers waren met een bus naar de twee daarvoor afgehuurde banen van Kartcentrum Coronel gekomen In de voorronden klasseerden naar verhouding veel Texelaars zich voor de finale waarin 16 teams uitkwamen Naast de individuele deelnemers de den ook de Texelse teams van zich spreken, eerste werd de TX 38, tweede de TX 36 en derde werd een team van Urk. iterdag 6 december ^xel'94 B1-Helder B1 0-7 ixel'94 C1-DEM C1 1-4 Jsterend B1-Schagen B2 6-1 Koog C1-Oosterend C1 afgelast ÏH/SVC C1-BKC C3 9-0 :SC C3-Texel'94 C2 afgelast icces C2-Texel'94 C3 afgelast elzwart D1-Texel'94 D1 5-2 !SC E1-Texel'94 E1 gestaakt ipillencompetitiea ircelona-Real Madrid afgelast !Milan-SVCF1 afgelast isterend F1-Ajax afgelast Koog F1-Oosterend F2 afgelast ixel'94 E2-Texel'94 E5 afgelast ixel'94 E3-Texel'94 D3 afgelast nfisterend E1 -Texel'94 E4 3-2 KoogE1-SVCE1 afgelast <f- isterend D1 -ZDH D1 7-1 tt. xel'94 D2-SVC D1 afgelast ff e- indag 7 december ie iKoog-Vesdo 1-1 ilten-ZDH 5-4 tl Boys-Oosterend 6-1 ;<i xel'94-Zeevogels 3-2 xel'94 2-Berdos 2 1-4 icces 4-Texel'94 3 2-4 - elzwart 3-Texel'94 4 7-3 *el'94 A1-VIOS A1 5-1 icreanten ixelse Boys-De Koog 2-0 cksdorp-Oosterend 1 3-3 IH-SV Texel 6-1 nemende regen weerhield dertien elen zaterdag niet van deelname n een bike-run-bike op het par tus aan de Biesboschweg. Onder xlzware omstandigheden namen e renners in de A poule een voor- 'ong. Na vier ronden fietsen moes drie ronden te voet worden i ld Rien Brouwer probeerde Loek i Vliet en Jan Zijm te lossen. De Iste liet zich met verrassen, maar i Vliet moest het tweetal laten in Tijdens de afsluitende vier ron- ifietsen sloeg Jan Zijm een gaatje, niet meer werd dichtgereden. te B poule won Harry Kingma met ie voorsprong op Jan Buis en lus Kooger Jeugdlid Jasper Buis 'd vierde Dik Haker komt even op adem aan één van de grote meren. Op de achtergrond het adembenemende Andes-gebergte. Met een klinkende overwinning op het nationale circuit in het Bra bantse Budel heeft motorcrosser Ronald Zijm zondag geschiedenis geschreven. In het losse zand won de Texelaar twee manches. In de laatste race haalde Zijm num mer twee zelfs een ronde in. Zijm's prestatie wekte bij de wedstrijdleiding vermoedens dat hij als professioneel crosser actief is De hobby-coureur kreeg te horen dat hij de volgende keer in Budel met de nationale top- renners mee moet rijden Een andere Texelaar, Bonne Klein Woolthuis, was iets minder succes vol. In de eerste manche eindigde de crosser als elfde In de tweede ging hij onderuit. De judo-afdeling van Shima houdt zaterdag tussen 1-..00 en 16.00 uur de eerste van vier vaantjestoernooien in sporthal De Ferrever De |udoka s treden in verschillende categorieën tegen elkaar aan. Er worden punten gegeven die recht geven op een vaantje in een bepaalde kleur Alle deelnemers krijgen een vaantje. De leerling met de meeste punten over vier toernooien krijgt als enige het hoogst bereikbare zwarte vaantje uit gereikt. Publiek is uiteraard welkom Wie weet dat het Hoornder kerkje en de haven van Oudeschild te zien zijn in een museum in Santiago? Dik Haker uit Den Burg kwam daar achter tijdens een fiets- reis van drie weken door Chili en Argentinië. De 62-jarige wereld reiziger snakte soms naar adem op de moeilijk begaanbare wegen, maar genoot met volle teugen. „Zó mooi heb ik het nog nergens ge zien. Als ik 's avonds in mijn tentje lag, moest ik van emotie soms een traantje wegpinken." „Wat is het hier koudl Het scheelt wel 30 graden met een paar dagen gele den Terug op Texel kan Dik Haker nog met erg wennen aan de Hol landse temperaturen. Toch was het op de flanken van het Andes-ge- bergte 's nachts ook pittig koud en moesten hij en zijn drie metgezellen af en toe regen en storm trotseren. Maar de meeste dagen konden ze in korte broek rondrijden Sinds 1989 heeft Haker landen in bijna alle werelddelen op de fiets doorkruist Het begon met een tocht over Java en Bali en daarna liet het reisvirus hem niet meer los. Nu was hij voor het eerst in Zuid-Amerika Zijn dertig jaar jongere kameraden had hij op andere trips ontmoet: de rondbor stige Amsterdammer Erwin Himmelreich, Marcel van Espen uit Amstelveen en oud-Texelaar Peter Bakker uit Alkmaar. ,,ln de jeugd- hotels werd ik wel eens raar aange keken. Dan dachten ze dat ik de va der van die jongens was. Maar men schatte mij nooit ouder dan vijftig." Zelfs zijn fietsvrienden begonnen aan zijn leeftijd te twijfelen Op zijn zwaar bepakte randonneur gaf Haker geen krimp, zelfs met als de weg steil om hoog liep „Geef me je paspoort Op deze wegen was het ..vechten voor elke honderd meter". eens, ik wil jouw geboortedatum controleren", verzuchtte Peter Bak ker, De inspanningen waren voor alle vier groot „Erwin zei je moet hier voor elke honderd meter vechten. Soms deden wg maar zeven kilometer in één uur. De wegen waren vaak be zaaid met keien. Alsof je met skeelers in een grindbak schaatste", vertelt Haker. Hij beschouwt het als zijn zwaarste vakantiereis. En dat wil wel wat zeggen na de hitte van Cuba, de sneeuw op IJsland en de rotsen in Jemen Maar het fietsersgezegde „hoe zwaarder, hoe mooier" ging ook nu weer op Haker raakte vooral onder indruk van Chili Niet alleen het land schap, maar ook de hartelijkheid van de bevolking trof hem diep. „Tijdens mi|n reizen ben ik altijd op zoek naar de eenvoud. Velen beseffen niet hoe goed we het in Nederland hebben In Chili zijn de mensen armer, maar hun gastvrijheid is geweldig Dat merkte het viertal al op de eerste dag. Ze zetten hun tentjes op in de buurt van een boerderijtje, waar vol gens Haker „wel vijf jaar timmerwerk aan zat". Toen ze zich gingen was sen in het nabijgelegen watervalletje, kwamen ze in contact met de boer. „Trots toonde hij ons zijn hele farm en zette een broodtafel voor ons klaar Alles zelf gemaakt, brood, jam, kaas. Ik haalde snel een pak hagelslag uit m'n fietstas, dat vond-ie héérlijk. De volgende ochtend verscheen de boer met paard en cowboyhoed bij de tent, gaf-ie een demonstratie rodeo rijden met zijn koeien!" Daar bleef het met bij. Overal in het arme zuiden werden de Nederlandse fietsers vriendelijk ontvangen In een plaatsje aan de Grote Oceaan had Haker wel een week willen blijven „Ik voelde me daar zó met de eenvou dige manier van leven verbonden, dat ik er méér van wilde weten. Maar ja, Peter Bakker mee. Weg dure ca mera, weg fotorolletjes. Ook paspoort en vliegticket zaten in de tas Geluk kig had Peter een kopie van zijn pas poort bij zich. Maar de dienstdoende ambtenaar op de Nederlandse am bassade wilde perse een bericht van het gemeentehuis in Alkmaar dat het paspoort daar inderdaad was afgege ven. Daar was geen tijd meer voor. 'Laat ze maar barsten zeiden we en gingen naar het vliegveld. Vervolgens hebben de mensen van de KLM ons uit de brand geholpen Vaak lees je dat ambassades in het buitenland helpen, maar in Santiago lieten ze ons stikken." Toch heeft Haker alle reden om na te genieten. „Voor mij is het nog een hele week zondag zegt hij, zijn dia's sorterend. Binnenkort gaat hij in Den Burg te gast bij Isabelle en Santiago Gonzales, die uit Chili afkomstig zijn. Tevoren hadden zij hem diverse tips gegeven voor een mooie reis. Als dank zal Haker zijn dia's vertonen We zullen er een echte Chileense avond van maken Hij werd door zijn medespelers op handen gedragenDe 14-jarige Steven Boudreaux uit Canada maakte drie jaar lang deel uit van de junioren van ZDH in Den Hoorn. Maar het contract van zijn vader bij het Nioz is afgelopen, dus de familie keert huiswaarts. On danks de stromende regen werd zaterdag de laatste wedstrijd met Steven in de gelederen gespeeld, waarna hij door voorzitter Jaap Lap met afscheidscadeau's werd over laden. Paul Boudreaux, die voor een Ca nadees overheidsinstituut werkt, was betrokken bij een onderzoek naar klimatologische veranderin gen. Het gezin woonde op 't Horntje en via vriendjes op de Jan Drijverschool raakten de zoons Ben en Steven bij ZDH Ben haakte na twee jaar af Ik hou toch meer van volleybal en tennis", verklaart hij Steven werd een vaste kracht in de ZDH/SVC-ge- lederen. Het juniorenteam is sa mengesteld uit Cockdorper- en Hoornder jeugd. De Canadees ontplooide zich tot spits en pikte de nodige doelpuntjes mee. De familie verlaat het eiland met tegenzin. „We hebben het hier fan tastisch naar onze zin gehadver telt moeder Paulien „Vooral de veiligheid en de natuur zullen we missen De zoons, die inmiddels vlekkeloos Nederlands spreken, nemen zich voor schriftelijk contact te houden met hun Texelse vriend jes Ze vinden het ook wel weer leuk om naar huis, in de buurt van Halifax, te gaan. Alleen de vertrek datum bevalt ze slecht: 12 decem ber Paulien Boudreaux „We zijn fanatieke Ouwe Sunderklaasfans geworden Het kon echt met an ders. In verband met de kerst drukte gaan de tarieven van de vliegmaatschappijen na die datum enorm omhoog Foso Tessa van Da aten) we moesten weer verder." Van de kust fietsten de vier richting Andes-gebergte. Eenmaal reden ze hun rijwielen vast in de vette klei van een dorpsstraat. Een andere keer was een beklimming zó zwaar, dat Haker bij een kapelletje langs de weg neerknielde „Heer, geef ons nog twee bochten, en daarna bier een vrouwen...", bad hij tot verbazing van de anderen. „Alleen de bochten kwa men uit", grijnst Haker enkele tanden zijn lip hadden door boord. Texel'94 nam naarmate de eerste helft vorderde meer en meer de touw tjes in handen. Echte uitgespeelde kansen kreeg de thuisploeg met en er was dan ook een vrije trap voor no dig om beide partijen op gelijke hoogte te brengen Martin Koorn legde de bal breed op Gerco van Putten die van zeker twintig meter de doelman van Zeevogels met een laag schot passeerde Zo'n tien minuten voor de rust kwam Texel'94 op een 2- 1 voorsprong Uit een ingooi kwam de bal bij Martin Koorn, die op zeer fraaie wijze met een schot in de bovenhoek voor een gunstige ruststand zorgde De tweede helft was van een lager niveau, maar de spanning was te snijden Beide ploegen werkten hard. maar wederom waren er weinig uitge speelde kansen. Zeevogels wist op gelijke hoogte te komen, wederom uit een corner Die belandde bij de tweede paal. De bal verdween kans loos voor keeper Heerschap in het doel. Bijna ging Zeevogels met de volle winst van het eiland. Een afge slagen vrije trap kwam bij Zeevogels- spits Pieper die de bal tegen de on derkant van de lat schoot. De terugspringende bal werd over het lege doel gekopt Texel'94 reageerde fel, zette een tandje bij en zorgde ervoor dat de bal ver van eigen doel bleef. Enkele mi nuten voor tijd kreeg de hard werkende Buitenweg de bal in de voeten aangespeeld Hij kreeg de bal in de kluts mee en kon met een zacht puntertje de uitlopende doelman Du Pont passeren. De bal ging tergend langzaam over de doellijn Het doel punt werkte bevrijdend op het elftal en zo speelde Texel'94 de wedstrijd uit. In volle vaart af op Texel-keeper Bart Heerschap. Hoewel het een stevige, doch spor tieve wedstrijd was, vielen er vier gele kaarten aan Texelse zijde en twee bij de tegenstander. Geconstateerd kon worden dat de scheidsrechter de touwtjes wel erg strak in handen wilde houden Door het eindresultaat en het verlies van koploper DTS ziet de stand in de vierde klasse A er na dertien wedstrij den als volgt uit 1 DTS 25 pnt 2. Zeevogels 25 pnt 3. Texel'94 25 pnt 4 Wieringerwaard 24 pnt Zondag speelt Texel'94 een thuis wedstrijd tegen DTS. Spektakel der halve Via een groot merengebied, de impo nerende Osorno vulkaan en een 1 100 meter hoge pas bereikten de fietsers Argentinië „Een veel rijkere uitstraling en macho cultuur. Ze bla zen ze je daar zowat van de weg af Het natuurschoon aan de andere kant van de Andes was echter de moeite waard. Slingerend door oerbossen en langs ruige berghellingen reden ze in noordelijke richting weer terug naar Chili. Het zwaarste stuk over stoffige bergwegen volbrachten ze slechts op één kadetje, omdat ze tientallen kilo meters geen wegrestaurant of supermercado tegenkwamen. Na nog de besneeuwde Villarica vul kaan te voet hebben beklommen volgde in Santiago de verrassing in Rijdende Texelpromotie. het Museo Nacional de Bellas Artes. Ter gelegenheid van een expositie van Hollandse schildermeesters, draaide een videofilm met beelden van Texel. Op de laatste dag volgde echter een domper. In een eethuis gristen twee mannen ongemerkt de stuurtas van

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7