Veel speulers en kijkers bij gezellige Ouwe Sund Speuler Zoetelief al 50 jaar actief Dronkelappen zorgen voor overlast OüWC W (UHDMM ^ikVRouV te-b IK Nog TEXELSE^" COURANT Burcht van Karlas favoriet bij speulers Den Burg Oosterend: Wie zonder zonde is... !ware bevallingen van speulers Skil Vertrek Van Rossum houdt Durpers bezig )e Koog: vallende sterren en „Dirk" Fikkie stoken HET K^SiEEi kot-ij" ijs er ti!66Ci!(En de MftE RIddfr" ló f.R DINSDAG 16 DECEMBER 1997 van Teso op 't Horntje autoruiten ver nield door een zwaar beschonken 19- |arige man uit Den Oever. En in de nacht erop - tijdens het zogenaamde naklazen - klommen overkantse dron kelappen in de steigers rond de NH kerk in Den Burg, waarna ze fikse vernielingen aanbrachten, onder meer aan de haan In dezelfde nacht. lat kwaliteit en kwantiteit lieten de jorstellingen in Den Burg weinig te ensen over. Ook de variatie was root, al was hier de burcht van Kar- s verreweg het meest gekozen on- srwerp, zowel bij de jeugd als de ideren. ij de kinderen reed een duo met de istolen Texgro-vrachtwagen rond, werd gespeeld op het overmatig igen in het Texelse bos en Albert eijn kreeg een veeg uit de pan: Als heel Texel Ouwe Sunderklaas aat lopen, houdt AH zijn winkel >en. Geen wonder dat het perso- :el overspannen thuis zit". Verder -lerd het straks op Texel spelende 2 ussische staatscircus uitgebeeld jor zes artiesten en kreeg het lot in zeehondjes met antenne de indacht. Ook de clandestien in de axelse bossen kamperende militai- n werden leuk uitgebeeld Dat gold vens voor bijna alle Karlasburcht- Ivoeringen met diverse ridders, aken, jonkvrouwen en kartonnen istelen. oudere spelers bezorgden de ry handenvol werk want ze kwa- en massaal opzetten. Een van xels meest trouwe en originele ilo-speulers zag men deze keer litend op de wolken zitten. „Ik was in de wolken met mijn sterren, aar nu kan ik ernaar fluiten", tn D66-raadslid keek uit naar dek- idden achter de ramen van illegale amngen, „Grote Piet is watching iu". Een fraai uitgedoste Neptunus as wanhopig op zoek naar zijn pol- ssen. an kleine vis in een po is ook en itvis, zo liet een solo-speuler zien an groepje demonstreerde een irsus toeristvriendelijkheid, uiter- ird „op sien Tessels" an andere groep bracht met het ïgen van „leve de man die de rem Ivond" het rammen van de abri's 't Hornt|e in herinnering Een rij- md bed met een bevallende vrouw - erde de leus: „Huisarts of vroed- Ouwe Sunderklaas heeft zich opnieuw bewezen als hèt Texelse rus,|9 dan toch. want in de vroege volksfeest bij uitstek. Grote aantallen speulers hadden vrijwel och,end werden op de parkeerplaats won Taco nn '1 Unrnlic oiitnrnllan \/or. overal veel moeite gedaan om hun dorpsgenoten te vermaken met meer en minder subtiele voorstellingen. Net als in voor gaande jaren bleek daarbij dat in Den Burg (en iets mindere mate in De Koog) „alles" wordt gespeeld - met wél een grote voorkeur voor het (lucht)kasteel van Martin Karlas -terwijl men zich in de kleine dorpen vooral had laten inspireren door zeer lokale gebeurtenissen, die slechts in kleine kring bekend zijn ge worden. Teso is voor het grote publiek kenne lijk in rustig vaarwater belandwant de bootdienst - eens met afstand het po pulairste thema - stond eigenlijk ner gens in de belangstelling. Opvallend was ook dat het aantal boeren wagens in Den Burg dit jaar gering was. Toch bleef hun aanwezigheid met onopgemerkt Eén van de karren raakte op een gegeven moment vast in het smalle centrum en zorgde daar voor de nodige overlast De kwaliteit in het grootste dorp werd vooral ge bracht door paren en kleine groepen. In De Koog werden nogal wat toeris ten gesignaleerd. Omdat in Texels badplaats op slechts éen plek wordt gespeeld - in de Dorpsstraat voor Capri - kregen ze alle gelegenheid zich een goed beeld te vormen. Teso zette vrijdagavond behoorlijk wat Ouwe Sunderklaasgangers over, naar verluidt zowel oud-Texelaars als „vreemden". Tot wachttijden leidde die bezoekersstroom niet. want de Jeugd Den Burg: onverwacht actuele voorstelling, gezien de opstopping van wagens la ter op de avond. (Foto Mn'cti Hoqnenl meesten kwamen zonder auto. De politie sprak van „een rustige Ouwe Sunderklaasviering". Relatief rond 3.30 uur, raakten Texelaars slaags op de Groeneplaats, waarbij flinke klappen vielen Een 19-jarige inwoner van Den Burg liep een gebro ken neus en een gekneusd strotten hoofd op. De dader maakte zich uit de voeten, maar na aanwijzingen van enkele getuigen „zit er weer muziek in de zaak", zoals de politiewoord voerder gisteren meldde Tegen de regels waren ook de illegale overnachtingen in auto's En bij Jan Dirkszoord trof de politie drie feestvierders uit Langedijk. die in het perkje gewoon een tent hadden op gezet Ze waren zó dronken dat het de agenten met lukte om een praatje aan te knopen Toen ze iets later in de nacht nogmaals een poging de den, bleek het drietal voldoende ont nuchterd om het tentje af te breken en een bekeuring in ontvangst te nemen. Storing Teso De afvoer van de overkantse gasten leek nog op enige problemen te stui ten. toen de eerste boot (van 6 05 uur) niet kon vertrekken wegens een defect aan éen van de generatoren Drie kwartier later was de storing ech ter verholpen, zodat de boot van 7 05 uur gewoon voer. Zelfs de nog met ontnuchterde reizigers schikten zich volgens Teso-woordvoerder Jan Bloem gedwee in het ongemak. „Het is met ongebruikelijk dat er spullen worden vernield, maar dit keer was het rustig. Eén van de buffet medewerkers vond het zelfs lam vrouw, wie doet de bevalling nou?" Er liepen vrijdagavond diverse grijze bewoners van Sint Jan rond die wei nig fiducie hadden in hun toekomst. Een van de groepen zong „Is er le ven na de sloop". Een zuster werd „non-actief" De mishandeling waar van Piet Smul slachtoffer werd, werd realistisch aan de kaak gesteld „Onder de Burger toren ging Texels onschuld verloren". Er waren meer voorstellingen die aangaven dat het wat betreft geweld en vandalisme op Texel niet zoveel beter is dan elders Een groep luidruchtige trommelaars had kritiek op het „naklazen" en twee boeren waren op zoek naar Ria 200 die, ondanks haar record melkproductie naar de slager moest. Een VVD-auto met knalharde luid spreker maakte propaganda voor het piepjonge team waarmee de partij de gemeenteraadsverkiezing ingaat. Verder kreeg de ,,buitenservice"van de apotheek de aandacht, zag men ambtelijke mo lens langzaam draaien en werden de met de VVV concurrerende acti viteiten van Ray Girbes in de aan dacht gebracht. De controverse tus sen jutters en Stichting Texels Museum blijft een inspiratiebron. Je zag de heren letterlijk touwtrekken om de spullen. Veel groepen zongen liederen die zo langdurig waren, dat haast niemand zich de tijd gunde om alles te beluis teren. Aardig was een voorstelling die hiermee de draak stak. het twee tal zong stomweg alles wat in de krant stond, rijmend of niet. De lotgevallen van de zeldzame door Kees Maas gevonden vlinder die in de studio van Simon Smit ont snapte, werden door enkele duo's leuk gereconstrueerd. Het VVV sterrenprobleem werd ook door meerdere spelers uitgebeeld, even als schoenmaker Van Osch. Een „burgerwacht" diende zich aan om het wangedrag- in de dorpen de kop in te drukken Een mobiele nacht club Le Berry liet een opwindende live act zien, we zagen hoe een homopaar in het huwelijk trad en wat er tijdens een asbestbrand in Oosterend allemaal gebeurde Uitslagen Den Burg. Jeugd, enkelingen 1 Nummer 3 Skater; 2 nummer 12 Potvis, 3 Nummer 7 Albert Hei|n Paren 1 Nummer 211 Don Karlas Kiezot. 2. Nummer 218 Potvis/zender; 3 Nummer 205 Mieuwe zeehondenattractie. Groepen 1 Nummer 418 Karlas Burcht; 2. Nummer 407 Pot van Maas. 3 Nummer 405 Slapende toe risten. Volwassenen, enkelingen. 1 Nummer 3 Naar bed. naar bed 2 Nummer 19 Corry Heijne 3 Nummer 5 Aantal sterren Paren 1 Nummer 209 de pastoor en zijn moeder, 2 Nummer 203 Sint Jan gaat weg; 3 Nummer 206 Handrem AOT-bus Groepen 1 Nummer 407 Burchtzucht; 2 Nummer 406 Klasje gemeenteraadsleden, 3 nummer 414 Sterrenslag De folklorebeker ging naar nummer 10 de Fietsjutter De prijzen kunnen worden afgehaald bi) de klantenservice van Hema in Den Burg De voorstelling van vorig jaar, waar bij de spelers door dranghekken van het publiek werden gescheiden had duidelijk vruchten afgeworpen: de dorpscommissie had gezorgd voor verlichting in het eerste deel van de Peperstraat, waardoor het spel zich niet langer op het Kerkplein concen treerde en de voorstellingen beter tot hun recht konden komen Ook dat de jury zich verspreid had opgesteld, had tot gevolg dat hef gedrang óp het kleine pleintje meeviel Er waren niet veel spelers op de been - al met al werden een kleine twintig voorstellingen genoteerd - maar de kwaliteit van het gebodene was onge meen hoog. Duidelijk favoriet was de commotie rond de woningbouw op Zevenhuizen: diverse Jook Nauta's hadden het op uiteenlopende manie ren aan de stok met diverse families Boogaard Maar ook de conflicten tussen „echte' en „import"- Oosterenders (deze zomer tot een ontlading gekomen naar aanleiding van ingezonden stukken in het Strender Nieuws over toenemend vlieglawaai) gaven veel stof tot spe len Er werden enquêtes gehouden, certificaten van echtheid uitgedeeld en schandblokken opgericht, waarbij echte' Oosterenders werden uitge nodigd de „import' te bekogelen „Wie zonder zonde is. werpe de eer ste steen Veel werk was gemaakt van de dia loog tussen Siem Hemelrijk en Staatsbosbeheer over een maquette van een pretpark bij de molen van 't Noorden en van de Rijdende Rech ter die - per bakfiets - door het dorp trok om burenruzies en problemen uit de wereld te helpen Ditzelfde deed Jan Does met zijn enigma-machine, hoewel zijn specialiteit het voetbal geweld tussen SVO en ZDH bleek te zijn Bij veel toeschouwers favoriet - maar niet in de prijzen gevallen - was het eerbetoon aan de overleden Piet (Tekeer) Brouwer, de „moeder Theresa" van de schapen Bij de jeugd spitsten de voorstellingen zich met name toe op de zwerver in de papiercontainer en de brand in de jeugdcaravan Ook hier weer Zeven huizen en de brand bij Trap en een schitterende voorstelling over het opruimen van asbest Een stille, maar indrukwekkende voorstelling waren de twee lantaarnpalen die, omdat ze kapot waren, duidelijk voor paal ston den Jeugd: Enkelingen 1 Schaatsbaan (Saskia Timmer): 2.Nauta's Boogaards woning (Joyce Vlaming). 3 Asbest- man (Kim Vlaming). Paren: 1.Lan taarnpalen (Nienke Kruithof en Maria Trap); 2.Brand bij Trap (Rosita en Natanja Hin) 3 Strender Nieuws (Rob en Hanneke Legierse). Groe pen- 1 Caravanbrand (Mike en Marylin Brouwer en Rik van der Vis), Een halve eeuw speulen met Ouwe Sunderklaas. Die mijlpaal bereikte Jan Zoetelief uit Den Burg vrijdag avond. De jubileumvoorstelling deed hij samen met zijn zoon Ron. maar meestal ging Zoetelief als en keling de straat op. „Eén keer heb ik met een groep gespeuld. maar dat was geen succes. Ik praatte met iedereen en was geregeld zoek." Overigens is hij niet de langst speulende. Koploper is waarschijnlijk Kees Zuidema. die vrijdag met zijn Immy de Cocksdorper huizen langs ging. Zoetelief (57) houdt ervan de mensen bij zijn spel te betrekken „Dat vinden ze prachtig. Ik ken heel veel Texelaars, dus een praatje is gauw gemaakt. Sommige mensen rekenen er op dat ik meedoe en komen spe ciaal kijken. Vroeger ging ik ook de huizen in, wel een stuk of zes, zeven in Den Burg Nu kom ik nog steeds bij Addy Smit op de Stenenplaats, daar wachten ze op me." Op 12 december 1947 speulde Zoetelief samen met zijn broer Andre voor het eerst „We marcheerden met een helm op door Den Burg. Toen m'n broertje in een etalage keek schrok-ie van zichzelf. Gek dat ik me dat nog weet te herinneren, hè." Sinds zijn diensttijd speult hij alleen. Vaak met gebruikmaking van pop pen „Dat vind ik prachtig." Een hoog tepunt in dat opzicht was de voorstel ling van de dorpsfiguren Lange Ma Antje, waarmee hij de folkorebeker in de wacht sleepte. Verder noemt hij zijn uitbeelding van Joppe Rijk met een koe. „Met bier in plaats van melk erin. Met water spuiten doe ik trou wens ook graag, zoals die keren met de Groeneplaats-fontein en de Kantoorstraat-pissers." Een succes was ook de grote ooievaar in een le dikant, waarmee hij een electriciteitsstoring uitbeeldde. Grootste rivaal in de categorie enke lingen is Sieb Zijlstra.,Tussen ons is het altijd een hele strijd. Hij heeft meer tijd om het voor te bereiden en is tech nischer Ik scharrel de laatste maand wat bij elkaar en moet het meer van het spel hebben Speulen is nu wel anders dan vroe ger, constateert Zoetelief. „Toen za ten de mensen aan tafeltjes in de Oranjeboom en de Lindeboom en had je meer tijd om te speulen. Nu is er op straat minder gelegenheid. Gelukkig zijn de grote wagens er tus senuit. Ik heb er nog voor gestreden dat die pas later op de avond moch ten komen, want ze waren een kwel ling voor de enkelingen en de paren Het gouden jubileum vierde hij vrijdag met een voorstelling over de nieuwe RK pastor en diens moeder. Het was met zijn afscheidsoptreden. „Dit keer speulde ik voor het eerst samen met mijn zoon. Ook m'n dochter wil nog een keer met me mee en daarna kun nen we nog wel een keer met z'n drietjes..." 2.Vroedvrouwen (Lindy, Marina en Elise Brouwer): 3.Voetballen (Barry Koning en Marcel en Anne Zegers). Volwassenen: Enkelingen: 1 Enquête Zevenhuizen (Lia Duinker), 2.Grijze Gré (Wilma Rentenaar). 3.Ik stop met roken (Wim Trap) Paren 1 Molen 't Noorden (Jaap Verhoeve en Marjo van Dijk), 2.Rijdende rechter (Arjan Trap en Annelies Schoo); 3.Burenhulp Nauta- Boogaard (Marijke Stark en Janny Thijssen). Groepen: 1.Eigen volk eerst (Jaap Kooger, Kees Aris Trap, Fia Joustra), 2.Almachtige Nauta (Ewald en Marijke Witte. Gerd Jan en Saskia Roos); 3.Winkelende Hetty (Adri Rentenaar. Biem van der Vis, Marloes van der Vis. Ab Schagen. Klaas Jan Daalder en Jaap van der Vis). de feestelijk verlichte De uyterstraat liep menig speuler met irensweeën rond. De praktijk die irloskundige Theda Niehoff onlangs Oudeschild is begonnen, zorgde or veel inspiratie. Toppers waren ikele „levensechte" bevallingen. In it havendorp schrikken ze met terug lor minder fijnzinnige details; zelfs in bloederige nageboorte ontbrak st Het talrijke publiek deinsde met ihteruit, maar brulde het uit van het then. s vanouds werd in Oudeschild ui- rst levendig gespeuld door een oot aantal deelnemers, zowel bij de ilwassenen als de jeugd. De kinde- n stonden voor de twee jury's zelfs de file. „Met Ouwe Sunderklaas óet je haast wel meedoen om er bij horen in het dorp", aldus een nstander. die later op de avond de ad bij het woord voegde, alle categorieën was de strijd tus- II het museum en de jutters een dankbaar onderwerp. In eén geval werd dit „getouwtrek" letterlijk opge vat, met Gelein Jansen als arbiter en Cor Ellen die er met de buit vandoor ging. Een andere groep kwam als rij dende rechter op de proppen om de spullen te verdelen. „Weer moet ik nou heen met m'n jut?", vroeg een jonge speuler zich af. De verhuizing van de Gamma leverde commentaar op „Jan Jacob waarom deed je dat, Den Burg heeft al winkels zat", zong een tweetal doe-het- zelvers met een wankele trap. Doede de Vries werd gretig op de hak geno men wegens zijn opmerking over de tientallen kraaien rond een leeg staande woning Grote zwarte kraaien werden door Doede met een buks achterna gezeten. Naar aanlei ding van een ingezonden stuk van Roy Helleman ging een kolossale „witte punt" over straat, compleet met gordijntje waarachter onschuldige toeschouwers een „beurt" konden krijgen. Ook de TC-verslaggever ont kwam met aan dit lot. Een mooi lokaal onderwerp was „Het leugentje van Hut", waarbij een nep- bruidspaar ervoor zorgt dat de Cadillac van Adrie Hutjes met spoed een nieuw dak krijgt. Van deze voor stelling was veel werk gemaakt Ko misch was het stel Willem Aaltje (Vlas), dat zich per ouwe bromfiets over straat verplaatste. Daarbij moes ten ze uitkijken om niet op te botsen tegen een verdacht echt lijkende Ab Hemelrijk, slingerend op zijn snorfiets. Populair bij de jeugd waren de klein zoons van Jaap Bakker, die maar niet naar hun opa worden vernoemd Jeugd: Enkelingen 1 De Jutter, 2 Adrie Westerlaken 3 Verhuizing van Eric. Paren 1 Schoonmaakbedrijf Superschoon. 2 Honden poep. 3 Sieme Daalder met de bom Groepen 1 Zeehonden, 2 Opa Bakker, 3 20 iaar koter- keel GO-ieugdbokaal (voor de origineelste voorstelling) groep nr 8. Jaap Zuidewind Ac- tueelste groep nr 4 Bedri|tsverzamelgebouw Aantal kinderen 89 Volwassenen: Enkelingen 1 Sjel Boom 2 Vroedvrouw, 3 Anbo Paren Gamma weg. 2 Caravan wille punl. 3 Schuurbrand Willem Vlas Groepen 1 Verloskundige aan Skil; 2 Bruidspaar, 3.Caravanjeugd GO-bokaal (ac- tueelste). nr 7 enkelingen Hilly Vlas, Anbo Skillie-bokaal (originaliteit) nr 14 paren, K Slaman dochter papegaaiensoep Aantal deelnemers. 81 De verhuizing van de familie Van Rossum naar Amsterdam heeft de Cocksdorper gemoederen flink in beweging gebracht. Jong en oud maakte zich druk over de beman ning van de koek en zopie van de IJsclub, jarenlang liefdevol ver zorgd door Annie van Rossum. Hoewel de jury volhoudt dat de kwaliteit van de voorstellingen goed was, vonden meerdere toe schouwers de keuze van onder werpen eenzijdig. Het leek wel of er dit jaar weinig is gebeurd in het meest noordelijke dorp van het eiland. Het vertrek van de Van Rossums werd in tal van varia ties uitgebeeld, waarbij de Amster damse buurvrouw van Annie, die op 't durp een openbaar-toiletketen wil opzetten, een fraaie link was naar het tweede meest gespeulde onderwerp de plasoverlast in de Molenlaan en bij de vuurtoren. Ook daaraan besteed den zowel jonge als oude speulers veel aandacht Het aantal jonge speulers is vrij constant ten opzichte van andere jaren, maar er waren min der volwassenen Een zorgelijke ont wikkeling, aldus enkele Durpers, die overwegen een vereniging in het le ven te roepen om jonge speulers te stimuleren. Grappig waren de poepdoos die zin gend werd geïntroduceerd op Molen laan nummer 100 en de zeer jeugdige speuler die, voorzien van een inge nieus waterpompsysteem, tegen een prachtige vuurtorenreplica moest plassen, maar dat ten overstaan van de jury hardnekkig weigerde Een flinke groep volwassenen introdu ceerde de pispaal. De werking werd meteen gedemonstreerd, waarbij de kijkers met werden ontzien. Humoris tisch was een verwijzing naar degene die de plasoverlast heeft aangekaart Henk Blaas. Hij kwam met de pot" bij het gebouw van de Rabobank en deelde pisknippen uit, als variant op een chipknip Twee fraaie iepen baarden opzien. Niet alleen beklaagden ze zich zin gend over de plassers, ook mopper den ze over de hardrijders. Het lied Vas ist los'" Barbel Stein en Ati Iwernat uit Schwerte (bij Dortmund) tbaasden zich over de merkwaar- Je taferelen in de Dorpsstraat „Ik :n al 40 keer op Texel geweest en balie feesten gehad, maar dit nog K>it", aldus Barbel De Duitse blon- ïes waren vrijdagavond niet de •ge toeristen die in de badplaats 4 kijkje namen. ipaalde voorstellingen waren voor m herkenbaar, zoals de strippende We in de kooi van Le Berry, maar wat die plassende heren op een wa gen moesten, was een raadsel. Dat bleek te gaan om het ontbreken van een urinoir in het nieuwe dorpshuis. Aan de natte voorstelling kwam een abrupt einde, toen een leiding brak en het water over straat stroomde. Opmerkelijk was dat de affaire waar bij de bekendste Koger horecabaas alias „Dirk" de politie probeerde te misleiden, met of nauwelijks door de volwassenen op de hak werd geno men. Bij de jeugd daarentegen liep menig Beer („1-1-2, daar vang je beren mee") rond en zelfs een wan delende telefooncel ontbrak met. De oudere speulers mikten meer op de ANWB-sterren Twee fraai uitgedoste engeltjes deelden sterren uit voor het VVV Sterren Spaarplan Een Duitse badgast genoot van het super-een voudige huisje van Harry de Graaf Scherp spel was er van een groep die uitbeeldde dat „weldoener" Hans den Uyl (Motel Texel) gratis verkregen kleding aan asielzoekers verkocht Verrassend was de beeldentuin van Harry Wuis, waarbij zelfs een heus Texels naakt de koude avond trot seerde Een Turkse scheidsrechter zat Koger voetballer Nico Schot ach terna wegens discriminerend taalge bruik. „Ik riep alleen maar augurk..." Met de tekst „het wippen in de bran ding is nu wel voorbij" werd het af scheid van KNRM-redder Hans Bak ker gememoreerd. Karting in de tennishal was een ge liefd thema bij jong en oud Een jon getje in een mini-skelter werd telkens met een racket op zijn helm gemept. Een groep kinderen probeerde met een ingewikkeld apparaat de stank in de Dorpsstraat te verhelpen. Een meisje had een prachtige oplossing tegen de kauwgom op straat ze ging verkleed als boom waarop men stuk jes kauwgom kon plakken Jeugd: Enkelingen 1 De kauvvgomboom (Lucie Burgman). 2 De wille beer (Sara Boog aard), 3 Bejaarde man (Stelan van Beek) Pa ren 1 Opknappen Koogerhoop(RoxrJasperen Elsemieke Meuleman), 2.Sluiter volgepiest (Sanne en Mirre Oosterhaven); 3 Skelter-len- msbaan (Arco en Marleen van der Vis) Groe pen 1 Politie teletooncel (Eddie en Gerard Witte, Maaden van Aken) 2 Tennisbaan- kading (Robin en Mark Schoo Nico en Eldin Homngh): 3.Slopers Kogerhoop (Anne Uit geest Myrthe Ellen en Madine Ipenburg). Folklorebeker Stankoveriast (Ivo en Volmer Jager Wouler en Andries Kuip. Jome Houwing, Mades Brons en Daniel Monlezinas) Volwassenen: Enkelingen 1 Dokier Seegers (Leo Daalder) 2 Harry s nutsterren hotel (Hans Bakker) 3.Juttersmuseum Flora (Maaden Jan Boon) Paren 1 Beddenpuzzel (Hans Huisman en Jan List), 2 VVV-sterren (Esther en Carla Huisman), 3 Hakan en Schot (Richard Daalder en John List) Kleine groepen 1 Harry's beeldentuin (Jo Thole. Roelre Slam en Veronica van Beek), 2.Asielzoekers (Els Koorn Nel Kamp Yvonne Bonne Anneke Brons); .Leven na de dood" inspireerde een duo tot een praatjeslied", waarbij Durper roddels werden doorgeno men. De komst van een vroedvrouw, die al ruziënd met dokter Van Dijk bij een bevalling assisteerde, leek wei nig Cockdorps. Maar de roddel die erbij werd onthuld was dat wél. Het homo-huwelijk dat in het Eierlandsche Huis werd voltrokken sloeg niet erg aan. Annie van Rossum kwam nogmaals voorbij met echte warme worst Dat leverde op straat een stoet achtervolgers op, die ook zo'n lekker hapje wilden. De speurtocht naar een ..nieuwe Annie" en een enquête voor de enige echte chocolademelk a la Annie (met véél water en flink aangebrand) werkte op de lachspieren De wisselbeker ging echter naar een bijzonder duo de oudste Ouwe Sunderklaas van Texel en zijn vrouw De 80-jarige Kees Zuidema had zich opnieuw vermomd en bezong, aan gestuurd door zijn Immy, de geschie denis van het Sunderklaasspeulen aan de hand van foto's. De uitslagen; Kinderen enkelingen 1 Nr 44 De poepdoos. 2 Nr. 40 Spek en bonen, 3. Nr 41 De vuurto ren. Paren 1. Nr 51 IJskoningen, 2. Nr 55 Pinkelmannetjes in de Molenlaan. 3 Nr 52 Hel licht Groepen 1 Nr 74 De ijsclub. 2. Nr. 72 KNRM reddingboot. 3. Nr 71 Kabelkrant Volwassenen enkelingen 1 Nr. 102 Annie van Rossum. 2 Nr 101 De Ooievaar 3 Nr 103 Minstreel Paren 1 Nr. 119 bomen. 2 Nr 120 Annie van Rossum ijstent, 3 Nr 115 Durper roddels. Groepen; 1 Nr 149 Hetty en Cindey. 2 Nr. 152 Pispaal. 3 Nr 150 De Rog Wisselbeker Nr 117 De Geschiedenis, folklorebeker Nr 119 bomen. 3 Kauwgomschoonmakers (Annelies Hillen. Elly Schoo. Manska Koenders). Grote groepen 1 Kogerslag tennishal (Ab en Nel Rommel. Marjan van Aken, Petra Keijser Libberdien Witte Marcel Tielemans. Tilly Vinke, Hennette Kooiman). 2.Pisbakken dorpshuis (André Verseput. Henk en Ans Boogaard. Yvonne Eelman. Peter List) Folklorebeker Dokter Seegers (Leo Daalder) Op de avond van Ouwe Sunderklaas werd de politie gewaarschuwd dat onbekenden een vuurtje stookten in de Weverstraat Toen agenten kort daarna op de plek des onheils kwa men. bleek het slechts om wat bran dend hooi te gaan, dat zij met hulp van een emmer water van de beller zelf maar te lijf gingen. Toen het even later ook nog begon te regenen, wa ren alle zorgen voorbij Geen drankrijders. Ouwe Sunder klaasgangers weten tegenwoordig kennelijk dat rijden met drank achter de kiezen niet gewenst is De politie hield 25 automobilisten aan voor een alcoholcontrole, maar constateerde geen overtredingen. Fiets gestolen. Een 36-jarige vrouw uit Den Burg deed in de nacht van zaterdag op zondag ongewild afstand van haar fiets. Ze had de grijze tweewieler rond 23.45 uur onaf gesloten tegen de gevel van de Hema gezet. Toen ze daar na sluitingstijd terugkwam, was de fiets verdwenen. Diefstal jas. Tussen zaterdag 9.00 uur en zondag 3 00 uur werd uit de garderobe van een café in Den Burg een groen damesjack met bontkraag ontvreemd. De jas was eigendom van een 41-jarige toeriste uit het Duitse Breckerfeld. vervolg op pagina 9 Jan Zoetelief vrijdagavond in zijn rol van pastoor. (Foto March Herjnen)

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 5