„Geef me wat geks en het komt goed" Kerstmi 1997 Stoker ruim dertig jaar in etalages Optimisme Sieme Zijm over toekomst bij AZ TEXELSE COURANT Ondanks plaats op de reservebank: Nioz-directeur: geen groot gat in begroting Dammer Vinke klopt Van de Wetering Boeiend bowlen Weer onderzoek met zeehonden-antennes Van Rappard nieuwe voorzitter overleg Waddeneilanden Wat ik zeggen wou... Bouwen op maat Hersenschudding na stuurfout Informatiemiddag vakantiepleegzorg Kerkdiensten 24, 25 en 26 december VRIJDAG 19 DECEMBER 1997 Ik móet wel blijven werken. Ik heb In m'n leven teveel geld in Texelse kroegen opgemaakt om te kunnen stoppen.Willem Stoker (65) is etaleur. Hij komt al meer dan dertig jaar op Texel om de poppen van Moerbeek Mode aan te kleden. Ook de computers van kantoorvakhandel LenR drapeert hij achter het ijlas. Hij heeft iets met Texel. ,,Het is altijd een feest om naar het eiland te gaan. Stoker is niet te stoppen. De taarlemmer heeft de pensioen- jerechtigde leeftijd bereikt, maar leeft nog teveel plezier in zijn werk. Ik kom iedere dag ergens anders ■r zijn zulke leuke bedrijven bij. Het loudt me jong De etaleur begon als serling op zijn veertiende bij de chi- iue zaak Gerson. „Het was voor mij an jongs af aan duidelijk Mijn vader lad een kapperszaak annex sigaren- andel Ik zat altijd in een hoek met loosjes te stapelen." la zijn leerjaren in vaste dienst werd Stoker vanaf begin jaren zestig eigen iaas. Texel leerde hij echter al eer- Ier kennen, tijdens zijn militaire lienst. „Dat was in '53, het atersnoodjaar. De Eendrachts- older was onder water gelopen, luderen herinneren zich dat vast nog iel Mijn eenheid heeft tien dagen iet zandzakken gesleept. We waren «et tachtig man uit Assen gekomen." itoker genoot van het eiland. „We /aren buiten bezig op de dijk. Zó «ooi was dat. En ik kwam toen voor et eerst in het café van Niek de Sraaf, op de plek waar nu de apo- leek is. We waren ondergebracht in een ruimte in de Weverstraat, met stro op de grond. Heftig uitgaan' Wel nee, je had toen het geld met om dronken te worden." Kaal eiland Volgens Stoker bestond en bestaat bij menig overkanter een verkeerd beeld van Texel Ook dienstmaten van toen dachten dat het een kaal eiland zou zijn. Maar ook in die tijd waren er al veel mooie winkels in Den Burg Ik keek daar uiteraard met meer belangstelling naar dan anderen." Na zijn soldatentijd zag Stoker Texel terug als freelance-etaleur „Ik werkte bij een collega van Luit Sok Via via werd ik gevraagd omdat de oude etaleur onverwacht was overleden. Het was tegen sinterklaas, dus men zat omhoog. Ik zat al veel in de noord- kop, dus voor mij was de overstap met zo groot." Het viel Stoker met te gen „Ik wist al dat het een mooie zaak was En inderdaad, ze hadden goede merken in huis. Moeilijk' Nee hoor. je spreekt toch dezelfde taal. Je kent het artikel." Bij de gedachte aan het verleden begin Stoker te lachen. „Mooie tijden waren dat Ik kwam altijd voor een nachtje op Texel. Al snel kreeg ik kennissen, dus als ik 's avonds aan een etalage stond te werken, werd al snel op het raam gebonkt of ik mee ging naar de kroeg." Vroeger waren etalages veel voller. Bovendien waren de poppen van gips, dus zwaarder en onhandiger Daar weet Stoker van mee te praten. ,,Je staat er inderdaad altijd als een soort slangenmens tussen. Ik herin ner me nog een pop die met de han den opzij stond. Ik probeerde er om heen te stappen en de hand van die pop blijft achter mijn gulp haken Valt dat hele ding door het raam naar bui ten Tot overmaat van ramp komt er net een mannetje aanlopen Die ziet die half blote juffrouw tussen de glasscherven en zegt 'nou jong, da's ok niet best'. De mode is flink veranderd en daar mee ook de etalages „Het is veel vrijer allemaal Vroeger had je een jurk en een mantel, meer niet. Een pak moest strak op de pop. Nu is het assortiment breder en de stijl losser Je kunt rustig een pop met z'n hand in een zak neerzetten. Dat was vroe ger ondenkbaar," Creatief Een etalage van Stoker bestaat met alleen uit kleding Hij maakt gebruik van „snuisterijen", zoals hij zelf zegt. „Geef me wat geks en het komt goed. Het is zo'n creatief vak Soms ga ik met Ruud Hamer (de huidige eige- Willem Stoker. .zo'n creatief vak houdt je jong (Foto Tessa van Dealen) naar van Moerbeek Mode en Soeks- red.) een rondje door Den Burg en halen we accessoires bij Kees de Waal of een andere zaak. Ik heb aan de overkant wel eens een ouwe fiets meegenomen, goud gespoten en in de etalage gebruikt De ideeën ko men me altijd zó aanwaaien Thuis heeft Stoker een loods met verschil lende attributen en lappen stof. Er zijn winkeliers die hun eigen eta lages verzorgen. „Dat kan ook goed zijn hoor. Als het er maar verzorgd uitziet En de verlichting is belangrijk Regelmatig veranderen is belangrijk Stoker: „Een damesmodezaak moet om de veertien dagen a drie weken een nieuwe etalage hebben Dat zijn toch meer seizoenspullen dan de herenpakken. Niet-modezaken doen er goed aan om eens in de zes we ken te veranderen." Kerst vindt Stoker de leukste periode. „Je hebt tegenwoordig zulke grap pige kerstversiering. Vroeger was het alleen een kerstboom En de kleuren zwart, zilver en goud Of ik thuis ook veel versiering aanbreng? Nou. niet extreem hoor Een mooie boom, daar laat ik het bij Voetballer Sieme Zijm mag dan al enkele maanden niet meer in de basis van AZ hebben gestaan, toch heeft hij het naar zijn zin bij de Alkmaarse vereniging. Een ge sprek dat hij begin deze week had met trainer Willem van Hanegem heeft de Texelaar weer vertrouwen in zijn toekomst bij AZ gegeven. Zijm. die onlangs een huis betrok in Bergen, werkt onder De Kromme hard aan zijn ontwikkeling. De oud-Hoornder heeft in stadion De Hout momenteel met grote concur rentie te maken. Toen degradatie in zich kwam heeft de club van voorzit ter Piet Scheringa diep in de buidel getast voor nieuw spelersmateriaal. Spelers als Barry van GalenenMax Huijberts behoren tot de betere spe lers van Nederland en zijn geduchte concurrenten Hierdoor moet Zijm de prestaties van zijn ploeg al enkele maanden vanaf de reservebank be kijken. In de wetenschap dat Van Hanegem bekend staat om z'n loya liteit aan de vaste spelers, lijkt een spoedige basisplaats niet waarschijn lijk. Maar het kan verkeren in de voetballerij, relativeert Zijm. Vertrouwen Het gesprek met de trainer heeft Zijm's vertrouwen goed gedaan. „Weliswaar sta ik niet in de basis, Willem betrekt je overal bij Wat dat betreft heb ik niet te klagen. Het is natuurlijk wél Van Hanegem Het half jaar dat ik onder hem tram, heb ik enorm veel vooruitgang geboekt Ik leer ontzettend veel, ook van andere spelers, en kan me optimaal ontwik kelen. Hij leert je de spelsituaties goed te begrijpen en er optimaal van te profiteren", schudt Zijm enkele voorbeelden uit de mouw. Volgens Zijm waren de verwachtin gen rond zijn carrière wel erg hoog gespannen „Weliswaar heb op m'n zeventiende al m'n debuut gemaakt, ik ben nog maar 19. Ik moet gewoon werken en veel leren. Dan komt het vanzelf wel goed. Als de trainer me nodig heeft, ben ik er klaar voor." Doordat Zijm regelmatig voor het tweede uitkomt, houdt hij z'n spel- ritme op peil Maandagavond moest hij echter verstek laten gaan. Nadat hij tegen enkele gele kaarten was aangelopen, werd hij voor één wed strijd geschorst. Niet uitlenen Zijm's idee dat AZ hem gaat uitlenen aan een andere club, bijvoorbeeld ADO Den Haag. bleek voor Van Hanegem geen optie ,.Dan is het toch de vraag: in wat voor situatie kom ik terecht, welke trainer krijg ik en hoe gaat hij met me om9 Misschien kom ik wel wéér op de bank terecht Er is nóg een reden waarom Zijm bij AZ wil blijven. „Ik heb pas een huis gekocht in Bergen en voel me daar helemaal thuis. Op loopafstand van de duinen, het bos en je zit op een paar minuten van Alkmaar Er is geen reden voor ongerust- eid." Dat zegt Nioz-directeur Jan e Leeuw in reactie op berichten at het Texelse onderzoeks- istituut opnieuw met een struc- ireel gat van twee miljoen gulden du kampen. Op Texel cirkuleren allerlei geruch- in, dat ben ik intussen wel gewend laar dit slaat alles. Zoals ieder insti- lut moeten we keuzes maken, om- af het geld met tot in de hemel roeit Op het moment wordt ge- erkt aan de begroting voor 1998 iaarbij hebben we met met méér of under problemen te maken dan ge- oonlijk Normale problemen, die ns niet voor onaangename keuzes 'ellen", aldus De Leeuw. 1995 werd het Nioz geconfron- rerd met een tekort van 2 miljoen, i volgde een reorganisatie, waarbij «kele taken werden afgestoten en redewerkers werden ontslagen De arde maatregelen hebben het ver achte effect gesorteerd, stelt De aeuw Hij wijst erop dat het Nioz ede afhankelijk is van externe pro- cten. „Voor volgend jaar ziet het er at dat betreft best redelijk uit Wel er een element van koffiedik kij- an in Je weet nooit of er een aoed-opdracht tussendoor komt og met alles staat vast." e begroting wordt in het voorjaar rn '98 vastgesteld. Eerst door het astuur van de stichting waaronder at Nioz valt, daarna door het NWO. grootste subsidiegever ees Vinke en Harry v.d. Wetering regen tijdens de damclubavond cn klassieke stelling op het bord. eleidelijk kreeg routinier Vinke in jn favoriete speltype enig voor- sel. Van de Wetering toverde ech- r een damslag uit de hoge hoed. e dam had veel materiaal gekost en id bovendien vrijwel geen iwegingsvrijheid. Met een offer pro- erde V d. Wetering vergeefs te ltsnappen. Bert Duin en Rinus ttali speelden een strategische par- In het vergevorderde middenspel ad Duin de overhand. Viftali gaf ge- genheid voor een remisewending, srt Duin nam echter dam ten koste in enige schijven Op zich was deze ending kansrijk doch de sluwe ttali vlocht een fraaie slagwending de stand, waarmee hij toch nog de ille winst binnensleepte. 'im Timmer leek een mooie slagzet He voeren, doch op het beslissende oment had Jos de Wolf slagkeus, dat het feest met doorging. Frans ss liep tussen enkele schijven en sn zag Gerrit Vlaming zijn kans hoon de remise-achtige stand toch g in voordelige banen te leiden, ap van Heerwaarden moest zijn ige vleugel teveel verzwakken om een nadelige hekstelling van Piet ikelaar te geraken iterdag 27 december wordt in De 'ifle Burcht het jaarlijkse dam- en haaktoernooi gehouden. De aan- De uitleg van De Leeuw wordt be vestigd door Swier Oosterhuis, voor zitter van de ondernemingsraad (OR) van het Nioz. „Als er echt wat loos is, zullen we het personeel on middellijk inlichten Daar is nu geen enkele aanleiding toe. De OR heeft een goede relatie met de directie en krijgt steeds heldere uitleg op vra gen Natuurlijk zullen we, zoals een OR betaamt, de vinger wel flink aan de pols houden Overigens betreurt Oosterhuis dat de subsidie van het NWO al jaren lang gelijk is gebleven, terwijl het Nioz wordt geconfronteerd met stij gende kosten „Het Nioz heeft haar goede wil getoond door twee reorga nisaties en door de buikriem aan te halen Maar eigenlijk zou een struc tureel hoger bedrag nodig zijn om de onderzoeksfunctie optimaal te kun nen uitvoeren." De afgelopen week stond bij de bowlers in het teken van de Metro Bokaal. Het team van Spare Ribs was goed op dreef, maar moest ondanks een mooie game van 189 van Peter Bongaards het onderspit delven te gen een sterk spelend Snackplek. De dames van de Sommeltjes en TZN waren aan elkaar gewaagd en deelde de punten Het team van Bad- weg Sportief haalde alles uit de kast Marcel Bakker gooide een game van 193 en André Verseput vergaarde zelfs 196 punten in één game. Toch ging Hordifood CV met de winst aan de haal. Bij de huisvrouwen was WBZ op de vroege donderdagmorgen goed op dreef. De felle tegenstand van T- Fords mocht niet baten. Uitslagen: Hordilood CV-Badweg Sportief 9-5, Sommelt)es-TZN 7-7; Snackplek-Spare Ribs 5- 9, Hotel Strandplevier-BBS 5-9; The Meanteam-AII Stars 8-6, Bloem v/'d Wal-De Metro 10-4 Huisvrouwen: WBZ-T Fords 4-0, Juttertjes-De Pins 0-4, Bloopers-Klavervier 1-3 Waarschijnlijk worden volgend jaar opnieuw zeehonden uitgerust met een zendertje annex antenne. Ditmaal gaat het niet om dieren die in EcoMare zijn opgevangen, maar om wilde exemplaren die in de Waddenzee leven. Het onder zoek wordt uitgevoerd door het Instituut voor Bos- en Natuur onderzoek (IBN) uit 't Horntje, in opdracht van de oliemaatschappij NAM. Niet zozeer dit feit. alswel de kritiek van Lenie 't Hart van de zee- hondencrêche in Pieterburen leidde gisteren tot landelijke publiciteit. De Volkskrant berichtte dat de lande lijke directie van het IBN uit Wageningen en 't Hart de kwestie in Staphorst hebben besproken Na mens het IBN Texel was zeehondenonderzoeker Peter Reijnders daarbij aanwezig vang is 13.00 uur. Bij voldoende be langstelling worden aparte groepen groepen gevormd voor jeugd- en/of huisdammers. Inlichtingen Rinus Viftali (314061) of Piet Bakelaar (313843). Burgemeester W. van Rappard is onlangs benoemd tot voorzitter van het Overleg Orgaan Wadden eilanden (OOW). Hij is de opvol ger van de burgemeester van Schiermonnikoog, J.W. Boek hoven, die de afgelopen tien jaar deze functie vervulde. Het OOW is een samenwerkingsver band tussen de vijf Nederlandse Waddeneilanden Het dagelijks be stuur wordt gevormd door de burge meesters. Hef orgaan behartigt de gemeenschappelijke belangen rich ting rijken provincie. „Het rijksbeleid heeft niet alleen betrekking op de Waddenzee, maar kruipt steeds meer de wal op. Neem bijvoorbeeld de toepassing van de Natuurbeschermingswet. De belan gen van de bewoners mogen echter met worden vergeten. Dat proberen we samen naar voren te brengen", aldus Van Rappard. Ook bepleit het OOW dat voor de ei landen soms een uitzondering wordt gemaakt bij landelijke regelingen Voorbeelden hiervan zijn de Waddenvuurtoren (i.p v de studentensnip), de tegemoetkoming voor uitwonende studenten, de zoute veren en de kadaver-ophaal dienst Daarnaast is het OOW bezig met samenwerking op toeristisch gebied, ter versterking van de Waddenfederatie die de eiland- VVV's al hebben gevormd Op initiatief van Texel wordt voorts gewerkt aan een „EurRegio" samen met de Duitse en Deense eilanden. Het secretariaat van het OOW be vindt zich op Texel (gemeentehuis). Of dit een belangrijke rol heeft ge speeld bij zijn benoeming als voor zitter, kan Van Rappard niet zeggen. Naar schatting neemt zijn nieuwe functie ongeveer anderhalve dag per maand in beslag Volgens woordvoerder Bert Jansen van het IBN Wageningen heeft men bewust geprobeerd een publieke discussie te vermijden. „Zeehonden lijken aaibare beesten en mensen vinden het zielig als ze iets op hun kop krijgen geplakt Maar ze hebben er geen last van Bovendien valt het zendertje af als ze gaan verharen Voor het onderzoek is het zelfs on gewenst dat ze er last van zouden hebben. Anders gaan de dieren zich anders gedragen dan normaal." Bij het nieuwe onderzoek is het de bedoeling dat wordt nagegaan langs welke route de zeehonden zich door de Waddenzee bewegen. De NAM wil dat weten voor er met proefborin gen wordt begonnen. Het IBN wil gebruik maken van soortgelijke zen dertjes als eerder dit jaar bij de EcoMare-zeehonden die in het Brielse Gat zijn uitgezet Jansen „Ze zijn iets kleiner en ook de an tenne is korter. Maar verder is de techniek gelijk. De signalen gaan via de satelliet, ook onder water kunnen de dieren in de gaten kunnen wor den gehouden Onderzoekers hoe ven er met meer met een bootje ach teraan, maar kunnen de zeehonden vanachter hun bureau volgen «iJclijthciJ »an Jc rcJauic Huisvesting vinden op Texel valt niet voor iedereen mee. De Woning stichting meldt dat vooral behoefte bestaat aan meer woningen voor kleine huishoudens en ook dat bijna de helft van alle woningzoekenden 26 jaar of jonger is (dat waren er een half jaar terug 801) ik vraag me nu wel af hoeveel woningzoekenden er eigen lijk zijn in de categorie kleine huishou dens vanaf 26 jaar. Ik behoor zelf tot die categorie en zoek al meer dan twee jaar naar een woning. Een huis kopen is met de huidige prijzen voor een alleenverdiener met te doen dat weet iedereen, dus ik ben aangewe zen op een huurwoning De tendens is al jaren dat er steeds meer kleine huishoudens komen, dus ik neem aan dat ik lang niet de enige ben in mijn categorie Ik waardeer het uiteraard zeer dat er momenteel door de politiek en de Woningstichting over jongerenhuisvesting gesproken wordt, nu de ouderen wel zo'n beetje onderdak zijn, maar ik zou graag zien dat alle woningzoekenden nu eens gelijk onder de loep werden geno men De Woningstichting heeft de verde ling in categorieën wel min of meer laten vallen, maar daardoor komen er niet meer kleine woningen bij De Stichting Bejaardenzorg heeft mij al wel eens een flat aangeboden waar geen huurder voor was. maar als je nog geen 55 jaar bent, krijg je een contract op proef Je moet namelijk eerst aantonen dat je geen overlast voor de oudere buren veroorzaakt Nu vind ik dat heel goed te begrijpen, maar het is toch eigenlijk te gek dat dat het enige aanbod is Bovendien zou ik wel eens willen weten waarom iemand van 55 wel normaal kan mee dingen naar de woningen van deze stichting en iemand van 46 niet Als we woningzoekenden op Texel willen houden, zou het dan niet beter zijn het hele huurwoningbestand te reorganiseren en vanaf nu vraag gericht te bouwen' De vraag is nu naar kleine woningen met eén slaap kamer voor jongeren (zo zijn we alle maal begonnen) en met twee slaap kamers voor alle andere kleine huishoudens De eventuele meer kosten voor de gemeente mogen hierbij geen rol spelen. Een 7-jarige jongetje uit Den Burg liep maandagmiddag een hersen schudding op toen de camper van zijn vader langs de Hoornderweg in de greppel belandde. De 28-jarige man reed in de richting van Den Burg toen hij in een bocht door onverklaarbare oorzaak met een wiel in de berm belandde. Door een ruk aan het stuur raakte hij uiteindelijk aan de andere kant van de weg inde greppel Zijn zoontje die achter in de camper zat, smakte daarbij hardhandig tegen de bodem. De camper is waarschijnlijk total loss en het hekwerk langs de weg werd over zo n tien meter beschadigd Wie wat bouwt voor wie maakt met zo veel uit. Bejaardenzorg heeft laten zien dat ze ook heel aantrekkelijk klein kan bouwen de woningen aan het hof van Geus hebben precies het juiste dorpskarakter, meer dan de woningen in de Mars. alleen geen tuintje. Carla Schrama Den Hoorn De Pleegzorg Centrale Noord-Hol land is voor komende zomer op zoek naar vakantiepleegouders. Zaterdag 10 januari wordt van 14.00 tot 16.00 uur in d'Ouwe Ulo een informatiemiddag over vakantiepleegzorg gehouden. Voor veel kinderen uit de provincie is er geen reden zich op de zomerva kantie te verheugen. Ze wonen bij voorbeeld in een tehuis en hebben geen familie, vrienden of kennissen waar ze de vakantie kunnen door brengen Verder zijn er kinderen die wel thuis wonen, maar waar zich in het gezin problemen voordoen. Vooral de vakantietijd kan voor deze gezinnen een moeilijke periode zijn. De Pleegzorg Centrale zorgt voor deze kinderen pleegouders die een kind of jongere een paar weken per jaar willen opvangen Er worden geen hoge eisen aan de vakantie-pleeg ouders gesteld. Ze hoeven geen er varing met pleegzorg te hebben. Wie meer wil weten kan gratis bellen met de Pleegzorg Centrale, tel. 0800- 0223432. HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: wo. 24. 19 00 uur kerstviering van de kinde ren in de Geref. kerk, 22.30 uur kerstnachtdienst in de NH kerk samen met de Gereformeerden o.l.v. ds. J. ter Haar M.m.v. het Texels Chr. Mannenkoor Uitz via De Lichtboei do 25 10.00 uur ds J. ter Haar, viering van het kerst feest De Waal: wo 24, 21 00 uur kerstnachtdienst o I v ds. H.R. Betting, m m.v. The Singers of the Lord do 25. dienst in De Koog en Den Hoorn vr. 26, dienst in Den Hoorn De Koog: wo. 24, dienst in De Waal do. 25. 9 30 uur ds. H.R Betting, m.m.v L.v.d.Wulp (trompet) vr. 26. dienst in Den Hoorn Den Hoorn: wo. 24, dienst in De Waal do. 25, 11 00 uur ds. H.R. Betting, m m.v. muziekgroep DEK vr. 26 16 00 uur kinderkerstfeest Oosterend: wo. 24, 23.00 uur SOW-dienst in de Herv. kerk o.lv. ds J Vonk, m.m.v. SoliDeoGloria do. 25. 9 30 uur ds E.J Vledder Oudeschild: wo 24. 23.00 uur ds E.J. Vledder (met zang), do 25, geen dienst De Cocksdorp: wo 24, geen dienst do. 25,11 00 uur ds. E.J Vledder m.m.v. de Kopergroep, 16.00 uur kinderkerstdienst GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: wo 24, 19 00 uur kinderkerstfeest in Geref kerk 22.30 uur gezamenl. kerstnachtdienst in NH kerk Den Burg o.l.v. ds J ter Haar, m m.v. Texels Chr Mannen koor. uitz. via De Lichtboei do 25,10.00 uur ds H Buurmeester uit's Gravezande, m m.v The Singers of the Lord, uitz via Radio Texel;'s avonds geen dienst Oosterend: wo. 24, 23.00 uur kerstnachtdienst in de Herv kerk o.l.v. ds. J. Vonk do 25, 10.00 uur gezmsdienst o.l.v. ds. J. Vonk; 's avonds geen dienst GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend do 25, 10 00 uur dienst vr. 26. 10.00 uur dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg do. 25, 10.00 uur kerstdienst ds. M. Keyser, kerkbusje Den Hoorn, uitzending via De Lichtboei; 16.00 uur kerst feest v.d. zondagsschool BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat Den Burg do 25. 10.00 uurds. G. Sipkema, kerstviering ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: wo 24, 19.00 uur herdertjesvienng woord communie; 23.15 uur nachtmis m.m.v. dames- en herenkoor Den Burg en dameskoor Oosterend; uitzending via De Licht boei do 25, 10.45 uur dameskoor vr. 26,10.45 uur woord-communie themavienng m.m.v The Gospeltrain De Koog: wo. 24. 21.30 uur Oosterend: vr 26, 9.30 uur woord-communie gezms- vienng Oudeschild: geen vieringen De Cocksdorp: wo 24. 22 00 uur Den Hoorn: geen vieringen Sint Jan: wo 25, 9.30 uur Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. MEDISCHE ZORG Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van wo 24/12 17.00 uur tot za. 27/12 08 00 uur: Dokter K. Eissen/J. Hoekstra, Julianastraat 9 Den Burg, telefoon 31 20 39. Aanvra gen visites s v p. vóór 10 30 uur Spreekuur van 11.30 tot 12 00 uur en van 16.00 tot 16 30 uur, zonder af spraak. (weekend 27/28 december: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 31 82 34. Consult uitsluitend na telefonische afspraak.) Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur om 18 00 uur precies in het tandheelkundig centrum. Witte Kruis- laan 19. Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tand arts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers: 31 30 86 (R Heerenveen), 31 47 27 (P Meuleman); 31 46 69 (C M. van Karsen) of 31 22 70 (J.G de Winter) Verloskundige praktijk T M Niehoff, Oudeschild Dag en nacht bereikbaar via tel 31 30 90 of 06-51 40 48 72. NUTTIGE ADRESSEN: Brand/Ambulance: Bij orand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2 Of bel de regionale alarm centrale Noordholland 0224- 21 88 88 Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17 00 uur Telefoon tijdens kantooruren 32 21 88, buiten kantooruren 072-51 22 222 Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 32 21 88. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel 31 25 27 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 31 94 13 (De Nieuwe Skuul). Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 31 62 70 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 0224- 27 30 27. Kunstgebitreparatie Tandprothetische praktijk Van Kralmgen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; voor ziekenfonds- en particulier-verzekerden), tel 31 20 69; b.g g 0878-10 02 76. Tandtechniek R Van Oosten (particu liere praktijk), tel 31 06 05 Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg, tel 31 21 12 Maan dag t/m vrijdag 8 00-18 30 uur zaterdag 10 00-13.00 uur en 15 00-17 00 uur; zondag 11 00-12 00 uur en 16 00-17.00 uur Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. TESO Bootdienst: informatie drukte tel 36 96 90

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 11